Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Slavia - 29. listopadu 2018   18:55

Bordeaux
Bordeaux
49' de Préville  • 90+5' Koundé (Sabaly)
2:0
(0:0)
Slavia
Slavia
Bordeaux
Costil – Sabaly, Koundé, Pablo, Palencia – Youssouf (76. Sankharé), Tchouaméni, Lerager – Kalu (81. Karamoh), Cornelius, de Préville (71. Kamano).
Poussin – Karamoh, Kamano, Sankharé, Jovanović, Plašil, Vada.
Verissimo – Mesquita, Pereira
Matmut Atlantique, Bordeaux
Slavia
O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – T. Souček, Traoré (46. Sýkora) – Stoch (77. Milan Škoda), Hušbauer, Zmrhal – Matoušek (51. Olayinka).
Kovář – Sýkora, Olayinka, Zelený, Kúdela, Baluta, Milan Škoda.

Slavia je ovšem nadále druhá, ale domácí duel se Zenitem všechno rozhodne. Ode mě je to každopádně vše. Díky za pozornost a zase někdy u Evropské ligy na shledanou.
Nevýrazný výkon pražské Slavie, která byla blízko postupu do play-off. Pražskému celku se dnes na půdě Bordeaux vůbec nedařilo, celek Jindřicha Trpišovského si vytvořil jedinou šanci, kterou ale spálil Jan Sýkora. Domácí toho měli o poznání více a po brankách Nicolase de Prévilleho a Julese Koundého se radují z první výhry ve skupinové fázi.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 7:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:22.
90+6'
90+5'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Bránící hráči Slavie následně přestali úplně hrát a naprosto zbytečně inkasují podruhé! Youssouf Sabaly dostal prostor ve vápně, odkud následně přihrával před pokutový puntík. JULES KOUNDÉ zde byl naprosto osamocen a jeho rána skončila za zády Ondřeje Koláře!
90+4'
Andreas Cornelius vyslal v ideální moment do útoku Françoise Kamana, jenž unikal sám na Koláře. Tomu udělal kličku, ale místo gólu zakončil jen do levé tyčky!
90+3'
Milan Škoda se pokoušel dostat k hlavičce, ale trefil jen brankáře Costila. Peter Olayinka do něj následně naprosto zbytečně zajel a pustil se s ním do křížku, tohle Slavia opravdu aktuálně nepotřebuje.
90+2'
Slavia se na levém křídle dostala do kombinace, ale Jaromír Zmrhal nakonec míč na hřišti neudržel. Pokračovalo se tak protiútokem domácích, ale ti nezakončili.
90'
Domácí celek je na polovině hřiště u míče a pokouší se udržet čas. Mezitím byl oznámen nastavený čas, hrát se bude ještě minimálně čtyři minuty. Sešívaní mají minimum času...
89'
Ve vápně fauloval Tomáš Souček, nutno podotknout, že to bylo odpískané správně. Domácí Aurélien Tchouaméni ale vypadá, jakoby zrovna vyšel z klece po zápase s Conorem McGregorem.
88'
Standardní situace nic nenabídla a domácí se dostali do útoku, kde úplně nespěchají a hrají na čas. Snaha je evidentní, Slavia už moc času na srovnání stavu nemá.
87'
Utkání se dostává do posledních minutek a Slavia potřebuje nutně skórovat. Stát se to může nyní, Jan Sýkora bude rozehrávat rohový kop z levé strany.
86'
Padající hráč Bordeaux, kterým byl François Kamano, se po delší době pobytu na zemi zvedá a chystá se pokračovat ve hře. Nechal ale pro sebe dojít doktory.
84'
Jeden z hráčů domácího celku upadl před vápnem a Younousse Sankharé se po odpískání ohnal po Sýkorovi. Domácí borec vidí žlutou kartu, ale hra nepokračuje.
83'
Následně mohl o výsledku utkání rozhodnout domácí Younousse Sankharé, který zakončoval u levé tyčky. Ondřej Kolář ale nadále drží Slavii nad vodou!
82'
Andreas Cornelius naprosto nepochopitelně vletěl do Koláře, který držel míč v rukavicích a po odpískání střílel do prázdné branky. Domácí ale ani po tomto zákroku nevidí žlutou kartu.
