Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Austria Vídeň : AC Milán - 14. září 2017   19:00

Austria Vídeň
47' Borkovic (Holzhauser)
1:5
(0:3)
AC Milán
AC Milán
7' Çalhanoğlu  (N. Kalinić) • 10' André Silva  (Çalhanoğlu) • 20' André Silva  (Çalhanoğlu) • 56' André Silva  (Kessié) • 63' Suso
Hadžikić – Klein, Kadiri Mohammed, Westermann (42. Borkovic, 86. Gluhakovic), Martschinko – Holzhauser (C), Serbest, Prokop – Pires, Monschein, Lee (74. De Paula).
Serdar Gözübüyük – Davie Goossens, Bas van Dongen (všichni NED)
Ernst-Happel Stadion, Vídeň
AC Milán
G. Donnarumma – C. Zapata, Bonucci (C), A. Romagnoli (74. Musacchio) – Abate, Kessié (62. Bonaventura), Biglia, Çalhanoğlu, Antonelli – André Silva, N. Kalinić (62. Suso).
Storari – Calabria, Bonaventura, Suso, Montolivo, Musacchio, Cutrone.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 1:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:12.
Utkání je u konce a AC Milán dokráčel k hladkému vítězství o čtyři branky. Po návratu z pauzy se začal hrát svižný fotbal, čemuž pomohla i rychlá branka domácího Alexandara Borkovice po rozehraném rohovém kopu. Naděje Austrie na nějaký výsledek ale zhasla v 56. minutě, kdy se uvolnil André Silva a svou brankou zkompletoval hattrick. Definitivu na výsledek pak dal dalekonosnou ranou Suso a uzavřel výsledek na 1:5. Austria dnes může žehrat na své chyby v prvním poločasu, které prakticky už ve dvacáté minutě rozhodly celý zápas.
90+2'
90+1'
Suso zkusil další dalekonosný pokus, nyní ale Hadžikićovu branku minul o poměrně velký kus.
90'
Budou se nastavovat dvě minuty.
89'
Na druhé straně se do vápna cpal Suso, Hadžikić byl u míče o zlomek vteřiny dříve.
88'
Austria by ještě chtěla, ale nejde to. Výpad po pravé straně zastavil Musacchio.
87'
Musacchio a Çalhanoğlu si přihrávají na půlce, hostům se už dopředu moc nechce.
86'
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Alexandar Borkovic, přichází Petar Gluhakovic.
85'
Chystá se poslední střídání Austrie, zápas nedohraje Borkovic, který v jednom souboji utrpěl zranění.
84'
Tak ne... Centr se sice dostal do pokutového území, tam jej ale odkopl Abate.
83'
Možná teď, Austria postupuje dopředu po pravé straně.
82'
Už se toho na trávníku moc neděje, o vítězi je dávno rozhodnuto.
81'
Suso a Abate předvedli několik přihrávek na malém prostoru, stále ale daleko od Hadžikićovy branky.
80'
Na tribunách se zpívá, hosté kombinují ve středu hřiště.
79'
Hadžikić rozehrává od vlastní branky, Austria jde pozvolna dopředu. Ale opravdu pozvolna.
77'
Sledujeme teď poklidnou fázi, kdy sice AC Milán kombinuje na útočné polovině, ale do zakončení se nijak zvlášť netlačí.
75'
Až z vlastní poloviny pálil Bonaventura, jeho vysoký oblouček přistál přímo v náruči gólmana Hadžikiće.
74'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alessio Romagnoli, přichází Mateo Musacchio.
74'
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Jinhyun Lee, přichází David De Paula.
71'
Hosté reklamovali hru rukou v pokutovém území, rozhodčí ale zůstal v klidu a nechal pokračovat ve hře.
70'
Na straně Austrie se chystá střídání, musí se ovšem počkat na přerušení hry.
68'
Bonaventura byl faulován u pomezní čáry, docela si u toho i zakřičel. Už je ale na nohou a hosté rozehrávají přímý kop.
67'
Trochu se nám uklidnilo tempo, není ani divu...
65'
Tohle se Holzhauserovi moc nepovedlo, přetažený centr skončil na druhé straně v zámezí.
65'
Rohový kop pro Austrii.
63'
AC Milán právě vstřelil branku!
Tohle byla parádní střela. Čerstvý SUSO napřáhl z dálky, jeho střela byla jemně tečována jedním z domácích hráčů a tento oblouček zapadl za marně se natahujícího Hadžikiće – 1:5.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Giacomo Bonaventura.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází Suso.
61'
Antonelli trochu přibrousil Leeho, už je ale vše v pořádku, hostující hráč se omluvil a my můžeme pokračovat.
59'
AC Milán zahajuje další postupný útok od svého obránce, po čtvrté brance může zase hrát o něco klidněji.
58'
Žlutou kartu ža nedovolený zákrok dostal domácí Abdul Kadiri Mohammed.
56'
Máme tu hattrick! Kessié vysunul ANDRÉHO SILVU na hranici ofsajdu, ten se ihned uvolnil a střelou podél Hadžikiće dal čtvrtý gól svého týmu.
55'
Donnarumma vyběhl mimo své vápno a pak jej museli na malém pokutovém území zastoupit obránci. A zvládli to, Pires nevystřelil, ani neodcentroval.
55'
Zleva centroval Martschinko, už to i vypadalo, že se domácí dostanou k zakončení, ale obrana AC Milán včas zareagovala a v pokutovém území vše vyřešila.
54'
Hadžikić si pokryl postupný útok hostů a už rozehrává opačným směrem.
53'
Pěknou přihrávku do běhu dostal hostující Kalinić, střel z levé strany ale na Hadžikićovu branku nešla.
51'
Po přestávce se začal hrát fotbal v opravdu velkém tempu, od branky k brance. To se musí líbit.
49'
Na druhé straně se do útoku hnal Silva, který touží po hattricku, kousek před vápnem byl zastaven čistým zákrokem.
47'
Austria právě vstřelila branku!
Je sníženo! Na Holzhauserův centr si naběhl ALEXANDAR BORKOVIC, nacpal se k hlavičce a jeho prudké trknutí do míče se zastavilo až v Donnarummově síti.
47'
Po jeho rozehrání se s míčem uvolnil Lee a střelou na přední tyč donutil Donnarummu k zákroku.
46'
Domácí se hned ze startu usadili na útočné polovině a Holzhauser bude rozehrávat roh.
46'

