Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek dne a těším se u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! Máme za sebou utkání druhého kola Evropské ligy mezi Rosenborgem a Leverkusenem. Po bezbrankovém prvním poločase zmáčkli hosté domácí na svou polovinu, odměnou jim byla branka střídajícího Kiesslinga v 76. minutě. Ten byl na hřišti teprve minutu. Hosté tak v tomto duelu zvítězili nejtěsnější možnou výhrou 0:1.
90+3
Špatně zahraný roh odhlavičkoval první obránce, je po šancích.
90+3
Tak je tu ještě rohový kop pro domácí, poslední šance.
90+2
Leverkusen dobře brání a domácí nepouští do bezprostřední blízkosti své branky.
90
V zápase se ještě nastavují tři minuty.
90
V poslední minutě řádné hrací doby se ke střele odhodlal Sam, jeho jedovatá střela levačkou jen o milimetry minula branku, byl by to jistý gól!
88
Je tu poslední střídání Rosenborgu, hřiště opouští Selnæs, na posledních pár minut se na trávníku ukáže Iversen.
86
Na druhé straně zakončoval slibně Dorsin, jeho střela zleva ale skončila v rukavicích Lena.
85
Velká šance na zvýšení vedení! Po dobré přihrávce Bednera stál sám před golmanem Castro, trefil ale pouze tyč!
84
Ve středu hřiště faulovaný Renato Augusto, provinil se Gamboa.
81
Centr Svenssona z pravé strany si málem srazil Schwaab za záda vlastního brankáře, naštěstí pro hosty stihl Leno zareagovat.
79
Střídají i domácí, českého fotbalistu Dočkala nahrazuje Chibuike.
76
Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak se to hostům nakonec přeci jen povedlo. Prudký centr z pravé strany Örlund jen vyrazil k novému hráči Kiesslingovi, který neměl problém trefit prázdnou branku! Tak to bylo střídání, Kiessling minutu po svém příchodu střílí branku!
75
Poslední střídání Leverkusenu, Fernándese nahrazuje Kiessling.
74
A další parádní akce Leverkusenu ztroskotala na zakončení. Po dobré kombinaci našel dobrým centrem Kadlec nohu Fernándese, který nepříliš razantní střelou provětral rukavice Örlunda!
71
Bedner nakonec dokázal ve vápně nacentrovat přesně na střídajícího Sama, který z penalty trestuhodně z první přestřelil branku! Tlak hostů se stupňuje.
69
Poprvé v zápase střídá domácí trenér, ze hřiště stahuje Fredheima Holma, který dnes podal velmi tristní výkon, nahradí ho Issah.
67
Po rohovém kopu na druhé straně se do zakončení znovu dostal český reprezentant Kadlec, branku ale dosti minul.
65
Po delší době se na polovinu soupeře dostali také domácí, výsledkem toho byl rohový kop, který zahrával Dočkal, ten ale centrem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
64
Druhé střídání v zápase v podání hostující lavičky, Schürrleho nahrazuje Sam.
63
Po Castrově centru se dostal ke střele Kadlec, která ale směřovala doprostřed branky a golmanovi tak nenadělala příliš starostí.
62
Dnes nepříliš výrazný Fredheim Holm se provinil faulem poměrně blízko své branky.
60
Roh zahrával Castro na Fernándese, jehož hlavička nenadělala moc problémů domácímu golmanovi.
59
Rolfes se dobře probojoval do vápna, jeho centr zprava ale dobře zblokoval Dorsin. Bude to roh.
57
Další obrovská šance Leverkusenu! A tahle byla o hodně tutovější! Schürrle se objevil sám před brankářem, ale dostal se už poměrně blízko a míč napálil pouze do Örlunda. Aby tohle ještě Leverkusen nemrzelo!
54
Renato Augusto napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů, jeho pumelenice jen těsně minula branku! Kdyby to šlo na branku, nadělalo by to domácímu brankáři hodně starostí!
53
Kadlec fauloval ve výskoku Gamboau, přičemž ublížil sobě, ale bude v pořádku.
51
Rolfes se dostal už do pokutového území soupeře a vypadalo to, že bude střílet, o balon ho ale v poslední chvíli obral Svensson.
49
Ve středu hřiště poslal Castro k zemi Prica. Vše se ale obešlo bez karty.
48
Druhý poločas zatím lépe vychází Leverkusenu, který kombinuje na soupeřově polovině, do šance se ale nedostává i díky velkým nepřesnostem.
46
Do druhého poločasu již nenastoupil Friedrich, na trávníku jej nahradil Toprak.
46
Oba celky jsou již nachystány ve středovém kruhu na druhý poločas, který za malý okamžik začne.
