Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Kodaň : Zlín - 2. listopadu 2017   19:00

FC Kodaň
FC Kodaň
40' Lüftner (Bengtsson) • 49' Verbič (Sotiriou) • 90+2' Verbič (Amankwaa)
3:0
(1:0)
Zlín
Zlín
FC Kodaň
Olsen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Bengtsson – Kusk (64. Falk), Zeca (C), U. Matić, Toutouh (72. Amankwaa) – Sotiriou (64. Pavlović), Verbič.
Andersen – Kvist, Pavlović, Roerslev, Holse, Amankwaa, Falk.
Dabanovič – Djukič, Tatar (vš. MNE)
Telia Parken, Kodaň
Zlín
S. Dostál – Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai (75. Železník), Traoré, Janíček (C) (54. Hnaníček), Jiráček – Diop (65. Mehanović), V. Vukadinovič.
Zlámal – Džafić, Matejov, Hnaníček, Bartošák, Železník, Mehanović.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Je dobojováno! Zlín své druhé vystoupení na půdě soupeře v Evropské lize nezvládl a v Kodani padl po výsledku 3:0! Domácí celek se do vedení dostal v závěru prvního poločasu, kdy se hlavou prosadil Michael Lüftner ! Pokud se chtěl Zlín spoléhat na nástup do druhého poločasu, tak hodně rychle narazil. Ve 49. minutě totiž přidal druhou branku domácího celku Benjamin Verbič ! V největší šanci českého celku se v 53. minutě objevil Vukadinovič, kterého vychytal Olsen! Kodaň už poté kontrolovala výsledek a v nastaveném čase přidal po krásné souhře svou druhou branku v utkání Benjamin Verbič !
90+3'
90+2'
Kodaň právě vstřelila branku!
Kodaň v nastaveném čase přidává třetí branku! Domácí fotbalisté dostali v blízkosti pokutového území moře volného prostoru a nakonec přidali další gól! BENJAMIN VERBIČ si narazil míč s volným spoluhráčem, prodral se před branku a střelou pod horní tyč překonal bezmocného Dostála!
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Střídající Danny Amankwaa si v závěru utkání naběhl na přihrávku do pokutového území, obešel Stanislava Dostála, jenže z ostrého úhlu trefil pouze tyč!
89'
Uroš Matić si v souboji na polovině soupeře pomohl přidržením Traorého za dres a vyfasoval žlutou kartu.
88'
Sympatický výkon dnes předvedli také příznivci hostujícího celku. Zlín přijela do Kodaně podpořit početná skupina fanoušků, která i v závěru utkání hlasitě skanduje.
87'
Pavlovič se na hranici pokutového území zbavil jednoho z obránců a ihned se pokusil o zakončení levačkou. Jeho pokus zablokoval pozorný obránce.
86'
Ibrahim Benjamin Traoré se při průniku do pokutového území Kodaně opřel rukou o stopera Denise Vavra a dopustil se útočného faulu. Dánský celek bude znovu rozehrávat.
85'
Do volného prostoru si naběhl Uroš Matič, který se ze střední vzdálenosti opřel do odraženého míče, nicméně jeho rána levačkou skončila v rukavicích hostujícího brankáře.
84'
Benjamin Verbič táhl akci Kodaně po levé straně. Autor druhé branky domácího celku chtěl vybídnout Pavloviče, jenže nepřesnou přihrávku zastavil Jiráček.
83'
Lukáš Železník dostal prostor v pokutovém území a ihned poslal přihrávku na levou stranu, kde byl Mehanovič. Druhý jmenovaný na střílenou přihrávku nedosáhl.
82'
Michael Lüftner si zkušeně pohrál s Lukášem Železníkem. Domácí stoper nejprve naznačil dlouhý nákop, ale rozhodl se pro malou domů.
81'
Střídající Danny Amankwaa se dral mezi dvojici zlínských obránců. Domácí fotbalista sice obešel Daniela Holzera, jenže Jiráček se vrátil a vybojoval míč.
80'
Kodaň se nyní usadila na polovině svého soupeře a domácí fotbalisté fotbalistům ve žlutém prakticky nepůjčují balón. Domácí fanoušci si poslední minuty utkání užívají.
79'
Pierre Bengtsson se pokusil uvolnit Uroše Matiče. Zpětnou přihrávku krajního obránce domácího celku zastavil důrazný Daniel Holzer. Zlín může znovu zaútočit.
78'
Miloš Kopečný se přihlásil o přihrávku na pravou stranu. Petr Jiráček okamžitě poslal míč jeho směrem, nicméně pozorný Uroš Matić pomalou pobídku vystihl.
