Sudí Cakir foukl do píšťalky a ukončil dnešní utkání, které končí pro hostující Manchester United smolně. Postupujícím týmem je totiž Athletic Bilbao, které Manchester United přehrálo bez komplikací. Na Old Trafford zvítězilo Bilbao zaslouženě 3:2 a po dnešním výkonů také zcela zaslouženě 2:1. Bilbao vystřelilo za dnešní zápas celkem osmnáckrát, na branku šestkrát, ale hosté pouze čtyřikrát a na branku třikrát. Manchester United se s Evropskou ligou loučí a může se plně koncentrovat na Premier league, ve které má nakročeno tím správným směrem. Marcelo Bielsa je se svým týmem jistě spokojený, a může tak slavit zasloužený postup. Ode mě je to vše a přeji příjemný zbytek večera.
90
Sudí Cakir nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Youngův centr na bližší tyč odvrátila pozorná obrana do bezpečí.
89
Peréz fauloval Younga, který zahraje volný přímý kop.
89
Z rohového kopu žádné nebezpečí nehrozilo.
89
V gólové příležitosti se ocitl Welbeck, jeho střela byla zblokována na rohový praporek.
88
Poslední střídání na straně domácích. Do hry se podívá San José, který nahradí Muniaina.
86
85
Perézovu střelu zblokoval něterý z protihráčů, a tak Peréz zahraje rohový kop.
84
Pogba se dopustil faulu, a tak Pérez zahraje volný přímý kop.
84
De Marcos pálil na zadní tyč, ale střele chyběla přesnost.
83
Park našel přesnou přihrávkou Rooneyho, ten přihrával patičkou Welbeckovi, ale Welbeck jeho úmysl nepochopil, a tak se míče ujali domácí hráči.
82
Druhé střídání v domácím týmu. Ze hry odešel Herrera, nahradil ho Pérez.
80
Manchester United právě vstřelil branku! O nádherný gól se postaral WAYNE ROONEY, který snižuje na 2:1, a střílí tak alespoň čestný gól. Rooney dostal přesnou přihrávku, udělal dvě kličky a zakončil asi z dvaceti pěti metrů. Jeho střela pod horní víko byla úžasná a Iraizoz se natahoval marně.
77
Martínez se dopustil faulu na Welbecka, ale obešel se bez karetního trestu.
76
Do zakončení se dostal znovu Toquero, ale ani tentokrát nemířil přesně.
75
Toquero byl v gólové příležitosti, ale jeho hlavička branku minula.
75
Střely na branku: Athletic Bilbao 5 - 1 Manchester United.
75
Střely celkem: Athletic Bilbao 15 - 1 Manchester United.
73
Držení míče: Athletic Bilbao 55% - 45% Manchester United.
72
Pogba je na hrací ploše necelých deset minut a už vyfasoval žlutou kartu.
68
Poslední střídání na straně hostujícího celku. Ze hry odešel Giggs, nahradil ho Welbeck.
65
Bilbao právě vstřelilo branku! Po nepřesné přihrávce se hnali do protiútoku hosté a vyplatilo se jim to. Smalling sice první centrovaný míč odhlavičkoval, ale balón se odrazil před De Geu, a tak OSCAR DE MARCOS měl lehkou úlohu, míč zpracoval tělem, nastavil svoji kopačku a dopravil míč do sítě.
64
Ze hry odešel také Carrick, nahradil ho Pogba.
63
Sir Alex Ferguson přichystal první a zároveň dvojí střídání. Ze hry odešel Ferdinand, nahradil ho Smalling.
62
Hosté chystají střídání.
62
Také Toquero se dopustil faulu, ale obešel se bez karetního trestu.
61
Muniain fauloval Evanse.
61
Do útoku se hrnul De Marcos, ale uvízl v ofsajdu.
60
Žlutou kartu vyfasoval za svůj přohřešek Rafael.
59
Vypadá to, že Rooney to sám v útoku nezvládne a potřebuje podporu. Uvidíme, zda mu Ferguson pošle do hry parťáka Hernándeze nebo Welbecka, se kterým si Rooney v útoku hodně rozumí.
56
Vynikající přihrávku do pokutového území dostal Toquero, který zakončil z první, ale střele scházela přesnost.
