Benfica sice vyhrála první semifinálový zápas 2:1 a do odvety bude vstupovat s mírnou výhodou, šance obou týmů na postup však zůstávají prakticky vyrovnané, s tímto konstatováním se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou.
Ezequiel Garay poslal Benficu již ve druhé minutě do vedení a domácí poté až do přestávky skvěle kontrolovali hru. Po přestávce a vyrovnávacím gólu Carlose Teveze už šly ale taktické pokyny stranou a zbytek zápasu nabídl krásný fotbal bohatý na šance. Jednu z nich šest minut před koncem proměnil střídající Lima a nádhernou střelou do pravého horního rohu rozhodl o výhře Benficy. Konečný výsledek. Benfica 2 Juventus 1.
90+3
Lima mohl vstřelit gól, jeho střelu ale zablokoval Martín Cáceres.
90+2
Giorgio Chiellini se dostal na zadní tyči po centru svého spoluhráče ke střele, která skončila těsně vedle levé tyče!
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Claudio Marchisio v další šanci, tentokrát mu ale byl odpískán ofsajd.
89
Claudio Marchisio mohl vyrovnat po obrovské chybě Maxima Pereiry, který nedokázal vysoký míč hlavou odvrátit a v šestnáctce se k němu dostal záložník Juve, Artur ale dokázal jeho střelu ze značky pokutového kopu po dobrém výběhu skvělým zákrokem vyrazit!
88
Žlutou kartu dostává André Almeida (Benfica Lisabon).
88
Pablo Osvaldo se vzápětí ocitl v šanci, tu mu ale překazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
87
Pablo Osvaldo fauloval Ezequiela Garaye.
86
Lazar Markovič mohl přidat třetí gól Benficy, jeho přízemní střela zpoza šestnáctky ale skončila těsně vedle pravé tyče!
85
Benfica udeřila naprosto z ničeho a její druhá střela na bránu v dnešním zápase skončila opět gólem!
84
Benfica právě vstřelila branku!
LIMA střílí nádherný gól a vrací Benficu těsně před koncem zápasu zpět do vedení!! Enzo Pérez narazil míč nabíhajícímu Limovi, který z těsné blízkosti pokutového území napřáhl k nádherné tvrdé střele, která zapadla přesně do pravého horního rohu. Gianluigi Buffon byl proti jeho střele absolutně bezmocný.
83
Fernando Llorente si ještě musí počkat, Carlose Teveze nahradil Pablo Osvaldo.
82
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Carlos Tévez, přichází Pablo Osvaldo.
82
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Ivan Cavaleiro.
81
Leonardo Bonucci fauloval Limu a Benfica měla k dispozici standardní situaci, následný centr Enza Péreze byl ale nepřesný.
80
Do konce utkání zbývá něco málo přes deset minut. Benfica hraje doma v prvním zápase semifinále UEFA Europa League s Juventusem nerozhodně 1:1.
79
André Almeidovi byl odpískán faul na Carlose Teveze.
78
Juventus připravuje druhé střídání, na lavičce už se rozcvičuje Fernando Llorente.
77
Asamoah posílal do šestnáctky další nebezpečnou přihrávku, ta ale byla odvrácena.
76
Juventus je při chuti a určitě se ještě pokusí o vstřelení vítězného gólu.
75
Pokud by takto zápas skončil, tak si Juvetnus odveze do odvety slušný výsledek, protože gól na hřišti soupeře se počítá v evropských pohárech za dva.
74
Juventus byl po čas druhého poločasu výrazně aktivnější a zaslouženě se dočkal vyrovnávacího gólu.
73
Juventus právě vstřelil branku!
CARLOS TEVEZ vyrovnává na 1:1!! Marchisio skvěle roztáhl hru doleva na Asamoaha, který v šestnáctce našel zpětnou přihrávkou Carlose Teveze. Argentinský útočník si poté míč zasekl, posadil Luisaoa na zem a přízemní střelou pravačkou poslal míč mezi nohama padajícího Artura do sítě.
72
Juventus se zkusil prodrat středem hřiště, tam ale byli připravení hráči Benficy.
