Z Evropské ligy je to tedy vše, u dalších online přenosů se na vás bude těšit Lukáš Podleśny.
Dnešní utkání tedy končí a Sevilla si do odvety v Itálii poveze skvělé vítězství 3:0. Fiorentina sice měla nějaké ty šance, avšak v 52.minutě zlomil jakýkoliv odpor italského celku druhou brankou Vidal. V 75.minutě se navíc po necelé minutě na trávníku prosadil Kevin Gameiro a dílo zkázy bylo dokonáno. Sevilla zaslouženě vítězí a po prvním zápase je hodně blízko varšavského finále.
Zákroky Neta (FIO) – 2
Zákroky Sergia Rica (SEV) – 4
90+5
90+5
Naprosto neuvěřitelně vysoko teď svou nohu vytáhl Gonzalo Rodríguez, který zezadu zasáhl hlavu jednoho z domácích a kapitán Fiorentiny může být rád, že vidí jen kartu žluté barvy.
90+4
Po rozehrání volného kopu střílel Krychowiak, ale jeho pokus byl hned několikrát tečován a nakonec zastaven jedním z hráčů.
90+3
Sevilla se ještě dostala až k pokutovému území Fiorentiny a po Vidalově zmařené akci je odpískán faul Alonsa.
90+2
Ever Banega poslal míč hodně mimo bránu, odkopávat bude Neto, ale Sevilla našetřila pobytem na útočné polovině dobrou minutu a Fiorentině tak nezbývá moc času ke zkorigování výsledku.
90+1
Po Iličićově odvráceném centru se sice k míči dostali opět hosté, ale poté si Richards pomohl zbytečným faulem a balon získá Sevilla.
90
Hlavní rozhodčí Felix Brych nastavuje 5 minut! To je opravdu solidní porce navíc!
89
Za mohutného pískotu se Joaquín po narážečce se Salahem propracoval až na hranici pokutového území, ale zde byl skvěle postavený Krychowiak a polský záložník odvrátil míč daleko od Ricovy brány.
88
Do vzduchu se sice po dobrém centru vyšrouboval Micah Richards, avšak jeho hlavička byla v záklonu a míč letěl hodně vysoko nad.
88
Nyní si však Alonso doslova vymodlil faul, hlavní rozhodčí píská a je z toho standardní situace Fiorentiny.
87
"Fialky" znovu u šestnáctky, domácí se opět bez větších problémů ubránili.
86
Hosté byli nastěhováni před pokutovým územím Sevilly, ale kombinace Salaha s Valerem nevedla k úspěchu a domácí vrací míč až na půli hřiště.
84
Znovu se k rozehrávce volného kopu postavil Matías Fernández a tentokrát již Rico musel zasahovat. Přímé volné kopy Fiorentiny jsou však opravdu nebezpečné.
83
Druhým potrestaným hráčem domácího celku je defenzivní záložník Grzegorz Krychowiak.
82
Další hráč padá v pokutovém území, ale ani po tomto Joaquínově průniku se "pencle" nepíská. Nutno říci, že rozhodčí Felix Brych dnes utkání řídí opravdu s nadhledem a bez větších potíží.
82
Vitolo bez rozpaků menším faulem přerušil hru, Fiorentina bude rozehrávat až z vlastní poloviny, což domácím bohatě stačí.
80
Prakticky neviditelný Mario Gómez odchází ze hřiště. Opačným směrem míří Josip Iličić.
79
Na druhé straně přilétl do pokutového území centr z levé strany, Iborra si sám trefil ruku, ale z tohoto penalta opravdu nebude.
78
Velmi frustrovaný Borja Valero dostává kartónek žluté barvy.
77
Další velmi dobrá šance Sevilly, kterou útočení opravdu baví. Tentokrát měl na noze gól Banega, avšak jeho pokus nakonec nemířil mezi tři tyče.
75
Sevilla právě vstřelila branku!
Přišel, postavil se tam, kam měl a skóroval. Asi tak se dá shrnout první Gameirova akce. Po levé straně se opět uvolnil Trémoulinas, který přihrál pod sebe na Vidala a jeho zakončení nastavením nohy usměrnil do brány právě střídající KEVIN GAMEIRO. Troufnu si říct, že dnes je hotovo.
74
Domácí miláček Carlos Bacca střídán Kevinem Gameirem. Ten se tak dočkal po zhruba osmiminutovém čekání za postranní čárou.
74
Kolodziejcak si nyní nepočínal zrovna nejlépe, ale po jeho nepovedeném odkopu se Salah nakonec nedostal až k zakončení.
73
Vypadalo to, že na hřiště půjde Kevin Gameiro, avšak nakonec Mbiu nahrazuje Iborra.
72
Po faulu na půlící čáře se snaží hosté rychle rozehrát, avšak Stéphane Mbia sedí na trávníku a hlavní rozhodčí ukazuje na střídání.
71
Prakticky hned z protiútoku se na bránu Neta valili tři hráči Sevilly, Coke to vzal na sebe a trefil jen prvního obránce před sebou.
71
Zřejmě první Pizzarův kontakt s míčem neskončil nijak valně, míč po jeho centru dolétl přesně do rukavic Rica.
70
Alonso vůbec neunesl souboj, po kterém mu byl odpíská faul, kopl balon do reklamních panelů a právě za tuto reakci vidí žlutou kartu.
68
Milan Badelj již zamířil rovnou do kabiny, na trávníku ho nahradí David Pizzaro.
68
Již dvě minuty jsou hráči ošetřováni, Mbia i Badelj zřejmě budou muset střídat.
66
Mbia s Badeljem se u půlící čáry srazili hlavami, tady určitě bude potřeba ošetření.
65
Ne! Fiorentině to prostě ve druhém poločase vůbec nejde! Další akce italského celku končí jen odkopem od Ricovy brány.
63
Hráči Fiorentiny se především po Richardsově straně snaží prolomit skvěle postavenou obranu Sevilly. Zatím bez úspěchu.
62
Pozvolnou kombinaci Fiorentiny se pokusil zrychlit Micah Richards, ale jeho centr proletěl bez povšimnutí celým velkým vápnem až do autu.
61
Skvělý Trémoulinasův střílený centr z levé strany těsně před Baccovou hlavou vyboxoval Neto.
60
Opravdu hodně pohledná kombinace domácích skončila nepřesností, následuje odkop brankáře Neta.
59
Velmi aktivní Vidal se dostal opět až do velkého vápna, avšak tentokrát z velkého úhlu nezamířil přesně.
58
Faul Reyese bylo také to poslední, co dnes domácí kapitán předvede. Místo něj v 58.minutě nastupuje Coke.
57
Po hodně složité spolupráci Joaquína s Alonsem hosty vysvobozuje hvizd hlavního rozhodčího, který viděl faul Reyese.
56
Až nyní se dostala Fiorentina k pokutovému území soupeře, avšak centr z pravé strany byl bez větších problémů odvrácen. Rodríguez se následně dokonce dopustil faulu a hrát budou hráči Sevilly.
55
Výborným napadáním se k mičudě dostali opět domácí borci, kteří bez problémů hrají až s vlastním brankářem.
54
Fiorentina je hodně zaskočená a kombinace se ji vůbec nedaří.
52
Valero teď naprosto odflákl obrannou činnost, 30 metrů od Netovy brány se k míči dostali domácí a ALEIX VIDAL se prosazuje podruhé. Neto trochu nepochopitelně ukročil v očekávání centru a Vidal z pravé strany zakončoval prakticky do prázdné brány.
51
Badelja už zřejmě nebavila kombinace, vypálil a po jeho hodně nepřesné střele se bude kopat od brány Sergia Rica.
50
Hra se v posledních chvílích hodně přelévá, avšak oba celky nezvládly finální přihrávku a brankáři zatím mohou být v klidu.
49
Jenže po další ztrátě se "Fialky" musely bránit a přišel další sporný zákrok na hranici pokutového území. Obránce Fiorentiny však podle rozhodčího zasáhl míč a hra pokračuje bez přerušení.
48
Fiorentina začala druhý poločas velmi aktivně a skvělým pressingem se dostává zpět k míči.
47
Matías Fernandéz si postavil balon a pěknou točenou ranou těsně minul tyč Ricovy brány.
46
Joaquín se hned po rozehrání vrhl do útoku a Daniel Carriço ho zastavil jen za cenu žluté karty.
46
Je to tak. Do druhého poločasu nastupuje Micah Richards, který střídá Nenada Tomoviće.
46
Hráči se pomalu trousí na trávník, v řadách Fiorentiny se zřejmě bude střídat.
Je za námi první poločas, který se především v první polovině hrál v naprosto skvělém tempu. Šance střídala šanci, avšak jako jediný se prosadil domácí Vidal a Sevilla tak po úvodní pětačtyřicetiminutovce vede 1:0.
45+2
45+2
Trémoulinas nadvakrát dokázal odcentrovat, míč propadl až ke Krychowiakovi, který sice nejdříve netrefil míč, ale poté byl jedním z obránců Fiorentiny zasažen a mohla se pískat penalta. Felix Brych však pískl do píšťalky na ukončení poločasu a reklamace Sevilly jsou tak zbytečné.
45+1
Na začátku dvou nastavených minut se dostal do stoprocentní šance Vitolo, ale tentokrát skvěle zapracovala obrana hostujícího týmu, která ho vystavila do ofsajdu. Veškeré vzrušení je tak zbytečné.
45
Hned několik hráčů Sevilly teď blokovalo zakončení Joaquína, ke kterému na hranici pokutového území protlačil míč Gómez. Sevillská obrana si poradila.
44
Míč je sice stále na kopačkách hostujících borců, hra se ale vrátila až k půli.
43
Fiorentina je opět nastěhována na útočné polovině. Kombinace je však zatím docela statická a k zakončení mají hosté hodně daleko.
42
Po krátkém ošetření je Rico připraven pokračovat. Sevilla však nepovedeným nákopem okamžitě přichází o míč.
40
Na jedovatý centr Fernándeze si naskakoval Gonzalo Rodríguez, který se ve výskoku srazil s Ricem a je mu odpískán faul. Menší strkanici včas zažehnal brankový sudí.
39
Domácí se nyní trochu stáhli do ústraní a nechávají hrát Fiorentinu. Joaquínův průnik zastaven dalším faulem, "Fialky" budou mít k dispozici volný kop z výborné pozice.
37
Po dalším faulu domácího hráče posílal do vápna střílený centr Fernández, avšak Sergio Rico byl připraven a míč dokázal vyboxovat do bezpečí.
36
Zcela zbytečný Krychowiakův faul na Valera vrací míč do klidové pozice. Fiorentina bude rozehrávat z vlastní poloviny.
35
Skvělá akce Vidala! Střelec zatím jediné branky utkání utekl po pravé straně, dokázal odcentrovat, ale Vitolo si neporadil s těžkým zpracováním a míč končí za čárou. Následuje odkop od Netovy brány.
35
Trémoulinas na levé straně uklidňuje hru přihrávkou na defenzivního záložníka Krychowiaka. Sevilla tak kombinuje u půlící čáry.
33
Salah se hned po zpracování míče snažil najít Maria Gómeze, avšak balon letěl opravdu hodně vysoko a ani tak vysoký hráč, jakým Gómez je, neměl nárok.
32
Po další dobré akci Sevilly se do šance tlačil Vitolo. Záložník domácího celku byl ubráněn a Reyes se následně u autové čáry dopustil faulu.
30
Na druhé straně přišel nalevo faul, po kterém se však domácím nepovedlo dobře rozehrát a vše končí odkopem od Netovy svatyně.
29
Tak teď to vypadalo hodně zajímavě. Salah se po souboji s jedním z domácích obránců v pokutovém území skácel k zemi, avšak Felix Brych ani nyní penaltu nepíská. Velmi sporný moment.
28
José Antonio Reyes faulován na útočné polovině, po rozehrávce však Sevilla záhy přišla o balón.
26
Velmi aktivní Trémoulinas našel po chybce Alonsa Mbiu a ten byl právě obráncem Fiorentiny lehce kontaktován. Na penaltu to však nebylo a z protiútoku se k zakončení dostal Fernández. Jeho střela však mířila hodně vedle.
25
Další šance Fiorentiny! Přihrávka, která prošla celým pokutovým územím, skončila u Salaha, avšak ten se před Ricem k míči neprotlačil a jeden z domácích odvrátil akci na rohový kop Fiorentiny.
24
A pozor na druhé straně! Matías Fernandéz měl v pokutovém území poměrně dost prostoru a Rico musel včas z brány, aby zmenšil úhel a vyrazil střelu hostujícího hráče.
23
Domácí borci jsou po vstřelené brance aktivnějším týmem, s dalším zakončením přišel Reyes, který z hranice velkého vápna mířil na vzdálenější tyč. Neto byl pozorný a míč lapil.
22
Joaquín sice vůbec rukou nezahrál, avšak i přesto mu Felix Brych právě takový přestupek píská a vrací míč domácím.
21
Sevilla se po ztrátě skvělým napadáním dostala zpět k míči a kombinuje na útočné polovině.
20
Tomović důrazným odkopem vrátil míč až k půlící čáře, kde byl tvrdým zákrokem zastaven Mbia.
19
Velmi záhy mohlo být vyrovnáno! Po levé straně se tentokrát protáhl hostující Joaquín, který našel na hranici malého vápna zcela volného Salaha, avšak ten z bezprostřední blízkosti nepochopitelně netrefil bránu.
