EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Rusko - 31. března 2021   18:00

Dánsko
Dánsko
10' Bruun Larsen (Lindstrom) • 11' Dreyer (Lindstrom) • 90' Holse (Daramy)
3:0
(2:0)
Rusko
Rusko
Dánsko
Christensen – Carstensen, Nelsson (C) (61. Hausner), Bech (78. Ibsen), A. Poulsen – Isaksen (46. Daramy), Nartey, Lindstrom (57. Holse), Andersen (61. Hjulmand) – Dreyer, Bruun Larsen.
M. Mariani – A. Tegoni, D. Bindoni (všichni ITA)
Haladás Stadion (Szombathely).
Rusko
Maximenko – Golubjov, Divejev, Jevgeněv, Tiknizjan – Glebov (82. Kulikov), Obljakov (C) (46. Umjarov) – Makarov, Zacharjan (64. Lesovoj), Gruljov (74. Lomovickij) – Čalov (46. Ťukavin).

Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 1:5. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:11.
Druhá půle byla dlouho nerozhodná, Rusko se snažilo vstřelit kontaktní branku, ale to mu nebylo dopřáno. Dánsko hrozilo z brejků a především se soustředilo na defenzívní činnost. V úplném závěru se dokázali jeho hráči prosadit potřetí, čímž pečetili své vítězství a stoprocentní úspěšnost ve skupině, ve které nenašli přemožitele.
90+4'
90+3'
Daniil Lesovoj stál zcela jasně v ofsajdu a praporek pomezního arbitra letí vzhůru.
90+2'
Centrovaný balón Alexandra Lomovickijho byl sražen a Rusko zaokrouhlilo počet rohů na rovnou desítku. Dánové měli k dispozici jediný.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Tak nyní už nemůže být o vítězi nejmenších pochyb. Daramy dostihl míč a rychle poslal křižnou přihrávku za sebe více ke středu, Jacob Bruun Larsen mohl zakončovat, ale balón nechal projet, k tomu tak doběhl CARLO HOLSE, levačkou tvrdě vystřelil a míč ještě nešťastně tečoval Arťom Golubjov a ruský gólman už nestihl reagovat.
89'
Přihrávka na Lesovoje byla tečována do autu, ruský hráč pro míč rychle přiběhl a rozehrál.
88'
Nebylo to však na dlouho, nutno říct, že v tomto zápase žádné velké a zdlouhavé válení se na trávníku nevidíme, naopak oba celky se opravdu snaží hrát, což je sympatické.
87'
Na trávníku leží Nikolas Nartey, hra je přerušena.
84'
Alexandr Lomovickij pálil v bezprostřední blízkosti brány, jenže pouze do protihráče, Rusům hodně rychle ubíhá čas.
83'
Konstantin Ťukavin střílel po zemi příliš slabě a navíc mimo tři tyče, takže Oliver Christensen nemusel zasahovat.
82'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Danil Glebov, přichází Daniil Kulikov.
81'
Denis Makarov je třetím ruským fotbalistou, který dnes vidí žlutou kartu. Na dánské straně zatím nesvítí žádná.
80'
Mohamed Daramy předvedl ukázkový sprint, dostal se k bráně, místo střely volil střílenou přihrávku do pokutového území, kde ovšem našel jen připravenou náruč brankáře.
78'
Rusům teď rychlý útočný výpad nevyšel, po nepřesné přihrávce letí balón jen do zámezí.
78'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Mads Bech, přichází Frederik Ibsen.
76'
Dánové opět poslali balón vzduchem k ruskému gólmanovi, který jej chytil do náruče a rozehrál na krátko. Žádný zbrklý odkop se nekonal.
74'
Daleký nákop končí u ruského brankáře, který rychle rozehrává.
74'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Vjačeslav Gruljov, přichází Alexandr Lomovickij.
72'
Největší šance druhé půle. Jacob Bruun Larsen rozehrál přímý kop, míč poslal k bližší tyči, avšak Alexandr Maximenko skočil včas a bravurním zásahem balón vyrazil. Už mohlo být nejspíš rozhodnuto.
70'
Žlutou kartu dostává Igor Divejev (Rusko), který šel skluzem proti unikajícímu Sebastianovi Hausnerovi. Ten se hned postavil a gestem naznačil, že by si protihráč zasloužil trest, ruský fotbalista může být rád, že dánského kolegu nějak nezranil.
70'
Mohamed Daramy si zatančil s míčem kousek od rohového praporku a získal pro své barvy aut. Dánové tak mohou šetřit čas daleko od své svatyně.
68'
Jacob Bruun Larsen trochu napravil své předchozí zaváhání, místo střely počkal a poté přihrál přesně na střed dobíhajícímu spoluhráči, Morten Hjulmand místo zpracování střílel okamžitě a zamířil hodně vysoko nad bránu.
67'
Rusko dlouho dobývalo prostor před dánskou bránou, ale o míč nakonec přišlo a musí se rychle vracet.
65'
Dánové mohli využít otevřené obrany Rusů, jenže Jacob Bruun Larsen hodně špatně přihrával, míč poslal pouze brankáři. Takto to jistě nechtěl.
64'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Daniil Lesovoj.
63'
Je tu první žlutý trest a dostává jej Roman Jevgeněv (Rusko) za svůj skluz.
63'
Jacob Bruun Larsen přišel kousek před středovou lajnou o míč, soupeř se s ním ale daleko nedostal.
61'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Victor Nelsson, přichází Sebastian Hausner.
61'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Magnus Kofod Andersen, přichází Morten Hjulmand.
60'
Další ruský výpad končí neúspěchem, největší zemi světa nelze vyčíst snahu, ovšem obrana Dánů pracuje velmi dobře.