71
Žlutou kartu dostává Artur (Benfica Lisabon).
71
Zkušený brankář Juventusu si připsal teprve první zákrok v dnešním zápase, což dokonale vypovídá o tom, že Benfica se do útoku příliš často nevrhá a spíše se snaží o udržení jednobrankového vedení.
70
Jeden z hráčů Benficy zkusil své střelecké štěstí, jeho přízemní pokus zpoza šestnáctky ale zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Gianluigi Buffon.
69
Druhý poločas nabízí mnohem pohlednější podívanou než ten první, přestože jsme se v něm zatím nedočkali gólu.
68
Na druhé straně mohl po skvělé práci Paula Pogby zahrozit Juventus, domácí obránci ale zvládli jeho akci zastavit a Artur zasahovat nemusel.
67
Luisao se dostal po rohovém kopu Benficy na zadní tyči k hlavičce, ta ovšem zamířila mimo.
66
Girgio Chiellinimu byl odpískán faul na Limu.
65
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Mirko Vučinić, přichází Sebastian Giovinco.
65
Juventus vystřelil v dnešním zápase třikrát na bránu, aniž by vstřelil gól, ke kterému Benfice stačila jediná střela.
65
STŘELY NA BRÁNU: Benfica 1 Juventus 3
64
STŘELY CELKEM: Benfica 3 Juventus 3
64
Pirlo poslal před bránu další centr z rohového kopu, který byl stejně jako ty předchozí odvrácen.
63
Carlos Tevez se dostal ke střele, ta ale byla zablokována a Artura neohrozila.
62
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Óscar Cardozo, přichází Lima.
62
Sulejmani odehrál dobrý zápas, před pár okamžiky ale musel přepustit místo obránci Almeidovi.
61
Domácí trenér Jorge Jesus se rozhodl pro posílení obrany, když ze hřiště stáhl záložníka Miralema Sulejmaniho.
60
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Miralem Sulejmani, přichází André Almeida.
59
Benfica připravuje první střídání, do hry se chystá vstoupit André Almeida.
58
Marko Vučinič se ocital v další šanci, tentokrát ho ale zastavil ofsajd.
58
Svěřenci Antonio Conteho vstoupili do druhého poločasu jako vyměnění a jsou výrazně nebezpečnější, než v poločase prvním.
58
Juventus vzápětí obstaral rohový kop, po jehož rozehrání už se ale do zakončení nedostal.
57
Artur zaváhal při vyběhnutí na centr Andrea Pirly a Mirko Vučinič se dostal k hlavičce, kterou brankář Benficy dokázal naštěstí pro domácí vyrazit!
56
Juventus byl nyní blízko vyrovnání, zatím se ho však nedočkal.
55
Paul Pogba v šanci! Mirko Vučinič se dostal v ostrém úhlu k míči a z otočky poté našel skvělým zpětným centrem Paula Pogbu, jehož následná hlavička směřovala k levé tyči, Artur ji ale dokázal skvělým zákrokem vytáhnout mimo.
54
Marko Vučinič se prodíral do zakončení a nakonec se k němu také dostal, rozhodčí ale útok Juventusu zastavil pro útočný faul.
53
Antonio Conte se poté u postranní čáry hodně rozčiloval a zasypal čtvrtého rozhodčího ostrými slovy.
52
Maxi Pereira tečoval míč směřující do zámezí, k teči se ale nepřiznal a tak následoval pouze odkop od Arturovy brány, přestože Juventus měl evidentně zahrávat rohový kop.
51
Juventus opět u míče a kuje další útočné pikle.
50
Rodrigo zastavil nedovoleným způsobem Martína Cácerese a poté se hodně rozčiloval místo toho, aby se soustředil na hru.
49
Ještě doplním jednu informaci. Oba týmy vstoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém zápas zahájily.
48
Juventus vstoupil do druhého poločasu dobře a opět se hnal do útoku, ten ale těsně v blízkosti šestnáctky ztroskotal.
48
Pro vývoj zápasu ale tato informace samozřejmě není důležitá a pro Juventus je prioritou pokusit se vstřelit venku alespoň jeden gól.
