Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Besiktas Istanbul : Genk - 25. října 2018   21:00

Besiktas Istanbul
74' Vágner Love (Gönül) • 86' Vágner Love (Pektemek)
2:4
(0:1)
Genk
Genk
23' Samatta  (Maehle) • 70' Samatta  (Maehle) • 81' Ndongala  (Malinovskyj) • 83' Piotrowski  (Samatta)
Karius – Gönül, D. Vida, Uysal (C), Erkin (85. Pektemek) – Arslan (27. Roco), Medel, Özyakup – Quaresma, Larin (46. Vágner Love), Lens.
Zengin – Aksoy, Vágner Love, Pektemek, Roco, Toköz, Töre.
Stefański – Boniek, Golis (vš. Polsko)
Vodafone Park (kapacita 41 188 diváků)
Genk
Vukovic – Maehle, Déwaest, Lucumi, Uronen – Pozuelo (80. Seck), Malinovskyj, Heynen – Paintsil (75. Piotrowski), Samatta (87. Gano), Ndongala.
Vandevoordt – Aidoo, Gano, Nastić, Piotrowski, Seck, Wouters.

V atraktivním utkání si tři body z Istanbulu trochu překvapivě odváží Genk po vítězství 4:2 a stal se prvním týmem v této skupině, který dokázal zvítězit na hřišti soupeře.

