Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Braga : Marseille - 22. února 2018   21:05

Braga
Braga
31' R. Horta (W. Eduardo)
1:0
(1:0)
Marseille
Marseille
Braga
Matheus – Goiano (C) (73. F. Martins), B. Viana, R. Silva, Jefferson – Esgaio, A. Horta, N. Vukčević – W. Eduardo, Koka (54. Paulinho), R. Horta (73. Xadas).
T. Sá – Figueiras, Rosić, Xadas, Paulinho, F. Martins, Loum Ndiyae.
Estádio AXA, Braga (POR)
Marseille
Pelé – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Maxime López, Gustavo (C), M. Sanson (84. Payet) – N'Jie (46. Anguissa), Germain (72. Thauvin), Ocampos.
Escales – Payet, Abdennour, Amavi, Thauvin, Anguissa, Sari.

Marseille v prvním zápase proti Braze doma vstřelila tři branky, když se dvakrát prosadil Valère Germain a střídající Florian Thauvin. Oba dva hráči se představili v akci i v odvetě, prosadit se ale nedokázali, stejně jako jejich spoluhráči. Braga sice v odvetě zvítězila zásluhou gólu Ricarda Horty, jenže další gól už se ji přidat nepodařilo a francouzský tým se raduje z postupu mezi nejlepších 16 týmů UEFA Europa League, přestože ani na sedmý pokus v Portugalsku nevyhrál a domácí ukončili sérii 23 zápasů na evropské scéně, během kterých nedokázali udržet čisté konto. Konečný výsledek. Braga 1 Marseille 0 (agregát 1:3).
90+4'
90+3'
Wilson Eduardo na pravé straně šestnáctky parádně zalepil vysoký míč, jeho následný přízemní centr ale skončil v náručí Yohanna Pelého, který šel rychle k zemi.
90+2'
Podle neoficiálních statistik si dnes oba dva brankáři připsali tři úspěšně zákroky. Oficiální budou až po zápase.
90+1'
Ještě před nastavením se domácí dostali na hranici šestnáctky k pohotovému zakončení, jenže bylo slabé a zamířilo pouze do náruče brankáře Yohanna Pelého.
90'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 4 minuty.
89'
Fábio Martins si řekl v blízkosti šestnáctky o faul, rozhodčí ale jeho volání nevyslyšel a protiútok Marseille ztroskotal.
89'
Do konce utkání zbývají odehrát necelé dvě minuty a za pár okamžiků se dozvíme, kolik se ještě bude nastavovat.
88'
Valère Germain odešel ze hřiště a nahradil ho před pár minutami právě Florian Thauvin, což je zajímavé, protože oba dva borci skórovali v prvním zápase v Marseille.
87'
Raúl Silva naskočil na útočné polovině v souboji rameno na rameno do Floriana Thauvina, který zůstal ležet na hřišti.
86'
Fábio Martins napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, jenže zamířil pouze doprostřed brány a náruče Yohanna Pelého. Domácí hráč by nyní nejradši snědl dres.
85'
Braga hrála po přestávce hodně aktivně, během posledních minut se ale zatáhla do obrany a domácí mají velký tlak.
84'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Dimitri Payet.
83'
André Horta rozehrál standardní situaci a Fábio Martins hlavičkoval přibližně metr a půl nad bránu.
82'
Lucas Ocampos zahrál rukou a Braga bude na pravé straně u rohového praporku rozehrávat standardní situaci.
81'
Domácí se rychle vrátili k míči a Fábio Martins se snažil na hranici šestnáctky prosadit, jenže poskakující míč nezpracoval a Marseille se opět úspěšně ubránila.
80'
Braga na pravé straně rozehrála rohový kop, následný centr se ale nepovedl a byl na hranici šestnáctky odvrácen.
79'
Fábio Martins si naběhl u levé postranní čáry na kolmou přihrávku od Jeffersona, u rohového praporku se ale neprosadil. Jeden z obránců hostí to udělal skvěle.
