Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Spartak Moskva - 22. února 2018   21:05

Bilbao
Bilbao
57' Etxeita (Saborit)
1:2
(0:1)
Spartak Moskva
44' L. Adriano  (D. Kombarov) • 85' Melgarejo  (Luís)
Bilbao
Herrerín – Lekue, Yeray, Etxeita, Saborit – M. Rico (53. San José), Iturraspe – de Marcos, Raúl García (83. Aduriz), Susaeta – I. Williams (90+2. I. Córdoba).
Arrizabalaga – San José, Etxebarria, Núñez, Merino, Aduriz, I. Córdoba.
Stieler – Foltyn, Seidel (všichni Německo)
San Mamés Barria
36873 diváků
Selichov – Ješčenko, Tasci (10. Kutěpov), Bocchetti, D. Kombarov – Pašalić (74. Melgarejo), Glušakov – Zobnin, Hanni (59. Luís), Promes – L. Adriano.
Rebrov – Luís, Samedov, Fernando, Melgarejo, Kutěpov, Pedro Rocha.

To je z mé strany již vše, dobrou noc a u dalších textových přenosů na počtenou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 8:19.
Je dobojováno. Favorizované Bilbao nakonec dokázalo postoupit do osmifinále Evropské ligy, odveta ale přinesla mnohem větší drama, než se očekávalo. V závěru první půle se Spartak dostal zásluhou Luize Adriana do vedení a po změně stran se sice svěřencům Josého Ángela Zigandy podařilo vyrovnat, necelých deset minut před koncem se ale trefil střídající moskevský středopolař Melgarejo a domácí se tak museli strachovat o postup až do konce.
90+5'
90+4'
Aritz Aduriz se ještě nechává na hřišti ošetřovat, to už jsou nastavené čtyři minuty prakticky u konce.
90+4'
Před pár sekundami faulovaný Kombarov se teď ale naprosto zbytečně Adurizovi pomstil a domácí útočník z pozice vleže pochopitelně spěchat nebude.
90+3'
Aduriz na útočné polovině zbytečně dohrál Dmitrije Kombarova, za což si vykoledoval žlutou kartu.
90+2'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Iñigo Córdoba.
90+1'
Hráči v černých dresech se vydali napadat a podařilo se jim vybojovat autové vhazování na útočné polovině, se kterým domácí samozřejmě spěchat nebudou.
90'
Německý arbitr Stieler nastavil nad rámec devadesáti minut ještě další čtyři, na což tribuny reagují pískotem.
89'
Hráči i fanoušci Bilbaa očividně znervózněli, domácí se snaží hru především co nejvíce rozkouskovat.
88'
Dnešní utkání sleduje 36873 diváků.
87'
Luís se na levém křídle zbavil svého strážce Yeraye, jeho následný centr už byl ale poněkud přetažený.
86'
Frustrovaný Mikel San José sa zbytečný odkop míče mezi diváky dostal žlutou kartu.
85'
Spartak právě vstřelil branku!
No a pozor, drama je na světě, hosté zničehonic udeřili a už je dělí jen jeden gól od vynucení si prodloužení! Na hranici pokutového území se k odraženému míči dostal Zé Luís a přistrčil ho LORENZU MELGAREJOVI, jenž se tváří v tvář Herrerínovi nemýlil a poslal míč chladnokrevně pod břevno!
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Aritz Aduriz.
82'
Fotbalisté Spartaku v posledních minutách velmi často faulují a ani po tomto nedovoleném zákroku na Williamse domácí pochopitelně s rozehrávkou spěchat nebudou.
81'
Promes na polovině hřiště vybojoval míč pro střídajícího Zé Luíse, ten se ale daleko nedostal a hostům poté ujel balon do autu.
80'
Denis Glušakov podrazil nohy Garcíovi, za což si vykoledoval žluté napomenutí.
78'
Domácí se ale brání velmi pozorně a nepouštějí svého soka do šancí, teď hráči baskického celku navíc drží míč na vlastních kopačkách.
77'
Svěřenci Massima Carrery vsadili vše na jednu kartu a do jejich útočných tažení se zapojují i obránci, nechme se překvapit, zdali se to hostům nevymstí.
76'
Luiz Adriano hlavou prodloužil nákop z pravé strany do pokutového území, kde ale nebyl nikdo v dresu moskevského celku.
75'
Moskevští fotbalisté už na nic nečekají a po každém přerušení hry se snaží okamžitě rozehrát, na vstřelení dvou gólů už Spartaku zbývá jen čtvrthodina.
