Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Inter Milán - 7. března 2019   18:55

Frankfurt
Trapp – D. da Costa, Hasebe, Hinteregger, N'Dicka – Gaćinović, Rode (77. Willems), G. Fernandes (C), Kostić – Haller (81. Paciência), Jović.
Rönnow – Falette, de Guzmán, Willems, Stendera, Russ, Paciência.
William Collum – David McGeachie, Francis Conner (vš. SCO)
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Inter Milán
Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar, Asamoah – Vecino, Valero (80. Soares), Brozović – Politano, Lautaro Martínez, Perišić (60. Candreva).
D. Padelli – Ranocchia, Soares, Miranda, Schiro, Candreva, Merola.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 14:11.
Tři nastavené minuty uplynuly a první zápas osmifinále Evropské ligy mezi Frankfurtem a Interem Milán končí bezbrankovou remízou.

Ani jeden z týmů se nemohl v úvodním poločase dostat do souvislejšího tlaku. Po dvaceti minutách ale zcela zbytečným faulem vytvořil pokutový kop pro Inter Gélson Fernandes, který podkopl ve vápně Martíneze. Nařízenou penaltu ale Marcelo Brozović neproměnil, ránu k pravé tyči dokázal Kevin Trapp fantasticky vyrazit mimo branku. Následně už se Inter ani Frankfurtu do gólové pozice nedostal.

