EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Island : Francie - 31. března 2021   18:00

0:2
(0:2)
Francie
Francie
17' Guendouzi  (Claude-Maurice) • 38' Edouard  (Maouassa)
Island
E. Ólafsson – Fridriksson, Pálmason, Leifsson (C) (86. Hauksson), Thorkelsson – B. Willumsson (86. S. Thórdarson), K. Thórdarson (74. Helgason), Baldursson, Finnsson (86. H. Gunnarsson) – Anderson, Ingimundarson (74. Bjarkason).
Visser – Nijssen, Wyns (BEL)
Alcufer Stadion (Györ)
Francie
Lafont – Dagba, Koundé, Badiashile, Maouassa – Claude-Maurice (74. Camavinga), Tchouaméni (19. Soumaré), Guendouzi (C) – Ikoné (61. Lauriente), Edouard (61. Kolo Muani), Gouiri (61. Faivre).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Francouzi v závěrečném utkání skupiny C potvrdili roli favorita a po vítězství nad Islandem 2:0 postoupili do čtvrtfinále.

Svěřenci kouče Ripolla rozhodli o svém vítězství v prvním poločase. Vedoucí gól vstřelil v 17. minutě kapitán Matteo Guendouzi, na nějž navázal o dvacet minut později útočník Odsonne Edouard. Zbytek střetnutí fotbalisté ze "země galského kohouta" hlídali s balónem na kopačkách a do zakončení se už tolik netlačili. Islanďané se po celou dobu střetnutí k ničemu nedostali, gólman Lafont byl kromě jedné střely z velkého úhlu bez práce.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 2:7. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:13.
90+3'
90+2'
Ještě jeden útok Francouzi zkusili, opět přes Camavingu. Ten zabral příliš pozdě a nahrávku od Faivreho zpracoval až mimo hrací plochu.
90+1'
Třetí gól chtěl přidat střídající Eduardo Camavinga. Balón si připravil na levačku, aby vzápětí vypálil po zemi a míč poslal těsně vedle levé tyčky.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Pod tlakem zachoval chladnou hlavu Benoît Badiashile. Na malém prostoru zvolil malou domů, načež Alban Lafont poslal kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
88'
Hördur Gunnarsson rozehrál dlouhý aut po lajně na Stefána Thórdarsona. Nově příchozí fotbalista je sice plný sil, ale kličkovanou proti dvěma protihráčům nezvládl.
87'
Adresátem dlouhého odkopu brankáře Lafonta byl Randal Kolo Muani. Útočník prodlužoval balón za sebe, kde byli jenom protihráči.
86'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Brynjólfur Willumsson, přichází Stefán Thórdarson.
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Kolbeinn Finnsson, přichází Hördur Gunnarsson.
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Ari Leifsson, přichází Alex Hauksson.
85'
Kolbeinn Finnsson se levou lajnou prohnal kolem Dagby, ale finální fázi nezvládl dobře. Stříleným centrem trefil posledního bránícího soupeře Koundého.
84'
Na polovině hřiště vybojoval faul na svou osobu Romain Faivre. Hráč na trávníku jen rozhodil rukama, zřejmě očekával i žlutou kartu pro faulujícího Thorkelssona.
83'
Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Matteo Guendouzi. Středopolař vystínoval Andriho Baldurssona, jemuž znemožnil odcentrovat do vnitra šestnáctky.
82'
Polovysoký balón vyslal v blízkosti rohového praporku Boubakary Soumaré. Adresát Armand Lauriente hlavičkoval z mírného záklonu, balón poslal těsně nad.
81'
Fotbalisté v bílých dresech soupeře šetří a tolik se do zakončení netlačí. Sice kombinují na útočné polovině, ale bez přehnané snahy vymyslet gólovou akci.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Francie vede nad Islandem 2:0 a postup má jistý i vzhledem k druhému právě probíhajícímu střetnutí skupiny C, v němž Dánsko vede nad Ruskem 2:0.
79'
Stoper Jules Koundé musel zabrat a uspěl, míč zastihl na hrací ploše. Následně předal Dagbovi, bek zapojil dlouhou malou domů do hry brankáře.
78'
Střílený centr Eduarda Camavingy z levé strany měl oči, jenže těsně bráněný Randal Kolo Muani na míč těsně nedosáhl. Kulatý nesmysl tak sebral gólman.
77'
Postupnou kombinací "země galského kohouta" přenesla hru zprava doleva. Stále platí, že Islanďáne presují minimálně, nechtějí příliš plýtvat silami.