47
Oficiální internetové stránky UEFA uvádějí, že Ezequiel Garay vstřelil úvodní gól zápasu ve třetí minutě, což je špatně. Obránce Benficy se prosadil přesně v čase 1:57.
46
Hráči Juve ihned vyrazili po rozehrávce do útoku, ten ale na pravém křídle z pohledu útočícího týmu zastavil pozorný Maxi Pereira.
46
Juventus obstaral začátek druhého poločasu, do kterého vstupuje s jednobrankovým mankem.
46
Vracíme se zpět na Estádio do Sport Lisboa e Benfica, kde za malou chvíli začne druhý poločas prvního semifinálového klání mezi Benficou a Juventusem. Domácí se ujali již ve druhé minutě vedení zásluhou přesné hlavičky Ezequila Garaye. Brzký gól zápasu možná trochu uškodil, protože Benfica už se nehnala za vstřelením dalšího gólu a začala hru kontrolovat.
První poločas semifinálového utkání mezi Benficou a Juventusem toho příliš nenabídl, přesto jsme se již ve druhé minutě dočkali gólu, který vstřelil po rohovém kopu Miralema Sulejmaniho přesnou hlavičkou Ezequiel Garay. Vedení Orlů poté mohl navýšit sám Sulejmani, jeho střela ale nabrala opačnou faleš než by potřeboval a zamířila těsně vedle levé tyče. Skóre po prvním poločase. Benfica 1 Juventus 0.
45+1
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Paul Pogba nepříjemně zajel do Guilhermeho Sigueiroi a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
45
Žlutou kartu dostává Paul Pogba (Juventus FC).
44
Zatím nesledujeme žádný fotbalový koncert. Benfica se zatím dostala do dvou šancí, z nichž hned tu první dokázala přetavit ve vedoucí gól.
43
Blíží se závěr prvního poločasu, v němž se Juventus zatím nedostal do žádné velké příležitosti. Benfica tak stále vede 1:0 po brzkém gólu Ezequiela Garaye.
42
Ezequiel Garay přišlápl zezadu levou patu Martína Cácerese a byl mu odpískán útočný faul.
41
Lazar Markovič zkusil své štěstí, jeho následná střela zpoza šestnáctky ale byla pouze propagační a skončila hodně mimo.
40
Juventus rozehrál další rohový kop, jmenovitě Andrea Pirlo, jeho následný centr ale opět nikoho nenašel.
39
Leonardo Bonucci podskočil vysoký míč, naštěstí pro něj ho ale zastoupil Giorgio Chiellini, který ho odvrátil odkopem za postranní čáru.
38
Benfica kombinuje ve středu hřiště a přemýšlí, jak přejít k šestnáctce Juve.
37
Obránce Juventusu se po krátkém ošetření postavil na nohy, jenže vzápětí se opět ocitl na zemi a Benfica mohla vyrazit do rychlého protiútoku, z toho však nic nebylo a hosté se ubránili.
36
Giorgio Chiellini dostal v šestnáctce pořádně naloženo a poté se ocitl na zemi. Jeden z protihráčů ho nepříjemně udeřil do brady loktem, penalta se ovšem nepískala.
35
Andrea Pirlo rozehrál další standardní situaci, jeho následný centr ale opět žádného z jeho spoluhráčů nenašel a Benfica se na vzdálenější tyči v pohodě ubránila.
34
Žlutou kartu dostává André Gomes (Benfica Lisabon).
33
Nutno říci, že Stephan Lichsteiner se v ofsajdovém postavení nenacházel.
32
Stephan Lichtsteiner se dostal na zadní tyči po parádním centru Andrea Pirly k hlavičce, která těsně minula vzdálenější levou tyč Arturovy brány! Následné vzrušení ale bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
31
Hráči Juventusu se ubránili a nyní jsou to opět oni, kdo může přejít směrem vpřed.
30
Přihrávka na Miralema Sulejmaniho byla příliš dlouhá a z protiútoku Orlů nic nebylo.
