Utkání se nám hodně protáhlo kvůli špatnému počasí a hlavní rozhodčí tak nastavil až deset minut. Domácí potřebovali vstřelit branku na 2:0 a postup by tak byl jejich, jenže místo toho přišla v deváté minutě nastavení vyrovnávací branka Traorého a tím bylo o osudu dvojzápasu rozhodnuto.

Utkání mezi Hannoverem a Machačkalou tak skončilo 1:1, z postupu se však radují hráči ruského klubu, který vyhrál první utkání doma 3:1.

Já se s Vámi pro dnešek loučím a opět se budu těšit u dalších onlajn přenosů.
90+10
V desáté minutě nastavení odchází ze hřiště Ahmedov a místo něj si zahraje na pár posledních vteřin Shatov.
90+9
Machačkala právě vstřelila branku!

Všichni hráči Hannoveru až na jednoho byli na útočné polovině a právě tento zapomenutý hráč přerušil ofsajdové postavení a LACINA TRAORÉ se tak řítil sám na brankáře a tuto šanci rozhodnout celý dvojzápas využil.
90+8
V osmé minutě nastavení letěl do pokutového území Machačkaly nepříjemný centr, ale hosté dokázali míč odkopnout do bezpečí.
90+7
Hlavní rozhodčí uklidňuje domácí, že nastaví ještě o něco déle než avizoval. Hra se totiž opět trošičku přibrzdila a za to domácí nemohou.
90+6
Čas se německému klubu již opravdu krátí, právě zakládají jednu z posledních útočných akcí celého zápasu.
90+5
Traoré je nachytán v ofsajdovém postavení.
90+4
Polovinu nastavení máme za sebou a právě ve čtvrté minutě nastaveného času dostává žlutou kartu Huszti.
90+3
Na druhé straně vyslal slabší střelu Jucilei a brankář Zieler si pohlídal, aby míč skončil mimo.
90+2
Pinto to zkusil z dálky, ale netrefil se mezi tři tyče.
90+1
Nastavovat se bude celých 8 minut a to je obrovská šance pro domácí. Jediná vstřelená branka je posílá do další fáze Evropské ligy.
90
JIž plyne devadesátá minuta a jsem velmi zvědav na informaci o nastavení. Zápas byl na chviličku dokonce přerušen kvůli úklidu hrací plochy a tak se dá nějaká slušná porce minut očekávat.
89
Přízemní centr do pokutového území sbírá Zieler a okamžitě zakládá útočnou akci Hannoveru.
88
Ya Konan zkoušel nůžkami zakončit, ale trefil pouze Logashova kopačkou do tváře a vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
86
Tak toto je velké vzrušení na stadionu i přímo na hřišti! Souboj mezi Dioufem a Diarrou v pokutovém území byl hodně na hraně, ale hlavní rozhodčí měl svůj názor a okamžitě ukazuje Dioufovi žlutou kartu za simulování.
84
Na hřiště nastoupila uklíze četa, která vyčistila od sněhu všechny čáry. Je evidentní, že se ve druhém poločase bude nastavovat slušná porce minut.
83
Sobiech nahrazuje v domácím dresu Sakaie.
82
Hlavní rozhodčí považoval souboj v pokutovém území za čistý a Machačkala se tak pokutového kopu nedočkává a bylo to správné rozhodnutí.
81
Domácí fotbalisté se snaží kombinovat s míčem před pokutovým územím soupeře, ale na zasněženém trávníku je jakákoliv přihrávka velmi těžce zpracovatelná a i to komplikuje Hannoveru situaci.
79
Carcela-González nahrazuje v hostujícím dresu Boussoufu.
78
Abdellaoue si ve výskoku pomohl faulem a tak se píská proti německému klubu.
77
Ahmedov se dostal do velké šance, ale z blízka netrefil Zielerovu bránu a i díky toho je Hannover stále ve hře.
77
Sakai si špatně vypočítal skluz a zasáhl nohu protihráče a to nemohlo skončit jinak než žlutou kartou.
76
Už to vypadalo, že se počasí umoudří, ale není tomu tak. Sněží pravdu velmi hustě a hráči s tím evidentně bojují.
74
Sníh nám již slušně pokryl hrací plochu a tak přichází do akce i oranžový míč, který bude jistě na zasněženém trávníku lépe vidět.
73
Kromě herního ožití mohla přijít i druhá branka. Huszti totiž vyskočil nejvýše a hlavičku posílal do prostoru brány, ale Galubov perfektním skokem vyrazil míč na roh.
72
Každá chyba může mít nyní fatální následky a všichni aktéři zápasu to jistě mají na paměti. Hannover je po brance přece jenom aktivnější a zdá se, že herně ožil.
71
Samuel Eto'o dostává žlutou kartu.
70
Hannover právě vstřelil branku!