Po změně stran sice domácí Eintracht lehce přidal v ofenzivní snaze, ale na gól to ani tentokrát nestačilo. Domácí sice dostali dokonce míč do sítě po rohovém kopu, ale gól nemohl být uznán po zcela jasném ofsajdu. Dvacet minut před koncem měl na hlavě branku také Martin Hinteregger, ale jeho pokus se ani mezi tři tyče nevešel.
90+4'
90+3'
Matías Vecino prodloužil hlavou Handanovičův výkop. Míč ale skončil pouze u obránců Frankfurtu. Inter však včasným návratem do obrany zastavil akci domácího týmu.
90+2'
Frankfurtu se pouští v samém závěru do útoku. Po Gaćinovićově centru se ukázal u balonu Kostić, z levé strany se ale do pokutového území přes De Vrije nepodíval.
90+1'
Hlavní rozhodčí William Collum nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Samir Handanovič drží Inter v posledních minutách. Nyní se vytočil ke střele ze střední vzdálenosti Mijat Gaćinović, ale i tentokrát mířila rána jen do prostoru, kde byl brankář soupeře.
89'
Tak Luka Jović nebezpečně pálil zpoza vápna. Tentokrát už Samir Handanovič musel zasahovat, ale u své tyče byl v předstihu a míč snadno vyrazil.
88'
Opět byl u balonu střídající Goncalo Paciencia. Tentokrát se pokusil vystřelit z dálky, ale míč se po střele stočil jen vedle levé tyče Handanovičovy branky.
87'
Paciencia se dral do pokutového území přes Škriniara, těsně před šestnáctkou ale upadl na trávník, ale hlavní rozhodčí faul slovenského stopera nepíská.
86'
Danny Da Costa vhazoval zpoza postranní lajny. Po souhře s Gaćinovićem však o míč velmi rychle přišel, hosté se opět dostávají pod tlak při rozehrávce od vlastního vápna.
85'
Až k Handanovičovi se museli stáhnout hostující hráči. Po dlouhém nákopu se ale hostům otevřela levá strany, kde ale Asamoaha nepustil do vápna Hinteregger.
84'
Po faulu Fernandese rozehrával Inter volný přímý kop. Brozović centroval do pokutového území, ale lehká hlavička De Vrije se do branky nevešla.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Gélson Fernandes sestřelil před vápnem Politana a vidí žlutou kartu.
82'
DAmbrosio si zpracoval míč u postranní lajny hrudníkem, poté se pokoušel vysunout do útoku Vecina, ale ten okamžitě po převzetí přihrávky narazil na skvěle postaveného Kostiće.
81'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Gonçalo Paciência.
80'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Borja Valero, přichází Cédric Soares.
79'
Ani s blížícím se závěrem druhého poločasu se týmům nedaří překonat brankáře. Gaćinović si narazil ve středu pole s Willemsem, ale ani střídající záložník se příliš nepředvedl.
78'
Po vysokém výkopu Handanoviče se dostal k hlavičce domácí Fernandes. Kapitán Frankfurtu ale u balonu příliš dlouho nepobyl, útočit tak mohou opět hosté.
77'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Jetro Willems.
76'
Jović s Kostićem se hnali do otevřené obrany Interu, ale přihrávka druhého jmenovaného celou akci pohřbila. K míči se zcela zadarmo dostal De Vrij.
74'
Interu se daří lehký tlak soupeře rychle rozmělnit. Brozovićova přihrávka podél postranní lajny našla Candrevu, který ale v souboji jeden na jednoho s Da Costou prohrál.
73'
Už už se zdálo, že by mohl jít Politano do protiútoku, ale při zisku míče si pomohl lehkým faulem a hlavní rozhodčí po lehké prodlevě odpískal.
72'
Kostić získal míč pro Joviće, následně pálil z hranice pokutového území Hinteregger, ale Handanovič se včas přesunul ke své levé tyči a nadvakrát míč zkrotil.
71'
Zničehonic hlavičkoval Martin Hinteregger v jasné pozici v pokutovém území. Pokus domácího stopera ale nebyl příliš povedený a Handanovič ani nemusel zasahovat.
