Hlavní sudí dnešního utkání Mike Dean ukončil svým hvizdem dnešní utkání, na jehož konci se z výhry raduje nizozemský PSV Eidhoven, který dokázal vyhrát 1:3.
Všechny tři góly hostů si na své konto připsal Tim Matavž, kterýˇzavršil hattrick přesně po hodině hry. Roli zabijáka potvrdil Edison Cavani a i v tomto utkání vstřelil gól.
Ofenziva Neapole takřka celý zápas nedokázala překonat defenzivu Eidhovenu a PSV si zaslouženě odváží tři body.
90+2
Dossena povalil Manoleva u poloviny hřiště a PSV si ponechá míč.
90+1
PSV se vymanilo z tlaku odkopem míče na polovinu soupeře.
90
Nastaveny jsou 3 minuty.
89
Neapol se nedokázala ani dalším přečíslením dostat k Watermanovi a stále nedokázala prolomit defenzivu hostů.
87
PSV střídá. Ze hřiště odešel Peter Van Ooijen, kterého nahradil Brenet.
87
Ani střela Omara El Kaddouriho není důvodem změny skóre a tak se míče ujímá PSV.
85
Eduardo Vargas neměl srovnaná mířidla a Watermanovu bránu zpoza vápna minul.
84
Přečíslení, kterému čelil italský celek končí špatnou domluvou hostujících hráčů a odkopnutím míče do neznáma.
83
Chybná přihrávka ukončila rozehrávku hostů a míče se chopí Neapol, která se dlouho nedostala do zakončení.
82
PSV se napevno ujímá míče a obléhá branku Rosatiho.
81
Středem hřiště se probíjel Depay a vystřelil, ale branku neohrozil. Jediné co bylo v ohrožení, byli diváci.
80
Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes deset minut a zdá se, že si celek z Nizozemí odveze z Itálie tři body.
79
Další rohový kop pro Neapol.
79
Waterman vyhmátl míč po Pandevově ráně, následuje rohový kop pro Neapol.
78
V šanci se ocitl Omar El Kaddouri, ale bránu minul.
77
K volnému přímému kopu se postavil Goran Pandev a nic nevymýšlel, napálil míč na bránu a pořádně protáhl Watermana, ale jeho střela jen o kousek minula bránu.
76
Volný přímý kop pro Neapol z více než dobré pozice.
75
Georginio Wijnaldum dostává žlutou kartu.
74
Do zakončení se dostal Roberto Insigne, avšak počínal si v ofsajdu.
74
PSV čelí dalšímu náporu soupeře, ale zatím se brání více než dobře.
72
Memphis Depay a Hugo Campagnaro dostávají žlutou kartu
72
70
Po dlouhé přihrávce do pokutového území se ke střele dostal Roberto Insigne, který ale branku jen o kousek minul.
70
Neapol se po zisku míče žene za vyrovnáním, stále však neúspěšně, jelikož neví, jak prolomit obrannou linii hostů.
69
Neapol naposledy střídá. Odešel kapitán domácích - Christian Maggio, kterého nahradil Giandomenico Mesto.
67
Další přečíslení bylo k vidění na polovině Neapole, která se vůči němu bránila, avšak Wijnaldum ukončil naděje PSV na zvýšení náskoku faulem na Campagnara.
66
Neapol podruhé střídá. Odchází střelec gólu - Edison Cavani, kterého nahradí Roberto Insigne
65
Rohový kop pro Neapol.
64
Výtečně si počínala ofenziva domácích, jenž vyšachovala a do posledního šroubku rozebrala obranu hostů, k zakončení se však nikdo nedostal.
62
Po přenesení hry z obou konců hřiště a změně majitelů míče se jej napevno ujímá PSV po úspěšném ubránění Edisona Cavaniho ve vlastním pokutovém území.
60
PSV právě vstřelilo branku!
A máme tu navýšení skóre! Po rychlém přečíslení se míče v pokutovém území ujal TIM MATAVŽ a dalším svým gólem završuje hattrick. - 1:3!
58
Pokutovým územím se prohnal Vargas a vystřelil, avšak gólman vykryl jeho střelu. Následuje rohový kop pro Neapol.
57
Neapol poprvé střídá. Odcházejícího Gokhana Inlera nahradí Goran Pandev.
56
Lens fauloval Donadela u pokutového území hostů a Neapol bude zahrávat volný přímý kop.
55
Edison Cavani mohl přidat další gól, avšak branku netrefil.
55
Christian Maggio se ocitl v šanci, ale branku netrefil.
54
Tak vyrovnání jsme se nedočkali stejně tak, jako se Edison Cavani dožadoval odpískání penalty.
53
Neapol pomalu, ale jistě dostává svého soupeře pod tlak a možná se dočkáme vyrovnání.
52
Další roh pro hosty.
50
Rychlé přenesení hry na opačný konec hřiště, na jejímž konci bude rohový kop pro PSV.
49
PSV se vymanilo z tlaku a rychle se řítí směrem vpřed.
48
Ani po druhém rohovém kopu italského celku v tomto poločase se skóre měnit nebude, jelikož si s ním dokázal defenziva PSV poradit.
47
46
Naservírovaný míč po rohovém kopu sebral v klidu Waterman.
46
Edison Cavani dokázal pro svůj tým vybojovat rohový kop.
46
Míč drží Neapol a ihned vyráží vpřed.
46
Mike Dean - hlavní arbitr dnešního utkání ukončil svým hvizdem první poločas, na jehož konci jsou šťastnější hostující hráči, jelikož vedou 1:2.
Ze začátku se hrálo velmi pomalu a opatrně a nic se na hřišti nedělo, ale již v deváté minutě byla k vidění první vážná šance, tu měl na svědomí Vargas, ale míč neusměrnil mezi tři tyče. Úvodní gól přišel o deset minut později a na svědomí ho má Edison Cavani. Vyrovnání se ale hostům povedlo a ve 30. minutě bylo skóre po gólu Matavže 1:1. Tentýž hráč se ale trefil ještě ve 41. minutě stejným způsobem a tak jeho tým vede.
45+1
Vůči poslednímu přímému kopu se Neapol ubránila a sudí pomalu ukončí první poločas.
