Přenos se aktualizuje automaticky

Pro dnešek je to z mé strany vše. Samozřejmě se na vás budu těšit u dalších on-line přenosů, ale teď už mi nezbývá nic jiného než popřát vám dobrou noc!
Dnešní utkání je u konce a domácí i hosté si do tabulky zapíší jeden bod. Olympiacos se sice ve 48. minutě po skvěle kopnutém volném kopu Kostase Fortunise dostal do vedení, avšak hosté s odpovědí dlouho neotáleli. Uběhlo totiž jen deset minut a Guillaume Hoarau vyrovnal stav zápasu. Následně jsme byli na obou stranách svědky neuznaného gólu vinou ofsajdu a tak už se skóre utkání neměnilo. Pro domácí to znamená jistotou postupu z druhého místa, hosté naopak letos v Evropské lize končí.
90+4
Konec zápasu.
90+3
Znovu se sice hostům podařilo dostat míč do šestnáctky před Lealim, avšak nevýrazná hlavička následně doputovala přesně do náruče domácího brankáře.
90+2
Po dvou vhazováních se Lecjaks dostal i ke hře nohou, nicméně jeho přihrávka podél postranní čáry našla jen v ofsajdu postaveného Freye.
90+1
Domácí sice rozehrávali volný kop od půlící čáry, ale vinou nepřesné přihrávky okamžitě přišli o míč a sami akci soupeře zastavili jen zakopnutím do autu.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
89
Hosté dnes nutně potřebují zvítězit a proto se také častěji tlačí do útoku. Poslední akce ale skončila lehce nepřesným centrem, ke kterému se Hoarau nedostal.
88
Odpracováno má pro dnešek Thorsten Schick, který nyní zamířil na lavičku. Zbytek utkání místo něj dohraje Michael Frey.
87
Hodně dlouho si nyní přednost dával Da Costa s Lealim. Dotírající Duah se mohl dostat k míči, ale nakonec kulatý předmět přeci jenom uzmul domácí brankář.
86
Po ofsajdu domácích se Olympiacos rychle přesunul na útočnou polovinu a Figueiras střílel skákavým projektilem jen těsně vedle vzdálenější tyče.
85
Domácí se znovu propracovali až do blízkosti pokutového území. Nižší centrovaný míč však defenzíva hostů odvrátila a poradila si i s následným rohovým kopem.
84
Poprvé v dnešním utkání střídají i domácí. Místo vyčerpaného Tarika Elyounoussiho zaujal Giorgos Manthiatis
82
Fotbalisté švýcarského týmu se pokusili přijít s odpovědí, ale kromě neuznaného gólu Hoaraua se již několik minut nedostali do trvalejšího tlaku.
81
Domácí se mohli dostat do vedení! Figueiras dostal dobrou přihrávku na pravou stranu, Brown jeho následnou přihrávku sice minul, ale Elyounoussi již míč zasáhnout dokázal. Bohužel pro fanoušky Olympiacosu však zakončil nad prázdnou bránu.
79
Hosté sice získali další rohový kop, avšak míč při průletu kolem brankové čáry opustil hrací plochu. Tohle se příliš nepovedlo.
78
Olympiacos velmi dobře obléhal pokutové území před bránou Yvona Mvoga, ale zpětná přihrávka Browna přináší pouze rohový kop.
77
Je tady druhá změna v sestavě Young Boys. Na hřišti se objevuje Kwadwo Duah, který zaujal místo uvolněné Sékou Sanogem.
75
Obrovská škoda pro Young Boys Bern! Gerndt nalevo vykouzlil skvělou přihrávku, kterou důrazný Hoarau v šestnáctce proměnil v gól, ale předchozí přihrávka na Gerndta byla do milimetrového ofsajdu. Branka tedy uznána není.
74
Po nepřesné kombinaci hostujícího celku se míč odrazil k nohám Seby, avšak ten nepředvedl o moc lepší přihrávku než jeho sok před chvílí.
73
Pozorný asistent rozhodčího nyní spatřil další ofsajd. Tentokrát se v něm nacházel Ideye Brown, jenž číhal za zády dvojice Sutter – Von Bergen.
72
V útoku se pro změnu předvedli hosté. Schick byl odstaven, Hoarau se k míči nedostal a Lecjaks vše zakončil nepřesným centrem.
70