81'
Slavia následně před vápnem rozehrávala přímý kop. Míč vletěl na hlavu Petera Olayinki, kterému se ale nepovedlo v záklonu ideálně zakončit. Benoît Costil má míč v rukavicích.
81'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Yann Karamoh.
79'
Tomáš Souček si úžasně naběhl po levé straně do šance a centroval na zadní tyčku, kde měl volný prostor Jan Sýkora. Ten ale trestuhodně zakončoval do bránícího Sabalyho!
78'
Další rychlá akce Slavie, kterou zakončoval po odraženém míči Jaromír Zmrhal. Hráč Slavie střílel levačkou, ale jeho dělovka nakonec skončila vysoko nad brankou Costila.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Miroslav Stoch, přichází Milan Škoda.
77'
Rychlá akce hostujícího celku. Jan Sýkora vedl míč středem hřiště, aby následně našel na levé straně Zmrhala. Ten centroval do šestnáctky, ale Peter Olayinka v běhu nezakončoval do branky.
76'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Younousse Sankharé.
75'
Útočné snažení Bordeaux bylo následně ukončeno na pravé straně, kde fauloval Peter Olayinka. Pokračovat se bude odkopem, ale až po druhém střídání domácích.
74'
Hosté si naběhli před vápno a už se míč dostával k Miroslavu Stochovi. Ten si ovšem balon nezpracoval a hned u něj byli hráči francouzského mužstva.
73'
Vladimír Coufal se dostal po pravé straně do útoku a následně centroval na hranici šestnáctky. Tam ale nikdo ve světle modrém nebyl, hráči Girondins Bordeaux míč odehráli do bezpečí.
72'
Slávisté vymysleli centrovaný míč od levé lajny na vzdálenější tyčku, kde se balon dostal do autu. Pražané tak budou rozehrávat alespoň rohový kop z pravé strany.
71'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází François Kamano.
70'
Ondřej Kolář musel následně řešit nebezpečný pokus z dálky, který mu následně odskočil, ale k dorážce se nikdo nedostal. Pokračovat se bude střídáním domácích.
69'
Další nákop letěl k vápnu domácího celku, kde se ale aktivní Peter Olayinka k ničemu nedostal. Hra bude pokračovat odkopem od branky Benoita Costila.
68'
Konečně něco od Slavia směrem dopředu. Tomáš Souček dostal centrovaný míč do vápna, ale hlavičkou se mu branku trefit nakonec nepovedlo. Ale záblesk naděje tam je.
67'
Kartu mohli nyní dostat také domácí, kteří na levé straně skočili pod nohy Petera Olayinky. Rozhodčí se tak nerozhodli a pokračuje se standardní situací.
65'
Po levé straně se do útoku dostal Youssouf Sabaly, který centroval do vápna. Vladimír Coufal ránu zablokoval a Bordeaux bude rozehrávat rohový kop.
64'
Slávisté se něco pokoušeli vymyslet, ale takový nakopnutý míč na Olayinku nebyl tím pravým ořechovým. Od útočníka pražského celku se míč odrazil do autu.
62'
Domácí hrají v klidu a úplně se nikam neženou. Kombinují s míčem a nebojí se hrát i v obraně a s brankářem Costilem. Ze strany Slavie je to zatím velká bída...
61'
Bohužel, Slavii se opravdu moc nedaří. Michael Ngadeu se pokoušel před dotírajícím hráčem odkopnout míč, což se mu nakonec na polovině hřiště povedlo. Pokračovat se bude autem domácích na levé straně.
59'
Peter Olayinka naprosto zbytečně dalším žlutě potrestaným hráčem českého celku. Útočník hostů přišlápl nohu obránce Sabalyho a je potrestán.
58'
Po snažení před brankou hostů se pokoušel po zákroku rychle rozehrát Ondřej Kolář, ale jeho pokus do útoku nikdo nezachytil. U míče jsou domácí fotbalisté.
57'
Zaydou Youssouf ve vzdušném souboji ve vápně zůstal ležet na hřišti a pomaleji se zvedal. Poté se Slavii povedlo vybojovat aut a pokračuje se z hloubi obranné poloviny.
56'
Vedoucí celek české ligy rozehrával na levé straně, ale centr Simona Deliho byl odvrácen. Stoper Slavie pár chvilek na to zastavoval pronikajícího Corneliuse na polovině hřiště a dostává žlutou kartu.
