To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Držení míče: 55 % : 45 %
Střely celkem: 13:5
Střely na branku: 2:3
Rohy: 4:4
Fauly: 12:21
Utkání je u konce a body se dělí. Po pauze jsme neviděli kdovíjak strhující zápas, Srbové byli s bodem viditelně spokojení a Německo po Günterově vyloučení také. Přesto všechno byly k vidění i šance, zejména na straně Německa. Hofmannova hlavička ale skončila těsně mimo a neuspělo ani duo Bittencourt – Volland. Remíza tak znamená, že dění ve skupině je otevřené, což český tým určitě přivítá.
90+3
90+3
Střídání v týmu Srbska, ze hřiště odchází Aleksandar Pešić, přichází Nikola Trujić.
90+2
Slibná šance Srbska. Milunović našel centrem Pešiće, jeho hlavička sice neskončila mezi třemi tyčemi, ale rozhodně vyděsila celý německý tým.
90+1
Němci měli k dispozici přímý kop z levého křídla, po signálu přišel centr Bittencourta, ten skončil mimo hrací plochu.
90
Budou se nastavovat tři minuty.
90
Střídání na straně Srbska, Miloš Jojić má splněno, na závěrečné okamžiky nastupuje Luka Milunović.
89
Jojićův centr odvrátila obrana, opakovaný centr v podání Đuričiće skončil u ter Stegena.
89
Roh pro Srbsko.
88
Ne ne, z tohoto rohu nic nebylo. Po několika přihrávkách přišel vysoký centr, míč ale skončil na horní síti.
87
Střela Bittencourta byla tečovaná, Německo rozehraje rohový kop.
86
Parádní akci podnikl Bittencourt, na levém křídle obešel dva hráče, od brankové čáry našel zpětnou přihrávkou Vollanda, jenže ten ztratil cenný čas zpracováním a střelu napálil pouze do padajícího obránce.
85
To byl příliš vysoký míč, který přelétl všechny a skončil u ter Stegena.
85
Přímý kop pro Srbsko z levé strany, uvidíme centr do vápna.
83
Hraje se převážně ve středu hřiště, vypadá to, že oba týmy se spokojí s bodem.
82
Younes se prodíral přes Stojkoviće, v pokutovém území upadl, penalta se ovšem konat nebude. Rozhodčí ukazuje, ať se pokračuje ve hře.
80
Posledních deset minut zápasu a zatím to nevypadá, že by se remízový stav měl změnit...
79
Přitvrzuje se... Nyní to pocítil Volland, kterého k zemi poslal Spajić.
77
Na straně Německa proběhla poslední změna, Maxe Meyera nahradil Leonardo Bittencourt.
77
Je tu už zmíněné střídání, skončil Slavoljub Srnić, místo něj nastoupil Aleksandar Čavrić.
76
Za zákrok na Vollanda dostal žlutou kartu Aleksandar Pantić.
75
Trenér Srbska chystá střídání, čeká se na přerušení hry.
75
Přízemní centr Jojiće neměl moc šancí na úspěch, obrana Německa míč odkopla.
73
U Brašanace začíná postupná akce Srbska, je to ale hodně statické a bez tempa.
71
Německý trenér vystřídal. Skončil Philipp Hofmann, do hry jde defenzivní Nico Schulz.
70
Je tu poslední dvacetiminutovka utkání, Srbsko si v těchto minutách zahraje přesilovku.
69
No pozor, je tu problém pro Německo. Christian Günter nafilmoval v hloubi hřiště pád, obdržel žlutou kartu a jelikož to byla jeho druhá, následovala i červená!
67
O pár vteřin později to Volland zkusil zpoza vápna, jenže poslal pouze pozdrav mezi diváky.
67
Z něj nic nebylo, míč se velice rychle ocitl až na druhé straně u ter Stegena.
66
Volland si nabíhal na přízemní přihrávku, už se i dostal do vápna, když jej na poslední chvíli zakřižoval Brašanac a odvrátil na roh.
64
Přibývá nám nepřesností v rozehrávkách a to na obou stranách. Doufejme, že se jedná jen o přechodnou fázi.
62
Na centr si jako utržený vagon naběhl Uroš Spajić, hodlal zakončit nekompromisní hlavičkou, jeho úmysl mu ovšem ne tak docela vyšel. Přesto musel ter Stegen chvíli trnout.
62
Roh pro Srbsko, u míče je Jojić.
60
Utkání sleduje 5 490 diváků.
59
Emre Can se diví, měl pocit, že na Čaušićovi vybojoval roh, sudí ovšem ukázal na odkop od Dmitrovićovy branky.
57
Teď byli blízko gólu Němci. Hofmann si na levé straně naběhl na centr a hlavou mířil na zadní tyč. O kousek minul.
56
Ze střední vzdálenosti vyslal štiplavou střelu Jojić, jenže zamířil přesně doprostřed branky, kde byl nachystaný ter Stegen.
54
Darko Brašanac fauloval Kimmicha a je dalším hráčem potrestaným žlutou kartou.
54
Útočný faul Vollanda, ten navíc při zpracování míče zahrál rukou.
53
Hofmann se chtěl po ošetření vrátit do hry, sudí jej ale ještě posílá převléknout dres. S krvavými stopami to totiž nejde.
52
Za tento faul dostal Goran Čaušić žlutou kartu.
51
Hofmann schytal loket do obličeje a je nutné ošetření. Objevila se i krev.
50
Đuričić je dnes v přímočarých akcích velice nebezpečný. Opět našlápl k vápnu, obešel několik protihráčů a šel do střely. Sice neuspěl, ale ukázal, že si na něj budou muset dávat Němci velký pozor i ve druhé půli.
48
Christian Günter vrazil do Đuričić a za tento nešetrný zákrok obdržel zcela po zásluze žlutou kartu.
48
K zakončení se už už dostával Hofmann, Čaušić jej ale na poslední chvíli zastavil.
47
Po rychlé akci na jeden dotek se ke střele z dálky odhodlal Can, byla však zblokovaná. Následný centr z pravé strany skončil u Dmitroviće.
46
Němci udělali do druhé půle jednu změnu, dohrál Moritz Leitner, místo něj se na trávníku objevil Joshua Kimmich.

