Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Kodaň : Lok. Moskva - 14. září 2017   19:00

FC Kodaň
Olsen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Boilesen (C) – Kusk, Greguš, Zeca (86. Kvist), Verbič – Sotiriou, Pavlović (81. Pušić).
Andersen – Bengtsson, Kvist, U. Matić, Pušić, Amankwaa, Falk.
Göçek – Eyisoy, Yilmaz.
Telia Parken, Kodaň
Lok. Moskva
Guilherme – Michalik, Pejčinović, S. Kvěrkvelija, Rybus – Ignatěv, Igor Denisov (C), Tarasov, Manuel Fernandes, Alexej Mirančuk (82. Anton Mirančuk) – Farfán (70. Éder).

Díky za pozornost a zase někdy u Evropské ligy nashledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 12:15.
Je konec. Utkání nám nenabídlo ani jednu branku, a tak oba celky berou po jednom bodu. Jediná velká šance byla k vidění hned na začátku střetnutí, kdy skóroval z ofsajdu Andrija Pavlović. Více šancí již nebylo, utkání tedy spíše zklamalo.
90+4'
90+3'
Ještě jedno zakončení přišlo. Z otočky to zkoušel ve vápně jeden z domácích, míč byl ale zablokován a do branky nepropadl. Utkání tak končí bezbrankovou remízou.
90+2'
Další míč mířící na hlavu jednoho z domácích hráčů. Ten zakončoval v záklonu, a tak balon netrefil úplně ideálně. Guilherme neměl těžkou úlohu.
90+1'
A první branka přijít mohla. Peter Ankersen našel hlavu Pierose Sotirioua, jenž hlavičkou zakončoval. Guilherme byl ovšem pozorný, míč doprostřed branky chytil.
90'
Nyní to byl kousek. Hlavička se snesla před penaltový puntík, kde chtěl jeden z hráčů zakončovat. To se mu ovšem nepovedlo, míč jen minul.
89'
S rozehrou rohového kopu ovšem budeme muset vyčkat. Český obránce Michael Lüftner zůstal po zákroku ve středu pole ležet na zemi, nejspíše ovšem bude v pořádku.
88'
Z rohu nic nebylo, následovat bude ovšem druhý. Po centru Boilesena z levé strany odvrátil na standardní situaci hostující Taras Michalik.
87'
Domácí se dostali do vápna a vybojovali rohový kop, který může toto utkání rozseknout. Dojde k tomu?
86'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Zeca, přichází William Kvist.
85'
Nyní se Benjamin Verbič dokázal obhodit obránce a dostat se do vápna. Následně jej ale nepředběhl a jen fauloval. Odkop od branky Guilhermeho.
84'
No, nyní nejspíše sudá pomohl domácím. Éder byl těsně před vápnem jasně faulován, následně postupoval do útoku Greguš, na nějž zákrok odpískán byl. Tarasov dokonce uviděl kartu.
83'
Vladislav Ignatěv se nyní hodně elegatně prosmýkl do šestnáctky a následně chtěl zakončovat. Tělem jej ovšem o míč připravil bránící hráč, ačkoliv se to právě ruskému hráči moc nelíbilo.
82'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Anton Mirančuk.
81'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Andrija Pavlović, přichází Martin Pušić.
79'
Vše se pokusil zlomit svou střelou Éder, ale ten úspěšný nebyl. Jeho pokus levačkou skončil jen vedle branky. Pokračovat se tak bude výkopem.
78'
Ani druhý přímý kop ovšem nebyl ničím nebezpečný. Ani standardní situace dnes domácímu celku nevychází, utkání pomalu a jistě směřuje do výsledku 0:0.
77'
Standardka číslo jedna byla sice odvrácena, nicméně Zeca byl na opačné straně hřiště povalen, a tak uvidíme reparát z druhé strany.
76'
Benjamin Verbič vybojoval po faulu na svojí osobu standardní situaci z levé strany. Standardky se ujme slovenský záložník Ján Greguš, bývalý hráč českého Jablonce.
74'
Robin Olsen nejdříve vyrážel míč od své branky po nepříjemném nákopu, aby se následně jeho spoluhráči vydali do protiakce. Ta ale nebyla nijak zakončena.
72'
Zajímavý míč letěl od pravé lajny do vápna, kde se pokoušel hlavičkou prosadit jeden z hostů. Tomu se ale míč nepovedlo trefit hlavou tak, aby skončil mezi třemi tyčemi.