29
Carlos Tevez vtrhl po levé straně do šestnáctky Benficy, jenže si míč příliš předkopl a Artur u něj byl jako první.
28
Marko Vučinič se ocital v dobré palebné pozici, jenže mu nevyšlo ideálně zpracování a k ohrožení domácí brány se nedostal.
27
Andrea Pirlo rozehrál na levém křídle standardní situaci a do pokutového území posílal nebezpečný centr, po němž se ale Giorgio Chiellini ocitl v ofsajdu.
26
Dobrou práci odvedl v obraně Luisão, který odvracel míč do bezpečí.
25
Centr Paula Pogby byl odvrácen na rohový kop a následný pas Andrea Pirly žádného z jeho spoluhráčů vzápětí nenašel. Benfica se v pohodě ubránila.
24
Juventus až příliš často kazí rozehrávku, což není nikterak obvyklé.
23
Hráči obou týmů opět svádí souboje o míč převážně ve středu hřiště a oba brankáři mohou zůstat v klidu.
22
Oscar Cardozo fauloval Andrea Pirla, z následné standardní situace Juve ale nic nebylo.
21
Andrea Pirlo posílal za obranu dobrý centr, v šestnáctce Benficy ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů a míč skončil pouze v náruči připraveného Artura.
21
STŘELY NA BRÁNU: Benfica 1 Juventus 1
20
STŘELY CELKEM: Benfica 2 Juventus 1
19
Oscar Cardozo se pokusil navýšit vedení Benficy, jeho střela zpoza šestnáctky ale byla zablokována.
18
Vzápětí přišel další faul, kterého se opět dopustil Paul Pogba.
17
Paul Pogba se dopustil faulu a hráči Benficy mohli v klidu rozehrát.
16
Je za námi úvodní čtvrthodina. Benfica vede nad Juventusem v prvním semifinálovém zápase 1:0.
16
Útočnou snahu Juve zastavila nepřesná finální přihrávka, po níž mohl Artur v klidu odkopávat od své brány.
15
Juventus to má zatím složité, protože hráči Benficy skvěle napadají jeho rozehrávku.
14
Carlos Tevez se pokusil vyrovnat přízemní střelou zpoza šestnáctky, jeho pokus ale směřoval pouze doprostřed brány, kde byl připravený Artur.
13
Andrea Pirlo se snažil dlouhým pasem vysunout Carlose Teveze, jeho následný nákop ale k argentinskému útočníkovi ve službách Juventusu nedolétl.
12
Buffon navíc Sulejmaniho střelu jistil a kdyby směřovala mezi tři tyče, tak by ji vytáhl mimo.
11
Benfica rozjela rychlý protiútok, po kterém se na levé straně pokutového území dostal ke střele Miralem Sulejmani, jeho následný pokus ale nabral opačnou faleš a těsně minul levou tyč!
10
Ezequiel Garay se snažil vybojovat ztracený míč, jenže si v souboji s Kwadwem Asamoahem počínal příliš důrazně a byl mu odpískán útočný faul.
9
Ezequiel Garay se snažil odcentrovat, jeho pas byl ale zablokován.
9
Stephan Lichtsteiner zastavil útok Benficy, která se snažila prosadit po levém křídle a vzápětí mohla vhazovat.
8
Benfica se dopustila menší chybě v rozehrávce, vzápětí však získala míč rychle zpět a v klidu rozehrála.
7
Žádný z týmů se není schopen prosadit a hra se odehrává ve středu hřiště.
6
Paul Pogba byl faulován a Juventus zůstal u míče. Proti pravidlům se provinil Miralem Sulejmani.
5
Juventusu dnes chybí Arturo Vidal, zatímco domácí Benfica postrádá Limu, který je velkou oporou Orlů.
4
Juventus se pokusil rychle odpovědět, Mirko Vučinič se ale ocitl v ofsajdu.
3
Gianluigi Buffon se v bráně ještě ani neohřál a už inkasoval gól.