77'
Andrija Pavlović si v pokutovém území naskočil na nadýchaný centr z pravé straně a hlavičkoval do rukavic brankáře Dostála. Vzrušení je zbytečné. Ofsajd!
76'
Střídající Lukáš Železník se ihned zapojil do ofenzívy a pořádně prohnal jednoho z obránců domácího mužstva. Obránce Vavro míč raději odkopl do autu.
75'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Ubong Moses Ekpai, přichází Lukáš Železník.
74'
Zeca stáhl rozběhnutého Kopečného, který táhl protiútok hostujícího celku a vykoledoval si žlutou kartu.
73'
Kopačný poslal zajímavou přihrávku na hranici pokutového území. Vukadin Vukadinovič chtěl připravit míč do střelecké pozice pro Jiráčka, jenže Matič byl rychlejší.
72'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Youssef Toutouh, přichází Danny Amankwaa.
71'
Zlín zahrával další rohový kop. Vukadinovič chtěl centrovat pravou nohu, jenže jeho pobídku zablokoval pozorný obránce na aut. Zlín může pokračovat v tlaku.
70'
Ibrahim Benjamin Traoré dostal prostor na pravé straně a odcentroval do pokutového území. Na jeho přetažený centr ale nedosáhl nikdo ve žlutém dresu.
69'
Youssef Toutouh zablokoval předchozí střelu zpoza hranice na hranici sebeobětování a schytal ránu do choulostivých míst. Domácí záložník nyní neprožívá zrovna příjemné chvíle.
68'
Zlín po dlouhé době zahrával kop od rohového praporku. Po zmatcích před brankou Kodaně se do zakončení dostal Mehanovič, jehož ránu nakonec ukryl do rukavic.
67'
Kopečný poslal dlouhou přihrávku na polovinu Kodaně. Za míčem se rozběhl Vukadin Vukadinovič, který nemohl pokračovat, jelikož se nechal chytit do ofsajdu.
66'
Pierre Bengtsson operoval s míčem u nohy na levé straně hrací plochy. Domácí obránce poslal vysokou přihrávku mezi obránce, jenže zadáci ve žlutých dresech byli důrazní.
65'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Mirzad Mehanović.
64'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Pieros Sotiriou, přichází Andrija Pavlović.
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Kasper Kusk, přichází Rasmus Falk.
63'
Petr Jiráček nyní podržel míč v blízkosti pokutového území a vymyslel prudkou přihrávku do pokutového území. V něm byli čtyři zadáci Kodaně a pouze jeden hráč ve žlutém dresu.
62'
Petr Jiráček vyšel jako vítěz ze soubojů dvou osmiček. Uroš Matić jej sice naháněl, ale zkušený fotbalista českého celku přenesl hru na soupeřovu polovinu.
61'
Pierre Bengtsson dostal přihrávku do volného prostoru na levé straně hřiště. Krajní obránce domácího celku odcentroval na malé vápno, kam si pro míč došel Dostál.
60'
Domácí kapitán Zeca si na vlastní polovině skvěle pokryl míč tělem a Petr Jiráček jej nedovoleným způsobem poslal k zemi. Kodaň může uklidnit hru.
59'
Pierre Bengtsson vybojoval vhazování na pravé straně. Domácí fotbalisté rozjeli kombinaci na vlastní polovině, která vyústila v dlouhou přihrávku, kterou zastavila obrana hostů.
58'
Petr Jiráček si na vlastní polovině nezpracoval míč zrovna podle svých představ. Zlínský fotbalista svou chybu napravil a před dotírajícím Verbičem stačil rozehrát.
57'
Zlín v posledních minutách přidal na aktivitě. Petr Jiráček dostal míč do blízkosti pokutového území a vypálil levačkou. Jeho dělovka se nakonec vznesla vysoko nad břevno.
56'
Pierre Bengtsson svedl souboj s Ekpaiem, který v těžké pozici dokázal rozehrát na Diopa. Také zlínský útočník byl důrazně bráněn a obránce jej nepustil k balónu.
55'
Traoré postupoval s míčem středem hrací plochy až na hranici pokutového území. Zlínský záložník mohl vybídnout lépe postavené spoluhráče, ale postupoval sám, čímž akci pokazil.
54'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Janíček, přichází Josef Hnaníček.
53'
Mohlo být sníženo! Vukadin Vukadinovič si naběhl na pěknou přihrávku do pokutového území a stál sám proti brankáři! Domácí gólman stačil vyběhnout a Vukadinovičovu možnost vyrazil!