76'
Mimo dění hry došlo k potyčce mezi Mikaelem Andersonem a Romainem Faivrem. Arbitr Visser si oba hráče přivolal k sobě a důrazně jim domluvil.
75'
Sedmý rohový kop Francie rozehrál Romain Faivre. Centr na přední tyč mu vůbec nevyšel, hlavou poslal kulatý nesmysl mimo šestnáctku Finnur Pálmason.
74'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Valdimar Ingimundarson, přichází Bjarki Steinn Bjarkason.
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Kolbeinn Thórdarson, přichází Thórir Jóhann Helgason.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Alexis Claude-Maurice, přichází Eduardo Camavinga.
73'
Colin Dagba zpomalil hru zpětnou nahrávkou na stoperskou dvojici. Jules Koundé si vyměnil míč s Badiashilem a zapojil na levé straně Faivreho.
72'
Francouzi podnikli rychlý protiútok, ten vedl středem hřiště Alexis Claude-Maurice. Průnikovým pasem zkoušel oslovit Armanda Laurientehom, na něj míč nepustil Pálmason.
71'
Valdimar Ingimundarson zaslouží pochvalu za výborné přenesení hry na Kolbeinna Finnssona. Ten si vedl výrazně hůře, stříleným centrem našel kopačky protihráče.
70'
Byl to sám faulovaný Anderson, kdo si vzal exekuci volného přímého kopu na starost. Nepopasoval se s ním dobře, balón poslal nad bránu.
69'
Island má skvělou šanci ke vstřelení gólu. Standardku těsně za hranicí šestnáctky vybojoval Mikael Anderson, který byl zezadu sestřelen Badiashilem.
68'
Kapitán Guendouzi nemůže uvěřit faktu, že mu rozhodčí odpískal nedovolený zákrok. Měl pocit, že si proti Thorkelssonovi počínal čistým způsobem.
67'
Nahrávku naslepo Randalu Kolo Muanimu nevyšla. Na středu totiž byli pouze hráči v modrých dresech, Finnur Pálmason přenechal míč Baldurssonovi.
66'
Benoît Badiashile zvedl centr z levé strany příliš. Dopředu vystartoval Elías Rafn Ólafsson, islandský strážce svatyně míč zachytil do rukavic.
65'
Žlutá karta míří také do řad Francie. Zblízka si ji prohlédl Alexis Claude-Maurice, ten stažením Andersona za dres zabránil slibnému brejku.
64'
Jónassonova družina na míči dlouho nevydržela. Valgeir Fridriksson zkusil na Dagbu kličku po lajně, ale pravý bek před soka vložil tělo a nepustil ho dál.
63'
Dlouhý odkop Lafonta pro sebe stáhl Ari Leifsson. Stoper neměl moc času, druhým dotekem přesto zvládl přihrát volnému Fridrikssonovi.
62'
Alexis Claude-Maurice obdržel těžkou nahrávku, sám proti dvěma protihráčům neměl nárok uspět. Nevybojoval ani aut.
61'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Romain Faivre.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Randal Kolo Muani.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Armand Lauriente.
60'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Francouzi si drží poklidné dvoubrankové vedení, o jejich postupu do další fáze turnaje není pochyb.
59'
Fotbalisté v bílých dresech uklidňují hru kombinací na obranné polovině. Osamoceně presující Mikael Anderson zatím neměl šanci některou z nahrávek zachytit.
58'
Akce Islandu pokračovala rohovým kopem. Belgický rozhodčí Visser přerušil hru ještě před doletem míče do šestnáctky, neboť viděl útočný faul Leifssona.
57'
Na premiérový zákrok si Alban Lafont počkal až do druhého poločasu. S pokusem Andersona z velkého úhlu neměl moc starostí, hrací předmět vykopl pravou nohou.
56'
Kličkovaná Jonathana Ikoného na pravé straně skončila až v pokutovém území. Francouz zkusil technickou střelu na zadní tyč, balón se vytočil vedle brány.
55'
Alexis Claude-Maurice byl v souboji jeden na jednoho úspěšný napůl. Nedostal se sice za záda Pálmasona, ale vybojoval autové vhazování.
54'
Rohový kop rozehrál Matteo Guendouzi, kde stál v nápřahu Jonathan Ikoné. Tvrdá střela pravačkou proletěla vysoko nad bránou.
