EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Anglie - 5. července 2023   18:00

0:3
(0:1)
Anglie
Anglie
42' Gibbs-White  (Palmer) • 64' Palmer  (Smith Rowe) • 90' Archer  (Palmer)
Izrael
Tzarfati – Lemkin, Cohen (C), Gandelman (89. Preda) – Jaber, Azulay (75. Bilu), Gloukh, Hajaj (56. Khalaily), Revivo – Turgeman (89. Abu Rumi), Layous (56. Gorno).
Kayouf – Morgan, Blorian, Bar, Hofmayster.
Krogh – Bramsen, Wollenberg Rasmussen (DEN)
Adjarabet Arena, Batumi
Anglie
Trafford – Garner, Harwood-Bellis (C), Colwill, Thomas – Gibbs-White (79. Madueke), Jones (88. Doyle), Palmer, Gomes (79. Skipp) – Gordon (74. Archer), Smith Rowe (74. Elliott).
Griffiths, Rushworth – Branthwaite, Cresswell.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:9.
Fotbalisté Anglie ovládli první semifinále a postupují tak do sobotního finále ME do 21 let! Po čtvrthodině hry neproměnil penaltu Gibbs-White a favorit pak měl problém s odemčením jinak dobře fungující defenzivy soupeře. Krátce před pauzou však právě Morgan Gibbs-White odčinil své penaltové zaváhání, který hlavou zužitkoval centr Palmera. Když právě Cole Palmer zvýšil v 64. minutě po hezké akci na 2:0, bylo o osudu duelu v podstatě jasno. Izraelci byli většinu duelu neškodní. Šanci snížit měli až v závěrečné desetiminutovce, ovšem po hlavičce Khalailyho zachraňoval na brankové čáře brankář Trafford. V 90. minutě naopak pečetil skóre střídající Cameron Archer, jemuž narážel do střelecké pozice Palmer. Ten utkání zakončil s bilancí 1+2.
90+4'
90+4'
Madueke ještě zastavil faulem Gloukha. Izraelci budou rozehrávat z poloviny hřiště.
90+2'
Rozehrávka nakrátko. Angličané zůstávají u míče.
90+2'
Noni Madueke svým průnikem na pravé straně získal pro Anglii roh.
90'
Anglie právě vstřelila branku!
Je hotovo! CAMERON ARCHER rozjel akci u levé postranní čáry. U pokutového území si narazil s Coleem Palmerem a bombou pod břevno nedal Tzarfatimu šanci.
89'
Střídání v týmu Izrael:
ze hřiště odchází Omri Gandelman, přichází Ayano Preda,
ze hřiště odchází Dor Turgeman, přichází Mohammed Abu Rumi.
88'
Střídání v týmu Anglie:
ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Thomas Doyle.
86'
Izraelci přestáli rohový kop Palmera. Čas na to, aby se zápasem něco udělali, jim ale dochází.
84'
Tak teď byli Izraelci blízko snížení! Po centru Reviva z levé strany se dostal na zadní tyči k hlavičce Anan Khalaily a brankář James Trafford zachraňoval na brankové čáře! Hráči Izraele dokonce reklamovali, že gólman Albionu zasáhl až za, to se ale nestalo.
83'
Přímý kop zahrával Roy Revivo. Jeho technická střela prosvištěla možná půl metru vedle bližší tyče!
81'
Idan Gorno dostal přihrávku za obranu! Levi Colwill zatáhl za záchrannou brzdu, když chytil izraelského útočníka za dres. Tuto akci tak zastavil za cenu žluté karty.
80'
Harvey Elliott útočil na pravém křídle. Jeho přízemní centr pokryl Cohen. Albion v pohodě kontroluje zápas.
80'
Napadající Turgeman fauloval Curtise Jonese a hrát tak mohou Angličané.
79'
ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Oliver Skipp,
ze hřiště odchází Morgan Gibbs-White, přichází Noni Madueke.
78'
Curtis Jones zkusil z poloviny hřiště přehodit izraelského brankáře. Přehodil i bránu, nicméně úmysl dobrý.
77'
Morgan Gibbs-White to zkusil z dálky, ale nenašel prostor mezi tyčemi.
