Střely na branku: Tottenham Hotspur 5 ─ 8 FC Basilej.
Střely celkem: Tottenham Hotspur 11 ─ 20 FC Basilej.
Držení míče: Tottenham Hotspur 53% ─ 47% FC Basilej.
Hlavní rozhodčí Mažić ukončil dnešní utkání, které nabídlo velmi skvělý první poločas. Dnešní zápas vítěze nepoznal, celky se rozešly za nerozhodného stavu 2:2. Do vedení šli ve třicáté minutě hosté a o čtyři minuty později vedli na White Hart Lane už 2:0. Nicméně domácí hráči zbraně nesložili a postarali se o vyrovnání. Ve čtyřicáté minutě snižoval Adebayor a v padesáté osmé minutě vyrovnal na 2:2 Sigurdsson. Druhý poločas už příliš zajímavý nebyl, ale nebyl ani špatný. Basilej byla dnes aktivnějším celkem, ale vítězství se nedočkala. V závěru utkání se zranili Gallas a Bale. Druhý jmenovaný hráč utrpěl ošklivé zranění kotníku, a tak doufejme, že budou oba fotbalisté Tottenhamu brzy v pořádku. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
90+4
Hra po přerušení pokračuje.
90+4
Bale už na nosítkách opustil hrací plochu a Tottenham musí hrát pouze v devíti hráčích.
90+3
Bale potřebuje nosítka, na své nohy se nyní bohužel nepostaví.
90+3
Vypadá to na ošklivé zranění kotníku.
90+2
Bale se svíjí v bolestech a na trávníku už je lékařská pomoc.
90+2
Faulovaný byl Bale a zůstal ležet na trávníku.
90+2
Ve středu hřiště kontroluje míč FC Basilej.
90+1
Autové vhazování pro domácí celek.
90
Rozhodčí přidává tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
O přihrávku za obranu si říkal Sigurdsson. Nakopnutý míč sice přišel, ale Sigurdsson se k němu nedostal, protože přihrávka nebyla přesná.
89
Autové vhazování pro domácí tým. Na starost si jej bere Bale.
89
Tottenham Hotspur musí dnešní utkání odehrát pouze v deseti hráčích.
88
Gallas opouští hrací plochu, trápí ho zranění. Nicméně domácí tým využil už všech změn v sestavě, a tak Gallas střídat nemůže.
88
Stocker fauloval a rozehrávat bude Tottenham.
88
Domácí fotbalisté rozehrávku napadají a Basilej se musela vrátit na vlastní území.
87
V blízkosti středového kruhu se s balonem pohybuje Basilej.
87
Parkera určitě mrzí neproměněná šance z prvního poločasu, kdy netrefil prázdnou branku.
87
Autové vhazování pro Basilej.
86
Ve druhém poločase nasazení u obou celků trošku upadlo, na hráčích už jde v posledních minutách vidět značná únava.
84
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází David Degen.
84
Na druhé straně se nepřesnou střelou prezentoval Dempsey.
83
Stocker se ocitl v šanci, ale trefil pouze bránícího protihráče. K odraženému balonu se pak dostal Elneny, ale mířil vysoko nad branku.
81
Salah se probojoval ke střele, ale Friedel si počínal správně a střelecký pokus zlikvidoval.
81
Basilej získala míč ve svůj prospěch a vyrazila do protiútoku.
80
Autové vhazování vybojovali domácí fotbalisté.
79
Kohouti se před standardní situací ubránili a míč odkopli do bezpečí.
78
Gallas fauloval a hosté budou zahrávat volný přímý kop.
77
Skvělou přihrávku obdržel v pokutovém území Zoua, ale jeho pohotová střela se mezi tři tyče nevešla, a tak Friedel zasahovat nemusel.
76
Basilej se pohybuje na útočné polovině, ale Tottenham se pozorně brání a svého soupeře do koncovky nepouští.
73
Kohouti se zmocní autového vhazování.
