Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  FK Partizan : Plzeň - 15. února 2018   21:05

FK Partizan
FK Partizan
58' Tawamba (Vulićević)
1:1
(0:0)
Plzeň
Plzeň
81' Řezník  (Krmenčík)
FK Partizan
Stojković – Vulićević (C), Miletić, Mitrović, Urošević – M. Janković, Pantić, Jevtović, Z. Tošić – Soumah (71. Ivanović), Tawamba (90. Marković).
Jovičić – Marković, Ilić, Radin, Antonov, Jovanović, Ivanović.
Stadion Partizana, Bělehrad
Plzeň
A. Hruška – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (60. Zeman), D. Kolář (78. Čermák), Kopic – Krmenčík (90+1. Chorý).
Kozáčik – Zeman, Bakoš, Hájek, Havel, Čermák, Chorý.

Pro dnešek je to tedy vše, přeji hezký zbytek týdne a budu se těšit u odvetného utkání, které se odehraje v Plzni příští čtvrtek.

Fauly: 10:15.
Plzeň má za sebou první jarní duel, v němž dokázala uhrát na hřišti Partizanu Bělehrad remízu 1:1. S výsledkem budou Západočeši zřejmě spokojení, protože se v utkání dlouho trápili, osmdesát minut čekali na vůbec první střelu na branku soupeře a po gólu Leandreho Tawamby navíc od 58. minuty prohrávali. Nakonec se ale právě z oné první střely dokázal prosadit Radim Řezník, který tak Viktorii vystřelil pro odvetu poměrně nadějný výsledek. V závěru ještě obdržel červenou kartu po druhé žluté stoper Mitrović, Plzeň už ale nedokázala krátkou přesilovku přetavit v další branku.
90+4'
90+4'
Z posledního nákopu ještě dokázal Chorý hrudí přiklepnout míč do rány Čermákovi, jeho pokus ale končí v náruči Stojkoviće.
90+3'
Partizan teď kontroluje míč v poslední minutě nastaveného času.
90+2'
Tošićův centr teď odvrátil z vápna zřejmě právě Tomáš Chorý.
90+2'
Přímý kop pro Partizan. Rozhodčí nastavují ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Poslední střídání také na druhé straně. Michael Krmenčík pouští na trávník na nastavený čas Tomáše Chorého.
90'
Leandre Tawamba pro dnešek dohrál, místo něj pochopitelně naskakuje další obránce Svetozar Marković.
89'
Pomalu se nám nachyluje základní hrací doba utkání. Po faulu navíc budou rozehrávat domácí.
88'
Plzeň to teď hraje trochu jako hokejovou přesilovku – hodně přihrávek kolem postaveného bloku soupeře a hledání nějaké mezery v postavení.
87'
Zeman si našel odražený balon a ze střední vzdálenosti zkusil míč levačkou uklidit za bližší tyč, Stojković si ale jeho pokus pohlídal.
86'
Plzeň kombinuje s míčem kolem půlící čáry. Určitě se ještě pokusí ve zbývajících minutách zužitkovat aktuální početní převahu.
85'
Milan Mitrović (Partizan) teď fauloval Krmenčíka, dostává druhou žlutou kartu a po červené míří předčasně do sprch!
84'
Patrik Hrošovský (Plzeň) dostává po taktickém faulu žlutou kartu.
82'
Kombinace dvou čerstvých otců teď tedy trochu rozveselila plzeňské fanoušky. Remíza 1:1 ze hřiště Partizanu rozhodně není špatný výsledek pro odvetu.
81'
Plzeň právě vstřelila branku!
Výborně! Hned první střela na branku Partizanu končí vyrovnávacím gólem Viktorie Plzeň! Krmenčík si zaběhl na přetažený centr Zemana až k brankové čáře odkud jej vrátil na hlavu RADIMU ŘEZNÍKOVI a ten dokázal propasovat balon kolem bližší tyče až za čáru – 1:1. Asistence: Michael Krmenčík.
80'
Danilo Pantić tvrdě pálil po rychlé kombinaci z levé strany, bližší tyč plzeňské branky ale minul.
79'
Plzeň teď dělá zbytečné chyby v kombinaci a sama se připravuje o možnost ještě zatopit obraně Partizanu.
78'
Daniel Kolář pro dnešek dohrál, na zbytek utkání naskakuje Aleš Čermák.
78'
Plzeň se začíná v posledních minutách ofenzivně trochu osmělovat. Branka z trávníku soupeře by se teď Západočechům náramně hodila.
77'
Krmenčík se už už natahoval po centru na bližší tyč a moc mu nescházelo, aby balon ztečoval za záda vybíhajícího Stojkoviće!
76'
A ještě jeden rohový kop pro Plzeň.
