Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Köln - 14. září 2017   22:05

Arsenal
Arsenal
49' Kolašinac  • 67' Alexis Sánchez  • 82' Bellerín (Walcott)
3:1
(0:1)
Köln
Köln
9' J. Córdoba  (Bittencourt)
Arsenal
Ospina – Holding (46. Kolašinac), Mertesacker (C), Monreal – Bellerín, Iwobi (68. Wilshere), Elneny, Maitland-Niles – Walcott (83. Nelson), Giroud, Alexis Sánchez.
Macey – Kolašinac, Mustafi, Wilshere, Reine-Adélaïde, Nelson, Akpom.
Javier Estrada – Miguel Martínez, Teodoro Sobríno (všichni ESP)
Emirates Stadium, London
Köln
Horn – Klünter (76. Osako), Meré, Heintz, Rausch – Lehmann (C) – Zoller (64. Risse), Höger, Hector (35. Jojić), Bittencourt – J. Córdoba.
Kessler – Horn, F. Sörensen, Jojić, Risse, Guirassy, Osako.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 6:4. Fauly: 6:11.
Jestliže to po první půli vypadalo s Arsenalem všelijak, v tom druhém dokázali zápas ovládnout a vyhrát. Důležitý byl rychlý vyrovnávací gól, který už ve 49. minutě zaznamenal střídající Sead Kolašinac a nastartoval tak motory londýnského týmu. Obrat ve skóre přišel v 67. minutě, to skvělou individuální akci předvedl Alexis Sánchez a technickou střelou nedal Hornovi šanci. Pojistku na tři body pak zařídil Héctor Bellerín. Kolín nad Rýnem byl ve druhé půli pouze odvarem týmu, který před pauzou zatápěl soupeři a moc toho nepředvedl. Návrat do evropských pohárů tak nedopadl podle předpokladů německého týmu a pouze se prodloužila jeho neúspěšná série na ostrovech.
90+3'
90+2'
Tak ještě jeden rohový kop pro Arsenal.
90+1'
Hraje se na polovině hostů, ovšem v naprostém poklidu.
90'
Budou se nastavovat dvě minuty.
90'
Snížit mohl Bittencourt, jeho střela z odražené přihrávky se však zastavila o nohy bránícího hráče.
89'
Chytrý oblouček z úhlu zkoušel Sánchez, o kousek hostující branku minul. Ale opět se ukázalo, že domácí už jsou v naprostém klidu.
88'
Sánchez nestihl u rohového praporku míč na hrací ploše, Horn rychle rozehrává.
87'
Fandové hostů ale i za nepříznivého stavu neúnavně zpívají a za Ospinovou bránou vytvořili doslova les šál. Domácí fanoušci už pomalu opouští stadion.
86'
Kolín je s míčem na vlastní polovině, přechod do útoku skřípe...
85'
Ospina má míč ve svém držení, s rozehrou nikam zvlášť nepospíchá.
84'
Už to ale nejde, rychlost a přesnost jsou pryč.
83'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Reiss Nelson.
83'
Hosté tak musí hodně pospíchat, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.
82'
Arsenal právě vstřelil branku!
Patrně je rozhodnuto. Po centru z levé strany nejprve střílel Walcott, Horn jeho pokus vyrazil před sebe a k dorážce se pak dostal HÉCTOR BELLERÍN. Ten svým důrazem a střelou pod gólmanem upravil na 3:1.
81'
Na lavičce domácích se chystá střídání, zatím ale na něj není prostor.
80'
Do odraženého míče se chtěl opřít Elneny, trefil ale pouze před ním stojícího hráče hostů.
80'
Bellerínův centr byl hosty uklizen na rohový kop.