70'
Ve druhém poločase stále čekáme na brankovou příležitost. Da Costa si sice ještě zpracoval na zadní tyči míč hrudníkem, ale poté už neměl čas na umístěnou ránu.
69'
Handanovič chtěl hrát za každou cenu konstruktivně i ve vlastním pokutovém území. Nakonec měl slovinský brankář velké štěstí, že míč nezískal v zajímavém prostoru Jović.
68'
Ani další hlavička Luky Joviće nebyla z nejpřesnějších. Navíc i srbský útočník skončil v ofsajdu, Handanovič proti lehké hlavičce snadno zasáhl.
66'
Politanův centr z levé strany už byl navíc. Útočník Interu si totiž při přihrávce Brozoviće nepohlídal své ofsajdové postavení.
65'
Nyní si pomohl v souboji s Kostićem faulem právě Makoto Hasebe. Navíc si sám japonský stoper Frankfurtu ublížil a jen těžce se zvedá z trávníku.
64'
Hasebe měl co dělat, aby v rychlostním souboji udržel na zádech Politana. Nakonec si ale hostující útočník pomohl lehkým přistrčením, které hlavnímu rozhodčímu neuniklo.
63'
Po faulu na Kostiće rozehrávali domácí zkrácený rohový kop. Haller se dokázal vyšroubovat nejvýše v pokutovém území, ale hlavičku bez razance sebral do náruče Handanovič.
62'
I po více než hodině hry branku nepřineslo. Po změně stran je sice Frankfurt o něco aktivnější, ale ke vstřelené branky má stále daleko.
61'
Antonio Candreva se na trávníku neuvedl zrovna nejlépe. Po podklouznutí zahrál rukou přesně před zrakem hlavního rozhodčího a je potrestán žlutou kartou.
60'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Antonio Candreva.
59'
Handanovičova rozehrávka skončila u De Vrije. Inter dlouho otálel po souboji Perišiće s Fernandesem, hlavní rozhodčí nakonec přerušil hru.
57'
Inter se snaží uklidnit hru ve střední části trávníku. Vecino si nahrával několikrát po sobě s Valerem, poté měl přijít pas také na Perišiće, ale to už míč opustil hrací plochu.
56'
Tlak Frankfurtu i nadále roste. Po nadýchaném centru do pokutového území hlavičkoval neobsazen Luka Jović, míč ale poslal jen do prostoru, kde byl připraven Handanović.
55'
DAmbrosio poslal k zemi v pokutovém území Hallera. Hlavní rozhodčí ale penaltu neodpískal, místo toho dostal žlutou kartu za protesty Makoto Hasebe.
54'
Německý tým se začíná dostávat do tlaku. Souhra Fernandese s Rodem vyústila v povedenou přihrávku na Joviće. Srbský útočník ale už dále pokračovat přes Asamoaha nemohl.
53'
Frankfurt sice po rohovém kopu dostal míč až do sítě, ale po hlavičce Hallera ještě tečoval balon v ofsajdu Sebastian Rode. Handanovič si mohl zhluboka oddechnout.
52'
Kostić si skvěle zpracoval míč hrudníkem, poté přidal i kvalitní hru u postranní lajny, ale Da Costa pálil z prvního doteku mizerně mimo tři tyče.
50'
Fernandes přidává na své konto další faul. Proti DAmbrosiovi vystoupil až příliš agresivně, zasáhl soupeře do kopačky a musí mít odevzdat.
49'
Hallerův centr byl zblokován na rohový kop. Fotbalisté Frankfurtu se přesunuli před Handanoviče, ale po Brozovićově pasu hlavičkoval jen Hasebe ke svému brankáři.
48'
Ani ve druhém poločase se tempo zápasu příliš nezvyšuje. Od Trappa putoval míč jen ke Kostićovi do souboje s Vecinem. Domácí tým balon nedokázal proti přesile udržet.
47'
Brozović našel dlouhém hodem rozběhnutého Martíneze. Právě argentinský útočník Interu si ale následně neporadil s bránícím Makoto Hasebem.
46'
Druhá půle odstartovala rozehrávkou domácího celku. Sébastien Haller poslal míč Jovićovi, který následně přihrával na levou stranu, kde byl ale obsazen Mijat Gaćinović.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:57.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí bez branek.