Nutno podotknout, že vítězství Genku je určitě zasloužené, neboť lídr belgické ligy byl lepším týmem na trávníku a dokázal také většinu svých šancí proměnit. Domácí začali hrát až moc pozdě a tak Genk vede skupinu se šesti body, Sarpsborg a Malmö mají po čtyřech, zřejmě největší favorit skupiny Besiktas pak je poslední s třemi.
90+6'
90+6'
Piotrowského centr na Secka zpracoval Vida, to už je ale jasné, že Genk zvítězí.
90+4'
Vágner Love si na pravém křídle nedokázal obhodit Déwaesta, ten se mu výborně postavil do cesty a pohlídal cestu míče za brankovou čáru.
90+3'
Žlutou kartu dostává Oğuzhan Özyakup (Besiktas Istanbul).
90+2'
Quaresma atakoval Lucumiho nad rámec pravidel, rozehrávat může hostující brankář Vuković.
90+1'
Zatímco je Malinovskij stále ošetřován, tak čtvrtý rozhodčí signalizuje, že nastavovat se bude šest minut a možná ještě více, neboť v akci jsou i nosítka.
89'
Pektemek přidržel rozběhnutého Malinovského a vidí žlutou kartu.
88'
Pektemek se nadechl ke střele z dvaceti metrů, ta ale prosvištěla zhruba metr nad horním rohem hostující branky.
87'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Mbwana Samatta, přichází Zinho Gano.
86'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Gólové hody pokračují! Na centr Pektemeka si naskočil VÁGNER LOVE a přesnou hlavičkou nedal Vukovićovi šanci zasáhnout!
86'
Domagoj Vida měl na hlavě druhou branku Besiktase, když si naskočil na Quaresmův rohový kop, perfektní zákrok ale vytáhl brankář Vuković!
85'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Caner Erkin, přichází Mustafa Pektemek.
83'
Genk právě vstřelil branku!
V Istanbulu se začíná rodit nečekaný debakl! Seck kolmicí po levém křídle vysunul do pokutového území Samattu, jehož přetažený centr JAKUB PIOTROWSKI s přispěním Uysalovy teče nasměroval za záda brankáře Kariuse!
81'
Hosté znovu vedou o dvě branky! DIEUMERCI NDONGALA ve středu hřiště snadno obešel nedůrazného Vidu, pelášil vstříc brankáři Kariusovi a toho snadno překonal!
80'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Alejandro Pozuelo, přichází Ibrahima Seck.
79'
Na Piotrowského centr si naskočil Samatta, v dobré pozici ale branku hlavou přestřelil.
78'
Quaresma po zisku míče potáhl hru na útočnou polovinu, v souboji s Uronenem vybojoval autové vhazování.
76'
Quaresma si před pokutovým územím vyměnil míč s Lensem, z dvaceti metrů ale branku přestřelil.
75'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Joseph Paintsil, přichází Jakub Piotrowski.
74'
Domácí dramatizují zápas! Erkinův přetažený centr na malém prostoru skvěle vrátil před branku Gönül a VÁGNER LOVE prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
72'
Besiktas už je znovu usazen na útočné polovině a dobývá hostující defenzivu.
70'
Genk navyšuje své vedení! Při rychlém brejku si Maehle se Samattou zopakovali gólovou spolupráci z 23. minuty a MBWANA SAMATTA u vzdálenější tyče propasíroval svoji střelu za brankáře Kariuse!
69'
Po výborné souhře hostů se Pozuelo objevil zcela osamocen před Kariusem, ten výborným zákrokem Besiktas podržel!
68'
Ndongala při průniku podél levé postranní čáry fauloval Vidu, rozehrávají domácí.
67'
Standardní situace pro Besiktas, Quaresmově centru se ale hosté ubránili.
65'
Gönul byl na pravé straně hřiště přistižen v postavení mimo hru.
63'
Na obou stranách se kupí nepřesnosti, momentálně se hraje daleko od obou pokutových území.
61'
Žlutou kartu dostává Jere Uronen (KRC Genk).
60'
Paintsil se z levého křídla vřítil do pokutového území, následně ale střílel jen do brankáře Kariuse! Obrovská šance pro belgický tým.
59'
Quaresma se objevil na levém křídle, čehož využil k potažení míče od rohu pokutového území ke středu hřiště, poté ale svoji střelu zakroutil až za vzdálenější tyč.
57'
Po rohovém kopu Pozuela Déwaest v těžké pozici zády k brance hlavičkoval mimo branku.
56'
Centr Ndongaly ke vzdálenější tyči Uysal posunul za domácí branku, Genk bude rozehrávat od rohového praporku.
55'
Ndongala vyhrál osobní souboj s Gönülem, ten poté ostře trefil Paintsila a kromě žluté karty se dokonce sám poranil a musí být ošetřen.
53'
Quaresma přetaženým centrem ze standardní situace sice našel volného Uysala, ten ale v záklonu hlavičkoval směrem k postranní čáře a navíc byl přistižen v postavení mimo hru.
51'
Nebezpečná situace před brankou domácích, Paintsil přenesl hru napříč pokutovým územím na Ndongalu, ten ale nedokázal přesně přihrát volnému Samattovi a do přihrávky stačil vběhnout Gönül.
49'
Besiktas se usadil na soupeřově polovině, hosté se ale nadále brání velmi dobře a nepouští domácí tým do žádné příležitosti.
47'
Roco v hlavičkovém souboji loktem trefil Samattu a stává se už pátým žlutě napomenutým hráčem.
46'
Krátce po rozehrávce se domácí snažili zahrozit z levé strany, centr Jeremaina Lense ale doletěl až za hostující branku a rozehrávat tak může Danny Vuković.
46'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Vágner Love.
46'
Vágner Love skutečně nastoupí už od úvodního hvizdu druhého poločasu, nahrazuje Larina.
O přestávce se velmi intenzivně rozcvičoval Vágner Love, tak uvidíme, zda-li brazilský útočník dostane příležitost již brzy po změně stran.
Fotbalisté Genku vedou v Istanbulu nad Besiktasem 1:0 a nutno podotknout, že jejich vedení je zasloužené, neboť lídr belgické ligy je zatím aktivnější a mohl vést i o dvě branky.
45+3'
45+4'
Déwaest šlapákem atakoval Larina a během krátké chvíle oba hostující stopeři viděli žlutou kartu.
45+3'
Jeremain Lens vidí žlutou kartu za ostrý skluz pod nohy Heynena.
45+2'
Žlutou kartu dostává Jhon Lucumi (KRC Genk).
45+1'
Polský arbitr k úvodním pětačtyřiceti přidává tři nastavené minuty.
45'
Özyakup u postranní čáry nedovoleně atakoval Uronena, rozehrávají hosté.
43'
Besiktas se znovu usadil na útočné polovině, Gönulův centr ale postrádal přesnost, hosté se bezpečně ubránili.
41'
Quaresma si na pravém křídle nedokázal obhodit míč kolem Heynena, nevybojoval ani nedovolený zákrok a po odrazu míče od Gönula se bude kopat od hostující branky.
39'
Po rohovém kopu Besiktase se u přední tyče patičkou snažil zakončit Gönul, jeho střelu hosté odrazili do pole.
38'
Následný Quaresmův centr doletěl na hlavu Maehleho, ten prodloužil míč za hostující branku.
37'
Ricardo Quaresma si na pravém křídle prohodil míč mezi dvěma protihráči, poté padl k zemi a rozhodčí Stefański píská standardní situaci ve prospěch domácích.
35'
Hosté měli mimořádnou příležitost na druhou branku!

