Salcburk - Marseille | ONLINE | 28.9.2017 19:00 | Evropská liga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Marseille - 28. září 2017   19:00

Ukončeno
Salcburk
Salcburk
73' Dabbur (Lainer)
1:0
(0:0)
Marseille
Marseille
Salcburk
Sestavy:
Walke (C) – Lainer, P. Miranda, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, Samassékou, Schlager (59. Atanga), Valon Beriša – H. Wolf, Dabbur.
Náhradníci:
Stankovic – Onguéné, Atanga, Farkas, Meisl.
Rozhodčí
Ivan Bebek. Asistenti: Tomislav Petrović, Miro Grgić. Čtvrtý rozhodčí: Goran Pataki. Brankoví rozhodčí: Mario Zebec, Goran Gabrilo (všichni CRO)
Red Bull Arena, Salzburg
Marseille
Sestavy:
Pelé – Evra (C), Rolando, Rami, Kamara – M. Sanson, Gustavo (77. Anguissa), Maxime López (79. Mitroglu), Thauvin (74. N'Jie) – Germain, B. Sarr.
Náhradníci:
Escales – Ocampos, Mitroglu, N'Jie, Amavi, Sertic, Anguissa.
Přenos se aktualizuje automaticky

Munas Dabbur neproměnil několik slibných brankových příležitostí, z nichž dvě přišly po obrovských chybách brankáře Johanna Pelého po malých domů, navzdory tomu ale věřil, že se prosadí, a sedmnáct minut před koncem byl za svou snahu odměněn, když stál na konci nádherné kombinační akce Salzburgu a rozhodl o jeho těsné výhře. Konečný výsledek. Red Bull Salzburg 1 Olympique Marseille 0.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
David Atanga si na levé straně šestnáctky naběhl na prudký kolmý pas a levačkou napřáhl ke střele, kterou jeden z hráčů Marseille stehnem přizvedl nad bližší horní roh brány!
90+2'
Munas Dabbur ukazoval svému brankáři, aby míč nakopl na něj. Vypadalo to ale tak, že hecuje fanoušky.
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90'
Valon Beriša napřáhl z volného přímého kopu k další střele, která dopadla přesně jako ta první. Pokud si ji nepamatuje, míč po ní minul levý horní roh brány a poměrně velký kus.
89'
Boubacar Kamara si v blízkosti své šestnáctky nepočínal dobře a svou chybu musel napravit za cenu faulu.
89'
Bouna Sarr si navedl míč na levé straně šestnáctky na levačku a mezi dvěma protihráči napřáhl k technické střele, která minula levou tyč! Mnoho nechybělo.
88'
André Anguissa ve středu obranné poloviny Marseille ostře vlétl do jednoho z hráčů Salzburgu a mohl být rád, že neviděl druhou žlutou kartu, po které by byl vyloučen.
87'
Valère Germain nevymýšlel nic složitého a z poloviny hřiště poslal dopředu dlouhý nákop, který domácí odvrátili.
86'
Salzburg po pravém křídle vyrazil v rychlém sledu do dvou protiútoků, z nichž první byl zastaven hned v zárodku, zatímco druhý až na hranici šestnáctky Marseille.
84'
Jeden z fotbalistů Marseille po odvráceném rohovém kopu svého týmu vypálil vysoko nad. Celé situaci ale předcházela karta žluté barvy, kterou viděl domácí Duje Ćaleta-Car.
84'
Střídající Clinton N'Jie si to po pravé straně namířil do šestnáctky a už se ocital ve velké příležitosti, než ale stačil něco vymyslet, s fantastickým skluzem přispěchal Paulo Miranda.
82'
Stefan Lainer na pravé straně šestnáctky vypálil po zemi z ostrého úhlu a Yohann Pelé na přední tyči míč vyrazil!
81'
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a Salzburg sahá po premiérovém vítězství v základní skupině I.
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Konstantinos Mitroglu.
79'
Valon Beriša se ujal rozehrávky volného přímého kopu a jeho střela nebyla špatná, přední levý horní roh brány ale minula o poměrně velký kus a brankář Yohann Pelé zasahovat nemusel.
78'
Střídající André Anguissa se krátce po svém příchodu na hřiště postavil v blízkosti šestnáctky do cesty jednomu z hráčů Salzburgu a viděl žlutou kartu. Následuje volný přímý kop.
