To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní úvodní duel šestnáctifinále mezi domácím Mariborem a španělskou Sevillou, končí nerozhodně 2:2, když ve druhém poločase museli domácí dotahovat náskok soupeře, který nejprve Gameirem ve 47. minutě vyrovnala a v 72. minutě šel zásluhou gólu Fazia do vedení. O devět minut později pak domácí Vršič dokázal překonat gólmana Varase a vstřelit poslední gól zápasu a tím zpečetit konečné skóre zápasu 2:2.
Zákroky brankáře Jasmina Handanoviče (MAR) – 3.
Zákroky brankáře Javi Varase (SEV) – 2.
90+2
Což platí i při druhé akci Sevilly, kdy uvnitř vápna zakončoval Marin.
90+1
Trochowski rozehrál volný kop, ale domácí se ubránili.
90+1
Žlutou kartu dostává Goran Cvijanovič (NK Maribor).
90
Začala již poslední minuta řádné hrací doby, míč mají opět hosté na svých kopačkách.
87
Hosté se snaží najít prostor, kudy zaútočit, ale domácí jsou již opět zformováni na vlastní polovině v deseti hráčích.
87
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Amir Derviševič, přichází Goran Cvijanovič.
86
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Jean Philippe Mendy, přichází Nusmir Fajić.
84
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sebastián Cristóforo, přichází Piotr Trochowski.
83
No vida! Tak nakonec jsme zaznamenali již čtyři branky, to je velmi potěšující vzhledem k opatrnému úvodu utkání, kdy to vypadalo hodně beznadějně.
81
Maribor právě vstřelil branku!
Rychlá akce Mariboru, míč se po dvou dotecích dostává k DARE VRŠIČOVI, který pohotově zpracovává, udělá ještě tři kroky s míčem, ze středu na levou stranu a přesnou křižnou střelou, z nějakých pětadvaceti metrů, překonává Varase a vyrovnává na 2:2!
81
Domácí mají míč kombinují ve středu hřiště.
81
A hosté se dostávají do protiútoku, po levé straně proniká do vápna Marin, jehož střelu chytá Handanovič.
80
Domácí bleskově rozehráli, ale stejně tak bleskově o míč přišli.
80
Cristóforo fauluje na vlastní polovině Vršiče, volný kop pro Maribor.
79
Ofsajd a v něm Gameiro, který ještě po odpískání odehrál, za což se nyní gestem omlouvá rozhodčímu.
77
Ale domácí se znovu ubránili a sami se nyní snaží napadat soupeře, který má míč.
76
Domácí faulují na vlastní polovině, provinil se Tavares, Rakitić rozehraje volný kop z pravé strany.
75
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Dejan Mezga, přichází Dare Vršič.
75
Rakitić rozehrál rohový kop, ale domácí se ubránili a střídají.
74
Rakitićova střela zablokována a hosté rozehrají další rohový kop.
73
Tak to je hodně nepříjemné, z pohledu Mariboru, domácí se nyní budou muset pokusit o mnohem aktivnější přístup.
72
Sevilla právě vstřelila branku!
Z levé strany rozehrál Rakitić, Mendy nezvládl uhlídat prostor na malém vápně a nechal hlavičkovat FEDERICA FAZIA, který se nemýlí a dostává hosty do vedení.
71
Sevilla má k dispozici rohový kop z levé strany.
70
Je před námi závěrečná dvacetiminutovka dnešního prvního utkání šestnáctifinále mezi Mariborem a Sevillou, stav stále nerozhodný, dočkáme se ještě do konce zápasu nějakého gólu?
68
Figueiras faulován domácím Boharem, míč rozehrají gólman Varas.
67
Hosté kontrolují hru, ale je to stále o boji hlavně ve středu hřiště, z hlediště se stále častěji ozývá pískot, dnešní fotbal se nikomu líbit nemůže...
66
Tavares si počínal nedovoleně v souboji o míč s Cristóforem.
65
Hosté rozehrávají až od vlastní branky.
63
A byť Daniel Carriço (Sevilla FC) ukazuje, že to nebyl faul skluzem, ale pouze strčení, rozhodčí Vaid tento zákrok ocenil žlutou kartou.
62
Daniel Carriço fauluje zezadu domácího Mendyho.
60
Je za námi hodina hry, stav nerozhodný, hosté v tempu polevili po vstřelení vyrovnávací branky.
