To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání přineslo a nabídlo skvělý fotbal a plno pohledných fotbalových akcí. Byť moskevské Dinamo prohrálo 1:3, jednoznačně skvělému obrazu hry pomohlo svým aktivním pojetím hry. Za Neapol zazářil Gonzalo Higuaín, který zaznamenal hattrick! Zápas již hosté dohrávali pouze o deseti, když v úvodu druhého poločasu byl vyloučen Zobnin. To se pak těžko tak silnému týmu čelí.
90+3
Zákroky brankáře Dinama Gabulova – 7.
Zákroky brankáře Neapole Andújara – 1.
90+1
Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Balázs Dzsudzsák, přichází Alexandr Tašajev.
90+1
Zúñiga pálí z pravé strany, zpoza vápna Dinama, Gabulov v pohodě chytá.
90
Poslední minuta řádné hrací doby, domácí drží míč ve středu hřiště.
88
Higuaín zkoušel obhodit Hubočana v pokutovém území Dinama, ale slovenský zadák se nenechal ani takovou hvězdou, jakou Gonzalo je, obelstít.
86
Dzsudzsák rozehrává volný kop Dinama, je to povedený pokus, střela přímo na branku, kdy míč prolétl nějaký ten metr vedle.
85
Jorginho stahuje k zemi Dzsudzsáka, na své polovině. Sudí mu rázně domlouvá, to by mohla být i karta!
83
Od Mertense se míč odráží těsně vedle branky Dinama, Gabulov bude moci vykopávat od své branky.
82
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Camilo Zúñiga.
81
Henrique netrefuje branku z pravé strany, v docela dobré pozici!
80
Žlutou kartu dostává Christopher Samba (FK Dinamo Moskva) za faul na pronikajícího Mertense, který by v opačném případě měl cestu do vápna volnou.
78
Žlutou kartu dostává Tomáš Hubočan (FK Dinamo Moskva) za faul na Hamšíka, pikantní slovenský souboj v utkání Evropské ligy.
78
Akce Inova mohla být hodně nebezpečná, ale záložník Dinama si nedokázal před pokutovým územím poradit s obráncem Neapole.
77
Vainqueur se nakonec dostává ke střele z nějakých třiceti metrů, ale míč letí několik metrů nad branku Neapole.
76
Albiol odkopává míč do autu, hosté vhazují z pravé strany, na polovině Neapole.
74
Akce domácích po levé straně, Higuaín s Hamšíkem nepřešli přes obránce Dinama.
72
Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Alexej Ionov.
70
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Jonathan de Guzmán, přichází Marek Hamšík.
68
Samba na útočném "výletě", přihrává na levé křídlo Büttnerovi, který je ale v ofsajdu.
67
Hosté drží míč na polovině Neapole, která nyní jen vyčkává, co soupeře předvede.
65
Neapolští se nyní dožadují pokutového kopu, ale sudí je jiného názoru, pokračuje se ve hře.
64
Gökhan Inler o sobě dal nyní vědět, jeho střela ze střední vzdálenosti končí pouze mimo branku Dinama.
63
Callejón nyní vystrašil Gabulova v bráně Dinama, když hlavičkoval z hranice malého vápna, naštěstí pro hosty pouze vedle branky.
62
Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Kevin Kurányi, přichází Alexander Büttner.
60
Je za námi hodina hry, domácí vedou již 3:1, hattrick zkompletoval Gonzalo Higuaín, hosté se brání od úvodních minut druhé půle o deseti.
59
Míč ve středu hřiště, domácí vhazují z levé strany.
57
Nakonec před Mertensem zasahuje Gabulov, který bude rozehrávat.
56
Higuaín znovu s míčem u pokutového území, tentokrát přihrává na levou stranu.
55
Neapol právě vstřelila branku!
GONZALO HIGUAÍN kompletuje svůj hattrick! De Guzmán centruje do pokutového území Dinama, tam se Gonzalo pohotově prosazuje z otočky, parádní střela, parádní individuální akce!
54
Rychlý brejk hostů, Balázs Dzsudzsák dělá na hranici vápna ještě kličku doleva, ale poté pálí hodně nepřesně.
53
Ghoulam neměl šanci míč dostihnout, na pravé křídlo mu nepřesně přihrává Mertens.
