Z mé strany je to vše! Děkuj Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 10:4. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 25:29.
Je dobojováno! Sledovali jsme opravdu úchvatné prodloužení! Po výhře Ajaxu 2:0 na domácí půdě se dnes stejným výsledkem radovalo Schalke a o postupujícím muselo rozhodnout prodloužení. V něm se po deseti minutách prosadil Daniel Caligiuri a s německým celkem to vypadalo skvěle! Deset minut před koncem prodloužení ale srovnal Nick Viergever a rázem měl k postupu blíže Ajax! Schalke se proto vrhl do útoku, jenže hostující defenzíva pracovala opravdu skvěle! V samotném závěru se navíc Ajax dostal do pokutového území a Amin Younes pečetil postup Ajaxu! Ajax tedy i v oslavení dokázl zvrátit nepříznivý vývoj! Nizozemský celek si po dvaceti letech zahraje semifinále evropského poháru, zatímco německý fotbal v semifinále nebude mít svého zástupce!
120
120
Ajax právě vstřelil branku!
Je hotovo! Ajax si po dvaceti letech zahraje semifinále evropského poháru! AMIN YOUNES v samotném závěru prodloužení dostal přihrávku do dobré pozice, navedl si míč do šestnáctky a střelou k tyči rozhodl o postupu nizozemského celku!
119
Schalke mělo k dispozici rohový kop. Do pokutového území se vydal i brankář Ralf Fährmann. Někdo z domácích fotbalistů však fauloval.
118
Kolašinac je v závěru opravdu aktivní. Domácí obránce se prohnal do pokutového území, nicméně přihrávkou pod sebe zahnal spoluhráče pryč z pokutového území.
117
Sead Kolašinac poněkolikáté v utkání odcentroval z levé strany. Tentokrát jeho centr přilétl na přední tyč, kde číhal připravený Davinson Sánchez.
116
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Hakim Ziyech se v pokutovém území dostal ke střele. Ziyech vypálil těsně nad zemí, ale Ralf Fährmann ještě drží Schalke ve hře!
115
Amin Younes před sebe u rohového praporku nepustil Burgstallera a získal další cenné vteřinky pro hostující Ajax. Onana s rozehrávkou spěchat nebude.
114
Max Meyer se na levé straně pokutového území dostal k odraženému míči a bez váhání napálil balón před branku. Jeho pobídku ale nezasáhl nikdo v modrém.
113
Domácí fotbalisté mají necelých deset minut na vstřelení branky. Fanoušci Schalke neúnavně ženou své oblíbence vpřed, jenže Ajax bojuje.
112
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Sascha Riether, přichází Donis Avdijaj.
111
A pozor! Schalke má velký problém! Ajax dává gól, který jej může posunout do semifinále! Do pokutového území přilétl parádní centr, ke kterému se dostal NICK VIERGEVER, jež se štěstím propálil domácího brankáře!
110
Amin Younes na levé straně vlétl do Kolašinace a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Domácí fotbalisté nastřádají další cenné vteřinky.
109
Klaas-Jan Huntelaar se trápí! Střídající útočník domácího celku si nepohlídal své postavení a ocitl se za hranicí ofsajdu! Ajax bude v závěru riskovat.
108
Centrovaný míč se snášel na zadní tyč, nicméně Ralf Fährmann poněkolikáté v utkání vystartoval ven z brankové čáry a stáhl si míč do rukavic.
107
Ajax hraje v úvodu druhé časti hodně aktivně. Hosté se tlačí do útoku a hledají cestu do pokutového území. Nyní vybojovali další přímý kop.
106
Domácí fotbalisté obstarali výkop do druhé části prodloužení. Nastasič poslal dlouhou přihrávku na polovinu Ajaxu, ale Huntelaar se provinil proti pravidlům.
106
Začalo druhé prodloužení.
První polovina prodloužení je minulostí! Schalke se v ní výrazně přiblížilo k postupu! Daniel Caligiuri totiž hlavou překonal hostujícího brankáře! Ajax sice hraje v deseti, ale přesto hostům stačí jediná branka! Fotbalisté si vymění strany a bude se pokračovat.
