Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Hertha Berlin - 23. listopadu 2017   19:00

Bilbao
Bilbao
34' Aduriz  • 65' Aduriz  • 82' I. Williams (Balenziaga)
3:2
(1:2)
Hertha Berlin
26' Leckie  (Mittelstädt) • 36' Selke  (Lazaro)
Bilbao
Herrerín – Lekue, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San José (46. Iturraspe), M. Rico – I. Williams, Aketxe (46. Susaeta), I. Córdoba (80. Raúl García) – Aduriz.
Arrizabalaga – Bóveda, Iturraspe, Susaeta, de Marcos, Merino, Raúl García.
Tagliavento – Costanzo, Passeri (všichni Itálie)
San Mamés Barria (Bilbao)
Kraft – Weiser, Langkamp, Rekik, Plattenhardt – Lustenberger, Maier – Leckie (72. Esswein), Lazaro (80. Ibišević), Mittelstädt – Selke.
Klinsmann – Pekarík, Skjelbred, Esswein, Kalou, Ibišević, Torunarigha.

Před posledními zápasy ve skupině je jasné, že do jarních bojů postupuje aktuálně v tabulce první švédský Östersunds. Bilbao se posunulo na druhou příčku a ve hře o postup je ještě třetí Zorja, která ztrácí na Bilbao dva body. Naopak ze hry je již Hertha, které ani případná výhra v posledním zápase na postup stačit nebude.
Je tu konec zápasu mezi Bilbaem a Herthou. Německý celek hrál v prvním poločase velmi dobře, jenže vedení 2:1 neudržel a nakonec prohrál 2:3. Domácím hodně pomohl velezkušený kanonýr Aritz Aduriz, který proměnil hned dva pokutové kopy. Rozhodující gól pak po perfektně zahraném protiútoku vstřelil Williams.
90+3'
90+2'
Plattenhardtův centr do vápna domácí obrana odvrátila. Následně pálil Selke, gólman Herrerín byl ale pozorný.
90+1'
Etxeita musel zatáhnout za záchranou brzdu a po jeho ostrém skluzu je tu žlutá karta.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Hosté nemají na co čekat, musí hrát totální ofenzivu.
89'
Konec zápasu se rychle blíží. Hraje se ve středu pole, což hráčům Bilbaa maximálně vyhovuje.
87'
Hosté se snaží tlačit do vápna soupeře, jenže nyní jsou to pro změnu domácí, kteří velmi zkušeně drží balon daleko od vlastní brány.
86'
Žlutou kartu dostává Raúl García (Athletic Bilbao).
84'
Nyní jsou to tedy již jednoznačně hosté, kteří budou v závěru zápasu hrát vabank. Protože tento výsledek samozřejmě přibližuje postup domácím a hosté by byli prakticky ze hry.
82'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Po standardce Herthy následoval bleskový protiútok domácích, který po ideálním pasu od Balenziagy zakončil za záda Krafta IÑAKI WILLIAMS.
81'
Laporte ostře fauloval a dostává žlutou kartu.
80'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Raúl García.
80'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Vedad Ibišević.
77'
Opticky se hra opět hodně vyrovnala a nyní jsou to spíše hosté, kteří se tlačí do útoku.
75'
Čas rychle plyne a je jasné, že stav 2:2 nevyhovuje ani jednomu z týmů.
73'
Z velké dálky zkusil vypálit Selke, míč ale poslal nad bránu a domácí gólman Herrerín mohl být v klidu.
72'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Mathew Leckie, přichází Alexander Esswein.
72'
Ve vápně se ke střele dostal Iñaki Williams, míč ale poslal jen do boční sítě.
71'
Po rohu se hosté již k ohrožení brány soupeře nedostali.
70'
Plattenhardt poslal do vápna hodně ostrý centr, domácí defenziva odvrátila míč na roh.
69'
Balenziaga nyní fauloval kousek od vlastního vápna a bude z toho standardka pro hosty.
67'
Defenzivní hra se Herthě nevyplatila. Nyní by se hosté měli vrátit k fotbalu, který předváděli v prvním poločase.
67'
Žlutou kartu dostává Davie Selke (Hertha BSC).
65'
ARITZ ADURIZ poslal míč na druhou stranu než při první penaltě. I tentokrát vystihl Kraft směr a znovu si na balon sáhl. Míč ale vytěsnil jen do tyče, od které se odrazil do brány – 2:2!
65'
Hostující kapitán Langkamp zahrál ve vápně rukou a je pískaný pokutový kop.
65'
Druhá penalta pro Bilbao!
64'
Hosté se ve druhém poločase soustředí hlavně na defenzivu. Otázkou je, zda to bude stačit, když je do konce zápasu ještě skoro půl hodiny.
62'
Domácí začínají mít značnou územní převahu. Nyní se hraje hlavně na polovině Herthy.
61'
Do další střelecké pozice se dostal domácí Rico, jenže trefil jen svého spoluhráče a Kraft tentokrát zasahovat nemusel.
60'
Domácí kopali Susaetou hned tři rohové kopy. Ten první a třetí byl hodně zajímavý, avšak ke změně skóre to nevedlo.
59'
Nebezpečný centr do vápna odvrátil hlavou na rohový kop Langkamp.
57'
Ve vápně se k balonu dostal Adurizovi, ten ale místo zakončení jen fauloval a rozehrávat bude Kraft.
57'
Optická přvaha domácích zatím k ničemu nevede. Nyní tu bude alespoň roh pro Bilbao.
55'
Mittelstädt se po střetu se Susaetou poroučel k zemi a s bolestivou grimasou zůstal ležet na trávníku. Nakonec bude ale v pořádku a nenechává se ani ošetřovat.
53'