52
Střelu De Guzmána Gabulov v pohodě chytá a rozehrává.
51
Kuranyimu se nepovedlo odcentrovat z pravé strany, míč pro Neapol.
50
Diváci pískají, hosté se tlačí před branku Neapole i v oslabení.
48
Faouzi Ghoulam se vrací do hry, zranění není vážné.
46
Jestliže měli hosté skvělý vstup do prvního poločasu, ten do druhého se jim vůbec nepovedl, Roman Zobnin zbytečně ostře "zajel" do Ghoulama ve středu hřiště a po právu dostává druhou žlutou a následně červenou kartu!
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
Řecký sudí Sidiropoulos právě ukončil první půli, která nabídla parádní fotbal! Oba týmy se snaží útočit, hra má velmi dobré tempo a nechybí ani góly, co víc si přát? Dinamo šlo do vedení hned ve druhé minutě, po bleskovém zásahu Kuranyiho. Neapol ale srovnala ve 25 minutě, kdy se také hlavou prosadil Higuaín. Ten také završil obrat svého týmu o šest minut později, kdy proměněnou penaltou strhl vedení na stranu domácích.
45+1
45+1
Rozhodčí nastavuje minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu, Gabulov má míč a bude rozehrávat od své branky.
45
V poslední minuta první půle ještě volný kop pro Dinamo, Valbuena posílá míč na levou stranu, ale ten končí v autu.
44
Domácí zkouší proniknout po pravé straně, Henrique a Higuaín se snaží přelstít přesilu bránících hráčů v bílomodrém, ale je pískán útočný faul.
42
Ghoulam se postavil k exekuci volného kopu, ale branku Dinama vysoko přestřeluje.
41
A rychlý brejk je nucen Balázs Dzsudzsák (FK Dinamo Moskva) zastavit pouze za cenu taktického faulu, za který ale vidí žlutou kartu.
41
Valbuena poslal míč na hranici pokutového území, kde se snaží Zobnin zakončit, ale vystoupil proti němu bránící Higuaín.
40
Kakorin vybojoval rohový kop pro svůj tým, hosté rozehrají z pravé strany.
39
Inler nyní střelou zpoza vápna přinutil k zákroku Gabulova, ten nepříjemně plachtící střelu chytá.
37
Valbuena rozehrál, zkusil to přímo na branku, jeho střela přes zeď však končí zhruba metr nad brankou Neapole.
36
Inler fauluje Kokorina, volný kop z dobré pozice pro Dinamo!
35
Kuranyi nyní "zazdil" dobrou šanci svého týmu, místo přihrávky Valbuenovi na pravou stranu zkusil průnik přes trojici obránců soupeře, ztrácí míč.
33
Centr Žirkova "měl oči", dobře celou akci přečetl gólman Andújar, který míč stahuje k sobě.
32
Žlutou kartu dostává Roman Zobnin (FK Dinamo Moskva) za faul na Inlera.
31
GONZALO HIGUAÍN s přehledem proměnil pokutový kop střelou doprostřed brány, Gabulov se vrhl k levé tyčce.
30
Byla nařízena penalta ve prospěch Neapole.
30
Žlutou kartu dostává Mathieu Valbuena (FK Dinamo Moskva).
28
Žlutou kartu dostává Faouzi Ghoulam (SSC Neapol) za šlápnutí na paty Valbueny, ostrý zákrok.
26
Fotbalu může vyrovnávací gól domácích jen prospět, Žirkov nyní kazí útočnou akci Dinama nepřesným pasem na Dzsudzsáka.
25
Centr Ghoulama do pokutového území Dinama, z levé strany, GONZALO HIGUAÍN si udělal prostor k hlavičce a parádně poslal míč ke vzdálenější tyči, Gabulov byl bez šance, nádherný fotbalový moment!
25
Míč se ale dostává až k půlící čáře, ze standardní situace tak domácí nic nevytěžili.
24
Hosté faulují, konkrétně se provinil Hubočan, volný kop pro Neapol.
22
Neapol nyní svírala svého soupeře, ale opět končí centr Mertense z levé strany u Gabulova.
20
Mertens rozehrál "na krátko", narazil si s Callejónem a poté poslal míč z levé strany přímo do náruče Gabulova.
20
Rohových kopů přibývá, další rozehrají domácí, tentokrát z levé strany.
