Je tu konec zápasu, po kterém se mohou radovat fotbalisté Sevilly a také fotbalisté Slovanu Liberec. Právě tyto dva týmy si zajistily postup do jarních bojů v Evropské lize!
90+4
Rusescu za následnou přehnanou oslavu gólu, kdy si míč schoval pod dres, dostal žlutou kartu.
90+4
Sevilla právě vstřelila branku!
RAUL RUSESCU rozhoduje o tom, že hosté dnešní zápas vyhrají. Rusescu dostal přihrávku za otevřenou obranu a sám před gólmanem nezaváhal!
90+3
Domácí se zoufale tlačí na polovinu soupeře, jenže do zakončení se stále nemohou dostat.
90+2
Hodně nebezpečně do vápna Sevilly centroval Mehmedi, gólman Varas měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na hranici velkého vápna.
90+1
Do střelecké pozice se dostal Rakitić, jeho rána ale mířila vysoko nad bránu.
90+1
Druhý poločas bude nastavený o dlouhých sedm minut. Důvodem je především ošetřování pomezního rozhodčího Dansaulta.
90
Hosté výborně drží balon a soupeři ho vůbec nepůjčují.
89
Domácím se nadále nedaří dostat se do tlaku. Hraje se hlavně ve středu pole.
88
Na trávníku zůstal ležet po zákroku Güntera Samperio, určitě nebude chvátat zpět na nohy.
88
Domácí již musí začít hrát vabank. V současné chvíli by jim na postup nestačila ani remíza.
87
Po centru Güntera se ve vápně pokoušel prosadit Krmaš, byl ale dobře pokrytý.
86
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Diego Perotti, přichází Piotr Trochowski.
86
Rychle se začíná blížit konec dnešního zápasu. Domácím se krátí čas.
85
Darida se pokoušel zakombinovat s Pilařem, akci ale české duo do zakončení dotáhnout nedokázalo.
83
Následný rohový kop Daridy pokryla hostující obrana.
82
Střílený centr do vápna posílal Kerk, po lehké teči hostující obrany z toho bude rohový kop.
81
Fernando Navarro nyní fauloval na rohu velkého vápna a je z toho standardka pro domácí.
80
Hosté šli nyní ve dvou sami na brankáře! Rakitić přihrál na levou stranu Perottimu, kterého ale vychytal skvěle Baumann. Obrovská škoda pro Liberec!
79
Potvrdit první místo v tabulce a také postup Liberce mohl nyní Samperio, jeho střele ale skončila pro rychlém útoku Sevilly na tyči!
78
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Cristóforo, přichází Federico Fazio.
78
Domácí prakticky přestali hrát a nyní se míč nejčastěji pohybuje na jejich polovině.
76
Hodně pěkně nyní z osmnácti metrů vypálil Perotti, gólman Baumann ale i tentokrát dobře zasáhl.
75
V tuto chvíli jsou na hrací ploše hned tři čeští fotbalisté v dresu Freiburgu.
75
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Gelson Fernandes, přichází Václav Pilař.
74
Domácí jsou velice nervózní a bránu soupeře prakticky neohrožují.
73
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Raul Rusescu.
73
Za zdržování při střídání dostal žlutou kartu
72
Žlutou kartu dostává Fernando Navarro za další trochu nesmyslné odkopnutí míče.
71
Domácí měli možnost kopat Kerkem další rohový kop, hosté se ubránili.
70
Günterův přímý kop starosti gólmanovi hostů nenadělal.
69
Za nesportovní chování před zahráváním přímého kopu domácích dostal žlutou kartu Samperio.
68
Mehmedi ve snaze dostat se do šance fauloval a v klidu bude od vlastní brány odkopávat Varas.
67
Kerk pokračuje ve hře, ale znatelně kulhá.
67
Po levé straně nyní domácím unikal Perotti. Dobře ho zastavil Kerk, který se ale očividně zranil.
66
Již se pokračuje ve hře. Nehrálo se dobrých pět minut. Pokud v Estorilu nenastane podobně mimořádná situace, skončí zápas ve Freiburgu výrazně později.
65
Na pomezí bude v závěru zápasu dosavadní čtvrtý rozhodčí.
64
Lékaři domácího týmu se snaží dát pomezního rozhodčího dohromady. Ten ale nebude moci pokračovat.
62
Pomezní asistent Dansault je nadále ošetřovaný a nehraje se.
61
Přestalo se hrát, když se zranil pomezní rozhodčí Dansault.
60
Höfler za hru rukou dostal navíc žlutou kartu.
60
Po přímém kopu Kerka dokázal Höfler dopravit míč do brány, avšak nyní se ukázal smysl pátého rozhodčího, který správně odhalil, že Höfler poslal míč do brány rukou.
59
Z dálky nyní vypálil český záložník Darida, jeho skákavou střelu našel v náruči gólman Varas.
58
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nicolai Lorenzoni, přichází Sebastian Kerk.
