Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Marseille - 15. března 2018   19:00

Bilbao
Bilbao
74' I. Williams (Aduriz)
1:2
(0:1)
Marseille
Marseille
38' Payet   • 52' Ocampos  (Amavi)
Bilbao
Herrerín – de Marcos, Yeray (44. Núñez), Etxeita, Lekue – Iturraspe (C), Etxebarria (79. Vesga) – I. Williams, M. Rico (23. Susaeta), I. Córdoba – Aduriz.
Arrizabalaga – Saborit, Susaeta, Merino, Vesga, Núñez, Nolaiskoain.
Estadio de San Mamés, Bilbao (ESP)
Marseille
Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Thauvin (67. B. Sarr), Maxime López (78. M. Sanson), Gustavo (56. Anguissa), Ocampos – Payet (C), Mitroglu.
Pelé – M. Sanson, Abdennour, N'Jie, B. Sarr, Germain, Anguissa.

Marseille dokázala i v odvetném zápase porazit Athletic Bilbao a postupuje do čtvrtfinále UEFA Europa League. Domácí se sice snažili a měli územní převahu v úvodu, jenže až na hlavičku Aritze Adurize si žádnou šanci nevytvořili. Marseille toho také příliš neměla, ale krátce před přestávkou proměnila penaltu, když se prosadil kapitán Dimitri Payet. Na začátku druhého poločasu navíc udeřil Lucas Ocampos a Iñaki Williams už dokázal šestnáct minut před koncem pouze korigovat skóre. Utkání nedohrál Aritz Aduriz, který byl krátce po kontaktním gólu vyloučen po druhé žluté kartě. Konečný výsledek odvety v Bilbau. Athletic Bilbao 1 Olympique Marseille 2 (agregát 2:5).
90+4'
90+4'
Iñaki Williams si to v závěru zápasu namířil do šestnáctky, vydat se mezi trojici protihráčů ale bylo z jeho strany bláhové.
90+3'
Dimitri Payet dobře míchal s míčem na levé straně šestnáctky, jeho následná rána pravačkou ale byla zablokována.
90+1'
Hiroki Sakaj na pravé straně hřiště zpoza šestnáctky napřáhl k prudké střele, která zamířila na vzdálenější levý horní roh brány! Iago Herrerín zasahovat v domácí bráně nemusel a zřejmě by to ani nestihl.
90'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
87'
Iñigo Córdoba si to od levé postranní čáry neohroženě namířil do šestnáctky, kde se dokázal prosadit mezi třemi protihráči a z úhlu napřáhl ke střele, která zamířila těsně nad!
85'
Dimitri Payet krásnou kolmou přihrávkou vysouval na ose hřiště Konstantinose Mitroglua, jenže řeckému útočníkovi byl s dlouhým zpožděním přece jen odmáván ofsajd.
83'
Lucas Ocampos se dostal k odraženému míči, jeho jedovatá rána zpoza šestnáctky ale byla vzápětí zablokována.
81'
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a Marseille mílovými kroky míří za postupem do čtvrtfinále UEFA Europa League.
80'
Morgan Sanson krásně roztáhl hru doprava a Konstantinos Mitroglu se ocitl na pravé straně šestnáctky ve velké šanci, jenže trefil jednoho ze spoluhráčů a míč minul přední tyč!
79'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází Mikel Vesga.
78'
Lucas Ocampos si naběhl na pěknou přihrávku a zpoza šestnáctky napřáhl bez přípravy k nádherné střele, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, nakonec ale orazítkovala břevno!
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Morgan Sanson.
76'
Aritz Aduriz předvedl ostrý skluz a nemůže se vůbec divit, že byl podruhé žluté kartě předčasně poslán do kabin.
75'
Marseille se rychle snažila odpovědět na inkasovaný gól, kolmý pas na levém křídle ale mířil do ofsajdu.
74'
Bilbao právě vstřelilo branku!
IÑAKI WILLIAMS na přední tyči prodloužil míč za sebe po centru Óscara de Marcose z pravé strany šestnáctky a poté, co ho zablokoval tělem Aritz Aduriz, se ve skluzu dokázal z blízkosti prosadit – 1:2!
73'
Dimitri Payet se málem řítil na pravém křídle sám na bránu, jeden z hráčů Bilbaa ho ale doběhl a ve skluzu mu míč ukopl.
72'
Beñat Etxebarria rozehrál volný přímý kop a nádhernou střelou přes zeď mířil do bližšího levého horního rohu brány, Steve Mandanda ale předvedl tygří skok a pravou rukou míč vyrazil mimo! Nádherný moment z obou stran!
