Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Astana : M. Tel-Aviv - 19. října 2017   17:00

Astana
Astana
33' Twumasi  • 42' Twumasi (Šomko) • 47' Kabananga (Bejsebekov) • 53' Kabananga (Šomko)
4:0
(2:0)
M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
Astana
Erić – Šitov, Logviněnko, Aničić, Šomko – Murtazajev (74. Tomasov), Bejsebekov (85. Tagybergen), Majeuski, Twumasi – Mužikov (68. Grahovać) – Kabananga.
Mokin – Grahovać, Despotović, Tomasov, Tagybergen, Malij, Postnikov.
Bojko – Plužnyk, Volodin (všichni Ukrajina)
Astana Arena, Astana
M. Tel-Aviv
P. Rajković – Shpungin, Ben Chaim I, Babin, Davidzada – Dor Peretz (46. Avraham Rikan), Battocchio, Yeini (C) – T.-S. Sušić (46. Atar), Kjartansson (75. Tibi), Blackman.
Daniel – Atzili, Atar, Tibi, Filipenka, Altman, Avraham Rikan.

S konstatováním, že Astana natáhla šňůru domácí neporazitelnosti v evropských pohárech už na rekordních 17 zápasů, se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 10:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:10.
Předzápasové prognózy věštily vyrovnané utkání mezi Astanou a Maccabi, my jsme ale byli svědky úplného opaku. Domácí fotbalisté jasně dominovali a izraelský celek zasypali čtyřmi trefami. O dvě se v první půli postaral Patrick Twumasi, po změně stran se zase dvakrát trefil Junior Kabananga. Astana tak má momentálně na kontě čtyři body a alespoň na pár hodin se dotáhla na pražskou Slavii a španělský Villarreal, jejichž vzájemný zápas na východě Pyrenejského poloostrovu odstartuje ve 21:05.
90+3'
90+2'
Dvougólový Patrick Twumasi se zničehonic ocitl v nadějné střelecké pozici, když vtom mu byl odpískán ofsajd, a tak je veškerý vzruch bezpředmětný.
90+1'
Aschat Tagybergen si s Majeuskim vyměňuje míč na polovině hřiště, v nastaveném čase už se na hřišti neděje vůbec nic zajímavého.
90'
Druhý poločas bude o tři nastavené minuty delší.
89'
Dmitrij Šomko na polovině hřiště zbytečně zajel do Blackmana, hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná.
88'
Junior Kabananga sklepl míč pro sprintujícího Twumasiho, jehož následná rána z ostrého úhlu ale byla značně nepřesná.
87'
Srdjan Grahovać se povedenou kličkou zbavil Blackmana, poté ale jen posunul míč pod sebe na Šitova.
85'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Abzal Bejsebekov, přichází Aschat Tagybergen.
84'
Astanští příznivci nějakých šest minut před koncem předem oslavují výhru svého týmu, kazašský mistr se alespoň na pár hodin dotáhne na vedoucí tandem skupiny Slavia – Villarreal.
83'
Davizdadova nepovedená rozehrávka skončila v autu, hráči ve žlutých dresech ale poté jen odevzdali míč obráncům Tel-Avivu.
81'
Střídající Marin Tomasov to zkusil z velké vzdálenosti, ale jeho nepřesný pokus branku Maccabi vůbec neohrozil.
80'
Atar po Blackmanově centru uvízl v ofsajdu, domácí brankář Nenad Erić s nařízenou rozehrávkou vůbec nespěchá.
78'
Zkušený Sheran Yeini to na polovině hřiště schytal od Grahovaće, hra je tak přerušena a Tal Ben Chaim I bude mít spoustu času na rozehrávku.
77'
Astanští fotbalisté kombinují na polovině hřiště, zhruba čtvrthodinku před koncem už se na hřišti nic zajímavého neděje.
75'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Vidar Kjartansson, přichází Eytan Tibi.
74'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Roman Murtazajev, přichází Marin Tomasov.
73'
Fotbalisté Maccabi zapojují do kombinace i gólmana Predraga Rajkoviće, ani hosté už se za rozhodnutého stavu nikam neženou.
72'
Sheran Yeini pod tlakem neriskoval a vrátil míč pod sebe Babinovi, aktivně napadající hráči Astany nakonec vyhnali Izraelce zpět na jejich vlastní polovinu.
70'
Kolmice Avrahama Rikana na Kjartanssona nebyla vůbec přesná, míč skončil v moci domácího gólmana Eriće.
69'
Junior Kabananga si při pokusu o zpracování míče zcela evidentně pomohl rukou, hra je tak přerušena a fotbalisté Maccabi budou mít čas a klid na rozehrávku.
