Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Šachtar - 21. února 2019   18:55

Frankfurt
Frankfurt
23' Jović (D. da Costa) • 27' Haller  • 80' Haller (Kostić) • 88' Rebić (Gaćinović)
4:1
(2:0)
Šachtar
Šachtar
63' Júnior Moraes  (Ismaily)
Frankfurt
Trapp – D. da Costa, D. Abraham, N'Dicka, Hinteregger – Gaćinović (90+1. de Guzmán), Rode (73. Willems), Hasebe, Kostić – Haller, Jović (71. Rebić).
Rönnow – de Guzmán, Falette, Paciência, Rebić, Willems, Russ.
Mateu Lahoz – Cebrián Devís, del Palomar (vš. Španělsko)
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Šachtar
Pjatov – Butko (66. Bolbat), Chočolava, Matvijenko, Ismaily – Kovalenko (80. Kayode), Patrick – Marlos, Taison, Solomon (46. Maycon) – Júnior Moraes.
Trubin – Bolbat, Kayode, Maycon, Fernando, Malyšjev, Bondar.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 21:12.
Eintracht Frankfurt postupuje do osmifinále Evropské ligy, když po remíze 2:2 ze zápasu v Charkově porazil Šachtar Doněck na domácím trávníku 4:1.

Ačkoliv Eintracht vedl v poločase 2:0 a zdálo se, že už bude kontrolovat zápas, tak hostům se podařilo snížit a poté nešťastně hned dvakrát nastřelili břevno! Minutu po tom druhém Frankfurt vstřelil klíčovou třetí branku díky rychlému brejku zakončenému Sébastienem Hallerem a závěrečné razítko na postup přidal Ante Rebić.
90+5'
90+5'
Rozeběhla se závěrečná minuta nastavení, o postupu Frankfurtu do osmifinále už je zcela rozhodnuto.
90+3'
Marlosovu povedenou střelu lapil do svých rukavic brankář Trapp.
90+2'
To, co nevyšlo Rebićovi, se o poznání lépe podařilo Dannymu da Costovi, jenž svůj parádní průnik do pokutového území ale nedokázal dotáhnout do gólového konce, když zblízka nevyzrál na Pjatova!
90+1'
Rozhodčí Mateu Lahoz oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90+1'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Jonathan de Guzmán.
90'
Rebić se pokusil prokličkovat se do pokutového území, naložil si ale příliš velké sousto a míč se odrazil k brankáři Pjatovovi.
90'
Frankfurt už je znovu nastěhován na útočné polovině, domácí si závěr zápasu užívají.
88'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Hotovo! ANTE REBIĆ pronikl po útočné polovině a přízemní střelou levačkou zpoza pokutového území pokořil Andreje Pjatova!
87'
Na opačné straně Rebić vyhrál hlavičkový souboj pro Hallera, ten se bez přípravy opřel do míče, nasměroval jej nad břevno.
87'
Marlos střelou ze střední vzdálenosti minul prostor mezi třemi tyčemi.
85'
Gačinović se po souboji s Kayodem velmi bolestivě svíjí na zemi a bude muset být ošetřen.
85'
Střílený centr Kostiće brankář Pjatov vyrazil do bezpečí.
84'
Eintracht nadále hraje s míčem na polovině Šachtaru, hosté vypadají zlomeně po třetím úderu soupeře, kterému předcházela dvě břevna ukrajinského týmu.
83'
Střídající Rebić se dral v pokutovém území za dlouhým pasem a v pádu zakončoval kolem brankáře Pjatova, mířil ale jen do boční sítě.
81'
Už je jasno, že se nebude prodlužovat, Šachtar k postupu potřebuje vstřelit ještě dvě další branky.
80'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Olarenwaju Kayode.
80'
Domácí přežili druhé břevno a po nesmírně rychlé akci střílejí třetí branku! Evan N'Dicka vybojoval míč ve vlastním pokutovém území, bleskovou přihrávkou do středu hřiště připravil rychlý brejk tří proti dvěma, který Kostić vyřešil přihrávkou SÉBASTIENU HALLEROVI do běhu a francouzský útočník prostřelil brankáře Pjatova!
79'
Další břevno! Tentokrát do horní brankové konstrukce hlavou nasměroval míč Taison! Brankář Trapp pak měl i trochu štěstí, že se míč od jeho rukavice neodrazil za brankovou čáru.
78'
Šachtar už je znovu rozestaven na útočné polovině a byť to dlouho nevypadalo, tak zřejmě nás čeká pořádné drama.
77'