78'
Amadou Haidara si v blízkosti šestnáctky šněroval cestu ke střele, před dvěmi věžemi Marseille se k ní ale nedostal.
77'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luiz Gustavo, přichází André Anguissa.
74'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Clinton N'Jie.
73'
Salzburg právě vstřelil branku!
Stefan Lainer si na pravé straně šestnáctky naběhl na prudkou kolmou přihrávku a z ostrého úhlu poslal míč pod sebe na nabíhajícího MUNASE DABBURA, který v obrovské šanci nemohl závat a přízemní střelou zamířil k přední pravé tyči! Asistence: Stefan Lainer.
72'
Hannes Wolf si ve středu hřiště naváděl míč na střelu pravačkou, jeho pokus ale zablokoval Patrice Evra. Zkušený francouzský obránce odvrátil míč za postranní čáru.
71'
Maxime López se na straně Marseille dostal ke střele, jenže jeho pokus neměl gólové parametry. Alexander Walke v klidu odkopával od své brány. Stále čekáme na úvodní gól.
69'
Florian Thauvin rozehrál rohový kop velice špatně, když jeho centr mířil na paty všem jeho spoluhráčům a navíc byl příliš nízký.
68'
Marseille na pravé straně vybojovala rohový kop a jeho rozehrávky se ujme Florian Thauvin.
67'
Munas Dabbur byl po centru jednoho ze svých spoluhráčů v šestnáctce stažen k zemi, penalta se ovšem nepískala.
66'
Jakmile se Munas Dabbur dostane k míči, neváhá a pálí! Přesně tak tomu bylo i v tomto případě, jeho střela zpoza šestnáctky ale zamířila pouze doprostřed brány a náruče Johanna Pelého.
65'
Amadou Haidara na pravé straně hřiště tak dlouho kombinoval se spoluhráči, až o míč při pokusu o zaseknutí doprava sám přišel. Z nadějného protiútoku nebylo nic.
64'
Bouna Sarr levačkou napřáhl ze střední vzdálenosti ke střele, která o pořádný kus minula bližší levý horní roh brány.
63'
Valère Germain na levém křídle potáhl míč a na přední tyči posílal pěkný centr, jenže v pokutovém území nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by se dostal do šance.
62'
Hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu, na další brankovou příležitost si ale musíme počkat.
61'
Střídání určitě naštve fanoušky, kteří mají Xavera Schlagera ve Fantasy sestavě a nedostanou body za odehraných šedesát minut. Domácí fotbalista střídal v minutě devětapadesáté.
60'
Xaver Schlager byl poměrně aktivní, zejména po přestávce, a trochu překvapivě byl stažen ze hřiště.
59'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází David Atanga.
59'
Florian Thauvin rozehrál volný přímý kop a jeho střela levačkou se přes zeď, za kterou rychle padala, stáčela k bližší pravé tyči, nakonec ji ale těsně minula!
58'
Boubacar Kamara byl faulován v blízkosti šestnáctky, kde do něj vlétl Diadie Samassékou a málem mu otočil koleno. Následovat bude volný přímý kop Marseille.
57'
Xaver Schlager na levé straně hřiště v blízkosti šestnáctky dokázal z ostrého úhlu mezi dvěma protihráči odcentrovat, jeho přízemní střílený centr ale skončil v náruči Yohanna Pelého.
56'
Fotbalisté Salzburgu začínají mít velkou převahu a Marseille má co dělat, aby se vůbec dostala přes půlku.
55'
Diadie Samassékou se přehnal na útočné polovině s napadáním a byl mu odpískán útočný faul.
54'
Xaver Schlager se nerozpakoval a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která byla tečována a minula pravý horní roh brány. Následoval rohový kop, po kterém se domácí k ničemu nedostali.
53'
Do šestnáctky Marseille přilétl z levé strany nebezpečný centr, proti kterému se vydal z brány Yohann Pelé, který chtěl míč odpálit do bezpečí z voleje, trefil ho ale kolenem levé nohy. Naštěstí pro něj spoluhráči míč odkopli do bezpečí.
52'
Oba týmy potřebují zlepšit kombinační hru, zejména ve finální fázi se totiž dopouští hodně nepřesností. Po poslední z nich odkopával od brány pro změnu Alexander Walke.