58
Na druhé straně zkoušel pálit z hranice vápna Darida, trefil ale pro změnu jen svého spoluhráče Fernandese.
57
Hodně jedovatou ránu směrem k domácí bráně vyslal Perotti, míč ale zastavila hlava Pavla Krmaše.
56
Centr do vápna tedy nakonec z přímého kopu posílal Rakitić a domácí měli štěstí, když se balon ve skrumáži na malém vápně odrazil přímo k Baumannovi.
55
Po faulu na Rakitiće se hosté pokoušeli rychle rozehrát, to se ale nelíbilo rozhodčímu, který nechává rozehrávku opakovat.
55
U míče jsou nyní fotbalisté Sevilly. Opět nikam nespěchají a čekají na zaváhání obrany.
53
Následně Varas fatálně zaváhal, když svém výkopem trefil do zad Fernandese, ten se rychle otočil kolem míče a zkusil tvrdě vypálit. Míč ale poslal vysoko nad bránu.
52
Domácí Ginter se nyní dostal ke střele a gólman Varas musel poprvé ve druhém poločase zasahovat.
51
Teď si zahrával domácí stoper Krmaš, který nepříliš razantní malou domů vystrašil gólmana Baumanna. Ten ale celou situaci nakonec zvládl.
50
Čas především pro domácí plyne hodně rychle. Obzvlášť když Sevilla velmi dobře brání.
48
Hráči Sevilly získali balon do své moci a opět nikam nepospíchají. Nemají absolutně žádný důvod. Budou určitě jen čekat, s čím přijdou domácí.
47
Domácí začali opět hodně opatrně, na hru vabank je asi ještě brzy.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
Máme za sebou první půli zápasu mezi německým Freiburgem a španělskou Sevillou. Domácí sice začali aktivně a hned ve 2. minutě měli po spolupráci Daridy s Krmašem velkou šanci, jenže v dalším průběhu se obraz hry hodně vyrovnal a šťastnější byli hosté, za které se v 39. minutě prosadil Iborra. Tento výsledek maximálně vyhovuje Slovanu Liberec, který vede na hřišti Estorilu 1:0.
Hlavní rozhodčí Chapron nic nenastavil a hned po skončení pětačtyřicáté minuty ukončil první poločas.
45
Na druhé straně hřiště kopal nyní roh ještě Rakitić, i s tímto pasem do vápna si ale poradil gólman Baumann.
44
Domácí měli možnost Günterem kopat rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili.
44
První poločas rychle spěje ke svému konci a zatím to nevypadá, že by se domácí zmohli na nějaký odpor.
42
Fotbalisté Freiburgu nyní hodně kazí. Nadprůměrně hraje nadále jen Darida, bez podpory spoluhráčů to ale sám určitě nezvládne.
41
Domácí se snaží pochopitelně přidat, jenže proti zformované obraně soupeře to mají hodně těžké.
39
VICENTE IBORRA měl hodně lehkou pozici, když dokázal bez problémů do brány umístit skvostnou přihrávku od brankové čáry od Diega Perottiho!
39
Hosté nyní dobře kombinují na polovině soupeře a hledají skulinku v obraně soupeře.
38
Zpoza vápna zkusil nyní vypálit hostující Perotti, jeho rána ale mířila doprostřed brány, kde byl připravený Baumann.
37
Nebezpečný centr do vápna posílal právě Darida, jeho pas do vápna ale odvrátil Bacca.
36
Po dalším faulu na Daridu je tu znovu standardka pro domácí ze zajímavé pozice.
34
Hosté rozehrávali Navarrem autové vhazování z blízkosti vápna Freiburgu, domácí se ale v pohodě ubránili.
33
Teď pro změnu zkoušel Darida centrovat z pravé strany. Míč mu asi trochu sjel po nártu, přesto dopadl na horní část břevna brány Sevilly. Následně se odrazil do zámezí a vykopávat bude Varas.
32
Z levé strany se nyní pokoušel centrovat domácí Darida, Gintera ve vápně ale nenašel. Ten sice dokázal nakonec udržet míč na hrací ploše, avšak nebezpečí pro bránu Varase to již nebude znamenat.
31
Hráči Sevilly se začínají pomalu osmělovat a těžiště hry se přesouvá blíže k bráně Freiburgu.
29
Naopak domácí pravděpodobně již vědí, že remíza jim stačit nemusí.
28
Hosté nadále ve velkém klidu drží výsledek 0:0, který jim zaručuje první místo ve skupině H Evropské ligy.
26
Mehmediho velice povedenou ránu k pravé tyči nadvakrát pokryl gólman Varas.
25
Cala fauloval rozběhnutého Daridu a dostává žlutou kartu. Navíc je z toho velmi zajímavá pozice k zakončení z přímého kopu.
25
Bacca následně atakoval domácího gólmana při výkopu a je pískáno.
24
Do šance se dral Bacca, dobře ho ale pokryl obránce domácího celku Krmaš.