Rozběhnutému Ismailymu včasným zákrokem dokázal míč ve skluzu ukopnout Danny da Costa, Ismaily po tvrdém pádu na trávník byl chvíli otřesen, už je ale v pořádku.
75'
Alan Patrick rozehrál po zemi a to nebyla nejlepší volba, hostům už se nepodařilo dostat se ani do pokutového území.
74'
Šachtar vybojoval standardní situaci na útočné polovině a jeho hlavičkáři míří před Trappa.
73'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Jetro Willems.
71'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Ante Rebić.
70'
A k vyrovnání už bylo nesmírně blízko! Marlos svoji ránou z dvaceti metrů málem zboural branku, jeho projektil se ale jen odrazil od břevna!
68'
Žlutou kartu dostává Sébastien Haller (Eintracht Frankfurt).
67'
Po kontaktní brance teď Šachtar potřebuje ještě jednu, aby zařídil stav 2:2, který by poslal zápas po normální hrací době do prodloužení.
66'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Bogdan Butko, přichází Serhij Bolbat.
65'
Rohový kop pro Frankfurt, Gačinovićův centr se neujal.
63'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Ve Frankfurtu se rodí drama! Marlos přelstil domácí defenzivu perfektním dlouhým pasem na rozběhnutého Ismailyho, ten z levého křídla přihrál do pokutového území JÚNIORA MORAESE a byť elitní kanonýr Šachtaru zakončoval přímo do brankáře Trappa, tak tomu míč proletěl neuvěřitelně mezi nohama a Trapp už jej poté vyrazil jen zpoza brankové čáry!
62'
Hosté pozvolna rozehrávají od obranné čtveřice a chtějí se nastěhovat na útočnou polovinu.
60'
Žlutou kartu dostává Sebastian Rode (Eintracht Frankfurt).
59'
Luka Jović se vydal do otevřenější obrany Šachtaru, z úhlu ale branku netrefil.
57'
Po rychlém ošetření už je Trapp v pořádku a Eintracht se může znovu vydat na polovinu svého soupeře.
56'
Marlos šikovnou kolmicí vysunul do pokutového území Júniora Moraese, tomu ale včas vletěl pod nohy brankář Trapp a brazilský útočník domácího brankáře nepříjemně atakoval.
55'
Kostić se pokusil šikovnou kličkou obelstít Chočolavu, blíže k míči ale měl Butko a odkopl jej do středu hřiště, balónu se poté zmocnil brankář Trapp, domácí zatím mají hru zcela pod kontrolou.
53'
Nákop Alana Patricka letěl zcela mimo dosah Maycona a doskákal za postranní čáru.
53'
Eintracht i nadále zůstává aktivnějším týmem, Kostićův centr jen proletěl pokutovým územím Šachtaru.
51'
Kostić se na levém křídle pokusil o průnik kolem Butka, nedokázal ale zkrotit míč ve hřišti, Butko tak může vhazovat.
49'
Viktor Kovalenko se v pokutovém území Eintrachtu provinil nedovoleným zákrokem, rozehrávat může domácí brankář Trapp.
48'
Mijat Gačinović technickou střelu nasměroval jen do zdi.
47'
Sébastian Haller byl při individuálním průniku faulován v blízkosti pokutového území Šachtaru a to je velmi nebezpečná pozice pro Eintracht.
46'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Manor Solomon, přichází Maycon.
46'
Fotbalisté Eintrachtu Frankfurt mají namířeno do osmifinále Evropské ligy, když po remíze 2:2 z Ukrajiny vedou nad Šachtarem Doněck 2:0 a to znamená, že hosté musejí vstřelit dvě branky, aby mohli vůbec přemýšlet alespoň nad prodloužením.
45+2'
45+1'
Butkově střele ze střední vzdálenosti uhnul bránící Hasebe a míč doletěl přímo do náruče brankáře Trappa.
45+1'
Rozhodčí Mateu Lahoz k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
44'
Nepřesný nákop Ismailyho na Júniora Moraese, míč doletěl k brankáři Trappovi.
42'
Jeden ze tří klíčových Srbů v dresu Frankfurtu už je v pořádku a ve hře se může pokračovat.
41'
Mijat Gačinović následně musí být ošetřen.
40'
Marlos s Taisonem posunuli míč pro Ismailyho, ten svoji prudkou střelou pouze trefil blokujícího Gačinoviće.
39'
Žlutou kartu dostává David Abraham (Eintracht Frankfurt).
39'
Hosté vybojovali standardní situaci v bezprostřední blízkosti pokutového území a brankář Trapp už si rovná početnou zeď.
