To je z tohoto utkání vše, ale program Evropské ligy bude pokračovat druhým sledem. Zůstaňte tedy s námi!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:3.
Utkání končí a body míří do Anglie. Ve druhé půli jsme už branku neviděli a zápas tak skončil 0:2. Machačkala sice zvýšila tempo a několikrát ohrozila Llorise, hostující tým si však celkem v poklidu výhru pohlídal a po dvou utkáních tak má plný počet bodů a skóre 5:0. Machačkala zůstává na jednom bodu a stále čeká na první gól.
90+3
Hráči Tottenhamu drží míč a čekají na závěrečný hvizd.
90+2
Po Solomatinově centru pálil Achmedov, Lloris však práci neměl, střela šla vysoko nad.
90+2
Roh pro Machačkalu.
90+1
Fanoušci Anži už opouští tribuny, mají už o výsledku jasno.
90
Rozhodčí přidá tři minuty.
90
Chadlimu se Defoa podařilo vysunout, ten chtěl udělat Pomazanovi kličku. Jenže mu scházela rychlost. Následnou přihrávku pokryla obrana Anži.
88
Sandro se pokusil poslat za obranu nadýchaný centr na Defoa, Ješčenko byl proti a odhlavičkoval.
87
Hosté už zkouší technické parádičky, jsou si jisti tříbodovým ziskem.
86
Na druhé straně unikl po křídle Dembélé, vracel pod sebe Defoemu na střelu, Jucilei k němu ale přistoupil právě včas a střele zabránil.
85
No, tak tahle střela byla hodně štiplavá! Achmedov vysunul Solomatina, jehož křížná rána notně postrašila Llorise.
84
Ewerton se pokusil něco vymyslet na volnější levé straně, jenže mu míč odskočil od kopaček a skončil v zámezí.
82
Po levé straně potáhl Eriksen, přihrál na střed, kde byl Defoe, jeho rána levačkou skončila vysoko nad Pomazanovou bránou.
81
Slibně se rozvíjející akce skončila pouhým autovým vhazováním, obrana Tottenhamu se stačila seskupit.
80
Je tu poslední desetiminutovka utkání, podaří se Machačkale ještě něco vymyslet?
78
Poslední střídání obou týmů. Z Tottenhamu zamíříl do hry Christian Eriksen, když nahradil Lewise Holtbyho, u domácích je novou tváří Ali Gadžibekov, ten nastoupil místo Benoîta Angbwy.
78
77
Sigurdsson vysunoval na pravé straně Defoea, ten byl ale v ofsajdu.
76
Hosté se po pro ně horkých minutách snaží uklidnit hru a dát vydechnout obraně.
75
Ten definitivně odvrátil Dembélé a společně s Defoem vyvezli míč na útočnou polovinu.
75
Traoré je velice dobře silově vybavený. Nedělalo mu problémy obejít tři protihráče a i když nevystřelil, vybojoval alespoň rohový kop.
73
Traoré prodloužil už tak dlouhý aut do pokutového území, tam však nikdo neuspěl a Jucilei ztratil míč.
72
Další změna hostujícího týmu, Erik Lamela má splněno a místo něj si zahraje Gylfi Sigurdsson.
71
Hosté střídají, Younès Kaboul jde dolů, hrát naopak bude Michael Dawson.
69
Je tu Kaboulovo ošetřování, zranil se v jednou ze soubojů na vlastní polovině.
68
Změnit to mohl Solomatin, který měl na levé straně trochu prostoru. Snažil se v pokutovém území obejít Kaboula, při střetu se pokusil vymodlit penaltu, na špek mu ale rozhodčí neskočil.
67
I nadále jsou domácí u míče a tlačí soupeře před vápno, chybí tomu ovšem finální fáze, nějaká překvapivá přihrávka, či střela.
66
Walker už je v pořádku a pustil se do útočení. Jeho pokus po pravém křídle ztroskotal na dobře postaveném Tagirberkovi.
64
Traoré postupoval jako tank a při jednom ze soubojů doslova zboural Walkera. Samozřejmě se jednalo o nedovolený zákrok.
63
Tlak Machačkaly trochu povolil, ale stále je Anži tím lepším týmem druhého poločasu.
61
Po rohu pálil z dálky Jucilei, jeho rána postrádala potřebnou přesnost.
61
Achmedov poslal do vápna přízemní centr a pouze Walkerův odkop na roh zabránil domácím ve skórování.
60
Traoré to velice odvážně vzal mezi dva protihráče, o míč sice přišel, v akci však mohl pokračovat Ješčenko.
59
Machačkala začíná tlačit. Na branku vypálil Solomatin a Lloris má další zákrok.
58
Achmedov se vydal na výlet po pravém křídle a nebýt Fryerse, podařilo by se mu nebezpečně odcentrovat.
57
A Ješčenko se okamžitě mohl zapsat mezi střelce! Po Traorého úniku a přesné přihrávce na levou stranu se do míče z úhlu opřel právě Ješčenko a Lloris nohou se štěstím vykopl.
56
Druhá změna domácích. Odešel Serder Serderov, do hry se podívá Andrej Ješčenko.
54
Teď už se ale píská, Lucilei srazil unikajícího Lamelu.
53
Začíná se nám trochu přiostřovat, rozhodčí zatím nechává hru plynout.
52
Achmedov centroval po zemi na nabíhajícího Solomatina, Lloris byl ale u míče dřív a tento centr pokryl.
51
Rychlý protiútok Tottenhamu. Lamela přesprintoval asi polovinu hřiště, naservíroval přihrávku Chadlimu a jeho technický pokus prolétl kolem levé Pomazanovy tyče.
50
Střelecký pokus Angbwy skončil o několik metrů vedle Llorisovy branky.
49
Machačkala zaútočila po levé straně, vše ovšem skončilo Walkerovým odkopem.
48
Solomatin se už hrnul do rychlého kontru, pomohl si ovšem faulem na Dembélého.
47
Druhá půle začala stejně, jako končila ta první. Tottenham má míč na kopačkách a snaží se o postupnou rozehrávku.
46