76'
Rozehrával Gibbs-White, Colwill se ale k hlavičce nedostal. Byl ubráněn.
75'
Cole Palmer si došel na levém křídle pro faul od Bilua. Standardka pro Angličany.
75'
ze hřiště odchází Eitan Azulay, přichází Oz Bilu.
74'
ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Cameron Archer,
ze hřiště odchází Emile Smith Rowe, přichází Harvey Elliott.
73'
Angličané budou útočit do otevřenější obrany a to jim bude sedět. Po Jonesově pasu se ocitl před Tzarfatim Anthony Gordon, který neprostřelil izraelského brankáře. Případný gól by ale neplatil. Jednalo se o ofsajd.
72'
Roy Revivo se na levé straně proti bránícím Angličanům neprosadil. Ti mohou uklidnit hru.
72'
Izraelci už nemají na co čekat a skutečně zvyšují aktivitu. Najednou kombinují u šestnáctky soupeře, což celý zápas nebylo vidět.
70'
Vypadá to, že ano. Turgeman se vrátil na hřiště.
68'
V péči lékařů se ocitl izraelský útočník Dor Turgeman. Uvidíme, zda bude jeden z bronzových izraelských hrdinů nedávného MS do 20 let v pořádku.
66'
Detailní záběry ukázaly, že se na úrovni Smithe Rowea zapomněl obránce Jaber, který tak anglický ofsajd vyrušil.
64'
Nakonec je to regulérní gól! Emile Smith Rowe po přihrávce Gibbse-Whitea v ofsajdu nakonec nebyl. COLE PALMER, který na zadní tyči doklepával do odkryté brány, se tak může radovat – 0:2.
64'
Situaci ale ještě řeší VAR! Ono to nakonec bude velmi těsné.
63'
Angličané po hezké kombinaci podruhé dostali míč do sítě! Gól ale není uznán pro ofsajd. Gibbs-White prostrčil míč doprava na Smithe Rowea, který balón nahrál na zadní tyč Coleovi Palmerovi a ten ho posílal do prázdné brány. Právě nahrávající Smith Rowe byl ale v ofsajdu.
62'
Luke Thomas nestihl míč na hřišti. Kope se od brány Izraele. Hráči v bílém zatím nejeví snahu o větší aktivitu. Zřejmě budou chtít udržet současný stav do závěrečných 10 – 15 minut a pak to snad zkusí na větší riziko.
60'
Míč poslal do šestnáctky Cole Palmer. Izraelská obrana si jeho centr pohlídala.
59'
Angel Gomes byl faulován Azulayem. Standardní situace pro Anglii.
58'
Moc nescházelo a po kolmici Jonese mohl jít Gordon sám na bránu! Přihrávka byla na poslední chvíli sražena stoperem Lemkinem.
57'
Z větší vzdálenosti to zkusil Angel Gomes. Jeho pokus byl zablokován a míč se odrazil do autu.
56'
ze hřiště odchází Ilay Hajaj, přichází Anan Khalaily,
ze hřiště odchází Hisham Layous, přichází Idan Gorno.
54'
Po kombinaci Albionu se dostal na levé straně k míči Anthony Gordon. Ten zkoušel přihrávku pod sebe, ovšem našel jen bránícího hráče, od něhož se hrací předmět odrazil do rukavic brankáře Tzarfatiho.
54'
Hráči Anglie kombinují a vůbec nikam nepospíchají.
52'
Gomes musel po ošetření ze hřiště, ale už se vrací zpátky do hry.
51'
Angel Gomes se ocitl v péči lékařů. Vypadá to, že při nějakém souboji dostal ránu do hlavy.
50'
Rohový kop Colea Palmera izraelský celek ubránil.
49'
Po odkopu Izraelců se dostal k míči Curtis Jones, jenž ho z jedničky poslal dopředu na Anthonyho Gordona. Ten nasadil protihráči na hranici šestnáctky jesličky a dostal se ke střele, kterou srazil bránící hráč vedle brány. Roh pro Anglii.