78'
Luiz Gustavo dnes hodně brnká domácím fotbalistům na nervy a je pro mě překvapení, že ještě neviděl žlutou kartu.
77'
Luiz Gustavo a Paulinho se do sebe pustili ve středu hřiště, rozhodčí to ale udělal šibalsky a vystačil si s domluvou.
76'
Čtvrthodiny před koncem Marseille stále vede nad Bragou těsně 1:0, když po přestávce zahodila velké šance.
75'
André Anguissa neváhal a prudce vypálil ze střední vzdálenosti, jeho rána ale zamířila vysoko nad bránu.
74'
Hiroki Sakaj unikal podél levé postranní čáry a Ricardo Esgaio ho sestřelil ostrým skluzem. Jasná žlutá karta, kvůli které útočník Bragy přijde o nadcházejí zápas.
73'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ricardo Horta, přichází Xadas.
73'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Marcelo Goiano, přichází Fábio Martins.
72'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Florian Thauvin.
72'
Braga na levé straně v rychlém sledu rozehrála dva rohové kopy, ani po jednom se ovšem do zakončení nedostala.
71'
Na opačné straně mohl po chybné rozehrávce brankáře udeřit Wilson Eduardo, jenže přízemní střelou z levé strany šestnáctky těsně minul přední levou tyč!
71'
Valère Germain se mohl po přízemním centru z levého křídla radovat z gólu, jenže míč přeběhl.
70'
Marseille je po přestávce výrazně lepší a nyní centroval z levého křídla Lucas Ocampos, jeho centr byl ale odvrácen.
69'
Lucas Ocampos se ocitl na levé straně šestnáctky v obrovské šanci, jenže přízemní střelou napálil vybíhajícího Matheuse mezi nohy! Fantastický a obětavý zákrok!
68'
Nikola Vukčević si ve středu hřiště dobře pokryl míč tělem a Luiz Gustavo ho zezadu nepříjemně fauloval.
67'
Braga se nyní snaží držet míč na svých kopačkách, protože si je dobře vědoma síly hostující Marseille.
65'
Paulinho ve středu hřiště sestřelil Morgana Sansona a zcela po zásluze viděl za svůj faul žlutou kartu.
64'
Hiroki Sakaj se po přetaženém centru z pravé strany dostal na vzdálenější levé tyči k hlavičce, Matheus šel ale rychle do kolen, aby míč volejbalovým zákrokem vyrazil!
63'
Jefferson se snažil prchnout podél levé postranní čáry kolem Bouny Sarra, který ho evidentně zatáhl za pravou ruku, faul se ale překvapivě nepískal a Marseille vhazovala.
62'
Ze zápasu uplynula více než hodina hry a Braga stále vede těsně 1:0 a potřebuje vstřelit minimálně dva góly, aby zápas dotáhla alespoň do prodloužení. Marseille ale hraje dobře.
61'
Marseille se k ničemu nedostala, zatímco Braga vyrazila do protiútoku na ose hřiště, tentokrát z něho ale nic nebylo.
60'
Braga vyrazila podél levé postranní čáry do protiútoku a na vzdálenější pravé tyči si naběhl na přetažený přízemní centr Paulinha útočník Wilson Eduardo, ve skluzu ale bránu minul.
59'
Lucas Ocampos se snažil prosadit na levém křídle a vybojoval pro svůj tým standardní situaci, kterou rozehrál Maxime López nakrátko a následný centr byl odvrácen.
58'
Marseille už se dnes ocitla v postavení mimo hru šestkrát, zatímco domácí Braga pouze jednou jedinkrát.
57'
Francouzský celek zablokoval nebezpečný zpětný centr Bragy z levé strany šestnáctky a vyrazil do protiútoku, který byl zpomalen, a vzápětí se mával ofsajd.
56'
Marseille na pravém křídle zrychlila hru kolmou přihrávkou, která zamířila do území nikoho. Odkop od domácí brány.
55'
Ze druhého poločasu uplynulo téměř deset minut a Braga se po přestávce vytratila ze hry. I proto zřejmě změna.
