Přihrávky: 192/250 – 364/431
Ofsajdy: 2 – 3
Fauly: 17 – 14
Žluté karty: 4 – 2
Spartu v dnešním utkání posunul do brzkého vedení David Lafata, jenž dokázal proměnit Marečkův centr a rozburácel zaplněnou Letnou. Hosté kontrovali po dvaceti minutách, kdy sudí Gómez pískl penaltu po souboji Costy s Goretzkou a Johannes Geis vyrovnal na 1:1, což se po dalších sedmdesáti minutách tvrdého boje ukázalo jako konečný výsledek.
Fotbalisté pražské Sparty dokázali i podruhé proti slavnému německému soupeři bodovat, remizovali se Schalke 1:1 a pojistili si druhou příčku ve skupině K letošního ročníku Evropské ligy.

K tomu jim pomáhají i fotbalisté Asterasu Tripolis, kteří vedou v 78. minutě nad APOEL Nikósia 2:0. Utkání bylo na zhruba patnáct minut přerušeno kvůli výtržnostem v hledišti a v Řecku se tak ještě nějakou dobu bude hrát. Utkání můžete sledovat v našem souběžném přenosu.
90+4
90+3
Costa pronikl útočnou polovinou, posunul míč do pokutového území Julišovi, jenž si hledal střeleckou pozici, nakonec ale vypálit nedokázal.
90+1
Španělský arbitr Carlos Gómez k dnešním devadesáti přidává čtyři nastavené minuty.
90
Mladému útočníkovi Julišovi přepouští místo na hřišti střelec první branky zápasu David Lafata, jenž předává kapitánskou pásku Dočkalovi.
89
Franco di Santo pronikl po pravé straně do pokutového území, následně z úhlu pálil do připraveného Bičíka.
88
Střídají i sparťané, Fataie na závěrečné minuty nahradí Konaté. Za malou chvíli by se měl ve hře objevit i Lukáš Juliš, jenž je připraven u postranní čáry.
87
A právě Goretzka je následně střídán, nahradí jej bosenský reprezentant Sead Kolašinac.
86
Zaplněný sektor fanoušků Schalke se rozsvítil červenou pyrotechnikou. Hra je momentálně přerušena po srážce hlavami Costy s Goretzkou.
85
Zatímco hosté již dvakrát proměnili svoji jedenáctku na hřišti, tak dnešní sparťanský trenér Zdeněk Svoboda stále nechává na hřišti tu základní.
83
Hosté střídají, ze hry je stažen Leroy Sané a na Letné si zahraje i supertalent německé kopané Max Meyer. Ve svých dvaceti letech už má na svém kontě i start za německý národní tým.
82
Během předchozího hostujícího brejku se nedovoleně provinil Lafata a sudí Gómez mu při následném přerušení ukazuje žlutou kartu.
82
Caiçara po průniku podél pravé postranní čáry přesným centrem vyzval k zakončení Goretzku, jehož hlavičku Bičík zákrokem zápasu vytěsnil těsně vedle branky!
80
Sparťané po chvíli získali další rohový kop, Dočkalův centr ale s jistotou stáhl ze vzduchu gólman Fährmann.
79
Dočkal ale střílel pouze do početné zdi před sebou a odražený míč napálil nad hostující branku.
78
Johannes Geis za svůj zákrok na sparťanského záložníka vidí v ruce sudího Gómeze žlutou kartu.
78
Jiráček vybojoval nedovolený zákrok v těsné blízkosti pokutového území Schalke a Sparta dostává výraznou možnost zajímavé standardní situace!
77
Až v sedmasedmdesáté minutě jsme svědky první změny v sestavách, na hrotu hostující jedenáctky Huntelaara nahradí Franco di Santo.
77
Po Dočkalově centru, i následném Costově z opačné strany hřiště, ale sparťané nedokázali Fährmanna vážněji ohrozit.
76
Fataiův centr Aogo srazil za brankovou čáru, před rohovým kopem Sparty se hra stěhuje před Fährmanna.
76
Dnešní evropský souboj na Letné sleduje 17 352 fanoušků.
75
Sparťané se rozmístili po útočné polovině s míčem na kopačkách, Mareček dalším přesným centrem nalezl Lafatu, tomu se ale nepodařilo hlavou zakončit, ani přihrát žádnému ze spoluhráčů.
73
U levé postranní čáry zůstal zapomenutý Dennis Aogo, ovšem po zpracování míče byl zastaven zdviženým praporkem asistenta rozhodčího Rodrigueze, neboť se hostující fotbalista nigerijského původu dopustil ofsajdu.
72
Centr hostujícího středopolaře ale nenašel nikoho v bílo-modrém a nadále pokračujeme za nerozhodného stavu.
72
Hosté na levém křídle vybojovali rohový kop, k praporku již míří pravidelný exekutor těchto standardních situací Johannes Geis.
71
Žlutou kartu dostává Bořek Dočkal (AC Sparta Praha).
70
Zato pořádný pískot se snáší na španělského arbitra Gómeze, jenž sražení pronikajícího Lafaty neodpískal jako nedovolené počínání Saného.
70
Brabec si v ostrém osobním souboji u postranní čáry dokázal poradit s Choupo-Motingem a dočkal se potlesku publika.
68
Zatímco v prvním poločasu se hra často přelévala z jedné strany na druhou, tak po změně stran vidíme často rozkouskovaný boj, další nedovolený zákrok je pískán Choupo-Motingovi.
66
Matějovskému je pískán sporný faul na útočné polovině a po následné drobné rozepři s Pierrem Højbjergem vidí oba kohouti žlutou kartu.
66
64
Costa ostře, ale v rámci pravidel, zválcoval Goretzku, jenž se těžce zvedal z trávníku a hosté odehrávají míč do zámezí.
62
A znovu Mareček! Tentokrát se sparťanský bek opřel do odraženého míče a zpoza hranice pokutového území jej křižnou ránou poslal jen o centimetry vedle tyče hostující branky!
61
Velmi dobrý zápas dnes hraje Lukáš Mareček, jenž se po pravém křídle prodral k dalšímu povedenému centru, brankář Fährmann jeho centr podběhl, ovšem u vzdálenější tyče se Krejčí s Lafatou nedokázali k míči probojovat.
60
Fatai získal míč na vlastní polovině a viděl obrovské množství prostoru po pravé straně hracího pažitu, svůj průnik ale zakončil nepřesnou přihrávkou na Lafatu, před kterým včas zasáhl Kaan Ayhan.
59
Následný Geisův centr před sparťanskou branku s jistotou lapil brankář Bičík.
58
Matějovskému je pískán nedovolený zákrok v hloubi vlastní poloviny na nesmírně aktivního Geise a dění se stěhuje před Bičíka.
56
Ve sparťanské defenzivě to začíná pořádně hořet, tentokrát Eric Maxim Choupo-Moting proběhl nikým neatakován útočnou polovinou, před pokutovým územím ale pálil nad sparťanskou svatyni.
54
Sparťané poskytli hostům obrovské množství prostoru ve vlastním pokutovém území, Geis připravil tutovku pro Goretzku, jenž obstřelil brankáře Bičíka, ovšem otřel svoji ránu o břevno a branku přestřelil!
53
Zatímco v nedělním utkání Sparty v Plzni bylo v prvním poločasu uděleno sedm žlutých karet a jedna červená, tak dnes tu první žlutou vidí Petr Jiráček za zákrok na Saného až ve třiapadesáté minutě.
52
Po rychlém průniku Jiráčka napříč středem útočné poloviny pálil zpoza pokutového území Dočkal a brankář Fährmann jeho ránu vykopl vedle svého hájemství!
51
Rohových kopů dnes vidíme celou řadu, Sparta jich doposud měla pět, hosté teď třetí, ovšem prosadit se nedokázali a naopak Geis se ocitl v ofsajdu.
49
Po rohovém kopu Sparty se v rychlém brejku Schalke prohnal šedesáti metry Leroy Sané, poté hledal na levém křídle rozběhnutého Geise, před ním ale stačil včas zasáhnout Mareček a skluzem odehrát míč k brankáři Bičíkovi.
47
Zajímavá informace přiletěla z řeckého Tripolisu, kde se v souběžně hraném utkání skupiny K v nastaveném času prvního poločasu prosadil domácí Giannou a zvýšil na 2:0 pro Asteras.
46
Po změně stran vyběhly oba celky na trávník v nezměněných zahajovacích sestavách.
46
Španělský sudí Carlos Gómez nepotřeboval k úvodnímu poločasu žádné nastavení a po jeho hvizdu se na Letné tleská. Sparta hraje po prvním poločasu se Schalke 1:1, když na Lafatovu vedoucí trefu dokázal kontrovat penaltovým zásahem Johannes Geis.
45
45
Júnior Caiçara se bleskurychle prořítil pravou stranou pole, ovšem Costa ve spolupráci s Krejčím dokázali u pokutového území jeho útočné snažení zneutralizovat.
44
To se Lafatovi povedlo o chvíli později, když pálil bez přípravy po Krejčího přízemním pasu, ovšem Lafata ze záklonu vysoko přestřelil.
43
Na Dočkalův centr k přední tyči si naskakoval Lafata, sparťanský kapitán ale zakončit nedokázal.
43
Sparťané průnikem po levém křídle útočné poloviny vybojovali rohový kop a fanoušci si přejí branku.
42
Choupo-Moting se dokázal uvolnit na hranici pokutového území, jeho následný pokus se ale přidal do zástupu sražených ran hostů.
40
Po Caiçarově nákopu do pokutového území se v ofsajdové pozici ocitl Goretzka a protože hostující středopolař se poté snažil atakovat brankáře Bičíka, sudí pískají proti Schalke.
38
Fährmann si trochu zkomplikoval rozehrávku před dobíhajícím Lafatou lehkým podklouznutím, nakonec však před sparťanským kapitánem dokázal odkopnout míč včas.
37
Hosté přebírají herní iniciativu, po sražené Højbjergově ráně se dožadovali odpískání Brabcovy ruky, ovšem sudí Gómez nechává pokračovat ve hře.
35
Po rychlé souhře Choupo-Motinga se Saném na hranici pokutového území Sparty Leon Goretzka prudce pálil pod břevno, jeho ránu ale vytáhl brankář Bičík nad svoji svatyni!
33
Po hostující souhře uvnitř sparťanské poloviny se do dalekonosného pokusu opřel stoper Kaan Ayhan, projektil gelsenkirchenského rodáka tureckého původu ale proletěl nad sparťanskou brankou.
31
Costa ve středu pole vystihl nepřesnou hostující rozehrávku, rozehrál míč na křídlo Krejčímu, jehož centr stáhl ze vzduchu brankář Fährmann.
29
Matějovský hledal kolmicí v pokutovém území nigerijského útočníka Fataie, toho přistihl pomezní sudí Rodriguez v postavení mimo hru.
29
Mareček získal dostatek prostoru na útočné polovině a pálil z dvaceti metrů, ovšem přímo do brankáře Fährmanna, jenž ukryl míč do svých rukavic.
28
Další rohový kop Sparty skončil velkým nezdarem, souhra domácích na levém křídle vedla pouze ke ztrátě míče po nepřesném pasu Matějovského na Marečka, míč z kopačky prvního jmenovaného doletěl až do zámezí.
27
Nepříliš povedený odkop brankáře Fährmanna vystihl na polovině Schalke Matějovský, z jeho snahy ale sparťané nedokázali profitovat.
25
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, další rohový kop si do statistik připsali hosté a do odraženého balónu se z velké dálky opřel Júnior Caiçara, ten ale mířil přímo doprostřed branky připraveného Davida Bičíka.
24
Rohovým kopem disponovali také Letenští, ovšem brankáře Fährmanna po Dočkalově centru ohrozit nedokázali.
23
Rohového kopu Schalke se ujal střelec branky Geis, na jeho centr si naběhl Kaan Ayhan, hostující stoper ale v těžké pozici branku netrefil.
21
Schalke právě vstřelilo branku!
Klaas-Jan Huntelaar dosud v kariéře vstřelil 49 branek v evropských pohárech, ovšem na padesátku si zatím musí počkat, neboť míč si na značku pokutového kopu postavil jeho spoluhráč JOHANNES GEIS a snadno překonal Bičíka!
20
Leon Goretzka upadl na kraji pokutového území po souboji s Costou a španělský rozhodčí Gómez píská penaltu ve prospěch Schalke!
20
Penalta pro Schalke!
18
Po rychlém přechodu domácích do útoku Lafata přistrčil míč Marečkovi, přibíhajícímu z druhé vlny, a prudká rána sparťanského beka jen těsně proletěla vedle hostující branky!
17
Po rohovém kopu Schalke hosté zaznamenali hned tři střelecké pokusy, ovšem dva Huntelaarovy i ten Choupo-Motingův byly sraženy pozornou sparťanskou defenzivou.
16
Matějovský vysunul kolmicí za německou obranu Kehinde Fataie, jenž obešel brankáře Fährmanna a dokázal z úhlu dopravit míč do sítě, ovšem postranní rozhodčí Javier Rodriguez již měl praporek nad svoji hlavou na znamení Nigerijcova ofsajdu.
14
Eric Maxim Choupo-Moting pasem po levém křídle rozběhl hosta včerejší tiskové konference Schalke Dennise Aoga, ten si však při svém průniku pomohl přistrčením Kehinde Fataie, což neuniklo pozornosti zkušeného španělského sudího.
13
S uplynutím dvanácté minuty si sparťanští fanoušci připravili červeno-modro-žluté efektní choreo s nápisem LETNÁ na protilehlé tribuně Generali Areny.
11
Hosté se kombinační souhrou dokázali prodrat z tísněného prostoru u postranní čáry do otevřeného pole na opačné straně hřiště, následně jsou však donuceni odehrát míč zpět k brankáři Fährmannovi. Ten mimochodem působil před šesti lety v Eintrachtu Frankfurt se současným sparťanem Markusem Steinhöferem.
9
Fatai se dokázal uvolnit ve středu pole, následný průnik nigerijského forvarda do pokutového území hostující defenziva zlikvidovala.
7
Druhý zápas skupiny K se hraje v řeckém Tripolisu, kde Asteras hostí APOEL Nikósia a nečekaně již od druhé minuty domácí vedou 1:0 zásluhou Argentince Bertoglia.
6
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta se ujímá vedení! Po rohovém kopu si Lukáš Mareček vyměnil míč s Fataiem, vnikl do pokutového území a načechral svůj centr na hlavu DAVIDA LAFATY, jenž se podruhé v tutovce nemýlil!
5
O několik desítek sekund měl po Krejčího centru blízko k vedoucí brance Lafata, ovšem z bezprostřední blízkosti skórovat nedokázal.
5
Na Dočkalův centr si před brankou naskočil Kehinde Fatai, hlavou však mířil velmi nepřesně.
4
Mareček vybojoval faul Choupo-Motinga v hloubi útočné poloviny, Sparta bude zahrávat standardní situaci od pravé postranní čáry.
2
Hbitý Leroy Sané se na pravém křídle probil k úvodnímu střeleckému pokusu, ten si však neproklestil cestu skrz skrumáž těl před brankářem Bičíkem.
1
Úvodního výkopu se ujala hrotová dvojice Schalke Choupo-Moting a Klaas-Jan Huntelaar.
1
Sparťané nastupují v tolik tradiční rudé barvě, hosté z Německa v bílých dresech a modrých trenýrkách.
Třiačtyřicetiletý španělský arbitr Carlos Gómez společně se svými asistenty Javierem Rodriguezem a Teodorem Soraňem právě přivedl hlavní aktéry na pažit Generali Areny.

Gómez dnes bude řídit svůj první letošní zápas v hlavní soutěži evropských pohárů, dosud rozhodoval pouze třetí předkolo Evropské ligy mezi tureckým Basaksehirsporem a AZ Alkmaar. V utkání udělil pouze po jedné žluté kartě.
Zaplněnou letenskou arénou právě dozněla klubová hymna Sparty a blíží se nástup hlavních aktérů zápasu. Spartu povede v čele uzdravený kapitán David Lafata.

AC Sparta Praha: Bičík – Mareček, Brabec, Nhamoinesu, Hybš – Fatai, Dočkal, Jiráček, Matějovský, Krejčí – Lafata (C).
Náhradníci: Štěch – Mario Holek, Hušbauer, Juliš, Konaté, Litsingi, Steinhöfer.

FC Schalke 04: Fährmann – Caiçara, Neustädter, Ayhan, Aogo – Sané, Goretzka, Højbjerg, Geis – Huntelaar (C), Choupo-Moting.
Náhradníci: Gspurning – Friedrich, Di Santo, Kolašinac, Riether, Meyer, Kehrer.

Rozhodčí: Gömez – Rodriguez, Sobriňo (vš. Španělsko).
Krásný fotbalový večer z pražské Letné, kde se chystá fotbalový svátek, přeje všem fanynkám a fandům kvalitní evropské kopané Tomáš Kohlmann.