48'
Tohle nebyl od Gomese špatný míč za obranu. Morgan Gibbs-White ale nenačasoval náběh tak, aby mohl lépe vystřelit.
47'
Palmer si narazil s Gordonem. Po převzetí míče ale zakopl a akce Anglie tím skončila.
46'
No, vida. Ono to půjde. Emile Smith Rowe si navedl míč na pravačku. Z hranice šestnáctky ale trefil střed brány, takže Tzarfati neměl problém.
46'
Ani jeden z trenérů o přestávce nesáhl ke změnám v sestavě.
46'
Přítomní fanoušci vyprovázejí oba týmy do šaten pískotem za přístup, který hráči předvedli v závěru úvodního dějství. Začátek duelu byl přitom docela zajímavý. Hlavně pasáž kolem úvodní čtvrthodiny, kdy po špatné rozehrávce brankáře Tzarfatiho vznikly v izraelské obraně obrovské zmatky, které vyvrcholily zakončením Smithe Rowea, jež brankář vytáhl do tyče a následným penaltovým zákrokem Jabera na Gordona. Pokutový kop však namířil vedle tyče Gibbs-White. Poté Angličané dlouho marně hledali cestu do již dobře fungující defenzivy soupeře. Až ve 42. minutě přišel centr Palmera, po němž trkl hlavou míč pod břevno Morgan Gibbs-White. Závěrečné minuty úvodního dějství včetně tříminutového nastavení se pak zvrhly ve frašku, kdy Angličané jen bez pohybu stáli na míči, zatímco Izraelci se ani nesnažili předstírat napadání. A to se fanouškům samozřejmě vůbec nelíbí.
45+3'
45+3'
Tady se sluší říci už jen jediné... „Pískej konec!“
45+2'
Míč nadále stojí na půlce. Na kopačkách ho mají Angličané, ale hrát dopředu už nechce nikdo...
45'
Colwill opět stojí s míčem ve středovém kruhu. Tak to je šílená podívaná. Člověk by řekl, že vstřelený gól naopak vybudí Izraelce k větší aktivitě.
44'
Levi Colwill stojí na míči na půlícím kruhu a Izraelci ho vůbec nenapadají. Takto Colwill strávil snad 15 sekund. Hodně kuriózní situace.
42'
Nyní ale vedoucí gól Albionu! Výborný centr poslal do pokutového území z hloubi pole Cole Palmer. Tam si mezi stopery vyskočil MORGAN GIBBS-WHITE, jenž hlavou trkl balón přesně pod břevno. Tzarfati se proletěl vzduchem marně.
41'
Angličanům schází nějaký nápad, jak odemknout obranu Izraele. Ta působí až na zmatky, ze kterých rezultovala penalta, koncentrovaně.
39'
Další akci Izraele podpořil náběhem z druhé vlny Omri Gandelman. Ten si to s míčem namířil z levé strany až do šestnáctky a pak pálil vedle vzdálenější tyče!
39'
Hisham Layous vyrážel do protiútoku na levém křídle. K míči měl ale blíže brankář James Trafford, který si nekomplikoval život a prezentoval se odkopem na tribunu.
37'
Layous táhl protiútok Izraele. Následně našel Oscara Gloukha, jenž ale neměl dostatečnou podporu a tak to zkoušel individuálně. Angela Gomese ale neobešel.
36'
Angličané s míčem na kopačkách, nyní ale daleko od brány soupeře.
34'
Držení míče – 38 % : 62 %
32'
Půlhodina hry za námi. Izraelci zatím úspěšně odolávají a čím se budou držet na nule déle, tím budou Angličané asi nervóznější.
31'
Cole Palmer nedokázal obehrát Reviva. Izrael navíc vhazuje.
30'
Izraelci v posledních minutách trochu srovnali obraz hry. Angličané určitě mohou litovat pasáže, kdy trefili tyč a následně zahodili penaltu.
28'
Izraelci hrozí po standardkách. Po jednom rohu se dostal k zakončení Jaber a míč byl tečován anglickou obranou. Následovala tak další exekuce od rohového praporku a mimo hlavičkoval Stav Lemkin.