56
Rooney postupoval po pravé straně s míčem sám, ale v pokutovém území se o něj postarali hned dva protihráči.
55
První žlutou kartu dnešního utkání vyfasoval Susaeta, který fauloval Evru.
54
V stoprocentní gólové příležitosti se ocitl Iraola, který obešel všechno, co mu stálo v cestě, ale jeho koncovka byla mizerná.
53
Útočnou akci domácích hráčů zastavil praporek sudího. V ofsajdu byl nachytán De Marcos.
51
Susaeta zahrával volný přímý kop, do zakončení se dostal Aurtenetxe, ale jeho střele scházela přesnost.
48
Ke střele se dostal Susaeta, ale střele na levou tyč scházela přesnost.
47
Muniain se dopustil faulu na Rafaela.
46
Hosté kombinovali na soupeřově polovině, ale po nepřesné přihrávce o míč přišli.
46
Také Sir Alex Ferguson neudělal do druhého poločasu žádnou změnu v sestavě. Ferguson dnes vsadil pro United nezvyklý systém 4-1-4-1.
46
Marcelo Bielsa musel v prvním poločase vystřídat autora branky Llorenteho, který není stoprocentně fit, ale do druhého poločasu v přestávce žádnou změnu v sestavě nepřichystal.
46
Do druhého poločasu mohou zasahnout ještě tito náhradníci: Athletic Bilbao: Raúl - San José, Ekiza, Pérez, López, Gómez. Manchester United: Amos - Smalling, Fabio, Scholes, Pogba, Hernández, Welbeck.
Domácí hráči jsou plní elánu a vypadá to, že postup mají ve svých rukou. Kouč domácího týmu Marcelo Bielsa je jistě s výkonem i výsledkem svých svěřenců spokojený a pravděpodobné je, že na konci dnešního zápasu bude slavit postup svého týmu. Ale máme před sebou ještě čtyřicet pět minut a stát se může cokoliv.
Ferguson sice tvrdí, že chce vyhrát Evropskou ligu, ale prozatím to tak nevypadá. Hráči nepředvádí příliš dobrý výkon, hodně chybují a zbytečně ztrácí míče. Uvidíme, zda ve druhém poločase přichystají zvrat a skóre otočí a nebo budou odcházet jako poražení.
Máme za sebou první poločas, ve kterém domácí hráči vstřelili branku a příblížili se ještě víc k postupu. Celkové skóre je nyní 4:2 a pokud bude chtít Manchester United postoupit, bude muset vstřelit alespoň tři branky. Hosté z Manchesteru možná tento dosavadní stav netrápí, protože o víkendu se Fergusonovým svěřencům podařilo v Premier league vyšplhat do čela tabulky před konkurenční City.
45
Young zahrával rohový kop, ale hosté se ubránili.
44
V gólové příležitosti se ocitl Young, ale vybojoval jen rohový kop.
42
Nyní můžeme sledovat Sira Alexe Fergusona, který sedí na lavičce a zrovna šťastně nevypadá. Potěší ho jeho svěřenci a otočí ještě zápas?
42
Rafael potřebuje ošetřit.
41
Na hrací ploše zůstal ležet Rafael, sudí hru přerušil.
41
Domácí hráči kombinují na své polovině, do hry zapojili i brankáře Iraizoze.
40
Domácí hráči poprvé střídají. Ze hřiště odchází autor dnešní branky Llorente, nahrazuje ho Toquero.
39
Evans kombinuje s Giggsem ve středu hřiště.
38
Carrick našel přesnou přihrávkou Rooneyho a ten přihrával pod sebe, ale nikdo z jeho spoluhráčů si cestu k míči nenašel.
36
Domácí hráči pospíchali do protiútoku, ale hosté jim míč sebrali.
36
K míči se postavil Gggs, ale pro centrovaný míč si došel Iraizoz.
36
Manchester United bude zahrávat rohový kop.
35
Park našel přesnou přihrávkou Cleverleyho, ale ten o míč přišel.
35
Muniain našel přesnou přihrávkou De Marcose, ale jeho centr byl nepřesný, a tak žádné nebezpečí nehrozilo.