45+1'
45+1'
Handanovičova rozehrávka přes polovinu trávníku skončila jen na kopačkách domácích obránců. Frankfurtu se ale už do útoku příliš nežene.
45+1'
Hlavní rozhodčí William Collum nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Ani jeden z týmů už nechce těsně před poločasem udělat chybu. Kombinace Frankfurtu pokračuje pouze ve středu trávníku, Rode si několikrát vyměnil míč s Fernandesem.
44'
Minutu před pauzou se snažil Gaćinović najít Joviće, poté se cpal do pokutového území Rode, ale záložník Frankfurtu při snaze hlavičkovat sestřelil tělem Asamoaha.
43'
Na trávníku skončil po souboji s Rodem Matteo Politano. Hlavní rozhodčí posoudil lehké postrčení jako faul a tak mohou rozehrávat z vlastní polovině hostující fotbalisté.
42'
Ani po rohovém kopu neměl Kevin Trapp větší práci. Politano sice ještě vracel míč po nepřesném centr do vápna, ale Martínezova hlavička neměla gólové parametry.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Martínez se sice znovu ke střele nedostal, ale ještě posunul míč Vecinovi a ten už zajistil Interu rohový kop.
40'
Tentokrát Ivan Perišić nabízel míč do pokutového území. Přetažený centr si ale stáhl pro sebe Kevin Trapp, který okolo sebe neměl jediného soupeře.
39'
Martínez měl sice míč pod kontrolou, ale na hranici šestnáctky byl otočen zády k brance. Ještě zkoušel přihrávat Perišićovi, ale chorvatský útočník už byl pokryt Da Costou.
38'
Až příliš agresivně chtěl vybojovat míč Sebastian Rode. Tentokrát už se pískalo proti domácím, ale Inter rychlém rozehrávky nevyužil a musí pokračovat v kombinaci.
37'
Vecino byl sice lehce postrčen, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat a tak se mohl téměř bez práce dostat k balonu třiatřicetiletý Japonec ve stoperské dvojici Frankfurtu.
36'
Právě u Handanoviče začala další útočná akce. Rode podstoupil tvrdý souboj s Valerem, poté se ale hosté museli opět stáhnout před napadajícím triem domácích útočníků.
35'
Už už to vypadalo, že by se mohl vydat do brejku Danny Da Costa. Fernandesova přihrávka za obranu se ale svezla po nakropeném trávníku a skončila až u Handanoviče.
34'
Po faulu Martíneze rozehrával volný přímý kop Filip Kostić. Míč ale pouze prolétl pokutovým územím bez šance, že by hráči mohli hlavičkovat.
33'
Žlutou kartu vidí v prvním poločase také Lautaro Martínez. Teprve jednadvacetiletý Argentinec ve službách Interu sestřelil skluzem ve středu pole Gaćinoviće.
32'
De Vrij vyhrál tvrdý souboj s Rodem. Je však pískán faul proti milánskému celku. Domácí pokračují v klidné kombinaci ve střední části trávníku.
31'
Také Frankfurt se dostal ke střele. Kostić se otáčel s míčem už uvnitř pokutového území, ale rána šestadvacetiletého záložníka byla zblokována a Haller už se následně nacházel v ofsajdu.
30'
I po více než půlhodině hry je stav zápasu bez branek. DAmbrosio vhazoval zpoza postranní lajny k Brozovićovi, následně se ale uchýlil k dalekému odkopu do bezpečí Hasebe.
29'
Vecino bojoval u koncové lajny o balon hned proti dvěma obráncům. Da Costa dokázal míč ještě otřít o útočícího Vecina.
27'
Velmi rychle se přihnal k rozehrávajícímu Asamoahovi Filip Kostić. Právě od Kostiće se ale míč odrazil za postranní lajnu a vhazovat můžou u středové čáry hosté.
26'
Fernandes rozběhl průnikovou přihrávkou Joviće, který ale už míč nedokázal zastavit na hrací ploše. Akce ještě moment pokračovala, ale hlavní rozhodčí nakonec ukazuje, že bude rozehrávat Handanovič.
25'
Kromě žluté karty pro Asamoaha čelil Inter také standardní situaci. Rode však napálil míč pouze metr nad břevno hostující branky.
24'
Kwadwo Asamoah trefil tělem Brozoviće ve vysokém výskoku a je potrestán žlutou kartu.
23'
Inter ale pokutový kop neproměňuje! Míč si postavil na značku penalty Marcelo Brozović, zkušený Chorvat, který si zahrál i ve finále mistrovství světa poslal míč k pravé tyči, ale tam se vydal i Kevin Trapp. Parádní zákrok domácího brankáře!
22'
Pokutový kop pro Inter! Fernandes zcela zbytečně podrazil na hranici vápna Martíneze!
22'
Ani s přibývajícím časem se tempo zápasu příliš nezvyšuje. Valero neměl komu posunout míč směrem do útoku a tak raději přihrával opět jen ke Škriniarovi s de Vrijem.