51'
Munas Dabbur si nabíhal na kolmou přihrávku, jenže k ní měl v blízkosti šestnáctky daleko. Následoval odkop od brány.
50'
Po rozehrání rohového kopu z levé strany na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval mimo Paulo Miranda.
49'
Munas Dabbur si zpracoval míč a zpoza šestnáctky napřáhl k nádherné přízemní střele, která mířila k levé tyči, Yohann Pelé ji ale fantastickým zákrokem vytáhl na rohový kop!
49'
Abychom brankáři Yohannovi Pelému nekřivdili, je potřeba říci, že před avizovanými dvěma chybami také vytáhl skvělý zákrok, kterým naopak podržel svůj tým.
48'
Nepřesnost byla vzápětí vidět i na opačné straně, když Andreas Ulmer pro změnu nedosáhl na kolmou přihrávku.
47'
Florian Thauvin si na pravé straně v blízkosti šestnáctky řekl pohybem o kolmou přihrávku a už se chystal prchat směrem k bráně, jenže jeho postup vpřed zastavil ofsajd.
46'
Salzburg během prvního poločasu odvedl směrem dozadu dobrou práci a po chybách Yohanna Pelého navíc mohl skórovat, ani jednu ze dvou velkých příležitostí ale v gól nepřetavil. Domácí tak rozehráli druhý poločas za bezbrankového stavu.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
Oba týmy se během úvodních pětačtyřiceti minut horko těžko dostávaly do šancí, Salzburg ale dvě obrovské nakonec přece jen zaznamenal. Pokud byste ovšem čekali, že měl na svědomí některý z domácích hráčů, tak byste se mýlili. Obě dvě přišly po obrovských chybách brankáře Yohanna Pelého po malé domů, když mu nejprve nevyšla klička a poté výběh proti míči. V prvním případě na brankové čáře zabránil katastrofě Adil Rami a ve druhém poté sám Yohann Pelé, který nemá svůj den. Skóre po prvním poločase. Red Bull Salzburg 0 Olympique Marseille 0.
45+3'
První poločas skončil.
45+2'
Amadou Haidara podstoupil v poslední minutě prvního poločasu ostrý hlavičkový souboj a na hřišti byly nosítka, domácí obránce ale k radosti vedení týmu odkráčel za postranní čáru po svých.
45+1'
Morgan Sanson se ukvapil se střelou, když ve středu hřiště nebyl nikým atakován a jeho pokus zamířil z dálky vysoko nad bránu.
45'
Běží poslední minuta prvního poločasu, nad jehož rámec byla nastavena jedna minuta. Skóre: 0-0.
44'
Florian Thauvin se u pravé postranní čáry tak dlouho otáčel s míčem, až kolmou přihrávkou našel Boubacara Kamaru, obránci Marseille ale nevyšlo zpracování a Salzburg se ubránil.
43'
Diadie Samassékou to dnes nemá jednoduché a musí podstupovat velké množství ostrých osobních soubojů.
42'
Diadie Samassékou byl nepříjemně dohrán u postranní čáry, když mu jeden z protihráčů razantně došlápl na nohu.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a zatím čekáme na úvodní gól. Pokud ale brankář Yohann Pelé bude dělat jednu chybu za druhou jako doposud, určitě se ho brzy dočkáme.
39'
V hledišti to po poslední šanci opět pouze hlasitě zahučelo.
38'
Yohann Pelé po malé domů předvedl druhou obrovskou chybu, když na pravé straně šestnáctky nepochopitelně pustil míč za sebe a jeden z hráčů Salzburgu už se chystal zakončovat do prázdné brány, brankář Marseille ale šel rychle k zemi a ukryl ho pod sebou! Hannes Wolf byl tím hráčem, který ho dostal pod tlak a málem skóroval.
37'
Marseille na pravé straně rozehrála rohový kop, které žádné vzrušení nepřinesl.
36'
Florian Thauvin napřáhl na pravé straně hřiště zpoza šestnáctky k táhlé přízemní střele, která těsně před bránou skočila a málem zamířila k přední tyči, Alexander Walke ale vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil na rohový kop!
35'
Amadou Haidara odvedl na pravé straně obranné poloviny Salzburgu dobrou práci, když míč odvrátil za postranní čáru.