19
A znovu se tam Kuranyi dostává k hlavičce, přes záda bránícího hráče Neapole, který podskočil míč, tentokrát však útočník Dinama míří lehce nad branku SSC.
18
A po obranném zákroku Henriqueho budou mít rohový kop k dispozici i hosté, a to z levé strany.
17
Domácí rozehráli z pravé strany, ale branku Dinama neohrozili, u míče sice zůstali, ale jen krátce.
17
Jorginho posílá přihrávku z levé strany za obrany Dinama, tam si nabíhá Mertens, ale před ním dokázal míč odehrát gólman Gabulov, roh pro Neapol.
16
Kuranyiho přízemní střela mezi nohama bránícího Ghoulama prosvištěla vedle branky domácího týmu.
14
Žirkov s velkým přehledem i při bránění na své půli.
13
Vhazovat měli sice hosté, protože míč odkopl bránící Jorginho, ale sudí ukazuje opačně, domácí se tak dostávají k míči.
12
Nyní dostávají také hosté prostor ke kombinaci na polovině soupeře.
11
Ofsajd zastavuje postup Callejóna, situace jasná, správně odpískaná.
10
A v defenzivě opět skvělý Samba, který nyní odkopl míč, již za zády překonaného Gabulova!
10
Domácí rozehráli svůj první rohový kop, a to z pravé strany.
9
Domácí obránce tak opouští dnešní zápas, ze souboje s Kuranyim si odnesl zranění na levé noze, které mu nedovoluje pokračování v zápase.
9
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Kalidou Koulibaly, přichází Raúl Albiol.
8
A vypadá to, že domácí Koulibaly nebude moci pokračovat v zápase.
7
Zobnin nekompromisním odkopem až na polovinu Neapole dává svému týmu čas na zformování se na vlastní půli.
6
Kuranyi se provinil útočným faulem v souboji o míč s Koulibalym.
5
Zahrozili i domácí, Samba zabránil střele Mertense v malém vápně Dinama.
3
Domácí nyní kombinují, ale pouze na své polovině.
2
Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
Tak to je skvělý vstup ruského týmu do zápasu! Rohový kop rozehrál z pravé strany Mathieu Valbuena, ve vápně hlavičkuje KEVIN KURÁNYI a míč končí pod břevnem v domácí bráně! Defenziva Neapole trochu "zaspala" při bránění útočníka soupeře.
1
Žirkov napřáhl z nějakých pětadvaceti metrů a hned je z toho rohový kop pro Dinamo!
1
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

SSC Neapol: Andújar – Henrique, Koulibaly, Britos, Ghoulam – Jorginho, Inler (C) – Callejón, de Guzmán, Mertens – Higuaín.
Náhradníci: Cabral – Zúñiga, Albiol, Mesto, Hamšík, David López, Zapata.

FK Dinamo Moskva: Gabulov – Kozlov, Hubočan, Samba, Žirkov – Valbuena, Zobnin, Vainqueur, Dzsudzsák – Kurányi, Kokorin (C).
Náhradníci: Šunin – Büttner, Douglas, Rotenberg, Ionov, Katrič, Tašajev.

Rozhodčí: Sidiropoulos – Efhtimiadis, Kostaras (vš. GRE).
FK DINAMO MOSKVA
Moskevský klub se na postup přes belgický Anderlecht docela natrápil. Po bezbrankové remíze v prvním zápase v Bruselu začala odveta v Moskvě doslova hororově pro Dinamo, když hosté šli ve 28. minutě do vedení! O svém postupu tak domácí rozhodli třemi brankami ve druhé půli.
SSC NEAPOL
Italský tým dokázal postoupit do osmifinále přes turecký Trabzonspor, který na jeho hřišti v prvním utkání smetl 4:0. V domácí odvetě si pak Neapol postup pohlídala, k čemuž stačilo i "hubené" vítězství 1:0.
Vítejte u dnešního onlajn přenosu utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy mezi SSC NEAPOL a FK DINAMO MOSKVA. Utkání se odehraje na stadionu San Paolo v Neapoli a provede jím trojice řeckých rozhodčích, hlavní Tasos Sidiropoulos, asistenti Damianos Efthimiadis a Polychronis Kostaras. Jako čtvrtý rozhodčí je delgován Christos Akrivos také z Řecka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.