2
EZEQUIEL GARAY posílá Benficu do vedení již ve druhé minutě zápasu!! To je úvod jako hrom. Miralem Sulejmani rozehrál rohový kop a uprostřed šestnáctky se po jeho skvělém centru dostal k hlavičce Ezequiel Garay, který míč uklidil přesně k pravé tyči. Buffon si na míč sice sáhl, vytěsnit ho však nedokázal.
2
Juventus zvolil pro dnešní duel žluté dresy a po sražené přihrávce Sulejmaniho se bude muset bránit prvnímu rohovému kopu.
1
Hlavní rozhodčí Cüneyt Çakır dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarala domácí Benfica, která do dnešního souboje nastoupila v tradiční červené sadě dresů.
1
Nad stadionem Benficy se tradičně prolétl orel a vše už je připraveno k zahájení semifinálového souboje UEFA Europa League, v němž se domácí Benfica utká s italským Juventusem. Hlavní rozhodčím duelu je pan Cüneyt Çakır z Turecka.
Těsně před výkopem

Benfica Lisabon: Artur – Pereira, Luisão, Garay, Siqueira – Marković, Pérez, Gomes – Rodrigo, Cardozo, Sulejmani.
Náhradníci: Oblak – Jardel, Almeida, Amorim, Djuričić, Lima, Cavaleiro.
Trenér: Jorge Jesus.

Juventus FC: Buffon – Cáceres, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah – Tévez, Vučinić.
Náhradníci: Storari – Ogbonna, Barzagli, Padoin, Giovinco, Llorente, Osvaldo.
Trenér: Antonio Conte.

Rozhodčí: Cüneyt Çakır. Asistenti: Bahattin Duran, Tarik Ongun. Brankoví rozhodčí: Hüseyin Göçek, Barış Şimşek. Čtvrtý rozhodčí: Mustafa Eyisoy (všichni TUR).
Juventus se Benfice pomstil v roce 1993, když ve čtvrtfinále UEFA Cupu zvítězil na agregát 4:2 a poté celou soutěž vyhrál, když si ve finále hravě poradil s Borussií Dortmund, kterou porazil v součtu obou zápasů 6:1. Jízdu Juve pamatuje jeho současný trenér Antonio Conte, který se ji zúčastnil jako hráč.
Oba kluby se na evropské scéně potkaly poprvé v roce 1968, kdy semifinále hrané na dva zápasy rozhodl dvěma góly Eusébio, který společně s Torresem poslal Benficu po jednoznačném agregátu 3:0 do finále, v němž poté portugalský klub podlehl po prodloužení 4:1 Manchesteru United.
Předchozí vzájemná střetnutí
Juventus se střetl s francouzským soupeřem, kterým byl Olympique Lyon. Hráči Staré dámy vyhráli venku zásluhou jediného gólu, o který se postaral obránce Leonardo Bonucci. V odvětě se poté prosadil Andrea Pirlo, na jehož gól sice dokázal odpovědět Briand, Lyon ale poté potopil vlastním gólem Umtiti.
Benfica se utkala ve čtvrtfinále UEFA Europa League s AZ Alkmaar, které na jeho vlastní půdě porazila 1:0 a v domácí odvetě poté ztvrdila svůj postup dalšími dvěma góly, aniž by jediný inkasovala. První duel rozhodl Salvio, který v odvetě přihrál na dva góly Rodrigovi. Oba hráči předvedli famózní výkon.
Cesta do semifinále
Juventus to má v domácí soutěži rozjeté skvěle a čtyři kola před koncem má po těsné výhře nad Bolognou před druhým AS Řím osmibodový náskok. Svěřenci Antonio Conteho vyhráli od prohry s Neapolí pět zápasů ve všech soutěžích v řadě a nyní se tuhle sérii budou snažit prodloužit proti Benfice.
Juventus
Benfica během víkendu oslavila zisk titulu Primeira Ligy, když na svém stadionu porazila 2:0 Olhanense a dvě kola před koncem už je její náskok nedostižný. Orli vyhráli sedm zápasů ve všech soutěžích v řadě, během nichž svým soupeřům nastříleli 15 gólů, inkasovali jeden jediný a hned šestkrát udrželi čisté konto.