68'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Serikžan Mužikov, přichází Srdjan Grahovać.
66'
Po hodině hry se obraz hry přeci jen změnil, domácí už nikam nespěchají a na trávníku se momentálně nic zajímavého neděje.
65'
Svěřenci kouče Stojlova teď přeci jen poněkud polevili, momentálně sledujeme poklidnou kombinaci domácích fotbalistů na jejich vlastní polovině.
63'
Christian Battocchio to zkusil z velké vzdálenosti, jeho střelu ale Nenad Erić bez potíží polapil a okamžitě poté rozehrál další protiakci Astany.
61'
Teď ale Igor Šitov na polovině hřiště nedovoleně zajel do střídajícího Atara a vykoledoval si za to žlutou kartu.
60'
Půlhodinu před koncem máme rozhodnuto, domácí ale nepolevují v aktivitě a i nadále jsou jasně lepším týmem.
59'
Astanští teď svého soka převyšují o několik úrovní. Na konci náramné kombinace na jeden dotek stál z bezprostřední blízkosti zakončující Serikžan Mužikov, který si ale na Rajkoviće nepřišel!
57'
Po souboji s Ben Chaimem zůstal právě Junior Kabananga ležet v bolestech na trávníku a už k němu míří kluboví lékaři, jeho zranění by pro trenéra Stanimira Stojlova představovalo pořádnou komplikaci...
56'
Nezastavitelný Kabananga utekl po levém křídle a poté poslal zajímavý míč do předbrankového prostoru, z druhé vlny si nabíhající Patrick Twumasi ale na prudký pas nedosáhl.
54'
Domácí si se svým soupeřem dělají, co se jim zachce. Další akci Astany teď po pravém křídle táhne Patrick Twumasi.
53'
Astana právě vstřelila branku!
Demolice Maccabi pokračuje! Opět u toho byl přihrávající Šomko, který uvnitř pokutového území našel volného JUNIORA KABANANGU, jenž si se zakončením poradil chladnokrevně – 4:0!
53'
Murtazajevův přetažený centr ještě Igor Šitov dokázal udržet na hrací ploše, poté ale domácí o balon už přeci jen přišli.
51'
Hráči ve žlutých dresech se snaží především uklidnit hru a nikam se neženou, už krátce po změně stran se zdá, že je rozhodnuto.
50'
Po centru z levé strany se k hlavičce uvnitř pokutového území dostal Vidar Kjartansson, islandský legionář ale netrefil balon podle svých představ.
49'
Další nákop na rozběhnutého Kabanangu přečetl hostující stoper Babin, z následné protiakce se izraelskému celku podařilo vytěžit rohový kop.
47'
Astanští vstoupili do druhého poločasu na jedničku. Abzal Bejsebekov našel povedenou kolmicí rozběhnutého JUNIORA KABANANGU, který se vydal do samostatného úniku a střelou z hranice pokutového území ke vzdálenější tyči dokonale zaskočil Predraga Rajkoviće!
46'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Dor Peretz, přichází Avraham Rikan.
46'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Tino-Sven Sušić, přichází Eliran Atar.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
První poločas je za námi a do kabiny odcházejí v mnohem lepší náladě domácí fotbalisté. Astana je jasně lepší a díky dvěma trefám Patricka Twumasiho vede 2:0, a pokud se Maccabi po změně stran nepodaří malý zázrak, kazašský mistr se vrátí do boje o postup ze skupiny.
45+1'
45+1'
Nick Blackman vybojoval ještě jedno autové vhazování na útočné polovině pro Maccabi, hostům už ale mnoho času nezbývá.
45'
První půle bude o jednu nastavenou minutu delší.
44'
Reprezentant Martiniku Jean-Sylvain Babin teď byl faulován napadajícím Twumasim, Maccabi tak bude mít čas a klid na rozehrávku.
42'
V rozmezí deseti minut přidávají domácí druhý gól! Dmitrij Šomko poslal náramný centr do předbrankového prostoru, kam si seběhl PATRICK TWUMASI a přesnou střelou k tyči nedal Rajkovićovi šanci!
42'
Kabanangova kolmice adresovaná Murtazajevovi byla příliš prudká a míč skončil až v zámezí, Predrag Rajković už si ho chystá k rozehrávce.
41'
Nick Blackman ztratil rovnováhu a nešťastně přitom povalil k zemi Šomka, sudí Bojko za to mladého Angličana potrestal žlutou kartou.
39'
Ben Chaim u pravé postranní čáry postrčil k zemi Kabanangu, následovat tak bude další nebezpečná standardní situace ve prospěch Astany.