Domácí tým udělal do druhého poločasu jednu změnu, odešel Islamnur Abdulavov a nahradil jej Lacina Traoré.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Je za námi první poločas a do kabin se zcela jistě jde lépe hostujícím hráčům. Ti totiž vedou o dvě branky, když oba údery přišly v rozmezí šesti minut. Nejprve se tvrdou ranou prezentoval Defoe a ve 40. minutě navýšil náskok Chadli a to po ideálním centru z pravé strany. Domácí vyráží k ojedinělým protiútokům, ty však končí zhusta ještě před Llorisem.
45
Velká šance na zvýšení náskoku. Po akci na jeden dotek chtěl z hranice penalty pálit Defoe, jenže promáchl! Přihrávky Holtbyho a Walkera však byly výstavní.
44
Kaboul skvěle pokryl míč, ten konči v zámezí a od své branky bude moci rozehrát Lloris.
44
Hosté se už nikam neženou, náskok je příjemný a navíc se blíží poločasová přestávka.
42
Ten už nebyl pro hosty nikterak nebezpečný, míč je u středu hřiště.
41
Po Solomatinově centru střílel Ewerton, hosté srazili na další roh.
40
Domáci se snaží korigovat, mají rohový kop.
40
Tottenham právě vstřelil branku!
A už je to o dvě branky! Tuhle akci si domácí za rámeček nedají, nechali totiž zcela volného Walkera odcentrovat na střed vápna, kde byl osamocený NACER CHADLI a ten umístěnou ranou k tyči podruhé překonal bezmocného Pomazana.
38
K míči se opět dostali domácí a tentokrát přilétl před Llorise centr z druhé strany. Nyní ho odvrátil Sandro.
38
Na centr si nejvýše naskočil Lloris a míč vyboxoval.
37
Rohový kop pro Machačkalu, rozehraje ho Solomatin.
36
Tottenham volí uspávací taktiku, přihrávkami na vlastní polovině láká soupeře k vysunutí a otevření obrany.
35
Gól hosty povzbudil a už jsou zase u míče a vymýšlí další úder.
34
Ze začátku nenápadná akce končí gólem! Po několika přihrávkách na krátkou vzdálenost se JERMAIN DEFOE dostal za obranu, přijal přesnou Holtbyho přihrávku a tvrdou střelou nedal Pomazanovi šanci!
32
Krásná Holtbyho rána. Těsně za hranicí vápna zakroutil svou střelu do horního rohu, na Pomazana si ale nepřišel, ten mrštným skokem dokázal střelu vyrazit!
30
Tohle byla zajímavá příležitost v podání Anži. Solomatin vysunul Serderova, který šel do souboje s Llorisem. Hostující gólman vyšel jako vítěz a to díky nebojácnému skoku pod Serderovovy nohy.
29
Opět vše skončilo ještě před zakončením. Lamela sice hledal Sandra, ten byl výborně pokrytý a nemohl se k míči dostat.
28
Serderov vysunoval Abdulavova, Lloris však včas vystartoval ze své branky a byl u míče dříve.
27
Sledujeme stále dobývání domácího pokutového území a sem tam pokus o rychlé přenesení hry blíže k Llorisovi.
25
Na druhé straně unikal po levé straně Serderov, byl těsně atakován a při ponechané výhodě centroval Tagirberkov. Bohužel pro domácí vysoko nad Llorisovu branku.
24
Sandro poslal na pravou stranu dobrý centr na Lamelu, ten si zpracoval na prsa, tím ale celá akce skončila. Při pokusu o střelu byl zblokován.
23
Holtby se z levé strany posunul na střed, jenže neměl komu přihrát a při sólo akci o míč přišel.
21
Utkání teď doprovází mnoho nepřesností z obou stran, příliš krásy tento zápas zatím nepobral.
20
Začíná další akce hostů, tentokrát až od Llorise.
19
Tottenham stále hledá cestičku k Pomazanově brance, pryč je ta lehkost, kterou hráči Hotspur předváděli v předcházejících utkáních.
18
Adeleye ve vzduchu doslova převálcoval Dembélého, vše spravila omluva viníka.
17
Lamelovo vysunutí Holtbyho mělo oči, adresát ale nedokázal na levé straně cokoliv vymyslet a míč se tak stěhuje na kopačky hráčů Machačkaly.
16
Centr mířil na Serderova, jenže ten byl ve svém útočném snažení osamocen a volil tak zpětnou příhru.
15
Anži se snaží o souvislejší kombinaci, zatím však zůstává na vlastní polovině.
14
Sandrův pokus už byl o hodně lepší a donutil jít Pomazana na zem.
13
Defoe se stal autorem první střely utkání. Mezi tyče se ovšem jeho pokus z asi 25 metrů nevešel.
12
Walker hledal zpětnou přihrávkou své kumpány v pokutovém území, Adeleye raději odkopl daleko, ale hlavně do bezpečí.
11
U rohového praporku statečně bojoval proti přesile Tagirbekov, jenže při obcházení Sandra si pomohl faulem...
10
Walker na půlce přišlápl Serderova, zatím se to obešlo bez karty.
9
Standardka od rohového praporku se domácím nevyvedla, Tottenham v naprostém poklidu odhlavičkoval.
8
Solomatin pláchl Chiricheşovi a ten musel napnout všechny síly, aby soupeře dohnal a skluzem odvrátil na roh!
7
Pokus o vysunutí Abdulavova nevyšel, domácí hráč byl proti přesile osamocen a k míči se vůbec nedostal.
6
Serderov se snažil přesprintovat Fryerse, ten vše zvládl a domácího hráče vytlačil do zámezí.
5
Hosté reklamují hru rukou, rozhodčí je v naprostém klidu a nechává pokračovat ve hře.
4
Machačkala poprvé na útočném výletě, Solomatinův úprk je však zastaven praporkem asistenta – ofsajd.
3
Dembélé se rozhodl pro individuální průnik a málem se probojoval až do střelecké pozice. Na poslední chvíli ho odzbrojil Jucilei.
2
První vzrušení – na pravé straně se uvolnil Walker, jenže nedokázal přesně odcentrovat na vápno Anži.
2
První minutu strávili hosté s míčem u kopaček a velice pozvolnou rozehrávkou kolem středového kruhu.
1
O výkop se postarali hráči Tottenhamu.
1