72
Nepřesně vystřelil Voser.
71
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Marco Streller, přichází Jacques Zoua.
70
66
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Serey Die, přichází Cabral.
65
Z rohového kopu Basilej nic nevytěžila.
65
Volný přímý kop si vzal na starost Stocker, ale Friedela nepřekonal. Brankář Tottenhamu si připsal důležitý zákrok a míč zblokoval na rohový kop.
64
Basilej dostane výhodu standardní situace.
64
Scott Parker se dopustil nedovoleného zákroku a vyfasoval žlutou kartu.
63
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lewis Holtby, přichází Clint Dempsey.
62
Nepřesně vystřelil Holtby.
62
U balonu už jsou domácí fotbalisté, kteří se pohybují v blízkosti středového kruhu.
62
60
Na druhé straně se v šanci ocitl Salah, ale jeho střelecký pokus gólem neskončil.
58
Tottenham právě vstřelil branku!
Skvělou akcí se na levém křídle prezentoval GYLFI SIGURDSSON, jenž si následně navedl míč na střelu, ze své kopačky vyslal nechytatelnou ránu a vyrovnal na 2:2. Střelu ještě trochu nešťastně tečoval Schär a balon zaplachtil.
57
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Benoît Assou-Ekotto, přichází Michael Dawson.
56
Parádní střelu ze své kopačky vyslal Naughton a balon se stáčel do pravého horního rohu. Avšak brankář Sommer ze své sbírky vytasil brilantní zákrok a stoprocentní gólovou šanci zneškodnil.
56
Bale odcentroval míč na vzdálenější tyč, ale hosté se ubránili. Nicméně Tottenham je stále u balonu.
56
Bale vybojoval rohový kop.
55
Salah se ocitl v šanci, ale mířil na bližší tyč, kde si výborně počínal Friedel.
53
Na hranici pokutového území se náhodně dostal k míči Stocker, ale trefil pouze bránící protihráče.
52
Bale odcentroval míč na bližší tyč, ale hosté se bez potíží ubránili a míč odvrátili do bezpečí.
52
Rohový kop ve prospěch Tottenhamu.
49
V ofsajdové pasti uvízl Adebayor.
49
Nepřesným centrem se prezentoval Holtby a odkop od brány provede Sommer.
48
Fabian Frei vyfasoval žlutou kartu.
47
Faulovaný byl Dembélé a domácí tým bude rozehrávat.
46
Autové vhazování pro hosty.
46
Míč do druhého poločasu uvedla Basilej.
46
Střely na branku: Tottenham Hotspur 3 ─ 5 FC Basilej.
Střely celkem: Tottenham Hotspur 6 ─ 10 FC Basilej.
Držení míče: Tottenham Hotspur 56% ─ 44% FC Basilej.
Úvod utkání příliš zajímavý nebyl, ale pak už to stálo opravdu za to! Hosté se dostali hned do dvou gólovek, ale ani jednu neproměnili. Nicméně ve třicáté minutě se vstřelené branky Basilej konečně dočkala, zasloužil se o ni Stocker a o čtyři minuty později se trefil také Frei. Ve třicáté sedmé minutě měl gól na kopačce opět Stocker, ale tentokrát se jeho střelecký pokus mezi tři tyče nevešel. Ve čtyřicáté minutě snížil na 1:2 parádní trefou Adebayor a o tři minut později mohl vyrovnat Parker. Nicméně Parkerova střela se do prázdné branky nevešla a hráč Tottenhamu se chytal nevěřícně za hlavu. Doufejme, že poločas druhý bude pokračovat ve stejném tempu.
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
45+1
Sólo si střihl Dembélé, ale Sommera nepřekonal.
45
Rozhodčí přidal jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Nepřesnou kolmici pro Adebayora připravil Parker. Pro míč si došel pozorný Sommer.
45
Nebezpečnou střelou se představil Salah, ale Friedel byl tentokrát připraven.