79'
Kousek za pokutovým územím se do míče opřel Jojić, jenže zamířil přesně do míst, kde stál a číhal Ospina. Pro něj to tak byl jednoduchý zákrok.
77'
Sánchez si nabíhal na přihrávku do běhu, přijal ji ale v opravdu velkém ofsajdu. Střela vedle Hornovy branky tak už byla navíc.
76'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Lukas Klünter, přichází Juja Osako.
75'
Nyní musel Horn čelit přímému kopu z nepříjemné vzdálenosti, Sánchezovu střelu ale zvládl na brankové čáře chytit.
74'
Kombinace Bellerín – Giroud – Walcott skončila takřka třetím gólem, Horn zakončení ale zvládl zablokovat.
73'
S následnou standardkou si už Arsenal poradil a Ospina se chystá k rozehrávce.
72'
Zprava unikl hostující Córdoba, přízemní ránu tlačil na první tyč, Ospina se tam ale zjevil právě včas, aby střelu vyrazil na roh.
71'
Wilshere sice ztroskotal při svém přechodu do útoku, i tak si ale vysloužil potlesk tribun.
70'
Rázem je to na trávníku jiné, než když Arsenal dotahoval ztrátu. Kolín se brání a směrem dopředu je to velká slabota.
68'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Jack Wilshere.
67'
Domácí otáčí výsledek! ALEXIS SÁNCHEZ dostal míč na levou stranu, seběhl si na střed a když neměl okolo sebe nikoho, komu by přihrál, tak zvolil technické zakončení a svou střelu zakroutil mimo Hornův dosah.
64'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Simon Zoller, přichází Marcel Risse.
64'
Vynikající Horn! Po narážečce s Maitlandem-Nilesem se před ním zjevil Iwobi, ale gólman hostů se mu vrhl pod nohy a vypíchl mu míč.
62'
Po přechodu blíže k Hornovi přišel o míč Bellerín a už se zase hraje na opačnou stranu.
62'
Arsenal buduje postupnou akci, zatím hráči kombinují kolem středového kruhu.
61'
Z dálky to zkusil Jojić, jeho táhlou ránu ztlumil Ospina a připsal si úspěšný zákrok.
59'
Höger vysunoval Zollera, u míče ale byl jako první Ospina a skluzem uklidil míč na autové vhazování.
58'
Opravdu rychle teď domácí fotbalisté přistupují k soupeřů, Kolín se prakticky nemůže dostat na dostřel.
55'
Bellerín hledal Walcotta, jeho náběh do malého vápna byl hostující obranou na poslední chvíli zastaven.
54'
Córdoba se i přes těsnou obranu snažil přihrát doleva na spoluhráče, Arsenal se však zlepšil i v této oblasti.
52'
Na přihrávku zleva si naběhl Iwobi, pálil však nad.
51'
Rázem je Arsenal na koni a opět operuje kolem pokutového území.
49'
Trenéru Wengerovi vyšlo střídání. Za obranu si nejprve naběhl Walcott, tomu sice obrana srazila centr, ale přímo k nohám SEADA KOLAŠINACE a ten křížnou ranou z první propálil Horna – 1:1.
48'
Sánchez se po rozehrávce snažil obloučkem najít Walcotta, tomu však byl odmáván ofsajd.
47'
Walcott se snažil uvolnit v pokutovém území, na poslední chvíli však o míč přišel. Arsenal však pokračuje v útočení a to rohovým kopem.
46'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Rob Holding, přichází Sead Kolašinac.
46'

