Slovan Liberec to dokázal a postupuje do jarní části Evropské ligy! Německý Freiburg totiž nestačil na Sevillu a rozhodl tak o posledním postupujícím ze skupiny H. Estoril byl v tomto utkání aktivnější a nebezpečnější, Severočeši zase efektivnější a zaslouženě mohou slavit vítězství 1:2.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek týdne a třeba u jarního klání Liberec opět brzy na počtenou.
90+4
Šural zůstává ležet na trávníků a hlavní rozhodčí povolává zdravotníky. Hra je přerušena.
90+3
Estoril se pomalu stěhuje před Hroššovu branku. Doufejme, že už to Liberec ukope.
90+2
Rybalka fauloval Evandra a může být rád, že neuviděl také kartu žluté barvy.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
90
Liberec naposledy vystřídal. Autora druhé branky Rabušice nahrazuje Pimpara.
89
Míč je teď na polovině Slovanu, který jej ale má na svých kopačkách.
88
Karišik zatáhl za záchranou brzdu, když fauloval rozběhnutého Sebu. Pochopitelně přichází trest.
87
Následnou exekuci provedl Fleišman, který ale trefil jen dobře postaveného Lopeze.
86
Šural vybojoval přímý volný kop, z jehož rozehráním nebudou hráči v bílém nijak spěchat.
85
Estorilu už mnoho času nezbývá. Nicméně poslední minutky budou ještě rozhodně napínavé a dramatické.
84
Slovan se musí v posledních minutách usilovně bránit. Karišik odkopává daleko do bezpečí.
83
Hroššo ještě zůstává ležet na trávníků a zřejmě bude potřebovat lékařské ošetření.
82
Estoril právě vstřelilo branku!
Portugalci ale závěr utkání ještě dramatizují! Babanco se na levé straně uvolnil, našel úplně osamoceného COUTEHO SEBU, který snižuje na rozdíl jediné branky – 1:2.
81
Liberečtí podruhé střídají. Utkání skončilo pro Sackeyho, kterého nahradí čerstvý Hušek.
80
Českého zástupce dělí pouhých deset minut od kýženého vítězství a především postupu do jarních bojů Evropské ligy.
79
Domácí se snaží svoji akci rychle rozehrát. Jenže je to na úkor kvality a především přesnosti.
78
Evandro padá v pokutovém území! Hlavní rozhodčí ale jasným gestem penaltu odmítl.
77
Severočeši už toho moc nevymýšlí a soustředí se především na defenzivu.
76
Nepříjemný centr Balboi odkopává do bezpečí Rybalka, který se stačil včas vrátit.
75
Mano byl faulován Šuralem, který se ale nad verdiktem sudího podivuje.
74
Estoril to zkouší všemožnými způsoby. Obrana Liberec dnes ale zatím odolává na výbornou.
73
Galvao se na zadní tyči natahoval marně. Pokud by balon zasáhl už se zřejmě skóre mohlo měnit.
72
Domácí zahrávali standardní situaci kousek za hranici šestnáctky. Nic zajímavého však vytěžit nedokázali.
71
Slovan poprvé střídá. Kalitvinceva nahradil Kolár.
70
Liberec právě vstřelil branku!
Slovan zřejmě přidává klíčovou branku, která rozhodne o postupu do jarní fáze soutěže. Pavelka šikovně vysunul MICHAELA RABUŠICE, který prchl zadákům soupeře a poté úspěšně zakončil k tyči – 0:2.
68
Frýdkova rána levačkou byla hned vzápětí zblokovaná.
67
Pavelka šikovně vysunul Rabušice. Ten se sice před brankou nedostal, Liberečtí ale budou vhazovat.
66
Fotbalisté ve žlutých dresech teď zamkli Slovan na jeho polovině a snaží se gólově prosadit.
65
Pedro to zkusil z úctyhodné vzdálenosti a nemířil vůbec zle. Jedovatý projektil končí jen těsně nad.
64
Mano se svým centrem neuspěl. Do cesty se mu postavil pohotový Rybalka.
63
Evandro přišel na trávník a vzápětí vidí žlutou kartu.
62
Estoril si připravil hned dvojité střídání a tím vyčerpal poslední možnost. Ze hry odešel Gerso a Filipe. Místo nich přišel Sebá a Evandro.
62
61
Kalitvincev adresoval dlouhý pas na rozběhnutého Pavelku. Ten se k němu nakonec nedostal.
60
Rynalkovi se centr do šestnáctky příliš nepovedl. Nízký balon končí jen na hlavě Balboi.
59
Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Více ze hry ale mají stále borci Estorilu.
58
První karetním hříšníkem je Liberecký Rabušic.
57
Tentokrát hráči v bílých dresech nepřesně rozehráli. Dlouhý pas končí až u domácího gólmana.
56
Také Liberec zahrával rohový kop. Po rozehrávce na krátko ale přichází odmávaný ofsajd.
55
Frýdek vyzkoušel pozornost Ribeira, který se připisuje první úspěšný zákrok dnešního večera.
54
Levý obránce Slovanu už je na trávníku a vypadá v pořádku. Krátká "přesilovka" Estorilu končí.
53
Severočeši musí chvilku pokračovat v deseti. Fleišman zůstal ležet za postranní čarou.
52
Fernandes Gerso vybojoval pro svůj tým další roh, po kterém musel zasahovat brankář Libereckých.
51
Rabušic znovu fauloval a Slovan tak o míč přišel.
50
Portugalský celek měl k dispozici další roh. Nepřehledná situace před brankou je ale zažehnána.
49
Rabušic už se hnal na branku soupeře. Ještě před tím si však počínal nedovoleným způsobem.
48
Domácí vlétli do druhého poločasu hodně aktivně! Babancova rána končí s přispěním teče těsně nad libereckou brankou.
47
Fernandes se provinil útočným faulem na Frýdka. Následné rozehrávky se ujme brankář Hroššo.
46