Fauly: 7:6
Je za námi první poločas, na který by hráči Austrie nejraději ihned zapomněli. Už ve dvacáté minutě totiž po hrozivých chybách prohrávali o tři branky, když se nejprve trefil Hakan Çalhanoğlu a poté dvakrát skóroval André Silva. Gólman Hadžikić byl proti těmto akcím zcela bezmocný. Po těchto trefách se AC Milán trochu stáhl, nikam nepospíchal, ale stále byl tím lepším týmem na trávníku. V šatně Austrie Vídeň se dá čekat velká bouřka, která by mohla hráčům pomoci do druhého poločasu a případným zdramatizováním zápasu.
45+1'
45+1'
Monschein při souboji s Bonuccim fauloval, hosté tak budou ještě jednou rozehrávat.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
43'
Domácí rozlet zastavil faulem Abate, vše obešlo bez karty, pouze s rozehrávkou přímého kopu.
42'
Hosté měli k dispozici rohový kop, centr skončil přesně v rukavicích brankáře Hadžikiće.
42'
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Heiko Westermann, přichází Alexandar Borkovic.
41'
Hadžikić odkopával pod poměrně velkým tlakem, celá akce navíc skončila ofsajdem domácích.
40'
No a dokonce je tu jasná signalizace, že se bude muset střídat.
Bolestivý střet teď podstoupili domácí Westermann a hostující Abate. Hůře do dopadlo pro domácího hráče, který je teď v péči lékaře.
37'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok u pomezní čáry ji dostal hostující Franck Kessié.
36'
Antonelli si na levém křídle počkal na vysoký oblouček, hlavou si jej chtěl posunout přes obránce, ale do sklepnutí dal tolik síly, že míč skončil u Hadžikiće.
35'
Çalhanoğlu to vzal opět na sebe, skvěle kroutil míč do horního rohu, přesto branku o kousek přestřelil.
34'
Lee fauloval Çalhanoğlua a je tu další poměrně nebezpečná standardní situace.
33'
Hadžikić musel rychle na zem, aby zkrotil přízemní centr z pravého křídla. Zvládl to a hned poslal přihrávku na své spoluhráče.
32'
Austria je prakticky pod neustálým tlakem, sama se nedokáže dostat do kloudné akce.
30'
AC Milán hraje v naprosté pohodě, Donnarumma posílá dopředu další nákop.
28'
Přímý kop hostů si na levém křídle vzal na starost Çalhanoğlu, jeho centr ale přelétl celé pokutové území a skončil za Hadžikićovou brankou.
26'
Çalhanoğlu mohl po levé straně postupovat sám, rozhodl se ale nepospíchat a raději počkat na své spoluhráče.
26'
Na druhé straně se ke střele odhodlal Kessié, jeho přízemní pokus skončil o notný kus mimo.
24'
Oblouček za hostující obranu Monschein nestihl, míče se tak hravě chopil Donnarumma a okamžitě rozehrál.
23'
Domácí kombinují na půlce, dál to zatím nejde...
20'
Tohle je už trochu na ručník... Domácí obrana dělá velké chyby, nyní za sebe propustila ANDRÉHO SILVU, který si naběhl na přihrávku do brejku a své sólo zakončil prostřelením Hadžikiće – 0:3.
19'
Nakonec z toho byly rohy dva, po druhém centru odhlavičkovala hostující obrana pryč z vápna.
18'
Následný přímý kop musel řešit Donnarumma, na centr si totiž naběhl Monschein a tlačil teč k tyči. Hostující gólman tam byl včas a vyrazil na roh.
17'
Bonuccimu se nelíbilo, že mu byl odpískán faul na vlastní polovině a slovně se pustil do pomezního, po kterém chtěl vysvětlení. Hlavní jej pak rychle uklidnil.
15'
Mával se ofsajd proti AC Milán, domácí si mohou alespoň na chvíli oddechnout a v poklidu rozehrát.
14'
Miánští nemají dost a Kalinićem opět postupují dopředu. A z hlediště se už nese nespokojený pískot fanoušků Austrie.
12'
Rázem tak před Austrií stojí velký úkol dohnat dvoubrankovou ztrátu. Což proti rozjetému soupeři nebude jednoduché.
10'
A už je to o dvě branky. Rychlá akce hostů opět začala na půlce, Çalhanoğlu obětavě vybojoval míč, posunul jej do běhu na ANDRÉHO SILVU a ten jej střelou podél gólmana uklidil do sítě.
9'
Donnarumma si stáhl centr z pravé strany a nyní čeká, až se mu spoluhráči přesunou do útoku.
8'
Austria se samozřejmě snaží o co nejrychlejší odpověď.
7'
Hosté jdou velice rychle do vedení. Mohammed ztratil na půlce míč, Milán se dostal do kontru a po výměně míče s Kalinićem vypálil křížem HAKAN ÇALHANOĞLU a jeho pumelice skončila pod břevnem Hadžikićovy branky.
6'
Zakončena byla střelou Holzhausera z velké vzdálenosti, míč prolétl vedle Donnarummovy branky.
5'
Nyní už jdou dopředu hráči z Vídně, je to ale spíše postupná akce, než rychlý útok.
4'
Standardka už nebyla pro Austrii nebezpečná, Milán ale i nadále zůstává u míče a útočí.
3'
První velká šance utkání. Centr z pravé strany propadl na Çalhanoğlua a ten tlačil svou střelu na první tyč. Hadžikić vyškrábl na roh!
2'
A Çalhanoğluovi teď utekl míč do zámezí. Domácí vhazují.
1'
Hosté se ihned po rozehrání vrhli do útoku, Kalinić ale zleva neodcentroval. Volil přihrávku na jistotu směrem dozadu.
1'