Fauly: 5:8
Máme za sebou první poločas a do kabin se jde za stavu 1:1. Jako první se do střelecké listiny zapsali Srbové, když v osmé minutě nasadil k individuální akci Đuričić a své sólo zakončil gólem. Stav 0:1 vydržel do 17. minuty, v té srovnal povedenou střelou Can. Srby to ale nezlomilo a i nadále se tlačili do útoku a vytvářeli si šance. Jenže Jojić křížnou ranou minul a Čaušić napálil těsně před pauzou břevno. Rozhodně je ale o co hrát a druhá půle bude zajisté velice zajímavá.
45+1
45+1
Přesto to Leitner zkusil, jenže vysoko přestřelil.
45
Přímý kop tentokrát na druhé straně, na přímou střelu je to dosti daleko.
43
Po následné rozehrávce se do míče opřel Čaušić a jeho dělovka skončila na břevně! Od něj se odrazila na brankovou čáru a šla ven. Gólman ter Stegen si určitě oddechl, že jeho jemná teč zabránila možnému gólu.
43
Je tu první žlutá karta utkání. Za nedovolený zákrok ji dostal Moritz Leitner.
41
Meyer sklepl na Leitnera, jeho slaboučká střela ale Dmitrovićovi problémy nenadělala.
40
Zleva si na střed seběhl Younes a následně vystřelil po zemi. Úmysl to byl dobrý, provedení ovšem horší. Branku minul o několik metrů.
39
Nyní zaútočili Srbové, akce Pešiće byla přerušena obranným zákrokem. Aut pro Srbsko.
38
Němci drží míč na svých kopačkách, hledají cestičky k pokutovému území soupeře.
36
Na přední tyč poslal centr Jojić, obrana Německa pomohla svému brankáři a rázně odkopla do bezpečí.
36
Rohový kop si nyní kopne tým Srbska.
35
Na trávníku chvíli zůstali Can a Srnić, oba jsou už ale nahoře a budou bez problému pokračovat.
33
Ofsajd a v něm polapený Volland.
33
Z dálky vypálil Younes, jeho pokus ovšem skončil vysoko nad brankou...
32
Na trávníku se nám na pár okamžiků objevily dva míče, rozhodčí zachoval chladnou hlavu a ani nepřerušoval, jen počkal, až ten druhý odkopne ter Stegen do zámezí.
31
Standardní situace zatím Německu nejdou, následující centr od rohového praporku si Dmitrović v poklidu stáhl do rukavic.
30
Další rohový kop pro Německo, rána Güntera byla sražena.
29
Rozehrávka nepatřila k těm povedeným, dopředu už jde Srbsko.
28
Younes vybojoval pro Německo rohový kop.
27
Velká šance Srbska. Jojić přijal přihrávku do běhu, hravě se zbavil Knocheho a jeho křížná rána jen těsně minula ter Stegenovu bránu!
26
Ani Německo teď nepředvádí kdovíjak svižný fotbal, rozehrávka je hodně pomalá.
25
Younes sice na levé straně zpracoval vysoký pas, následně však nedokázal projít přes srbskou obranu.
24