34
Rooney se dopustil faulu, ale kartonek neobdržel.
30
Hosté kombinují na soupeřově polovině, ale domácí hráči jejich rozehrávku aktivně napadají.
29
Ke střele se dostal opět Giggs, ale i tentokrát byl Iraizoz velmi pohotový a míč vyboxoval.
28
Giggs zahrával rohový kop, míč nacentroval na zadní tyč, kde výborný zákrok předvedl Iraizoz.
27
Do zakončení Giggs, ale jeho střelu zblokovala pozorná obrana.
26
Llorente se dopustil faulu, a tak hosté dostali výhodu volného přímého kopu.
23
Bilbao právě vstřelilo branku! FERNANDO LLORENTE střílí velmi důležitou branku a jeho tým se ještě víc přibližuje k postupu v Evropské lize. LLORENTE dostal výbornou přihrávku od Amorebiety do běhu a pálil z voleje. De Gea byl bez šance. Gólu mohl zabránit Ferdinand, ale bohužel svého protihráče neuhlídal.
22
Fergusonovi svěřenci vypadají hodně nervózně a zřejmě ví, jaký problém momentálně mají, protože Bilbao na Old Trafford zvítězilo v poměru 3:2 a dnes je prozatím také aktivnějším týmem. Pokud bude chtít Manchester United postoupit, bude muset zabrat.
19
Hostující hráči kombinovali ve středu hřiště. Míč se dostal k Evrovi, který našel přesnou přihrávkou Parka, ale ten o míč přišel, a tak jsou u míče zase domácí hráči.
19
Hra se v těchto momentech odehrává mezi pokutovými územími.
16
Dlouhý nákop do pokutového území nenabídl hostujícím hráčům žádnou šanci na gól, protože pozorný Iraizoz uklidil míč do svých rukavic.
16
Hosté kombinují na své polovině hřiště.
14
V gólové příležitosti se ocitl Muniain, který dostal výbornou přihrávku, míč si připravil na střelu a zakončil na vzdálenější tyč. De Gea se mohl radovat, že Muniain mu orazítkoval pouze tyč.
11
Rafael se dopustil faulu, a tak domácí hráči získali výhodu standardní situace.
10
Susaeta zahrával rohový kop do pokutového území, ale hosté se ubránili.
9
Muniain vystřelil, ale jeho pokus byl zblokovaný na rohový kop.
9
Cleverley poslal přesnou přihrávku na Younga, ten se dostal do zakončení, ale obránce jeho střelu ztlumil, a tak Iraizoz bez problémů míč chytil.
8
Míč do pokutového území nacentroval Cleverley, ale pozorná obrana míč odvrátila do bezpečí.
7
Park našel přesnou přihrávkou Younga, který nacentroval míč do pokutového území, ale pozorný Iraizoz si pro míč vyskočil a nenechal nikoho ze svých protihráčů zakončit.
7
Ke střele se dostal Susaeta, ale De Gea jeho pokus zlikvidoval.
6
Domácí hráči kombinují na soupeřově polovině a vybojovali autové vhazování.
5
Ke střele se dostal Martínez, ale jeho střelu zblokovala pozorná obrana.
3
K míči se postavil Susaeta, ale střela na bližší tyč byla nepřesná. Míč ještě tečoval jeden z hostujících hráčů, a tak Bilbao zahrávalo rohový kop, ze kterého nic nevytěžilo.
3
Faulu se dopustil Carrick, Bilbao bude zahrávat volný přímý kop.
2
Kolmice na Susaetu byla příliš dlouhá, a tak míč do hry uvede De Gea.
1
Do zakončení se dostal Rooney, ale jeho střele na zadní tyč scházela přesnost, a tak Iraizoz mohl zůstat v klidu.
1
Úvodní sestavy: Athletic Bilbao: Iraizoz - Iraola, Martínez, Amorebieta, Aurtenetxe - Susaeta, Herrera, Iturraspe, De Marcos, Muniain - Llorente Manchester United: De Gea - Rafael, Evans, Ferdinand, Evra - Young, Cleverley, Carrick, Park Ji-Sung, Giggs - Rooney Rozhodčí: Cakir - Ongun, Eyisoy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.