105+1
První prodloužení skončilo.
105
Hra je přerušena! Ve středovém kruhu zůstává ležet Nabil Bentaleb, který se drží za nohu a musí být ošetřován. Domácí trenér má k dobru jedno střídání.
104
Exekuce přímého kopu se ujal Hakim Ziyech. Centr hostujícího záložníka levačkou se kroutil na malé vápno, kam si pro balón došel Ralf Fährmann.
103
Ajax hraje i v oslabení sympaticky a snaží se zahrozit. Hosté nyní vybojovali standardní situaci. Zadáci Schalke musejí zůstat pozorní.
101
Schalke právě vstřelilo branku!
A nyní je semifinále ještě o kus blíže! Max Meyer na levé straně uvolnil Kolašinace, který poslal krásný centr do pokutového území, DANIEL CALIGIURI se natlačil před obránce a přesnou hlavičkou rozjásal domácí příznivce!
101
Schalke se osmělilo a tlačí se do šestnáctky. Vyprodaný stadion navíc žene fotbalisty v modrém do útoku. Domácí fanoušci cítí, že postup je blízko.
100
Až nyní jsme se dočkali první šance v prodloužení! Střídající Johannes Geis napřáhl ze střední vzdálenosti a jeho povedená rána prolétla těsně nad břevnem!
99
Huntelaar poslal nádherný oblouček do pokutového území. Max Meyer mohl zakončovat, ale nepochopitelně se ještě pokusil obejít obránce.
98
Daniel Caligiuri mohl postupovat s míčem do pokutového území, jenže domácí křídelník neustál souboj s jedním ze soupeřů a poroučel se k zemi.
97
Domácí fotbalisté zahrávali rohový kop. Johannes Geis vykouzlil centr na zadní tyč, avšak Matija Nastasić v pádu nezacílil přesně.
96
Ani jeden z celků se v úvodu prodloužení netlačí do pokutového území. Schalke sice drží míč na kopačkách, ale kombinuje s ním na polovině hrací plochy.
95
Donny van de Beek vybojoval míč na polovině hrací plochy, jenže střídající fotbalista Ajaxu se ukvapil a přihrávkou na pravé křídlo odevzdal míč domácím stoperům.
94
Davinson Sánchez dnes hraje vydařené utkání. Hostující stoper vystoupil k Burgstallerovi a hlavou poslal míč na polovinu Schalke.
93
Ajax sice hraje v deseti lidech, ale hosté se přesto tlačí do útoku. Nizozemský celek přitlačil Schalke u rohového praporku a domácí se nemohou dostat do útoku.
92
Guido Burgstaller se z levé strany probil na hranici pokutového území a bez váhání vypálil. Rána domácímu útočníkovi nesedla a Onana si připsal snadný zákrok.
91
Ajax zahájil výkopem první poločas prodloužení. Hosté si nerozuměli v kombinaci na polovině Schalke a Davy Klaassen odevzdal míč soupeři.
91
Začal první poločas prodloužení.
Je to tak! Uvidíme prodloužení! Schalke vlétlo do druhého poločasu ve velkém stylu a Leon Goretzka v 53. minutě poslal domácí do vedení! O tři minuty později už bylo v Gelsenkirchenu ještě veseleji, jelikož se prosadil Guido Burgstaller ! Poté se však domácí ze hry trošku vytratili a Ajax opět srovnal obraz hry. Deset minut před koncem ale Joel Veltman uviděl druhou žlutou kartu a musel do sprch! V samotném závěru nastavení se hrdinou mohl stát Benedikt Höwedes, nicméně jeho ránu Onana zastavil na brankové čáře! O semifinalistovi tedy rozhodne třicetiminutové prodloužení či následný penaltový rozstřel!
90+5
Druhý poločas skončil.
90+4
Žlutou kartu dostává Hakim Ziyech (Ajax Amsterdam).
90+4
Mohlo být rozhodnuto! Daniel Caligiuri odcentroval do pokutového území a Benedikt Höwedes se ve skluzu dostal ke střele! Onana jeho projektil udržel na brankové čáře!