34'
Maxime López byl faulován ve středu hřiště a Marseille standardní situaci rozehrála nakrátko, což možná byla chyba, protože vzápětí byla vytlačena na vlastní polovinu. Míč je daleko od brány soupeře.
33'
Příliš pohledného dnešní zápas nenabízí, věřme ale, že se to brzo změní. Hra se nyní odehrává převážně ve středu hřiště.
31'
Do konce úvodního poločasu zápasu mezi Salzburgem a Marseille zbývá odehrát 15 minut a zatím jsme svědky gólu nebyli.
30'
Oba týmy poměrně solidně brání a je jasné, že aby někdo skóroval, musí přijít chyba. Ta poslední ale byla hodně velká.
29'
Yohann Pelé si chtěl po malé domů povodit zasekávačkou přes nohu napadajícího Munase Dabbura, který mu míč sebral a z pravé strany mířil přízemní střelou do prázdné brány, jenže levačkou nedal míči velkou razanci a Adil Rami měl na brankové čáře dostatek času na to, aby si ho zpracoval a poté navíc ještě přesně rozehrál!
28'
Andreas Ulmer na levém křídle zaspal, když nejprve udělal krok, ale poté se zastavil. Následkem toho bylo, že na přihrávku ze středového kruhu nedosáhl a míč skončil za postranní čárou.
27'
Zatím jsme byli svědky jedné brankové příležitosti, kterou měli na svědomí fotbalisté Salzburgu.
26'
Munas Dabbur se snažil prosadit po kolmé přihrávce na levé straně šestnáctky, jenže se ocitl v příliš ostrém úhlu a navíc byl otravován Bounou Sarrarem, který vybojoval odkop od brány.
25'
Marseille se dostala na pravé hranici pokutového území ke střílenému centru, který byl na přední tyči zablokován.
24'
Valère Germain se rozeběhl podél levé postranní čáry, ještě ale než nabral rychlost, byl faulován.
23'
Marseille se ani po jednom z rohových kopů a centrů do šestnáctky k ničemu nedostala, zatímco Diadie Samassékou se vrátil zpět na hřiště a zřejmě bude nakonec v pořádku.
22'
Diadie Samassékou je ošetřován za svou bránou a Florian Thauvin mezitím na pravé straně rozehrál rohový kop, jeho centr byl ale na přední tyči odvrácen do zámezí. Další roh pro Marseille.
21'
Diadie Samassékou zůstal po předchozím souboji s Patricem Evrou zůstat na hrací ploše a musí být ošetřován.
20'
Valon Beriša se ujal rozehrávky standardní situace a na vzdálenější levou tyč poslal parádní centr, po kterém Paulo Miranda chytře hlavičkoval v předklonu o zem pod horní tyč! Yohann Pelé ale předvedl skvělý zákrok a míč vytáhl dlaněmi nad břevno!
19'
Valon Beriša rozkmital nohy na levém křídle a krátce za půlící čárou byl stažen k zemi. Domácí poté v klidu rozehráli. K dalšímu faulu poté došlo uprostřed útočné poloviny Salzburgu, kde Patrice Evra sroloval k zemi Diadieho Samassékoua, který se k míči nedostal.
18'
Bouna Sarr a Valère Germain si krásně vyměnili míč na pravé straně šestnáctky a první jmenovaný hráč mohl pálit v blízkosti přední tyče z úhlu, nakonec se ale ke střele nedostal. Míč byl odvrácen.
17'
Salzburg má velice vysoké ambice, když chce po ovládnutí rakouské ligy prorazit na evropské scéně.
16'
Florian Thauvin předvedl podél pravé postranní čáry pěkný sprint a do šestnáctky poté posílal nebezpečný přízemní centr, žádného ze spoluhráčů ovšem před bránou nenašel.
16'
Ze zápasu uplynulo úvodních patnáct minut a zatím jsme neviděli ani jednu střelu, natož potom na bránu.
15'
Patrice Evra byl před střídačkami v blízkosti půlící čáry faulován a vzápětí mohl v klidu rozehrávat.
14'
Diadie Samassékou si na pravém křídle navedl míč po pěkné zasekávačce do středu hřiště a poté přihrával na hranici šestnáctky, jeho pas ale obrana Marseille vystihla.
