Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Rennais - 29. listopadu 2018   21:00

Jablonec
Jablonec
0:1
(0:0)
Rennais
Rennais
55' Grenier  (H. Traoré)
Jablonec
V. Hrubý – Lischka, Sobol (63. Kratochvíl), Matěj Hanousek, Holeš – Hovorka, Hübschman (C) (82. Chramosta), V. Kubista, Trávník, Považanec – Doležal.
Hanuš – Kratochvíl, Chramosta, Janković, Břečka.
Rennais
Koubek – Zeffane, Da Silva, Mexer – Johansson, Sarr (88. Hunou), Grenier (76. Ben Arfa), Siliki, Bourigeaud (63. Niang) – André (C) – H. Traoré.
Gertmonas – Siebatcheu, Niang, Bensebaini, Ben Arfa, Del Castillo, Hunou.

90+2'
Doležalovu střelu z úhlu vyrazil Koubek k volnému Kubistovi, ten však upadl a vystřelit nedokázal.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty. Domácí tak mají dost času na to, aby se ještě pokusili o vyrovnání.
90'
V obrovské šance se po protiútoku hostů ocitl nově příchozí Hunou,tváří v tvář Hrubému však neuspěl.
89'
Dolžal posouval po přihrávce Považamce míč do vápna, místo Chramosty však našel Mexera.
88'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Ismaïla Sarr, přichází Adrien Hunou.
87'
Do vápna hostů létá jeden centr za druhým. Další pravděpodobně přijde ze standardní situace z pravé strany.
86'
Míč se po centru odrazil ke Kubistovi, ten však namířil doprostřed brány a Koubek míč vyrazil.
85'
Trávníkův centr na malé vápno zlikvidoval Koubek.
84'
Trávník posílal dlouhý nákop na Holeše, jehož pokus o centr z voleje skončil na tribuně.
82'
Považanec sundal skluzem Nianga a vidí žlutou kartu.
82'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Jan Chramosta.
81'
Kratochvíl hledal centrem na malém vápně Hübschmana, ten ale nezpracoval a míč skončil za brankovou čarou.
80'
vidí za držení Trávníka žlutou kartu.
78'
Holeš našel přesným centrem hlavu Kubisty, ten však branku výrazně minul.
76'
Po souboji s Traorem zůstal na trávníku ležet Kubista, o nic vážného se však nejedná.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Hatem Ben Arfa.
75'
Andre se uvolnil a vypálil ze dvaceti metrů, přízemní střela branku minula.
74'
Ke střele zpoza vápna napřáhl Považanec, bránu však výrazně přestřelil.
73'
Hübschman si při postupu hostů vynutil útočný faul.
71'
Další Holešův centr z levé strany zablokoval Mexer.
69'
Kubista obral na pravé straně o míč Traoreho a dostal se i přes Da Silvu, následný centr však přeletěl všechny spoluhráče ve vápně.
68'
Holeš hledal přízemním centrem Doležala, Koubek si však vyběhl a míč zkrotil.
66'
K míči se po sraženém rohovém kopu dostal Považanec a okamžitě vracel míč do vápna, Kubistovu hlavičku z malého vápna vyrazil Koubek.
65'
Holeš přesprintoval Traoreho a nacentroval do vápna, míč odvrátil na rohový kop Niang.
64'
Sarr vidí po souboji s Trávníkem žlutou kartu.
63'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Eduard Sobol, přichází Miloš Kratochvíl.
63'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází M'Baye Niang.
62'
Sobolův sražený centr doletěl až k Holešovi, který si zasekl míč a vystřelil, mířil však pouze do míst, kde se nacházel Koubek.
58'
Trávníkův centr si ve vápně stáhl Doležal a ještě posunul na Sobola, ten z první trefil pouze jednoho z obránců hostí.
55'
Rennes právě vstřelilo branku!
HAMARI TRAORE si zpracoval centr a posunul na volného CLÉMENTA GERNIERA, kterýse blýskl výstavní střelou z hranice vápna!
51'
Za tvrdý skluz proti Traoremu si Sobol vysloužil žlutou kartu.
49'
Považanec se hnal do protiútoku a našel na vápně Sobola, ten si ještě zkoušel přehodit obránce Mexera, míč však odvrátil za ním stojící Da Silva.
47'
Johansson hledal na levé straně rozběhnutého Silikiho, toho zastavil Holeš.
46'
Do šance se hned po zahájení druhé půle dostal po nákopu Považance Doležal, střelu však zblokoval jeden z obránců Rennes.
46'