44
Volný přímý kop pro Basilej.
43
To, co spálil teď Parker, to je opravdu neskutečné! Sám na brankáře šel Holtby, ale nepřekonal ho. Jako první se k balonu pak dostal Parker, ale jeho pokus prázdnou branku netrefil. Z opakovaného záběru jsme mohli vidět, že Parkerovu střelu nešťastně tečoval ležící na trávníku Holtby a díky tomu se míč mezi tři tyče nevešel.
40
EMMANUEL ADEBAYOR snižuje pět minut před koncem prvního poločasu na 1:2. Gólovou pozici mu přichystal Parker. ADEBAYOR se nemýlil a jeho střelecký pokus rozvlnil soupeřovu síť.
39
Domácí fotbalisté se dostali do pokutového území, ale ke střeleckému pokusu už nedošlo.
38
V ofsajdové pasti uvízl Stocker.
38
Kohouti kombinují na vlastní polovině a postupně se přesouvají do středu hřiště.
37
V obrovské šanci se ocitl Stocker, jenž postupoval sám na Friedela, kterého si elegantně obhodil, ale balon se mezi tři tyče nevešel.
34
Basilej právě vstřelila branku!
Stocker zahrával rohový kop a v pokutovém území se výborně uvolnil hlavičkující FABIAN FREI, jenž se prezentoval kvalitní střelou a domácímu brankáři nedal šanci.
33
Nepřesně vystřelil Salah.
30
Streller nejprve z otočky trefil tyč, ale skvěle se dokázal uvolnit VALENTIN STOCKER, jenž se okamžitě dostal k odraženému míči a přesnou trefou jej poslal do odkryté svatyně. Brankář Friedel neměl čas ani zareagovat a už musel lovit balon ze své sítě.
29
Basilej dostala výhodu standardní situace, ale soupeřovu branku neohrozila.
29
William Gallas fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
28
Ke střele se dostal Schär, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný a cestu mezi tři tyče si nenašel.
28
Volný přímý kop ve prospěch hostujícího týmu.
27
Holtby odcentroval míč na bližší tyč, ale hosté se bez potíží ubránili.
26
K zajímavé střele se dostal Naughton, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
25
Domácí hráči vybojovali rohový kop.
24
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Gylfi Sigurdsson.
24
Streller si při zpracování míče pomohl faulem a sudí hru přerušil. Rozehrávat budou domácí hráči.
23
Autové vhazování na útočné polovině pro Tottenham.
22
Domácí hráče prozatím doprovází řada nepřesností, a tak doufejme, že svoji hru zlepší a budeme moci sledovat zajímavý fotbal. Hosté jsou o něco přesnější a diváky už stihli pobavit velmi zajímavými střelami.
20
Nepřesným centrem se prezentoval Assou-Ekotto, a tak nikoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území nenašel.
20
Kohouti jsou zpět u balonu.
20
Domácí fotbalisté se pohybovali na útočné polovině, ale přišla nepřesná přihrávka a Tottenham o balon přišel.
19
Zajímavou přihrávku od Holtbyho obdržel Bale, ale jeho levačka byla nepřesná a míč se mezi tři tyče nevešel.
18
Útočnou akci Basileje zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Stocker.
17
Standardní situaci si vzal na starost Bale, ale brankáře Sommera nepřekonal.
16
Faulovaný byl Dembélé a Tottenham bude rozehrávat.
16
Hosté si dokázali vypracovat už dvě gólové šance, ale Friedel vždy zasáhl výborně. Domácí fotbalisté ze svých kopaček ještě žádnou střelu nevyslali.
13
Adebayor fauloval a Basilej bude rozehrávat.
11
Nepřesně vystřelil Steinhöfer a Friedel tentokrát zasahovat nemusel.
10
A jako druhý prověřil Friedela obránce Streller, ale domácí brankář si připsal brilantní zákrok a gólovou příležitost zlikvidoval.