Fauly: 5:3
Je za námi první půle a spokojenější jsou zatím hosté. Ti totiž odchází do kabiny s jednobrankovým náskokem v zádech. A ten si Kolín zařídil opravdu povedeným gólem. Ospina odkopl pouze k hostujícím hráčům a Jhon Córdoba jej pak z dálky přehodil přesným obloučkem. Domácí Arsenal se zatím neúspěšně snaží o srovnání, aktivní je hlavně Giroud, jenže vše jde zatím mimo, nebo končí u připraveného Horna. Stav před druhou půlí je tak 0:1.
45+2'
45'
Rozhodčí přidá dvě minuty.
45'
Menší bago nyní předvedli hostující hráči na své polovině, dokázali si tak najít volný prostor pro rozehrávku.
44'
Elneny byl faulován, brejk Kolína se nekoná, naopak vidíme obléhání Hornovy šestnáctky.
43'
Další rychlý přechod do útoku vedl Rausch, možná měl ale přihrávat na křídlo, při své samostatné akci si totiž naběhl proti přesile a o míč přišel.
41'
No a ten byl rozehrán opravdu špatně. Na první tyči se domácí v naprosté pohodě ubránili rázným odkopem.
41'
Rychlý brejk Kolína byl trochu přibrzděn Bittencourtem, z nadějně vyhlížející akce je tak pouze rohový kop.
40'
Ostrý zákrok v podání Klüntera na Sáncheze, rozhodčí se spokojil s přímým kopem.
39'
Další centr Arsenalu. Nyní Sánchez našel Giroudovu hlavu, jeho zakončení šlo vedle levé Hornovy tyče.
38'
Sánchezův centr z levé strany byl sražen, je z toho pouze autové vhazování.
38'
Arsenal sice obléhá pokutové území soupeře, tím to ale končí, střely na Horna ne a ne přijít.
36'
Prudký a vysoký pas na Sáncheze skončil v zámezí, hosté budou vhazovat na vlastní polovině.
35'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Miloš Jojić.
34'
Hosté budou muset střídat, Hector není po střetu s Ospinou schopen pokračovat.
33'
Přihrávka na Bellerína byla až moc prudká, tohle prostě chytat nemohl.
32'
Arsenal podnikl rychlou akci a na konci byl Elneny. Jeho štiplavá střela však prolétla vedle Hornovy brány.
31'
Hector odkulhal mimo hrací plochu, Kolín tak bude chvíli hrát v desíti lidech.
30'
Na přihrávku z levé strany si naběhl Rausch, byl ale v těsném ofsajdu. Souboj s Ospinou už tak byl navíc. Gólman domácích pak ještě při zákroku sestřelil Hectora, který je nyní v péči týmového lékaře.
29'
Bylo to pojato jako signál do druhé vlny, na vysoký pas si naběhl Rausch, volej mu však vůbec nesedl...
28'
Z dálky to zkusil Höger, jeho střela byla tečována a hosté si tak dají rohový kop.
28'
Ospina u své levé tyče lapil centr a ihned rozehrál na své spoluhráče.
27'
S velkou trpělivostí teď hosté tvoří své akce, pokud se necítí, dopředu nepospíchají a raději vyčkají na lepší okamžik.
25'
Domácím nevyšel ani výpad po levém křídle, Giroud byl pod těsnou obranou a k zakončení se nedostal.
24'
Sánchezova přihrávka na nabíhajícího Walcotta byla příliš prudká, u míče byl jako první brankář Horn.
23'
Walcott se na druhé straně vyhnul ofsajdové pasti a zprava se dostal do zakončení. Na poslední chvíli ale k němu přistoupil Rausch a zablokoval jej.
22'
Córdoba se na levé straně snažil o centr, nevyšlo mu to ale podle představ a nakonec z toho nebyl ani roh.
20'
Giroud je směrem dopředu velmi aktivní, koncovka ale zatím skřípe. Nyní mu Horn lapil nepříliš prudkou hlavičku.
18'
Za hostující obranu si nabíhal Holding, nechal se však nachytat do ofsajdu. Horn se chystá k rozehrávce z vlastní šestnáctky.
16'
Obrana Arsenalu opět vymyslela chybu, nyní navíc ve vlastním pokutovém území a Ospina musel rychle krotit Zollerův výpad.
15'
Na centr od rohového praporku si naběhl Monreal, hlavičkoval však přesně do míst, kde stál připravený Horn.
14'
Giroud si nabíhal na další centr, nyní z levé strany, jeho zakončení na první tyč bylo Heintzem odvráceno na roh.
13'
Arsenal rozehrál rohový kop, ale nejenže z toho nebylo ohrožení Hornovy branky, ale vznikl z toho protiútok, jenž nepřesně zakončil Bittencourt.
12'
Domácí mohli zareagovat přímým kopem, Giroud si naskočil na centr, Horn však vytěsnil míč nad břevno a navíc se pískal ofsajd domácích.
9'
Köln právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení a to opravdu povedeným gólem. Ospina nepřesně odkopl od vlastní branky, Bittencourt přiklepl na JHONA CÓRDOBU a ten dalekonosným obloučkem přehodil gólmana Arsenalu.
9'
Teď už zase hosté, akci vedou levou stranou.
8'
Arsenal začíná přidávat na tempu, hosté zatím hrají vyčkávají fotbal.
7'
Horn musel opět rychle vystartovat po míči, zatím tyhle situace zvládá na jedničku.
6'
Walcott to přehnal s důrazem při průniku do vápna a byl mu tak odpískán faul na Rausche.
6'
Dlouhý pas mířil za obranu Kolína, Horn však včas vystartoval z brankové čáry a byl u míče jako první.
5'
Ne ne, tohle se nepovedlo, střelu zastavila Ospinou dobře postavená zeď.
4'
Další faul na Bittencourta, opět se provinil Holding. Nyní to už je ale poblíž vápna, tohle bude nebezpečná standardka.
3'
K zemi byl Holdingem stažen Bittencourt, obešlo se to bez karty, hosté budou pouze centrovat z levé strany.
2'
Domácí zatím v klidu vyčkávají na své polovině, nikam se nehrnou.
1'
Tak jsme se dočkali. Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Utkání bude zpožděno, zatím to vypadá, že se začne zhruba ve 22. hodin. Do Londýna totiž míří téměř dvacetitisícový dav německých fanoušků a z hlediska bezpečnosti je tedy úvodní výkop posunut.