37'
Marlosův centr z rohu našel jen domácí hráče.
36'
Júnior Moraes se v pokutovém území neprotlačil k míči přes Rodeho, hosté budou pokračovat od rohového praporku.
35'
Danny da Costa ve středu hřiště fauloval Taisona, hosté rozehrávají z místa přestupku.
34'
Marlosovu střelu srazil Hinteregger, míč se odrazil k postranní čáře.
33'
Júnior Moraes za zbytečný zákrok zezadu ve středu hřiště vidí žlutou kartu.
32'
Alan Patrick u levé postranní čáry neprošel přes výborného Dannyho da Costu, ten už se zdá být zcela v pořádku.
30'
A už to mohlo být o tři branky! Po Kostićově centru totiž zůstal před brankou trestuhodně osamocený Haller, zblízka ale nedokázal míč nasměrovat na branku, poslal jej jen k rohovému praporku!
28'
Druhý gól Eintrachtu toho pro vývoj dvojzápasu zase tolik nemění, Šachtar nadále potřebuje dvě branky, aby si v tuto chvíli zajistil alespoň prodloužení a to se ukazuje jako nesmírně těžký úkol.
27'
Míč si vzal SÉBASTIEN HALLER a s přehledem jej poslal do protipohybu brankáře Pjatova!
26'
Matvijenko zároveň vidí žlutou kartu.
26'
Sebastian Rode trefil paži Matvijenka v pokutovém území, španělský rozhodčí měl čistý výhled na situaci a okamžitě píská penaltu!
26'
Penalta pro Frankfurt!
24'
V pohárové matematice je jisté, že hosté už nutně musí vstřelit dvě branky.
23'
Danny da Costa je zpět a hned ukázal svoji nesmírnou důležitost pro Eintracht! Na pravé křídle si totiž naběhl na pas za hostující obranu a perfektní přihrávkou do pokutového území vyzval ke skórování LUKU JOVIĆE, srbský útočník prudkou střelou prostřelil bezmocného brankáře Pjatova!
21'
Danny da Costa už kulhá za postranní čáru, jeho případná neúčast v dalším průběhu zápasu by byla obrovskou ztrátou pro Eintracht.
20'
Na trávníku zůstal v bolestivé pozici ležet Danny da Costa, německý obránce brazilského původu musí být ošetřen.
19'
Marlos se pokusil vniknout do pokutového území narážečkou s Júniorem Moraesem, při zpětné přihrávce jej ale výborně odblokoval Filip Kostić a kopat od své branky bude Kevin Trapp.
18'
Butkův pas ve středu hřiště Gačinović srazil rukou, Bogdan Butko následně může rozehrávat volný kop.
16'
Do Kostićova centru se zavěsil Haller, v záklonu ale hlavičkuje vysoko nad branku.
15'
Další útočná snaha Šachtaru končí velmi sporným ofsajdem Taisona.
14'
První rohový kop pro hosty, centr Alana Patricka na přední tyč domácí bezpečně odvracejí za postranní čáru.
13'
Šachtar se usadil na útočné polovině, zatím ale hosté hrají daleko od pokutového území Eintrachtu.
12'
Hasebeho kolmice byla příliš dlouhá na Hallera, volného míče se ujal Andrej Pjatov.
10'
Další neúspěšná souhra domácích, na pravé straně hřiště se neujala zpětná přihrávka Hasebeho Dannymu da Costovi.
9'
Neúspěšný průnik Marlose podél levé postranní čáry, obranné úkoly si výborně splnil Danny da Costa.
7'
Domácí mají míč na svých kopačkách, rozehrávají od brankáře Trappa.
5'
První střelecké zakončení, do Jovićovy střely se ale stačil vložit Chočolava.
3'
Úvodní minuty se odehrávají v pozvolném tempu takřka výhradně ve středu hřiště.
2'
Šachtar se dnes musí obejít bez vykartovaných Kryvcova a Stěpaněnko, první jmenovaný nehraje kvůli žlutým kartám, Stěpaněnko byl vyloučen v prvním zápase.
1'
Rozehráno! Eintracht oblékl černé dresy, hosté hrají v šedé barvě.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. da Costa, D. Abraham, N'Dicka, Hinteregger – Gaćinović, Rode, Hasebe, Kostić – Haller, Jović.
Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Falette, Paciência, Rebić, Willems, Russ.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Butko, Chočolava, Matvijenko, Ismaily – Kovalenko, Patrick – Marlos, Taison, Solomon – Júnior Moraes.
Náhradníci: Trubin – Bolbat, Kayode, Maycon, Fernando, Malyšjev, Bondar.

Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián Devís, del Palomar (vš. Španělsko).
FK Šachtar Doněck

Šachtar Doněck je tradičním účastníkem evropských pohárů a to i jejich jarní fáze. Oproti loňské sezóně, kdy vypadl s AS Řím v osmifinále Ligy mistrů jen na počet vstřelených branek na hřišti soupeře, si tentokrát musí vystačit s Evropskou ligou, neboť v posledním kole Ligy mistrů nezvládl přímý souboj o postup s Olympique Lyon.

Ukrajinský klub od počátku válečné zóny v Doněcku trápí velmi komplikované podmínky, už vystřídal několik domácích stadiónů, přesto se drží na absolutní ukrajinské špičce a hlavně je více než konkurenceschopný i v evropských pohárech.

V ukrajinské lize má Šachtar výborně nakročeno k dvanáctému ukrajinskému titulu v klubové historii, když po 22 kolech disponuje už sedmibodovým náskokem na svého úhlavního rivala Dynamo Kyjev. Nicméně velkou nevýhodou Šachtaru je nerozehranost, neboť ukrajinská liga po zimní přestávce pokračuje až o nadcházejícím víkendu.
Eintracht Frankfurt

Eintracht Frankfurt se do Evropské ligy vrátil po pěti letech díky triumfu v německém poháru a ve velmi těžké skupině s Marseille, Laziem Řím a Apollonem Limassol si vedl naprosto perfektně, když vyhrál všech šest utkání.

Frankfurt táhnou především srbští hráči. Luka Jović v dosavadním průběhu Evropské ligy vstřelil pět branek, Filip Kostić přidal další tři a Mijat Gačinović kromě dvou branek zaznamenal i čtyři gólové asistence.

Bundesligu Eintracht rozehrál katastrofálně, když v úvodu sezóny se musel prokousávat až ze sestupového pásma, ovšem vytáhl se až k boji o Ligu mistrů, v posledních čtyřech kolech si ale čtyřmi remízami moc nepomohl a po 22 kolech je na sedmém místě, na čtvrté Lipsko ztrácí sedm bodů.
Hezký večer při sledování přenosu odvetného utkání 1. vyřazovacího kola Evropské ligy, po velmi třeskutém úvodním souboji Eintrachtu Frankfurt se Šachtarem Doněck se dá čekat velmi zajímavá odveta.

Před týdnem se v Charkově hrálo 2:2, když už po deseti minutách bylo vyrovnáno 1:1, krátce poté domácí Taras Stěpaněnko byl vyloučen a když Filip Kostić poslal Eintracht po přestávce do vedení, zdálo se, že německý klub už si situaci pohlídá. Šachtaru se ale povedlo vyrovnat na 2:2 a udržel reálnou postupovou naději i do dnešní odvety.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.