Srbové se snaží o uklidnění hry a posílají míč až ke svému gólmanovi. Ten zahájil postupný útok.
22
Oj, tohle mohlo být pro Srbsko vážné. Dmitrović se nedohodl se svým stoperem, kdo půjde na Canův vysoký centr a srazili se ve vzduchu. Naštěstí pro ně nebyl v blízkosti nikdo, kdo by míč dorazil do odkryté branky.
21
Další nedovolený zákrok, nyní se provinil Can.
20
Volland zastavil rodící se akci Srbska faulem, ti rozehrávají ze středového kruhu.
19
Korb vymýšlel vysoký pas na Meyera, jenže mu poslal příliš prudkou přihrávku. Tohle chytit nešlo.
19
Pomalu se začíná probouzet i publikum, nyní jsou více slyšet fanoušci Německa.
17
Německo právě vstřelilo branku!
Už to vypadalo, že to Němci překombinovali a sami se zbavili možnosti zakončení, ale najednou přišla Vollandova přihrávka do druhé vlny na EMREHO CANA, ten si přehodil míč z nohy na nohu a parádní ranou zamířil k tyči. Dmitrović se natahoval marně, je srovnáno na 1:1.
15
Spajić zvládl obranný skluz, míč je mimo hrací plochu, další akci zahájí gólman Dmitrović.
14
Đuričić se po Leitnerově zákroku ocitl na zemi, předtím se už ale pískalo proti Srbsku.
13
Brašanac chtěl vyslat do akce Pešiće, ten ovšem věděl, že je v ofsajdovém postavení a na míč vůbec nevystartoval.
12
Roh rozehrál Petrović na Pešiće, přízemní signál ale německá obrana zvládla odklidit mimo vápno.
12
Po Korbově chybě v rozehrávce podnikli Srbové rychlý brejk a byť se jim nepovedlo zakončit, vybojovali alespoň rohový kop.
10
Po levém křídle potáhl akci Pešić, nyní se ale Srbové radovat nemohli. O míč přišel, rozehrává Marc-André ter Stegen.
9
Německo má rázem problém a musí přidat.
8
Srbsko právě vstřelilo branku!
No vida, Srbsko jde do vedení. FILIP ĐURIČIĆ pronikl parádní individuální akcí do německé obrany, nasadil Knochemu jesle a poté pohodlně překonal i bezmocného ter Stegena!
7
Dmitrović neměl z centrem z pravé strany žádné problémy, v poklidu si jej stáhl do náruče a hned rozehrál.
6
Jojić tvrdým skluzem sestřelil Leitnera a okamžitě se mu omluvil. Sudí si vystačil s domluvou, kartu nechal v kapse. Alespoň zatím.
5
Pešić neudržel na půlce míč, Meyer už upaluje kupředu.
4
Srbové jsou v úvodu hodně aktivní, Němci spíše vyčkávají.
3
Đuričić prostrkával míč na levé straně do pokutového území, vše ukončil Korb svým pohotovým zákrokem.
2
Faul Srniće na Leitnera, Němci rozehrávají od vlastního pokutového území.
2
Němci se snažili o nátlak, donutili soupeře se vrátit až před vlastní vápno. Dmitrović vykopává.
1
Výkop měli fotbalisté Srbska.
1