52'
Pieros Sotoriou podstoupil nepříjemný střet na levé straně hrací plochy. Autor druhé branky z něj odešel bez šrámu, naopak zlínský fotbalista zůstává ležet.
51'
Poprvé po přestávce se do útoku vydal také Zlín. Vukadin Vukadinovič našel Tomáše Janíčka, který se pokusil o překvapivou střelu, jenže minul branku.
49'
Kodaň přidává v úvodu druhého poločasu druhou branku a se Zlínem to nevypadá dobře! BENJAMIN VERBIČ si v blízkosti pokutového území vzal míč, připravil si jej na pravačku a krásnou střelou překonal Stanislava Dostála.
48'
Pierre Bengtsson vhazoval na levé straně hrací plochy. Aktivní obránce domácího výběru nyní centr na hranici pokutového území, ale obrana hostů byla znovu pozorná.
47'
Pierre Bengtsson dostal přesnou přihrávku na levou stranu, oslovil Benjamina Verbiče, který nakonec přenesl hru na Kaspera Kuska, jehož ránu zlikvidoval Dostál.
46'
Zlín obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Ekpai se ihned pustil do hlavičkového souboje v blízkosti pokutového území, ale Zeca byl důraznější.
46'
První poločas je minulostí! Pro Zlín byla úvodní pětačtyřicetiminutovka trošku nešťastná. Český celek totiž po celou dobu první půle odolával domácím útoku. Zlín by chvíli dokonce opticky lepším celkem, jenže si nevypracoval vyloženou příležitost. V první šanci se ve 36 minutě zjevil Toutouh, jehož krásná střela z otočky prosvištěla těsně nad břevnem zlínské branky! Do vedení se Kodaň dostala ve 40. minutě, kdy si Michael Lüftner naskočil na centr z přímého kopu a hlavou překonal Dostála. Do šaten se proto odchází za stavu 1:0.
45'
45'
Kodaň už chce dohrát první poločas bez zbytečných komplikací. Domácí fotbalistése usadili na polovině hrací plochy a vybojovali vhazování. Uvidíme, zda se něco nastaví.
44'
Kasper Kusk si z hranice pokutového území pokusil o zakončení levou nohu. Krajní záložník Kodaně mířil na vzdálenější tyč a scházel mu opravdový kousek!
43'
Se vstřelenou brankou ožili také domácí fanoušci. Příznivci Kodaně nyní hlasitě skandují a ženou svůj celek do útoku. Pro Zlín bude závěr první půle ještě velice náročný.
42'
Kodani po vstřelení úvodní branky narostla křídla. Domácí celek se hnal do otevřené obrany soupeře, ale trojice zlínských obránců nebezpečí odvrátila.
40'
Kodaň se ujímá vedení! Domácí celek zahrával po předchozím faulu přímý kop. Jeho exekuce se ujal Pierre Bengtsson, na jehož nádherný centr si naskočil MICHAEL LÜFTNER, jehož hlavička zapadla za Dostálova záda!
40'
Zoran Gajič poslal k zemi Verbiče ostrým skluzem, jenže ani za tento faul si nevykoledoval žlutou kartu. Rozhodčí zatím nastavil hodně mírný metr.
39'
Rozehrávky rohového kopu se ujal Pierre Bengtsson. Krajní obránce Kodaně vymyslel centr na přední tyč, kde hlavičkoval Youssef Toutouh, jež míč netrefil zrovna ideálně a poslal jej daleko od branky.
38'
Peter Ankersen si naběhl na Verbičovu přihrávku a pohotově se pokusil odcentrovat do pokutového území. Tomáš Janíček jeho prudkou pobídku srazil na roh.
37'
Kasper Kusk mohl pokračovat v obležení pokutového území soupeře, jenže podcenil zpracování snadné přihrávky a míč mu propadl do zámezí. Zlín bude vhazovat.
36'
První zajímavá šance dnešního utkání! Youssef Toutouh si na hranici pokutového území zpracoval vysokou přihrávku a pohotovou střelou z otočky jen těsně minul soupeřovu branku!
35'
Ubong Moses Ekpai bojoval na pravé straně hrací plochy s Bengtssonem. Zlínský fotbalista si v souboji pomohl rukou a sudí mu odpískal nedovolený zákrok.
34'
K první střele na branku se dostala také domácí Kodaň. Kasper Kusk dostal přihrávku do volného prostoru, připravil si míč na levačku, ale trefil jen náruč připraveného Dostála.
33'
Pierre Bengtsson podpořil ofenzívu domácího celku náběhem po levé straně a dostal se k odcentrování. Skákavou přihrávku však stačil odvrátit Tomáš Janíček.