Výborná akce Olympiacosu! Figueiras si zaběhl za nic netušícího Lecjakse a již velmi blízko od brány přihrával na Browna! Ten však na míč před odkrytou bránou nedosáhl.
69
Žlutou kartu ale nyní spatřil Manuel da Costa (OLY), jenž příliš otálel s rozehrání volného kopu.
68
Sudí Zelinka nyní velmi důrazně domlouvá Schickovi, který se provinil faulem na půlící čáře. Zatím to je pro hostujícího záložníka bez žluté karty.
67
Domácí fotbalisté se snaží kontrolovat hru a postupným útokem se prodírají blíže k Mvogově bráně. Jejich další akci však zastavil pozorný Lecjaks.
65
Svěřenci Adiho Hütera začali rychleji přistupovat k domácím fotbalistům a málem se dokonce dostali k míči. Vše ale vyústilo ve vhazování Olympiacosu.
64
Také roh rozehráli domácí nakrátko a i tentokrát byl v tom namotaný Elyounoussi, který připravil finální přihrávku! Ideye Brown sice zakončoval do prázdné brány, ale gólovou radost mu zhatil ofsajd.
63
Domácí přesunuli hru na útočnou polovinu a po faulu Benita rychle rozehrál volný kop. Míč se dostal až k Elyounoussimu, nicméně jeho sražené zakončení přináší jen roh.
62
Bertone se pokusil napodobit Fortunise, ale oproti řeckému hráči svou střelu z volného kopu namířil pouze do zdi.
61
Nakonec převážil fakt, že v blízkosti byl ještě jeden bek Olympiacosu a Alberto Botía (OLY) tedy dostává jen žlutou kartu.
60
Hostům po vyrovnání narostly křídla. Hoarau se zjevil za obranou Olympiacosu a Alberto Botía musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Bude z toho žlutá nebo červená karta?
59
Po vyrovnávací brance přichází první střídání. V druhé půli téměř neviditelného Miralema Sulejmaniho nahrazuje Alexander Gerndt.
58
Young Boys právě vstřelil branku!
Nyní ale máme vyrovnáno! GUILLAUME HOARAU si konečně výborně pohlídal ofsajdovou hranici, dostal se k vysoké Lecjaksově přihrávce za obranu soupeře a poté bez potíží překonal vyběhnuvšího Lealiho.
57
Ani tento rohový kop se však hostům moc nepovedl. Olympiacos se postupným útokem dostává dále od své brány.
56
Samotný centr od rohového praporku byl sice odvrácen, ale poté byl trochu nejistý Leali, jenž slabou technickou střelu z úctyhodné dálky pouze vytěsnil.
55
Hosté dnes rozhodně potřebují bodovat a derou se proto rychle dopředu. Nyní dokonce vybojovali rohový kop, ale ty se Bernu zatím nedařily.
54
Znovu se k rozehrání standardní situace postavil Kostas Fortunis, ale tentokrát domácí záložník vypálil těsně nad břevno Mvogovy brány.
53
Po ubráněné snaze švýcarského týmu se dopředu vydali opět domácí. Nedovolený zákrok navíc zapříčinil další volný kop.
51
Nyní už se hostující fotbalisté nastěhovali na útočnou polovinu a snaží se dobýt soupeřovu šestnáctku. Zatím to ale k ničemu nevede.
50
A pro hosty mohlo být ještě hůře. Sebá se totiž na hranici šestnáctky dokázal uvolnit a přízemní střelou minul bránu jen o pár decimetrů.
48
Olympiacos právě vstřelil branku!
Tak tohle byla nádhera! Opravdu to byl faulovaný KOSTAS FORTUNIS, který si postavil míč na určené místo a fantastickou střelou pod břevno Mvogovi nedal šanci!
47
Jeden z hostů se provinil nedovoleným zákrokem, když zastavil pronikajícího Fortunise. Zdá se, že sám faulovaný se ujme volného kopu.
46
Domácí se hned v úvodu dostali do obrovské šance! Sebá dostal svkělou přihrávku, ale v souboji jeden na jednoho trefil Mvogovu nohu. Dorážka Elyounoussiho byla zablokována!
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 22:08.
Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a zatím jsme nebyli svědky příliš atraktivního fotbalu. V úvodu měli více ze hry hosté, kteří se také dostali do první šance, avšak Hoaraua výborně vychytal Leali. Následně se Olympiacosu podařilo minimálně vyrovnat aktivitu soupeře a Botía se díky tomu dostal blízko gólu. Po rohovém kopu však hlavičkoval jen těsně vedle brány. První poločas tak skončil výsledkem 0:0.
45+1
První poločas skončil.
45
Hlavní rozhodčí Miroslav Zelinka nastavuje jednu minutu.
45
Přeci jenom registrujeme ještě jedno zakončení. Vůbec poprvé s míč na střelu nachystal Sebá, ale jeho pokus letěl přesně do místa, kde byl připravený Mvogo.
45
Místo centru do šestnáctky hostujícího týmu přišla přihrávka na Da Costu a jeho sraženou střelu si Mvogo v pohodě pohlídal. Naopak Olympiacos musel zapracovat v obraně, kde se ke střele prodíral Sulejmani.
44
Faulem se pro změnu provinil Shick a Olympiacos získává standardní situaci. Uvidíme, zda se dočkáme něčeho zajímavějšího.
43
Celek z hlavního města Švýcarska získal vhazování v hloubi útočné poloviny, nicméně po navázání hry jsme byli svědky útočného faulu.
42
Ani s blížícím se koncem poločasu týmy příliš nemění předváděnou hru. Pořád se především bojuje o každý metr navíc.
41
Hostující brankář trochu zalaškoval s fanoušky svého celku, ale s dotírajícím Ideye Brownem si nakonec poradil a míč bezpečně rozehrál k polovině hřiště.
39
Fatální přihrávka Lacjakse mohla znamenat nebezpečí pro Mvoga, avšak český obránce svou chybu napravil a odebral míč nepozornému Elyounoussimu.
38
Vhazování bylo nyní k vidění i po akci na levé straně. Takis Retsos však míč pouze odevzdal soupeři, který může kombinovat u půlící čáry.
37
Hodně viditelný Elyounoussi napravo nejprve ztratil míč, nicméně po rychlém návratu vybojoval aspoň vhazování.
36
Domácí sice naprosto zadarmo získali míč, ale až k zakončení se při své nepříliš povedené ofenzivní akci nedostali. Týmy stále pokračují v opatrném pojetí zápasu.
34
Co ale nyní předvedli hostující hráči, nad tím zůstává rozum stát. Rozehrávka na pár metrů jim sice nedělala problémy, ale následná zpětná kombinace skončila bez napadání soupeře v autu.
33
Olympiacos zvýšil napadání a zdálo se, že nakonec přeci jenom získá míč. Vše ale zhatil faul příliš důrazného Fortunise.
32
Zas a znovu byl jeden z hostujících hráčů nachytán v ofsajdovém postavení. Asistent Ondřej Pelikán má zatím až nečekaně hodně práce.
31
Aktivní Elyounoussi byl pro změnu zastaven nedovoleným zákrokem a Miroslav Zelinka tahá žlutou kartu potřetí. Tentokrát si přitom mohl popovídat česky, neboť adresátem trestu byl Jan Lecjaks (YBB).
30
Hostující obránce Sutter výborně odebral míč Tariku Elyounoussimu (OLY), jenž mu následně přišlápl kotník a výsledkem je žlutá karta.
29
Fortounis ve středu hřiště nepřihrál ideálně, avšak rychle se vrátil pro míč a vybojoval ho zpět. Bohužel pro něj ale vepředu chyboval jeden z domácích forvardů.
28
S přibývajícími minutami domácí postupně přebírají iniciativu a rovněž ze své hry vypustili nepřesnosti. Na překonání velmi pozorné obrany soupeře to však stačí jen zřídkakdy.
27
Prostrkávačka do pokutového území teď domácím moc nevyšla. Míč se sice odrazil k volnému útočníkovi, ale ten byl v ofsajdu.
25
Hraje se na polovině hostujícího týmu, nicméně jsou to právě fotbalisté Young Boys, kteří mají míč na svých kopačkách.
24
Utkání momentálně postrádá téměř jakoukoliv jiskru. Do šancí se už sice oba týmy v posledních minutách dostaly, ale jinak sledujeme velmi opatrné střetnutí.
23
V krátkém úseku kopali domácí dokonce dva rohové kopy a po tom druhém se blízko prvnímu gólu dostal Botía. Jeho hlavička ale po odskoku přeci jenom těsně minula Mvogovu bránu.
22