75'
Obrovskou šanci teď měli fotbalisté Viktorie! David Limberský pálil pravačkou po přiťuknutí Kopice, jeho tvrdou ránu ale zblokoval těsně vedle tyče své branky jeden z obránců Partizanu. Je z toho tedy jen další roh.
74'
Ivanović teď fauloval u autové čáry úplně zbytečně Tomáše Hořavu.
73'
Další odpískaný útočný faul Michaelu Krmenčíkovi. Tomu se dnes zatím nedaří.
72'
Ivanović si hned v prvním útoku nadějně zabíhal do vápna Plzně, Tawambu byl ale dobře bráněný a nedokázal mu prostrčit balon z levé strany.
71'
Seydouba Soumah jde ze hry, místo něj naskakuje nová posila Partizanu Djordje Ivanović.
70'
Tošić přímo před zraky brankového rozhodčího přepadl ve vápně přes nohu Limberského, ten ale dokázal předtím špičkou zasáhnout i balon a odvrátil na roh.
69'
Kopic hlavou usměrňoval pas na Koláře, toho ale právě svojí tečí nechtěně vystavil do ofsajdu.
68'
Hubník s Krmenčíkem se natahovali po hlavičce na zadní tyči, míč ale nedokázali usměrnit na branku.
67'
Z otočky to zkoušel Kopic, ani teď ale nemusel Stojković zasahovat. Balon po teči zamířil jen na rohový kop.
66'
Tawamba si teď naštěstí pro Viktorii nepohlídal ofsajdovou linii.
66'
Po dalším tvrdém zákroku se po Kopicovi ohnal Vulićević, míč se tak vrací k fotbalistům Plzně.
65'
Krmenčíkovi je odpískán další faul. Na středu hřiště tak budou rozehrávat fotbalisté Partizanu.
64'
Zoran Tošić to zkusil po zaseknutí do středu levačkou k bližší tyči, Aleš Hruška byl ale na zemi včas a vyráží na roh.
63'
Řezníkův centr po kombinaci se Zemanem domácí odvrací a ihned vyrážejí do brejku.
62'
Po hodině hry stále čekáme na první střelecký pokus Plzně, který by zaměstnal brankáře Bělehradu.
61'
Jeden krok teď scházel Kopicovi k tomu, aby zastihl kolmou přihrávku na hrací ploše a mohl odcentrovat do vápna. Takhle bude opět rozehrávat jen brankář Stojković.
60'
Pavel Vrba reaguje na vývoj utkání prvním střídáním. Milana Petrželu nahradí na trávníku Martin Zeman.
59'
Jeden obdržený gól na hřišti soupeře samozřejmě není nic hrozného, Plzeň ale musí ve zbytku utkání jednoznačně zpřesnit vlastní hru.
58'
Partizan právě vstřelil branku!
Soustavný tlak Partizanu teď nakonec končí první brankou v síti Viktorie. Po několika pokusech středem hřiště přesunuli domácí balon do pravé strany na rozběhnutého Vulićeviće, jehož centr Limberský ještě nešťastně přizvedl přímo na hlavu pro LEANDREHO TAWAMBU, který zůstal sám na malém vápně – 1:0. Asistence: Miroslav Vulićević.
56'
Tošić se dokázal prosmýknout kolem Limberského, pro jeho zablokovanou střelu si ale v klidu došel Aleš Hruška.
55'
Další kombinaci Partizanu opět rozehrává brankář Stojković.
54'
Po Tawambově přiťuknutí do vápna se dožadovali domácí fotbalisté odpískání faulu na Jankoviće a tedy pokutového kopu, řecký rozhodčí ale správně zaznamenal předcházející ruku Marka Jankoviće.
53'
Limberský se teď skrčil v souboji s Vulićevićem, kterého tak velmi nepříjemně v letu nabral na záda. Stojković bude rozehrávat.
52'
Máme tady první žlutou kartu. Milan Mitrović (Partizan) nechal nastavenou nohu otáčejícímu se Krmenčíkovi.
52'
Řezníka teď rukama složil Soumah, rozehrávat tedy budou Západočeši.
51'
Tawamba se dokázal kolem Hubníka otočit ve vápně a vypálil, jeho pokus z téměř nulového úhlu si ale Hruška pohlídal a pohledem balon doprovodil napříč pokutovým územím až k autové čáře.
50'
Petržela to teď trochu přehnal s důrazem v souboji s Tošićem, kterého nakonec na půlící čáře podrazil.
49'
Janković se dral do vápna z levé strany, ale při přešlapovačce si sám ukopl balon.
48'
Teď už mohou rozjet další kombinaci s balonem opět fotbalisté Viktorie.
47'
Krmenčík fauloval před brankou Partizanu. Stojković bude rozehrávat.
46'
Plzni první útok nevyšel, u míče jsou domácí.
46'