Anži Machačkala: Pomazan – Angbwa, Adeleye, Ewerton, Tagirbekov – Solomatin, Jucilei (C), Razak, Achmedov, Serderov – Abdulavov.
Náhradníci: Keržakov – Ješčenko, Grigalava, Demidov, Gadžibekov, Gatagov, Traoré.

Tottenham Hotspur: Lloris – Walker, Kaboul (C), Chiricheş, Fryers – Lamela, Sandro, Dembélé, Holtby – Chadli, Defoe.
Náhradníci: Friedel – Naughton, Dawson, Sigurdsson, Eriksen, Soldado, Kane.

Rozhodčí: Bülent Yıldırım – Serkan Gençerler, Ekrem Kan (všichni TUR).
Domácí nastoupili ve žlutozelené kombinaci, hosté zvolili bílou.
Oba týmy nastupují na hrací plochu, začátek utkání je otázkou okamžiků.
Stadion a výkop

Utkání uvidí město Ramenskoje a místní Stadion Saturn. Výkop se díky časovému posunu uskuteční už v 18 hodin našeho času. Každopádně si ho nenechte ujít a sledujte náš online. Jste zváni.

K řízení tohoto utkání byla povolána skupina tureckých rozhodčích. Jako hlavní se představí Bülent Yıldırım, kterému budou pomáhat Serkan Gençerler a Ekrem Kan. Čtvrtým sudím bude Kemal Yilmaz a u branek budou číhat Barış Şimşek a Mustafa Ilker Coskun.
Tottenham Hotspur

Anglický celek je skutečně dobře vyladěn, válí na všech frontách a předvádí prudce koukatelný fotbal. Předvedl to i v prvním kole Evropské ligy, kdy na White Hart Lane přivítal norské Tromsø a po drtivém tlaku mu nedal sebemenší šanci. Norové se ani nepřiblížili k Llorisovi, který se tak mohl v poklidu dívat, jak dal Defoe dva góly a jeden přidal Eriksen. Výhra 3:0 dala Tottenhamu slušný základ do skupinových bojů a pro body si jede i dnes.
Anži Machačkala

Anži Machačkala zažila odliv finančních prostředků a i to momentálně znamená propad v ruské lize až na poslední místo. Snaží se tak uhrát alespoň slušný výsledek v Evropské lize, kde byl start v rámci současných možností docela dobrý. V prvním kole jela Machačkala na půdu Šeriffu Tiraspol a získal zde bod za remízu 0:0. Další body se bude snažit získat doma, do cesty se však postavil v pohodě hrající tým.
Dobrý podvečer u sledování druhého kola základní skupiny Evropské ligy. V rámci skupiny K se představí týmy Anži Machačkala a Tottenham Hotspur. Uvidíme tedy souboj celků s různými současnými osudy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.