Domácí jsou sice o poznání aktivnější než v prvním poločase, avšak do zakončení se prosazují jen velmi těžko.
51'
Čas rychle plyne a druhý poločas zatím nepřináší tak zajímavou podívanou jako ten první.
49'
Po rohovém kopu domácích se k hlavičce dostal zcela nehlídaný Aduriz, míč ale poslal nad bránu.
48'
Další akce domácích z pravé strany opět skončila předčasně. Míč schoval do rukavic gólman Kraft.
47'
Domácí začali podle očekávání náporem. Lekue ale opustil s míčem hrací plochu a rozehrávat budou hosté.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel San José, přichází Ander Iturraspe.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ager Aketxe, přichází Markel Susaeta.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Je za námi první poločas zápasu mezi Bilbaem a Herthou. Hosté byli v prvním poločase lepším týmem a po zásluze vedou nad svým soupeřem 2:1. Hosty do vedení poslal Leckie. Domácí do zápasu na malou chvilku vrátil gólem z penalty Aduriz, jenže hned o dvě minuty později vrátil vedení hostům Selke.
45+2'
45+1'
Nastavovat se má jedna minuta, ale kvůli ošetřování hostujícího Selkeho se bude hrát ještě minimálně minutka navíc.
45'
Další přízemní centr posílal do vápna Mittelstädt, domácí se tentokrát ubránili.
45'
Již se nám rozeběhla poslední minuta normální hrací doby.
43'
Domácí jsou nyní zcela bezzubí a nedaří se jim. Hosté drží balon na kopačkách, aniž by je kdokoliv napadal.
41'
Leckie není na polovině soupeře pokazil přihrávku. Balon skončil v zámezí a je z toho aut pro domácí.
40'
Hosté ve velké pohodě kontrolují balon a pomalu vyhlížejí blížící se konec poločasu.
38'
Nyní jsou tedy opět na tahu domácí, kteří se musí opět tlačit do útoku.
36'
Hertha právě vstřelila branku!
To byla akce! Po výkopu Krefta se balon dostal k Lazarovi, ten prchl obráncům na pravém křídle a následně poslal centr do vápna, kde se perfektně hlavou prosadil DAVIE SELKE!
34'
ARITZ ADURIZ poslal míč ze svého pohledu k levé tyči a i když Kraft vystihl směr, balon vytěsnit mimo tři tyče nedokázal.
33'
Langkamp stáhl ve vápně Williamse a dostává žlutou kartu.
33'
Penalta pro Athletic Bilbao!
32'
Domácí hodně krkolomně kombinují na polovině soupeře a do zakončení se ne a ne dostat.
30'
Do vápna centroval z levé strany Córdoba, hosté se ale bez větších problémů ubránili.
29'
Domácí fanoušci nejsou spokojeni a z tribun je slyšet pískot.
27'
Rychle mohl odpovědět Williams, jenže svou ránu poslal jen do boční sítě a navíc mu byl odmávaný ofsajd.
26'
Hosté svůj tlak přetavili v gól. Výborně hrající Mittelstädt odcentroval z levé strany přímo na hlavu MATHEW LECKIEHO, který dotlačil míč za záda brankáře Herrerína.
25'
Hosté mají nyní velký tlak a domácí se jen brání.
24'
Domácí hrají nyní hodně pasivně. Aduriz je na polovině německého celku prakticky sám a proti přesile obránců nemá šanci na úspěch.
23'
Po centru Mittelstädta z levé strany následuje rohový kop pro Herthu.
23'
Hosté mají nyní balon častěji na kopačkách. Jejich útočné snahy ale končí ještě před vápnem soupeře.
21'
Přeci jen to Lekue jde zkusit a vrací se na trávník.
20'
Lekue je stále v poloze ležícího obránce a zdá se, že jen velmi obtížně bude pokračovat ve hře.
19'
Domácí se pokoušeli v deseti zahrozit Córdobou, ten ale o balon rychle přišel a nyní budou útočit hosté.
17'
Rekik ve snaze hrát balon trefil šlapákem Lekueho, který s velmi bolestivou grimasou zůstal ležet na trávníku. Musí být ošetřovaný a domácí hrají v deseti.
16'
Centr Mittelstädta z levé strany zblokoval na aut Lekue.
14'
Domácí se ssnažili odpovědět rychlým protiútokem, ten ale k ničemu nevedl a hráči Herthy se v pohodě ubránili.
12'
Další velká šance hostů! Pas mezi obránce dostal Selke, jehož tvrdou ránu vyrazil gólman Herrerín s vypětím všech sil jen před sebe. K dorážce se dostal Lustenberger, avšak také jeho ránu domácí gólman vyrazil!
10'
Do vápna opět mířil centr na Adurize. Zkušený domácí útočník ale nebyl v prostoru, kam mířil balon.
9'
Domácí se snaží a poslední minuty se hrají na polovině hostujícího celku.
8'
Znovu to byl Iñaki Williams, který se dostal do zajímavé pozice. Jeho zpětnou přihrávku mířící do ohně odvrátil stoper Langkamp.
7'
Williams posílal do vápna balon na Adurize, ten byl ale v ofsajdu, a ta se ani nesnažil zakončit. Následuje odkop od Kraftovy brány.
6'
Nyní jsou již u balonu domácí, kteří se snaží zatlačit svého soupeře.
4'
Obrovská šance hostů. Z levé strany poslal do vápna přízemní přihrávku Mittelstädt a zakončující Mathew Leckie si vylámal zuby na skvělém Herrerínovi!
2'
Hodně zajímavý centr od rohového praporku posílal do vápna hostující Plattenhardt, nikdo z jeho spoluhráčů se ale k zakončení nedostal.
1'
Zápas o všechno právě začal.
1'