Druhý poločas začne přibližně v 20:02
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme branku neviděli. Nejblíže k ní měl zatím hostující Fernándes, který trefil břevno Örlundovy branky. Doposud měli mírně víc ze hry hosté, uvídíme, co nám přinese druhá půle.
45+1
Renatou Augusto se kousek před vápnem odhodlal ke střele, tu však zblokoval jeden z domácích beků.
45
V prvním poločasu rozhodčí nastavil jednu minutu.
44
Na konci první půle se do slibné šance dostával Elyounoussi, z úhlu však trefil jen dobře postaveného golmana!
42
Z pravé strany zahrával rohový kop Castro, na jeho centr si naskočil Friedrich, hlavou však branku netrefil.
39
Další žlutou kartu zápasu vidí Gonzalo Castro za útočný faul na Gamboau.
36
Na druhé straně napřáhl z třiceti metrů Bender, jeho pokus s obtížemi vytáhl Örlund.
34
Po spoustě odrazů se míč dostal na vápno k Elyonoussimu, který okamžitě pálil na branku, tu však minul.
32
Svensson nádherně našel ve vápně volného Pricu, který ale střelou z první trefil pouze vybíhajícího Lena, s šancí měl naložit o hodně lépe.
29
Prica fauloval na polovině hřiště hostujícího kapitána Rolfese a po zásluze vidí žlutou kartu.
27
V dalším offsidu se ocitl Prica.
25
Největší šance zápasu a v ní Fernándes, ten se krásně na vápně uvolnil a vystřelil, jeho nádherná střela ale orazítkovala jen břevno!
24
Schürrle v offsidu.
22
S centrem Schwaaba z pravé strany si obrana hravě poradila.
19
Standardní situaci zakončoval Dočkal po zemi, branku však dosti minul.
18
Na druhé straně se dostal do brejku Prica, kterého těsně před vápnem nedovoleně zastavil Friedrich, který také vidí žlutou kartu.
17
Velká šance hostů. Po kombinaci Leverkusenu se dostal míč k Fernándesovi, který se nijak nerozpakoval a z halfvoleje poslal míč na branku, bohužel pro něj jen do míst, kde stál Örlund.
16
Prica přichycen v offsidové pasti.
15
Kadlec se vydal na útočný výlet po levé straně, nakonec o něj kousek od rohového praporku přišel a tak mu nezbývalo nic jiného, než faulovat domácího Svenssona.
12
Castro poslal k zemi nevybíravým zákrokem Gamboau, vše se ale k nelibosti domácích fans obešlo bez karty.
10
Dobrý obraný zákrok teď předvedl Kadlec, bohužel se přitom trochu zranil, nicméně to vypadá, že nepůjde o nic vážného.
7
Na druhé straně se o centr zprava pokoušel Renato Augusto, míč však netrefil jak chtěl a ten mířil do branky domácích, Örlund ho však nakonec dokázal vyrazit na roh.
5
Do velké šance se dostával Prica, který dostal přesnou přihrávku za obranu, stihli se k němu ale dva obránci stáhnout, i přes to se dostal do zakončení a Leno měl co dělat, aby si s jeho střelou na zadní tyč poradil.
4
Rychlý brejk Leverkusenu zastavil na poslední chvíli před Fernándesem Strandberg.
2
Bořek Dočkal si postavil míč na místo prohřešku, na jeho centr ale nikdo nedosáhl a tak se odkopává od branky.
1
Hned v úvodu se domácí vrhli do útoku, kousek před vápnem byl faulován Prica, provinil se Wollscheid.
1
Oba celky jsou již nastoupeny a hrací ploše, Rosenborg v bílém, Leverkusem pro dnešek zvolil barvu červenou. Utkání za malý okamžik začne.

Rosenborg BK: Örlund - Gamboa, Dorsin (C), Rønning, Strandberg, Dočkal, Selnæs, Svensson, Prica, Elyonoussi, Fredheim Holm

Bayer Leverkusen: Leno - Schwaab, Wollscheid, Friedrich, Kadlec, Rolfes (C), Bender, Schürrle, Renato Augusto, Castro, Fernándes

Rozhodčí: Oliver - Long, Bennet (Všichni Anglie).
Norský Rosenborg se v prvním kole utkal s Rapidem Vídeň, kterou porazil trochu překvapivě 2:1 po brankách Elyounoussi a Dorsina, za Rapid pak dokázal pouze snížit na konečných 1:2 Katzer. Navíc za domácí nastoupí pravděpodobně Bořek Dočkal, který v letošním ročkíku EL vstřelil už dvě branky.

To hostující Leverkusen v minulém kole jen remízoval s Metalistem 0:0. V dnešním utkání tak bude určitě dělat vše proto, aby toto své záváhání napravil.
Krásný čtvrteční podvečer přeji u sledování druhého kola Evropské ligy. V rámci skupiny K se střetnou Rosenborg s německým Leverkusenem, v jehož sestavě by se měl představit i Michal Kadlec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.