FK Austria Vídeň: Hadžikić – Klein, Kadiri Mohammed, Westermann, Martschinko – Holzhauser (C), Serbest, Prokop – Pires, Monschein, Lee.
Náhradníci: Pentz – Gluhakovic, Tajouri-Shradi, Friesenbichler, De Paula, Borkovic, Salamon.

AC Milán: G. Donnarumma – C. Zapata, Bonucci (C), A. Romagnoli – Abate, Kessié, Biglia, Çalhanoğlu, Antonelli – André Silva, N. Kalinić.
Náhradníci: Storari – Calabria, Bonaventura, Suso, Montolivo, Musacchio, Cutrone.

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Davie Goossens, Bas van Dongen (všichni NED).
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne!
Zápas na Ernst-Happel Stadion začne v 19 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Serdar Gözübüyük, kterému budou na pomezí pomáhat Davie Goossens a Bas van Dongen. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Jan Vries a u branek budou číhat Dennis Higler a Jeroen Manschot. Všichni pánové jsou z Nizozemska.
AC Milán

I slavný italský klub se musel do hlavní soutěže prokousat přes dvě předkola a byla to cesta hladká. Milánští ve čtyřech duelech neinkasovali a sami nasázeli deset branek. V celé skupině budou plnit roli velkého favorita a cokoliv jiného, než postup by byl velkým překvapením.

Odehrané zápasy

Craiova – AC Milán 0:1
AC Milán – Craiova 2:0
AC Milán – Škendija 6:0
Škendija – AC Milán 0:1
FK Austria Vídeň

Rakouský tým se do základní skupiny probojoval přes dvě předkola. Postupně vyřadil AEL Limassol a poté i Osijek. Tyto úspěchy tak posunuly Austrii do společnosti AC Milán, AEK Atény a Rijeky. Složení tak dává tomuto týmu celkem reálné možnosti k postupu do další fáze.

Austria – AEL Limassol 0:0
AEL Limassol – Austria 1:2
Osijek – Austria 1:2
Austria – Osijek 0:1
Dobrý podvečer u Evropské ligy. Společně se podíváme na utkání skupiny D mezi týmy FK Austria Vídeň a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.