Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : FC Kodaň - 19. října 2017   21:05

Zlín
Zlín
11' Diop (Ekpai)
1:1
(1:1)
FC Kodaň
FC Kodaň
19' P. Ankersen  (U. Matić)
Zlín
Zlámal – Holzer, Gajič, Bačo, Kopečný – Janíček (C), Jiráček, Traoré (90+12. Železník) – Mehanović (90+4. Džafić), Ekpai – Diop (66. V. Vukadinovič).
S. Dostál – Hronek, Džafić, Matejov, Hnaníček, Železník, V. Vukadinovič.
Drachta – Brandner, Kühr
Andrův stadion, Olomouc
6245 diváků
FC Kodaň
Andersen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Bengtsson – Toutouh, Kvist (C), Greguš, U. Matić (90+8. Amankwaa) – Pavlović (67. Sotiriou), Holse (67. Falk).
Olsen – Kusk, Roerslev, Pušić, Amankwaa, Falk, Sotiriou.

Máme za sebou dnešní rozhodně velmi zajímavé utkání. Zlín hrál velmi dobře a dokonce se i díky skvělé akci dostal do vedení po trefě Diopa. Radost však netrvalo dlouho, protože za osm minut se trefil i Ankersen a dal konečnou podobu dnešnímu zápasu.

ten nabídl ještě několik zajímavých šancí, ale ty zůstaly neproměněny. Zlín byl možná o něco nebezpečnější a možná tak bude o něco zklamanější. Druhý poločas ovlivnila hustá mlha. Ta hodně zlobila a na hřišti byla opravdu velmi špatná viditelnost.

Po přestávce se sice pokračovalo, ale i vzhledem k počasí jsme již nic zajímavějšího neviděli. Zlín tak vybojoval v složitých podmínkách alespoň bod a zanechal dobrý dojem. Postup se však začíná vzdalovat.