59
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nicolás Pareja, přichází Vicente Iborra.
58
Míč má ve svém držení gólman Sevilly Varas, mezitím lavička hostů připravuje druhé střídání.
57
Jenže akce Sevilly končí odpískaným ofsajdem Gameira.
57
Jenže domácí se neprosazují, naopak, do protiútoku přechází hosté.
56
A Federico Fazio (Sevilla FC) dostává za tento faul žlutou kartu.
55
Ostrý faul hostujícího Fazia na Mendy, na polovině Sevilly.
54
Tavares se nyní pozapomněl za obranou Sevilly, odpískán ofsajd Mariboru.
52
Derviševič pálí ze střední vzdálenosti, ale hodně nepřesně.
51
Míč si staví Tavares, který již také rozehrává, je to z nějakých třiceti metrů od branky, ale jeho střela končí pouze nad brankou hostů.
50
Po faulu hostů, kdy Pareja nedovoleně zastavil pronikajícího Mendyho, rozehraje Maribor volný kop z pravé strany.
48
Hosté si vyrovnání zaslouží, protože od úvodních sekund druhé půle jsou prostě lepší.
47
Rakitić přesným pasem z pravé strany našel na zadní tyči nabíhajícího KÉVINA GAMEIRA, který ve skluzu dokázal dopravit míč do branky a hosté srovnávají skóre!
46
Hosté doslova vtrhli do druhé půle a nyní Rakitić ve velké šanci, ale Handanovič opět v tomto souboji úspěšnější.
46
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:07 hodin.
Po prvním poločase vedou domácí 1:0 zásluhou branky Tavarese, který se prosadil ve 33. minutě po rychlém protiútoku Mariboru. Hosté mají sice více času míč na svých kopačkách, ale domácí se zatím úspěšně brání. O to to budou mít hosté těžší, chtějí-li si dnes ze Slovinska odvézt dobrý výsledek.
45+1
45+1
Gameiro se dostává do dobré šance, jeho střelu "patičkou", z hranice malého vápna, však gólman Handanovič fantasticky chytá, to byla ale asi největší šance hostů v dosavadním průběhu.
45
Je tu pětačtyřicátá minuta prvního poločasu, hosté stále prohrávají o gól, nyní však mají k dispozici volný kop.
44
Žlutou kartu dostává Nicolás Pareja (Sevilla FC).
42
Za ostrý faul žlutou kartu dostává Damjan Bohar (NK Maribor).
41
Milec rozehrál z levé strany, ale obrana hostů odvrací do bezpečí.
41
Fazio fauluje na vlastní polovině, volný kop pro Maribor.
40
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Marko Marin.
40
Spíše propagační střela Derviševiče, s níž neměl gólman Varas problémy.
40
Pareja v podstatě pouze odevzdal míč Handanovičovi.
40
Je před námi poslední pětiminutovka prvního poločasu, hosté jsou aktivnější, ale stále prohrávají o gól.
38
Daniel Carriço si také v souboji o míč, na polovině Mariboru, nepočíná v souladu s pravidly.
37
Kde však vzápětí fauluje Bohar, v souboji o míč.
37
Volný kop rozehrál Rakitić, ale obrana Mariboru odvrací, míč se dostává až na půli soupeře.
36
Vitolo faulován Filipovičem a hosté rozehrají volný kop z levé strany, na polovině Mariboru.
35
A Maribor se nikam nežene, stále vyčkává na své půli, co hosté předvedou.
34
Maribor vede nad favorizovaným soupeřem, tak uvidíme, jak na to Španělé zareagují.
33
Milec bleskově prošel z pravé strany do vápna, odkud přihrál zpět na střed, kde z místa pokutového kopu, střelou z voleje, dává první gól zápasu MARCOS TAVARES.
32
Nepřesný nákop domácích, ale Maribor zůstává u míče.
30
První půl hodina za námi a zatím sledujeme hodně opatrný zápas, ani jedno z mužstev si gólovou šanci nevytvořilo.
30
A Mendy na sebe vzal odpovědnost před pokutovým územím soupeře, jenže jeho střela z pravé strany nebyla přesná. Varas nemusel zasahovat.
29
Domácí postupují k pokutovému území.
28
Figueiras v ofsajdu a míč získávají domácí.
27
Hosté kombinují na vlastní polovině, domácí vyčkávají u půlící čáry.