38'
Dosud ztichlé tribuny Astana Areny najednou vytvářejí bouřlivou atmosféru, náročné astanské publikum musí být s hrou domácího týmu nadmíru spokojeno.
36'
Deset minut před koncem první půle je Astana na koni, domácí se před pár okamžiky dostali do vedení a momentálně pohodlně kombinují na polovině hřiště.
35'
Ivan Majeuski si nedovoleným způsobem vyšlápl na Blackmana, hra je přerušena a hosté budou mít čas a klid na rozehrávku.
33'
Kazašský celek se dostává do vedení. K exekuci pokutového kopu se postavil PATRICK TWUMASI, který poslal míč chladnokrevně do Rajkovićova protipohybu!
33'
Dor Peretz se při pokusu u zblokování Twumasiho střely dotkl míče rukou, a hlavní arbitr nekompromisně ukázal na penaltový puntík.
31'
Penalta pro Astanu!
30'
Hra je ovšem stále přerušena, ukrajinský sudí Bojko ještě uklidňuje postrkující se hráče v pokutovém území.
28'
Sheran Yeini nedaleko vlastní šestnáctky nedovoleně zastavil průnik Kabanangy, Astana tak bude mít k dispozici standardku z velmi zajímavé pozice.
27'
Abzal Bejsebekov se uvolnil na ose hřiště a poté z dobrých dvaceti metrů vypálil, kazašský reprezentant se ale ukopl a výrazně minul tel-avivskou branku.
25'
Šomkův dalekonosný centr z levé strany nikoho ve žlutém dresu nenašel, a Abzal Bejsebekov navíc o chviličku později fauloval Sušiće.
24'
Predrag Rajković před napadajícím Kabanangou pro jistotu zakopl míč na polovinu hřiště, tam se ovšem míče ujali opět Kazaši.
23'
Serikžan Mužikov našel v pokutovém území Juniora Kabanangu, který se ještě efektní patičkou pokoušel vylepšit pozici pro Twumasiho, toho ale defenzíva Maccabi ke střele nepustila.
21'
Islandský legionář Vidar Kjartansson se provinil zbytečným faulem při napadání, Astanští tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
20'
Na opačné straně hřiště to z velké vzdálenosti zkusil Christian Battocchio, ránu bývalého hráče anglického Watfordu ale Jurij Logviněnko zblokoval do zámezí.
19'
Po centru z levé strany se domácí snajpr Junior Kabananga pokusil prosadit střelou z akrobatické pozice, jeho projektil ale proletěl těsně vedle!
17'
Tal Ben Chaim I prudce rozehrál míč na Blackmana, který byl vzápětí faulován Šomkem, a hosté si tak budou moci rozehrávku zopakovat.
16'
Ve žlutých dresech hrající domácí vybojovali přímý kop, jehož exekuce se ujal Patrick Twumasi, který to z velké vzdálenosti zkusil přímou střelou, tu si ale Rajković snadno pohlídal.
14'
Připomínám, že oba týmy mají po dvou odehraných zápasech na kontě jediný bod, a pokud tak chtějí reálně pomýšlet na postup, musí dnes bezpodmínečně zvítězit.
13'
Sheran Yeini to na polovině hřiště schytal od Mužikova, který za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
12'
Ofsajd a v něm Roman Murtazajev, úvod zápasu je zatím z obou stran hodně rozpačitý...
10'
Kapitán Tel-Avivu Sheran Yeini přišel o míč v souboji s Mužikovem, poté ale své zaváhání napravil a vybojoval autové vhazování pro Maccabi.
9'
Nick Blackman se provinil zbytečným útočným faulem, domácí brankář Nenad Erić tak bude mít spoustu času na rozehrávku.
8'
Peretzovi teče krev z nosu a izraelský reprezentant musí prozatím ze hřiště, zdá se ale, že bude schopen pokračovat ve hře.
7'
Z kombinace Davidzady s Blackmanem žádné nebezpečí pro Astanu nepramenilo, díky faulu na Dora Peretze ale hosté zůstanou u míče.
5'
Serikžana Mužikova neposlechlo zpracování a kulatý nesmysl mu ujel do zámezí, Tel-Aviv bude zakládat další akci od gólmana Rajkoviće.
4'
Svěřenci Stanimira Stojlova prakticky neustále drží balon na svých kopačkách, hráčům Maccabi se nedaří dostat se k souvislé kombinaci.
3'
Majeuskiho centr z levé strany byl značně přetažený a zamýšleného adresáta Twumasiho nenašel, hostující brankář Predrag Rajković už si chystá míč k rozehrávce.
2'
Fotbalisté Astany kombinují na polovině utkání a nikam se neženou, hosté z Izraele zatím pouze běhají bez míče.
1'