32'
Benjamin Verbič trefil při náběhu Tomáše Janíčka do obličeje. Domácí útočník se ihned vrátil ke zlínskému stoperovi a omluvil se. Tohle určitě nebylo chtěné.
31'
Dame Diop se sice neohroženě vrhl do souboje na polovině hrací plochy, jenže v přetlačované s domácím stoperem zahrál rukou. Kodaň bude rozehrávat.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a zatím sledujeme hodně bojovné utkání. Ani jeden z celků se zatím nikam nežene a bojuje se spíše ve středu hrací plochy.
29'
Ondřej Bačo poslal dlouhý nákop na polovinu Kodaně. Vukadin Vukadinovič si míč sice zpracoval, jenže zpětnou přihrávkou neoslovil rozběhnutého Jiráčka.
28'
Pierre Bengtsson zahrával přímý kop domácího celku ze zajímavé pozice. Krajní obránce Kodaně poslal centr na hranici pokutového území, kde zasáhl důrazný Janíček.
27'
Kasper Kusk se po pravé straně dral do útoku. Domácí záložník musel podstoupit souboj s obranou soupeře a Daniel Holzer vybojoval vhazování pro Zlín.
26'
Daniel Holzer si na levé straně hřiště krásnou kličkou vychutnal Kuska, který mu přišlápl nohu. Hlavní rozhodčí dává domácímu záložníkovi poslední varování.
25'
Zlín pokazil rozehrávku na vlastní polovině a Benjamin Verbič sprintoval za nepřesnou přihrávkou. Kopečný se s ním stačil vrátit a Ondřej Bačo zakopl míč na tribunu.
24'
Ibrahim Benjamin Traoré zatím diriguje rozehrávku českého týmu. Střední záložník mohl přenést hru do pokutového území, jenže se otočil a rozehrál na obránce.
23'
Vukadin Vukadinovič znovu napadal rozehrávku domácích stoperů. Vavro si nechtěl komplikovat život a raději si vypomohl malou domů. Zlín zatím hraje aktivně.
22'
Na hrací ploše je zatím k vidění velké množství faulů. Po prudké přihrávce na polovinu hostujícího celku se proti pravidlům provinil Zoran Gajič.
21'
Benjamin Verbič nyní napadal právě hostujícího stopera Janíčka. Domácí útočník si v souboji pomohl nedovoleným zákrokem. Zlín může pokračovat v kombinaci.
20'
Na světě je první žlutá karta! Za loket v obličeji Tomáše Janíčka ji vyfasoval Pieros Sotiriou.
20'
Po rozehrávce rohového kopu obdržel Petr Jiráček přihrávku do volného prostoru, připravil si míč ke střele a vypálil. Jeho projektil však prosvištěl nad břevnem domácí branky.
19'
Daniel Holzer poslal nádhernou přihrávku za obranu domácího celku. K míči se dostal Vukadin Vukadinovič, jehož centr levou nohu srazil obránce na další roh.
18'
Zlín zahrával svůj první rohový kop. Po rozehrávce do kombinace se do souboje o míč zapojil Ubong Moses Ekpai, který se dopustil zbytečného útočného faulu.
17'
Ondřej Bačo stáhl k zemi domácího útočníka Sotirioua, jenže hlavní rozhodčí ani tentokrát neodpískal nedovolený zákrok. Domácím příznivcům se to nelíbí, což dávají najevo pískáním.
16'
Na konci šestnácté minuty poslal domácí brankář dlouhý nákop na polovinu českého celku. Zlín zatím brání velmi důrazně a Janíček vybojoval míč.
14'
Pierre Bengtsson vyslal dlouhou přihrávku podél postranní čáry. Míč si zpracoval aktivní Benjamin Verbič, jenže obránce Kopečný jej zahnal do zámezí.
13'
Youssef Toutouh se s míčem u nohy tlačil do pokutového území, jenže neustál souboj s Tomášem Janíčkem a upadl. Rozhodčí měl souboj přímo před sebou a nechal pokračovat ve hře.
12'
Zlín se dočkal prvního zakončení. Po centru z levé strany uspěl v souboji s jedním ze stoperů Dame Diop, jenže jeho slabá hlavička mířila jen do míst, kde stál Olsen.
11'
Michael Lüftner zastavil přihrávku za obranu domácího celku, jenže nedokázal míč odkopnout do bezpečí. Janíček balón ihned poslal na Holzera, který vybojoval jen vhazování.
10'
Tomáš Janíček na polovině hrací plochy fauloval Benjamina Verbiče. V úvodních minutách sledujeme hodně opatrný fotbal. Na hrací ploše je navíc k vidění velké množství faulů.
9'
Ibrahim Benjamin Traoré se ve středu hrací plochy otočil kolem jednoho z domácích fotbalistů, který jej zatažením za dres zastavil. Po hvizdu rozhodčího budou rozehrávat hosté.
8'
Poprvé v utkání se do útoku vydal také Zlín! Dame Diop si nabíhal na přihrávku za obranu Kodaně, ale brankář Olsen byl u míče dříve. Asistent rozhodčího stejně signalizoval ofsajd.
7'
Youssef Toutouh rozběhl na levé straně Bengtssona, který se s míčem prohnal do volného prostoru, jenže jeho prudký centr na malé vápno končí v rukavicích brankáře Dostála.
6'
Uroš Matić si všiml ležícího Tomáše Janíčka a okamžitě zakopl balón do zámezí. Janíček schytal zásah do hlavy, jenže nedovolený zákrok se nepíská. Hosté sportovně vrátili míč stoperům Kodaně.
5'
Benjamin Verbič si nabíhal na vysokou přihrávku do blízkosti pokutového území, nicméně další útok Kodaně zastavuje zdviženým praporkem asistent rozhodčího. Ofsajd!
4'
S dalším nákopem domácích fotbalistů na hranici pokutového území si stopeři Kodaně poradili a Denis Vavro hlavou zahrál do rukavic vlastního brankáře.
3'
Kasper Kusk si naběhl na krásnou přihrávku do pokutového území. Domácí záložník se ještě snažil vylepšit pozici pro Verbiče, ale Dostál pomalou přihrávku schoval do rukavic.
2'
Michael Lüftner poslal vysoký nákop na levou stranu hřiště. Domácí fotbalisté se trošku kostrbatě dostali do pokutového území, ale Benjamin Verbič přišel o balón.
1'
Domácí fotbalisté obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Kodaň ihned rozjela útok po levé straně, jenže Pierre Bengtsson vybojoval jen vhazování.
1'
Obě mužstva už nastupují na hrací plochu. Kodaň bude hrát v bílých dresech, zatímco Zlín přijel ve žlutém.

FC Kodaň: Olsen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Bengtsson – Kusk, Zeca (C), U. Matić, Toutouh – Sotiriou, Verbič.
Náhradníci: Andersen – Kvist, Pavlović, Roerslev, Holse, Amankwaa, Falk.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai, Traoré, Janíček (C), Jiráček – Diop, V. Vukadinovič.
Náhradníci: Zlámal – Džafić, Matejov, Hnaníček, Bartošák, Železník, Mehanović.

Rozhodčí: Dabanovič – Djukič, Tatar (vš. MNE).
Vzájemný zápas

19. října 2017 Zlín – Kodaň 1:1 (hráno v Olomouci)
Branky: 11. Diop (Ekpai) – 19. P. Ankersen (U. Matić)
FC Kodaň

Dánský velkoklub zatím nenaplňuje ambice favorita na postup ze základní skupiny. Po třech duelech má na svém kontě tři body za tři remízy se skóre 1:1. Jedinou branku vsítila Kodaň právě v minulém utkání proti Zlínu. Ve svém kádru má dánský celek Michaela Lüftnera a Jána Greguše, kterého čeští příznivci znají z působení v Baníku Ostrava či Jablonci. V dánské Superlize zatím Kodani po čtrnácti kolech patří až pátá pozice a na čelo tabulky ztrácí už osm bodů. I toto nelichotivé postavení svědčí o tom, že Kodaň není úplně v pohodě a Zlín má šanci na úspěch. Domácí trenér se navíc nemůže spolehnout na Johanssona a Santandera.
FC Fastav Zlín

Zlín postoupil do Evropské ligy díky triumfu v MOL Cupu a zatím může stále pomýšlet na postup ze základní skupiny. V úvodním duelu doma remizoval bez branek se Šeriffem Tiraspol. Druhé vystoupení se moravskému celku tolik nepovedlo a v Moskvě padl Zlín proti Lokomotivu výsledkem 3:0! Naposledy vša v azylu v Olomouci hostil právě Kodaň, proti které podal dobrý výkon, jež nakonec stačil na remízu 1:1. Zlín tak má na svém kontě dva body a na druhou Kodaň ztrácí jediný bod. Vše je tak stále otevřené. V domácí soutěži se Zlínu zatím moc nedaří. O víkendu pouze remizoval na půdě Bohemians 1905 a patří mu devátá pozice. Trenér Pánik dnes bude postrádat pouze Hronka. Jediný zásah Zlína v Evropské lize má zatím na kontě Diop.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Kodaní a Fastavem Zlín. Výkop je stanoven na 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.