Prozatím se loučím a za chvíli u zápasu Marseille - AEL Limasol se budu těšit napočtenou.
Je dohráno, zápas plný zvratů a gólů nakonec vyzněl lépe pro Lyon, který vedl po půlce 1:3. Ale Kirjat Šmona se nevzdala a během patnácti minut dokázala vyrovnat. Prakticky celý druhý poločas byla lepší, leč v nastaveném čase si nechala dát hodně smolnou branku. Lyon tak s velkou dávkou štěstí bere z dnešního mače tři body.
90+2
Lyon právě vstřelil branku!

Tak to je neuvěřitelné. V poslední minutě nastavení jde Lyon do vedení a zřejmě i vyhraje. GUEIDA FOFANA si naběhl na centr v pokutovém území a hlavičkou nejprve trefil břevno. Jenže míč se k němu odrazil zpět přesně na nohu a pak už jen rána do sítě - 3:4.
90+2
Ještě budou zahrávat roh po zblokovaném centru Brianda.
90
Tři minuty se budou nastavovat.
89
Domácí trenér potřetí a naposledy střídá. Odešel Elisha, na poslední minutky přišel Gazal.
89
Blíží se konec zápasu, čekáme, kolik sudí nastaví nad plán.
87
Lyon je v posledních minutách aktivnější, ale dostat se k nějakému zakončení, to už bude asi problém. Hapoel brání pro ně hodně přijatelný výsledek vzhledem k průběhu duelu.
86
Hosté měli šanci, do dobré pozice se dostal Lovren a jeho hlavička jen těsně minula bránu. Amos jen stál a tlačil míč z brány očima. Měl velký kus štěstí.
85
Ani z jednoho mráčku nezapršelo. Vše v pohodě likviduje obeana Kirjatu a také připravený gólman Amos.
84
A následně druhý v řadě.
83
Lyon má k dispozici rohový kop.
81
Nyní se hraje hodně opatrný fotbal, nikdo z týmů nechce udělat chybu.
79
Rychlé akce hostů a uvidíme rohový kop Lyonu. Míč včas dokázal zblokovat do zámezí Rochet.
77
Standardku Elishy likviduje těsně před Abedem na poslední chvíli hlavičkující Koné.
76
Lyon je pod tlakem, z čehož pramení i fauly. Dalším karetním hříšníkem je Monzón.
75
Fofana hledal ve vápně volného Abuhaziru, ale ten se hattricku zatím nedočkal. Vůbec mu nevyšlo zakončení.
73
Kirjat Šmona jasně dominuje, Lyon se musí bránit, aby zabránil nějaké případné pohromě.
71
Pokud se ptáte, kde je ve druhém poločase Lyon, tak odpověď je jednoduchá, nikde.
68
Skvělé utkání plné branek a zvratů, a to máme před sebe ještě více jak dvacet minut.
66
Tým Kirjat Šmona právě vstřelil branku!

Vyrovnáno. Sám postižený se postavil k pokutovému kopu a v pohodě jej proměnil. SHIMON ABUHAZIRA napálil míč k levé tyči, kam sice Vercoutre šel, ale rána byla tak prudká, že byl bez šance.
65
A budou se ještě asi dít věci. Koné zastavil ve vápně Abuhaziru a domácí budou kopat penaltu. Obránce Lyonu vidí navíc žlutou kartu.
65
Hosté podruhé střídají. Malbranque nahrazuje Ghezzala.
64
Opět je tu karta, tentokrát pro střídajícího Cohena.
63
Gabai je zpět na hřišti, chvíli mu tekla krev z nosu, horší na tom je Lisandro, jenž se sotva může postavit.
61
Lisandro se srazil s Gabaiem a oba budou muset být ošetřeni.
59
První žlutou kartu inkasuje domácí forvard Abuhazira, který se velice ochotně skácel ve vápně k zemi. Rozhodčí mu jeho hereckou vložku netoleroval.
58
Nejlepší odpovědí je útok, Lyon drží zkušeně míč na svých kopačkách a snaží se konečně také něco vymyslet před Amosem.
55
Rázem jsou hosté jako opaření a Šmona je všude dřív. Teď ji však zastavuje praporek lajnového rozhodčího.
53
Hostující kouč na snížení reaguje střídáním. Ze hry stahuje Greniera a na jeho místo jde Benzia.
51

Drama je na světě. Co si domácí asi nejvíce přáli, se teď právě stalo. Rychlou kontaktní branku dává LIOR LEVI, která napřáhl z dvaceti metrů a míč proplachtil až do sítě Vercoutreho. Ten plachtil vzduchem marně.
50
Ale protivník je prozatím hodně silný a zdá se, že i výborně připraven. Další gólovou šanci měl hostující Briand, Amos skvělým reflexem zabránil čtvrté brance ve své síti.
48
Taková reakce se dala očekávat, pokud chce Hapoel v tomto zápase bodovat, musí jednoznačně zabrat v útoku.
46
...a Lencseho mění Abed.
46
Domácí trenér se rozhodl do druhého poločasu udělat hned dvě změny v sestavě. Hasarmu nahazuje Cohen...
46
Druhý poločas začíná ve 20:03.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli hned čtyři branky. Šmona šla do vedení a mohla dokonce přidat druhou branu, jenže následně během pěti minut dvakrát inkasovala od favorita z Lyonu. Ten pak neponechal nic náhodě a ještě jeden zářez na pažbě přidal. Uvidíme, co přinese druhá půle. Zda si hosté výsledek pohlídají, nebo se Hapoel ještě zmůže na nějaký zvrat.
45
Minutka se bude hrát nad rámec prvního poločasu.
45
Ovšem faul ve vápně a už se asi nic mimořádného nestane.
45
V samotném závěru je tu ještě roh pro Haopel.
45
Greenierova střela končí v rukavicích připraveného Amose.
44
Hned čtveřice útočících hráčů Šmony byla nastěhována v pokutovém území, ale trestuhodně se nedohodli a celou akci překombinovali. Navíc je zastavil praporek pomezního sudího Santose.
42
Po delší době také ohrozila Vercoureho bránu domácí družina, konkrétně kapitán Rochet, jenže tomu zakončení chyběla větší přesnost. Práci tak mají pořadatelé za bránou.
40
Lyon neustává v tlaku a chce se zřejmě na stadionu v Haifě otevřít střelnici.
38
Zajímavá první půle pomalu ale jistě směřuje ke konci. Vidět za poločas hned čtyři góly, to není vůbec špatné.
36
Lencse znovu nachytán v ofsajdové pozici.
35
Kirjat totálně odpadl ze hry, nedaří se takřka nic, natož nějaká kloudná rozehrávka.
33
Mohlo být pro domácí ještě hůř, to by však musel hodně aktivní Lisandro Lopez místo přihrávky volit střelu.
31

Stav se opět mění a po krásné akci jdou hosté do dvoubrankového vedení. Lisandro parádní uličkou vysunul ANTHONYHO RÉVEILLÉREHO a ten těsně před pokutovým územím prostřelil mezi nohama padajícího Amose. Těžké chvíle pro Šmonu.
29
Domácí byli pod velkým tlakem, především Lisandro nebezpečně operoval před vápnem, nakonec však vystřelit nedokázal. Lyon je momentálně v lepším rozpoložení.
27
Tzedek tentokrát nezahrál malou domů, ale v tísni míč rovnou odkopává do hlediště.
25
Abuhazira se dostal do solidního brejku, leč končí ofsajdem.
24
Bylo by asi zajímavé, kdyby Lencse proměnil svou tutovku. Místo stavu 2:0 je stav 1:2.
22

A je to tady. Obrat je na světě. FABIÁN MONZON se postavil k exekuci standardky a střelou po zemi prostřeluje zeď a také gólmana Amose, který toho asi mnoho neviděl. Během pěti minut tak favorit utkání překlopil skóre na svou stranu.
21
A rázem je všechno jinak. Lyon tlačí, má šance a nyní dokonce standardku z velice dobré vzdálenosti. Míč je prakticky na lajně hranice velkého vápna.
19
Je za námi sotva dvacet minut a divák se může bavit solidním fotbalem, dvě branky jsou toho důkazem.
17

Jenže je vyrovnáno. Hosté se ubránili velké šanci Šmony, dostali se do útoku a GUEIDA FOFANA prostřeluje z velké dálky Amose. Celé akci předcházel fatální kiks obránce Tzedeka, jenž zahrál špatnou malou domů a autor branky dokázal špatně nahraný míč zachytit a napálit ho do sítě.
15
Lencse v tutovce jako Brno! Obrana Lyonu na něj zcela zapomněla, útočník Hapoelu se z ničeho nic vydal směr Vercoutreho svatyně a mnoho nechybělo. Lencse jen těsně přepaluje tři tyče.
14
Lyon pochopitelně přidává na obrátkách a postupně přebírá otěže zápasu.
12
Nakonec registrujeme dvě poměrně solidní šance hostů. Nejprve pálil vedle kapitán Lisandro, následně nedokázal ideálně zakončit Briand. Chyběl krok a střela by to byla pravděpodobně gólová. Stav se tedy nemění.
11
Domácí jsou namlsaní brankou a znovu se hodně kvapem ženou k pokutovému území soupeře.
9
Na tahu bude nyní favorit z Lyonu. Už se zdálo, že se do šance dostane Lisandro, leč jeho ránu zablokovala domácí obrana.
7

Tak to je velice rychlý začátek a v podstatě pramení z úvodního tlaku domácího týmu. SHIMON ABUHAZIRA dostal přesný centr od Rocheta a na malém vápně si autor vedoucí branky dokázal poradit. Vercoutre už nestihl reagovat.
6
Na hřišti leží v nefotbalové pozici Grenier, po krátkém ošetření se vrátí zpět na hřiště.
5
A nebyl vůbec špatný. Po rohu Eibindera se málem k hlavičce dostal Abuhazira, ale včas zasáhl vyběhnuvší Vercoutre.
4
Lencse vybojoval pro svůj tým první rohový kop.
2
Domácí rozehráli a ihned se snaží co nejvíce držet míč na svých kopačkách. A pokud možno zaútočit.
1
Hráči a rozhodčí nastupují na hřiště, za malou chvíli se vrhneme na tento jistě zajímavý duel skupiny "I", ve které hraje i Sparta.

Hapoel Ironi Kirjat Šmona: Amos - Hasarma, Tzedek, Gabai, Levi - Gerzicich, Elisha, Rochet (K), Einbinder - Lencse, Abuhazira. Trenér: Barak Bakhar.

Olympique Lyon: Vercoutre - Lovren, Koné, Réveillére, Monzón - Gonalons, Fofana, Ghezzal, Briand, Grenier - Lisandro (K). Trenér: Rémi Garde.

Rozhodčí: Soares - Tavares, Santos (všichni POR).
ROZHODČÍ

Dnešní utkání bude řídit trojice portugalských rozhodčích. Jako hlavní byl na tento duel nominován Artur Soares. Na lajnách mu budou pomáhat Rui Tavares a João Santos. Jako čtvrtý rozhodčí bude na stadionu Antonio Godinho.
OLYMPIQUE LYON

Lyon je v posledních letech jedním z předních francouzských fotbalových klubů, když se týmu podařilo vyhrál sedm titulů v řadě a v roce 2008 i francouzský pohár. Klub hraje své domácí zápasy na stadionu Stade Gerland. Olympique zatím nemá na svém kontě žádný mezinárodní úspěch. V pohárové Evropě se zatím nejdále probojoval v sezoně 2009/10, kdy ho v semifinále Ligy mistrů vyřadil mnichovský Bayern. Trenérem mužstva je Rémi Garde. V loňské sezoně tým skončil ve francouzské Ligue 1 na čtvrtém místě.
HAPOEL IRONI KIRJAT ŠMONA

Izraelský celek je v Evropské lize velkou neznámou. Své domácí zápasy hraje na Ironi Stadium. Trenérem tohoto mužstva je Barak Bakhar. V loňské sezoně obsadila Šmona v nejvyšší izraelské fotbalové soutěži první místo.
SKUPINA I

Oba celky se nachází ve skupině s označením I. V té je ještě česká Sparta Praha a španělské Bilbao, které obhajuje loňskou finálovou účast. Šmona v prvním kole možná trochu překvapivě uhrála remízu na hřišti španělského celku, kde utkání skončilo 1:1. Lyon porazil v prvním kole na svém hřišti Spartu 2:1 a do Evropské ligy vstoupil výborně.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Přeji krásný večer všem fanouškům dobrého fotbalu. Evropská liga má dnes na programu druhé zápasy a my budeme sledovat utkání mezi Kirjat Šmonou a slavným Olympiquem Lyon. Favoritem tohoto zápasu je samozřejmě francouzský celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.