71'
Domácí postupovali do zakončení, nalezeni byli ovšem v ofsajdovém postavení. Pokračovat se tak bude rozehrou z hloubi obranné poloviny Lokomotivu.
70'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Jefferson Farfán, přichází Éder.
69'
Igor Denisov se ve středu hřiště dostal k míči a postupoval na útočnou polovinu. Tam jej ovšem zastavil Zeca, a to i za cenu žluté karty, kterou následně dostal.
68'
Kodaň se stále snaží, ale stále to není ono. Pomalu a jistě to vypadá, že dneska branku nejspíše neuvidíme. Každopádně, času ještě zbývá dost.
66'
Peter Ankersen následně prošel až do šestnáctky a byl osamocený před brankářem Guilhermem. Zblízka se mu ale zakončit nepovedlo.
65'
Utkání je v posledních minutách celkem nervózní a oba celky hrají mnohem důrazněji. Blíží se nám každopádně poslední dvacetiminutovka a stav je stále bez branek.
63'
Další pískot. Pieros Sotiriou dostal centr do vápna, kde byl držen a následně předal přes ležícího obránce. Turecký rozhodčí odpískal ovšem útočný faul.
62'
Sudí následně domlouvá Verbičovi a Ignatěvovi. Oba hráči se lehce pošťuchovali, vše se ale nakonec obešlo chytře bez nějakého karetního trestu.
61'
Kodaní to nyní jen zahučelo. Po centrovaném balonu se k volnému míči dostal hostující Manuel Fernandes, který levačkou z první zakončoval. Svým pokusem ale napálil jen boční síť.
60'
Rohový kop si vybojoval i Lokomotiv, ale ani on nevymyslel žádný střelecký pokus. Pokračovat se tak bude rozehrou dánského celku.
58'
Po rohovém kopu přišla trma vrma v pokutovém území. Andrija Pavlović měl odkrytou branku, ale míč ideálně netrefil. Nakonec se bude kopat od branky Guilhermeho.
57'
Po povedené kombinaci přihrával do šestnáctky Benjamin Verbič, který se pokoušel dát míč na penaltu, ale jeho příhra byla zablokována a míč skončil v zámezí.
56'
Zajímavá situace ve vápně Lokomotivu. Benjamin Verbič dával míč do šestnáctky, kde Pieros Sotiriou upadl. Nutno podotknout, že domácí forvard padal hodně ochotně.
55'
Fanoušci Kodaně ale pokračují v povzbuzování a ženou svůj celek za důležitými třemi body. Povede se dánskému klubu vstřelit branku?
53'
Pokračuje se v podobném tempu a obrazu hry, jak tomu bylo v prvním poločase. Žádné šance a hra spíše na polovině hřiště...
51'
Střílený centr od levé lajny vysílal Benjamin Verbič. Nikdo v bílém si na něj ovšem ve vápně nenaběhl, a tak přišel odkopl od branky Lokomotivu do bezpečí.
50'
Míč na Farfána nyní letěl hodně nadějně a nebýt teče brankáře, zakončoval by peruánský útočník do prázdné branky. Takhle v záklonu nohou míč nedokázal ideálně trefit.
49'
Na zemi následně zůstal ležet Jeffersoj Farfán, který byl ve vzdušném souboji lehce přistrčen domácím Denisem Vavrem. Standardka pro hosty.
48'
Kasper Kusk se šikovně dostával až na malé vápno podél brankové čáry. Riskantně, ale čistě zahrál bránící hráč, který míč odvrátil co nejdále od své branky.
47'
Domácí se hned po rozehře dostali do útoku. Nicolai Boilesen dostal míč na levé křídlo a před sebou měl volný prostor. Svým centrem ovšem trefil jen rukavice připraveného brankáře.
46'
Nepovedená standardní situace ukončila první poločas, který nebyl vůbec pohledný. Viděli jsme jedinou branku, která ovšem nebyla uznána pro ofsajd. Kodaň je mnohem aktivnější a svého soupeře přehrává, žádné šance ovšem k vidění nejsou.
45+1'
45'
Taras Michalik následně ukončil snažení jednoho z domácích, jenž nadějně unikal po levé lajně. Pokračovat se tak bude standardní situací, Michalik navíc vidí kartu.
43'
Do vápna vletěl míč, který byl hodně nebezopečný. Míč se ale nakonec po hlavičkovém pokusu dostal jen vedle branky. Pokračuje se odkopem od branky.
