Celé utkání bylo velmi vyrovnané, Dněpr měl míč častěji na svých kopačkách, ale švýcarský celek se velmi dobře bránil. Prvním zlomem byla červená karta, kterou dostal v 63. minutě domácí Kalinič. Jiskričku naděje dostal Dněpr v 75. minutě, když Frei zahrál v pokutovém území rukou a následný pokutový kop proměnil Seleznyov.

O dvě minuty později měl Seleznyov na kopačce i druhý gól, ale situaci nezvládl a tak přišel trest v podobě branky Schära z 81. minuty. Hostující hráč proměnil pokutový kop a tím v podstatě rozhodl celé dvojutkání.

Basilej se tak může radovat z postupu do další fáze Evropské ligy a naopak pro Dněpropetrovsk pouť evropskými poháry končí.

Já se s Vámi prozatím loučím, ale opět se přihlásím u zápasu Hannoveru s Machačkalou.
90+4
Již plyne poslední minuta nastavení a míč je ve středu hřiště na kopačkách Basileje.
90+2
Zápas se již v podsatě jenom dohrává, Dněpr by rád alespoň vyhral toto utkání, ale ani to se zřejmě nestane.
90
Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty.
89
V samém závěru zápasu je zde první střídání na straně Basileje. Zápas končí pro Salaha, kterého nahradil El Nenny.
88
Souboj v pokutovém území odpískán jako útočný faul a Dněpropetrovsk tak o míč přichází.
86
Sommer vyrazil nebezpečnou střelu Konoplyanka a drží tak nadále nerozhodný stav.
85
Domácí se snaží ještě něco vymyslet, ale obrana Basileje si už závěr zápasu pohlídá.
83
Dněpr by musel vyhrát 4:1, aby postoupil a to je přece jenom už šance spíše z oblasti teorie.
81
Basilej právě vstřelila branku!

FABIAN SCHÄR proměnil penaltu bez větších problémů a pravděpodobně rozhoduje toto dvojútkání.
80
Pokutový kop dostávají k dispozici i hosté a v případě proměnění by v podstatě rozhodli utkání. Stocker se hezky uvolnil a Zozulya ho poslal k zemi.
78
Seleznyov se mohl stát hrdinou, ale v obrovské šanci minul Sommerovu bránu a ani jeho spoluhráč nedokázal ve skluzu míč zasáhnout a tak se skóre podruhé v krátkém čase nemění.
77
Dněpr je tak nyní pouze jedinou branku od vysněného prodloužení a navíc se vyrovnal i počet hráčů na hřišti. Domácí fanoušci cítí velkou šanci a povzbuzují své hráče.
76
Dněpropetrovsk právě vstřelil branku!

EVHEN SELEZNYOV s naprostým přehledem pokutový kop proměnil a Dněpropetrovsk rázem celé dvojútkání dramatizuje.
75
Frei tedy vidí červenou kartu a počet hráčů na hřišti se vyrovná.
75
Jestli jsme celý druhý poločas čekali na gólovou příležitost, tak ta je nyní tady! Domácí se dostali do obrovské šance, kterou Zozulya nevyužil, ale trefil svou střelou Freie do ruky a ten vidí červenou kartu a navíc je zde penalta pro Dněpr!
73
Kravchenko rozehrál rohový kop, ale míč letěl přesně na Sommera, který míč v pohodě chytil.
72
Čas se domácím hodně krátí, sice v posledních minutách mají i přes oslabení míč převážně na svých kopačkách, ale do gólové šance se ve druhém poločase ještě nedostali.
69
Po dlouhé době se domácí dostali před Sommera, ale ten se dravě prodral k centru a schoval ho do rukavic.
68
Schär si vzal na starost zahrání přímého kopu, ale jeho přihrávka adresáta nenašla. Dněpr poté však lacině odevzdal míč a tak to mohou hosté zkusit znovu.
66
Basilej rozehrála rohový kop nakrátko a vůbec nespěchá. Celou akci sice ukončil nepřesný centr, ale i tak mohou být hosté spokojeni, opět totiž ušetřili čas.
64
Vstřelit pozorné obraně Basileje dvě branky a to ještě v deseti lidech na hřišti, to bude minimálně velmi nelehký úkol a je otázkou, zda se Dněpr něčemu takovému vůbec přiblíží.
63
Dněpru se to rázem velmi komplikuje! Kalinič totiž za svůj faul rukou do oblasti tváře vidí červenou kartu a šance domácích tak rapidně klesají.
61
Degen byl zezadu přistrčen Kaliničem, ale pokutový kop si hosté nevymodlili.
60
Sommer opět vyskočil nejvýše a schoval centr do rukavic.
59
Domácí to zkouší, je na nich vidět snaha, ale na obranu Basileje nemohou nalézt ten správný recept. Centrované míče vždy v pohodě hosté odhlavičkují a tak si Dněpr přihrává míč kolem pokutového území, ale to je tak vše.
56
Zozulya si zpracovával míč na malém vápně, ale jeho postavení bylo ofsajdové.
55
Centr domácích proletěl až na zadní tyč, kde však byl domácí hráč mimo střelecký úhel a tak opět pouze centroval před bránu, napodruhé však hosté míč odkopli do bezpečí.
53
Okamžitě poté je střídán i Douglas, místo kterého nastoupí Kalinič.
53
Druhé střídání Dněpru v zápase. Odchází Matheus, místo kterého si zahraje Kravchenko
51
Na opačné straně se tečovaná střela velice nepříjemně točila kolem Sommerovi brány, ale naštěstí pro Basilej letěl míč mimo a je tak z toho pouze roh.
50
Stockerův přímý kop propadl až k Laštůvkovi, který nadvakrát zkrotil míč.
49
Už se hosté dostali do pokutového území, ale střelecký pokus byl dobře vyblokován obráncem.
46
Úvod druhého poločasu začal faulem Rotana, který poslal nedovoleně k zemi Serey Die.
46
Máme za sebou první poločas odvetného utkání Evropské ligy mezi Dněpropetrovskem a Basilejí. Po první půli mohou být spokojenější hosté ze Švýcarska, kteří díky vítězstvím v prvním zápase 2:0 mají nyní k postupu opět o něco blíže.