90+3
Bentaleb vyslal prudkou přihrávku do pokutového území. Za balónem sprintoval Sead Kolašinac, ale míč byl příliš rychlý. Ajax bude rozehrávat. Vypadá to, že se dočkáme prodloužení.
90+2
Johannes Geis našel centrem z pravé strany hlavu osamoceného Caligiuriho. Druhý jmenovaný si neseřídil mířidla a poslal míč vysoko nad branku.
90+1
Nastavují se čtyři minuty!
90
Viergever zboural soupeře u postranní čáry a v případě postupu Ajaxu vynechá první semifinále.
90
V samotném závěru druhého poločasu si Klaas-Jan Huntelaar naskočil na přetažený centr, jenže z ostrého úhlu nenasměroval míč na branku.
89
Schalke se v závěru druhého poločasu ne a ne dostat do pokutového území Ajaxu. Daniel Caligiuri nedohnal přihrávku na levou stranu a Ajax bude rozehrávat.
88
Ajax však rozehrával ještě jeden přímý kop. Ziyech tentokrát poslal centr na malé vápno a Davinson Sánchez nezakončil jen přes včasný zásah domácí obrany.
87
Ajax navíc zahrával přímý kop. Hosté před jeho rozehrávkou nasbírali cenné vteřinky. Hakim Ziyech poté nenašel nikoho v zeleném dresu.
86
Matija Nastasić si vykoledoval žlutou kartu a v případě postupu Schalke přijde o první semifinálový duel.
86
Sead Kolašinac si parádně zpracoval vysokou přihrávku na levou stranu a poslal nadýchaný centr na malé vápno. Klaas-Jan Huntelaar naneštěstí pro Schalke zaspal a nedokázal zakončit.
85
Schalke se proti oslabenému Ajaxu tlačí do útoku. Domácí fotbalisté chtějí rozhodnout o svém postupu ještě v běžné hrací době. Pokud by utkání skončilo 2:0, bude se prodlužovat.
84
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Johannes Geis.
83
Hra je přerušena. Na trávníku zůstává ležet domácí Leon Goretzka a jeho spoluhráči dávají jasným signálem najevo, že bude muset střídat.
82
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Kenny Tete.
81
Sám faulovaný Bentaleb se ujal rozehrávky přímého kopu. Za jeho centrem se hnal Matija Nastasić, jež ve skluzu nasměroval míč mimo tři tyče.
80
A pozor! Ajax bude dnešní duel dohrávat v oslabení! Joel Veltman sáhl rukou po rozběhnutém Bentalebovi a dostává druhou žlutou kartu! Hostující obránce musí do sprch!
79
Rychlý útok domácího celku po pravé straně táhl Daniel Caligiuri. V pokutovém území se mu nabízeli hned dva spoluhráči, jenže Caligiuri odcentroval do rukavic hostujícího brankáře.
78
Sead Kolašinac sprintoval po levé straně za prudkou kolmicí. Ani rychlonohý obránce domácího celku balón nezastihl na hrací ploše.
77
Huntelaar chtěl pohotově přihrát rozběhnutému Burgstallerovi, který ale nechal míč za sebou. Na tribunách to jen zahučelo! Domácí střelec mohl jít do vyložené šance.
76
Ajax měl k dispozici další rohový kop. Střídající Donny van de Beek poslal odražený míč zpět před branku, ale Ralf Fährmann schoval balón do rukavic.
75
Klaas-Jan Huntelaar se neohroženě pustil do hlavičkového souboje s de Ligtem. Domácí útočník si ale pomohl loktem a provinil se proti pravidlům.
74
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Lasse Schøne, přichází Donny van de Beek.
73
Schalke se pomalu ale jistě dostává do závěrečného tlaku. Domácí celek se tlačí na polovinu Ajaxu a hledá si cestičku do pokutového území.
72
Joel Veltman zboural na polovině hřiště Meyera a za svůj tvrdý zákrok vidí z rukou arbitra žlutou kartu!
71
Riether centroval z pravé strany na malé vápno, kam si nabíhal Burgstaller, nicméně Nick Viergever pohotově odkopl balón do zámezí.
