Rangers - Rapid Vídeň | ONLINE | 4.10.2018 21:00 | Evropská liga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Rapid Vídeň - 4. října 2018   21:00

Ukončeno
Rangers
Rangers
44' Morelos (Tavernier) • 84' Tavernier  • 90+4' Morelos (Candeias)
3:1
(1:1)
Rapid Vídeň
Rapid Vídeň
42' Veton Berisha  
Rangers
Sestavy:
McGregor – Tavernier (C), Worrall, Goldson, J. Flanagan – Arfield, L. Coulibaly, Ejaria – Kent (90. Halliday), Morelos (90+5. Middleton), Candeias.
Náhradníci:
Foderingham – Halliday, Katić, Barišić, Grezda, K. Lafferty, Middleton.
Rozhodčí
Ruddy Buquet. Asistenti: Guillaume Debart, Julien Pacelli. Čtvrtý rozhodčí: Cyril Gringore. Brankoví rozhodčí: Amaury Delerue, François Letexier (všichni FRA)
Ibrox Stadium, Glasgow (SCO)
Rapid Vídeň
Sestavy:
Strebinger – Muldur, Barać (33. Dibon), Sonnleitner, Potzmann – Schwab (C) – Ivan (58. Alar), Murg, Ljubičić, Veton Berisha (72. Bolingoli-Mbombo) – Pavlović.
Náhradníci:
Knoflach – Bolingoli-Mbombo, Martic, Dibon, Auer, Knasmüllner, Alar.
Přenos se aktualizuje automaticky

Rangers dokázali krátce před přestávkou bleskově odpovědět na úvodní gól Vetona Berishy zásluhou Alfreda Morelose, který se v nastaveném čase prosadil ještě jednou, obrat utkání ovšem obstaral šest minut před koncem z penalty nejlepší muž na hřišti James Tavernier. Skotský tým napodobil výsledek Celticu v Salcburku, na rozdíl od svého rivala ovšem zvítězil. Konečný výsledek. Rangers 3 Rapid Vídeň 1.
90+5'
Konec zápasu.
90+5'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Alfredo Morelos, přichází Glenn Middleton.
90+4'
Rangers právě vstřelili branku!
Marvin Potzmann se v roli posledního hráče ve středovém kruhu dopustil obrovské chyby a po parádní patičce Daniela Joãa Candeiase se ALFREDO MORELOS řítil do přečíslení dva na nikoho, které zakončil přízemní střelou k levé tyči! Rangers zpečetili své vítězství a vedou v závěru 3:1. Asistence: Daniel João Candeias.
90+4'
Ovie Ejaria fauloval v blízkosti středového kruhu a Rapid Vídeň má poslední šanci vyrovnat. Rozehrávky a dlouhého nákopu do šestnáctky se ujal Richard Strebinger.
90+3'
Rapid Vídeň se za pískotu domácích fanoušků Rangers snaží o závěrečný tlak, zatím bez úspěchu.
90+2'
Steven Gerrard od postranní čáry gestikuluje směrem ke svým svěřencům, aby se vysunuli.
90+1'
Andrija Pavlović byl tvrdě dohrán tělem před střídačkami Connorem Goldsonem, což nesl hodně nelibě, a za strčení do protihráče viděl rychle žlutou kartu.
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ryan Kent, přichází Andy Halliday.
89'
Hlavní rozhodčí druhu penaltu v dnešním zápase nenařídil, a tak fanoušci Rangers mohou zpívat chorály.
88'
Stefan Schwab byl zřejmě hráčem, který se snažil prosadit na levé straně šestnáctky a upadl po souboji s jedním z protihráčů. Bylo to ovšem tělo na tělo.
87'
Stejně jako závěr prvního poločasu, i závěr celého utkání je hodně dramatický. Rangers ale dokázali otočit skóre zápasu zcela zaslouženě a vedou 2:1.
84'
Rangers právě vstřelili branku!