Dněpr se ve druhém poločase bude muset vrhnout do útoku, ale hosté na toto budou jistě připraveni a budou zlobit hlavně z rychlých brejků. Druhý poločas tak jistě nabídne velmi zajímavý fotbal.
45+2
V prvním poločase se už zřejmě nic nestane.
45+1
Degenovi byl odpískán ofsajd, ale nyní se pomezní rozhodčí umávl a hosté tak mohou být právem naštvaní! Degen by totiž upaloval sám na Laštůvku.
45+1
Vzhledem k jednomu střídání a šesti uděleným žlutým kartám bylo jasné, že se bude v první půli nastavovat a budou to dvě minuty.
45
V poslední minutě prvního poločasu mohl Seleznyov poslat domácí do vedení, ale z pěti metrů překopl bránu.
44
Velmi nepřesně rozehraná standartní situace Dněpropetrovsku a Sommer tak může v klidu rozehrávat od vlastní brány.
43
Schär si pomohl v souboji se Zozulyou nedovoleně.
41
V posledních minutách tempo trošičku upadlo, může za to kouskování hry, které je způsobeno fauly a nepřesnostmi na obou stranách.
37
Konoplyanka dobře roztočil míč a hledal hned trojici spoluhráčů, ani jeden z domácích fotbalistů se však k razantní hlavičce nedostal a tak Sommer měl čas schovat míč do náruče.
36
Hlavní rozhodčí rozdal v prvním poločase už šest žlutých karet, tu poslední viděl Schär za hru rukou.
35
Z rohu nic nebylo a naopak na druhé straně si vymodlil faul Salah, za který vidí Strinič žlutou kartu.
34
Konoplyankova střela z přímého kopu vypadla Sommerovi z náruče a z blízka tak mohl dorážet Mandziuk. Mandziukovu dorážku však Sommer dokázal vyrazit na roh.
33
Na druhé straně je taktéž potrestán Cabral, který zavadil zezadu o dobře rozběhnutého protihráče.
32
Zatímco jeden hráč se žlutou kartou před chviličkou střídal, tak nyní je v drese domácích další takový. Cheberyachko viděl za zbytečný faul žlutou kartu.
32
Ve 32. minutě je zde první střídání na straně Dněpropetrovsku. Hřiště opouští z neznámých důvodů Fedetskiy a místo něj si zahraje Konoplyanka.
30
V poslední chvíli přispěchal obránce hostí a odkopl míč před Matheusem na roh. Z následné standartní situace Dněpr nic nevytěžil.
28
Na druhé straně se stejným prohřeškem provinil Zozulya.
27
Na konci sedmadvacáté minuty to vypadalo na dobrou šanci Basileje, ale Salahovi byl odpískán ofsajd a rozhodčí měli pravdu.
25
Stocker rozehrál rohový kop Basileje, ale našel ním pouze domácí hráče, kteří míč okamžitě dostali do bezpečí.
23
Nedorozumění v domácím týmu přineslo nepřesnou přihrávku a s ní i spojenou ztrátu míče.
21
Tak toto musí Zozulyu mrzet! Hráč s číslem osmnáct na dresu si zpracoval míč a z voleje ho posílal směr brána, jenže opět trefil pouze boční síť a skóre se tak ani po této jedovaté střele nemění.
20
Nebezpečný centr do pokutového území nakonec i s notnou dávkou štěstí schoval do rukavic Sommer.
19
V Dněpropetrovsku vládne perfektní atmosféra a ta se mohla ještě umocnit po rohovém kopu Rotana, který dobře kroutil míč na přední tyč, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal míč dostat do brány.
18
Mandziuk se snažil hodit aut až do pokutového území Basileje, ale jeho záměr si obrana hostí pohlídala a dostala míč do bezpečí.
17
Domácí to opět zkusili střelecky, ale Seleznyov minul.
15
První výraznější šance i na druhé straně. Giuliano přistrčil míč na Matheuse, který okamžitě vypálil, ale jeho střele chyběla přesnost a tak se rozvlnila pouze boční síť Sommerovi brány.
15
Na opačné straně také žlutý kartónek v akci, v hlavičkovém souboji si nečistě pomohl Fedetskiy.
14
Serey Die šlápakem poslal k zemi jednoho z domácích a za svůj zákrok je oceněn žlutou kartou.
12
Stocker se ujal zahrání rohového kopu a nechybělo moc a Basilej by se dostala do vedení. Jenže naštěstí pro Dněpr to hostující hráč v pokutovém území nezvádl a svou střelou trefil blokujícího obránce.
11
Zozulya nachytán v ofsajdu.
10
Kapitán Dněpru Rotan se ocitl na trávniku po faulu protihráče, rozhodčí si zatím vystačil z ústní domluvou.
8
Basilej bude jistě vycházet hlavně ze zabezpečené obrany a hrozit bude převážně z rychlých brejků.
6
První obrovská šance zápasu, která mohla Basilej přiblížit postupu. Salah stál na hranici ofsajdu, ale vše bylo v pořádku. Laštůvka proti Salahovi vystartoval, ale u míče byl dříve basilejský útočník, který Laštůvku překonal, ale balón bohužel pro něj skončil mimo brány.
5
Dva rohové kopy v řadě za sebou zahrávali domácí, ale ani jedna z těchto standartních situací nepřinesla žádné nebezpečí.
3
Z levé strany přišel před bránu Basileje přízemní pas, ale Seleznyov nedokázal míč poslat na bránu.
2
Ofsajdové postavení Dragovice dává Dněpru klid na rozehrávku.
1
Výkopem zahájili utkání hráči Dněpropetrovsku a ihned se snaží dostat před bránu Sommera.
1
Aktéři utkání již jsou na trávníku a utkání tak za malý okamžik začne.