71'
Hiroki Sakaj se dopustil faulu v blízkosti šestnáctky a domácí budou zahrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
71'
Bouna Sarr si před pár okamžiky z pravé strany nádherně navedl míč do šestnáctky a levačkou napřáhl z úhlu ke střele, která byla na přední tyči zablokována.
70'
Maxime López z levého křídla načechral do šestnáctky pěkný centr, jenže jeden z obránců Athleticu Bilbaa ho těsně před brankářem Iagem Herrerínem odvrátil hlavou do bezpečí.
69'
Aritz Aduriz byl na pravé straně šestnáctky u míče pozdě a Steve Mandanda ho po rychlém výběhu z brány lapil.
68'
Nakonec se nejedná o změnu vynucenou, nýbrž taktickou. Jordan Amavi zřejmě bude v zápase pokračovat.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Bouna Sarr.
66'
Do konce utkání zbývá odehrát 25 minut a Marseille je také nucena sáhnout v dnešním zápase k vynucené změně.
65'
Iñaki Williams poslal do ohně z pravého křídla střílený centr, který bez potíží lapil do náručí Steve Mandanda.
64'
Jordan Amavi signalizoval, že bude potřebovat střídat, jenže zatím odešel za postranní čáru a možná se vrátí do hry.
63'
Jordan Amavi ve vlastním pokutovém území obětavě ve skluzu odvrátil míč do bezpečí, jenže jeden z protihráčů mu poté hodně nepříjemně přišlápl kotník na pravé noze.
62'
Sám faulovaný Dimitri Payet na levé straně rozehrál standardní situaci a rozhodl se pro přímou střelu na bránu, která ovšem zamířila pouze do náruče Iaga Herrerína.
61'
Dmitri Payet se nadechl na levém křídle k individuálnímu průniku a Iñaki Williams ho zezadu sestřelil. Jasná žlutá karta.
60'
Aritz Aduriz se po přetaženém centru z pravého křídla ocitl na vzdálenější levé tyči ve velké šanci, když měl hodně času na zpracování míče, místo střely ale zvolil jemný lob, který zamířil těsně nad břevno!
59'
Iñigo Lekue si z levé strany hřiště dobře navedl míč na pravačku a napřáhl k technické střele, která se sice pěkně točila, nakonec ale zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány.
58'
Beñat Etxebarria rozehrál na levé straně standardní situaci a po jeho pěkném centru se na vzdálenější pravé tyči pohotově opřel do míče Aritz Aduriz, jenže střela mu nesedla a byla zablokována.
57'
V pokutovém území Athleticu Bilbaa se nebezpečně odrážel míč a jeden z hráčů domácího týmu si ho málem usměrnil směrem na vlastní bránu během snahy o odkop, ovšem jen málem.
56'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luiz Gustavo, přichází André Anguissa.
55'
Bilbao na pravé straně rozehrálo rohový kop a po přetaženém centru se dostal na vzdálenější levé tyči k hlavičce Aritz Aduriz, jenže jeho pokus byl slabý a skončil v rukavicích Steva Mandandy.
52'
Marseille právě vstřelilo branku!
LUCAS OCAMPOS si na levé straně pokutového území krásně navedl míč na pravačku mezi dvěma protihráči a parádní přízemní střelou zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Marseille vede 2:0! Asistence: Jordan Amavi.
50'
Aritz Aduriz se na pravé straně šestnáctky dostal ke střele z úhlu, která byla zablokována, a po přetaženém centru vzápětí na vzdálenější levé tyči napřáhl k pohotovému voleji Óscar de Marcos, jeho střela se ale od země odrazila těsně nad!
48'
Hiroki Sakaj hledal na pravé straně šestnáctky kolmou přihrávkou rozeběhnutého Dimitriho Payeta, jenže včas se mu vrhl pod nohy Ander Iturraspe a ve skluzu míč odvrátil na rohový kop, před jehož rozehráním Adil Rami viděl žlutou kartu za postrkování se s protihráčem.
47'
Dimitri Payet se dostal na pravém křídle k přízemnímu centru, který byl sražena na přední tyči na rohový kop. Toho se ujal sám kapitán Marseille, dobře nacentrovat ovšem nedokázal.