21'
Po Trappově výkopu sice podstoupil hlavičkový souboj Gaćinović s Brozovićem, balkánský duel vyšel lépe pro záložníka hostujícího Interu.
20'
I po dvaceti minutách je stav zápasu stále bezbrankový. Matteo Politanovi sice našel pasem ke vzdálenější tyči Perišiće, ale ten hlavičkoval pouze do míst, kde byl připraven Kevin Trapp.
19'
Ani další zisk v nebezpečném prostoru před vápnem nedokázali domácí hráči přetavit v zakončení. Hallerův centr skončil pouze za postranní lajnou bez jakéhokoliv doteku hráčů.
18'
Domácí hráči se aktivním napadáním prosadili k balonu. Kostić přihrával pod sebe na Hallera, ten měl okolo sebe prostor, ale střelou bez razance Handanoviče nezaskočil.
17'
Luka Jović si poradil s bránícím Valerem, poté už byl na pětadvaceti metrech od branky Interu a tak vyzkoušel pozornost Samira Handanoviče. Balon však pouze prolétl kolem pravé tyče.
16'
Ani jeden z týmů se v úvodních minutách do útoku příliš nežene. Inter má sice více míč pod kontrolou, ale přes zhuštěnou obranu Frankfurtu se nemůže dostat ani ke střele.
15'
Standardní akce Interu vůbec nevycházejí. Ani tentokrát nenašel Marcelo Brozović svého spoluhráče v pokutovém území soupeře. Frankfurt se bez potíží ubránil.
14'
Domácí se musí pomáhat fauly. Fernandes nestačil rychlostně na Valera a tak zatáhl za ruční brzdu. Inter může opět rozehrávat z klidové pozice na útočné polovině trávníku.
13'
Dalším faulem se provinil Martin Hinteregger. O následný centr do pokutového území se postaral Brozović, ale míč tečoval jen v samém začátku Škriniar a poté už se k hlavičce nikdo další nedostal.
12'
Ani po rozehrávce rohového kopu se domácí ke střele nedostali. Obrana v čele se Stefanem De Vrijem stačila odhlavičkovat míč daleko z vlastního vápna.
11'
Proti Hallerovi vystartoval bránící De Vrij. Domácí ještě pokračovali v akci, ale Hallerova zpětná přihrávka už k Jovićovi před hradbu těl soupeřů neprošla.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Po faulu DAmbrosia rozehrávali domácí volný přímý kop, ale Filip Kostić si nepohlídal své ofsajdové postavení.
9'
Hasebe je zpět na nohou a zápas může pokračovat. Hinteregger přihrával Trappovi, který musel před dotírajícím Politanem velmi rychle odehrát daleko od svého vápna.
8'
Zdá se, že Makoto Hasebe má větší zdravotní problémy, než se na první pohled zdálo. Domácí stoper se z trávníku zvedá jen v bolestivou grimasou.
7'
Po několika soubojích ve střední části trávníku se míč odrazil k Martínezovi. Ten si ale pomohl jen přidržením Hasebeho a píská se proti hostující brance.
6'
Po faulu Kostiće ještě Inter měl k dispozici volný přímý kop. Marcelo Brozović centroval do pokutového území na Asamoaha, ale ten netrefil míč ideálně.
5'
Filip Kostić je prvním potrestaným hráčem zápasu. Nabíhající Politano měl na pravé straně solidní rychlost a Kostić musel sáhnout k tvrdému faulu.
4'
Valero chtěl projít středem trávníku, ale u míče byl o něco dříve domácí Da Costa. Akce Interu ještě pokračovala, ale propagační střelu Perišiće Kevin Trapp snadno pokryl.
3'
Inter je od úvodních minut aktivnější. Vecino si narazil na pravé straně s Politanem, poté přišla prudká přihrávka do pokutového území, ale mezi hostujícímu útočníky uspěl Hasebe.
2'
Milan Škriniar se dostal do problémů při rozehrávce, musel volit spolupráci pouze s Handanovičem, ale nakonec zapeklitou situaci proti napadajícímu Jovićovi zvládl na jedničku.
1'
Úvodní rozehrávku ze středového kruhu obstarali hostující fotbalisté z Itálie. Lautaro Martínez se jako první dotkl míče, ale ihned poslal přihrávku jen ke svým obráncům.
1'
Hlavní rozhodčí William Collum již přivádí se svými asistenty obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Úvodní zápas osmifinále mezi Frankfurtem a Interem může za několik málo okamžiků začít.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. da Costa, Hasebe, Hinteregger, N'Dicka – Gaćinović, Rode, G. Fernandes (C), Kostić – Haller, Jović.
Náhradníci: Rönnow – Falette, de Guzmán, Willems, Stendera, Russ, Paciência.