58'
Ruský tým vehementně reklamoval hru rukou protihráče, hlavní arbitr byl však blízko a zůstal klidný. Opakovaný záznam ukázal, že se o ruku v žádném případě nejednalo.
58'
A nakonec vybojovali rohový kop.
57'
Rusové se nevzdávají a nyní obléhají pokutové území protivníka.
57'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jesper Lindstrom, přichází Carlo Holse.
56'
Příliš prudkou přihrávku neměl Nail Umjarov šanci doběhnout a míč mu utíká za postranní čáru. Dánové chystají další střídání.
53'
Denis Makarov v dobré pozici střílel jen do protihráče, tím byl Mads Bech, který tečoval jeho pokus do zámezí.
51'
Rusko rozehrálo přímý kop, Arsen Zacharjan ovšem pálil pouze do dobře postavené zdi. Kdyby se mu ji povedlo překonat, nadělal by Christensenovi nemalé potíže.
50'
Nyní museli zasahovat oba brankáři, v obou případech šlo o chycení míče letícího z pravé strany, avšak přeci jen byli Dánové o něco nebezpečnější.
48'
Druhá půle zatím nepřináší nic mimořádného, Dánsko brání svůj dvougólový náskok.
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Gustav Isaksen, přichází Mohamed Daramy.
46'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Ivan Obljakov, přichází Nail Umjarov.
46'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Fjodor Čalov, přichází Konstantin Ťukavin.
46'
V první půli stojí jistě za zmínku dva slepené góly, díky kterým se Dánové ujali dvoubrankového vedení, které si nakonec odnáší s sebou do kabin. Rusko bylo v jednom případě velmi blízko snížení, avšak Oliver Christensen výtečně zasáhl. Žádnou jinou velkou šanci už prvních pětačtyřicet minut nenabídlo, podaří se Rusům duel ještě zdramatizovat ve druhém poločase?
45+1'
45'
Závěr první půle moc kvalitní podívanou opravdu nenabízí, ruský tým pokazil útočnou akci nepřesnou přihrávkou a Dánsko bude vhazovat aut.
43'
Standardku rozehráli nyní ruští fotbalisté, Ivan Obljakov však před bránou nikoho ze spoluhráčů nenašel.
42'
Jacob Bruun Larsen příliš přetáhl svůj centr a balón poslal za vzdálenější postranní čáru.
41'
Dánsko teď předvedlo velice pohlednou kombinaci až k bráně Ruska, tam si ale hráči špatně rozuměli a ze slibně vypadající akce tak není nic.
38'
Fjodor Čalov se v pokutovém území k letícímu balónu nedostal, sám skončil na trávníku, ale penalta to není.
37'
Dánové v klidu brání svůj dvougólový náskok a nikam se příliš neženou.
35'
Po faulu ruského celku může soupeř v klidu rozehrávat ze své poloviny.
34'
Alexandr Maximenko po malé domů odkopl balón, jak nejdál to šlo.
32'
Denis Makarov se snažil proniknout do zakončení, v tom mu skluzem zabránil jeden z protihráčů.
30'
Arsen Zacharjan poslal míč do pokutového území, tam nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
30'
Možnost pro ruský tým, který rozehraje standardku z levé strany.
28'
Dánové rozehrají první rohový kop v zápase.
26'
Hra se v posledních minutách odehrává u středového kruhu, daleko od obou branek.
24'
Oliver Christensen si vyběhl pro míč a uklidil jej do náruče.
23'
Rusové si na pravém křídle nedokázali přihrát přesně a míče se zmocnil protivník.
21'
Denis Makarov střílel z dálky příliš mimo bránu, rozehrávat bude dánský brankář.
20'
První velká šance Ruska. Denis Makarov zatočil svoji střelu velmi dobře pod břevno, avšak Oliver Christensen se stačil natáhnout a pravačkou vyrazit míč do zámezí.
17'
Znovu končí balón u ruského gólmana, který přihrává nejbližšímu spoluhráči.
17'
Dánský tým teď nerozehrál úplně dobře, míč poslal jenom Maximenkovi.
15'
Dánové však odvrací míč do bezpečí a Oliver Christensen nemusel zasahovat.
15'
Rohový kop pro východoevropskou zemi.
13'
Oliver Christensen uklidil do rukavic lehký oblouček a rozehrál na krátko.
11'
Rusové se ještě nevzpamatovali z první inkasované branky a inkasují podruhé. Lindstrom místo střely volil ještě přihrávku na střed, kam naběhl ANDERS DREYER, jehož střelu po zemi sice Alexandr Maximenko zasáhl levou nohou, míč se ale k jeho smůle snesl vzduchem do jeho svatyně. Pár centimetrů a ruský gólman by si připsal úspěšný zásah.
10'
Dánové jdou po deseti minutách do vedení. Lindstrom načasoval přesnou přihrávku na svého spoluhráče, tím byl JACOB BRUUN LARSEN, jenž dostal až trestuhodně moc prostoru v pokutovém území, následně udělal kličku brankáři a poslal míč do prázdné brány.
8'
Severský tým získal míč zpátky na kopačky a přihrává si na své polovině.
6'
Dánové si teď špatně přihráli, následně v souboji o míč faulovali, takže rozehrávat může soupeř.
4'
Vjačeslav Gruljov zkusil jako první střílet, mířil však pouze vedle bližší tyče.
3'
Míče se poprvé dotkl i Alexandr Maximenko, který po malé domů odkopl míč do bezpečí.
1'
Rusové se vydali hned do útoku, o míč ale přišli a rozehrávat bude Oliver Christensen.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, následují hymny.