45
Nastavena je 1 minuta.
44
El Kaddouri dostal těžkou přihrávku a nemohl tak nic dělat, Neapol tímto ztrácí míč u poloviny hřiště.
43
Andrea Dossena se probíjel obranou a dostal se ke střele zpoza vápna, avšak pozorný gólman vykryl jeho pokus o vyrovnání.
42
Držení míče: 33% - 67%.
41
A máme tu obrat ve skóre! Po krásné akci a vyšachování obrany domácích se k odraženému míči po Lensově střele dostal TIM MATAVŽ a dává svůj druhý gól v dnešním utkání. - 1:2!
40
Opět je u míče PSV, ale s míčem operuje kolem poloviny hřiště.
40
Kombinace hostů se konečně pohnula a blížila se k Rosatimu, avšak ten pouze sebral odražený míč.
39
Nizozemský celek se pokouší o obléhání branky domácích, ale se svou kombinací se sotva dostává za půlící čáru, Neapol skvěle napadá jejich rozehrávku.
38
Campagnaro fauloval na půlící čáře Lense a PSV se opět ujímá míče.
37
35
Eduardo Vargas se dostal s míčem do vápna a nebezpečně vystřelil, avšak branku neohrozil.
34
Neapol se ubránila a rychle vyvážela míč. Edison Cavani utíkal po křídle obráncům a následně naservíroval míč do vápna na El Kaddouriho, který ale trefil pouze stojícího obránce.
32
PSV se posledních několik minut vyznačuje aktivnější hrou a častěji operuje s míčem na svých kopačkách.
30
A přichází vyrovnání! Po obléhání domácí brány se ke střele dostal Jermain Lens a už to bylo velké nebezpečí pro Rosatiho, ale střela orazítkovala pouze tyč. Po několika chvílích se ale míče ujal TIM MATAVŽ, ke kterému se dostal odražený míč a poslal jej za záda Rosatiho. - 1:1!
29
Neapol se dostává pod větší tlak a čelí většímu množství střel, avšak stále se skóre nemění.
28
Neapol se skvěle brání a odvrací míč pryč.
27
Prolomit defenzivní štít domácích, to je pro hráče PSV zatím neřešitelný úkol, jelikož se se svou kombinací nedostávají dále, než před pokutové území Rosatiho a ke střelám takřka nedochází.
26
Opět se míče při přímém kopu ujal Depay, avšak ani tentokrát neohrozil Rosatiho. Nyní si ale počínal ještě hůře, než s předchozím kopem, jelikož branku Rosatiho ani netrefil.
25
Volnému přímému kopu bude čelit domácí tým poté, co Inler povalil rozběhnutého Engelaara.
24
Defenziva domácích hráčů funguje zatím na jedničku a nepouští hráče PSV do žádné vážnější šance.
23
Zkušeně si počínal Maggio ve vlastním pokutovém území poté, co se nechal zfaulovat a jeho tým se ujme míče.
22
Hosté se se svou kombinací probíjeli dlouho, ale následný centr na Tima Matavže nakonec skončil hlavičkou, avšak ta neletěla mezi tři tyče.
21
Po inkasovaném gólu si hráči PSV budou určitě muset dávat pozor na to, co s míčem vyvedou před vlastním pokutovým územím, aby se náhodou gól Edisona Cavaniho neopakoval ze stejného a hlavně zbytečného důvodu.
20
Eduardo Vargas v ofsajdu.
19
Neapol právě vstřelila branku!
A máme tu úvodní gól zápasu! Po chybné, nedůrazné a odfláknuté práci v defenzivě hostů se míče u hranice pokutového území ujal EDISON CAVANI, který střelou po zemi dokázal překonat Watermana. - 1:0!
18
Depay vyslal tvrdou ránu přímo proti Rosatimu, ale gólman si dokázal podržet míč.
17
Neapol bude po Campagnarově faulu na Engelaara čelit volnému přímému kopu, kterého se ujímá Depay.
16
Kombinace prochází hostujícím hráčům a stále nepouští italský celek k míči.
15
Hráči PSV se dokázali ubránit a nyní s míčem operují kolem poloviny hřiště, Neapol vyčkává na jejich chybu.
14
Rychle se hra přenášela na opačný konec hřiště, ale tam si na vzdušný centr počkal Rosati, který posílá míč zpátky do pole.
13
Pod obrovským tlakem je PSV, ale její soupeř se zatím nedostává k zakončení a tak je Watermanova branka stále nedobyta.
12
Peter van Ooijen dostává žlutou kartu.
10
Své štěstí otestoval Andrea Dossena, avšak při svém pokusu nedokázal branku Watermana nijak ohrozit.
10
PSV ztrácí míč na půlící čáře a čelí dalšímu náporu.
9
Po krásném centru pálil z bezprostřední blízkosti upadnuvší Eduardo Vargas, avšak branku z malého vápna přestřelil.
8
PSV se ubránilo a ujímá se míče na vlastní půlce.
7
Neapol dostává svého soupeře pod tlak a s míčem operuje na jeho polovině hřiště. Zatím ale bez šancí.
6
Hráči Neapole se snaží narušit rozehrávku hostů, zatím bezúspěšně.
5
Inler si chtěl počkat na zakončení, ale váhal příliš dlouho a o míč přišel. Následuje rohový kop pro Neapol.
5
Míč se snášel na Edisona Cavaniho, avšak ten si jej nedokázal zpracovat a ztratil míč.
4
Po rychlém protiútoku se Neapol ujme rohového kopu.
4
Vůči dalšímu náporu se Neapol dokázala ubránit a chopí se míče na své polovině hřiště.
4
Hra je zatím velmi pomalá a opatrná, míč drží hosté.
3
Chybná přihrávka ukončila akci hostů, u míče je Neapol.
2
U míče je opět PSV a s míčem operuje kolem poloviny hřiště.
2
Neapol se dokázala ubránit vůči náporu soupeře a s míčem se dostává za defenzivu PSV.
1
PSV se s kombinací probíjí směrem vpřed.
1
PSV drží po výkopu v klidu míč na své polovině.
1
Výkopem začne PSV.
Oba celky se řadí před tribuny a zápas za malou chvilku začne.