Fauly: 18:13.
90+23'
90+22'
Utkání by mělo za pár sekund skončit, na míči je Zlín a má vhazování na své polovině. A nyní dokonce volný kop. Bod je na dosah.
90+21'
Těžko říci, co se ve vápně stalo. Míč je každopádně odkopnut a v bezpečí. Kodaň jej ale získala a ještě se stále snaží strhnout vítězství na svou stranu.
90+21'
Dánský tým vybojoval ještě rohový kop. Možná poslední šance dnešního zápasu. Jak dopadne?
90+20'
Do konce zápasu zbývají zhruba dvě minuty. Zdá se, že dnešní zápas tak skončí dělbou bodů. Což pro Zlín rozhodně nebude nejhorší výsledek.
90+19'
To sice ano, ale brankář, na rozdíl od nás, míč pravděpodobně viděl a udržel jej v náručí. Každá střela může být nyní hodně ošemetná. Kodaň navíc získává volný kop na své polovině.
90+18'
Na polovině hřiště získali domácí míč, který pravděpodobně z volného kopu poletí do vápna soupeře.
90+17'
Hosté kombinují na polovině hřiště. Mlha opět zhoustla a je jasně vidět, že hráči hlavně nechtějí inkasovat gól, ke kterému by nyní jakýkoliv tým mohl přijít jako slepý k houslím.
90+16'
Nene, Kodaň bez obtíží získala míč, který do hry vrátí brankář Andersen. Do konce zápasu zbývá zhruba pět minut.
90+15'
Vukadinovič poslal zajímavý centr do vápna, který obrana Kodaně odrazila. Následuje rohový kop. Udeří zlínský tým nyní?
90+14'
Na pravé straně hřiště přišel pas na hrot útoku, ke kterému se ale dostali pouze hosté a ti kombinují na polovině hřiště.
90+13'
Kodaň se opět objevila na polovině Zlína, který se nyní hlavně brání a spoléhá na rychlé protiútoky.
90+12'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Lukáš Železník.
90+12'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut. Zlínská střela z uctivé vzdálenosti zamířila mimo, skóre se tedy nemění.
90+11'
Kodaň začíná nepříjemně tlačit svého soupeře, zatím ale bez gólového úspěchu. Nebezpečné vhazování do vápna odkopla obrana.
90+10'
Traoré hledal někoho ze spoluhráčů v pokutovém území, ovšem míč nenašel nikoho ve žlutých dresech, ale pouze brankáře Andersena.
90+9'
Z rohového kopu nic nebylo, Zlámal si následně došel pro míč a drží jej ve své moci.
90+8'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Uroš Matić, přichází Danny Amankwaa.
90+8'
Naopak však zahrozili hosté. Hlavička Sotirioua ovšem po teči skončila těsně vedle.
90+7'
Zlín hraje velmi sympaticky. Podaří se mu překvapit soupeře a dostat míč do jeho sítě? V těchto podmínkách je možné vše.
Dnešní utkání sleduje 6245 diváků.
90+6'
Nakonec z toho však vůbec nic nebylo. Andersen drží míč v náručí a bude moci v poklidu rozehrát od své vlastní branky.
90+5'
Matić se dopustil nedovoleného zákroku kousek před vápnem. Zlín má k dispozici velmi zajímavou standardní situaci ze zhruba osmnácti metrů.
90+5'
Vukadinovič předvedl nádhernou akci, kdy se individuálně výborně uvolnil, ale z velkého úhlu nedokázal vsítit branku. Prostřelil sice brankáře, ale míč za brankovou čárou neskončil.
90+5'
Mlha konečně trochu ustoupila a je lépe vidět na hřiště. Doufejme, že uvidíme i nějakou kloudnou akci.
90+4'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Mirzad Mehanović, přichází Adnan Džafić.
90+3'
Kodaň kombinuje na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet, v obtížných podmínkách to však budou mít oba týmy hodně náročné.
90+2'
Vznikla nám tu zajímavá situace s časem a z nepochopitelných důvodů se pokračuje v nastaveném čase. Verdikt rozhodčího zní 21 minut. Zajímavé...
77'
Míč proletěl vápnem, ale nikdo ze zlínských se k němu nedostal. Je zde však rohový kop pro domácí tým.
76'
Vukadinovič vybojoval míč na levé straně, kde však přišel o míč, ale vybojoval alespoň vhazování.
75'
O míč se bojuje ve středu hřiště. Traoré o něj však přišel a Kodaň jej opět posílá ke svým obráncům.
73'
Mlha je stále velmi hustá, na hřiště skoro nejde vidět, ale utkání bylo znova zahájeno. U míče jsou hosté.
Hráči jsou zpět na hřišti. Zdá se tedy, že se přeci jen bude za pár okamžiků pokračovat. Nechme se překvapit, mlha o moc neustoupila.
Do 22:55 budeme vědět, jak to se zápasem nakonec bude!
Hráči míří do kabin. O vývoji vás samozřejmě budeme informovat.
72'
Zápas je přerušen! Mlha je příliš hustá. Rozhodčí neváhá a přerušuje hru. Těžko říci, kdy se bude pokračovat.
71'
Holzer utekl po levé straně hřiště, kde se snažil poslat míč do vápna, ovšem to se nepovedlo a Kodaň následně vybojovala volný kop po faulu soupeře.
70'
Mlha houstne a houstne. Na hřišti již opravdu moc vidět není. Z komentátorského stanoviště již nevidíme na druhou stranu hřiště.
69'
Kodaň kombinuje s míčem, ale nedaří se jí dostat k šanci, která by mohla ohrozit branku Zlína. Ten dobře brání a nepouští soupeře k ničemu.
68'