26
Míč končí u Handanoviče, který vykopává.
25
Pro míč si "došel" gólman Handanovič, ale hostující Gameiro byl stejně v ofsajdu.
24
Faulů nám přibývá, po dalším faulu domácího Arghusa budou rozehrávat hosté volný kop, z nějakých třiceti metrů od branky soupeře.
22
Čeryšev fauluje Deviševiče, domácí se dostávají k míči.
21
A do šance se dostává Mezga, ale gólman Varas chytá a bude moci vykopávat od branky.
20
Tentokrát rozehrají volný kop domácí po faulu Cristófora.
19
Ale Rakitić si nedá pokoj a opět se dostává ke střele, tentokrát již Handanović musí zasahovat.
18
Rakitić rozehrál z levé strany, obrana Mariboru sice odvrátila, ale hosté zůstali u míče, další střela Rakitiće byla zablokována.
17
Obrana Mariboru odvrací pouze na roh, hosté rozehrají z levé strany.
16
Mendy fauluje na vlastní polovině pronikajícího Carriça a je to volný kop pro Sevillu, z levé strany.
15
Domácí Viler to zkouší z velké dálky, tato střela nemohla přidělat starosti gólmanovi hostů.
12
Volný kop rozehrál domácí Mendy, jehož střelu ale Varas s přehledem chytá a bude to odkop od branky.
10
Obránce Figueiras fauluje domácího Bohara a je z toho volný kop pro Maribor, na polovině Sevilly.
8
Zatím opatrný úvod dnešního utkání.
7
Akci Mariboru přerušuje odmávaný a odpískaný ofsajd a v něm útočník Tavares.
5
Rakitić si vzal míč a rozehrál z pravé strany, ale hosté neohrozili branku Handanoviče, který rozehrává.
5
A hosté rozehrají rohový kop, vůbec první v tomto utkání.
4
Ale po zákroku bránícího Filipoviće to bude pouze odkop od Mariboru.
3
Hosté opět kombinují na půli soupeře.
2
Hosté v prvním útoku, ale nepřesnou přihrávkou se Sevilla připravuje o možnost ohrozit branku soupeře.
1

NK Maribor: Handanovič – Milec, Rajčevič, Arghus, Viler – Mezga, Derviševič, Filipovič, Bohar – Mendy, Tavares (C).
Náhradníci: Cotman – Mejač, Vršič, Vukliševič, Cvijanovič, Zahovič, Fajić.

Sevilla FC: Varas – Figueiras, Fazio, Pareja, F. Navarro – Vitolo, Cristóforo, Rakitić (C), Carriço, Čeryšev – Gameiro.
Náhradníci: Beto – A. Moreno, Coke, Marin, Iborra, Trochowski, Bacca.

Rozhodčí: Vaid – Albert, Szpisjak (vš. HUN).
Vítejte u dnešního onlajn přenosu prvního zápasu šestnáctifinále fotbalové Evropské ligy, v němž NK Maribor přivítá na Stadion Ljudski vrt v Mariboru španělskou Sevillu FC. Utkání bude řídit trojice maďarských rozhodčích, hlavní Ištván Vad, na čarách pak dvojice Ištván Albert a Zsolt Szpisjak.
NK MARIBOR
Slovinci vydřeli postup do šestnáctifinále až díky závěrečné výhře v domácím prostředí nad anglickým Wiganem (2:1). Zároveň jim ale pomohl lídr skupiny, ruský Rubin Kazaň, který již měl sice zajištěné vítězství ve skupině, i tak ale dokázalo zvítězit na hřišti belgického Zulte Waregem 2:0, což posunulo do další fáze právě NK Maribor. V domácí lize jsou fotbalisté Mariboru první, když mají po devatenácti zápasech 38 bodů, což je o dva více, než má dvojice pronásledovatelů – druhý FC Koper a třetí NK Zavrč.
SEVILLA FC
Španělský klub postoupil do šestnáctifinále z první pozice v zákl. skupině H, kterou vyhrál před českým Slovanem Liberec. A právě v souboji s českým klubem poztráceli Španělé nejvíce bodů, když zápasy v Liberci i v Seville skončily vždy nerozhodně 1:1.
V domácí soutěži se Sevilla drží na sedmém místě a na příčku, zajišťující postup do pohárové Evropy, ztrácí již osm bodů!