55'
Slávisté se následně dostali k rohovému kopu, který již mohl na zadní tyčce zakončovat volný Vladimír Coufal. Předtím ale přišel útočný faul a odkopává se od klece domácích.
53'
Domácí z velice dobré vzdálenosti rovnou zakončovali. Zaydou Youssouf to zkoušel levačkou na přední tyčku, ale Ondřej Kolář byl pozorný a míč vyrazil!
52'
Domácí pokračují v aktivní hře. Sergi Palencia se dostal po pravé straně až před vápno, kde po kličkách narazil do ramena Jana Bořila. Píská se faul a hostující bek dostává žlutou kartu.
51'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Peter Olayinka.
49'
Obranná hra Slavie je potrestána, Bordeaux jde do vedení! Samuel Kalu rozehrával standardku z pravé strany. Na penaltě míč nikdo neodvrátil a NICOLAS DE PRÉVILLE se dostal k balonu na levé straně. Přesnou střelou k pravé tyčce otevírá skóre.
48'
Andreas Cornelius se pokoušel něco vymyslet, ale na pravé straně jej rychle připravil jeden z hostujících hráčů. Pokračovat se bude autovým vhazováním.
47'
Slávistický roh byl odvrácen a domácí se dostali po levé straně do rychlého protiútoku. Nicolas de Préville ale nepřihrál do šestnáctky ideálně a Ondřej Kolář míč kontroluje.
46'
Slavia se hned na startu poločasu dostali po pravé straně do útoku a po obranném zákroku budou rozehrávat rohový kop. U míče je Josef Hušbauer.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Jan Sýkora.
46'
První poločas utkání na Matmut Atlantique branku nenabídl. Pražané se dlouho nemohli dostat do tempa a aktivnější bylo Bordeaux, které si vypracovalo dvě zajímavé šance. Poté se hra srovnala a hrála i Slavia, nějaká zajímavá akce od nich ale nepřišla. Uvidíme, co nabídne druhých pětačtyřicet minut. Může to být jen lepší.
45+1'
45'
Pražané se pokoušeli v posledních sekundách něco vymyslet, ale snažení bylo ukončeno odpískaným ofsajdem. Odkop od branky Girondins bude to poslední, co se v prvním poločase stane.
43'
Snaživý Samuel Kalu se pokoušel na pravé straně projít přes obránce Bořila, ale ten jej tělem zastavil a šikovně vybojoval míč pro Slavii. Odkopává se od branky Koláře.
42'
Tomáš Souček následně kombinoval před vápnem, ale po kličce o míč přišel a ten se dostal na nohy hráčů Bordeaux. Ibrahim Benjamin Traoré následně fauloval.
41'
Slavia je na míči a pokouší se něco vymyslet. První poločas se pomalu a jistě blíží do svého finiše, stále čekáme na branku. V posledních minutách je konečně aktivnější také Slavia.
39'
Dlouhý centrovaný míč za obranu dostával Samuel Kalu, který se na pravé straně nakonec k balonu i přes dva obránce dostal. Následně zakončoval, ale rána šla vysoko nad branku.
38'
Jan Matoušek na pravé straně přebíral přihrávku a na první dotyk se pokoušel dostat přes bránícího hráče. Míč si ale dal moc dopředu a ten nakonec skončil v autu.
37'
První střelecký pokus Slavie na branku francouzského celku přichází v sedmatřicáté minutě. Jaromír Zmrhal zasekl míč a rychle střílel k pravé tyčce, Benoît Costil pozorný.
36'
Pražané následně rozehrávali standardní situaci z pravé strany. Centrovaný balon na zadní tyčku byl ovšem přetažen a nakonec skončil v autu. U míče jsou domácí.
35'
Rodila se první akce Slavie! Po centru z pravé strany se ve vápně otevřel velký prostor, ale Miroslav Stoch u levé tyčky zakončoval do bránícího hráče. Veliká škoda.
34'
Miroslav Stoch umí střílet, a tak to zkusil. Ani nyní se ale slávistickému středopolařovi nepovedlo mířit přesně. Balon skončil nad břevnem a odkopávat se bude od branky Costila.
33'
Pokračující snažení zakončoval svým pokusem z dálky Aurélien Tchouaméni. Domácí borec střílel k pravé tyčce, ale míč nakonec skončil těsně vedle branky.