Domagoj Vida při útočném výletu přišel o míč a hosté podnikli rychlý brejk do otevřené obrany, kapitán Pozuelo kolmicí vysunul do pokutového území Samattu, střelec první branku u vzdálenější tyče ještě hledal nabíhajícího Ndongalu, tomu ale chybělo pár centimetrů, aby ve skluzu zasáhl míč a posunul jej do odkryté branky!
33'
Besiktas pozvolna kombinuje ve středu pole, domácí hledají cestu do zatím velmi pozorné defenzivy Genku.
31'
Hosté se rozestavili okolo pokutového území tureckého týmu, Malinovskij ze střední vzdálenosti ale neprostřelil klubko těl na hranici pokutového území.
29'
Quaresmův centr si v pokutovém území zpracoval Larin, zády k brance ale neuspěl v souboji s Lucumim a ten vybojoval odkop od branky Genku.
27'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Enzo Pablo Roco.
26'
Arslan zůstal ve středu hřiště sedět na trávníku a to už bude pro domácího záložníka asi konečná v dnešním zápase.
25'
Další útočnou akci Genku vedl Samatta po levé straně hřiště, před pokutovým územím si našel střelecký prostor, jeho pokus brankář Karius vyráží k Erkinovi.
23'
Hosté se ujímají vedení! Gólovou akci rozehráli u vlastního rohového praporku, po rychlém přechodu na útočnou polovinu Maehle perfektním centrem vyzval k zakončení MBWANU SAMATTU, jenž z voleje trefil parádně pod břevno!
21'
Po Ndongalově průniku centroval Uronen, našel ale jen připraveného Domagoje Vidu.
20'
Genk další útočnou akci začne od brankáře Vukoviće.
18'
Özyakup převzal přihrávku Medela na útočné polovině, potáhl míč k pokutovému území, poté ale velmi nepřesně střílel.
16'
Ruslan Malinovskij své umění dalekonosných střel ukázal nedávno i proti české reprezentaci, tentokrát z pětadvaceti metrů netrefil domácí branku.
15'
Özyakup přistrčil Maehleho, rozehrávat mohou hosté.
13'
Ndongala se na levém křídle nedokázal probít kolem Quaresmy, ten si výborně splnil obranné povinnosti a pak ještě vybojoval faul Uronena.
11'
Arslan to ještě zkusí rozběhat, zatím se střídat nebude.
10'
Značné zdravotní potíže trápí Arslana, ten musí být ošetřen a Quaresma signalizuje na střídačku, že tady se bude muset střídat.
8'
Quaresma dostal míč do volného prostoru na levém křídle, nestačil jej ale doběhnout v hracím prostoru, vhazují hosté.
6'
Malinovského v osobním souboji nedovoleně atakoval Jeremain Lens, hosté mohou rozehrávat od obranného kvarteta.
4'
Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnějším týmem a mají zatím míč častěji na svých kopačkách.
2'
Genk disponoval prvním rohovým kopem, žádný z hostujících hráčů se ale k zakončení nedostal.
1'
Rozehráno! Besiktas hraje celý v černém, hosté oblékli bílou sadu svých dresů.
1'

Besiktas Istanbul: Karius – Gönül, D. Vida, Uysal (C), Erkin – Arslan, Medel, Özyakup – Quaresma, Larin, Lens.
Náhradníci: Zengin – Aksoy, Vágner Love, Pektemek, Roco, Toköz, Töre.

KRC Genk: Vukovic – Maehle, Déwaest, Lucumi, Uronen – Pozuelo, Malinovskyj, Heynen – Paintsil, Samatta, Ndongala.
Náhradníci: Vandevoordt – Aidoo, Gano, Nastić, Piotrowski, Seck, Wouters..
KRC Genk

Jak už bylo zmíněno, tak Genk vede belgickou ligu, když po jedenácti kolech se může pyšnit bilancí 9-2-0 a tříbodovým náskokem na obhájce titulu z Brugg. Genk navíc disponuje sérií pěti ligových výher v řadě.

V Evropské lize Genk působí už od července, když v předkolech postupně přešel přes lucemburskou Folu Esch, Lech Poznaň a Bröndby Kodaň, ve skupině pak Genk porazil Malmö 2:0, následně ale nečekaně prohrál 1:3 v Sarpsborgu a to je dosud vůbec jediná prohra Genku v této sezóně.

Besiktas v turecké lize nezvládl poslední dva zápasy na hřištích soupeřů, na hřišti Konyasporu remizoval 2:2 a v Izmiru dokonce prohál s Göztepe 0:2 a aktuálně je až pátý se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Galatasaray Istanbul.

V Evropské lize Besiktas na úvod porazil norský Sarpsborg 3:1, poté ale prohrál v Malmö 0:2.
Hezký večer při sledování přenosu utkání Evropské ligy mezi Besiktasem Istanbul a Genkem. Favoritem zápasu je domácí Besiktas, ovšem Genk v roli lídra belgické ligy určitě nedá kůži zadarmo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.