10
Teprve v desáté minutě přišla první střela, o kterou se postaral Schär, ale Friedel jedovatý pokus zneškodnil.
8
Na útočnou polovinu se přesunula Basilej, ale Vertonghen si připsal důležitý obranný zákrok a svému protihráči míč čistě odebral. Na pomoc mu pak přišel Assou-Ekotto a balon odkopl do bezpečí.
6
Gallas se po ošetření vrátil na hrací plochu.
5
Balonu se zmocnila Basilej a přesouvala se na útočnou polovinu, kde se domácí hráči skvěle ubránili a mohli vyrazit do protiútoku. Nicméně Adebayor přihrával nepřesně a z protiútoku nic nebylo.
5
Hra po krátkém přerušení pokračuje, zatím však bez Gallase.
4
Na hrací plochu už spěchá lékař.
4
Při dopadu si ublížil Gallas a sudí musel hru přerušit.
3
Hráči v bílém jsou aktivnější a mají míč stále na svých kopačkách.
2
Autové vhazování pro Tottenham.
1
S míčem na útočné polovině se pohybují hráči Tottenhamu, ale k ohrožení branky se ještě nedostali.
1
Hosté oblékli tradiční modro-červené dresy a modré trenýrky.
1
O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteří budou hrát v bílých kompletech.
1
-3
Stadionem zní hymna Evropské ligy.
-3
Rozhodčí Mažić přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-10
Oba týmy se po rozcvičení odebraly do svých šaten.

Tottenham Hotspur: Friedel ─ Naughton, Gallas, Vertonghen, Assou-Ekotto ─ Dembélé, Parker ─ Lennon, Bale, Holtby ─ Adebayor.

FC Basilej: Sommer ─ Steinhöfer, Schär, Dragovic, Voser ─ Elneny, Die ─ Salah, Frei, Stocker ─ Streller.

Rozhodčí: Mažić ─ Ristić, Radojčić.
FC Basilej do čtvrtfinále postoupila přes Zenit Petrohrad, který na domácí půdě porazila 2:0 a venku mu podlehla 1:0.
Tottenham Hotspur se do čtvrtfinále probojoval přes Inter Milan, který nejprve porazil na domácí půdě 3:0 a venku podlehl až v prodloužení 4:1.
Tottenham Hotspur v posledních soutěžních zápasech zvítězil pouze třikrát. FC Basilej se v posledních šesti zápasech radovala z výhry hned pětkrát.
Marcelo Diaz, Philipp Degen a Park-Joo Ho budou kvůli karetnímu trestu Basileji chybět.
Lloris měl problémy s kolenem, ale měl by být už v pořádku. Nicméně v brance se nejspíš představí jeho parťák Friedel. Chybět bude nejspíš Carroll. Dnes určitě nenastoupí dvojice Sandro a Kaboul, kteří budou ještě delší dobu chybět.
Předpokládané sestavy:

Tottenham Hotspur: Friedel ─ Walker, Dawson, Gallas, Vertonghen ─ Livermore, Parker ─ Lennon, Dembele, Bale ─ Adebayor.

FC Basilej: Sommer ─ Steinhofer, Sauro, Dragovic, Schar ─ Salah, Die, Frei, Stocker ─ Streller, Bobadilla.
Fotbalovým jevištěm bude dnes večer White Hart Lane v Londýně.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Milorad Mažić, na čarách mu budou asistovat Milovan Ristić a Igor Radojčić. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Dalibor Djurdjević. Svou práci si splní také brankoví rozhdočí Danilo Grujić a Miodrag Gogić. Všichni pánové jsou ze Srbska.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 1.35, na remízu pak kurz 4.8 a kurz na výhru hostů 8.0.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu mladší sestry Ligy mistrů, kterou je Evropská liga. Ve čtvrtfinále přivítá Tottenham Hotspur svého soupeře FC Basilej. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.