EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Anglie - 28. března 2021   21:00

Portugalsko
Portugalsko
64' Mota (P. Gonçalves) • 74' Trincão
2:0
(0:0)
Anglie
Anglie
Portugalsko
D. Costa – T. Correia, D. Queirós (C), Leite, Dalot – F. Luís (46. Braganca) – Vitinha, G. Fernandes (46. Trincão) – Vieira (63. Conceição), Mota (73. Ramos), P. Gonçalves (88. F. Soares).
F. Letexier – C. Mugnier, M. Rahmouni (všichni FRA)
Stadion Stožice (Ljubljana).
Anglie
Ramsdale – Tanganga, Godfrey, Guehi, Z. Sessegnon (83. Brewster) – Davies (72. Jones), Skipp, Smith-Rowe (46. Eze) – Madueke (72. Gallagher), Nketiah (C), R. Sessegnon (55. McNeil).

Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a úspěšné vkročení do nového týdne. Někdy příště opět na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:14.
A ten přichází krátce na to. Portugalci si tak na ME připisují druhé vítězství a zajišťují si postup ze skupiny. Rodná země megahvězdy Cristiana Ronalda si dnes výhru zasloužila, ve druhé půli byla hodně aktivní, po několika nevyužitých šancích se během deseti minut, i díky proměněné penaltě, dokázala prosadit hned dvakrát, protivníka naopak k ničemu nepustila a náskok tak uhájila až do konce.
90+5'
90+4'
Červení nakopávají balón k anglickému gólmanovi a čekají už jen na závěrečný hvizd.
90+3'
Portugalci drží balón ve své moci a jdou si pro druhé vítězství.
90+2'
Rhian Brewster šel hodně tvrdě do souboje o míč, je vidět, že emoce pracují. Kartu však neinkasuje, pouze domluvu.
90+1'
Žlutou kartu dostává Gonçalo Ramos (Portugalsko), který hodně ochotně padl v pokutovém území na trávník a hlavní arbitr mu za herectví uděluje odměnu.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
89'
Gonçalo Ramos se snažil střílet z podobné pozice, jako při první brance jeho spoluhráč, avšak v tomto případě letí balón daleko vedle vzdálenější tyče.
88'
Diogo Costa nepříliš dobře vyboxoval letící balón, ovšem rozhodčí píská faul a tak může portugalský gólman v klidu rozehrát.
88'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Pedro Gonçalves, přichází Filipe Soares.
86'
Diogo Leite dobrým obranným zásahem zastavil přihrávku a zastavil tak slibně vypadající akci Angličanů.
84'
Pedro Gonçalves tvrdě střílel, ovšem jeho rána s k brankáři nedostala, míč zblokoval Ben Godfrey.
83'
Gonçalo Ramos brzdil rozehrávku soupeře, za což klidně mohl vidět žlutou kartu za nesportovní chování, od hlavního arbitra ale dostává jen kázání.
83'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Zeze Steven Sessegnon, přichází Rhian Brewster.
82'
Diogo Dalot pohlídal míč v cestě k brankáři, ten jej sebral do rukou a s rozehrávkou nepospíchá.
80'
Portugalci přenesli hru na svoji stranu a spíše jen šetří čas.
79'
Nyní rozehraje další rohový kop.
78'
Anglický tým se snaží s výsledkem něco udělat, ale přes pevnou obranu soupeře se dostává velmi těžko.
76'
Edward Nketiah si vyskočil na letící balón, jenže ten nedokázal zasáhnout dobře, navíc se provinil faulem.
76'
Bílí mohou zkusit odpovědět rohovým kopem.
74'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
TRINCÃO to provedl velmi dobře a levačkou zamířil na pravou stranu do horní části brány, zatímco brankář Angličanů zvolil skok opačným směrem.
74'
Portugalci mají velkou šanci navýšit své vedení, po údajném faulu budou zahrávat pokutový kop, ale nutno říct, že je to hodně přísné.
73'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Dany Mota, přichází Gonçalo Ramos.
73'
Portugalci nezůstávají pozadu a také oni sahají ke změnám v sestavě.
72'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Curtis Jones.
72'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Conor Gallagher.
71'
Angličané si počínali faulem a rozehrávat od brány bude Diogo Costa.
69'
Portugalci drží míč a přihrávají si na své polovině, teď už nejspíš tak pospíchat nebudou.
67'
Ben Godfrey (Anglie) navíc inkasuje žlutou kartu.
66'
Srážku dvou hráčů odnesli Ben Godfrey a jeden z Portugalců, oba jsou ošetřováni a hra je přerušena.
64'
Teď už se hráči z Pyrenejského poloostrova radují. Gonçalves využil chyby v rozehrávce soupeře, naběhl k bráně, místo střely volil ještě přihrávku na levou stranu, kam doběhl DANY MOTA, jenž zatočil svoji střelu krásně ke vzdálenější tyči, od které se balón odrazil za brankovou čáru.
63'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází Francisco Conceição.
61'
Portugalci jsou aktivnější a nyní byli už hodně blízko, Vitinha si zpracoval balón a obloučkem jej poslal k pravé tyči, vypadalo to, že je to gól, Aaron Ramsdale by na balón nedosáhl, ovšem ten proletěl těsně vedle levé tyče jeho brány.
61'
Trincão obdržel kolmý pas na střed, avšak o míč vzápětí přišel.
60'
Ale ani ten se daleko nedostal a po faulu musí míč odevzdat.
59'
Edward Nketiah si prudký míč nedokázal zpracovat a krátce po přihrávce o něj přišel. Útočí znovu protivník.
58'
Tohle byla zatím asi největší možnost druhé půle, Fábio Vieira dostal křižnou přihrávku na střed, na nic nečekal vystřelil z dálky, pokus to nebyl vůbec špatný, leč skončil pouze nad břevnem.
57'
Angličané si teď před pokutovým územím až příliš zbytečně dávali přednost při zakončení, ve finále nevystřelil žádný z nich.
56'
Pedro Gonçalves si počínal také poměrně tvrdě, ale na rozdíl od spoluhráče žlutou kartu nevidí.
55'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Ryan Sessegnon, přichází Dwight McNeil.
54'
Aaron Ramsdale pomáhá svým hráčům s rozehrávkou a balón odkopává až ke středovému kruhu.
52'