Mario Sonnleitner fauloval v pokutovém území a daroval Rangers pokutový kop, který nekompromisní střelou do horního rohu brány proměnil JAMES TAVERNIER! Rangers vedou!
81'
Alfredo Morelos se po diagonální přihrávce Jamese Taverniera z pravé strany hřiště a odraženém míči ocitl na levé straně šestnáctky v šanci, když přízemní střelou mířil k přední tyči, Richard Strebinger šel ale k zemi a míč lapil!
80'
Centr Thomase Murga z rohového kopu byl odvrácen a Rangers připravují první změnu v zápase.
79'
Rangers předvedli stejně jako v prvním poločase riskantní malou domů a na začátku 79. minuty darovali Rapidu Vídeň rohový kop, který rozehrál Thomas Murg.
75'
Scott Arfield na ose hřiště promeškal ideální okamžik pro střelu a jeho kolmá přihrávka neměla šanci přes trojici hráčů Rapidu Vídeň proniknout do šestnáctky.
74'
James Tavernier z pravého křídla přenesl hru parádním diagonálním pasem doleva, kde se v ofsajdu podle názoru pomezního rozhodčího ocitl Ovie Ejaria.
73'
Rapid Vídeň je po přestávce pod obrovským tlakem, Rangers se ale o obrat v zápase snaží zatím marně.
72'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Veton Berisha, přichází Boli Bolingoli-Mbombo.
71'
James Tavernier posílal do šestnáctky z pravého křídla další vysoký míč, který Richard Strebinger stáhl ze vzduchu.
70'
Pokud jsem dobře viděl, tak na lavičce Rapidu Vídeň se připravuje poslední střídání.
69'
James Tavernier se dostal k odraženému centru z pravého křídla a poté vypálil zpoza vápna vysoko nad.
68'
Stefan Schwab taktéž fauloval během hlavičkového souboje, když zůstal stát na zemi, a viděl žlutou kartu.
68'
James Tavernier z pravého křídla poslal do šestnáctky nádherný centr a na vzdálenější levé tyči málem skóroval hlavou Ovie Ejaria, Richard Strebinger ale předvedl úchvatný reflexivní zákrok a míč vyrazil zpět do hry! Nádhera!
67'
James Tavernier si během hlavičkového souboje naskočil do Vetona Berishy, který úmyslně zůstal stát jako socha s vystrčeným levým loktem. Steven Gerrard v ohni.
66'
Marvin Potzmann u postranní čáry odvracel míč během otočky a nepříjemně dopadl na pravou ruku.
65'
Rapid Vídeň centr z rohového kopu úspěšně odvrátil a poté jeho hráči sledovali, jak Scott Arfield po odraženém míči pálí zpoza šestnáctky vysoko nad bránu.
64'
James Tavernier poslal do šestnáctky z levé strany hřiště po rozehrání standardní situace velmi nebezpečný centr, který byl tečován a zamířil vedle vzdálenější pravé tyče.
63'
Mert Muldur si tak dlouho zahrával na pravé straně obranné poloviny hřiště s ohněm, až se spálil. Ryan Kent ho obral o míč a poté byl ostře faluván Christopherem Dibonem, který se mu postavil do cesty a viděl žlutou kartu.
62'
Alfredo Morelos se před pár okamžiky dostal na levém křídle k centru, kterým se snažil v šestnáctce oslavit jednoho ze tří nabíhajících spoluhráčů, míč ale skončil vysoko nad bránou. Steven Gerrard pouze prohnul záda.
61'
Alfredo Morelos a po něm Jon Flanagan se snažili v blízkosti šestnáctky probít do zakončení, nakonec ale ani jeden z dvojice hráčů Rangers ve své snaze neuspěl.
60'
Hosté se po delší době dostali k šestnáctce Rangers a Stefan Schwab do ní z levého křídla a ostrého úhlu čechral pěkný centr, který byl na vzdálenější pravé tyči odvrácen.
60'
Rapid před pár okamžiky sáhl ke svému druhému střídání, jelikož již v průběhu prvního poločasu musel sáhnout k vynucené změně kvůli zranění Matea Baraće.