Estoril se ujal ve druhém poločase rozehrávky. Hráči ve žlutém zatím trpělivě kombinují.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
První poločase mezi Estorilem a Slovanem Liberec je minulostí. Spokojenější odchází do šaten hosté, kteří od 18. minutu vedou po trefě Šurala. O to větší spokojenost může v šatně panovat, protože německý Freiburg prohrává doma se Sevillou a k postupu má tak zatím blíž český zástupce.
45+1
Vypadá to, že se v první pětačtyřicetiminutovce už nic zásadního nestane. Liberec si ale musí dát pozor.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
44
Rabušic si pomohl v souboji nedovoleným způsobem. Domácí tak dostanou další příležitost.
43
Pavelka přerušil kombinaci soupeře jen za cenu faulu.
42
Fotbalisté ve žlutém drží balon a snaží se s nepříznivým výsledkem ještě něco do přestávky udělat.
41
Dlouhý aut Frýdka nadělal v pokutovém území pořádné horko. Zadáci Estorilu si ale nakonec poradili.
40
Je před námi posledních pět minut prvního poločasu. Zatím to vypadá, že spokojenější odejdou do šaten hráči libereckého celku.
38
Domácí ale nic z následné standardky nevytěžili. Lopezova hlavička byla pro Hrošša snadným soustem.
37
Kováč fauloval na středu hřiště Lopese a sám si trochu ublížil. Vypadá to ale, že kapitán Slovanu je v pořádku a bude pokračovat.
36
Fleišman se vydal na útočný výlet, který ale moc úspěchů neposbíral. Liberecký levý bek o "kulatý nesmysl" na útočné polovině přišel.
35
Frýdek si poradil s počínáním Fernandese. Estoril ale u balonu zůstane a bude vhazovat.
34
Šuralovi byl odpískán útočný faul. U míče jsou tak opět fotbalisté ve žlutém.
33
Severočeši pomalu migrují na polovinu soupeře. Fleišman bude na levé straně vhazovat.
32
Pedro přidržel rozběhnutého Rabušice. Zatím se to obešlo bez žlutého napomenutí.
31
Hra nemá v posledních minutách bůhví jakou kvalitu. Slovan se ji snažit uklidnit poklidnou kombinací.
30
A další nepříjemná situace pro Liberec. Galvao ale naštěstí poslal svoji hlavičku pouze doprostřed.
29
Estoril teď nebyl daleko od vyrovnávací branky! Hroššo zbytečně vyběhl ven z branky, následná hlavička Fernandese Gersa, který ale v klíčovém okamžiku selhal.
28
Domácí zahrávali další roh. Centr na přední tyč ale nebyl ideálním řešením.
27
Hosté poprvé střídají a je to trochu kuriózní! Kvůli zdravotním problémům odstupuje gólman Silva, kterého nahradí Ribeiro.
25
Nepřesná kombinace Estorilu končí až za brankovou čarou. Hroššo se chystá odkopávat.
24
Fernandes se snažil probít přes Frýdka, který si ale počínal zkušeně a balon získal na svoji stranu.
23
Šural se provinil proti fotbalovým regulím, čehož si povšiml i hlavní rozhodčí z Turecka.
22
Liberec si ale žádné komplikace nepřipouští a zatím spolehlivě brání své území.
21
Hráči ve žlutých dresech mají míč ve své moci a snaží se něco vymyslet. K brance slovanu se ale přibližují jen velmi pomalu.
20
Rabušic si nepohlídal obrannou linii a uvízl v ofsajdu.
19
V prořídlých ochozech teď pookřály také liberečtí příznivci, které probrala úvodní branka.
18
Severočeši zahrávali svůj první roh, po kterém otevírají skóre! Hlavička Kováče doputovala na volného JOSEFA ŠURALA, který se navíc prosazuje efektními nůžkami – 0:1.
17
Domácímu gólmanovi se odkop od branky příliš nepovedl. Liberečtí tak budou vhazovat zadarmo.
16
Na druhé straně přispěchal s centrem Šural, který ale svým pasem na zadní tyč díru do světa neudělal.
15
Babanco se ujal exekuce volného kopu. Jeho centr ale hlavou odvracel připravený Kováč.
14
Pavelka fauloval Gersa, který se ochotně skácel k zemi. Rozhodčí Özkahya píská faul.
13
Slovan se do útoku zatím příliš nedostává. To teď může napravit Frýdek, který spěchá dopředu.
12
Fleišman mohl v klidu rozehrát. Místo toho ale posílá jen dlouhý míč dopředu.
11
Domácí měli k dispozici standardní situaci, která vypadal hodně nebezpečně. Slovan se ale dokázal ubránit a nakonec okopává na útočnou polovinu.
10
Ten ale svým centrem našel jen Hroššovy rukavice.
9
Frýdek řešil situaci před brankou jen odkopem na rohový kop, který zřejmě rozehraje Galvao.
8
Hráči ve žlutých dresech drží míč a pomalu se blíží k brance Hrošša, který zatím moc práce neměl.
7
V úvodu střetnutí je k viděné na obou stranách řada nepřesností. Aktuálně drží míč Liberec.
6
Liberečtí se znovu musí usilovně bránit. Celou akci tentokrát vyřešil dlouhým odkopem Sackey.
5
Hosté chybovali v rozehrávce. Frýdek se chystá vhazovat na některého ze svých spoluhráčů.
4
Estoril se poprvé dostal do útoku a hned z toho mohla být úvodní trefa! Hlavičkující Fernandes Gerso ale balon netrefil ideální.
3
Rabušic měl k balonu přeci jen o něco dál něž domácí brankář, který bude vzápětí také rozehrávat.
2
Severočeši jsou v úvodu střetnutí podle očekávání aktivnější a častěji drží balon na svých kopačkách.
1
Liberečtí fotbalisté se ujali rozehrávky. S balonem se chvilku pomazlil Frýdek a poslal jej dopředu.
1
Oba celky již nastupují na hrací plochu. Estoril se představí ve žlutých dresech, Liberec v bílých.