Nyní si ale počínali nedovoleně, Thierry Correia srazil k zemi unikajícího Edwarda Nketiaha a vidí jako první v zápase žlutou kartu.
51'
Portugalci dlouho drží míč na kopačkách, ale k bráně se nemohou dostat.
49'
Portugalský brankář musel rychle ven z brány, sklouzl se po trávníku a sebral volný míč do náruče.
48'
Nepříliš dobře si počínal i protivník, který poslal míč za postranní lajnu a bílý tým bude vhazovat.
46'
Přetažený míč z kopačky hráče Anglie letí za soupeřovu bránu, rozehrávat bude Diogo Costa.
46'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Florentino Luís, přichází Daniel Braganca.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gedson Fernandes, přichází Trincão.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Eberechi Eze.
46'
Navíc se hrálo pouze jedenáct vteřin. Do kabin odchází oba celky za nerozhodného bezbrankového stavu, ke gólu měli blíž Portugalci, kteří se dostali do několika velice dobrých možností, které však využít nedokázali, byli zřejmě i o něco aktivnější, než jejich anglický soupeř. I ten sice měl pár světlých okamžiků, ale doplácen na velké nepřesnosti.
Dosáhne některé z mužstev gólu ve druhém dějství?
45+1'
45'
Portugalci si počínali nedovoleně a rozehrávat tak bude opět anglický gólman.
45'
Míč se dostává k Aaronovi Ramsdalemu, ten rozehrává na krátko.
44'
Angličané si pomohli útočným faulem a míč musí odevzdat.
43'
Gedson Fernandes jako další z Portugalců zkoušel individuálně projít přes anglickou obrannou hráz, nepovedlo se.
42'
Tom Davies zatáhl za dres Dany Motu, žlutou kartu ale nevidí, hlavní sudí mu jen domlouvá.
41'
Edward Nketiah protančil s míčem z pravé strany až do pokutového území, dlouho váhal komu přihrát, nakonec zkoušel centr, ale ten zastavil protihráče v jeho blízkosti.
40'
Vitinha hradbou těl před sebou neprošel a do zakončení se tak nedostal.
38'
Dany Mota se snažil co to šlo, aby míč dostihl před postranní lajnou, ale nepovedlo se.
36'
Pedro Gonçalves zakončoval levačkou z voleje po přihrávce z levé strany, trefil však jen bránícího soupeře.
35'
Zeze Steven Sessegnon se málem dostal osamocen před brankáře, jenže míč se mu zamotal mezi nohama a hráč se tak do zakončení nedostal.
33'
Po rohovém kopu se míč odrazil k Pedrovi Gonçalvesovi, jeho přízemní pokus brankář vyrazil, k dorážce se dostal Florentino Luís, jenž mířil vedle brány. Velká šance Portugalska.
32'
Gedson Fernandes obehrál soupeře a poslal nadýchaný centr před bránu, tam jeden z jeho spoluhráčů zkoušel střihnout nůžky, ale ty mu nevyšly. K balónu ale doběhl Thierry Correia, jeho bombu dokázal Aaron Ramsdale vyrazit.
30'
Dlouhý nákop k bráně Angličanů končí u jejich gólmana, jenž rychle bere balón do náruče.
29'
Gedson Fernandes dobře vystihl špatnou rozehrávku Anglie, následně přihrál Dany Motovi, který ovšem v situaci jeden na jednoho přes obránce nepřešel.
28'
Ani z toho mráčku nezapršelo a soupeř odkopává balón do bezpečí.
27'
Přihrávka Pedra Gonçalvese byl sražena a následovat bude druhý roh Portugalců.
26'
Tři hráči v bílém dresu si nabíhali na centrovaný balón před bránu, ale ani jeden z nich se k hlavičce nedostal.
25'
Následoval centr před bránu, ale ten byl příliš nepřesný, Diogo Costa mohl zůstat úplně v klidu.
25'
Po faulu rozehrají hráči z Britských ostrovů standardku kousek za půlícím kruhem.
24'
Noni Madueke zakličkoval, ovšem přehnal to tak, že mu balón utekl od kopačky a skončil jen za anglickou bránou.
23'
Emile Smith-Rowe dokázal obehrát dva soupeře, poté přihrát z ostrého úhlu po zemi před portugalskou svatyni, avšak našel pouze protihráče.
21'
Ani Angličanům útočný výpad příliš nevyšel, zkoušeli to několikrát, ale vždy byli odraženi dříve, než se dostal na dostřel brány.
19'
Gedsonu Fernandesovi se zamotal míč mezi nohama, toho využil Oliver Skipp, který mu jej sebral a založil útočnou akci svého týmu.
17'
Diogo Dalot neobešel přes bránícího protivníka a míč mu utekl do zámezí. Kromě úvodní šance Portugalců toho zatím k vidění mnoho nebylo.
16'
Diogo Dalot si zpracoval balón a vypálil, zasáhl jej však příliš prudce a poslal vysoko nad bránu.
15'
A rohový kop si zkusí také červený tým.
14'
Portugalci dokázali situaci ustát, Angličany nepustili do žádné šance a naopak sami vyráží do brejku.
13'
Edward Nketiah využil zaváhání v rozehrávce soupeře, sebral míč a nabíhal k bráně, jeho přízemní pas z pravé strany byl ovšem odvrácen do zámezí a uvidíme první roh.
12'
Diogo Dalot přes bránícího soupeře nepřešel a útočná akce Portugalska tak končí hned na začátku.
10'
Fábio Vieira si nejprve těžkou přihrávku nezpracoval, ale balón stihl doběhnout a z otočky vystřelit, mířil však jen do náruče připraveného gólmana.
10'
Stejný hráč si o chvíli později nabíhal na přihrávku před bránu, ovšem míč k němu nedoputoval.
9'
Fábio Vieira hledal v pokutovém území své spoluhráče, soupeř balón odhlavičkoval do bezpečí.
8'
Na přetažený centr žádný z hráčů v bílém dresu nedosáhl, Diogo Costa tak může v klidu odkopávat.
6'
Diogo Costa dostal malou domů, poté špatně rozehrál a míč poslal jen do autu.
5'
Edward Nketiah byl faulován u středové čáry a jeho tým tak může rozehrávat.
3'
Dany Mota hlavičkoval v pokutovém území, míč by zřejmě mířil do brány, ovšem zastavil jej jeden z obránců Anglie, který se stihl vrátit.
2'
Hodně riskantní malá domů v podání Angličanů, Aaron Ramsdale odehrál míč jen k protihráči, ale ten si jej nedokázal rychle zpracovat a nakonec o něj přišel.
1'
Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše, Angličané v bílých dresech, Portugalci v červených.