27'
Tohle vypadalo na zajímavý brejk Izraele! Za obranu si naběhl Dor Turgeman, který se ale lekl křižujícího Harwooda-Bellise a prezentoval se tak zbrklou a nepřesnou střelou. Tady to asi chtělo více odvahy a pokus dostat se s balónem do šestnáctky.
25'
Anthony Gordon se snažil udělat problémy izraelským stoperům. V souboji si ale pomohl rukama.
25'
Přihrávku Jonese na levé straně nezpracoval Luke Thomas. Míč unikl do autu.
24'
Izraelci zůstávají s míčem na útočné polovině a mohou si tak v obraně trochu vydechnout.
22'
Pravý obránce Anglie James Garner posílal míč na zadní tyč. Ta těsně nedosáhl nabíhající Curtis Jones.
21'
Tu rozehrával Morgan Gibbs-White. Gil Cohen odkopl míč do autu.
21'
Gomes ještě musel být ošetřen. Následovat bude standardní situace Anglie.
20'
Omri Gandelman ostře zajel do Angela Gomese, za což vyfasoval žlutou kartu.
19'
Přežitá penalta by mohla Izraelce povzbudit. Situace, která k ní vedla, ale odhalila nejistotu brankáře Tomera Tzarfatiho, který chytá na turnaji poprvé. Může mu tedy scházet rozchytanost.
17'
Morgan Gibbs-White z pokutového kopu minul levou tyč Tzarfatiho brány! Izraelský brankář zvolil správnou stranu, i když v případě přesné střely by asi nezasáhl. Na tom ale nezáleží. Stále platí bezgólový stav.
16'
Ne. Penalta je potvrzena. Hlavní sudí se ani nešel podívat na monitor.
15'
Vše ještě řeší rozhodčí u videa. Uvidíme, zda se nakonec rozhodnutí nezmění...
13'
Velká chyba brankáře Tzarfatiho, který při rozehrávce namazal míč protihráči. Emile Smith Rowe v obrovské šanci neskóroval, když jeho střelu vykopl za již překonaným gólmanem Cohen. Tlak Albionu však pokračoval, další zakončení Smithe Rowea vytáhl Tzarfati na pravou tyč, ovšem odražený balón se dostal k Anthonymu Gordonovi, jehož podrazil Karem Jaber. Obrovské zmatky v izraelské šestnáctce tedy rezultují v pokutový kop!
11'
Stav Lemkin se ocitl při rozehrávce pod tlakem presujících Angličanů a raději pak odkopl míč do autu.
10'
Z dálky to zkusil Angel Gomes. Jeho pokus prosvištěl možná metr nad bránou Izraele.
9'
Pokus o přenesení hry na levou stranu, kde byl Luke Thomas. Ten byl dobře pokrytý obranou.
8'
Hráči Albionu opět obehrávají pokutové území soupeře.
7'
Standardní situace, kterou zahrával Gibbs-White. Jeho centr směřoval na zadní tyč, kde byl Levi Colwill. Ten ale hlavičkoval v záklonu a bránu nedokázal ohrozit.
5'
Po rohovém kopu Gloukha zamířil nad bránu právě Karem Jaber.
4'
Izraelský talent Oscar Gloukh poprvé ukázal svou šikovnost. Před pokutovým územím se s míčem uvolnil a nahrál doprava Jaberovi. Jeho centr odvrátil na roh jeden z bránících hráčů.
3'
První nebezpečnější akce Angličanů. Výborný míč posílal před bránu Luke Thomas. Tam si nabíhal Morgan Gibbs-White. Vybíhající brankář Tomer Tzarfati se k balónu nedostal přes vlastní obránce, ovšem hráči Anglie se do pozice, aby mohli zakončovat, nedostali.
2'
Luke Thomas byl v předzápasovém rozestavení napsán na stoperu. Podle úvodních desítek sekund duelu ale hraje na levém beku. Stoperskou dvojici tvoří Levi Colwill a kapitán Taylor Harwood-Bellis.
1'
Angličané se zatím drží na míči. A tenhle obrázek asi uvidíme často. Izraelci totiž většinu turnaje spoléhají spíše na pevnou obranu a brejky.