74'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Lorenzo Melgarejo.
72'
Zhruba dvacet minut před koncem se na trávníku nic převratného neděje, zdá se, že domácí Athletic Club má situaci pod kontrolou.
71'
Iturraspeho centr od rohového praporku ale Selichova vůbec neohrozil, domácí středopolař svůj nákop nasměroval přímo do zámezí.
70'
Hra je ale stále přerušena, rozhodčí ještě uklidňuje postrkující se Garcíu a Bocchettiho.
69'
Alexandr Selichov vyboxoval Susaetův centr mířící do předbrankového prostoru do bezpečí těsně před dotírajícím Williamsem, baskický celek však ještě bude mít k dispozici roh.
67'
Andrej Ješčenko za ostrý zákrok na Markela Susaetu vyfasoval žlutou kartu.
66'
Tentokrát se exekuce rohového kopu z druhé strany ujal Quincy Promes, jeho centr ale v šestnáctce nikoho v bílém dresu nenašel a domácí už zakládají protiútok.
65'
A ten se navíc bude opakovat, centr Glušakova totiž jeden z domácích hráčů zblokoval zpět do zámezí.
64'
Kombarovův nákop do pokutového území byl zblokován do zámezí, fotbalisté Spartaku tak budou mít k dispozici rohový kop.
63'
Po útočném faulu Iñakiho Williamse byla hra znovu přerušena a Moskvané budou mít čas a klid na rozehrávku.
62'
Po hodině zápasu se hra trochu uklidnila, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a u míče je nyní domácí brankář Iago Herrerín.
60'
Fotbalistům baskického celku po vstřelení vyrovnávacího gólu narostla křídla, nyní se Athleticu podařilo vybojovat rohový kop.
59'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Sofiane Hanni, přichází Zé Luís.
58'
Stále platí, že Spartak musí vstřelit alespoň dva góly, v takovém případě by ale nepostupoval přímo, nýbrž by se prodlužovalo.
57'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Athletic zničehonic udeřil a o fous se přiblížil postupu! Enric Saborit po krásném průniku po levém křídle pronikl až na levý okraj pokutového území, odkud posadil balon přímo na hlavu XABIERA ETXEITY, jenž se trefil přesně!
55'
Domácí se po delší době prokombinovali na útočnou polovinu a hned z toho byla střela Iñakiho Williamse, který ale ze slibné pozice míč vůbec netrefil podle představ a poslal ho až zhruba do třicáté řady.
54'
Po faulu na Dmitrije Kombarova byla hra opět přerušena, z nařízeného přmého kopu ale hosté nezahrozili, poněvadž Quincy Promes trefil jen zeď.
53'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Mikel San José.
52'
Mikel Rico nepěkně dopadl na trávník poblíž rohového praporku a zřejmě si přivodil nějaké potíže s kolenem, hráči Spartaku se tak k exekuci rohového kopu zatím nedostanou.
51'
Iñaki Williams se pokusil posunout míč pod sebe na De Marcose, ten ale záměr svého parťáka nepochopil a hosté už zakládají protiútok.
49'
Na hráčích Bilbaa je znát, že jsou v krizi. Baskický celek v lize v posledních týdnech prakticky nevyhrává a propadá se tabulkou, nechme se překvapit, zdali náskok z prvního utkání bude Athleticu stačit k postupu.
48'
Pašalić se po levém křídle ale daleko neprobil a následovat bude autové vhazování pro svěřence Josého Ángela Zigandy.
47'
Markel Susaeta se sám ujal rozehrávky poté, co byl faulován Andrejem Ješčenkem, akce Athleticu ale záhy ztroskotala.
46'
Polovina odvety mezi Athleticem a Spartakem je za námi. Po vlažnějším začátku utkání převzali iniciativu hosté, kteří v prvním utkání na domácí půdě prohráli 1:3, a zcela zaslouženě se ujali vedení zásluhou Luize Adriana. Spartaku k postupu ovšem stále chybí dva góly, dočkáme se po změně stran dramatu? To začneme zjišťovat ve 22:11.
45+4'
45+3'
Kombarov fauloval De Marcose, domácí tak budou moci ještě jednou v poklidu rozehrát.
45+2'
Na stadionu San Mamés už pár desítek sekund běží čtyřminutové nastavení a hra je stále přerušena, poněvadž García se s bolestivou grimasou teprve šourá ze hřiště.