53'
Amine Gouiri zabojoval, ale kulatý nesmysl už na hrací ploše neudržel. Bylo to těsné, ale pomezní měl na balón dobrý výhled a usoudil, že celým objemem přešel čáru.
52'
V souboji kapitánu byl úspěšnější ten islandský. Ari Leifsson k míči přiběhl jako první a píchl si ho před sebe, Guendouzi vzápětí soka fauloval.
51'
Pro dlouhý obranný odkop Valgeira Fridrikssona vyběhl brankář Alban Lafont. Počkal, až míč spadne do šestnáctky, aby mohl použít ruce.
50'
Druhou trefu v utkání chtěl přidat francouzský kapitán Matteo Guendouzi. Technická střela nejspíše mířila do pravého roh, ale do cesty se jí obětavě postavil Andri Baldursson.
49'
Útočná akce ostrovanů ještě pokračovala, byť jen chvíli. Mikael Anderson protáhl kličku příliš, nataženou prvačkou pak přišlápl pravou nohu Guendouzimu. Útočný faul.
48'
Jako první zaútočili ve druhé půli překvapivě Islanďané. Brynjólfur Willumsson vyprodukoval centr z pravé strany, Benoît Badiashile ho vyhlavičkoval mimo šestnáctku.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jedinou změnou tak zůstává stažená zraněného Francouze Tchouaméniho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Francie je velmi blízko kýženému postupu ze skupiny, o který by mohla přijít už jen zázrakem. Po první půli totiž vede nad Islandem 2:0 a outsidera přehrává ve všech ohledech. Důležitý první gól vstřelil v 17. minutě Matteo Guendouzi, jenž využil výborné nahrávky od Claude-Maurice a z hranice penalty propálil bezmocného Ólafssona. Současnou podobu dal výsledku ve 38. minutě Odsonne Edouard, který si naběhl za obranu na pas Maouassy a z úhlu vymyslel parádní lob přes padajícího gólmana.
45+4'
45+3'
Utéct levou lajnou zkusil Matteo Guendouzi. Jeho pohyb ovšem zachytil Róbert Orri Thorkelsson, ten následně odvážným, ale čistým skluzem poslal míč do autu.
45+2'
Francouzi si poslední okamžiky první půle s přehledem kontrolují. Kombinace probíhá v blízkosti středového kruhu mezi obránci, presink soupeře je nulový.
45+1'
Úvodní dějství se protahuje především z důvodu delšího ošetřování Auréliena Tchouaméniho, který nakonec stejně musel kvůli zranění opustit hřiště.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Jules Koundé byl blízko třetímu úspěšnému francouzského zásahu. Na centr si vyskočil ze všech nejvýše, balón umístil o centimetry nad horní tyčku.
43'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Alexis Claude-Maurice. Centr zprava mu nevyšel podle představ, avšak stočil se tak nebezpečně na bránu, že gólman raději jen vytěsnil míč nad břevno.
42'
Zakončení Odsoneho Edouarda mělo o poznání lepší předpoklady. Technický obstřel mířil na zadní tyč, Elías Rafn Ólafsson předvedl pěkný zákrok pravou rukou.
41'
Těžký nákop zpracoval Colin Dagba pravačkou pod sebe na kapitána Guendouziho. Rána z halfvoleje postrádala na přesnosti i razanci, následuje odkop od brány.
40'
Lze říci, že svěřenci kouče Ripolla si druhým zásahem zajistili postup do vyřazovací fáze. Na hřišti Francouzi dominují a je těžko představitelné, že by měli dostat dva góly.
38'
Francie právě vstřelila branku!
Fridriksson nezachytil nahrávku Maouassy a umožnil tak únik ODSONEMU EDOUARDOVI po levé straně. Útočník postupoval na bránu z poměrně velkého úhlu, ale touto skutečností se nenechal rozhodit a padajícího gólmana zkušeně přeloboval.
37'
Strážce islandské svatyně Elías Rafn Ólafsson s rozehrávkou dlouho otálel. Nakonec zvolil dlouhý odkop na útočnou polovinu, který v klidu zpracoval na hruď Koundé.
36'
Balón opět koluje na obranné polovině Islandu, kde si s ním hrají Francouzi. Dalekonosný projektil Colina Dagby měl k přesnosti hodně daleko.
35'
Alban Lafont v poslední chvíli zacouval do brány a nechal hrát soka Brynjólfura Willumssona. Ten centroval na jediného spoluhráče v šestnáctce Andersona, jehož uhlídal Badiashile.