17
A z další akce jdou domácí do vedení. Reyes potáhl míč po levé straně až do pokutového území, předal ho Baccovi a ten vybídl ke střele ALEIXE VIDALA. Pravý obránce Sevilly se opřel do míče a zamířil přesně do protipohybu hostujícího gólmana.
17
Banega si krátce po vhazování už už chystal míč na střelu, ale v poslední chvíli byl rozhozen a o kulatý nesmysl přišel.
16
Dlouhý míč mířící k Reyesovi odkopl do autu Tomović.
14
Přízemní centr Fiorentiny tečován na roh, po něm míč proletěl nad hlavami všech hráčů do bezpečí.
13
Asi poprvé vedli domácí akci po pravé straně a před Netovu bránu přišel jedovatý centr, ke kterému Baccovi chyběl zhruba metr.
12
Pokus o vysunutí Salaha neúspěšný, před egyptským reprezentantem odvrátil míč do bezpečí hlavou Rico.
11
Opět měli hosté problém s akcí vedenou po levé straně. Tentokrát se míč dostal až na hranici pokutového území, odkud pálil Bacca přesně do míst, kde stál připravený Neto.
11
Vitolo měl na levé straně pokutového území dostatek prostoru, ale míč mu skočil na ruku a domácímu záložníkovi je odpískán přestupek proti pravidlům.
10
Mbia v pokutovém území odstaven důrazným skluzem, ale Sevilla bude kopat třetí roh.
9
Trémouinas vybojoval pro Sevillu další roh, domácí se dostávají do tlaku.
8
Hodně rychle teď musel z brány Neto, který odkopával míč těsně před domácím útočníkem, Baccou.
7
Jenže rozehrávka se Seville nepovedla a po nakrátko rozehraném rohovém kopu je domácím odpískán ofsajd.
7
Konečně se do útoku dostali opět i domácí, je z toho roh.
5
Hosté jsou zatím lepším celkem a dostali se do první šance. Joaquín dokázal najít Gómeze, ale zakončení bývalého útočníka Bayernu Mnichov mířilo těsně nad bránu Rica.
5
Záložník Fiorentiny opět na trávníku. Tentokrát to faul byl a Fiorentina bude rozehrávat z vlastní poloviny.
4
Matiás Fernández se snažil protlačit do pokutového území, upadl, ale rozhodčí zůstává v naprostém klidu. O faul se v žádném případě nejednalo.
3
Trémoulinas se na levé straně nakonec dostal až k velkému vápnu, avšak jeho plachtící centr bez problémů stáhl Neto.
2
Dvě menší nepřesnosti Fiorentiny na útočné polovině znamenají zisk domácích. Akci Sevilly rozjíždí obránce Trémoulinas.
1
Okamžitý nákop hostujícího celku odvrátila obrana Sevilly do autu. U míče však logicky zůstanou hráči Fiorentiny.
1
Gólman Neto se pomodlil, zápas začíná!
Ještě vám dlužím úvodní sestavy. Tady jsou:

Sevilla FC: S. Rico – Vidal, Carriço, Kolodziejczak, Trémoulinas – Krychowiak, Mbia – J. Reyes (C), Banega, Vitolo – Bacca.
Náhradníci: Barbosa – F. Navarro, Figueiras, Coke, Iborra, Den. Suárez, Gameiro.

ACF Fiorentina: Neto – Tomović, Savić, Rodríguez (C), Alonso – Fernández, Badelj, Valero – Joaquín, Gómez, Salah.
Náhradníci: Tătăruşanu – Richards, Basanta, Vargas, D. Pizarro, Aquilani, Iličić.

Rozhodčí: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (vš. GER).
Hráči již za aplausu naplněného stadionu nastupují na trávník. Zahajovací výkop se blíží.
Příjemný čtvrteční večer! Ještě jednou vás vítám u online přenosu ze semifinále Evropské ligy. Zápas mezi Sevillou a Fiorentinou začne zhruba za 5 minut!
Zranění hráči
Oběma celkům dnes budou chybět dva hráči. Domácí se musí obejít bez brankářské jedničky Beta a Nicólase Parejy. Brankář Sevilly má problém s ramenem, argentinský obránce má poraněné koleno.
Stejný problém jako Pareja mají dva hostující fotbalisté, Khouma Babacar a Giuseppe Rossi.

Sevilla FC
Raul Rusesco – 5 gólů (na host. ve Steaui Bukurešť)