42'
Konec prvního poločasu se blíží a domácí stále kombinují v blízkosti hostující branky. Žádná střela ovšem k vidění není, což je veliká škoda.
40'
Andrija Pavlović si následně počínal nedovoleně v souboji s bránícím Kvěrkvelijou. Toho stáhl za rameno, a tak se píská útočný faul srbského forvarda.
39'
Domácí hráči se následně zlobí na tureckého rozhodčí, co že to odpískal za faul. Sudí byl ovšem neoblomný a za svým rozhodnutím si i následně stál.
38'
Hosté se dostávali do útočné akce, která ale byla přerušena bránícím hráčem. Ten míč nakopl do chráničů Ignatěva, od kterých se odrazil do autu. Skvělá práce.
37'
Ze střední vzdálenosti pokusil štěstí Zeca, domácí středopolař. Ani jeho pokus ale neohrozil prostor tří tyčí, které pozorně stráží bez nějaké větší práce Marinato Guilherme.
35'
Denis Vavro si nabíhal na zadní tyč a kdyby nepřišla teč od spoluhráče, nejspíše by slovenský zadák zakončoval do odkryté branky. Škoda pro domácí.
34'
Až nyní se ke střeleckému pokusu odhodlal Pieros Sotiriou. Jeho ránu ovšem ztečoval na rohový kop bránící hráč. Uvidíme standardní situaci z pravé strany.
33'
Stále kodanští fotbalisté kombinují na útočné polovině, ale žádná střela, šance či něco jiného. Uvidíme, jak tomu bude v horizontu následujících minut.
31'
Domácí celek se následně prokombinoval až do vápna. Přihrávka Benjamina Verbiče na levé křídlo ovšem nebyla pochopena, a tak se bude odkopávat od branky Lokomotivu.
30'
Hostům nevyšel útok, a tak se do protiakce hnali domácí. Jeden z hráčů byl ale čistě poslán k zemi na polovině hřiště, dánský velkloklub nicméně pokračuje v kombinaci.
29'
Fotbalisté v zelenočerveném se následně sice snažili, ale nepovedlo se jim vymyslet vůbec nic. Bránící hráči Kodaně se míče zmocnili a kombinují.
27'
Andrija Pavlović byl následně hledován přihrávkou po zemi, míč poslaný šajtlí se mu ovšem nepovedlo zachytit a ten tak skončil v zámezí. Odkop od branky Guilherma.
26'
Poprvé v utkání se bude také žlutit. Zeca postupoval středem hřiště, ale tělem jej dohrál a takovým spíše hokejovým hitem k zemi poslal polský obránce Rybus – žlutá pro něj.
25'
Hráči Lokomotivu si jen přihrávají na vlastní polovině a do kombinace zapojují také brankáře Guilhermea. Nic navíc to od ruského klubu není.
24'
Pohledná akce domácích, která ovšem končí dalším ofsajdem. Pieros Sotiriou dostal dloubákem míč do vápna, kde si jej zpracoval. Následně byl ale přerušen hvizdem tureckého rozhodčí.
22'
Hra pokračuje kombinací Kodaně na vlastní polovině. V utkání jsme viděli jednu neuznanou branku a na nějaké další tutovky čekáme. Snad co nejdříve přijdou!
21'
Vypadalo to na první kombinační hru Lokomotivu. Přihrávka Farfána na levé křídlo ovšem nevyšla a míč skončil v zámezí. Pokračovat se tak bude autem Kodaně.
19'
Po pravé straně se pokoušel projít do vápna Kasper Kusk, který se pokoušel prohodit si míč mezi nohy bránícího hráče. Ten ale zakročil a míč zablokoval.
18'
Pokračující kombinace Kodaně nenechává klidným hostujícího kouče Juriho Semana, jenž krouží kolem lajny a stále nabádá hráče Lokomotivu k větší aktivitě. Ta ovšem zatím nepřichází.
16'
Do vápna ruského klubu vletěl hodně nebezpečný nadýchaný míč. Ten musel nakonec odvracet rybičkou letící bránící hráč. Kodaň ovšem kombinuje i nadále.
15'
Lokomotiv se snaží, ale směrem dopředu je to zatím jedna velká bída. Nyní se pokoušel projít po pravé straně Alexej Mirančuk. Bránící hráč Kodaně jej ale pohodlně odstavil od míče.