O drama máme rázem postaráno. Z takové nic moc akce se raduje SERGIO PINTO, který dostal přímo na kopačku centr Husztiho a ránou z voleje nedal Gabulovi šanci. Hannover je rázem jednu branku od postupu.
69
Sněžení je již opravdu velmi husté a hráči to tak mají nyní hodně složité.
68
Boussoufa se rozběhl proti Zielerovi a moc nechybělo a byl by domácímu brankáři hodně zatopil. Zieler to nakonec zvládl, ale jistotu v zákroku určitě nebyla.
67
První změnu připravili i hosté. Odešel Willian a místo něj si zahraje Traoré.
67
Na kopačky domácích hráčů se dostává nervozita, přihrávky nelétají tak jak by měly a kromě toho hráčům komplikuje situaci i sněžení.
65
Brankář Machačkaly Gabulov vidí naprosto zbytečnou žlutou kartu za zdržování hry.
63
Čas hraje jednoznačně proti Hannoveru, který musí vstřelit alespoň dvě branky a zatím to na to moc nevypadá. Naopak jsou stále více aktivnější hosté z Machačkaly.
62
První změnou na hřišti je u domácích příchod Schlaudraffa, který nahradil Schmiedebacha.
61
Výborně zakročil Zieler proti přízemnímu centru, který těsně před protihráčem vyrazil. Balón se však dostal k Willianovi, který si dával hodně záležet, aby technicky obstřelil ZIelera. To se mu sice povedlo, ale opět neposlal míč do prostoru brány.
60
Schulz naskočil dobře na centrovaný míč Husztiho, ale Schulzova hlavička opět nemířila do prostoru tří tyčí a hostující brankář tak mohl zůstat v klidu.
58
Willian zkusil střelou přes obráncem překvapit Zielera, ale jeho střela letěla mimo tři tyče. Hosté však drží míč a hrají přesně to, co potřebují.
55
Zieler včas vystartoval proti míči a byl u něj dříve než soupeř.
54
Boussoufa dostal hezkou přihrávku, ale svou levačkou nedokázal zamířit přesně a míč tak poslal vedle pravé tyče domácí brány. Každopádně se po dlouhé době dělo před bránou jednoho z celků něco zajímavého.
52
Ahmedov při pádu kopl jednoho ze soupeřů do oblasti hlavy a Pocognoli je tak nyní ošetřován přímo na hrací ploše.
50
Ya Konan přidržel Jucileieho a doslova ho smetl k zemi.
47
Schmiedebach napálil míč téměř z nulového úhlu do pokutového území a Gabulov se po míči raději vrhl a vyrazil ho mimo šestnáctky.
46
První poločas je za námi a branku jsme v něm neviděli. Hannover tak má před druhým poločasem co dělat, protože potřebuje vstřelit minimálně dvě branky, aby se mohl o postup do další fáze Evropské ligy vůbec poprat.
45
Ewerton vidí v závěru první půle zbytečnou žlutou kartu.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu, uvidíme zda rozhodčí ještě něco nastaví. Oba celky nyní až moc chybují a tak se o příliš hezké podívané nedá hovořit.
44
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému závěru a spokojenější mohou být zatím hráči Machačkaly, kteří si stále drží náskok z prvního zápasu doma, který vyhráli 3:1.
42
Právě Ya Konan založil další z rychlých brejků Hannoveru, ale obrana Machačkaly se stihla zformovat a výsledkem tak byly pouze dva centry, které nebezpečí před Gabulovem nezpůsobily.
41
Huszti z velké dálky našel přesně hlavičku Ya Konana, který však poslal míč těsně nad břevno.
40
Na začátku čtyřicáté minuty je zde žlutá karta pro Boussoufa, pro kterého to znamená stopku do případného příštího zápasu.
38
Diarra vlétl do šestnáctky, ale byl dobře odzbrojen od míče a přestože skončil na trávníku, tak bylo vše v pořádku a bez faulu.
37
Snaha Machačkaly o průnik po pravé straně nenašla pochopení u obránců Hannoveru, kteří zabránili kombinaci hostů.
34
Huszti si postavil míč a centrem do pokutového území hledal své spoluhráče, ale Gabulov si na míč počkal a zkušeně ho vyboxoval.
33
Eschenko poslal tvrdě k zemi Sakaie a je z toho tak velmi zajímavá standartní situace pro Hannover.
32
Máme zde pasáž hry, ve které se ani jednomu celku nedaří vyložit si nějakou výraznější šanci. Většina kombinací končí nepřesnou přihrávkou už ve středu hřiště a tak se toho nyní na trávníku moc neděje.
30
Logashov je dnes prvním fotbalistou, který vidí žlutou kartu.
29
Na druhé straně centrovaný míč schoval v náručí Zieler.
28
Abdellaoue si zpracoval míč v pokutovém území po přihrávce z přímého kopu od Husztiho, ale nakonec vše zastavilo zpracování rukou od Abdellaoueho.
25
Na druhé straně se dostal k zakončení Abdellaoue, který je dnes hodně aktivní, ale bránu minul.
24
Eto'o se opět dostával do dobré šance, ale zastavil ho odpískaný ofsajd.
22
Na hřišti se nám začíná hrát pořádně ofenzivní fotbal, nyní to byli hosté, kteří kombinovali s míčem v pokutovém území, ale ke střele se nedostali.
20
Abdellaoue se z dobrých pětadvaceti metrů odhodlal ke střele a z dálky těsně minul bránu Zielera.
19
Eto'o kličkou doprava a poté rychle doleva Sakaie, ale poté hostující útočník netrefil bránu a zahodil tak obrovskou šanci Machačkaly.
17
Ewerton hodně hlasitě diskutuje s hlavním rozhodčím, ale ten dokázal emoci ukllidnit.
16
Huszti rozehrál rohový kop, ale ten hosté v pohodě ubránili.
15
Po patnácti minutách hry se nám konečně začalo dít něco zajímavého. Centrovaný míč před bránu Machačkaly však nenašel adresáta, jenže chybělo opravdu malinko.
11
Hráči Hannoveru velmi hezky kombinovali na pravé straně hřiště, ale výsledkem byl pouze nepřesný centr.
9
Do útoku se podívali i hosté, ale ani jejich snažení nevedlo k nějaké výraznější šanci.
6
Několikrát po sobě letělo do pokutového území Machačkaly několik centrů a potom posledním došlo i na zakončení, jenže to se po odrazu od země nestalo příliš nebezpečným.
4
Diouf se dostal po rohovém kopu k zakončení, ale to výtečně vyrazil připravený Gabulov. Jednalo se o první výraznější šanci zápasu.
3
Huszti se ujal rozehrání přímého kopu a jeho střela byla zblokována na roh.
2
Hned ve druhé minutě je k hlavnímu rozhodčímu přivolán jeden z hostujících hráčů a byla z toho rázná domluva, zatím bez karetního postihu.
1
-1
Aktéři zápasu právě přichází na trávník a utkání tak za malý okamžik začne.