22
Zatím sledujeme spíše průměrné utkání. Až na šanci Krmaše z druhé minuty hry jsme prakticky žádnou zajímavou akci ani šanci neviděli.
20
Hosté očividně nikam nespěchají. Současný stav vyhovuje jak jim, tak fotbalistům Slovanu Liberec. Ti vedou nad Estorilem díky brance Šurala 1:0!
19
Domácí nyní na levé straně hřiště navíc přišli o balon a je z toho aut pro Sevillu.
17
Tlak domácího celku je hodně stereotypní. Freiburgu se moc nedaří.
15
Stále sledujeme boj o každý metr hřiště. Ani jedno z mužstev nechce očiividně udělat sebemenší chybu.
14
Domácí jsou nadále o něco lepší, jenže přestože se hraje na polovině Sevilly, zakončení domácích nepřichází.
13
Günterův rohový kop hosté odvrátili a navíc se začal rodit rychlý brejk. Po faulu ještě na soupeřově polovině dostal žlutou kartu Vladimír Darida.
12
Nyní je tu rohový kop pro domácí.
11
Hraje se nadále převážně v okolí půlící čáry. Domácí se snaží hrát aktivně, zatím se ale ke střelbě nedostávají.
10
Přesně na polovině hřiště nyní fauloval Iborra a rozehrávat tak budou domácí.
8
Do útočná akce se po levé straně dral hostující Rakitić, míč mu ale uskočil do zámezí.
7
Na straně domácích hraje s velkou chutí Vladimír Darida, to je rozhodně dobrá zpráva pro nového kouče české reprezentace Pavla Vrbu.
6
Zatím se bojuje hlavně ve středu hřiště, na další zajímavější akci si budeme muset zatím počkat.
5
Na levé straně hřiště teď zkoušel Darida okamžitě bez přípravy rozjet rychlou akci svého týmu, hostující obrana byla ale proti.
4
Znovu se hraje na polovině hostů, ti se ale zatím v pohodě brání.
3
Z levé strany nyní centroval Perotti, nikoho ze spoluhráčů svým polovysokým pasem nenašel.
3
Domácí začali hodně aktivně a snaží se napadat rozehrávku soupeře.
2
Daridův centr na přední tyč našel hlavu Krmaše, který jemnou tečí zaměstnal gólmana Varase. Ten dokázal míč vyrazit!
1
Hned po půl minutě hry byl faulovaný Darida a je z toho zajímavá standardka pro domácí.
1
Fotbalisté jsou již na hrací ploše. Poslední zápas skupiny H za pár chvil začne.
Hráči již netrpělivě přešlapují v tunelu a za pár chvil vstoupí na trávník stadionu ve Freiburgu.
V základní sestavě domácího celku nechybí český reprezentant Vladimír Darida. Hrát bude také Pavel Krmaš a na lavičce bude navíc připravený Vávlav Pilař.

SC Freiburg: Baumann – Sorg, Krmaš, Höhn, Günter – Fernandes, Ginter, Höfler, Lorenzoni – Darida, Mehmedi.
Náhradníci: Batz – Diagné, Pilař, Albutat, Guédé, Klaus, Kerk.

Sevilla FC: Varas – Coke, Cala, Carriço, F. Navarro – Samperio, Iborra, Rakitić, Cristóforo, Perotti – Bacca.
Náhradníci: Julián – Fazio, Figueiras, A. Moreno, Rabello, Trochowski, Rusescu.

Rozhodčí: Chapron – Gringore, Dansault – Ennjimi, Bien (všichni Francie).
Fotbalisté Sevilly jsou favoritem celé skupiny a letos zatím v této soutěži neprohráli. Na kontě mají devět bodů za dvě výhry a tři remízy. Freiburg byl spolufavoritem skupiny, přesto ale o postup bude muset bojovat až do posledního zápasu. V předešlých pěti zápasech totiž uhrál jen šest bodů za jednu výhru, tři remízy a jednu porážku. Postup do jarních bojů má ve svých rukou, ale jen za předpokladu, že dnešní utkání vyhraje.
Tabulka skupiny H Evropské ligy:
1. Sevilla FC – 9 bodů
2. SC Freiburg – 6 bodů
3. FC Slovan Liberec – 6 bodů
4. Estoril Praia – 3 body
Pokud chce Slovan Liberec postoupit do jarních bojů, musí spoléhat na to, že Sevilla uspěje na hřišti Freiburgu. Pokud by Sevilla vyhrála, stačila by Liberci jen remíza s Estorilem. V případě remízy nebo porážky Sevilly budou Liberečtí potřebovat vyhrát.
Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže z šestého závěrečného zápasu skupiny H Evropské ligy mezi domácím Freiburgem a hostující Sevillou. Čeká nás pro českého fanouška velice zajímavý souboj týmů, které mohou hodně promluvit do toho, jestli do další fáze Evropské ligy postoupí Slovan Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.