Domácí nebyli před tímto zápasem v roli favorita, na hřišti však v prvním poločase dominovali a vytvořili si šance. Těch bylo na straně soupeře z Rennes po málu a Hrubého nijak výrazněji neohrozili.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Ke střele z hranice vápna po rohovém kopu napřáhl Johansson, bránu těsně minul.
43'
Traore dobře našel rozběhnutého Sarra, toho však ve vápně s přehledem zastavil Hovorka.
40'
Trávník se skvěl vrátil a zastavil průnik Sarra.
39'
Kubista sklepával Hanouskův nákop do rohu hřiště, tam se však nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
37'
Holešovu průnikovou přihrávku na Trávníka odvrátil hlavou Bourrigeaud.
35'
Po pravé straně se prodíral Sarr, Holeš byl však v souboji úspěšnější.
32'
Trávník našel od rohového praporku volného Sobola, proti jehož hlavičce musel Koubek vytáhnout skvělý zákrok!
30'
V obrovské šanci se po Trávníkově centru ocitl Doležal! Střelou z malého vápna trefil břevno, proti následné dorážce hlavou se musel zaskvět Koubek!
28'
Hanousek hledal ve vápně volného Trávníka, ten na míč jen těsně nedosáhl.
27'
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Zeffane, Hrubého nepřekvapil.
26'
Hrubý si pro míč vyběhl z brány a jeho nákop doletěl pouze k Bourrigeaudovi, který vytušil příležitost a vypálil z poloviny hriste, branu však zdaleka netrefil.
23'
K míči se ve po staženém centru do vápna málem dostal Doležal, na poslední chvíli však zakročil Zeffane.
20'
Trávník poslal do vápna vysoký centr, nejvýše vyskočil obrance Mexer.
19'
Po faulu na Trávníka budou domácí zahrávat další přímý kop z dobré pozice na centr.
17'
Centr do vápna posílal po Holešově přihrávce Trávník, míč však odvrátil Mexer.
16'
Johanssen je podle všeho v pořádku a může pokračovat ve hře.
13'
Po souboji s Kubistou zůstal na Trávníku ležet Johansson, nyní je ošetřován týmovými lékaři.
13'
Míč po rohovém kopu propadl k Lischkovi, vystřelit však nedokázal.
12'
Míč do vápna posílal Trávník, hosté však centr odvrátili a zakládají protiútok.
12'
Holešovu akci zastavil skluzem Bourigeaud a domácí budou zahrávat přímý kop ze zajímavé pozice.
11'
Na Hanouskův centr si na zadní tyči nabíhal Trávník, na míč však těsně nedosáhl.
10'
Kubista se po kombinaci s Trávníkem odhodlal ke střele z velké vzdálenosti, trefil však pouze záložníka Greniera.
7'
Siliki hledal ve vápně volného Sarra, akci však zastavil ofsajd.
5'
Centr z pravé strany posílal rozběhnutý Siliki, trefil však pouze Hrubého.
5'
Grenier vymyslel průnikovou přihrávku na Sarra, ten se však nacházel v ofsajdu.
4'
Kubista byl v rohu hřiště pod tlakem obránců a jeho centr zamířil mimo hřiště.
3'
Hanousek zastihl Považancův přetažený nákop na autové čáře, nacentroval však pouze do náruče Koubka.
1'
O průnik do vápna se na pravé straně pokoušel Sarr, přes sebe ho však nepustil Holeš.
1'
Vítám vás u dnešního přenosu. Hráči již nastoupili na hřiště a utkání za malou chvíli začne.
Francouzské Rennes, v němž působí český gólman Tomáš Koubek, má k účasti v jarní fázi soutěže stejně daleko jako Jablonec. Klub z Bretaně získal zatím pouhé tři body díky utrápené výhře nad Jabloncem z úvodního střetnutí.

O víkendu se Rennes naladilo na souboj na severu Čech divokou remízou s Montpelierem 2:2. Jablonecký soupeř si vyzkoušel nové rozestavení s třemi stopery a nebýt chybičky Tomáše Koubka, mohl slavit i vítězství.
Jablonecké naděje na postup do jarní fáze Evropské ligy už jsou jen v teoretické rovině. Pokud chtějí svěřenci Petra Rady postoupit, musí věřit v pomoc kazašské Astany a bezpodmínečně porazit Rennes. Zatím se v tabulce skupiny krčí na čtvrtém místě.

O víkendu Severočeši odvezli velmi cenný bod z Letné, kde se Spartou remizovali 0:0. Nepříjemný je však fakt, že už tak početnou marodku rozšířil v pražském utkání Miloš Kratochvíl.