FC Astana: Erić – Šitov, Logviněnko, Aničić, Šomko – Murtazajev, Bejsebekov, Majeuski, Twumasi – Mužikov – Kabananga.
Náhradníci: Mokin – Grahovać, Despotović, Tomasov, Tagybergen, Malij, Postnikov.

Maccabi Tel-Aviv FC: P. Rajković – Shpungin, Ben Chaim I, Babin, Davidzada – Dor Peretz, Battocchio, Yeini (C) – T.-S. Sušić, Kjartansson, Blackman.
Náhradníci: Daniel – Atzili, Atar, Tibi, Filipenka, Altman, Avraham Rikan.

Rozhodčí: Bojko – Plužnyk, Volodin (všichni Ukrajina).
MACCABI TEL-AVIV FC

Maccabi má stejně jako Astana po dvou odehraných zápasech jediný bod na svém kontě, také izraelský celek tak dnes potřebuje nutně bodovat. Tel-Aviv nepodává vyloženě špatné výkony, ale trápí ho koncovka – proti Slavii prohrál 0:1, s Villarrealem uhrál bezbrankovou remízu. V izraelské nejvyšší soutěži pak Maccabi momentálně patří třetí příčka s tříbodovým mankem na vedoucí Hapoel Haifu.
FC ASTANA

Současný hegemon kazašského klubového fotbalu má za sebou nepříliš povedený vstup do základní skupiny A, ve které bojuje i pražská Slavia. S jinak se trápícím Villarrealem Astana prohrála 1:3, na domácí umělce poté remizovala se sešívanými 1:1. V domácí soutěži ale naopak Astaně patří první místo v tabulce se čtyřbodovým náskokem na druhý Kajrat Almaty, celek z kazašské metropole má navíc utkání k dobru s poslední Okžetpesí.
Srdečně vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování duelu třetího hracího dne Evropské ligy, ve kterém FC Astana už od 17 hodin přivítá Maccabi Tel-Aviv FC. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.