46'
Marseille obstarala výkop druhého poločasu, do kterého vstupuje zásluhou Dimitriho Payeta s vedením 1:0. Hosté ihned nakopli míč dopředu a Athletic Bilbao mohl vhazovat.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
Lucas Ocampos v úvodu zápasu po krásné kombinaci pořádně protáhl brankáře Iaga Herrerína, zatímco na opačné straně v dalším průběhu zápasu hlavičkoval těsně mimo Aritz Aduriz. Hra byla z obou stran jinak hodně opatrná, přesto sedm minut před přestávkou padl gól, když se z penalty prosadil hostující kapitán Dimitri Payet. Skóre po prvním poločase osmifinálové odvety. Athletic Bilbao 0 Olympique Marseille 1.
45+2'
45+2'
Florian Thauvin z pravého křídla pronikl do šestnáctky a předvedl koloběžku, po které skončil na trávníku, penalta se ale tentokrát nepískala a v prvním poločase se už nic nestane.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45'
V pokutovém území Marseille se nebezpečně odrážel několikrát míč, Aritz Aduriz toho ale nedokázal využít a v blízkosti levé tyče nedokázal dobře ve vzduchu zasáhnout míč.
44'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Yeray, přichází Unai Núñez.
43'
Dimitri Payet pronikl do šestnáctky a na její levé straně napřáhl ke tvrdé střele, která trefila Yeraye nepříjemně do hlavy. Domácí zřejmě budou muset podruhé střídat!
42'
Do konce prvního poločasu zbývají odehrát necelé tři minuty a Athletic Bilbao nyní potřebuje vstřelit tři góly, aby zápas dotáhl alespoň do prodloužení, což je velká porce. Domácí jsou dole.
40'
Óscar de Marcos odcentroval z pravého křídla a jeho pěkný centr byl na značce pokutového kopu odhlavičkován do bezpečí. Vzápětí se ovšem prezentoval nebezpečnou kolmou přihrávkou do šestnáctky a po zpětné přihrávce jednoho z jeho spoluhráčů na značce penalty pálil Iñaki Williams, jenže jeho rána byla zablokována.
38'
Athletic Bilbao se dopustil faulu v pokutovém území a následnou penaltu bezpečně proměnil přízemní střelou DIMITRI PAYET, kapitán Marseille, který zamířil do protipohybu brankáře Iaga Herrerína! 1:0 pro hosty.
36'
Jediné, co během posledních okamžiků stojí za zmínku, je situace, během níž si Jordan Amavi přehodil míč přes hlavu protihráče těsně před nepřesnou narážečkou s Maximem Lópezem.
35'
Jordan Amavi a Maxime López chtěli v blízkosti šestnáctky předvést narážečku, jenže druhá přihrávka byla příliš dlouhá.
34'
Lucas Ocampos se na levé straně hřiště do šestnáctky neprobil a Iago Herrerín mohl v klidu rozehrávat od své brány.
33'
Athletic se dostal na levé straně šestnáctky ke střele, jenže jeho ránu zablokoval dobře postavený Hiroki Sakaj.
32'
Iago Herrerín odkopával od brány a hledal dlouhým pasem některého ze svých spoluhráčů, jenže jeho pas mířil do ofsajdu a útočná snaha domácích ztroskotala.
31'
Ze zápasu uplynulo úvodních třicet minut a na každé straně jsme zatím byli svědky jedné šance. Hraje se hodně opatrně.
29'
Iñaki Williams bojoval o míč na útočné polovině svého týmu u rohového praporku, kde zezadu přistrčil Rolanda a fauloval.
28'
Hiroki Sakaj si nabíhal na pravé straně šestnáctky na dlouhou kolmou přihrávku, jenže ve skluzu míč na hřišti neudržel.
26'
Jako bych to zakřikl, Aritz Aduriz si naběhl na vzdálenější pravé tyči na krásný centr z levé strany šestnáctky a hlavou těsně minul pravý horní roh brány Marseille!
25'
Po ošetření a následném střídání Mikela Rica tempo zápasu hodně opadlo a hra je nyní hodně pomalá. Bilbao má sice územní převahu, jenže zatím se do šance nedostalo.
23'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Markel Susaeta.
22'
Mikel Rico má zdravotní potíže a Athletic Bilbao musí sáhnout již v prvním poločase k vynucenému střídání.
21'
Xabier Etxeita zkusil na levém křídle vystřelit, jeho rána ze střední vzdálenosti ale zamířila nad bránu Marseille.
19'
Iñaki Williams se dostal v blízkosti šestnáctky na pravé straně hřiště k centru, jenže jeho přetažený míč byl hodně nepřesný.
17'
Mikel Rico se snažil u pravé postranní čáry vybojovat míč, jenže ostře vlétl do jednoho z hráčů Marseille a byl mu odpískán faul.
16'
Iñigo Córdoba si na levé straně hřiště krásně zpracoval vysoký míč a do šestnáctky posílal centr, který byl sražen na rohový kop. Beñat Etxebarria obstaral rohový kop, míč ale skončil pouze v rukavicích brankáře Steva Mandandy.
15'
Aritz Aduriz si chtěl hodit míč kolem protihráče a tvrdě narazil do Adila Ramiho. Žlutou kartu ale viděl za protesty on sám.
13'
Dimitri Payet se s tím nemazlil a zpoza šestnáctky napřáhl k prudké ráně pravačkou, která byla před pokutovým územím zablokována.
12'
Athletic Bilbao se snažil prosadit na levé straně hřiště, jenže krátce za půlící čárou domácí fotbalisté faulovali.
11'
Ander Iturraspe na pravém křídle rozehrál standardní situaci a na vzdálenější levou tyč posílal nebezpečný a vysoký centr, Steve Mandanda ho ale zvládl vyboxovat do bezpečí.
10'
Luiz Gustavo musel na koberec k rozhodčímu poté, co na levé straně obranné poloviny Marseille fauloval hráče Bilbaa.
9'
Fotbalisté Bilbaa se dostali na pravém křídle k pěknému centru do šestnáctky, jenže před bránou byli pouze hráči Marseille.
8'
Marseille se postarala o první vážnou šanci zápasu, jinak ale sledujeme velice opatrný zápas a obrany jsou pozorné.
7'
Marseille na pravém křídle předvedla po autovém vhazování nádhernou kombinační akci a po zpětné přihrávce mířil ze středu šestnáctky ke vzdálenější levé tyči Lucas Ocampos, jenže Iago Herrerín šel k rychle k zemi a jeho pokus vyrazil!
7'
Florian Thauvin si na pravém křídle hodil míč kolem Beñata Etxebarriy, jenže vzápětí se mu do cesty postavil Iñigo Lekue.
6'
Ander Iturraspe si na pravé straně hřiště nabíhal na dlouhý kolmý pas, jenže míč byl příliš prudký a Rolando ho udržel na zádech.
5'
Hiroki Sakaj se na pravém křídle při pokusu o kličku k ničemu nedostal a ztroskotal na jednom z domácích fotbalistů Athleticu.
4'
Fotbalisté Athleticu Bilbaa se snažili prosadit na pravé straně, kromě autového vhazování se ale k ničemu nedostali.
3'
Jordan Amavi na levé straně obranné poloviny hřiště předvedl pěknou kličku a okamžitě byl faulován. Hra byla přerušena.
2'
Marseille odpověděla útokem po levém křídle, jenže přihrávka do středu hřiště skončila pouze na jednom z obránců Bilbaa.
1'
Athletic Bilbao obstaral výkop zápasu a snažil se ihned prosadit na levém křídle, jenže fotbalisté domácího týmu faulovali.
1'
Fotbalisté obou týmů nastoupili na hrací plochu a do začátku odvetného utkání mezi Bilbaem a Marseille zbývá okamžik. Athletic Bilbao prohrál v Marseille 1:3.

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Yeray, Etxeita, Lekue – Iturraspe (C), Etxebarria – I. Williams, M. Rico, I. Córdoba – Aduriz.
Náhradníci: Arrizabalaga – Saborit, Susaeta, Merino, Vesga, Núñez, Nolaiskoain.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Thauvin, Maxime López, Gustavo, Ocampos – Payet (C), Mitroglu.
Náhradníci: Pelé – M. Sanson, Abdennour, N'Jie, B. Sarr, Germain, Anguissa.

Rozhodčí: Anthony Taylor. Asistenti: Gary Beswick, Adam Nunn. Čtvrtý rozhodčí: Constantine Hatzidakis. Brankoví rozhodčí: Craig Pawson, Stuart Attwell (všichni ENG).
Stade Vélodrome bylo před týdnem svědky vítězství Marseille 3:1 nad Athleticem Bilbao, které čeká v odvetě osmifinále UEFA Europa League těžká práce. Španělský tým potřebuje k postupu vstřelit dva góly a žádnou branku neinkasovat poté, co ve francouzském přístavním městě navzdory prohře vstřelil gól. Domácí budou spoléhat na Aritze Adurize, který je s osmi góly nejlepším střelcem soutěže. Olympique Marseille venku na evropské scéně nevyhrál již sedmkrát za sebou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.