Je dobojováno. Rio Ave poprvé poznalo sladkou chuť vítězství v zápase Evropské ligy, poraženým týmem je Aalborg. Domácí sice nedrželi míč častěji než soupeř, na střely dánského soka převálcovali 18:11 a zaslouženě zvítězili. Dvěma krásnými brankami rozhodl o tříbodovém zisku portugalského celku Del Valle, především jeho první trefa stála za to. Z mé strany je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký sklonek dne a úspěšný pátek.
90+3
90+3
Další ránu Del Valleho vyráží Larsen!
90+2
Enevoldsen z hranice velkého vápna nemířil mezi tři tyče.
90+2
Skvěle hrající Del Valle obral o míč Petersena.
90+1
Nastavují se tři minuty.
90
Rozběhla se poslední minutka základního časového rámce.
89
Ukra v další obrovské šanci o centimetry minul branku!
88
Domácí jsou blízko od premiérové výhry v Evropské lize, jejich trenér už opustil střídačku a prožívá poslední minuty utkání u postranní čáry.
87
Další dobrá šance Rio Ave, ale Larsen proti střele Tarantiniho zasáhl.
86
Do konce základní hrací doby zbývá pět minut. Dokáže Aalborg vstřelit alespoň kontaktní branku?
84
Pinto peláší s míčem na útočnou polovinu a sbírá cenné vteřinky.
83
Ukrův centr z pravé strany sbírá ze vzduchu Larsen a okamžitě rozehrává.
82
Aalborští se snaží se zápasem ještě něco udělat, ale Thomsen proti přesile hráčů v bílém neměl nárok.
80
Vilas Boas čistým zákrokem odstavil od míče Enevoldsena.
79
Rio Ave právě vstřelilo branku!
YONATHAN DEL VALLE znovu udeřil! Domácí forvard se dostal k míči ve vápně a bez okolků jej napálil směrem ke vzdálenější tyči do protipohybu Larsena.
78
Dalsgaard je vytlačen na obrannou polovinu Aalborgu a musí si pomoci zpětnou přihrávkou na Larsena.
77
Místo Luíse Gustava si poslední čtvrthodinku zahraje Wakaso.
76
Domácí srdnatě brání, za polovinu hřiště se však dostávají jen sporadicky.
75
Renan Bressan je střídán Tarantinim.
73
Risgård má dohráno, na hrací ploše jej nahradí ofenzivněji laděný Frederiksen.
72
Hosté i nadále drží míč na útočné polovině, ale hráči Rio Ave se stáhli do defenzivní ulity, kterou Aalborští překonávají velmi nesnadno.
71
Ani Enevoldsenova střela se neujala, Cássio dnes působí velmi jistým dojmem.
70
Risgård vyprášil Cássiovy rukavice střelou z uctivé vzdálenosti.
70
Do konce utkání zbývá zhruba 20 minut, poslední tým skupiny "J" drží vedení 1:0 nad Aalborgem, druhým týmem této skupiny.
68
Pedro Moreira uvolnil Del Valleho, ale jeho pokus na Larsena neprošel.
67
Domácí střídají, Ukra si zahraje na místě Boatenga.
66
Renan Bressan nedovoleným zákrokem složil Risgårda.
65
Útočný faul Jasobsena, jeho obětí se stal domácí kapitán Vilas Boas.
64
Thomsen z ideální pozice napálil míč mimo Cássiovu svatyni!
63
Druhé střídání v hostujícím táboře, neviditelného Bruhna nahrazuje Jacobsen.
62
Do konce utkání zbývá zhruba půlhodina, dokáže Aalborg vyrovnat?
61
Risgårdova střela byla zblokována jedním z hráčů Rio Ave.
59
Nádhera v podání YONATHANA DEL VALLEHO! Domácí křídelník vypálil z pozice, ze které by zdánlivě nemohl pomýšlet na úspěch. Míč však trefil naprosto fenomenálně a z ostrého úhlu vymetl horní růžek Larsenovy branky!
57
Domácí brankář si poradil se střelou Risgårda.
56
Cássio dlouho otálí s rozehrávkou, nakonec volí dlouhý odkop.
55
Hosté se prokombinovali na útočnou polovinu, ale k zakončení se ještě nedostali.
54
Thelander odhlavičkoval míč do zámezí.
52
Celá akce Aalborgu však končí u jistého Vilase Boase.
51
Bressanův centr byl z kategorie méně povedených, hosté mohou vyrazit do protiútoku.
50
Hassanovu střelu z hranice vápna srazil jeden z hráčů Aalborgu těsně nad břevno!
49
Boatengova rána byla zblokována jedním z bránících hráčů hostí, a Larsen tak neměl těžkou práci.
47
Larsen lapil pokus Luíse Gustava z uctivé vzdálenosti.
47
Pinto přišel o míč, hráči Aalborgu vysunuli presing na útočnou polovinu.
46
Bressan se stal obětí faulu poblíž půlící čáry, domácí se ujmou rozehrávky.
46
Úvodní polovina utkání mezi týmy Rio Ave a Aalborgu je minulostí. Mírně aktivnější byli domácí, kteří si vytvořili dvě solidní příležitosti, ale ani jednu neproměnili v gól. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne v 22:05.
45+1
45+1
Boateng dostal pas do ideální pozice, ale nechal vyniknout brankáře Larsena!
45+1
Nastavuje se jedna minuta.
45
Jenže Helenius nastřelil jen zeď a domácí peláší do protiútoku.
44
Pedro Moreira fauloval poblíž velkého vápna, hosté budou mít solidní příležitost.
43
Larsen rozehrál na krátko stoperům před ním.
42
Roderick uklidil míč na tribunu, mnoho fotbalové krásy první poločas zatím nepobral.
41
Míč nějakou dobu bez povšimnutí poskakoval poblíž brankáře Larsena, Petersen vyřešil ošemetnou situaci dlouhým odkopem.
40
Situace se opakuje na druhé straně, Petersen poslal k zemi Hassana.
40
Villas Boas fauloval Enevoldsena poblíž půlící čáry.
38
Pintovo dlouhé autové vhazování neohrozilo Larsenovu svatyni, protože ani jeden z domácích se k míči nedostal.
37
Sudí Delferiere viděl faul jednoho z domácích borců, domácímu publiku se to pochopitelně vůbec nelíbí.
36
Risgård se ocitl v ofsajdovém postavení.
35
Do konce prvního poločasu zbývá – nepočítaje nastavení – přesně deset minut. Dočkáme se branky?
34
Roderick dlouhým nákopem neúspěšně hledal Hassana.
33
Renan Bressan se dostal do nebezpečné pozice, ale jeho hlavička postrádala gólové parametry.
32
Dalsgaardův centr odhlavičkoval do bezpečí domácí stoper Roderick.
31
Na hřišti se nic kloudného neděje, Bruhn nyní fauloval Pinta.
29
Brankář Larsen vyskočil ze všech nejvýše a vyboxoval Bressanův centr do zámezí.
28
Thiago Pinto se vydal na útočný výlet. Nepochodil, přesto si vysloužil ovace z tribun.
27
Renan Bressan znovu exekuoval rohový kop, ale ani tentokrát to Rio Ave nepřineslo ovoce.
25
Boatengovi je odpískán nedovolený zákrok na jednoho ze středopolařů Aalborgu.
24
Cássiův dlouhý nákop našel jen protihráče Thomsena.
23
Domácí gólman Cássio se ocitl v obležení tří protihráčů, a jedním z nich byl dokonce faulován.
22
Enevoldsen se postaví k exekuci rohového kopu.
21
Pintův zákrok loktem je po právu posouzen jako nedovolený.
20
Po dvaceti odehraných minutách branka nepadla, uvidíme, co přinese zbývající část utkání.
18
Bruhn narazil na Rodericka, který jeho útočné snažení zmařil.
17
Velké šance na obou stranách: Míč se po centru Luíse Gustava a zakončení Hassana otřel o tyč a následně se vydal do protiútoku Enevoldsen, ale jeho sólo zmařil skvělým obranným zákrokem Pinto!
16
Gustavo bude rozehrávat rohový kop.
14
Thelander za svůj faul na Del Valleho dostává napomenutí v podobě žluté karty.
14
Domácí kapitán Vilas Boas uklidňuje hru.
13
Del Valle byl velmi razantně odstaven od míče, ale hra pokračuje.
12
Blaabjergův první kontakt s míčem dopadl neslavně – kulatý nesmysl skončil v autu.
11
Zraněný Gorter je už v 11. minutě vystřídán Blaabjergem.
11
Dlouhý centr na Heleniuse postrádal přesnost.
9
Jeden z hostujících hráčů je s pomocí týmových lékařů odveden z hrací plochy.
8
Míč se po rázném odkopu Dalsgaarda ocitl v autu.
7
Larsen nemusel zasahovat, pokus jednoho z hráčů Rio Ave zblokoval jeden z bránících hráčů.
5
Bruhn se stal obětí dalšího faulu, nyní se provinil Bressan.
4
Nedovolený zákrok Hassana donutil sudího k přerušení hry.
3
Hosté drží míč na vlastní polovině a v poklidu kombinují.
1
Del Valle se hned zkraje utkání propracovával do šance, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče.
1

Rio Ave FC: Cássio – Lionn, Roderick, Vilas Boas (C), Pinto – Moreira, Bressan, Gustavo – E. Boateng, Hassan, Del Valle.
Náhradníci: Ederson – Tarantini, Lopes, Wakaso, Ukra, Jebor, Gonçalves.

Aalborg BK: Larsen – Dalsgaard, Petersen, Thelander, Gorter – Bruhn, Würtz (C), Risgård, Thomsen – Enevoldsen – Helenius.
Náhradníci: Christensen – Blaabjerg, Augustinussen, Wichmann, Jacobsen, Frederiksen, Ahlmann.

Rozhodčí: Delferiere – De Neve, Vanyzere.
Dnešní utkání bude řídit hlavní arbitr Sébastien Delferiere, na čarách mu budou asistovat Yves De Neve a Rien Vanyzere. Jako čtvrtý sudí bude vypomáhat Laurent Conotte. Máme tu také brankové rozhodčí, kterými jsou Jonathan Lardot a Erik Lambrechts. Všichni pánové jsou z Belgie.
Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Rio Ave, který sídlí ve Vila do Conde.
První vzájemný zápas skončil výhrou Aalborgu, který nad svým soupeřem zvítězil 1:0. O jediný gól se postaral Helenius. Hrál se celkem vyrovnaný zápas.
Aalborg BK je v tabulce na 2. místě a na svém kontě má 9 bodů. Aalborg třikrát zvítězil (Aalborg 1:0 Rio Ave; Aalborg 3:0 Dyn. Kyjev; Aalborg 1:0 Steaua Bukurešť), ani jedenkrát neremizoval a dvakrát byl poražen (Steaua Bukurešť 6:0 Aalborg; Dyn. Kyjev 2:0 Aalborg). Aktuální stav skóre je 5:8.
Rio Ave FC se v tabulce nachází na posledním 4. místě a na svém kontě má pouze 1 bod. Rio Ave ani jedenkrát nezvítězilo, jedenkrát remizovalo (Rio Ave 2:2 Steaua Bukurešť) a čtyřikrát bylo poraženo (Rio Ave 0:3 Dyn. Kyjev; Aalborg 1:0 Rio Ave; Steaua Bukurešť 2:1 Rio Ave; Dyn. Kyjev 2:0 Rio Ave). Aktuální stav skóre je 3:10.
Tyto dva týmy jsou ve skupině J, kde figurují ještě dva týmy, a to Dynamo Kyjev a Steaua Bukurešť. Ze skupiny postupují první dva týmy. Dynamo Kyjev už má jistý postup, a tak se v Evropské lize představí i na jaro. O druhém postupujícím ještě není rozhodnuto, do Play Off může postoupit Aalborg nebo Steaua Bukurešť.
Hezký večer, Evropská liga má na programu 6. kolo skupinových fází, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Rio Ave FC a Aalborg BK. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.