Inter Milán: Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar, Asamoah – Vecino, Valero, Brozović – Politano, Lautaro Martínez, Perišić.
Náhradníci: D. Padelli – Ranocchia, Soares, Miranda, Schiro, Candreva, Merola.

Rozhodčí: William Collum – David McGeachie, Francis Conner (vš. SCO).

Hlavním rozhodčím zápasu Frankfurt – Inter je čtyřicetiletý Skot William Collum. Na čarách budou Collumovi asistovat krajané David McGeachie s Francisem Connerem. Čtvrtým sudím je poté Graeme Stewart také ze Skotska.

William Collum letos řídil pouze jediný zápas Evropské ligy. V základní skupině měl na starost duel Rapidu Vídeň se Steauou, ve kterém ukázal také červenou kartu. To v Lize mistrů rozhodoval Collum hned čtyři zápasy s průměrem šesti udělených žlutých karet.
Eintracht Frankfurt

Fotbalisté Frankfurtu prožili průměrnou loňskou sezonu v Bundeslize. Především horší jarní část odsoudila Eintracht až na osmou pozici. V německém poháru ale dokázal outsider z Frankfurtu projít až do finále a v něm proti slavnému Bayernu Mnichov také uspěl. Dvěma zásahy se podílel na historickém zisku trofeje Ante Rebić, na konečných 3:1 upravoval skóre v šesté minutě nastavení Mijat Gaćinović.

V přípravě dokázal Frankfurt porážet týmy z nižších německých soutěží. Proti zvučnějších jménům už to tak slavné nebylo. Nevedlo se hlavně proti italským celkům Empoli a Spalu, se kterými Frankfurt prohrál 0:2, respektive 1:2.

Ani úvod nového ročníku Bundesligy se Frankfurtu nevydařil. Po zlepšených výkonech především v říjnu a listopadu se Eintracht vyhoupl až na aktuální pátou pozici s minimální ztrátou na týmy před sebou. Na vedoucí Dortmund už ale Frankfurt ztrácí bodů hned čtrnáct. O víkendu Frankfurt mohutně dotahoval v utkání se Stuttgartem, ještě v devadesáté minutě prohrával 1:2, ale proti oslabenému soupeři dokázal ještě utkání zcela otočit dvěma góly v nastaveném čase.

V druhé nejprestižnější klubové soutěži se Frankfurtu daří nad míru. Německý tým jde od vítězství k vítězství, v šest zápasech základní skupiny neztratil ani bod jako jeden ze dvou týmů společně se Salzburgem. V prvním kole vyřazovací části Frankfurt přehrál ve dvojutkání také Šachtar Doněck.
Inter Milán

Milánští fotbalisté si zajistili v předešlém ročníku Serie A konečné čtvrté místo zaručující postup do Ligy mistrů až úplně v posledním kole, ve kterém udolali římské Lazio 3:2.

Právě v základní skupině nejprestižnější klubové soutěže si Inter zahrál s Barcelonou, Tottenhamem a PSV. O postup připravil italský tým pouze horší vzájemný zápas s Tottenhamem, do jarní části tak vstoupil už v Evropské lize. První duel s vídeňským Rapidem se Interu podařilo uhrát 1:0, když se prosadil z pokutového kopu Martinez. Odvetu na domácí půdě poté Inter naprosto ovládl, Rapid si odvedl z Itálie čtyři kousky.

V Serii A dlouho Inter jako jeden z mála naháněl zatím neporažený Juventus. Po novém roce ale přišly tři zápasy s jediným bodem a Inter se propadl až na aktuální tčtvrté místo s obrovskou pětadvacetibodovou ztrátou právě na turínský tým vedený Cristianem Ronaldem. Ve víkendovém utkání Inter nepředvedl optimální výkon, v souboji s podprůměrným Cagliari vůbec nezvládl a prohrál nečekaně 1:2.
Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Evropská liga již dospěla do své osmifinálové fáze a my se společně zaměříme na úvodní duel mezi Frankfurtem a Interem Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.