Vůbec poprvé v zápase se Ideye Brown s míčem dostal až do šestnáctky soupeře. Po otočce se pokusil přihrávat a Von Bergen obranným zákrokem zařídil roh.
21
Hosté jsou stále aktivnější a na začátku 21. minuty se opět dostali až do pokutového území. Sulejmani však hlavičku v záklonu vůbec nezvládl.
19
Diogo Figueiras (OLY) zastavil rychlejší ofenzivní postup soupeře zákrokem mimo rámec pravidel a sudí Zelinka tasí první žlutou kartu zápasu.
18
Po první velké šanci Young Boysu se domácí snaží přesunout hru na útočnou polovinu. Daří se to, ale k šestnáctce před Mvogem mají stále velmi daleko.
17
Obrovská šance hostů! Defenzíva Olympiacosu opět propadla a po souhře Schicka se Seulejmanim míč spadl k Hoarauovi! Toho vychytal včas vyběhnuvší Leali.
16
Na konto hostujícího celku stále přibývají pouze ofsajdy. Další čárku do kolonky této statistiky pro Young Boys získal Sulejmani.
15
Nyní se v ofenzívě pokusil předvést Ideye Brown, nicméně kolmice na něj byla velmi nepřesná. Snaha domácích končí odkopem od Mvogovy brány.
14
Fotbalisté Olympiacosu jsou až nečekaně zatažení a často chybují u půlící čáry. Další zisk hostů sice nevyústil až v zakončení, ale na podobné chyby by si domácí měli dát pozor.
13
Další akci hosté rozjeli přes střed a pokusili se roztáhnout hru nalevo. Ani rychlonohý Jan Lecjaks však na příliš prudkou přihrávku nestačil.
12
Po delší době se domácí dostali blíže k bráně Yvona Mvoga, nicméně nepříliš povedený nízký centr si to namířil jen do rukavic hostujícího brankáře.
11
Již třetí či čtvrtý ofsajd během několika málo minut je odmáván hostujícímu celku. Zřejmě poprvé byl ve špatném postavení nachytán Hoarau.
10
Konečně to ze strany hostujícího týmu vypadalo lépe. Sulejmani měl na levé straně hodně prostoru, obhodil si soupeře, ale poté šel ještě do jedné kličky a ta už znamenala stopku.
9
Hosté tentokrát dobře zapracovali ve středu hřiště, nicméně následná přihrávka opět znamenala pouze ofsajd. Tentokrát si postavení nepohlídal Sutter.
8
Defenzíva Olympiacosu nyní sice ztratila míč v blízkosti vlastní šestnáctky, ale potenciální šance Young Boysu byla znemožněna pro hru rukou.
7
K vidění byly dvě nepovedené akce. Postup domácích zastavil zbytečný útočný faul, hosté si pro změnu nepohlídali ofsajdovou hranici.
6
Tarik Elyounoussi si to zprava namířil do pokutového území, prošel přes ustupujícího Lecjakse, avšak zakončení se mu svezlo po nártu a letělo mimo tři tyče.
5
Olympiacos momentálně zcela ovládá hrací plochu a pozvolnou kombinací se dostává blíže k bráně. Zatím ale Mvogo může zůstat v klidu.
4
Bern ubránil pokračující akci domácích, nicméně Bertone, jenž si seběhl pro míč, získal pouhé vhazování. Po něm navíc kulatý předmět doputoval zpět k domácím.
3
Velmi dobře kopnutý centr si to z místa předchozího přestupku namířil na hranici malého vápna. Tam ale měli ve vzduchu navrch hostující fotbalisté.
2
Možná jsem to ale trochu zakřikl. Takis Retsos dobře zapracoval na levé straně a po faulu na svou osobu vybojoval první standardní situaci zápasu.
2
Stále se fotbalisté Pirea nedostali k míči. Young Boys má velmi aktivní začátek zápasu a soupeře vůbec nepouští do hry.
1
Hosté vstoupili do utkání výkopem a poměrně rychle se dostali hlouběji na útočnou polovinu. Akci však zastavil zcela zjevný ofsajd.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Olympiacos FC: Leali – Figueiras, Botía, M. da Costa, Retsos – A. Martins, Milivojević (C) – T. Elyounoussi, Fortunis, Couto Sebá – Brown.
Náhradníci: Choutesiotis – Bouchalakis, Elabdellaoui, Cambiasso, Androutsos, Bruno Viana, Manthatis.

BSC Young Boys Bern: Mvogo – Sutter, von Bergen (C), Benito, Lecjaks – Sulejmani, Sanogo Junior, Zakaria, Schick – Hoarau, Bertone.
Náhradníci: Wölfli – Gerndt, Frey, Bürgy, Duah, Joss, Aebischer.

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – Ondřej Pelikán, Jan Paták (vš. CZE).
PRVNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ VE SKUPINĚ

15.9.2016 – Young Boys – Olympiacos 0:1 (0:1)
Branky: 42. Cambiasso

Statistiky zápasu

Držení míče: 47% – 43%
Střely na bránu: 3 – 2
Střely mimo bránu: 4 – 4
Rohové kopy: 8 – 2
Ofsajdy: 1 – 2
Fauly: 15 – 15
Žluté karty: 2 – 2
TABULKA SKUPINY B

1. APOEL (3-0-1) 5:4 9b.
2. Olympiacos (2-1-1) 6:3 7b.
3. Young Boys (1-1-2) 3:3 4 b.

4. Astana (0-2-2) 3:7 2 b.
BSC YOUNG BOYS BERN

Společně s APOELEM a Astanou se hosté dle předpokladů měli poprat o druhé postupové místo, avšak dvě utkání před koncem základní skupiny jsou až na třetím místě. Na svého dnešního soupeře, jenž je druhý, navíc Young Boys ztrácejí tři body a boj o postup tak bude velmi těžký. Ze dvou venkovních utkání Evropské ligy navíc Bern nevsítil ani jednu branku.

V domácí lize si Young Boys vedou velmi dobře a dá se říct, že splňují to, co mají. Na suverénní Basilej sice samozřejmě nemají, avšak druhé místo s 26 body je dostatečně dobrým umístění. Venkovní skóre 5:9 je však v domácí lize velmi tristní.

Posledních pět zápasů

20.11.2016 Young Boys – Sion 4:3
6.11.2016 Lucern – Young Boys 2:2
3.11.2016 APOEL – Young Boys 1:0 (EL)
30.10.2016 Young Boys – Vaduz 5:0
26.10.2016 Young Boys – Grasshoppers 5:0 (pohár)
OLYMPIACOS FC

Mnohonásobný řecký mistr by měl být nejsilnějším týmem skupiny B, ale o postup ještě bude muset bojovat. Po čtyřech zápasech totiž domácí mají sedm bodů a jsou na tom tedy o dva body hůře než kyperský APOEL. Na svého dnešního soupeře však má Olympiacos tři body k dobru a dnešní vítězstvím si kýžený postup může zařídit.

Mírnou nevýhodou pro celek z Pirea může být fakt, že řecká liga je momentálně přerušena vinou požáru v domě místního šéfa komise rozhodčích. Každopádně je ale Olympiacos v tabulce řecké Super League s náskokem první a naposledy doslova přejel i svého největšího konkurenta Panathinaikos.

Posledních pět zápasů

6.11.2016 Olympiacos – Panathinaikos 3:0
3.11.2016 Astana – Olympiacos 1:1 (EL)
29.10.2016 Atromitos – Olympiacos 0:1
26.10.2016 Olympiacos – Platanias 3:0
23.10.2016 Olympiacos – PAOK 2:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.
Skupina H

Evropská liga, anglicky Europa League, je druhá nejprestižnější klubová fotbalová soutěž pro evropské týmy. Pořádá jí Evropská fotbalová asociace (UEFA). Evropská liga byla založena v roce 1955 jako Veletržní pohár, přejmenována na Pohár UEFA byla v roce 1971 a od roku 2009 nese název Evropská liga UEFA. V Evropské lize hrají týmy, které se nekvalifikovaly do Ligy mistrů.

Evropská liga čítá po úpravě v roce 2021 32 mužstev ve skupinové fázi. Týmy jsou rozděleny do 8 skupin po 4 účastnících (utkávají se systémem každý s každým doma-venku). Do další fáze soutěže postupují dva nejúspěšnější týmy z každé skupiny. Týmy na 3. místě si zahrají předkolo play off Konferenční ligy. Týmy na 2. místě se utkají s týmy na 3. místech v Lize mistrů v rámci předkola play off Evropské ligy. Vítězové skupin jsou nasazeni rovnou do osmifinále vyřazovací části. Dvojice mezi sebou odehrají dva zápasy systémem doma-venku, postupuje vždy mužstvo s lepším součtem skóre z obou zápasů (při rovnosti rozhoduje vyšší počet branek vstřelených na hřišti soupeře, při rovnosti obou skóre se pak prodlužuje a případně rozhodují pokutové kopy).

Finále Evropské ligy se hraje na jediný zápas na předem určeném stadionu. Vítěz Evropské ligy si zajistí účast v příští sezoně Ligy mistrů bez ohledu na postavení v lize a také bojuje na začátku následující sezony s vítězem Ligy mistrů o evropský Superpohár. Nejúspěšnějším mužstvem historie Evropské ligy je španělský klub Sevilla FC, který posbíral celkem čtyři tituly.

Články odjinud