Dánsko: Christensen – Carstensen, Nelsson (C), Bech, A. Poulsen – Isaksen, Nartey, Lindstrom, Andersen – Dreyer, Bruun Larsen.
Náhradníci: Vindahl Jensen, Hermansen – Roerslev, Hausner, Ibsen, Holse, Hjulmand, Jensen, Laursen, Frederiksen, Daramy, Faghir.

Rusko: Maximenko – Golubjov, Divejev, Jevgeněv, Tiknizjan – Glebov, Obljakov (C) – Makarov, Zacharjan, Gruljov – Čalov.
Náhradníci: Lomajev, D. Adamov – Krugovoj, N. Kalugin, Sulejmanov, Kulikov, Utkin, Umjarov, Lomovickij, Ťukavin, Lesovoj.

Rozhodčí: M. Mariani – A. Tegoni, D. Bindoni (všichni ITA).
Posledních pět vzájemných zápasů

Dánsko – Rusko 4:2
Rusko – Dánsko 0:2
Dánsko – Rusko 3:1
Rusko – Dánsko 0:1

Jak je patrné, mladí Rusové ještě své dánské protějšky nedokázali porazit, avšak vždy se jednalo o vyrovnané souboje, které neskončily o více než dva góly.
Rusko

Východoevropský mančaft odehrál na Euru dva zápasy s rozdílným výsledkem. Zatímco na úvod si dokázal poradit s Islandem, kterého deklasoval poměrem 4:1, když o své výhře rozhodl prakticky v první půli, ve které skóroval třikrát, ve druhém mači už jeho hráči tak úspěšní nebyli a prohráli s Francií 0:2. Na kontě tak mají tři body a pokud chtějí pomýšlet na postup, měli by dnes vyhrát za tři body, remíza by jejich situaci značně zkomplikovala a porážka by znamenala konec nadějí.
Dánsko

Severský celek, jak už bylo naznačeno, zatím ani jednou neprohrál. Na úvod si připsal velmi cenné vítězství 1:0 nad Francií, vyrovnaný souboj rozhodla branka v 75. minutě zápasu, a následně dokázal porazit jinou zemi ze severní Evropy Island, a to poměrem 2:0, když obě branky vsítili jeho hráči během úvodních osmnácti minut. Island se mohl vrátit do zápasu, avšak krátce před koncem první půle neproměnil pokutový kop a Dánové dvougólový náskok uhájili.
Přeji krásný poslední březnový den všem fotbalovým fanouškům. Fotbalové ME hráčů do 21 let má dnes na programu čtyři zápasy. V tomto přenosu se budeme věnovat souboji zatím stoprocentního Dánska s Ruskem. Očekává se vyrovnaný duel.