Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Frankfurt - 28. listopadu 2019   21:00

Arsenal
Arsenal
45+1' Aubameyang (Martinelli)
1:2
(1:0)
Frankfurt
Frankfurt
55' Kamada  (D. da Costa) • 64' Kamada
Arsenal
E. Martínez – Mustafi (76. Torreira), David Luiz (31. Guendouzi), Papastathopoulos – Chambers, Xhaka, Willock, Tierney – Martinelli (60. Özil), Aubameyang (C), Saka.
Leno – A. Lacazette, Özil, Torreira, Pépé, Nelson, Guendouzi.
Buquet – Debart, Pacelli (vš. FRA)
Emirates Stadium, Londýn
Frankfurt
Rönnow – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa, Kamada, G. Fernandes (46. Kohr), Sow, Kostić – Paciência, André Silva (46. Gaćinović).
Zimmermann – N'Dicka, Joveljić, Gaćinović, A. Touré, Kohr, Chandler.

Zápas navíc nedohrál stoper David Luiz, který odstoupil po necelé půlhodině hry.
Arsenal neproměnil v prvním poločase řadu vyložených šancí, od počátku druhého dějství byl Frankfurt lepší. V závěru už se Arsenal do pořádné příležitosti nedostal. Aby těch komplikací pro Arsenal nebylo málo, tak před posledním zápasem v belgickém Lutychu se mu vykartoval Mustafi.
Zápas dvou rozdílných poločasů končí výhrou Frankfurtu. To Arsenal čeká na vítězství již sedm zápasů a dost možná to je konec trenéra Emeryho na lavičce londýnského mužstva.
Zákroky brankářů
Martínez (Arsenal) – dva zákroky
Rönnow (Frankfurt) – tři zákroky
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:14.
90+4'
90+4'
Hosté tahají čas na soupeřově polovině a vyhrají.
90+3'
Aubameyang ztratil míč na pravé straně a následný Torreirův faul je přesně to, co hosté potřebovali.
90+2'
Žlutou kartu dostává Gonçalo Paciência (Eintracht Frankfurt).
90+2'
Na hranici čáry nahrál da Costa z pravé strany pod sebe a Paciencova tutovka zapadla vedle přední tyče.
90+1'
Guendouzi je docela frustrovaný vývojem druhého poločasu a nyní zbytečným faulem z levé strany dost pomohl hostům.
90+1'
Gačinović záměrně pustil míč na pravé straně do zámezí, protože věděl, že to bude znamenat aut hostů.
90'
Tři minuty má Arsenal na vyrovnání!
90'
Saka zablokovaný Abrhamem při zakončení z dvaceti metrů.
90'
Arsenal kope roh z pravé strany.
89'
Přes velké protesty domácích fanoušků se nepíská zákrok na Saku na pravé straně, ten absolvoval souboj s Kostićem, ale jeho zastavení ve vápně hostů bylo podle sudího v pořádku. Buquet ještě domluvil domácímu fotbalistovi, že klidně může dát kartu za simulování.
88'
Aubameyang zaútočil po levé straně, ale neprosadil se a balón se poté vrátil na polovinu Arsenalu.
86'
Xhaka (ARS) dost nesouhlasil po odpískání svého faulu z levé strany na Paciencia a vysloužil si žlutou kartu.
86'
Chambersův centr z pravé strany vyrazil Rönnow nad sebe, ale poté už chytil balón do rukavic.
85'
Saka si seběhl na pravou stranu, nahrál pod sebe Guendouzimu, ale ten si nerozuměl s míčem.
84'
Kostić měl proti sobě Chamberse na levé straně, poté si narazil, ale jeho nahrávku zachytil vracející se Guendouzi.
83'
Gačinović vybídl pasem na levou stranu vápna Kamadu, ale ten to přehnal s přehozením balónu na pravou nohu.
82'
Abraham ležel na hrací ploše, poté se za pískotu tribun zvedl. Následně Arsenal vrátil míč autovým vhazováním.
82'
Kamada dal míč Kostićovi na levou stranu, ten poté pokazil nahrávku na střed.
81'
Paciencia byl v ofsajdu na pravé straně a Arsenal hned rozehrál nakrátko.
80'
Hasebe dobře pracoval tělem proti Willockovi, ba dokonce si vynutil protihráčův faul.
79'
Torriera na pravou stranu na Chamberse, ale míč letí od jeho hrudi za branku německého mužstva.
78'
Tierney vhazoval z levé strany. Willock poté spolupracoval se svým zmiňovaným spoluhráčem, ale hosté přežili centr Arsenalu.
77'
Matteo Guendouzi nebyl faulovaný u šestnáctky soupeře, při protiútoku odmával pomezní rozhodčí hostující ofsajd.
76'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Shkodran Mustafi, přichází Lucas Torreira.
75'
Chambers se na pravé straně nedostal přes Hintereggera a uvidíme výkop brankáře hostů.
74'
Mustafi (ARS) dostal za faul na Paciencia ve středovém kruhu žlutou kartu a poslední zápas skupiny se jej netýká.
74'
Willock zakončil z otočky na levé straně šestnáctky do nohy beka.
73'
Saka byl na levé straně podkopnutý da Costou a pozice to není špatná pro domácího Xhaku.
72'
Matteo Guendouzi protestuje po svém faulu na pravé straně u rohového praporku na Kostiće.
72'
Sakův centr z levé strany posílá hostující defenziva ven ze svého vápna.
71'
Velice dobrou akci Arsenalu končí ofsajd v a v něm Chambers na pravé straně.
69'
Gačinović mířil do vyložené šance po levé straně, ale Sokratis zablokoval jeho zakončení z velkého vápna na pozici posledního beka.
68'
Tierney leží na zemi na hranici středového kruhu, sudí mezitím pískal faul Kohra.
67'
Arsenal se před branku soupeře dostává ve druhém poločase sporadicky a je docela zakřiknutý.
66'
Někteří fanoušci Arsenalu si žádají konec Emeryho na lavičce domácího mužstva.
65'
Mustafi se svíjel na hrací ploše. Uvidíme, jestli pro něj zápas neskončil.
64'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Odražený míč po rohu poslal DAJČI KAMADA z levé strany k přední tyči a Arsenal najednou nepostupuje!
63'
Zajímavá střela Kostiće z levé strany vápna na zadní tyč, ale Martínez vystrčil svou ruku.
62'
Výkon Frankfurtu má stoupající tendenci, hosté jsou ve druhém poločase lepší.
61'
Mustafi fauloval z pravé strany a hosté rozehrají standardní situaci.
60'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Mesut Özil.
59'
Nebude to dlouho trvat a do hry půjde Mesut Özil.
58'
Martínez si povyskočil proti Kostićově levačce, rutinní zákrok rukama.
58'
S určitou prodlevou píská hlavní rozhodčí Willockův faul na středu vlastní poloviny, kdy k zemi šel da Costa.
55'
Da Costa posunul míč na pravou stranu před vápno DAJČIMU KAMADOVI, ten si jej hodil na levou nohu a přes Xhaku a ještě jednoho soupeře zakončil na vzdálenější tyč. Martínez dle všeho neviděl vůbec nic.
54'
Kostić dvakrát odcentroval z levé strany, ale hosté se k zakončení na branku zatím nedostali.
53'
Saka centroval zleva na pravou stranu na Aubameyanga, ale hosté se odvrátili hlavou jednoho z fotbalistů v černém.
52'
Tečovaný centr da Costy z pravé strany přistál v rukavicích brankáře Martíneze, pro kterého to byla jednoduchá práce.
52'
Nyní je hra plná nepřesností.
50'
Kohr zakončoval z pravé části vápna zcela mimo tři tyče.
49'
Kostićův centr z levé strany trefil jen Chamberse, sudí nařizuje roh pro hosty.
47'
Xhaka se protáhl kolem Kamady a po pasu pod sebe zakončil Chambers nad branku.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází André Silva, přichází Mijat Gaćinović.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Gélson Fernandes, přichází Dominik Kohr.
46'
Na konci poločasu se ještě dle všeho zranil Xhaka. Tak uvidíme, jestli bude v zápase pokračovat.
Unai Emery musel sáhnout k vynucenému střídání, kdy po souboji koleno na koleno se sice David Luiz vrátil do hry, ale nakonec úvodní dějství potažmo celý duel nedohrál.
Arsenal zaslouženě vede po prvním poločase. V něm byl mnohem lepším mužstvem. Vypracoval si odhadem šest vyložených šancí, ale Rönnow podržel hosty. Nejtěsnější možný rozdíl ve skóre je ještě pro hostující tým milosrdný. Výkon Frankfurtu je docela zklamáním.
45+6'
45+5'
Xhakův halfvolej z levé strany přes da Costu si říkal o druhý gól, ale balón dopadl vedle zadní tyče.
45+5'
Kostić podpořil útok na levé straně, ale centr na osu vápna na Paciencia pohlídal obránce.
45+4'
Arsenal kontroluje závěr prvního poločasu.
45+3'
Sow poslal Saku na trávník na hranici středového kruhu a na míči je tam domácí mužstvo.
45+1'
Arsenal právě vstřelil branku!
Nahrávku Martinelliho z pravé strany prodloužil Saka mezi nohama do levé poloviny vápna, kde vypálil PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG přes Abrhama na bližší tyč. Tam zasáhl Rönnow, ale balón se od jeho nohy odrazil pod břevno.
45'
Frankfurt postupoval na branku Martíneze, ale ztratil balón těsně před vápnem.
44'
Xhaka kulhá a dle všeho uvidíme druhé vynucené domácí střídání v tomto duelu.
43'
Jako už poněkolikáté se nehraje v prvním poločase, může za to problém Xhaky po špatném došlápnutí.
42'
Aubameyanga zradil první dotek s míčem a následoval jeho faul na středu na bránícího Hasebeho.
41'
Willock nahrál z levé strany vápna pod sebe a Sakova jasná šance mezi nohy Rönnowa končí zhruba pátým zákrokem hostujícího brankáře.
40'
Chambers obral o balón Kostiće. Jenže Arsenal poté hodně špatně rozehrál a obrana hostů se stihla vrátit za míč.
39'
Rönnow nakopl míč na pravou stranu. Ale Saka poté přetlačil protihráče.
38'
Sokratis Papastathopoulos odvrátil hlavou na přední tyči centr rozběhnutého da Costy z pravé strany, roh.
37'
Sokratis Papastathopoulos jako kdyby nebyl koncentrovaný při rozehrávce a balón mu překvapivě odskočil od kopačky, následně si pomohl příhrou pod sebe na Martíneze.
36'
Mustafi na stoperovi odhlavičkoval výkop Rönnowa, ale balón poté sebral Hinteregger.
35'
Hosté využívají hlavně levou stranu v útočné fázi. Člověka by ovšem docela zajímalo, jestli se vůbec německý tým dostal do vápna Arsenalu.
34'
Martinelli (ARS) vystrčil nohu a trefil stejnou část těla Kostiće. Ten už tou dobou přihrál spoluhráči. Žlutá karta. Rozhodčí zatím drží nastavenou laťku.
33'
Saka měl postrčil míč ze středu na levou stranu Willockovi do vyložené šance, ale jeden ze dvou hostů tomu na poslední možnou chvíli zamezil. Tak či onak – Arsenal má více ze hry.
32'
Hinteregger odvedl dobrou práci z pozice levého beka. Jenže následovala ztráta hostů.
31'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází David Luiz, přichází Matteo Guendouzi.
30'
Arsenal bude poprvé střídat, Luiz se drží za žebra a teď už to vypadá na konečnou v tomto duelu pro bývalého obránce Chelsea či PSG.
29'
Saka si nakonec vytvořil zajímavou šanci v levé polovině vápna, kdy měl proti sobě beka Hasebeho. Aubameyang mu dobře sklepl balón hlavou. Rönnow ale včas vyběhl a části těla v prostoru pravého ramena podržel hosty.
29'
Tierney dobře pokryl útočícího hráče na středu a útočí Arsenal.
28'
Xhakova nahrávka z první zpět na Chamberse mířila do zámezí a Hinteregger se na zisk autového vhazování ani nenadřel.
27'
Frankfurt je na tom velice dobře, co se týče presinku a napadání rozehry. Zejména Chambers s tím má docela problémy.
26'
Hinteregger daroval míč soupeři a Martínez rozehrává od své branky.
26'
Gonçalo Paciência úplně nesouhlasil s tím, že by měl domácí celek vhazovat, ale s výrokem rozhodčího nic neudělal, resp. ani udělat nemohl.
24'
Na rozehrávajícího Abrahama dotíral presující fotbalista a kapitán hostů tak pouze otřel balón o nohu jednoho z domácích hráčů.
23'
Frankfurt zatím pořádně nevystřelila na branku Arsenalu a směrem dopředu se trápí.
22'
Kostić presoval zleva a přerušil rozehrávku Chambers, ten bude vhazovat.
21'
Výborná standardka Xhakovy levačky do druhé vlny pro Mustafiho a ten hlavou víceméně trefil ruku brankáře Rönnowa! V posledních minutách si hosté koledují!
20'
Chambers se otočil na pravé straně kolem Kostiće (Frankfurt) ten jej držel za dres a francouzský arbitr právem vytáhl žlutou kartu.
20'
Calum Chambers přihrával prvním dotekem z pravé strany pouze na soupeřovu kopačku na polovině německého týmu.
19'
Gonçalo Paciência neprošel na levé straně přes Xhaku a balónu se dokonce jako poslední dotkl útočící hráč hostů, takže výkop pro zatím znuděného Martíneze.
18'
Martinelli prohrál jeden na jednoho na pravé straně, ale domácí mohou ještě útočit.
16'
Xhaka centroval na zadní tyč, ale Fernandes docela nepochopitelně hlavičkoval přímo do tutovky, ale Martinelliho ránu z bezprostřední blízkosti vykopl brankář.
15'
Willockův centr z pravé strany zblokoval Fernandes ve velkém vápně a Arsenal má roh.
15'
Hra postrádá plynulost, moc se nehraje.
14'
Luiz byl chvíli v předklonu za postranní čárou, ale nyní už se vrátil na plac a hraje se tak jedenáct na jedenáct.
13'
Brazilský obránce je otřesený a pořád v nefotbalové pozici.
12'
David Luiz je tím, kdo tenhle souboj odnesl podstatně hůř a vypadá to na jeho konec v zápase.
11'
Luiz zůstal ležet na zemi po souboji koleno na koleno s protihráčem Silvou, kdy . Sudí nechal hru pokračovat. Arsenal útočil Sakou levou stranou a Willock poté hlavičkoval těsně vedle pravé tyče.
10'
Zatím ticho jako v kostele na Emirates Stadium.
9'
Hasebe šel do souboje s Willockem. Willock ho šlápl zezadu na Achillovu patu. To muselo hodně bolet. Nicméně francouzský rozhodčí faul nepískal.
8'
Aubameyang měl daleko ke křižnému pasu u levé lajny a hosté nikam nepospíchají s autovým vhazováním z vlastní poloviny.
7'
Tak čtvrtý sudí měl problém s bundou Emeryho a domácí kouč se musel převléknout.
7'
I Roger Federer se letos v Melbourne musel prokazovat na prvním grandslamu sezony.
6'
Kdepak. To není, že by Unai Emery nějak překročil svůj prostor, ale zkrátka si dle všeho nevzal akreditaci.
5'
André Silva nezpracoval spoluhráčovu nahrávku na levé straně. Tou dobou sdělil čtvrtý rozhodčí Emerymu, jak by si představoval jeho postavení ve vymezeném prostoru.
4'
Hinteregger zasáhl kopačkou Willocka, ten se svíjel na trávníku, ale bude v pořádku. Luiz následně vrátí balón hostům.
3'
Rönnow trefil výkop nečistě, tím namazal Sakovi, jenže útočník Arsenal se neprosadil po levé straně.
2'
Není překvapením, že tribuny jsou liduprázdné. Zejména ta za brankou německého mužstva, protože hostující fanoušci nemají povolený vstup na dnešní zápas.
1'
Hosté nastoupili v černém a útočí zprava.
1'

Arsenal FC: E. Martínez – Mustafi, David Luiz, Papastathopoulos – Chambers, Xhaka, Willock, Tierney – Martinelli, Aubameyang (C), Saka.
Náhradníci: Leno – A. Lacazette, Özil, Torreira, Pépé, Nelson, Guendouzi.

Eintracht Frankfurt: Rönnow – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa, Kamada, G. Fernandes, Sow, Kostić – Paciência, André Silva.
Náhradníci: Zimmermann – N'Dicka, Joveljić, Gaćinović, A. Touré, Kohr, Chandler.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli (vš. FRA).
....ve zmiňovaném zápase s Crystal Palace se Arsenal nechal nachytat do Csaplárovy pasti neudržel Arsenal vedení 2:0 a protivník se prosadil Milivojevićem a Ayewem. Fanoušci tak při Xhakově střídání začali na kapitána domácích bučet. Do toho ho vypískali. Xhaka jim obratem nadával. Následně se bránil tím, že mu fanoušci Arsenalu vyhrožovali zabitím manželky a zlomením nohy.
Upřímně řečeno – nedá se předpokládat atraktivní podívaná. Fanoušci hostů mají po zápase v Guimaresi vstup na následující dva venkovní duely. Domácí bude dle všeho scházet bývalý kapitán Xhaka, který po konfliktu s příznivci při střetnutí s Crystal Palace do soutěžního souboje nezasáhl. Xhaka nikdy nebyl mezi fanoušky Arsenalu úplně oblíbený. Pasku převzal po francouzském stoperovi Koscielnymu...
Úvodní vzájemný zápas mezi Arsenalem a Frankfurtem ve skupině F

19. září Frankfurt – Arsenal 0:3

Branky: 38. Willock, 85. Saka (Pépé), 87. Aubameyang (Saka)
Žluté karty: 12. Hinteregger (FRN), 62. Kohr (FRN), 83. D. Abraham (FRN) – 64. Willock (ARS), 75. Kolašinac (ARS), 84. Chambers (ARS) 79. Kohr (FRN)

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 11:8. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:11.
Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham, Hasebe, Hinteregger – D. da Costa (74. Chandler), Kamada, Kohr, Sow, Kostić – Dost (66. Paciência), André Silva.

Arsenal FC: E. Martínez – Chambers, Mustafi, David Luiz, Kolašinac (80. Maitland-Niles) – Torreira, Xhaka, Willock (72. D. Ceballos) – Smith-Rowe (60. Pépé), Aubameyang, Saka.

Rozhodčí: Massa – Tegoni, Alassio
Arsenal je momentálně lídrem skupiny skupiny F s deseti body na svém kontě. K jistotě postupu do jarní fáze Evropské ligy mu stačí bod.
Arsenalu se vůbec nedaří. V tabulce Premier League jej momentálně najdeme na osmé pozici, navíc pasivní skóre. O víkendu remizoval v utkání 13. kola se Southamptonem, kdy dělbu bodů zachránil až v 96. minutě Lacazzete svým druhým gólem v zápase.
Arsenal obhajuje v letošní sezoně finále, kdy v květnu padl s Chelsea v ázerbajdžánském Baku. V tomto zápase se loučil se svou kariérou Petr Čech. Pro Arsenal to byla poslední šance, jak se dostat do evropských pohárů. Svěřenci Unaie Emeryho jsou v dnešním duelu považováni za mírného favorita. Naposledy se představili na stadionu portugalské Guimarese. Tam vedli přesným zásahem Mustafiho, jenže soupeř srovnal v první nastavené minutě Brazilcem Duartem. Pro londýnský celek to byla vůbec první ztráta v tomto ročníku Evropské ligy.
Delegace
Zápas proběhne pod bedlivým dohledem čtveřice francouzských rozhodčích. Jakožto hlavní bude připravený Ruddy Buquet. Pomáhat mu budou Guillaume Debart a Julien Pacelli. Čtvrtým sudím bude Frank Schneider. Na rozdíl od zápasů Ligy mistrů nebude k dispozici VAR.
Hezký den, Evropská liga má dnes na programu předposlední kolo základních skupin a my se zaměříme na souboj Arsenalu s Eintrachtem Frankfurt. Začínáme v 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.