59'
Alfredo Morelos byl hráčem, který zůstal ležet na hrací ploše. Nyní už je ale zpět na nohou a bude pokračovat.
58'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Andrei Ivan, přichází Deni Alar.
58'
Jeden z hráčů Rangers se snažil na hranici malého pokutového území po předchozím pasu Ryana Kenta dostat do zakončení a musí být ošetřován.
57'
Ryan Kent mezi dvěma protihráči parádně pronikl do šestnáctky a z ostrého úhlu pod sebe posílal přihrávku, která skončila v náručí brankáře Richarda Strebingera.
56'
James Tavernier se opět ujal rozehrávky standardní situace, jenže svůj vysoký centr poslal příliš blízko k brankářovi Richardovi Strebingerovi, který míč stáhl ze vzduchu.
55'
Daniel João Candeias předvedl na pravém křídle po přihrávce ze středu hřiště parádní zasekávačku přes nohu a Marvin Potzmann ho razantně poslal k zemi. Standardní situace pro domácí fotbalisty Rangers.
54'
Andrei Ivan na pravém křídle pronikl do šestnáctky a zpětnou přihrávkou se snažil oslovit nabíhajícího Vetona Berishu, útočníka Rapidu ale skvěle pokryl James Tavernier a míč odkopl za postranní čáru.
53'
Ovie Ejaria předvedl na pravém křídle nádherný sprint, následná přihrávka do šestnáctky ale byla nepřesná.
52'
James Tavernier na levé straně rozehrál standardní situaci, tentokrát mu ale centr hrubě nevyšel, když za posměšku fanoušků Rapidu Vídeň zamířil vysoko nad.
51'
Ryan Kent podél levé postranní čáry předvedl parádní sprint, během něhož unikl dvěma protihráčům a Andrei Ivan sáhl k faulu, za který viděl žlutou kartu.
50'
Ryan Kent na levé straně roztočil kolečka u koloběžky, jenže další ze svých technických dovedností ukázat nemohl, protože mu byl se zpožděním odmáván ofsajd.
49'
Mert Muldur si ve středu hřiště tak dlouho zavazoval tkaničku, až s ním hlavní rozhodčí Ruddy Buquet ztratil trpělivost a rychle ho vykázal za postranní čáru.
48'
Daniel João Candeias si nabíhal na pravém křídle na prudkou kolmou přihrávku od Jamese Taverniera a nedokázal míč na brankové čáře zastavit. Odkop.
47'
James Tavernier na pravém křídle po sraženém přízemním centru rozehrál rohový kop a do šestnáctky poslal ostrý centr, který hostující fotbalisté odvrátili.
46'
Alfredo Morelos jako poslední vyběhl z útrob stadionu na hrací plochu a Rapid Vídeň mohl zahájit druhý poločas, do kterého oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
Rapid Vídeň se na Ibrox Stadium krátce před přestávkou ujal vedení zásluhou Vetona Berishy, přestože na začátku gólové akce byl evidentní ofsajd. Spravedlnost se ovšem ukázala, když o pár sekund později bleskově vyrovnal po krásné kombinační akci Alfredo Morelos. Skóre po prvním poločase a jeho velice dramatickém závěru. Rangers 1 Rapid Vídeň 1.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
44'
Rangers právě vstřelili branku!
Rangers bleskově vyrovnávají na 1:1! To je závěr prvního poločasu, který očekával k předchozímu průběhu málokdo. ALFREDO MORELOS si naběhl do vápna na přízemní centr Jamese Taverniera z pravého křídla a ve skluzu míč poslal k tyči! Asistence: James Tavernier.
43'
Allan McGregor viděl žlutou kartu poté, co se marně snažil reklamovat předchozí ofsajdu po gólu Rapidu Vídeň.
42'
Rapid právě vstřelil branku!