Hannover 96: Zieler - Pocognoli, Schulz, Djourou, Sakai - Huszti, Pinto, Schmiedebach, Ya Konan - Diouf, Abdellaoue

Anži Machačkala: Gabulov - Logashov, João Carlos, Ewerton, Eshchenko - Jucilei, Diarra - Boussoufa, Ahmedov, Willian - Eto'o

Rozhodčí: Jonas Eriksson - Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark.
Hlavním rozhodčím zápasu je Švéd Jonas Eriksson, kterému budou asistovat jeho kolegové Mathias Klasenius a Daniel Wärnmark.
Už když se Machačkala dostala z těžké skupiny A, kde hned tři celky nasbíraly shodně deset bodů, tak se dalo čekat, že svou kůži neprodá lacino ani proti Hannoveru. Ten sice zvítězil ve své skupině o bod před Levante, ale ve vyřazovací fázi je každý celek velmi kvalitní a Machačkala to jednoznačně potvrzuje.
Německý tým musí na dnešek zmobilizovat všechny ofenzívní síly. V úvodním zápase, který se odehrál v Moskvě na Stadionu Lužniky, se totiž z vítězství 3:1 radovala právě Machačkala, která má před dnešní odvetou rozdány karty lépe.
Ke čtvrtečnímu dni patří již neodmyslně i velká porce zápasů z Evropské fotbalové ligy. Ta stejně jako Liga mistrů došla už do své vyřazovací fáze a dnes jsou na programu odvetná utkání. My budeme společně sledovat zápas mezi německý Hannoverem 96 a ruskou Machačkalou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.