34'
Hráči v bílých dresech kontrolují situaci. Procento držení míče drží na sedmdesátkou, soupeř po většinu času jen běhá bez míče sem a tam.
33'
Francouzi rozehrávali v krátkém časovém rozmezí druhý rohový kop. Benoît Badiashile zvládl zakončit, ale jen do míst, kde stáli tři islandští obránci, ti kulatý nesmysl dopravili mimo šestnáctku.
32'
Exekuci si vzal na starost Alexis Claude-Maurice. Centr měl k dokonalosti daleko, vysoký balón ze vzduchu stál pro sebe Elías Rafn Ólafsson.
31'
Premiérový rohový kop střetnutí vybojoval Colin Dagba. Pod tlakem zvládl nastřelit nastavenou nohu Fridrikssona, od niž hrací předmět doputoval do zámezí.
30'
Gólman Elías Rafn Ólafsson ukázal rychlé reflexy, když zareagoval na pouštění míče spoluhráče Pálmasova a kulatý nesmysl zalehl.
29'
Stoper Jules Koundé vyběhl podpořit ofenzivu, avšak spoluhráčům uškodil. V halvičkovém souboji si totiž proti Thorkelssonovi pomohl loktem a rozhodčí odpískal faul.
28'
Benoît Badiashile viděl rozběhnutého Edouarda a útočníkovi adresoval dlouhý pas za obranu. Forvard na míč těsně nedosáhl, přenechal jej gólmanovi.
27'
Faitout Maouassa zkusil vyhádat rohový kop, ale čárový arbitr na situaci dobře viděl a správě tak nařídil odkop od brány. Míč hrál jako poslední právě Maouassa.
26'
Skákající míč napálil z osmnácti metrů Kolbeinn Thórdarson. Rána mu vůbec nesedla, svezla se mu po holenním chrániči. Lafont měl snadnou práci.
25'
Alexise Claude-Maurice zradilo ve finální fázi zpracování. Kulatý nesmysl si dal až moc před sebe, čehož využil k dlouhému odkopu Ari Leifsson.
24'
Nedovolený zákrok také na druhé straně. Útočný faul předvedl Odsonne Edouard, ten ve skluzu sice trefil balón, ale nejdříve vzal nohy Pálmasona.
23'
Standardní situaci vybojoval kapitán a dosud jediný střelec zápasu Matteo Guendouzi. Pokryl míč proti Róberti Orri Thorkelssonovi, právě on byl tím faulujícím.
22'
Za hranicí šestnáctky natáhl ke střele Amine Gouiri. Mířil na přední tyč, avšak Elías Rafn Ólafsson mohl zůstat klidným, míč prosvištěl vysoko nad břevnem.
21'
Další útok ostrovanů zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V ofsajdovém postavení se nechal nachytat Andri Baldursson, rozběhl se příliš brzy.
20'
Fotbalisté v modrých dresech zaútočili po levé straně. Kolbeinn Thórdarson se zasekávačkou zbavil Badiashileho, ale centr poslal mimo dosah spoluhráče Andersona.
19'
Aurélien Tchouaméni není schopen pokračovat ve hře poté, co jej tvrdě zfauloval Kolbeinn Finnsson. Jeho místo zaujal Boubakary Soumaré.
17'
"Země galského kohouta" dělá důležitý krok směrem k postupu! Claude-Maurice utekl po pravé lajně a s hlavou nahoře našel na penaltě úplně volného kapitána MATTEA GUENDOUZIHO, jenž prostřelil gólmana střelou k pravé tyči.
16'
Kolbeinn Finnsson si zahrává s ohněm. Podruhé v krátkém časovém sledu předvedl nešetrný zákrok, tentokráte na Mauriceho. Hlavní rozhodčí zatím ke druhé žluté kartě nesáhl.
15'
Zdá se, že zchlazení zabralo a Aurélien Tchouaméni bude pokračovat v utkání, minimálně v nejbližších minutách. Na jeho pohybu nejsou patrné známky zranění.
14'
S francouzským reprezentantem to zatím nevypadá dobře. Lékaři mu postižené místo obstříkli, ale ve výrazu je stále viditelná velká bolest.
13'
Centr z pravé strany neznamenal pro francouzskou svatyni žádné nebezpečí. Alban Lafont zůstal klidným a dlouho letící míč schoval do náruče.