Athletic Bilbao: Herrerín – Lekue, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San José, M. Rico – I. Williams, Aketxe, I. Córdoba – Aduriz.
Náhradníci: Arrizabalaga – Bóveda, Iturraspe, Susaeta, de Marcos, Merino, Raúl García.

Hertha BSC: Kraft – Weiser, Langkamp, Rekik, Plattenhardt – Lustenberger, Maier – Leckie, Lazaro, Mittelstädt – Selke.
Náhradníci: Klinsmann – Pekarík, Skjelbred, Esswein, Kalou, Ibišević, Torunarigha.

Rozhodčí: Tagliavento – Costanzo, Passeri (všichni Itálie).
Pro české fanoušky je v posledních měsících Hertha Berlín zajímavá především z toho důvodu, že její dres hájí český reprezentační záložník Vladimír Darida. Ten ale svému týmu do konce kalendářního roku již určitě nepomůže, protože má poraněné koleno a čeká ho operace. Hertha by přitom jeho služby určitě potřebovala. Protože v Evropské lize je těsně nad propastí vypadnutí a také v Bundeslize zatím nijak nezáří. Aktuálně je až na čtrnácté příčce. Bilbao na tom ale není rozhodně o nic lépe. Ve španělské La Lize mu totiž patří po dvanácti odehraných kolech dokonce až patnáctá příčka.
Také první vzájemný souboj obou soupeřů přinesl taktickou bitvu. První vzájemný zápas se hrál v rámci prvního kola skupinové fáze v září v Německu a herně zcela vyrovnané utkání branku nenabídlo.
Hezký čtvrteční večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu Evropské ligy UEFA mezi španělským Athleticem Bilbao a německou Herthou Berlín. Ve skupině J nás čeká souboj dvou celků, které zatím nejsou překvapivě na postupových příčkách. Skupině totiž vládně švédský Östersunds FK a na druhém místě je ukrajinská Zorja Luhaňsk. Po čtyřech kolech je ale situace hodně vyrovnaná a postoupit může prakticky kdokoliv. Ani jeden ze soupeřů zápasu mezi Athleticem a Herthou si ale nemůže dovolit další ztrátu, a tak se dá dnes očekávat tuhý boj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.