Německo: ter Stegen – Korb, Ginter, Knoche, Günter – Can, Leitner – Volland (C), Meyer, Younes – Hofmann.
Náhradníci: Leno, Horn – Heintz, Arnold, Demirbay, Bittencourt, Geis, Kimmich, Klaus, Mallı, Schulz, Gnabry.

Srbsko: Dmitrović – Stojković, Spajić, Pantić, Petrović – Brašanac, Čaušić (C) – Jojić, Đuričić, Srnić – Pešić.
Náhradníci: Perić, Stevanović – Ćirković, Ćosić, Filipović, Petković, Ivanić, Kovačević, Mijailović, Čavrić, Milunović, Stoiljković.

Rozhodčí: Javier Estrada – Miguel Martínez, Teodoro Sobrino (všichni ESP).
Stadion je poloprázdný, uvidíme, zda se to ještě změní v následujících minutách.
Oba týmy jsou již na hrací ploše a na řadě jsou národní hymny. Jako první zní hymna Srbska, hned poté Německa.
Hrát se bude v Praze na Letné a výkop se uskuteční ve 20:45. Rozhodně si však tento zápas nenechte ujít. Jste k němu všichni zváni.

Zápas povedou sudí ze Španělska. Jako hlavní se představí Javier Estrada, kterému budou asistovat Miguel Martínez a Teodoro Sobrino. Jako čtvrtý bude jediný rozhodčí jiné národnosti – a to Anton Averianov z Ruska. U branek už budou pánové ze Španělska, Alejandro Hernandez a Jesús Gil Manzano.
Srbsko

Srbové měli postup do České republiky trochu kostrbatější, než dnešní soupeř, o postupovou příčku museli bojovat do poslední chvíle a i baráž byla velmi těžká. Nakonec ale Srbové odklidili i překážku v podobě Španělska a mohli se začít radovat z postupu.

I Srbové mají k dispozici kvalitní tým, byť v kádru nejsou největší hvězdy Matija Nastasić, Lazar Marković a Aleksandar Mitrović. Všichni se připravovali na kvalifikační utkání se seniorskou reprezentací a trenér Dodić dal přednost těm, kteří s týmem U21 strávili celé soustředění.

Německo

Němci patří k velkým favoritům tohoto turnaje, trenér Horst Hrubesch přivezl opravdu nabušený kádr, plný talentovaných, ale také už ostřílených hráčů. V brance se představí Marc-André ter Stegen, gólman Barcelony, který s katalánským celkem získal letos treble, v útoku jsou Philipp Hofmann, autor sedmi kvalifikačních gólů. Kevin Volland, forvard Hoffenheimu, nebo záložník Max Meyer, hráč Schalke.

Tým prošel kvalifikací bez porážky a celkovým skóre 30:5, což ukazuje na sílu a každý, kdo se týmu Německa postaví, toho čeká náročných 90 minut...

Německo – Ukrajina 2:0
Dobrý večer u dnes startujícího Mistrovství Evropy U21, hraného v České republice. Společně se podíváme na duel skupiny A mezi Německem a Srbskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.