12'
První žlutou kartu střetnutí si vykoledoval Kolbeinn Finnsson. Na vlastní polovině zezadu přišlápl pravý kotník Aurélienovi Tchouaménimu, jenž zůstává v bolestech ležet na trávníku.
11'
Příliš pasivně čekal na nahrávku Kolbeinn Finnsson. Naopak Benoît Badiashile skvěle zabojoval, dostal se na úroveň protivníka a špičkou kopačky píchl balón do zámezí.
10'
Tentokráte již Amine Gouiri získal, ale pod tlakem vymyslel nepřesnou zpětnou nahrávku. Dobré čtení hry a rychlé nohy ukázal Valgeir Fridriksson.
9'
Andri Baldursson dosáhl přesně toho, čeho chtěl Vložil tělo před balón a počkal na kontakt od Gouiriho. Následně upadl a rozhodčí odpískal faul.
8'
Poprvé zkusil konstruktivní rozehrávku Island. Valdimar Ingimundarson se dokonce probil do pokutového území, ale proti dvěma protihráčům neuspěl.
7'
Více volného prostoru využil k centru z pravé strany Amine Gouiri. Nepovedl se mu, míč poslal do rukavic Ólafssona, jenž si nadvakrát poradil.
6'
Hodně naivní nahrávku vymyslel od pravé lajny Colin Dagba. Balón poslal pomalu středem, místo stopera Koundého ale našel jenom Fridrikssona.
5'
Dobrou práci odvedl brankář Alban Lafont, který vyběhl z pokutového území, aby odklidil před Baldurssonem do bezpečí nákop Pálmasona.
4'
Róbert Orri Thorkelsson vystihl chybnou rozehrávku Mauriceho a vyslal nákop za obranu soupeře. Dobře zareagoval Benoît Badiashile, jenž v rychlostním souboji předčil Andersona.
3'
Francouzi od prvních minut ukazují, kdo dnes bude tahat za delší konec provazu. Kombinaci přesunuli na útočnou polovinu, ostrované poslušně brání.
2'
Za hodinu a půl bude rozklíčována tajenka o postupujících ze skupiny C. Favorizovaná Francie nastoupila do střetnutí v bílých dresech, Island, který již nemá šanci postoupit, hraje v modrém.
1'

Island: E. Ólafsson – Fridriksson, Pálmason, Leifsson (C), Thorkelsson – B. Willumsson, K. Thórdarson, Baldursson, Finnsson – Anderson, Ingimundarson.
Náhradníci: P. Gunnarsson, Valdimarsson – Bjarkason, H. Gunnarsson, Hauksson, Helgason, Í. Ólafsson, S. Thórdarson.

Francie: Lafont – Dagba, Koundé, Badiashile, Maouassa – Claude-Maurice, Tchouaméni, Guendouzi (C) – Ikoné, Edouard, Gouiri.
Náhradníci: Bertaud, Meslier – Camavinga, Faivre, Fofana, Kalulu, Kamara, Kolo Muani, Konaté, Lauriente, Soumaré, Truffert.

Rozhodčí: Visser – Nijssen, Wyns (BEL).
Francie

Schyluje se k velkému překvapení? Jeden z horkých kandidátu minimálně na medaile ještě nemá zajištěný postup do vyřazovací části. Ale Francouzi mají vše ve svých rukou. Sice senzačně prohráli 0:1 s Dánskem, ale náladu si spravili výhrou 2:0 nad výběrem Ruska. Právě s ruskou reprezentací má francouzská juniorka stejný počet bodů. Island by měla porazit minimálně o dvě branky. Pokud totiž vyhraje o jednu a Rusko o jeden gól porazí Dány, tak by tři týmy měly stejný bodový zisk a nejhorší skóre Francie.
Island

Fotbalisté Islandu mají před posledním skupinovým kláním jen minimální šanci na postup. Museli by favorizovanou Francii porazit výrazným rozdílem a ještě spoléhat na fakt, že Rusko prohraje s Dánskem. Momentálně forma ostrovanů ale nenapovídá podobnému překvapení. V prvním utkání svěřenci kouče Jónassona prohráli vysoko 1:4 s Ruskem a nestačili ani na Dánsko, s nímž prohráli 0:2. V obou zápasech byl Island jasně horším týmem, dohromady vystřelil pouze dvakrát na bránu.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční podvečer! Vítám vás při sledování skupinové fáze Eura do 21 let, u zápasu mezi Islandem a Francií.