54'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Koka, přichází Paulinho.
54'
Luiz Gustavo se snažil na levé straně hřiště vybojovat ztracený míč a byl mu odpískán faul. Braga připravuje první střídání, u střídaček už je připravený do hry Paulinho.
53'
Bouna Sarr centroval od pravé postranní čáry, jeho přetažený centr ale na vzdálenější levé tyči nikoho nenašel.
52'
Matheus dnes příliš mnoho práce neměl, ve správný čas ale vytáhl fantastický zákrok, kterým podržel Bragu.
51'
Marseille vstoupila do druhého poločasu ve skvělém světle a v rychlém sledu si vytvořila dvě slibné šance.
50'
Valère Germain si naběhl do šestnáctky na přízemní centr z levého křídla a ocitl se v obrovské šanci, jenže míč napálil nadvakrát pouze do brankáře Matheuse! Obrovská šance!
50'
Střídající André Anguissa vystřelil zpoza šestnáctky a jeho přízemní střela těsně minula vzdálenější levou tyč!
49'
Lucas Ocampos si to dobře namířil do šestnáctky, mezi pěticí protihráčů už se mu ale míč dále prorvat nepodařilo.
48'
Ricardo Esgaio si na pravé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku a bez přípravy z úhlu vypálil pravačkou, jeho prudká střela ale zamířila nad bránu.
47'
Braga rozehrála druhý poločas a hosté před jeho výkopem sáhli ke změně. Na hřiště vyběhl André Anguissa.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Clinton N'Jie, přichází André Anguissa.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:08.
Domácí Braga byla od úvodních minut lepším týmem a zaslouženě se ujala vedení, když se po půlhodině hry prosadil Ricardo Horta. Marseille nebyla úplně bezzubá, když už se ale její hráči dostali do zakončení, tak mířili mimo. Skóre po poločase. Braga 1 Marseille 0.
45+1'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45'
Luiz Gustavo ve středu hřiště zezadu drobně zatáhl za bok Ricarda Hortu, který vsedě ukazoval, že už to byl druhý faul a měl by vidět žlutou kartu. Já s ním zcela souhlasím.
44'
Luiz Gustavo v blízkosti středového kruhu ostře sestřelil Ricarda Hortu, rozhodčí si ovšem vystačil s domluvou.
43'
Hiroki Sakaj poslal míč do šestnáctky po přenesení hry z levé strany a Matheus v pohodě stáhl jeho centr ze vzduchu.
42'
Clinton N'Jie na levé straně hřiště předvedl pěkný sprint a zasekávačku, technická střela z úhlu ale skončila vysoko nad.
41'
Do konce prvního poločasu odvetného utkání mezi Bragou a Marseile zbývá odehrát pět minut. Domácí vedou 1:0.
40'
Braga na pravé straně hřiště v rychlém sledu rozehrála dva rohový kopy, ani v jednom případě se ale do zakončení nedostala. Ve druhém k němu měla blíže.
39'
Maxime López si naběhl na pravé straně šestnáctky na kolmý míč, jenže poté se mu ho nepodařilo zašlápnout, čehož domácí využili a odvrátili míč do bezpečí.
38'
Marseille nepřesně rozehrála podél pravé postranní čáry a domácí Jefferson poté mohl v klidu vhazovat.
37'
Clinton N'Jie se neprosadil na levé straně šestnáctky proti dvojnásobné přesile Bragy a Matheus odkopával od brány.
36'
Maxime López rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a jeho střílený centr byl na přední tyči odvrácen.
35'
Ricardo Esgaio zezadu nepříjemně dohrál rozehrávajícího Luize Gustava a mohl být rád, že neviděl žlutou kartu.
34'
Braga na pravé straně rozehrávala standardní situaci, jenže následný centr nic kloudného nepřinesl.
33'
Adil Rami fauloval na útočné polovině Marseille a za svůj faul vzápětí viděl žlutou kartu.