FC Dněpr Dněpropetrovsk: Laštůvka - Mandziuk, Strinič, Cheberyachko, Douglas - Fedetskiy, Giuliano, Rotan, Matheus - Zozulya, Seleznyov

FC Basilej: Sommer - Pajk Joo Ho, Dragovic, Scär, Steinhöfer - Degen, Cabral, Sery Die, Stocker - Frei, Salah

Rozhodčí: Deniz Aytekin - Guido Kleve, Thorsten Schiffner.
Ke každému zápasu patří i rozhodčí, dnešní zápas bude řídit jako hlavní Denis Aytekin, kterému budou asistovat pánové Guido Kleve a Thorsten Schiffner, všichni z Německa.
Dobrou zprávou pro domácí je i absence basilejského kapitána Marca Strellera, střelce druhé branky z úvodního klání, který si o víkendu ve švýcarské lize poranil koleno.
Záložník Dněpru Ruslan Rotaň však svému týmu věří. "První kolo pro nás dopadlo výsledkově špatně, ale stále máme naději. Myslím, že to zvládneme, musíme však věřit tomu, že je to v našich silách. Je načase zapomenout na první utkání."
Před dvojutkáním byli jistě favorité hráči ukrajinského celku, kteří s přehledem vyhráli skupinu F a svým soupeřům v šesti utkáních dokázali nastřílet až šestnáct branek. Basilej postupovala ze druhé příčky skupiny G, ale v prvním zápase na domácím hřišti překvapivě zvítězila nad Dněprem 2:0 a má tak před dnešní odvetou k postupu mnohem blíže.
Ke čtvrtečnímu dni patří již neodmyslně i velká porce zápasů z Evropské fotbalové ligy. Ta stejně jako Liga mistrů došla už do své vyřazovací fáze a dnes jsou na programu odvetná utkání. My budeme společně sledovat zápas mezi ukrajinským Dněpropetrovskem a švýcarskou Basilejí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.