GD Estoril Praia: Silva (C) – Mano, Pedro, Tavares, Babanco – Pedro Galvão, Amado, Gonçalves Filipe – Balboa, Lopes, Fernandes.

Náhradníci: Ribeiro – dos Santos, Fernandes, Goebel Evandro, Couto Sebá, Garcia Carlitos, Vaz.

FC Slovan Liberec: Hroššo – Frýdek, Kováč (C), Karišik, Fleišman – Sackey, Rybalka – Šural, Pavelka, Kalitvincev – Rabušic.

Náhradníci: Kovář – Pimpara, Pokorný, Hušek, Kolár, Hadaščok, Douglas.

Rozhodčí: Özkahya – Satman, Yilmaz.
V prvním vzájemné měření byl úspěšní Liberec. Na stadionu U Nisy dokázal svého soka porazit výsledkem 2:1. Tehdy se za domácí trefili Šural a kapitán Kováč. Jedinou trefu Estorilu obstaral Leal.
Trenér Šilhavý však musí před utkáním řešit rozsáhlou marodku. Nastoupit nemůže Kelič, Delarge a Coufal. Všichni laborují se zraněním a k dispozici nebude ani Kušnír, jenž pyká za žluté karty.
Domácí fotbalisté jsou aktuálně ve skupině H na poslední místě se třemi body a na postup už pomýšlet nemohou. Naopak Severočeši ještě postupové naděje živí. Slovan však musí uhrát více bodů než v souběžně hraném utkání německý Freiburg se Sevillou.
Hezký večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Před námi je poslední kolo základní skupin Evropské ligy. Jediný český zástupce se představí na půdě portugalského Estorilu Praia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.