Po kratší přestávce už se opět hraje. Trenéři poslali na hřiště čerstvé tváře, pomůže to hře a dočkáme se gólu? Na hřišti je navíc hodně hustá mlha a není moc dobře vidět.
67'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Andrija Pavlović, přichází Pieros Sotiriou.
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Carlo Holse, přichází Rasmus Falk.
66'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Vukadin Vukadinovič.
65'
Odkop od branky Zlámala, soupeři se nepodařil pokus o pas. Zisk bodů je na dosah, zlínští by však určitě chtěli i ty dva navíc za výhru.
64'
Další faul, hlavní rozhodčí Drachta hodně kouskuje hru a ta nyní vůbec neplyne a trpí tím. Je to škoda, jinak se totiž hraje opravdu zajímavý fotbal.
63'
Tvrdý faul Kodaně ale zůstává neodměněn. Fanoušci jsou hodně naštvaní, ale s rozhodnutím arbitra nic nenadělají.
62'
Rozhodčí se s hráči Zlína příliš nemazlí a uděluje další žlutou kartu. Tentokráte ji vidí Bačo a fanouškům se to hodně nelíbí.
61'
Ekpai zabojoval na pravé straně a vybojoval vhazování. Po něm přišly hned dva centry do vápna, avšak ten poslední byl příliš dlouhý.
60'
Kodaň po delší době na míči, nedaří se jí ovšem u něj zůstat a její soupeř se tak znova dostává k balónu. Ten však po přetaženém centru končí jen u brankáře.
59'
Andersen dlouho čekal s rozehrávkou a jeho výkop nakonec končí pouze v zámezí.
58'
Další žlutá karta. Tentokráte ji vidí Mehanović (ZLN) za hlasité projevy nespokojenosti vůči rozhodčímu.
57'
Dame Diop měl velkou šanci po následném centru do vápna. Jeho hlavička však minula pravou tyč branky Andersena o pár centimetrů. Skóre se tak zatím nemění.
56'
Zlín je na míči a snaží se překvapit obranu soupeře. Ta je ovšem zatím pozorná a navíc se soupeři nepodařilo vybojovat ztracený pas. Traoré ak vidí pouze žlutou kartu.
56'
Míč se sice dostal k brance brankáře Zlína, ovšem hlavička nebyla ani přesná, ani razantní a Zlámal si s ní tak bez obtíží poradil.
55'
Hosté vybojovali zajímavý volný přímý kop. Podaří se Kodani vymyslet něco, čím by ohrozila Zlámalovu branku?
54'
na zemi leží Diop, který podstoupil tvrdý souboj s Michalem Lüftnerem. Ten si však nepočínal nedovoleně a vybojoval tak míč pro svůj dánský tým.
53'
Rozehrávka na krátko byla velmi nepovedená a po špatné souhře skončil míč jen v zámezí. Zlín tak často rád rozehrává rohy, ale moc se mu to nyní nepovedlo.
52'
Rychlá akce, kterou táhl na pravém křídle Ekpai končí rohovým kopem pro zlínské fotbalisty. Podaří se jim z této příležitosti něco kloudného vymyslet?
51'
Rozhodčí přisoudil vhazování hostům, domácí fanoušci jsou sice proti, ale jeho rozhodnutí nezmění. Hraje se velmi vyrovnaný fotbal, ani jeden tým nechce udělat osudovou chybu.
50'
Fastav pokračuje v aktivní hře, tentokráte však kombinace skončila pouze na kopačkách Kodaně a ta teď může pomýšlet na útočné choutky.
49'
Jiráček se dostal ke střele zpoza vápna, kterou jen s obtížemi Andersen vyrazil pouze před sebe. Šance na dorážku však skončil po zdvižení praporku asistentem a tedy ofsajdem.
48'
Do kombinace se zapojil i Andersen, který špatně odkopl pouze k Diopovi, jenž se snažil prodrat do vápna. Obránce byl ovšem důraznější.
47'
Vhazování na polovině Zlína vedlo k přihrávce do vápna, ale tam byli opět pouze obránci ve žlutém a ihned odkopávají míč. Hosté však začali velmi aktivně.
46'
Druhý poločas rozehráli hosté z Kodaně, kteří ihned rozběhli akci po levé straně, ovšem Zlín se dostal k míči a odkopl jej na polovinu soupeře, který tak může pokračovat v útočném snažení.
46'
První poločas je u konce. V něm mohli vidět diváci dvě branky. V jedenácté minutě se dostal do vedení Zlín zásluhou přesné hlavičky Diopa. Zlín ale dlouho nevedl. O osm minut později předvedli hosté z Kodaně skvělou kombinaci, po které vyrovnal skóre Ankersen. V závěru poločasu měl velkou šanci Diop, s jeho hlavičkou si však poradil Andersen a do kabin se jde tak za nerozhodného stavu.
45+4'
45+4'
Mehanovič nyní vůbec nepřemýšlel a zvolil jistotu – malou domů pro Zlámala. Vše se tak chystá na konec první půle.
45+3'
Vzešla z toho střela Matiće, se kterou si ale Zlámal poradil. Následně uvede míč do hry.
45+2'
Kodaň bude vhazovat míč na útočné polovině.
45+1'
Především vinou zranění brankáře Andersena přidává sudí Drachta k prvnímu poločasu čtyři minuty.
45'
Třetí roh byl z pohledu Zlína nejméně povedený a Kodaň se po delší době dostává k míči.
44'
Skvěle sehraný signál! Roh byl rozehrán na krátko na Kopečného, jenž načechral míč do vápna. Nejvýše vyskočil Dame Diop, který hlavičkou pořádně potrápil Andersena! Další roh pro Zlín.
44'
Ještě jeden roh pro Zlín. I střela Kopečného totiž byla ztečována.
43'
Následnou standardku rozehrál Gajič, jehož střelu ještě tečoval bránící hráč Kodaně a Zlín si tak zahraje rohový kop.
42'
První žlutou kartu zápasu vidí hráč hostujícího celku William Kvist po šlapáku na Mehanoviče.