13'
Domácí se následně opět dostali do šestnáctky, jeden z hráčů si ale nedokázal zpracovat míč v pokutovém území a ten skončil v zámezí. Odkop od branky Guilhermeho.
12'
Celé snažení domácích bylo zakončeno střelou z vápna. Levačkou zde zakončoval Kasper Kusk, branku ovšem o pár centimetrů přestřelil.
11'
Moskevský celek je dost možná lehce zaskočený hrou dánského klubu a nedostává se moc směrem do útoku. Kodaň hraje lépe a opět kombinuje před brankou.
9'
V další akci si Benjamin Verbič píchl míč mezi dva bránící hráče a dostal se do vápna. Balon se mu ovšem již nepovedlo zastihnout na hrací ploše, odkop od branky Lokomotivu.
8'
Následně přišla první branka utkání, které byla následně odvolána pro ofsajd! Andrija Pavlović dostal parádní míč a hlavičkou následně překonal brankáře, vše ale v ofsajdovém postavení.
7'
Lokomotivu nevyšlo další snažení, a tak se pokračovalo protiútokem domácích. Pieros Sotiriou se dostal s míčem až do vápna a následně přihrával na penaltu. Tam ale byly jen rukavice brankáře.
5'
První rychlejší akci utkání vedl polský Maciej Rybus. Ten se dostával až do vápna, přes bránícího hráče se mu ale projít nepovedlo. Pokračovat se tak bude rohem Lokomotivu.
4'
Opět míč skončil u branky Robina Olsena, který zatím zasahovat nemusel. Hraje se v hodně opatrném a poklidném tempu. Oba celky vědí, že start do skupin je veledůležitý.
3'
Nic z toho pro domácí nebylo, a tak se do útoku hnali opět hosté. Jefferson Farfán byl ale již podruhé nalezen v ofsajdové pozici. Hra se ovšem nepřerušovala, hostující forvard nehrál.
2'
Následně se domácí celek dostal do prvního útoku, který byl zakončen autem pro Dány. Hrát se tak bude v blízkosti branky Marinata Guilhermeho.
1'
Jefferson Farfán dostával první přihrávku za domácí obranu, někdejší snajpr Schalke 04 byl ovšem v ofsajdovém postavení. Odkopávat se tak bude od branky Kodaně.
1'
Domácí fotbalisté sice rozehráli, hned ovšem o míč přišli. Jako první tedy vidíme kombinační hru ruského celku, který hraje v zelenočervených dresech.
1'
Krásný den všem fanouškům! Oba celky jsou již na travnaté ploše a po hymně Evropské ligy začne utkání prvního kola!

FC Kodaň: Olsen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Boilesen (C) – Kusk, Greguš, Zeca, Verbič – Sotiriou, Pavlović.
Náhradníci: Andersen – Bengtsson, Kvist, U. Matić, Pušić, Amankwaa, Falk.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Michalik, Pejčinović, S. Kvěrkvelija, Rybus – Ignatěv, Igor Denisov (C), Tarasov, Manuel Fernandes, Alexej Mirančuk – Farfán.
Náhradníci: Medveděv – Kolomejcev, Éder, Rotenberg, Vitalij Denisov, Barinov, Anton Mirančuk.

Rozhodčí: Göçek – Eyisoy, Yilmaz..
LOKOMOTIV MOSKVA

Moskevský celek se nemusel do Evropské ligy nominovat přes předkolo, automaticky totiž šel do skupinové fáze díky úspěchu v lize. V letošním ročníku je Lokomotiv na druhém místě se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Zenit Petrohrad.V Premier Lize naposledy remizovali se sedmým Akhmatem 1:1.
FC KODAŇ

Cesta dánského celku do skupinové fáze Evropské ligy nebyla úplně nejlehčí. Ve druhém předkole si poradila se slovenskou Žilinou, kterou zdolala venku 3:1, a tak ji k postupu stačila i domácí prohra 1:2. Následoval Vardar, se kterým sice Kodaňští venku prohráli, doma jim ovšem nasázeli čtyři branky a postoupili. Cesta do skupin byla zakončena těsnou výhrou ve dvojzápase s Karabachem.
Krásný den všem fanouškům kvalitního evropského fotbalu. V tomto přenosu budeme sledovat utkání prvního kola Evropské ligy, FC Kodaň vyzve na domácím hřišti ruský Lokomotiv Moskva. Klání na Telia Parkenu startuje v 19:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.