31'
Braga právě vstřelila branku!
Jefferson nádherně odcentroval z levého křídla a na vzdálenější pravé tyči míč bez přípravy sklepl před bránu Wilson Eduardo, čehož dokonale využil RICARDO HORTA a míč bez přípravy napálil do brány! Asistence: Wilson Eduardo.
30'
Jefferson rozehrál na levé straně standardní situaci v podobě hodně zkráceného rohového kopu a poslal před bránu pěkný centr, fotbalisté hostujícího celku ho ale odvrátili.
29'
Braga rozehrávala na levé straně hřiště standardní situaci, jenže na hranici šestnáctky byla pětice hráčů Marseille, a to by bylo, aby jeden z nich míč nedokázal odvrátit.
28'
Hiroki Sakaj čistým skluzem odvrátil míč na rohový kop a po přetaženém centru z pravé strany se Braga k ničemu nedostala. Jefferson se vzápětí ukvapil se střelou.
27'
André Horta v blízkosti šestnáctky po přihrávce z levé strany dlouho váhal se zakončením a nakonec o míč přišel.
27'
Marseille přečkala tlak Bragy a nyní je to francouzský tým, který začíná přebírat iniciativu.
26'
Clinton N'Jie čekal na hranici šestnáctky, zda k němu projde diagonální přihrávka z levé strany. Neprošla.
25'
Koka se dostal na levé straně šestnáctky po zpracování vysokého míče ke střele levačkou, jenže mu nesedla a Yohann Pelé si připsal v bráně Marseille snadný zákrok.
24'
Bouna Sarr krásně odcentroval z pravé strany a uprostřed šestnáctky hlavičkoval vedle pravé tyče Clinton N'Jie.
23'
Valère Germain se sice na pravé straně hřiště nedokázal prosadit, vybojoval ovšem pro svůj tým autové vhazování.
22'
První poločas se za chvíli přehoupne do své druhé poloviny a zatím marně čekáme na gól. Braga je ovšem lepší a Marseille si zřejmě přijela do Portugalska pro remízu.
21'
Braga má stále velkou územní převahu, zatím ji ovšem hráči portugalského týmu nedokázali využit.
20'
Wilson Eduardo po rychlém protiútoku a skvělém napadání Bragy napřáhl zpoza šestnáctky po zpracování míče k pohotové střele, která zamířila nad bránu Marseille.
19'
Braga se pokusila zahrozit nyní po dlouhé kolmé přihrávce a Yohann Pelé zbytečně míč odkopl vedle pravé postranní čáry.
18'
Koka se po přetaženém centru z pravé strany šestnáctky snažil na vzdálenější levé tyči nasimulovat penaltu, jenže rozhodčí mu to nezbaštil a viděl žlutou kartu.
18'
Marseille rozehrála na levé straně rohový kop nakrátko a poté přišel do šestnáctky centr, proti kterému se rychle vydal z brány Matheus, a ve snaze vyboxovat míč byl faulován.
17'
Fotbalisté francouzského týmu nyní akci po rychlém protiútoku na levé straně šestnáctky zbytečně překombinovali, po sraženém přízemním centru ale alespoň vybojovali rohový kop.
16'
Marseille v úvodu zápasu zahrávala dva rohové kopy, ani po jednom se ale k ohrožení brány Bragy nedostala.
15'
Raúl Silva odvrátil míč hlavou na rohový kop, který Marseille rozehrála nakrátko, a následný centr ze hry uprostřed šestnáctky vyboxoval do bezpečí pozorný brankář Matheus.
14'
A další nepříjemný přízemní centr, tentokrát z levé strany šestnáctky, na který si na vzdálenější pravé tyči naběhl Ricardo Esgaio, z voleje se mu ale ideálně zakončit nepodařilo.
13'
Jefferson poslal z levého křídla do šestnáctky parádní přízemní centr a hosté měli štěstí, že ho nikdo z domácích fotbalistů nedokázal tečovat a míč prolétl napříč šestnáctkou mimo.