Arsenal FC: Ospina – Holding, Mertesacker (C), Monreal – Bellerín, Iwobi, Elneny, Maitland-Niles – Walcott, Giroud, Alexis Sánchez.
Náhradníci: Macey – Kolašinac, Mustafi, Wilshere, Reine-Adélaïde, Nelson, Akpom.

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Klünter, Meré, Heintz, Rausch – Lehmann (C) – Zoller, Höger, Hector, Bittencourt – J. Córdoba.
Náhradníci: Kessler – Horn, F. Sörensen, Jojić, Risse, Guirassy, Osako.

Rozhodčí: Javier Estrada – Miguel Martínez, Teodoro Sobríno (všichni ESP).
Zápas na Emirates Stadium začne ve 21:05, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. K němu jste všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Javier Estrada, kterému budou na pomezí asistovat Miguel Martínez a Teodoro Sobrino. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Pau Cebrián Devís a u branek budou číhat Jesús Gil Manzano a Ricardo De Burgos. Všichni pánové jsou ze Španělska.
1. FC Kolín nad Rýnem

I německý tým se do základní skupiny nemusel probojovávat přes předkola a může si tak užít první duel v evropských pohárech po dlouhých dvaceti letech. A také on stojí před dnešním duelem před velkou výzvou. Posledních pět výletů na ostrovy totiž skončilo bez výhry, Kolín nad Rýnem dvakrát remizoval a třikrát prohrál, bude tak chtít nejlépe tuto sérii ukončit. Jenže soupeř je silný a jednoduché to vůbec nebude.
Arsenal FC

Anglický tým si letos musí odpustit účast v milionářské Lize mistrů a musí vzít zavděk Evropskou ligou. Do této soutěže hlásí návrat po opravdu dlouhé době, naposledy se v ní představil v roce 2000 a ve finále prohrál s Galatasaray Istanbul na pokutové kopy. Dnes se Arsenal pokusí trochu vylepšit bilanci proti německým týmům, ze sedmi posledních domácích duelů jich prohrál hned pět!
Skupina H

Ve skupině H Evropské ligy se představí týmy Arsenal FC, 1. FC Kolín nad Rýnem, CZ Bělehrad a BATE Borisov.
Dobrý večer u dalšího utkání Evropské ligy. Společně budeme sledovat utkání skupiny H mezi týmy Arsenal FC a 1. FC Kolín nad Rýnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.