41'
A opět musím pochválit Gajiče. Kodaň zatím proniká výhradně po levé straně a jinak tomu nebylo ani nyní. Na centr si ale opět vyskočil Gajič a založil tak protiútok pro Zlín. Následně byl na půli Diop faulován.
40'
Zlínu se rozehrání standardní situace příliš nepodařilo a po centru Diopa se Kodaň drala do útoku. Míč ale získal zatím skvěle hrající Gajič a nechal se zfaulovat. Tím tak opět získal míč pro svůj tým.
38'
Zlín se nyní usadil na útočné polovině. Vše ale překazil Jiráček, který velmi nepřesně přihrál. Míč tak mají zpátky hosté.
37'
Od rohového praporku centroval Greguš, na míč si ale opět skvěle vyskočil Gajič.
36'
Kodaň bude zahrávat rohový kop.
36'
A nyní opět včas přispěchal obranný zákrok Holzera. Ten tak zastavil nadějně rozvíjející se útok Kodaně.
35'
Střílet zkoušel kapitán hostujícího týmu Kvist, Zlámal si s jeho střelou s přehledem poradil.
34'
Kodaň se již drala do útoku, když skluzem přerušil útok Ondřej Bačo.
33'
Kodaňský brankář je už na nohách a utkání se zhruba po tříminutové přestávce opět rozbíhá.
32'
Andersenovo ošetřování stále probíhá.
30'
Hra je nyní přerušena, jelikož na hrací ploše leží otřesený brankář Andersen. A zatím to s ním nevypadá vůbec dobře.
29'
Zlín se po dlouhé době přihlásil o slovo! Holzer od levého praporku poslal míč do varu. Brankář Andersen velmi nepřesvědčivě zakročil a míč se dostal k Jiráčkovi, který střelou z první trefil horní tyčku! Následně ale sudí odpískal útočný faul Zlína.
27'
Holzer vybojoval míč u postranní čáry a přihrál jej Diopovi. Ten ovšem hned míč ztratil, tudíž Holzerova snaha byla prakticky k ničemu.
25'
Nepřesnost Zlámala se mohla Zlínu vymstít. Míč se dostal ke zcela nechráněnému Holsemu. Ten se pokoušel Zlámala přelobovat, jeho pokus byl ale příliš vysoký.
24'
Z levé strany letěl do vápna Zlína další míč, tam stál ale Janíček. Míč se vrátil k obráncům Kodaně, kteří si jej mezi seboz přihrávají.
23'
Kodaň je nyní v tlaku. Zlín na chvíli vysvobodil Mehanovič, který získal míč a ihned hledal Dameho Diopa.
22'
Pavlović nyní držel míč na levé straně a chránil ho před dotírajícím Kopečným. Následně se rozhodl centrovat. Našel ale pouze hlavu Gajiče, jenž se přehledem míč odhlavičkoval.
21'
Po vyrovnávacím gólu Kodaně následuje tvrdý boj o střed hřiště, kde se oba týmy snaží získat míč.
19'
Kodaň právě vstřelila branku!
Jak jsem domácí obranu zatím chválil, tak nyní naprosto zaspala. Matić si s míčem došel až na hranici vápna, kde předal míč PETERU ANKERSENOVI, jenž přesně umístil míč k zadní tyči – 1:1!
18'
Nejprve předvedl tbrdý zákrok Janíček, to ale nechal sudí Drachta bez povšimnutí. Následný faul loktem od Kopečného už ale posoudil jako faul.
17'
Zlín zatím Kodaň skoro k ničemu nepustil. Od branky Zlína bude odkopávat Zlámal.
15'
Další obrovská šance Zlína! Petr Jiráček srdnatě vybojoval míč na středu hřiště a Zlín šel do přečíslení. Jiráček před přihrávkou dal přednost střele a pořádně Andersena protáhnul! Od něj se dostal míč ještě k Ekpaiovi, který jen těsně minul branku.
14'
A Zlín je ve varu! Daniel Holzer nyní skvěle proniknul po levé straně a chystal se k centrování míče. Na poslední chvíli ale srazil míč hráč Kodaně.
12'
A domácí fanoušci mají jasné přání směrem k sudímu: "Pískej konec!"
11'
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín dává svůj historicky první gól v Evropské lize! Daniel Holzer skvělou křižnou přihrávkou vybídl ke sprintu Ekpaie. Ten skvěle našel nabíhajícího DAMEHO DIOPA, jenž jen trošku změnil trajektorii míči a Zlín se dostává do vedení – 1:0!
10'
Peter Ankersen si udělal z Holzera kužel a proniknul až do vápna. Odtud přihrával před branku, zde ale jeden z hostujících hráčů fauloval.
9'
Obrana Kodaně si přihrává míč mezi sebou a čeká na vhodný okamžik vyrazit do útoku.
8'
Na centr z levé strany vyskočil jistý Gajič a míč je pro Zlín v bezpečí.
7'
Kodaň bude zahrávat standardku poblíž rohového praporku. To možná přinese pro domácí první nebezpečí.
5'
Následující útok Zlína přerušuje ofsajd Ubonga Ekpaie.
5'
Z pravé strany letěl centr, ve skrumáži hráčů se ale nejrychleji zorientovali hosté a míč odehráli do bezpečných zón.
4'
Zlín si vytvořil první šanci! Ibrahim Traoré se dostal k odraženému míči a nesměle vystřelil. Míč ztečovala hostující obrana na roh.
4'
Z obrany Kodaně vyletěl míč za obranu, který měl jít na Pavloviće. Skvěle ovšem zakročil Gajić, který míč odehrál hlavou.
3'
Holzer nesměle vyrazil do útoku, jeho pokus ale netrval dlouho. Míče ho okamžitě zbavila dánská obrana.
2'
I když se Zlín dostal na útočnou polovinu a vhazoval aut, krátce po něm se dostali k míči hosté a již kombinují na půli Zlína.
1'
Úvodní výkop provedl Zlín a ihned zakládá první útok.
1'