SSC Neapol: Rosati - Uvini, Maggio, Campagnaro, Fernández - Donadel, Dossena, El Kaddouri, Inler - Vargas, Cavani

PSV Eindhoven: Waterman - Jorgensen, Bouma, Marcelo, Manolev - Engelaar, Van Ooijen, Matavž, Wijnaldum - Lens, Depay

Rozhodčí: Mike Dean - Collin, Bennett (všichni ENG).
Pravděpodobné sestavy obou týmů:

SSC Neapol: Rosati - Uvini, Fernandéz, Britos - Mesto, Donadel, Džemaili, Dossena - El Kaddouri - Insigne, Cavani

PSV Eidhoven: Waterman - Hutchinson, Derijck, Marcelo, Bouma - Strootman, Van Bommel - Wijnaldum, Lens, Mertens - Matavž
Hostujícího trenéra Dicka Advocaata straší dvě věci. Zaprvé statistiky, které říkají, že italský tým na svém stadionu v rámci evropských pohárů neprohrál už od roku 1994. A za druhé nemá k dispozici celý tým. Na Stadio San Paolo neodcestovali Ola Toivonen, Dries Mertens, Mark van Bommel a mladík Jetro Willems.
Navíc se holandskému celku v poslední době opravdu nedaří. V Eredivisie prohrál dvě poslední utkání, body mu předtím odvezl také lídr skupiny F. V každém z těchto zápasů sice PSV skórovalo, ale vždy jen jednou a na body to nestačilo. Napraví svou bilanci a přeruší dobrou sérii domácích?
Holandský mistr přivítal na Philips Stadion hosty z Neapole a podle všeho mělo jít o vyrovnaný duel. Partenopei ale postrádali střelce Edinsona Cavaniho a bez jeho pomoci nebudí útok neapolského týmu takový respekt. Uruguayský reprezentant nastoupil až do druhé půle, ale s výsledkem nic neudělal. Svěřenci Waltera Mazzariho se budou chtít postarat o to, aby se tento výsledek neopakoval.
Ve skupině F je v podstatě rozhodnuto. Postupuje Dněpropetrovsk s Neapolí a nikdo to už nezmění. PSV bude přinejlepším třetí. Z jednoho důvodu je tento duel ale stále atraktivní - odveta. V posledním měření sil mezi těmito celky vyhrál domácí tým PSV o tři branky. Oplatí mu Neapol porážku?
Příjemný fotbalový večer u sledování posledního podzimního kola Evropské ligy, v němž se dnes utká italská SSC Neapol a holandský PSV Eidhoven.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.