Andrei Ivan si na pravém křídle naběhl na krásnou kolmou přihrávku za obranu, a přestože si na ní nabíhal z jasného ofsajdu, zatáhl míč do šestnáctky a z ostrého úhlu pod sebe poslal zpětnou přihrávku, po které už napřahoval ke střele Andrija Pavlović. James Tavernier ho sice ve skluzu k zakončení nepustil, jenže míč posunul k levé tyči k VETONOVI BERISHOVI, který přízemní střelou poslal míč z úhlu do sítě!
41'
Je to sice s podivem, ale Richard Strebinger si až pět minut před přestávkou připsal první zákrok. Jinak jsou zatím oba brankáři bez práce a drží čisté konto.
40'
James Tavernier rozehrál standardní situaci a po jeho přetaženém centru hlavičkoval na vzdálenější levé tyči nikým neatakován Alfredo Morelos, ovšem příliš slabě na to, aby míč skončil místo v náruči brankáře Richarda Strebingera v síti.
40'
James Tavernier vybojoval na pravém křídle standardní situaci poté, co byl tvrdě dohrán tělem. Další šance pro Rangers.
39'
Andrija Pavlović si v blízkosti šestnáctky naběhl na rychlou kolmou přihrávku a patičkou přes nohu se snažil roztáhnout hru doprava, našel ovšem pouze obránce Rangers.
38'
Marvin Potzmann na levém křídle hodně špatně vhodil autové vhazování a Rangers málem vyrazili do rychlého protiútoku, Rapid Vídeň ovšem ztracený míč rychle získal.
37'
Skotský tým se k míči rychle vrátil a pokračoval v tažení podél pravé postranní čáry, jenže Scott Arfield si pomohl v souboji rukama a byl mu odpískán útočný faul.
36'
Rangers mohli vyrazit do rychlého protiútoku, jejich snažení ovšem nemělo dlouhého trvání. Rapid se ubránil.
35'
Andrija Pavlović si nabíhal na přední tyči na nebezpečný přízemní centr z pravého křídla, k ničemu se ale nedostal, jelikož k němu velice rychle přispěchal jeden z obránců Rangers.
34'
James Tavernier si vzápětí rozehrávku rohového kopu zopakoval a na přední tyči se dostal k hlavičce Alfredo Morelos, který uspěl v souboji s brankářem, hlavičkoval ale mimo! Míč minul pravý horní roh a následuje odkop od brány.
34'
James Tavernier po vystřídání na straně Rapidu kvůli zranění Matea Baraće rozehrál rohový kop, jeho vysoký centr byl ovšem uprostřed šestnáctky odvrácen do bezpečí.
33'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Mateo Barać, přichází Christopher Dibon.
32'
Scott Arfield narazil do zad jednoho z protihráčů, který si skvěle přikryl míč tělem, a poté ho rukama povalil na zem.
31'
Alfredo Morelos poslal do šestnáctky krásnou kolmou přihrávku, na kterou si nabíhal Scott Arfield, jenže fauloval.
30'
Ze zápasu za pár sekund uběhne úvodní půlhodina a na rozdíl od zápasu Celticu, zatím na úvodní gól čekáme marně.
29'
Mateo Barać utrpěl hodně nepříjemný střet a kvůli zranění hlavy zamířil do útrob Ibrox Stadium. Alfredo Morelos je v pořádku poté, co se oba hodně nepříjemně střetli hlavami.
28'
Ryan Kent si na levém křídle naběhl na míč po skvělém přenesení hry Rangers z pravého křídla a po průniku do šestnáctky poslal před bránu nebezpečný centr, po kterém se Alfredo Morelos nedostal do zakončení zásluhou Matea Barače.
28'
Ačkoliv se oba celky horko těžko dostávají do avizovaných brankových příležitostí, čas utíká velice rychle.
27'
Do zmíněných šancí jsem nezapočítal malou domů v podání Jamese Taverniera, který chtěl prodloužil míč hlavou do náruče brankáře a málem z toho byl vlastní gól.
26'
Utkání má velké tempo a nasazení z obou stran, problém je ovšem v tom, že se oba týmy těžko dostávají do šancí. Rangers neměli žádnou, zatímco Rapid zatím jednu.