32'
Zaydou Youssouf byl následně volný před vápnem a z levé strany zakončoval levačkou na vzdálenější tyčku. Ondřej Kolář ale opět chytá, dnes je nejlepším slávistou právě on.
31'
Slavia si bohužel koleduje, kombinace jí nejde a Bordeaux se dostává stále více a více do akcí před brankou. Centr z pravé strany nyní nevyšel, Andreas Cornelius se v šestnáctce neprosadil.
30'
Ke standardce z velice dobré pozice se postavil Nicolas de Préville. Domácí ofenzivní hráč zakončoval z levé strany na přední tyčku, ale branku nakonec minul o docela dost.
28'
Youssouf Sabaly se dostal do další akce, jednoduše se domácí dostávají do dobrých akcí. Josef Hušbauer těsně před vápnem fauloval a pořádně své spoluhráče zrubal.
27'
Hosté nyní měli velké štěstí! Aurélien Tchouaméni dostal míč k pravé tyčce, odkud hned zakončoval na malé vápno. Tam se Cornelius mohl prosadit střelou do prázdné branky, ale míč o milimetry netrefil!
25'
Domácí pokračují v kombinační hře na vlastní polovině a čekají, co se před nimi vlastně objeví a otevře. Zatím jsme viděli jediný střelecký pokus na branku.
24'
Po centru z levé strany se ve vápně chtěl do zakončení dostat Cornelius. K tomu se ale nakonec míč nedostal a bránící hráči Slavie to zvládli. Následně Bordeaux naběhlo do ofsajdu.
23'
Miroslav Stoch byl následně na polovině domácích volný a mohl přihrávat na levé křídlo, kde byl naprosto osamocen Zmrhal. Slovenský středopolař ale přihrával přes bránícího hráče před sebe a ten zasáhl.
21'
Sešívaní si přihrávají na vlastní polovině a zbytečně směrem dopředu neriskují. Postupně to zkoušejí, ale zatím se do ničeho nebezpečného nedostali.
20'
Francouzské Bordeaux si přihrávalo na vlastní polovině, kde nakonec přišel útočný faul napadajícího Jaromíra Zmrhala. Domácí budou tak rozehrávat z vlastní poloviny.
18'
Po kombinaci na útočné polovině se k míči dostal Miroslav Stoch, jenž se dostával ke střeleckému pokusu. Slovenský reprezentant zakončoval po zemi, ale jeho rána šla pár metrů vedle branky.
17'
Domácí kombinovali a Nicolas de Préville se po kličce dostal do vápna, centr na penaltu byl ale odvrácen. Sergi Palencia poté fauloval a Slavia bude rozehrávat.
16'
Slavia následně rozehrávala aut blízko pokutového území domácích, ale k ničemu se hosté nedostali. Bordeaux se dostalo do protiakce a před brankou aktuálně operuje Andreas Cornelius.
15'
Vladimír Coufal se už klasicky dostal daleko do útoku a na pravou stranu dostával centrovaný míč. Křídelní bek Pražanů ale nepřihrál pod sebe ideálně a hra pokračuje hrou Bordeaux.
13'
Míč přijímal v útoku Andreas Cornelius, kterému se ale nepovedlo nic více vymyslet. Michael Ngadeu jej totiž zezadu poslal k zemi a píská se faul afrického obránce Slavie Praha.
12'
Z hodně velké dálky to zkoušel Josef Hušbauer, který zakončoval celé snažení svého celku. Rána z více jak třiceti metrů ale byla logicky nepřesná a odkopávat se bude od klece Costila.
10'
Nicolas de Préville si naběhl do šestnáctky, ale zakončení nepřipadalo v úvahu. Míč tak dával na pravou stranu, odkud se Kalu pokoušel prosadit. Jeho přihrávka na penaltu ale nikoho nenašla a u míče jsou sešívaní.
9'
Míč do útoku dostával Samuel Kalu, který se po kličkách dostal ke střeleckému pokusu před vápnem. Útočník Girondins ale branku nakonec minul a Kolář může být v klidu.
8'
Rohový kop domácích nevyšel a hra se přesunula do středu hřiště. Josef Hušbauer šel do skluzu a na zemi trefil Leragera. Nakonec je z toho faul českého středopolaře.