1'
Utkání rozehráli Angličané, kteří nastoupili v červených dresech. Izrael v bílých.
1'

Izrael: Tzarfati – Lemkin, Cohen (C), Gandelman – Jaber, Azulay, Gloukh, Hajaj, Revivo – Turgeman, Layous.
Náhradníci: Kayouf – Morgan, Blorian, Bar, Gorno, Khalaily, Bilu, Hofmayster, Preda, Abu Rumi.
Trenér: Guy Luzon

Anglie: Trafford – Garner, Thomas, Colwill, Harwood-Bellis (C) – Gibbs-White, Jones, Palmer, Gomes – Gordon, Smith-Rowe.
Náhradníci: Griffiths, Rushworth – Skipp, Archer, Branthwaite, Cresswell, Doyle, Elliott, Madueke.
Trenér: Lee Carsley

Rozhodčí: Krogh – Bramsen, Wollenberg Rasmussen (DEN).
Izraelcům scházejí dvě opory. Kvůli žlutým kartám nemohou nastoupit brankářská jednička Daniel Peretz a také záložník Eden Karcev.
Vzájemný zápas ve skupině zvládli lépe Angličané, kteří zvítězili 2:0. V 16. minutě otevřel skóre Anthony Gordon, po změně stran pak potvrdil tři body pro Albion Emile Smith Rowe. Izrael si toho v tomto utkání mnoho nevytvořil, měl jedinou střelu na branku.
Izrael:
Postup Izraelců do semifinále je rozhodně překvapením. Už ve skupině s Anglií, Německem a Českem byli považováni spíše za outsidera. Na úvod ale dokázali remizovat 1:1 s Německem a po porážce 0:2 s Anglií stále měli naději na postup, pokud by v závěrečném duelu zdolali Česko. A to se jim i kvůli příliš pasivní taktice českých Lvíčat, kterým stačila remíza, povedlo. V 82. minutě vstřelil jediný gól zápasu Omri Gandelman. Ve čtvrtfinále Izrael narazil na domácí Gruzii. Takticky vedená bitva nepřinesla gól ani v prodloužení a tak rozhodovaly penalty. V nich byli všichni čtyři izraelští střelci suverénní, naopak Gruzínci dvakrát nedali.

Izrael má v kádru i hráče, kteří už mají zkušenosti s dospělým národním týmem. Mezi ně patří brankář Daniel Peretz z Maccabi Tel Aviv, záložník Eden Karcev z tureckého Başakşehiru či také teprve 19 letý Oscar Gloukh, velký talent ve službách rakouského Salzburgu. Několik mladších bylo také členy izraelské dvacítky, která nedávno na světovém šampionátu získala senzační bronz. Izrael má tedy rozhodně k dispozici dobré fotbalisty.
Anglie:
Angličané přijeli na ME této věkové kategorie s velkými ambicemi. Naposledy měli medaile v roce 2017, kdy skončili bronzoví. V Gruzii si zatím počínají suverénně. Ve skupině vyhráli všechny tři zápasy výsledkem 2:0, když jejich soupeři byli Česko, právě Izrael a Německo. Ve čtvrtfinále pak Albion udolal 1:0 Portugalce gólem křídelníka Newcastlu Anthonyho Gordona ze 34. minuty.

Kouč Lee Carsley má k dispozici řadu etablovaných hráčů z Premier League. Ze zajímavých jmen můžeme zmínit třeba záložníky Liverpoolu Curtise Jonese s Harveyem Elliottem, dalšího středopolaře Jacoba Ramseyho z Aston Villy či ofenzivního záložníka či křídelníka Morgana Gibbse-Whitea z Nottinghamu. Roli brankářské jedničky plní kmenový hráč Manchesteru City James Trafford, jenž poslední sezónu odchytal na hostování v třetiligovém Boltonu.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Na fotbalovém ME do 21 let jde do tuhého. Ve středu jsou totiž na programu již semifinálové zápasy. Jako první půjdou do akce týmy Izraele a Anglie, které se utkaly už ve skupinové fázi. Tehdy Angličané zvítězili 2:0 a favoritem budou i tentokrát.