25'
Rangers se snažili prosadit podél pravé postranní čáry, na konci útoku ale byla nepřesná kolmá přihrávka, po které Richard Strebinger mohl odkopávat od své brány.
24'
Alfredo Morelos si z levého křídla dobře navedl míč až do šestnáctky, jeho zpětná přihrávka ovšem byla zablokována.
23'
Pro Rangers byla poslední a zároveň první příležitost Rapidu Vídeň budíkem a nyní se snaží rychle odpovědět.
22'
Na konci jednadvacáté minuty utkání jsme se konečně dočkali první slibné brankové příležitosti a zakončení.
21'
Veton Berisha si naběhl na levém křídle na krásný vysoký kolmý pas za obranu a po jeho zpětné přihrávce poslal do šestnáctky krásný centr Marvin Potzmann, na který si naběhl Andrija Pavlović, a hlavou minul vzdálenější pravou tyč brány domácích fotbalistů Rangers!
21'
Rangers v úvodu zápasu napadali rozehrávku soupeře hodně vysoko a nyní tak činí znovu. Rapid má problémy rozehrát.
20'
Rapid Vídeň se neprosadil podél levé postranní čáry a na opačné straně hřiště poté mohl obstarat autové vhazování, což také udělal, jenže míč poslal pouze na kopačku Rangers.
19'
Hra se pořádně rozhýbala a míč se přelévá ze strany na stranu v rychlém sledu, na nebezpečnou střelu ovšem čekáme marně. Rapid hraje na stadionu Rangers 0:0.
18'
Rangers se na pravém křídle dostali k prudkému přízemnímu centru, který hráči rakouského celku na přední tyči odvrátili.
17'
Rapid Vídeň se zadarmo dostal do první příležitosti a k třetímu rohovému kopu v zápase, žádné nebezpečí ale nepřinesl.
16'
Ze zápasu uběhlo úvodních patnáct minut a zatím sledujeme hodně fyzicky náročný zápas bez šancí. To se ovšem náhle změnilo. James Tavernier chtěl dlouhý nákop hostů hlavou prodloužil za sebe do náruče brankáře, jenže to se mu nepodařilo a míč těsně minul levou tyč!
15'
James Tavernier zvedl pravou ruku na znamení signálu a jeho ostrý centr na přední tyč byl hráči Rapidu Vídeň odvrácen. Rangers poté mohli pokračovat v akci do doby, než se ocitli v ofsajdu.
14'
Ryan Kent byl na levém křídle faulován Dejanem Ljubičićem a James Tavernier rozehraje další standardní situaci.
13'
Hra je během posledních okamžiků hodně neurovnaná. Alfredo Morelos mohl potrestat špatnou rozehrávku hostů, jenže se na levé straně šestnáctky ocitl proti trojnásobné přesile.
12'
Rangers měli kliku, že Veton Berisha fauloval a Connor Goldson se mu postavil do cesty, protože rychlý protiútok Rapidu podél levé postranní čáry vypadal hodně nebezpečně.
11'
Veton Berisha měl pravou nohu hodně vysoko a poté, co nepříjemně nalétl do Connora Goldsona, viděl žlutou kartu.
10'
Connor Goldson podstoupil hodně tvrdý osobní souboj, když se ho u levé postranní čáry snažil obhodit Veton Berisha a poté do něj nepříjemně nalítl pravou nohou, která byla hodně vysoko.
9'
Rapid Vídeň se během pár okamžiků dvakrát pokusil dostat do šestnáctky po dlouhé kolmé přihrávce, první ovšem skončila na kopačce jednoho ze středních obránců Rangers, zatímco druhá v náruči brankáře Allana McGregora.
8'
Alfredo Morelos se probíjel směrem vpřed podél pravé postranní čáry, kde ho fauloval Marvin Potzmann. Hostující obránce si pomohl rukama a domácí měli k dispozici další standardní situaci, ze které vůbec nic nevytěžili.