7'
Krásná práce Ondřeje Koláře! Brankář Slavie si výborně poradil se standardní situací Zaydoua Youssoufa, který zakončoval do pravé šibenice. Jednička Pražanů ale skvěle vyrazila na roh.
6'
Tomáš Souček rychle pronikajícího domácího hráče poslal k zemi a Bordeaux bude rozehrávat standardní situaci v blízkosti šestnáctky týmu z Edenu.
5'
Do první kombinační hry na útočné polovině se dostali fotbalisté Slavie. Vše zakončoval Ibrahim Traoré přihrávkou na pravé křídlo, ale Jan Matoušek dlouhou přihrávku nedostihl.
4'
Kombinace domácího celku před vápnem nebyla přesná a Miroslav Stoch mohl zakládat akci pražského klubu. Přihrávka mu ale nevyšla a k míči se dostávají opět domácí.
3'
Skvělou práci udělal Jan Matoušek, jenž si na pravé straně obhodil bránící hráče a rychle pelášil do útoku. Zaydou Youssouf jej ovšem bez míče poslal ramenem k zemi a píská se.
2'
Následně si Girondins vypracovalo první šanci po centrovaném míči z pravé strany. Andreas Cornelius si zaběhl za obranu a levačkou pálil nad branku, navíc byl v ofsajdu.
1'
Domácí celek se hned aktivně dostal do útoku, ale po pravé straně se jim zakončit nepovedlo. Bránící hráči míč odehráli na aut a hra bude pokračovat autovým vhazováním.
1'
Bídně zaplněný stadion v Bordeaux přivítalo fotbalisty obou celků. Utkání o důležité body startuje za pár sekund.
Krásný podvečer všem fanouškům českého, ale i evropského fotbalu! Slavia hraje ve Francii bez svých fanoušků o postup do dalšího kola Evropské ligy. Za pár chvilek začneme!

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Koundé, Pablo, Palencia – Youssouf, Tchouaméni, Lerager – Kalu, Cornelius, de Préville.
Náhradníci: Poussin – Karamoh, Kamano, Sankharé, Jovanović, Plašil, Vada.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – T. Souček, Traoré – Stoch, Hušbauer, Zmrhal – Matoušek.
Náhradníci: Kovář – Sýkora, Olayinka, Zelený, Kúdela, Baluta, Milan Škoda.

Rozhodčí: Verissimo – Mesquita, Pereira.
GIRONDINS BORDEAUX FC

Francouzský celek mohl před startem skupinové fáze vypadat jako jeden z favoritů skupiny C. Bordeaux ale získalo během čtyř duelů jediný bod a jeho postup do další fáze je téměř nemožný, tým Jaroslava Plašila by musel všechno vyhrát a doufat v další výsledky hrající do role vicemistra soutěže z roku 1996. Domácí celek získal jediný bod za remízu v posledním kole, kdy doma hrál po jedné brance se Zenitem Petrohrad. Bordeaux je v Ligue 1 na dvanáctém fleku, ale soutěžní duel naposledy vyhrálo 7.10.

Poslední duely v Evropské lize
Bordeaux 1:1 Zenit
Zenit 2:1 Bordeaux
Bordeaux 1:2 Kodaň
SK SLAVIA PRAHA

Aktuální lídr české F:L ligy je na druhém místě skupiny C s jednobodovou ztrátou na první Zenit Petrohrad. Naopak náskok na třetí Kodaň, se kterou Pražané ve dvou duelech nepadli, činí dva body. Tým Jindřicha Trpišovského by dnes potřeboval nejlépe tři body, které by za určitých podmínek mohly znamenat postup. Slavia vstřelila během čtyř duelů dvě branky a jednu inkasovala, vyneslo to solidních sedm bodů. V domácí soutěži jsou sešívaní na prvním místě a v posledním kole vyhráli na hřišti poslední Karviné 3:1.

Slavia 0:0 Kodaň
Kodaň 0:1 Slavia
Zenit 1:0 Slavia
Krásný den všem fanouškům nejen českého fotbalu! Pražská Slavia hraje o postup do další fáze Evropské ligy a již dnes se mu může přiblížit. Proti bude Girondins Bordeaux, které ztrácí na svého dnešního soupeře šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.