Fauly: 3–7
První soutěžní poločas v roce 2018 mají viktoriáni za sebou a mohou být rádi, že jej přestáli bez úhony. Největší a v podstatě jedinou šanci měl domácí Soumah, jehož ránu ale výborným zákrokem zlikvidoval Hruška. Tawamba se následně ještě dostal k nebezpečné hlavičce, ta ale nezamířila mezi tři tyče. Viktoria působí, jako kdyby ještě potřebovala chytnout ten správný rytmus a dostat se zpět do herní pohody, v níž strávila téměř celý podzim. O tom svědčí i fakt, že domácí gólman Stojković v prvním poločase nemusel zasahovat ani proti jediné střele Plzně.
45+2'
45+1'
Nastavovat se v první půli bude jen jedna minuta.
45'
Stojković pod tlakem jen zakopává míč do zámezí.
44'
Tawamba teď dělal, co mohl, aby zastavil balon směřující do autu na hrací ploše, to ale podle rozhodčích nestihl.
42'
Bránit agilního Soumaha určitě není nic, co bychom mohli plzeňské obraně závidět. Zajímavou otočku naštěstí guinejský fotbalista tentokrát nedokázal dotáhnout do zakončení.
41'
Po ošetřování Řezníka domácí fotbalisté vracejí balon. Vypadalo to, že šlo o nedovolený zákrok, na první žlutou kartu ale stále čekáme.
40'
Kopic se efektně i efektivně zbavil dvojice hráčů na polovině hřiště a Plzeň může jít dopředu.
39'
Řezníkův nepřesný centr ale nakonec znemožnil další pokus o zakončení.
38'
Plzeň se opět nastěhovala před pokutové území Partizanu.
37'
Tošić teď sportovně odmítl aut po vlastní teči, kterou rozhodčí přehlédl. Pěkné gesto.
37'
Limberský teď z levé strany centroval při zemi do vápna, domácí ale odvrací odkopem do autu.
35'
Na centr od rohového praporku si vyskočil Tawamba a míč od jeho hlavy zamířil snad jen o nějakých deset čísel nad břevno plzeňské branky! Plzeň teď přestála těžké chvilky.
35'
Krmenčík trošku zaváhal s přihrávkou a rychlý brejk soupeře končí obrovskou šancí pro Soumaha! Ten už byl z úhlu sám proti Hruškovi, plzeňský gólman ale vytáhl parádní zákrok a odvrací na roh.
34'
Soumah si v souboji o balon pomohl faulem, Plzeň tak může obrátit směr hry.
33'
Půlhodinku hry máme za sebou a stále čekáme na první střelecký pokus na branku z jedné či druhé strany.
32'
Rychlou a přímočarou akcí se teď dokázali domácí prokombinovat do šance. Tawamba dokázal šajtlí krásně přihrát do středu na Soumaha, který z první posunul na Pantiće. Ten ale možná promeškal pozici pro střelu a následnou přihrávku zpět na Soumaha už nezvládl.
31'
Partizan opět u míče. Miletić diriguje další rozehrávku z vlastní poloviny.
30'
Vuličević teď dělá problémy Limberskému u autové čáry. První centr tohoto krajního beka dokázal Hubník odvrátit, následná střela jednoho z fotbalistů Bělehradu pak mířila nad plzeňskou branku.
29'
Kolář teď fauloval Pantiće a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
28'
Krmenčíkovi teď scházel ještě nějaký ten krok k přihrávce přes obranu na druhém konci hřiště.
27'
Vysoký pas za obranu našel Tawambu, i jemu byl ale naštěstí pro Plzeň odpískán ofsajd.
27'
Partizan kombinuje na vlastní polovině a trochu zpomaluje tempo hry.
26'
První roh utkání budou rozehrávat Srbové.