70
Max Meyer zkusil kličkou na levé straně obejít Veltmana, jenže hostující obránce se nenechal ošálit a nepustil Meyera do pokutového území.
69
Lasse Schøne z následného přímého kopu vymyslel centr na nabíhající hlavičkáře, avšak Benedikt Höwedes byl králem vzdušného prostoru.
68
Hostující fotbalisté v posledních minutách přeci jen zlepšili výkon a otupili rostoucí tlak domácího celku. Traoré byl faulován u postranní čáry, za což vidí žlutou kartu Sead Kolašinac.
67
Ajax měl k dispozici rohový kop. Hakim Ziyech poslal prudký centr na malé vápno, kde zasáhl připravený Leon Goretzka. Ajax přesto zůstává u balónu.
66
Bentaleb se hnal do pokutového území a dostal pod tlak stopera Sáncheze. Hostující zadák odehrál míč do bezpečí opravdu na poslední chvíli.
65
Do rozehrávky Schalke se zapojil také brankář Ralf Fährmann. Domácím fotbalistům v posledních minutách narostla křídla a hráči v modrém se ženou za postupem.
64
Amin Younes se nádhernou kličkou protáhl od rohového praporku do pokutového území, ale Benedikt Höwedes měl k míči blíže a odkopl jej do bezpečí.
63
Schalke se mohlo dostat do vedení! Max Meyer poslal nadýchaný centr do pokutového území a Benedikt Höwedes zcela osamocený zamířil mimo tři tyče!
62
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Kasper Dolberg.
61
Amin Younes nadále hýří aktivitou. Hostující křídelník si zasekl míč okolo obránce a přenesl hru do středu hřiště. Lasse Schøne se však dopustil faulu.
60
Ajax se po delší době dostal k balónu. Hostující zadáci ale mají obrovské problémy s rozehrávkou. Naštěstí pro Ajax Burgstaller fauloval a vidí žlutou kartu!
59
Guido Burgstaller se tentokrát ocitl v roli centrujícího fotbalisty. Autor druhé branky Schalke v utkání poslal přetažený centr, na který nedosáhl nikdo v modrém.
58
Schalke se nadále tlačí do útoku. Klaas-Jan Huntelaar se pustil do hlavičkového souboje na polovině hřiště a byl faulován. Domácí budou rozehrávat.
56
A náskok Ajaxu z úvodního duelu je rázem pryč! Schalke navyšuje své vedení na 2:0! Sead Kolašinac dostal spoustu prostoru na levé straně, odcentroval do pokutového území a naprosto osamocený GUIDO BURGSTALLER překonal bezmocného brankáře Ajaxu!
54
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benjamin Stambouli, přichází Klaas-Jan Huntelaar.
53
Schalke se dostává do vedení! Domácí celek ještě živí naději na postup do semifinále! LEON GORETZKA po rohovém kopu rozjel akci, naběhl si na přihrávku do pokutového území a přízemní střelou na zadní tyč překonal hostujícího brankáře! Opravdu parádní akce domácího záložníka!
52
Justin Kluivert si na pravé straně troufl na riskantní kličku okolo Kolašinace. Hostující křídelník získal rohový kop, ze kterého Ajax domácí branku neohrozil.
51
Leon Goretzka táhl rychlý protiútok Schalke středem hřiště. Domácí záložník chtěl rozběhnout Meyera, před kterým ve skluzu zasáhl Veltman.
50
Schalke se konečně dostalo k míči a může se vydat do útoku. Na levé straně se o míč hlásil Daniel Caligiuri, avšak obrana Ajaxu dnes pracuje na jedničku.
49
A exekuce rohového kopu se Ajaxu zrovna nepovedla. Do odraženého míče se z hranice šestnáctky opřel Amin Younes, jež trefil jen Caligiuriho.
48
Exekuce přímého kopu se ujal Lasse Schøne, jehož povedená rána prolétla kolem zdi a Ralf Fährmann musel vytáhnout parádní zákrok! Bude z toho jen roh.