13'
Pořadatelé asi moc dobře věděli, proč daleko kolem kotle Marseille nemají nikoho posadit. Tribuny jsou poloprázdné a kolem avizovaného kotle úplně prázdné.
12'
Fotbalistům obou týmů se na chvíli zastavilo srdce, samozřejmě s nadcházkou řečeno, protože zřejmě fanoušci Marseille v hledišti odpálili dělbuch. Pyrotechnici se dnes nezapřou.
11'
Viditelnost na hřišti je hodně špatná, alespoň tedy z našeho pohledu a pohledu fanoušků v horních řadách tribun.
10'
Florian Thauvin na pravé straně rozehrál za hustého dýmu z dýmovnice fanoušků Marseille standardní situaci a jeho vysoký centr byl na přední tyči odhlavičkován do zdánlivého bezpečí. V šestnáctce poté došlo k několika odrazům míče, hosté se ale ke střele nedostali.
9'
Valère Germain a Florian Thauvin kombinovali na pravém křídle a podél pravé postranní čáry se snažil pláchnout Morgan Sanson, který byl zezadu držen za dres a faulován.
8'
Fanoušci Marseille sice vyznávají bílou a modrou barvu, v kotli ale nyní nažhavili červenou světlici.
7'
Patrice Evra z Manchesteru United přestoupil do Juventusu a po Itálii se rozhodl zamířit do Francie, kde by rád získal nějakou trofej. Na ligový titul asi jeho tým mít nebude, ale v poháru je možné všechno.
6'
Bouna Sarr se ocitl na pravé straně obranné poloviny Marseille v problémech, které vyřešil u postranní čáry pěknou otočkou. Munas Dabbur ho dobře napadal, ale také fauloval.
5'
Francouzský celek z krásného přístavního města se usadil na polovině soupeře a na levé straně vhazoval Patrice Evra.
4'
Valère Germain na levém křídle ukradl míč jednomu z fotbalistů Salzburgu a poté se snažil prodrat do šestnáctky, jeho vánočka ale Dujemu Ćáletovi-Carovi nechutnala a po zisku míče byl navíc faulován.
3'
Rakouský klub je zatím směrem vpřed aktivnější, k žádné střele se ovšem v úvodu zápasu nedostal.
2'
Salzburg se snažil vzápětí zahrozit po levém křídle, kolmá přihrávka ale byla příliš dlouhá a Yohann Pelé míč odkopl do bezpečí.
1'
Marseille obstarala výkop zápasu a na konci první minuty ztratila míč. Salzburg se poté snažil dostat ke střele v blízkosti šestnáctky, ve své snaze ale domácí hráči neuspěli.
1'
Utkání právě začalo.
Marseille vstoupila do základní skupiny I nejtěsnějším možným vítězstvím nad Konyasporem, zatímco Red Bull Salzburg remizoval s portugalským týmem Vitória SC Guimarães. Francouzský klub chce další 3 body.
Fotbalisté Salzburgu a Olympiqueu Marseille právě vychází na hrací plochu a utkání bude moci za okamžik začít. Následuje tradiční znělka UEFA Europa League.
Úvodní sestavy:

FC Red Bull Salzburg: Walke (C) – Lainer, P. Miranda, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, Samassékou, Schlager, Valon Beriša – H. Wolf, Dabbur.
Náhradníci: Stankovic – Onguéné, Atanga, Farkas, Meisl.

Olympique Marseille: Pelé – Evra (C), Rolando, Rami, Kamara – M. Sanson, Gustavo, Maxime López, Thauvin – Germain, B. Sarr.
Náhradníci: Escales – Ocampos, Mitroglu, N'Jie, Amavi, Sertic, Anguissa.

Rozhodčí: Ivan Bebek. Asistenti: Tomislav Petrović, Miro Grgić. Čtvrtý rozhodčí: Goran Pataki. Brankoví rozhodčí: Mario Zebec, Goran Gabrilo (všichni CRO).
Salzburg se v rámci základní skupiny UEFA Europa League poprvé střetne s Marseille. Rakouský tým vyhrál na evropské scéně pouze jedno z posledních čtyř domácích utkání, zatímco Olympique je zatím neporažen, když třikrát vyhrál a dvakrát remizoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud