Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Wolfsberger - 12. prosince 2019   21:00

AS Řím
AS Řím
7' Perotti  • 19' Džeko (Perotti)
2:2
(2:1)
Wolfsberger
Wolfsberger
10' Florenzi (vl.)  • 64' Weissman  (Liendl)
AS Řím
Mirante (62. Pau López) – Florenzi (C), Fazio, Mancini, Spinazzola – Veretout, Diawara – Ünder (66. Lorenzo Pellegrini), Mchitarjan, Perotti (67. Zaniolo) – Džeko.
Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin (všichni Anglie)
Stadio Olimpico, Řím
Wolfsberger
Kofler – Novak, Sollbauer (C), Rnić, Schmitz – Schmid, Sprangler, Wernitznig (76. Schöfl) – Liendl – Weissman (90+2. Hodžić), Niangbo (90+4. Steiger).
Kuttin – Gollner, Perić, Steiger, Schöfl, Hodžić, Gölles.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 9:18.
Je dobojováno a zápas nakonec končí remízou 2:2. Ve druhém dějství jsme sledovali vyrovnané utkání a k vidění nakonec byla i jedna branka. O tu se postaral hostující Weissman, jenž tak zařídil Wolfsbergeru v závěru skupiny Evropské ligy cennou remízu na půdě AS. Římané ale úplně zklamaní být nemusí, neboť i přes ztrátu postupují do jarní fáze milionářské soutěže.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Anderson Niangbo, přichází Joshua Steiger.
90+3'
Výborný Kofler uchránil svůj tým od inkasování branky v poslední minutě nastavení! Po centru Florenziho se na hranici malého vápna zjevil osamocený Džeko, jehož střela vyrazil brankář hostů parádním reflexivním zákrokem.
90+2'
Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Amar Hodžić.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Domácí měli ještě rohový kop a po menších zmatcích nakonec zakončil Diawara, jenž však bránu netrefil.
89'
Z toho ale nic nevzniklo, obrana hostů si v pohodě pohlídala centr Zaniola na přední tyč.
88'
Fazio se vydal na menší ofenzivní výlet a za svou odvahu byl odměněn, AS bude mít k dispozici volný přímý kop.
87'
Florenzi chtěl přenést hru doprava na Zaniola, jenže jeho pas byl hodně nepřesný a míč skončil v zámezí.
86'
Pellegrini se probíjel po pravé straně a nakonec se mu povedlo alespoň vybojovat autové vhazování v blízkosti pokutového území rakouského celku.
85'
Mancini v hlavičkovém souboji zasáhl loktem Niangba a hra byla přerušena. Domácí obránce může být rád, že mu nebyla udělena žlutá karta.
84'
Římané obléhali vápno soupeře a nakonec se o průnikovou nahrávku pokusil Veretout, jenž ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
83'
Po delší době si na míč sáhl také Pau López, jenž v pohodě zneškodnil přízemní pokus Schöfla.
82'
Po zásahu Rniće v šestnáctce se domácí dožadovali penalty kvůli hře rukou, avšak tu měl hostující stoper u těla, takže penalta nemohla být nařízena.
81'
Další nebezpečný balon poslal do vápna Zaniolo, jenže ani tentokrát se nikdo ve vínovém neprosadil přes defenzivu Wolfsbergeru.
80'
Následně zakončoval z rohu vápna také Džeko, ale jeho tvrdá pumelice zamířila vysoko nad bránu.
79'
Po rohovém kopu se ke střele propracoval Fazio, s jehož ranou doprostřed brány si Kofler bez problémů poradil.
78'
Florenzi si narazil s Džekem a poté posílal balon do pokutového území, odkud ho do zámezí poslal Rnić.
77'
Niangbo ve spolupráci se Schmidem obral o míč Veretouta a druhý jmenovaný poté vypálil zpoza vápna, avšak jeho pokus zblokoval Mancini.
76'
Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Christopher Wernitznig, přichází Lukas Schöfl.
75'
Žlutou kartu dostává Christopher Wernitznig (RZ Pellets Wolfsberger AC).
74'
Lópezův odkop proskákal středem hřiště a Džeko se nakonec málem dostal do úniku, jenže míč ještě před ním stačil odehrát Sollbauer.
73'
Řím mohl udeřit z rohového kopu, jenže nabídku Pellegriniho vyboxoval vyběhnuvší Kofler.
72'
Zaniolo oživil hru AS a nyní vymyslel další akci, po které zakončoval Mchitarjan. Ten byl ale v těžké pozici a míč si cestu mezi tři tyče nenašel.
71'
Na hrací ploše zůstal na chvíli ležet Wernitznig a hra byla přerušena. Hostující hráč se ale poté sám zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
70'
Zaniolo obral o míč Rniće a následně se chtěl vydat dopředu, nicméně po pár metrech ho fauloval Schmid, takže domácí se do brejku nedostali.
69'
Schmitz zkusil vyslat do útoku Weissmana, ovšem jeho pas skončil jen u kopaček Fazia.
68'
Zaniolo se hned vydal napadat rozehrávku Wolfsbergeru a málem se mu povedlo balon vybojovat, avšak Rnić ho nakonec se štěstím udržel.
67'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Diego Perotti, přichází Nicolò Zaniolo.
66'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Lorenzo Pellegrini.
64'
Wolfsberger právě vstřelili branku!
Nyní už se ale mohou hosté radovat! Liendl poslal do vápna další povedený centr a tentokrát našel sbíhajícího SHONA ZALMANA WEISSMANA, jenž přesnou hlavičkou překonal marně se natahujícího Lópeze.
63'
Niangbo se znovu dravě řítil do další šance, ovšem tentokrát byl přistižen v postavení mimo hru.
62'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Antonio Mirante, přichází Pau López.
61'
Jenže Antonio Mirante si při tomto zákroku poranil rameno a z jeho gestikulace směrem ke středičce je jasné, že se bude muset střídat.
60'
Fantastický Mirante teď podržel svůj tým! Po přihrávce Spranglera se sám na bránu řítil Niangbo a jeho následné zakončení mířilo přesně na zadní tyč, avšak domácí gólman předvedl famózní zákrok a míč vyrazil na roh
59'
Na hranici šestnáctky si Ünder chtěl vymodlit volný přímý kop, ovšem po v tomto případě nemohla být standardka nařízena.
58'
Perotti se pokoušel projít mezi dvěma soupeři, jenže si ukousl až příliš velké sousto a o míč přišel.
57'
Niangbo znovu hledal ve vápně číhajícího Weissmana, kterého ale do zakončení dobrým obranným zákrokem nepustil Fazio.
56'
Žlutou kartu dostává Nemanja Rnić (RZ Pellets Wolfsberger AC).
54'
Po nepřesnostech vyplaval balon u Veretouta, který nechtěl riskovat další ztrátu, a proto raději nahrál dozadu na Fazia.
53'
Po souboji se Spinazzolou se k zemi poroučel Niangbo, jenž se dožadoval odpískání faulu. Hra ale přerušena nebyla a to se hostům vůbec nelíbí.
52'
Římané se vydali po zisku míče rychle dopředu, avšak akce Ündera skončila na pozorně bránícím Rnićovi.
51'
Novak se protáhl po křídle a poté hledal Weissmana, jenž se ale tentokrát k balonu neprodral.
50'
Wolfsberger vstoupil do druhého dějství velmi dobře a nyní s emu daří kombinovat na útočné polovině.
49'
Mohlo být znovu srovnáno! Rnić poslal do vápna nadýchaný centr, který si našel sbíhající Weissman a ten svým zakončením orazítkoval pravou tyč Miranteho svatyně.
48'
Spinazzola se odvážně vrhl mezi tři protihráče a málem se dostal dál, avšak nakonec mu balon od nohy ukopl Sollbauer.
47'
Hosté se hned vydali dopředu, ovšem jejich akci překazil útočný faul Weissmana.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém poločase.
46'
Je tomu skutečně tak, anglický rozhodčí Pawson hvizdem ukončuje první pětačtyřicetiminutovku a hráči odcházejí do kabin za stavu 2:1 z pohledu domácích. Ti do zápasu vstoupili lépe a zásluhou Perottiho, jenž proměnil pokutový kop, brzy vedli. O pouhé tři minuty později bylo ale srovnáno, jelikož Niangbův centr si do vlastní brány srazil Florenzi. I tak ale mohou zatím být spokojenější Římané, po krásné akci jim totiž jednobrankový náskok vrátil Džeko.
45+3'
45+2'
Liendl se znovu snažil obejít Florenziho, ale tentokrát se mu to nepovedlo a zdá se, že to byla poslední akce úvodního dějství.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Po faulu na Ündera měl Řím volný přímý kop z dobré pozice. Do balonu se nakonec opřel Perotti, jenž ale trefil pouze zeď.
44'
Ten ale žádné vzrušení nepřinesl, centr Schmida totiž doletěl přímo do rukavic připraveného Miranteho.
43'
Liendlova nabídka sice nedoputovala k Weissmanovi, nicméně po zásahu Fazia z toho bude roh.
42'
Nakonec se k centru od rohového praporku odhodlal Ünder. Ve vápně si na jeho nabídku naskakoval Džeko, kterému ale chybělo pár decimetrů k tomu, aby na míč dosáhl.
41'
Tu rozehráli na krátkou vzdálenost a nyní kombinují kolem pokutového území svého soupeře.
40'
Džeka byl faulován zhruba pětatřicet metrů od brány Wolfsbergeru a domácí budou zahrávat standardní situaci.
39'
Po další ztrátě domácích mohl do útoku postupovat Liendl, který ale s touto situací nenaložil dobře a balon doslova odevzdal Mirantemu.
38'
Po rychlé kombinaci hledal Niangbo v šestnáctce číhajícího Weissmana. Ten byl ale pokryt Faziem a k hlavičce se nedostal.
37'
Veretout si sám přidělal starosti a nakonec musel své zaváhání napravit jen za cenu nedovoleného zákroku.
36'
Perotti posílal do vápna další zajímavý centr, avšak ani tentokrát nenašel balon svého adresáta.
35'
Spinazzola se pokusil utrhnout na levém křídle, jenže kousek za půlící čárou byl zdvojen a o balon přišel.
34'
Sollbauer hledal rozběhnutého Weissmana, jenže pas kapitána hostů byl příliš dlouhý a balon doletěl až k Mirantemu.
33'
Džeko se vydal napadat rozehrávku Wolfsbergeru a málem se mu povedlo míč získat, avšak Novak ho se štěstím dokázal propasírovat na volného Schmida.
32'
Žlutou kartu dostává Amadou Diawara (AS Řím).
31'
Aktivní Florenzi se znovu hrnul dopředu, avšak v klíčový moment si balon příliš předkopl a poté už ho na hrací ploše nezastihl.
30'
Dobře to nyní udělal Mchitarjan, jenž si obehrál Wernitzniga a poté se nechal faulovat Schmitzem. AS bude moct v klidu rozehrávat.
29'
Hra se nám v posledních minutách malinko uklidnila a hosté si momentálně pouze nahrávají na vlastní polovině.
28'
Niangbo to tentokráte zkusil středem hřiště, kde ho však čistým způsobem odzbrojil Veretout.
27'
Perotti tentokráte načechral balon do dobrého prostoru, jenže nejvýše ze všech si naskočil Novak, který ho odhlavičkoval mimo pokutové území.
26'
Ünder nasadil jesličky Novakovi a následně chtěl vybídnout ke skórování Džeka, ovšem po zásahu Sollbauera z toho bude jen rohový kop.
25'
Po něm se hosté radovali z druhého gólu, nicméně jejich nadšení netrvalo dlouho, neboť branka není kvůli ofsajdovému postavení Weissmana uznána.
24'
Niangbo se krásně protáhl po křídle a poté znovu nabízel míč do dobrého prostoru, avšak tentokrát z toho po zásahu Florenziho bude jen roh.
23'
Rnić hledal svým dlouhým pasem Liendla, před kterým však s vypětím všech sil stačil balon odhlavičkovat Florenzi.
22'
Fazio si teď vůbec neporozuměl se Spinazzolou a po jejich neshodě uvedou hosté balon do hry autovým vhazováním.
21'
Domácí se dostali do slibné akce tří proti třem, jenže Mchitarjan nedokázal propasírovat míč na sbíhajícího Džeka.
20'
Wolfsberger chtěl znovu přispěchat s rychlou odpovědí, nicméně průnik Schmitze se nepotkal s úspěchem.
19'
AS Řím právě vstřelil branku!
Římané si berou ztracené vedení zpět! Diawara se ve středu hřiště zbavil svého strážce a poté vyslal do šance Perottiho, jenž ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou na EDINA DŽEKA a ten už pouze doklepl míč do prázdné brány.
18'
Veretout přenesl hru doprava na Florenziho a ten okamžitě posílal balon do vápna, odkud ho ale rychle odklidil Novak.
17'
Hosté jsou po vyrovnávací brance velmi aktivní a daří se jim zaměstnávat obranu svého soupeře.
16'
Z něj se však nic nenarodilo, neboť pro nepovedenou nabídku Florenziho si bez problémů došel brankář Kofler.
15'
Perottiho centr z levé strany odvrátil do zámezí Novak, uvidíme první rohový kop tohoto utkání.
14'
Spinazzola se chtěl vydat dopředu, ale postrádal podporu spoluhráčů, a proto byl nakonec donucen přihrát dozadu na Manciniho.
13'
Niangbo se znovu snažil o průnik po křídle, avšak tentokrát mu stopku vystavil důrazný Fazio.
12'
Diawara ve středu pole stáhl k zemi Schmida a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
10'
Po krásné akci rakouského celku máme vyrovnáno! Niangbo si na levé straně rychle narazil se Spranglerem a poté poslal balon do malého vápna, kde si jej do vlastní brány srazil ALESSANDRO FLORENZI.
9'
Bílí se hned vydali dopředu a byla z toho dobrá šance, avšak s pokusem Liendla si poradil Mirante.
7'
Míč si na penaltový puntík postavil argentinský záložník DIEGO PEROTTI, který si počínal při pokutovém kopu velmi sebejistě a přízemním zakončením do protipohybu Koflera poslal svůj tým do vedení.
6'
Gólman Wolfsbergeru se ale po krátkém ošetření zvedl a za pár okamžiků bude čelit penaltě.
6'
Alexander Kofler se navíc při zákroku zranil a nyní je v péči lékařů.
5'
Brankář hostů Kofler podrazil ve vápně Edina Džeka a bude z toho pokutový kop pro domácí!
4'
Ze strany se do dobré šance dostával Niangbo, kterému byl ale odmáván ofsajd, takže z této akce nic nebylo.
3'
Liendl se pokusil potáhnout okolo Florenziho, ovšem domácí kapitán byl při bránění pozorný a nepustil svého soupeře dál.
2'
Krátce po rozehrávce vyslal Diawara dlouhý nákop na rozběhnutého Džeka, jenž se však kvůli zásahu Sollbauera k míči nedostal.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas začíná! Výkopu se ujali fotbalisté Říma, kteří dnes nastupují ve vínových dresech. Jejich soupeř se naopak navlékl do bílé sady.
1'

AS Řím: Mirante – Florenzi (C), Fazio, Mancini, Spinazzola – Veretout, Diawara – Ünder, Mchitarjan, Perotti – Džeko.
Náhradníci: Pau López – Juan Jesus, Lorenzo Pellegrini, Kolarov, N. Kalinić, Zaniolo, Antonucci.

RZ Pellets Wolfsberger AC: Kofler – Novak, Sollbauer, Rnić, Schmitz – Schmid, Sprangler, Wernitznig – Liendl – Weissman, Niangbo.
Náhradníci: Kuttin – Gollner, Perić, Steiger, Schöfl, Hodžić, Gölles.

Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin (všichni Anglie).
RZ Pellets Wolfsberger AC

Wolfsberger zatím také může být s probíhající sezonou spokojený. V lize se aktuálně nachází na třetí příčce a s téměř stoprocentní jistotou si ve druhé časti rakouské Bundesligy zahraje v nadstavbové části o titul. Poměrně solidní dojem zanechal tento celek také v Evropské lize, kde si hned na úvod skupinové fáze připsal skalp Borussie Möngengladbach. Poté si už ale soupeři dali na tým vedený trenérem Sahlim pozor a před závěrečným utkáním už Wolfsberger nemá šanci na postup.
AS Řím

Římané si zatím v této sezoně nepočínají vůbec špatně. V lize se nachází na solidní pátém místě, přičemž ztráta na třetí Lazio není nijak zvlášť velká. V Evropské lize sice své skupině vévodí, nicméně jistotu postupu ještě nemají. Druhý Möngengladbach je za AS jen kvůli skóre a třetí Başakşehir má o bod méně. Pokud by tedy chtěli mít Džeko a spol. po závěrečném hvizdu jistotu postupu, musí v posledním utkání minimálně remizovat. Hlavní trenér Fonseca se ale bude muset obejít bez zraněného Chrise Smallinga, jenž v posledních týdnech hrál ve velmi dobré formě.
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Podzimní fáze Evropské ligy se nachýlila ke svému konci a dnes jsou na programu poslední utkání. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas skupiny J, ve kterém AS Řím vyzve Wolfsberger. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.