47
A pro Schalke druhá půle nevypadá vůbec dobře. Leon Goretzka v blízkosti pokutového území fauloval Kluiverta a Ajax má k dispozici přímý kop z nadějné pozice.
46
Hosté obstarali výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Brankář Onana byl nakonec ošetřen a nadále pokračuje v brance nizozemského celku.
46
První poločas končí! Domácí Schalke vlétlo do zápasu jako velká voda a v úvodních minutách si vypracovala obrovské šance. Leon Goretzka z voleje netrefil branku a Max Meyer o minutu později orazítkoval tyč. Od té doby však Ajax zlepšil pohyb a nepustil soupeře do další příležitosti. Naopak Bertrand Traoré dokonce rozvlnil síť, ale jeho zásah nemohl být uznán pro ofsajd. Ajax tak i po prvním poločase drží dvoubrankový náskok z úvodního duelu. Špatnou zprávou ale může být zranění hostujícího brankáře. André Onana zůstal po ukončení prvního poločasu ležet na trávníku a žádal si ošetření. Uvidíme, zda nastoupí do druhé pole.
45
45
Justin Kluivert se po pravé straně vrhl mezi tři zadáky domácího celku. Obránci Schalke k němu stačili přistoupit a vybojovali míč pro sebe.
44
Traoré na hranici pokutového území přiklepl míč Ziyechovi, který okamžitě vypálil. Jeho rána naštěstí pro domácí celek mířila mimo tři tyče.
43
Amin Younes se na levé straně snažil obejít Caligiuriho. Domácí fotbalista se před něj skvěle natlačil tělem a okamžitě odkopl míč na polovinu Ajaxu.
42
Meyer uvolnil zpětnou přihrávku Bentaleba. Domácí záložník si bleskově přehodil míč na pravačku, jenže i jeho dělovka prolétla vysoko nad břevnem.
41
Daniel Caligiuri dnes nehraje zrovna vydařené utkání. Domácí záložník poslal prudkou přihrávku na levé křídlo, avšak jeho pobídku nedohnal nikdo v modrém dresu.
40
Sead Kolašinac si neporadil se zpracováním snadné přihrávky na levé straně a míč mu uskočil do zámezí. Ajax může znovu uklidnit hru.
39
Agilní Traoré svedl důrazný souboj s Rietherem a domácí obránce mu v souboji pořádně naložil. Podle hlavního arbitra to bylo v pořádku.
38
Leon Goretzka zrychli akci Schalke přihrávkou na levou stranu. Daniel Caligiuri si poté naběhl na přihrávku na hranici šestnáctky, ale nevlezl se mezi stopery Ajaxu.
37
Schalke zahrávalo rohový kop. Jeho exekuce se ujal právě Max Meyer, který hledal Burgstallera, nicméně obrana Ajaxu byla znovu připravená.
36
Na druhou stranu pelášil Leon Goretzka, jež vlétl až do šestnáctky a přihrávkou pod sebe našel Maxe Meyera. Druhý jmenovaný bez přípravy vypálil vysoko na tribunu.
35
Ajax je aktivnějším celkem na hřišti. Younes si opět řekl o přihrávku na levou stranu, nicméně tentokrát se nedostal přes důrazného Riethera.
34
Younes vlétl do pokutového území. Jeho prudký centr se odrazil do míst, kde byl Lasse Schøne, ale Matija Nastasić mu na poslední chvíli zablokoval pokus o zakončení.
33
Tentokrát se Traoré pustil do souboje s Nastasičem. Domácí stoper se díky důrazné hře tělem dostal před rozběhnutého soupeře a nepustil jej do šance.
32
Ajax v posledních minutách zlepšil svůj výkon. Bertrand Traoré si dokonce naběhl na přihrávku za obranu a překonal domácího brankáře, ale lapil se v ofsajdové pasti!
31
Schalke zatím dělá obrovské problémy přechod na polovinu Ajaxu. Ralf Fährmann nakopl míč za půlící čáru, jenže Guido Burgstaller neuspěl v hlavičkovém souboji.
30
Nick Viergever táhl akci Ajaxu středem hřiště. Hostující obránce však nechal míč za sebou a dobíhající Nabil Bentaleb jej připravil o míč.
29
Sascha Riether si podle všeho při zpracování pomohl rukou, jenže hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Domácí fotbalisté drží míč na kopačkách a hledají skulinku v obraně Ajaxu.
28
Z rohového kopu však Ajax domácí branku neohrozil. Hakim Ziyech si ve výskoku pomohl rukou a fauloval Leona Goretzku. Ralf Fährmann bude rozehrávat.
27
Davy Klaassen si navedl míč na pravačku a z ostrého úhlu vyslal prudkou střelu po zemi. Pozorný Sead Kolašinac jeho pokus raději tečoval na rohový kop.
26
Hakim Ziyech chtěl urychlit akci nizozemského celku, ale při snaze rozehrát poslal k zemi Riethera a Schalke bude zahrávat další přímý kop.
25
Na druhé straně musel Matthijs de Ligt odvracet centr z pravé strany hřiště. Hostující stoper poslal míč hlavou daleko od branky. Schalke bude pouze vhazovat.
24
Exekuce rohového kopu se ujal Hakim Ziyech. Jeho povedený centr přilétl na značku pokutového kopu, kde se k zakončení prodral Viergever, ale Ralf Fährmann byl znovu připraven.
23
Nick Viergever se krásnou kličkou zbavil napadajícího soupeře a rozjel akci Ajaxu. Amin Younes hledal zpětnou přihrávkou do vápna někoho v zeleném, ale získal jen roh.
22
Daniel Caligiuri přišel o míč před pokutovým územím a Ajax se ihned vydal do útoku. Traoré si hledal prostor mezi stopery, nicméně k míči se neprodral.
21
Justin Kluivert na pravém křídle pořádně prohnal domácího Kolašinace. Obránce Schalke si musel pospíšit, aby odkopl balón z pokutového území.
20
Leon Goretzka se krásným zpracování zbavil svého strážce, ale naprosto nepochopitelně vypálil z velké vzdálenosti. Nepříliš razantní střelu schoval André Onana v rukavicích.
19
Sead Kolašinac před dotírajícím Younesem raději hlavou vrátil míč až do rukavic domácího brankáře. Ralf Fährmann bleskově rozehrál, jenže vrátil míč fotbalistům Ajaxu.
18
Benjamin Stambouli ukázal své sebevědomí. Domácí záložník se otočil na hranici pokutového území a před napadajícími soupeři stačil rozehrát.
17
Bertrand Traoré si v pokutovém území naběhl na prudký centr z levé strany, ale nepotykal si s prvním dotekem a balón mu utekl až na hranici šestnáctky.
16
Leon Goretzka udržel míč na levé straně a prudkou přihrávkou na střed hřiště našel Burgstallera. Domácí útočník však zamířil vysoko nad branku.
15
Hra je přerušena. Na trávníku totiž zůstává ležet Bertrand Traoré. Hostující fotbalista se drží za bok, ale podle všeho bude schopen pokračovat.
14
Na stadionu zatím panuje parádní atmosféra. Max Meyer se mezitím prodral do pokutového území, jenže míč mu uskočil od nohy a obrana Ajaxu stačila zasáhnout.
13
Exekuce přímého kopu se ujal Hakim Ziyech. Jeho povedená střela prolétla kolem čtyřčlenné zdi, jenže brankář Ralf Fährmann si připsal snadný zákrok.
12
Traoré dohnal odražený míč v pokutovém území, jenže jeho vysoký centr nenašel nikoho v zeleném. Ajax přesto vybojoval přímý kop.
11
Bertrand Traoré dohnal přihrávku na levou stranu, posunul míč Younesovi, ale druhý jmenovaný se neodhodlal k odcentrování. Ajax se zahnal až na vlastní polovinu.
10
Leon Goretzka si zpracoval přihrávku na levou stranu do běhu, ale také akce domácího celku nemohla pokračovat kvůli ofsajdu. Obrana Ajaxu situaci sehrála skvěle.
9
Davy Klaassen na polovině hřiště přišel o míč a následně fauloval otáčejícího se Meyera. Domácí celek může pokračovat v kombinaci.
8
Amin Younes bojoval o míč se dvěma soupeři u postranní čáry Younes sice dlouho držel balón na hřišti, ale nakonec mu utekl do zámezí.
7
Hakim Ziyech si na pravé straně hřiště zpracoval přihrávku mezi dva protihráče a patičkou ještě stačil vybojovat vhazování. Ajax podle všeho ustál úvodní nápor.
6
Bertrand Traoré se na pravé straně dostal k odraženému míči, ale naneštěstí pro Ajax se k němu balón odrazil od Ziyecha. Akce nemohla pokračovat pro ofsajd.
5
Domácí fotbalisté už znovu hrají s míčem na kopačkách. Benedikt Höwedes se neukvapil a zapojil do kombinace na vlastní polovině i domácího brankáře.
4
Poprvé v utkání se do útoku vydal také Ajax. Hakim Ziyech se však v souboji u pravé postranní čáry dopustil nedovoleného zákroku. Schalke bude rozehrávat.
3
A další obrovská šance domácího celku! Guido Burgstaller uvolnil přihrávkou na levou stranu Meyera, ale ten technickou střelou po zemi orazítkoval tyč!
2
A hned v úvodu utkání se Schalke dostalo do dobré šance! Leon Goretzka si v pokutovém území naběhl na centr z levé strany, ale levou nohou ve výskoku poslal míč mimo tři tyče!
1
Domácí fotbalisté obstarali výkop do dnešního utkání. Domácí fotbalisté se ihned vydali do útoku, nicméně Guido Burgstaller neměl v hlavičkovém souboji šanci na úspěch.
1
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Schalke nastoupí v modrém, zatímco Ajax přijel v zelených reflexních dresech.

FC Schalke 04: Fährmann – Riether, Höwedes (C), Nastasić, Kolašinac – Stambouli, Bentaleb – D. Caligiuri, Goretzka, Meyer – Burgstaller.
Náhradníci: Nübel – Aogo, Geis, Badstuber, Schöpf, Avdijaj, Huntelaar.

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman, Sánchez, de Ligt, Viergever – Ziyech, Schøne, Klaassen (C) – Kluivert, B. Traoré, Younes.
Náhradníci: Boer – Tete, Westermann, F. de Jong, Dolberg, Neres, van de Beek.

Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe (všichni Rumunsko).
První vzájemný zápas mezi Ajaxem a Schalke skončil vítězstvím domácího Ajaxu 2:0. V 23. minutě proměnil Klaassen penaltu a v 52. minutě stejný hráč zdvojnásobil gólový účet svého týmu. Ajax je velmi blízko postupu, stačí vstřelit branku a Schalke by najednou muselo vstřelit čtyři branky.
Ajax obdržel v prvním kole velice silného soupeře ze skupiny Ligy mistrů, tedy Legii Varšava. Obě dvě utkání nenabídly žádné útočné hody. První utkání ve Varšavě skončilo bezbrankovou remízou a v druhém utkání zvítězil Ajax zásluhou Viergevera. V osmifinále taky narazili na tým ze základní skupiny Ligy mistrů. Teď to byl celek FC Kodaň. První utkání Ajax prohrál 1:2, jenže venku předvedl parádní výkon a po gólech Traoreho a Dolberga z penalty vyhráli 0:2.
Schalke v prvním vyřazovacím utkání vyzvalo PAOK Soluň. První zápas vyhráli zaslouženě 0:3, kdy branky vstřelili Burgstaller, Meyer a Klas Jaan Huntelaar. Druhé utkání si německý celek pohlídal a zremizoval ho 1:1. V osmifinále se utkali s celkem, který dobře znají z Bundesligy, tedy Borussii Monchengladbach. První utkání skončilo 1:1 a v druhém utkání vedla Borussie dokonce 2:0, jenže Schalke se nevzdalo a po gólech Goretzky a Bentaleba z penalty postoupili.
Hezký den u sledování druhého čtvrtfinále Evropské ligy mezi Schalke a Ajaxem. První vzájemný zápas skončil výhrou Ajaxu 2:0. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.