45'
Po souboji s Promesem zůstal ležet v bolestech na trávníku Raúl García, domácí středopolař se drží za kotník a nevypadá to s ním vůbec dobře.
44'
V samotném závěru druhého poločasu jde Spartak do vedení a nutno říct, že zcela zaslouženě. Dmitrij Kombarov posadil z levé strany milimetrově přesný centr na hlavu LUIZE ADRIANA, který se hlavou trefil nechytatelně k tyči a zapsal se tak mezi střelce i v odvetě!
42'
Dalekonosný nákop na sprintujícího Iñiga Lekueho byl příliš prudký a míč se stal snadnou kořistí obránců moskevského celku.
41'
Souboj o míč ve středu hřiště ovládl hostující Luiz Adriano, který následně přenechal balon volnému Pašalićovi, ten ale o něj vzápětí přišel.
39'
Z uctivé vzdálenosti to teď zkusil Mario Pašalić, jeho neutěšená rána ale vcelku výrazně minula prostor mezi třemi tyčemi.
38'
Bez největší hvězdy Aritze Adurize hrající Athletic se dnes zatím trápí, Spartak je v odvetě o něco lepším týmem, ačkoliv první zápas prohrál jasně 1:3.
37'
Etxeita propadl ve středu hřiště a byla z toho rychlá protiakce Spartaku, kterou z levého okraje pokutového území zakončil Promes, jeho pokus ale těsně minul vzdálenější tyč.
35'
Quincy Proes si navedl míč z levé strany na osu hřiště a poté zpoza hranice pokutového území vypálil, jeho projektil ale mířil do středu brány a Herrerín si připsal snadný zákrok.
34'
Zobninův dalekonosný nákop do pokutového území našel jen Yeraye, ten ale poté nedokázal rozehrát přesně.
33'
Óscar de Marcos se pokusil překvapit Selichova nečekanou střelou z okraje pokutového území, jeho přízemní pokus placírkou ale postrádal přesnost.
31'
Žlutou kartu dostává Salvatore Bocchetti (FK Spartak Moskva).
31'
Alexandr Selichov dnes už poněkolikáté rozehrál prachbídně, míč je opět v autu a vhazovat budou fotbalisté Bilbaa.
30'
Z nařízeného rohového kopu už Moskvané nezahrozili a na opačnou stranu se naopak vydal Iñaki Williams, daleko se však nedostal.
29'
Roman Zobnin to vzal na sebe z nějakých dvaceti metrů a Iago Herrerín měl co dělat, aby jeho dělovku vyrazil.
28'
Kombarovův nákop do pokutového území prodloužil Mikel Rico do bezpečí. O chviličku později to z uctivé vzdálenosti zkusil Denis Glušakov, jeho nepřesnou ránu ale Herrerín pouze zkontroloval pohledem.
27'
Rozehrávka obou týmů zatím vázne, kromě šance Williamse přerušené pro ofsajd jsme zatím nebyli svědky žádné vážnější příležitosti a Herrerín ani Selichov ještě nemuseli zasahovat.
25'
Mikel Rico ve středu hřiště zvládl hlavičkový souboj s Hannim, načež posunul míč pod sebe na stopery, ti ale poté jen odevdzali balon Spartaku.
24'
Williamsův centr z pravé strany skončil jen u hostujícího stopera Bocchettiho, jemuž se už ale nepodařilo přesně rozehrát a domácí budou vhazovat.
23'
Akce tažená po levém křídle Dmitrijem Kombarovem ale neměla dlouhého trvání a na opačnou stranu už vyráží Susaeta s Ricem.
21'
Krátce poté ale Markel Susaeta ztratil rovnováhu a míč mu ujel do autu, okamžitě po nařízeném vhazováním se hráči Spartaku vydali do rychlého protiútoku.
20'
Andrej Ješčenko se ale při rozehrávce dostal pod tlak a nakonec jen odkopl míč do autu.
19'
Ofsajd a v něm Iñaki Williams, moskevští fotbalisté tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
18'
Óscar de Marcos si nestihl zpracovat Lekueho prudký nákop na útočnou polovinu, následovat bude jen odkop od svatyně Spartaku.
16'
Zpoza hranice pokutového území to teď zkusil Quincy Promes, jeho přízemní rána ale postrádala přesnost a Iago Herrerín mohl zůstat v klidu.
15'
Čtvrthodinka hry je za námi a zatím se na hřišti nic moc neděje, ani jednomu týmu se nedaří dostat se k souvislé kombinaci.
14'
Kombarovův centr z levé strany nikoho v bílém dresu nenašel. O chvilku později se sice ještě málem dostal do zakončení Zobnin, ten si ale pomohl útočným faulem na Saborita.
12'
Zatím sledujeme velmi bolestivé utkání, teď se po souboji se Salvatorem Bocchettim drží za hlavu zkušený Raúl García.
11'
Iñaki Williams měl po rychlé protiakci Athleticu na kopačce úvodní gól, ve stoprocentní palebné pozici mu byl ale odpískán ofsajd.
10'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Serdar Tasci, přichází Ilja Kutěpov.
9'
Moskvané musí alespoň prozatím pokračovat ve hře bez Tasciho, nechme se překvapit, zdali bude muset hostující lodivod Massimo Carrera sáhnout ke střídání.
8'
Komplikace pro Spartak. Se Serdarem Tascim to nevypadá vůbec dobře, hostující zadák se drží zřejmě za žebra a pomalu opouští hrací plochu.
7'
Mikel Rico nedokázal dostat pod kontrolu skákavý pas a k míči se na chviličku dostali hosté, Zobnin ale kulatý nesmysl poslal pouze do autu.
5'
Dmitrij Kombarov se pokusil nečekanou kolmicí směrem do šestnáctky oslovit Luize Adriana, ten se ale k míči vůbec nedostal a Bilbao už zakládá další protiútok.
4'
Přízemní centr Raúla Garcíi z pravé strany strážce svatyně Spartaku bez potíží ukryl ve své náruči.
3'
Susaetův centr mířící na Xabiera Etxeitu ale domácí zadák nedokázal dostat pod kontrolu, o chviličku později však Alexandr Selichov pod tlakem jen zakopl balon do autu.
2'
Andrej Ješčenko u postranní čáry v hlavičkovém souboji nedovoleně povalil k zemi Markela Susaetu, baskický celek tak bude mít k dispozici standardku z poměrně zajímavé pozice.
1'
Úvodního výkopu se ujali v černých dresech hrající domácí fotbalisté, kteří do kombinace okamžitě zapojili i brankáře Herrerína.
1'

Athletic Bilbao: Herrerín – Lekue, Yeray, Etxeita, Saborit – M. Rico, Iturraspe – de Marcos, Raúl García, Susaeta – I. Williams.
Náhradníci: Arrizabalaga – San José, Etxebarria, Núñez, Merino, Aduriz, I. Córdoba.

FK Spartak Moskva: Selichov – Ješčenko, Tasci, Bocchetti, D. Kombarov – Pašalić, Glušakov – Zobnin, Hanni, Promes – L. Adriano.
Náhradníci: Rebrov – Luís, Samedov, Fernando, Melgarejo, Kutěpov, Pedro Rocha.

Rozhodčí: Stieler – Foltyn, Seidel (všichni Německo).
Fotbalisté Spartaku se na druhou stranu mohou pochlubit mnohem lepšími výsledky v lize. Moskevskému celku patří třetí příčka tabulky se stejným ziskem sedmatřiceti bodů jako druhý Petrohrad, zatímco Bilbao v Primera División často klopýtá a momentálně je až čtrnácté. Svěřenci Josého Ángela Zigandy navíc už šest kol čekají na vítězství, a Evropská liga je tak letos nejspíš jejich jedinou šancí na úspěch.
Po prvním utkání na ruské půdě má výrazně blíže k postupu favorizované Bilbao. Baskové díky dvěma trefám nestárnoucího Aritze Adurize a vlastnímu gólu Ilji Kutěpova vedli po první půli už 3:0 a po změně stran sice na dvoubrankový rozdíl snížil Luiz Adriano, přesto by se musel stát zázrak, aby Moskvané přes španělského favorita přešli.

Sestavy z prvního zápasu:
Bilbao: Herrerín – de Marcos, Yeray, Etxeita, Lekue – Iturraspe, M. Rico, Susaeta (C), Raúl García – I. Williams (83. Merino), Aduriz.
Spartak: Rebrov – Ješčenko, Tasci, Kutěpov, D. Kombarov – Melgarejo (58. Luís), Glušakov (C) (75. Hanni), Zobnin, Fernando – Promes, L. Adriano.
Srdečně vítám všechny fotbalové nadšence u sledování textového přenosu z odvetného utkání šestnáctifinále Evropské ligy, v němž Athletic Bilbao přivítá FK Spartak Moskva. Tak si to od 21:05 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.