25'
V rychlém brejku se pokoušel Kopic prostrčit míč na volného Koláře, naneštěstí pro Plzeň ale dokázal poslední obránce domácích tuto přihrrávku srazit. Jinak už by mohl jít Kolář do dobré šance.
24'
Petržela vybídl Řezníka ke sprintu po kolmé přihrávce až k brankové čáře, ta ale byla o něco rychlejší než by bylo třeba.
23'
Po nedorozumění mezi obránci domácího týmu můžou rozehrávat opět hráči Viktorie.
22'
Teď se hra opět přesunula před plzeňskou branku.
21'
Michael Krmenčík se dostal ke gólové střele poté, co sám zablokoval pokus Hrošovského. Stál ale hned několik metrů za posledním obráncem a jeho trefa tak nemohla platit. Škoda, i Hrošovského rána by mohla brankáři Partizanu způsobit potíže.
20'
Partizan se na polovině hřiště dostává k míči.
19'
Krmenčík se provinil v souboji s Mitrovićem, Plzeň teď ale dokázala poprvé výrazně zatlačit svého soupeře. Ve vápně Partizanu bylo hned několik hráčů Viktorie, bohužel ale nedokázali tento útok zakončit.
19'
Soumah hledal Tawambu za Hubníkem, ten ale dokázal křižný pas ve skluzu zastavit.
18'
Petržela pokazil kombinaci s Řezníkem a míče se opět ujímají domácí.
17'
Hubník udržel na zádech dotěrného Soumaha a doprovodil nepřesnou přihrávku soupeře až do zámezí. Hruška bude rozehrávat od vlastní branky.
16'
V ofsajdu byl nyní přistižen poměrně netradičně obránce Radim Řezník.
15'
Po pravé straně se Plzeň na útočnou polovinu neprodrala, míč jde tak zpět ke stoperům.
14'
V posledních minutách se moc nedaří Bělehradu, který získané míče poměrně pravidelně jen odevzdává českému týmu.
13'
Kopic teď při průniku po levé straně vyběhl s míčem do autu. Vhazovat budou domácí.
12'
Plzeň se zatím ještě rozehrává. Řezníkův dlouhý nákop na Krmenčíka teď také nenesl ovoce.
11'
Hruška teď vyrobil minelu při rozehrávce a Partizan měl najednou dobrou šanci. Rozhodčí nakonec přerušili následnou situaci pro ofsajd, s tím ale domácí nesouhlasí.
10'
Ani teď se Západočeši nedostali do zakončení. Po vhazování na útočné polovině končí celá akce jen dalším odkopem od branky domácích.
9'
Soumah se teď na hranici šestnáctky ukopl a vysoko přestřeluje.
8'
Partizan je zatím v úvodu o něco aktivnější než Viktoria.
7'
Soumah trochu zatápí pravé straně plzeňské obrany, tentokráte ale Plzeňští nátlak soupeře ustáli bez úhony.
6'
Janković si zkoušel vysoký centr zpracovat za tělem patou na hranici velkého vápna, tento záměr mu ale nevyšel.
5'
Krmenčík centroval z levé strany nepříjemně napříč malým vápnem, žádného spoluhráče ale nenašel, a Stojković tak nemusel zasahovat.
3'
Danilo Pantić nezpracoval míč ve středu pole a následným skluzem chytil nohy rychlejšího Kopice. Plzeň bude rozehrávat.
2'
Kolář zkoušel najít za obranou rozběhnutého Kopice, ale přihrávka plzeňského matadora nebyla z nejpřesnějších. Vykopávat bude Stojković.
2'
Viktorii se první rozehrávka nepovedla, k míči se vracejí domácí.
1'
Tošić centroval do vápna z otočky, ale našel jen Hubníka, který odkopává.
1'
Hráči už jsou na trávníku. Utkání začne za pár okamžiků.
NÁHRADNÍCI:

FK Partizan Bělehrad: Jovičić – Marković, Ilić, Radin, Antonov, Jovanović, Ivanović.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Zeman, Bakoš, Hájek, Havel, Čermák, Chorý.
ZÁKLADNÍ SESTAVY:

FK Partizan Bělehrad: Stojković – Vulićević (C), Miletić, Mitrović, Urošević – M. Janković, Pantić, Jevtović, Z. Tošić – Soumah, Tawamba.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela, D. Kolář, Kopic – Krmenčík.

Rozhodčí: Tasos Sidiropoulos – Polychronis Kostaras, Lazaros Dimitriadis – Anastasios Papapetrou, Alexandros Aretopoulos (všichni GRE).
ŘEKLI PŘED UTKÁNÍM

Lukáš Hejda (obránce Plzně): „Jsou hodně rychlí, hlavně po stranách. Mají šikovné hráče na balonu. Rádi bychom dali gól a nebudeme chtít nějak bláznit a hrát nahoru dolů.“

Marko Jankovič (záložník Partizanu): „Každý od nás očekává, že Viktorii vyřadíme. Ale jsou extrémně dobrý tým, přestože nemají v Evropě tak velké jméno. Musíme být pokorní a doma uhrát co nejlepší výsledek pro odvetu.“
ZAJÍMAVOSTI

V domácím týmů působí hráč, který si na Plzeň určitě ještě pamatuje – Zoran Tošić. Ten odehrál s Viktorií dva zápasy ve skupině Ligy mistrů za CSKA Moskva přičemž proti Kozáčikovi při domácí výhře 3:2 navíc i jednou skóroval.

Letošní pouť Evropou zahájil Partizan už ve druhém předkole Ligy mistrů, teď ho tedy čeká už třinácté utkání na evropské scéně v této sezóně, což je mimochodem také klubový historický rekord.

Viktoria Plzeň už hrála 1/16 finále Evropské ligy třikrát. Poprvé vypadla v prodoužení s německým Schalke 04 (2:3p), v dalších dvou případech ale slavila postup – a sice proti Neapoli (5:0) a Šachtaru Doněck (3:2).

Partizan má v letošní sezóně Evropské ligy ze všech týmů ve statistikách nejvíce faulů, a to pro (135) i proti (118) týmu.
FK PARTIZAN BĚLEHRAD

‚Konečně‘, říkají si v Bělěhradu. Partizan se totiž probojoval do jarní části Evropské ligy vůbec poprvé a to až na pátý pokus. Poslední jarní působení v evropských pohárech datují v tomto klubu do sezóny 2004/05, kdy dosáhli v tehdejším Poháru UEFA na osmifinále. Ve skupině s Dynamem Kyjev, Young Boys Bern a Skënderbeu Korça urvali dvě výhry a dvě remízy, což jim nakonec stačilo na postup z druhého místa. Klubu také hrozilo uzavření stadionu právě pro utkání s Viktorií, na to ale nakonec naštěstí nedošlo, a dá se tedy očekávat tradičně bouřlivá atmosféra.
FC VIKTORIA PLZEŇ

Plzeň zvládla na podzim skupinou fázi Evropské ligy s přehledem. V prvních třech zápasech sice dvakrát prohrála v Bukurešti a ve švýcarském Lucernu s Luganem, další tři výhry ji ale i díky ostatním výsledkům vyhouply do čela tabulky. V posledních dvou zápasech navíc Západočeši neinkasovali a úspěšný závěr evropského podzimu jen doplnil fantastickou jízdu domácí HET ligou.

Přes zimu se toho kolem plzeňského týmu moc neudálo. Jedinou posilou se stal útočník Tomáš Chorý, kariéru naopak ukončil po vleklých zdravotních problémech stoper Jan Baránek.
Zimní pauza je u konce a ostrý start do jarní části probíhající sezóny čeká také jediný český tým, který v Evropské lize přezimoval. FC Viktoria Plzeň se dnes představí v Srbsku během prvního kola 1/16 finále při utkání s domácím FK Partizan Bělehrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.