FC Fastav Zlín: Zlámal – Holzer, Gajič, Bačo, Kopečný – Janíček, Jiráček (C), Traoré – Mehanović, Ekpai – Diop.
Náhradníci: S. Dostál – Hronek, Džafić, Matejov, Hnaníček, Železník, V. Vukadinovič.

FC Kodaň: Andersen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Bengtsson – Toutouh, Kvist (C), Greguš, U. Matić – Pavlović, Holse.
Náhradníci: Olsen – Kusk, Roerslev, Pušić, Amankwaa, Falk, Sotiriou.

Rozhodčí: Drachta – Brandner, Kühr.
FC Fastav Zlín

Fotbalovou sezonu v HET lize rozjel Zlín poměrně slušně. Za první třetinu soutěže stihl získat 14 bodů. Co ale musí svěřence Bohumila Páníka trápit, je rozdílná forma na domácím hřišti a venku. Zatímco doma ševci ještě neprohráli a připsali si úctyhodné čtyři výhry a jednu remízu, venku dokázali získat jediný bod na půdě Baníku. V posledním zápase Zlín otáčel nepříznivé skóre proti Jihlavě. Povedlo se to až v nastaveném čase, kdy rozhodl z penalty Lukáš Železník.

V Evropské lize zatím Zlín stihl odehrát dva zápasy a získal jeden bod. A to hned z úvodního zápasu, kdy v Olomouci přivítal Šeriff Tiraspol. Následně letěla zlínská výprava do Mosky, kde bylo po sedmnácti minutách po zápase. S chutí si totiž zastřílel Fernandes, který si připsal nejrychlejší hattrick v historii Evropské ligy. Stačilo mu na to pouhých 17 minut a Zlín utkání prohrál nepříznivým poměrem 3:0.
FC Kodaň

Kodani se úplně nedaří. Na její zvyklosti je až na šestém místě ligy s nepříliš dobrou statistikou. Zatím totiž vyhrála jen pět zápasů, ve třech případech remizovala a ve čtyřech prohrála při skóre 21:15. Na první Nordsjaelland jí tak schází po dvanácti kolech osm bodů Můžou za to i nedávné prohry 1:3 v Lyngby a 0:1 v Odense. Do zápasu se Zlínem tak rozhodně v optimální formě nejde.

Ani v Evropské lize to žádná podívaná není. Dánský tým odehrál zápasy s Lokomotivem Moskvou a Tiraspolem, kdy sice neinkasoval, ale také nedal ani gól. Zlín, který bude hladový po úspěchu, by tak soupeře, jenž není v kdovíjaké formě, mohl překvapit.
Dobrý den u dalšího kola Evropské ligy. V dnešním zápase se na Andrově stadionu v Olomouci představí český zástupce FC Fastav Zlín s dánskou Kodaní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.