Do české metropole přijíždí špičkový německý celek Schalke 04, aby od jednadvaceti hodin a pěti minut změřil síly s domácí Spartou a zajisté nás čeká skvělá fotbalová podívaná.

Skvělou upoutávkou na dnešní duel byl souboj obou celků v Gelsenkirchenu, v moderní aréně pod zataženou střechou se hrálo nerozhodně 2:2 a zástupce českého fotbalu byl čtvrtému celku bundesligy i herně minimálně vyrovnaným sokem.

SKUPINA K

Na Letné se představí dva nejlepší celky skupiny K letošního ročníku soutěže a momentálně také hlavní adepti na postup, byť se před skupinou dávaly za favorizovaným Schalke podobné šance pro Spartu i kyperskou Nikósii, ovšem Letenští si nesmírně pomohli domácí výhrou 2:0 právě nad APOELem i remízou v Německu.

Po polovině odehraných soubojů je v čele Schalke, které po naprosto suverénních výhrách nad Nikósií (3:0) i řeckým Tripolisem (4:0) ztratilo body pouze právě proti Spartě.

Ta je druhá, když rovněž ještě neprohrála a dva body ztrácí na svého dnešního soupeře jen kvůli remíze v Tripolisu, která měla velmi kontroverzní nádech.

Na třetí místo se výhrou nad Asterasem Tripolis a tím svým prvním bodovým ziskem vyšvihla Nikósie a řecký celek z Tripolisu okupuje poslední příčku s jedním získaným bodem.

AC SPARTA PRAHA

Sparťané v neděli nezvládli nesmírně důležitý souboj dvou hlavních kandidátů na mistrovský titul a v Plzni podlehli 1:2 i přes dlouhou početní převahu po vyloučení soupeřova kapitána Procházky ještě v prvním poločasu.

Svěřenci trenéra Ščasného tak odmítli navýšit svůj náskok v čele tabulky a naopak nechali Plzeň se bodově dotáhnout a pro Spartu momentálně hovoří již pouze celkové skóre, díky kterému se ještě drží na čele ligového pelotonu.

Právě trenér Ščasný ale dnes bude muset sledovat zápas pouze z tribuny, kam jej poslala disciplinární komise UEFA za Ščasného komentáře vůči rozhodčím po již zmíněném kontroverzním utkání v Tripolisu. Podobně jako v prvním vzájemném zápase tak Spartu povede od lavičky Zdeněk Svoboda a po ruce bude mít Stanislava Hejkala.

V posledních dnech a týdnech má Sparta komplikace se zdravotním stavem hráčů, určitě nenastoupí dlouhodobě zranění Breznaník, Vácha a Paixao, trenér Ščasný včera na tiskové konferenci vyloučil i start Frýdka a nejistá je účast Brabce a hlavně kanonýra Lafaty, kteří se také potýkají se zdravotními potížemi.

SCHALKE 04

Soupeřem Spartě bude slavný německý celek z Gelsenkirchenu, který přijíždí v roli čtvrtého celku německé bundesligy a také s vysokými ambicemi v rámci celého letošního ročníku Evropské ligy.

Celek trenéra Breitenreitera ale ani zdaleka není v největší pohodě. Po remíze se Spartou uhrál v následujících dvou ligových kolech pouze bod za domácí remízu s nováčkem z Ingolstadtu, které předcházela prohra 1:3 na hřišti Mönchengladbachu a navíc se také potýká s celou řadou zraněných fotbalistů.

Do dnešního souboje určitě nenastoupí kapitán a světový šampión z mundialu v Brazílii Benedikt Höwedes, který si proti Ingolstadtu zlomil ruku a kromě něj jsou mimo hru také Nastasič, Učida, Giefer a Höger, "Königsblauen" tak mohou mít značné potíže zejména v defenzivní formaci.

Naopak k dispozici po zranění už je Klaas-Jan Huntelaar, ovšem sestava kouče Breitenreitera je velkou záhadou, neboť před Schalke je naprosto extrémně náročný program v bundeslize, kde modří jedou už v neděli na hřiště historického rivala z Dortmundu, poté přivítají mistrovský Bayern a následně se představí na hřišti účastníka Ligy mistrů Leverkusenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.