7'
James Tavernier na pravé straně obranné poloviny Rangers podstoupil ostrý hlavičkový souboj, během něhož byl faulován.
6'
Ovie Ejaria vybojoval na ose hřiště standardní situaci, k jejíž rozehrání se postavil domácí kapitán James Tavernier, a Ryan Kent si dobře nabíhal na vysoký centr, jenže na něj na vzdálenější pravé tyči nedosáhl.
5'
Mateo Barać odnesl nepřesnou zpětnou přihrávku od spoluhráče pořádně tvrdě, když do něj ve skluzu v souboji o míč zajel Scott Arfield. Faul se ale nepískal a domácí vhazovali.
4'
Alfredo Morelos byl zřejmě hráčem, který po zemi vypálil zpoza šestnáctky, jeho nepřesná střela ale minula vzdálenější levou tyč a Richard Strebinger v klidu odkopával od brány.
3'
Rapid se tentokrát na levé straně hřiště rozhodl pro rozehrávku nakrátko a Rangers po zisku míče mohli vyrazit podél pravé postranní čáry do rychlého protiútoku, který ztroskotal.
2'
Jon Flanagan odvrátil přízemní centr Rapidu Vídeň z pravého křídla na rohový kop a Thomas Murg poslal do šestnáctky centr, po kterém přišlo odvrácení míče a střela hostů zpoza hranice pokutového území. Míč byl sražen na další rohový kop.
2'
Rangers mají v domácím prostředí fantastickou formu, když na Ibrox Stadium vyhráli posledních šest utkání v řadě a vstřelili celkem devět branek, zatímco pouhé dvě inkasovali.
1'
Hlavní rozhodčí Ruddy Buquet dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali domácí fotbalisté Rangers.
1'
Utkání právě začalo.
Fotbalisté obou týmů nastoupili na hrací plochu a do výkopu dnešního zápasu v Glasgow zbývá okamžik.
Trenér domácích Rangers a velká legenda anglického fotbalu Steven Gerrard před zápasem prozradil, že se vrátí ke svému tradičnímu rozestavení 4-3-3, jelikož ve formaci 4-4-2 se jeho svěřencům nevedlo příliš dobře.
Zatímco Rangers má zápas UEFA Europa League před sebou, Celtic už má své utkání za sebou, když v Salcburku od druhé minuty rychle vedl, jenže po přestávce inkasoval tři góly a navíc dohrával v deseti.
Úvodní sestavy:

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Worrall, Goldson, J. Flanagan – Arfield, L. Coulibaly, Ejaria – Kent, Morelos, Candeias.
Náhradníci: Foderingham – Halliday, Katić, Barišić, Grezda, K. Lafferty, Middleton.

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Muldur, Barać, Sonnleitner, Potzmann – Schwab (C) – Ivan, Murg, Ljubičić, Veton Berisha – Pavlović.
Náhradníci: Knoflach – Bolingoli-Mbombo, Martic, Dibon, Auer, Knasmüllner, Alar.

Rozhodčí: Ruddy Buquet. Asistenti: Guillaume Debart, Julien Pacelli. Čtvrtý rozhodčí: Cyril Gringore. Brankoví rozhodčí: Amaury Delerue, François Letexier (všichni FRA).
Rangers vstoupili do nového ročníku UEFA Europa League remízou 2:2 s Villarrealem a ve druhém zápase základní skupiny je čeká Rapid Vídeň, který v úvodním utkání zvítězil 2:0 nad Spartakem Moskva. Oba dnešní soupeři se v sezóně 1964/65 potkali v prvním kole Evropského poháru a skotský klub vyhrál obě dvě utkání, doma 1:0 a ve Vídni 2:0. Dalším soupeřem Rangers na evropské scéně bude Spartak Moskva, proti kterému bude mít taktéž výhodu domácího prostředí, zatímco Rapid podruhé v řadě zavítá na půdu soupeře, když ve třetím zápase vyzve Villarreal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud