Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Guimarães - 24. října 2019   21:00

Arsenal
Arsenal
32' Martinelli (Tierney) • 80' Pépé  • 90+2' Pépé
3:2
(1:2)
Guimarães
Guimarães
8' Edwards  (García) • 37' Da Silva  (Davidson)
Arsenal
E. Martínez – Tierney, Holding, Mustafi, Bellerín (C) – Torreira, Willock (46. D. Ceballos) – Martinelli, Smith-Rowe, Maitland-Niles (46. Guendouzi) – A. Lacazette (75. Pépé).
Leno – D. Ceballos, Pépé, Chambers, Guendouzi, Kolašinac, Saka.
Serdar Gözübüyük – Charles Schaap, Jan de Vries (všichni NED)
Emirates Stadium, Londýn
Guimarães
M. Silva – Venâncio (C), García, Hanin, Tapsoba – A. Almeida (64. Rodrigues), Agu, Poha – Edwards (70. A. Pereira), Davidson (87. Rochinha), Da Silva.
Douglas – Pedro Henrique, Bonatini, Rochinha, Elmusrati, A. Pereira, Rodrigues.

S konstatováním, že střídající Nicolas Pépé otočil stav zápasu na stranu Arsenalu, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Arsenal ve druhém poločase šel za vítězstvím, když utekl hrobníkovi z lopaty. Dlouho to vypadalo, že se portugalský celek bude radovat z výhry – později z nerozhodného stavu. Jenže v pětasedmdesáté minutě přišel na trávník Nicolas Pépé, jehož dva trestňáky rozhodly o tom, že The Gunners zůstávají neporaženi. Vitória tak odjíždí z Anglie bez bodu, což je pro ni kruté, ale rozhodně se hostující hráči za svůj výkon nemusí stydět. Zejména v prvním poločase byl Guimarães lepším mužstvem.
90+3'
90+2'
Arsenal právě vstřelil branku!
Druhý přímý kop, druhý gól! Arsenal ve druhém poločase devastoval soupeře a dočkal se otočení stavu zápasu! K přímému kopu se postavil NICOLAS PÉPÉ, jehož pokus zamířil do levé šibenice. Miguel Silva znovu zbytečně plachtil vzduchem, protože na tohle nemohl mít.
90+2'
Matteo Guendouzi si naběhl do středu hrací plochy a vynutil si faul kousek za šestnáctkou! Arsenal bude mít jedinečnou šanci otočit stav zápasu na svou stranu, podaří se mu to?
90+1'
K postranní čáře přistoupil čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukázal, že se budou hrát tři minuty navíc. V podobné době mířil do šestnáctky Emiliano Martínez, který za sebou zapomněl balon, a tak bylo po šanci.
89'
O kolmici do pravé části pokutového území se pokusil Matteo Guendouzi, ovšem dříve byl u míče Miguel Silva, který tak do šance nepustil nabíhajícího Héctora Bellerína.
88'
U postranní čáry operoval Kieran Tierney, jehož centr na roh srazil Victor García. K praporku rychle přispěchal Nicolas Pépé, jehož načechraný míč odvrátila obrana, Arsenal je ale stále na balonu a kombinuje.
87'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Davidson, přichází Rochinha.
85'
Další přímý kop rozehrál Nicolas Pépé, který tentokrát centroval. Balon zamířil do nebezpečné pozice, kde vyplul osamocený Rob Holding, jehož hlavička mířila k pravé tyči. Ovšem Miguel Silva se zaskvěl výborným zákrokem.
84'
Žlutou kartu dostává Edmond Fayçal Tapsoba (Vitória SC Guimarães).
83'
A další centr letěl do šestnáctky, ovšem zakončení mířilo jen nad branku. Shkodran Mustafi věděl, že měl poslat balon do branky, ale v nadějné pozici selhal.
82'
Tlak domácího celku je větší, ale stav zápasu se zatím neotočil na stanu Kanonýrů! Héctor Bellerín si naběhl na pravé straně a vnikl do šestnáctky, kde dal balon pod sebe. Ve vyložené situaci se nacházel Gabriel Martinelli, který nastřelil přesouvající se ho brankáře.
80'
Přišel, viděl, vyrovnal! K volnému kopu se postavil NICOLAS PÉPÉ, jehož zakončení se zatočilo přesně do vzdálenějšího spodního rohu branky. Miguel Silva se po balonu natahoval marně, a tak je Arsenal zase na koni.
78'
Nicolas Pépé si pro balon doběhl až mezi záložníky a pokusil se o přihrávku mezi dva soupeře. Balon na spoluhráče neprošel, a tak se ho zmocnil soupeř, který hru poslal odkopem na polovinu Arsenalu.
77'
V táboře fanoušků hostujícího celku se slaví, jelikož Vitória hraje opravdu skvěle. Guimarães vyslal další pokus z obrovské dálky, míč ale zamířil jen vysoko nad branku.
75'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Nicolas Pépé.
75'
Po zákroku od stopera zamířil Alexandre Lacazette (Arsenal) na zelený pažit. Po chvíli si pustil pusu na špacír a hlavní rozhodčí tak Francouze trestá.
74'
Londýnskému celku se prostě dneska nedaří! Centr od postranní čáry byl přetažený na druhou stranu hrací plochy a Arsenal pak zahrál až k vlastnímu brankáři.
73'
U postranní čáry se nacházel Shkodran Mustafi, který si chystal míč v centru, jenomže ho poslal k zemi Davidson. Arsenal bude rozehrávat další volný kop.
72'
Po centru od rohového praporku balon propadl do zadní části pokutového území, kde se nacházel Alexandre Lacazette. Těžko říct, zda Francouz střílel nebo centroval, ovšem míč skončil jen vedle brány.
71'
Hra na pravé straně roztáhl Lucas Torreira, jenž odcentroval, ale trefil nohu prvního bránícího hráče, a tak The Gunners budou rozehrávat rohový kop. Před brankou číhal Alexandre Lacazette, ale míče se tentokrát nedočkal.
70'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Marcus Edwards, přichází André Pereira.
69'
Marcus Edwards získal balon na vlastní polovině hrací plochy a vydal se až před šestnáctku soupeře, kde se pokusil o oblouček za obranu. Jenže balon doskákal až k brankáři, který zase rychle otočil hru na druhou stranu.
67'
Do pokutového území vnikl Dani Ceballos, kterému míč utekl za brankovou čáru. Akce trvala dál, ale rozhodčí ji po chvíli přerušil, jelikož byl balon celým objemem mimo hrací plochu.
67'
Dani Ceballos viděl nabíhajícího spoluhráč směrem do šestnáctky. Alexandre Lacazette se k balonu neprobojoval, ovšem Arsenal bude rozehrávat další situaci od rohového praporku.
65'
Za balonem se hnal Gabriel Martinelli, kterému stál v cestě Edmond Fayçal Tapsoba. Domácí mladík soupeře přistrčil, a tak mu je odpískaný další útočný faul.
64'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází André Almeida, přichází Pedro Rodrigues.
63'
Vitória si vynutila další právo rohového kopu. Centr od praporku zamířil k první tyči, kde se nacházel Héctor Bellerín, jenž situaci vyřešil razantním odkopem až k půlící čáře.
62'
Matteo Guendouzi hraje od svého nástupu opravdu skvěle. Střídající hráč se pokusil o nadýchaný pas na Alexandra Lacazetta, ovšem ten se nechal předskočit jedním ze stoperů.
61'
Dalším potrestaným hráčem je hostující Denis-Will Poha (Guimarães), který zastavil nedovoleně pronikajícího Matteoa Guendouziho. Arsenal totiž mířil do otevřené obrany, ovšem jeho snažení bylo takticky ukončené.
58'
Victor García (Guimarães) je za pořádnou klukovinu potrestán žlutou kartou, jelikož zcela zbytečně vrazil do francouzského útočníka ve službách londýnského klubu.
57'
Alexandre Lacazette byl držen, což se mu nelíbilo. To špatně nesl Victor García, který do domácího hráče vrazil a ten upadl na trávník.
56'
Hra se na malou chvilku otočila na druhou stranu, kde se pokusil uvolnit Davidson, jenž vybojoval rohový kop. Hostující hráč okamžitě burcuje kotel portugalských fandů.
55'
Rozhodně nejaktivnějším hráčem je Kieran Tierney, který se opět pokusil odcentrovat ze strany. Balon byl ovšem sražen za postranní čáru, tlak Arsenalu dál sílí.
54'
Domácí mužstvo čeká pořádná práce, protože Vitória výborně napadá hráče s balonem. Se štěstím se na levé straně uvolnil Kieran Tierney, jehož přihrávka byla sražená do druhé vlny. Emile Smith-Rowe měl na kopačce vyovnání, ovšem pokus dostal opačnou rotaci a zamířil vedle branky.
53'
Alexandre Lacazette si nabíhal za obranu, kde ho hledal Němec Shkodran Mustafi. Akce Arsenalu rychle skončila, a tak se portugalské mužstvo znovu ubránilo.
50'
No, portugalské mužstvo se favorita skupiny rozhodně nebojí! Davidson se na straně uvolnil a přihrál zleva na první tyč, odkud zakončil Denis-Will Poha, jehož pokus zlikvidoval Emiliano Martínez nohou. Akce trvala dál a stejný hráč se dostal k hlavičce, ale mířil jen doprostřed brány.
49'
Další velká šance londýnského celku je zahozená! Na centr ze strany si na malém vápně naskočil Shkodran Mustafi, jehož hlavička zamířila těsně vedle levé tyči – vyrovnání bylo blízko.
47'
Na pravé straně se pokusil přes soupeře přejít Emile Smith-Rowe, kterému se to ale nepodařilo. Arsenal vhazoval, ale po chvilce o balon přišel. Kanonýři ale soupeře obrali zpátky a v šestnáctce už byl Lucas Torreira, který v dobré pozici podklouzl.
46'
Holandský rozhodčí dal pokyn k pokračování zápasu, jako první se míče dotkl Alexandre Lacazette. Arsenal míč rychle ztratil, ovšem zpátky ho vybojoval střídající Matteo Guendouzi.
46'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Matteo Guendouzi.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Dani Ceballos.
46'
Asi málokdo čekal, že londýnský Arsenal bude po prvním poločase prohrávat a ještě k tomu zaslouženě. Vitória se favorita nezalekla a dvakrát se dostala do vedení. Kanonýři sice více drží míč, ovšem do vyložených šancí se moc nedostávají. Pokud chtějí The Gunners udržet neporazitelnost, musejí ve druhém poločase výrazně přidat.
45'
44'
Centr od rohového praporku našel osamoceného Shkodrana Mustafiho, kterému hlavičkový pokus vůbec nesedl. Hostující mužstvo balon pouze odkoplo a bude se muset v závěru poločasu bránit.
43'
Na pravou stranu pokutového území si naběhl Alexandre Lacazette, jehož v poslední chvíli předskočil Edmond Fayçal Tapsoba, jenž poslal balon na další rohový kop.
42'
Hostující mužstvo táhlo další akci po pravé straně a poté přišla přihrávka na střed, kde si ji přebral Davidson. Jeho pokus z jedné letěl jen těsně vedle pravé tyče, Guimarães hraje opravdu skvěle.
41'
Lucas Torreira byl na útočné polovině faulován, a tak Arsenal rozehrával další volný kop. Centr sice letěl do šestnáctky, ale byl rychle odvrácen. Vitória pak balon domácímu celku odevzdala a musí se znovu bránit.
39'
Na pravou stranu velkého vápna si naběhl Gabriel Martinelli, jenž se snažil trefil vzdálenější spodní roh branky. Ovšem pokus, který prolétl soupeři mezi nohami byl nepřesný, a tak portugalský celek stále vede.
37'
Guimarães právě vstřelilo branku!
Po chybě v rozehrávce se portugalský celek vrací zpátky do vedení! K míči se dostal Davidson, který zpoza šestnáctky orazítkoval pravou tyčku. Míč se pak odrazil před dobíhajícího BRUNA DUARTEHO DA SILVU, který domácímu brankáři nedal nejmenší šanci zasáhnout. Asistence: Davidson.
35'
Pronikajícího soupeře zastavil zatažením za ruku Shkodran Mustafi (Arsenal), který je tak prvním potrestaným hráčem v duelu. Vitória pak rozehrával volný kop, jenž byl rychle odklizen ze šestnáctky.
33'
Arsenal mohl v krátkém ledu přidat druhou branku! Na levou stranu šestnáctky si naběhl Emile Smith-Rowe, jenž si přehodil míč na pravou nohu, ovšem sražený míč skončil těsně vedle pravé tyče.
32'
Nejprve z pravé strany přihrával do šestnáctky Alexandre Lacazette, který hledal pozdějšího autora branky. Následně z druhé strany centroval Kieran Tierney, jehož pas našel na malém vápně hlavu GABRIELA MARTINELLIHO, který zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Kieran Tierney.
31'
Lucas Torreira roztáhl hru na pravou stranu, kde se nacházel domácí kapitán, jehož centr byl sražený na roh. Centr od praporku mířil na první tyč, kde se nacházel Alexandre Lacazette, jenž se k zakončení tentokrát neprobojoval.
29'
Proti soupeři se snažil uvolnit Héctor Bellerín, který odcentroval před branku. Jenže nadějný míč přeběhl Gabriel Martinelli, který už se nacházel v malém vápně. Poté vnikl do pokutového území Emile Smith-Rowe, jenž vybojoval další roh.
28'
K volnému kopu se postavil André Almeida, jehož nadýchaný míč propadl až na zadní tyč, kde se nacházel osamocený Victor García. Jeho pokus z první zamířil jen zpátky k rohovému praporku. Fanoušci Arsenalu pochopili, že jejich hráči potřebují pomoci, a tak spustili chorály.
26'
U rohového praporku se snažil proniknout přes soupeře Davidson , který se sice Héctora Bellerína zbavil. Kapitán The Gunners si ale pomohl faulem, a tak bude Guimarães rozehrávat zkrácený roh.
25'
O další náběh za obranu se pokusil Gabriel Martinelli, který už měl proti sobě posledního soupeře, kterého neobešel. Domácí mladík se pak u postranní čáry dopustil útočného faulu.
24'
Hra Arsenalu je zatím velkým zklamáním. Myslím, že každý fanoušek fotbalu čekal o mnoho více. Tentokrát si na pravou stranu naběhl Alexandre Lacazette, jenž udržel míč na hrací ploše, ale následně fauloval Edmonda Fayçala Tapsoba.
23'
Na levé straně si naběhl na přihrávku Florent Hanin, který okamžitě zvedl hlavu a posílal balon před branku. Domácí celek další nepříjemnou akci přežil jen za cenu odkopnutí míče dl bezpečné zóny.
22'
Kanonýři zastavili další akci soupeře, o dlouhý pas se pokusil Kieran Tierney. Jenomže míč z jeho kopačky byl nepřesný a hlavně hodně dlouhý a skončil až mimo hrací plochu. Následuje odkop od hostující branky.
21'
Dlouhý pas si na prsa zpracoval Alexandre Lacazette, který ho poslal pod sebe. Následně se míče zmocnil Joe Willock, který přihrál na francouzského útočníka, jenž byl v těsném ofsajdu.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a lépe se dýchá hostujícímu celku, který se trochu překvapivě dostal do vedení. Pokud se budeme věnovat hře anglického mužstva, tak to si zatím nevypracovalo velkou šanci.
18'
Centr od rohového praporku zamířil do zadní části šestnáctky, kde se k hlavičce dostal Rob Holding. Ovšem pokus nedoletěl ani k brance, tlak Arsenalu ukončilo až ofsajdové postavení.
17'
Na pravé straně se snažil uvolnit Marcus Edwards, kterého důrazně bránil Kieran Tierney. Domácí obránce byl tentokrát úspěšnější a k míči se tak dostal brankář. Arsenal hru rychle otočil a sraženou střelou se prezentoval Emile Smith-Rowe, Kanonýři budou rozehrávat rohový kop.
16'
Guimarães vybojoval rohový kop, který byl rozehrál na první tyč, kde se nacházel Alexandre Lacazette. Francouzský reprezentant balon poslal až k hostujícím obráncům, od nichž začne další akce.
14'
Kanonýři se znovu usadili na polovině soupeře, kde znovu hledali recept na překonání obrany. Ovšem přišla nepřesná přihrávka, a tak portugalský tým běžel do otevřené obrany. Na střed vápna přihrával Florent Hanin, jenže Florent Hanin míč v nadějné pozici netrefil.
13'
Gabriel Martinelli může být rád, že není prvním potrestaným hráčem a také mu to hlavní rozhodčí řádně vysvětluje. Domácí hráč totiž skluzem poslal na trávník zatím autora jediné branky.
12'
Hra se velmi rychle začíná přelévat ze strany na stranu. Z nějakých dvaceti metrů se do balonu opřel Victor García, jehož pokus zastavil první bránící hráč. Arsenal chtěl otočit hru, ovšem Alexandre Lacazette se nacházel v ofsajdovém postavení.
10'
Na druhé straně se zastřeloval francouzský útočník, který si navedl míč na prostředek hrací plochy. Alexandre Lacazette zakončil z hranice šestnáctky, ale míč poslal jen vedle levé tyče.
8'
Tak tohle málokdo čekal, ale portugalské mužstvo se ujímá vedení! Přihrávku do vápna dostal MARCUS EDWARDS, který si hodil míč z levé nohy na pravou a zamířil po zemi přesně mezi brankářovy nohy.
7'
Zatím se hraje v klidném tempu. Doufejme, že se brzy hra trochu otevře. O to se pokusil Héctor Bellerín, který si ukopl balon daleko od nohy, a tak ho získal soupeř.
6'
Asi se čekalo, že Arsenal bude od úvodu tlačit na obranu soupeře. Ovšem úvodní minuty nabízejí úplně jiný obrázek. Domácí kombinovali na polovině soupeře, kde o míč přišli, ale Vitórii daleko nepustili.
4'
Rychlými přihrávkami se portugalský tým prokombinoval až na levou stranu, odkud před branku přihrával Davidson, jenž našel obsazeného spoluhráče. Akce hostů pokračovala a přihrávku do šestnáctky dostal André Almeida, jenž se obtočil kolem Roba Holdinga a vystřelil do spodního rohu branky. Ovšem Emiliano Martínez zasáhl.
3'
Domácí celek stále kombinuje na vlastní polovině. Po chvíli přišel pas na levou stranu, který zastavil Victor García. Guimarães bude vhazovat a bude moci myslet na první útok.
2'
The Gunners nastoupili do dnešního střetnutí v klasických červených dresech, naopak portugalské mužstvo se obléklo do černé sady.
1'
Holandský rozhodčí pan Serdar Gözübüyük zahájil dnešní střetnutí. Arsenal začíná utkání kombinací na vlastní polovině a rozhodně nebude nikam spěchat.
1'

Arsenal FC: E. Martínez – Tierney, Holding, Mustafi, Bellerín (C) – Torreira, Willock – Martinelli, Smith-Rowe, Maitland-Niles – A. Lacazette.
Náhradníci: Leno – D. Ceballos, Pépé, Chambers, Guendouzi, Kolašinac, Saka.

Vitória SC Guimarães: M. Silva – Venâncio (C), García, Hanin, Tapsoba – A. Almeida, Agu, Poha – Edwards, Davidson, Da Silva.
Náhradníci: Douglas – Pedro Henrique, Bonatini, Rochinha, Elmusrati, A. Pereira, Rodrigues.

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Charles Schaap, Jan de Vries (všichni NED).
Pokud se podívám na tabulku skupiny F zjistíme, že Arsenal je neporažen, a tak se vyhřívá na vedoucí pozici. Londýnští zatím v Evropské lize neinkasovali, naopak soupeřům nasázeli sedm branek. The Gunners se celkem daří i na domácí scéně, kde jim patří pátá příčka, když říkali patnáct bodů. Anglický tým hrál naposledy ligové utkání v pondělí, kdy nestačil na Sheffield.

Arsenal – St. Lutych 4:0
Frankfurt – Arsenal 0:3

Marodka:

Reiss Nelson – poraněné koleno

Zatímco Arsenal ještě nenašel přemožitele, Guimarães stále čeká na první body. Portugalské mužstvo najdeme na posledním místě tabulky, když nezískalo ani jeden bod. Navíc se Vitórii nepodařilo vstřelit gól a třikrát inkasovala. Pokud se podíváme na tabulku portugalské nejvyšší soutěže, najdeme dnes hostující cele na krásné čtvrté pozici. Navíc Guimarães nepoznal v posledních třech ligových zápasech přemožitele, a tak má na svém kontě dvanáct bodů.

Jhonatan Luis da Siqueira – poranění ruky
Vítám všechny fotbalové fanoušky u podrobného přenosu z Evropské ligy, jejíž skupinová fáze má na programu třetí zápasy. V duelu, jenž budeme sledovat se představí anglický Arsenal FC a portugalský Vitória SC Guimarães. Roli favorita bude plnit celek z Londýna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.