12'
André Horta zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho střela ale stejně jako ta bratrova minula bránu Marseille.
11'
Portugalský tým vstoupil do utkání velice dobře, a pokud by se mu podařilo brzo skórovat, mohl by být zbytek utkání velice zajímavý. Marseille ovšem vede na agregát 3:0.
10'
Ze zápasu je odehráno téměř deset minut a zatím čekáme na nějakou šanci, která by zaváněla gólem. Braga má ovšem územní převahu, což nyní potvrdil střelou zpoza šestnáctky Ricardo Horta, míč ale z otočky napálil vysoko nad.
9'
Ricardo Horta se u pravé tyče srazil s protihráčem, na penaltu to ale bylo málo a hra pokračovala. Marseille se ubránila a Lucas Ocampos přízemní střelou těsně minul přední levou tyč.
8'
A další přízemní centr mířil před bránu Marseille z pravé strany a tentokrát byl pořádně nebezpečný, hosté ovšem dokázali míč těsně před hranicí malého vápna znovu odvrátit.
7'
Fotbalisté portugalského týmu se dostali na pravém křídle k přízemnímu centru od brankové čáry, který byl na přední tyči brány Olympiqueu Marseille odvrácen do bezpečí.
6'
Yohann Pelé se ocitl po malé domů pod tlakem a raději míč odpálil daleko za pravou postranní čáru. Braga rychle vhazovala, ani vzápětí se ovšem do zakončení nedostala.
5'
Clinton N'Jie krásně odcentroval z pravého křídla a na vzdálenější levé tyči si zpracoval přetažený míč Valère Germain, jeho střílený centr byl ale vzápětí zablokován.
4'
Braga v prvním zápase, jak už bylo avizováno, ani jednou nevystřelila na bránu, tak uvidíme, jak si dnes povede doma.
3'
Valère Germain si na pravé straně šestnáctky nabíhal na dlouhý kolmý pas, jenže se ocitl v ofsajdu. Útočník Marseille v prvním zápase vstřelil dva góly a je hodně nebezpečný.
2'
Oba týmy se v rychlém sledu snažily prosadit po kolmé přihrávce, jenže ta na straně francouzského týmu skončila za postranní čárou, zatímco pas Bragy u brankáře Yohanna Pelého.
1'
Hlavní rozhodčí Svein Oddvar Moen dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarala hostující Marseille.
1'
Marseille se představila v Portugalsku šestkrát a nikdy na jihu Evropy nedokázala vyhrát. Fotbalisté Bragy během posledních 23 utkání na evropské scéně ani jednou neudrželi čisté konto. Začátek za okamžik.

SC Braga: Matheus – Goiano (C), B. Viana, R. Silva, Jefferson – Esgaio, A. Horta, N. Vukčević – W. Eduardo, Koka, R. Horta.
Náhradníci: T. Sá – Figueiras, Rosić, Xadas, Paulinho, F. Martins, Loum Ndiyae.

Olympique Marseille: Pelé – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Maxime López, Gustavo (C), M. Sanson – N'Jie, Germain, Ocampos.
Náhradníci: Escales – Payet, Abdennour, Amavi, Thauvin, Anguissa, Sari.

Rozhodčí: Svein Oddvar Moen. Asistenti: Kim Thomas Haglund, Magnus Lundberg. Čtvrtý rozhodčí: Jon-Michael Knutsen. Brankoví rozhodčí: Tore Hansen, Ola Hobber Nilsen (všichni NOR).
Braga se ve čtvrtek večer na Estádio AXA v letošní sezóně zřejmě rozloučí s pohárovou Evropou poté, co v prvním zápase vyřazovací části UEFA Europa League nevystřelila na hřišti Marseille ani jednou na bránu a francouzskému týmu podlehla rozdílem třídy. Klub z francouzského přístavního města zvládl utkání na jedničku, když se v jeho dresu dvakrát prosadil Valère Germain a Florin Thauvin, který začal utkání na lavičce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.