Portugalsko: D. Costa – T. Correia, D. Queirós (C), Leite, Dalot – F. Luís – Vitinha, G. Fernandes – Vieira, Mota, P. Gonçalves.
Náhradníci: Maximiano, Virginia – T. Tavares, P. Pereira, Djaló, Ramos, Braganca, F. Soares, Trincão, Tomás, Mário, Conceição.

Anglie: Ramsdale – Tanganga, Godfrey, Guehi, Z. Sessegnon – Davies, Skipp, Smith-Rowe – Madueke, Nketiah (C), R. Sessegnon.
Náhradníci: Bursik, Griffiths – Aarons, Kelly, Wilmot, Cantwell, Gallagher, Jones, McNeil, Brewster, Eze.

Rozhodčí: F. Letexier – C. Mugnier, M. Rahmouni (všichni FRA).
Posledních pět vzájemných zápasů

Anglie – Portugalsko 0:1
Anglie – Portugalsko 3:1
Portugalsko – Anglie 1:0
Portugalsko – Anglie 0:1
Anglie – Portugalsko 1:0

Jak je patrné, vzájemné zápasy jsou vždy velmi vyrovnané a rozdíl mezi těmito soupeři nikdy nečinil víc jak dva góly.
Oba celky mají na svém kontě už po jednom odehraném zápase, ovšem s rozdílným výsledkem. Zatímco tým z Pyrenejského poloostrova si na úvod poradil s Chorvaty, které gólem z 68. minuty porazil těsně 1:0, prosadil se Fabio Vieira, Angličané tak úspěšní nebyli a po neméně dramatickém souboji se Švýcary odcházeli stejným poměrem poraženi, gól inkasovali dvanáct minut před koncem.
Dokáží si dnes spravit chuť nebo jejich protivník naváže na své úvodní vítězství a zajistí si postup?
Krásný den všem fotbalovým fanouškům, ME hráčů do 21 let má dnes na programu čtyři zápasy. Ve skupině D přijde na řadu velmi pikantní souboj dvou silných mladých mužstev Portugalska a Anglie. Očekává se vyrovnaný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.