Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Basaksehir : AS Řím - 28. listopadu 2019   18:55

Basaksehir
Basaksehir
0:3
(0:3)
AS Řím
AS Řím
30' Veretout   • 41' Kluivert  (Lorenzo Pellegrini) • 45' Džeko  (Lorenzo Pellegrini)
Basaksehir
Günok – Ponck, Škrtel (51. Özcan), Epureanu (46. Robinho), Clichy – Okechukwu, Topal, Kahveci – Višća (C), Crivelli, Gulbrandsen (16. Behich).
Babacan – Ba, Robinho, Arda Turan, Aleksić, Özcan, Behich.
Hategan – Sovre, Gheorghe (vš. Rum.)
Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul
AS Řím
Pau López – Santon, Smalling, Mancini, Kolarov (53. Spinazzola) – Diawara, Veretout – Zaniolo, Lorenzo Pellegrini (71. Ünder), Kluivert – Džeko (C) (72. Mchitarjan).
Fuzato – Fazio, N. Kalinić, Mchitarjan, Spinazzola, Perotti, Ünder.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 2:7. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 11:11.

Červené karty: 0 – 0
AS Řím hladce porazil Basaksehir i v odvetném utkání na turecké půdě, po domácím vítězství 4:0 tentokrát vítězí nad dosavadním lídrem skupiny 3:0 a posouvá se na druhé místo, do čela jde Borussia Mönchengladbach a Basaksehir padá na třetí příčku.
90+7'
90+7'
Hosté už si jen přihrávají ve středu hřiště a čekají na závěrečný hvizd.
90+6'
Mchitarjan potáhl míč po volném prostoru na útočné polovině, v pokutovém území ale akci zakončil nepřesnou přihrávkou Cengiz Ünder.
90+5'
Santonův přetažený centr přeletěl celé pokutové území, u vzdálenější postranní čáry zkrotil míč Spinazzola, pak už ale nedokázal nic vymyslet.
90+3'
Na opačné straně se pokusil zahrozit Cengiz Ünder, ten ale prováhal ideální možnost ke střeleckému zakončení, o míč pak přišel.
90+3'
Po dlouhé době jsme viděli střelecký pokus domácích, Robinhova rána z dobrých pětadvaceti metrů doletěla přímo do náruče Pau Lópeze.
90+1'
Rozhodčí Hategan oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut, způsobených přerušením při zásahu Lorenza Pellegriniho mincí z hlediště.
89'
Cengiz Ünder potáhl míč na útočnou polovinu, hosté nadále mají zápas zcela pod kontrolou, na trávníku se toho momentálně moc neděje.
87'
Rohový kop Veretouta nenašel nikoho v bílém, domácím se pak nepovedlo založit rychlý brejk.
85'
Robinhův centr přeletěl nabíhajícího Crivelliho, míč si zpracoval Leonardo Spinazzola.
84'
Spinazzola potáhl míč po levém křídle do pokutového území, pak kolem Višćy nasměroval míč za vzdálenější tyč. Těžko říct, zda-li hostující obránce přihrával či střílel.
83'
Při Višćově pasu do pokutového území byl Crivelli pokryt hostujícími stopery.
83'
Stadión se postupně vyprazdňuje, mnoho domácích příznivců už závěr zápasů neuvidí.
81'
Robinho v pokutovém území Římanů fauloval Santona, rozehrávky se ujal brankář López.
79'
Spinazzolův přetažený centr se pokusil zakončit Cengiz Ünder, těžká střela mu ale nevyšla.
78'
Následný Kluvertův roh stáhl ze vzduchu brankář Günok.
78'
Další střelecký pokus Kluiverta, střelu srazil na roh Özcan Berkay.
76'
Robinho zakombinoval s Crivellim, tomu je ale máván ofsajd.
75'
Justin Kluivert napřáhl ke střele z dálky, ta ale mířila výrazně mimo domácí branku.
74'
Behiche ve středu hřiště fauloval Justin Kluivert, domácí se zase po čase budou moci přesunout na soupeřovu polovinu.
72'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Henrich Mchitarjan.
71'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Cengiz Ünder.
70'
Utkání v těchto minutách postrádá veškerý náboj, hosté mají míč častěji na svých kopačkách, neboť Basaksehir se jej nepřesnými přihrávkami brzy zbavuje.
69'
Neúspěšný průnik Leonarda Spinazzoly po levém křídle, hosté ale zcela kontrolují průběh tohoto utkání.
67'
Nicolo Zaniolo se elegantně uvolnil u rohového praporku přes dva protihráče, pak ale pokračoval v individuálním snažení a do pokutového území už jej domácí nepustili.
65'
Na Pellegriniho přetažený centr si naskočili oba hostující stopeři, k hlavičce se nakonec dostal Mancini, nedokázal ji ale vtěsnat na branku.
65'
Na opačné straně byl faulován Edin Džeko a následovat bude standardní situace pro Římany.
64'
Po hlavičce Crivelliho spadl míč na rozpaženou ruku Chrise Smallinga, rozhodčí Hategan ale nevyslyšel domácí volání po penaltě.
63'
Spinazzola kličkami na levém křídle neobelstil bránícího Behiche, po odrazu míče do zámezí se bude kopat od domácí branky.
62'
Kluivert byl faulován ve středu hřiště, hosté rychle rozehráli z místa přestupku.
60'
Standardní situace pro domácí, Kahveciho centr hosté bezpečně odvrátili k postranní čáře.
58'
Z následného rohu Pellegrini našel hlavu Amadoua Diawary, jenž hlavičkuje vedle domácí branky. To byla velmi nadějná pozice pro hostujícího středopolaře.
57'
Pellegrini už se z obvázanou hlavou vrací k rohovému praporku, bude se moci pokračovat v zápase.
56'
Rozhodčí Hategan už si k sobě zavolal i bosenské kapitány Džeka a Višću.
55'
Pellegrini už je ošetřován u střídačky, rozhodčí Hategan míří řešit situaci s delegátem utkání.
53'
Rohový kop pro AS Řím, po Lorenzu Pellegrinim u rohového praporku přiletěl nějaký předmět, zřejmě mince. Pellegrini má na hlavě dokonce krvavý šrám!
53'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Aleksandar Kolarov, přichází Leonardo Spinazzola.
51'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Martin Škrtel, přichází Berkay Özcan.
51'
Škrtel už pomalu kulhá za postranní čáru, slova útěchy mu přišel říct i Edin Džeko.
50'
Zatímco je Škrtel ošetřován, tak u domácí střídačky se do dresu vysvlékl Özcan Berkay.
49'
Velká nepříjemnost pro Basaksehir, Martina Škrtela trápí svalové potíže a po vystřídání Epureana domácí zřejmě přijdou i o druhého stopera.
48'
Žlutou kartu za protesty dostává domácí trenér Okan Buruk, někdejší úspěšný turecký záložník.
46'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Alexandru Epureanu, přichází Robinho.
46'
Fotbalisté AS Řím vyprodukovali v prvním poločase naprosto mimořádnou efektivitu, když proměnili takřka všechny své šance a díky trefám Veretouta z penalty, Kluiverta a Džeka vedou už o tři branky.
45+2'
45+1'
Rozhodčí Hategan k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
45'
AS Řím právě vstřelil branku!
Lorenzo Pellegrini ve středu hřiště obral o míč Epureana, pak to byl právě Pellegrini, který svoji druhou asistencí v podobě vzdušné přihrávky našel v pokutovém území EDINA DŽEKA a bosenský kanonýr si tváří v tvář Günokovi počínal nesmírně zkušeně!
45'
Okechukwova přihrávka do pokutového území nenašla žádného z adresátů v oranžovém.
43'
Enzo Crivelli potáhl míč po pravé straně pokutového území, v útočné snaze ale byl příliš osamocen a v tísni pak nasměroval míč jen k brankáři Lópezovi.
41'
Římané sehráli rychlý brejk, který končí druhou brankou! JUSTIN KLUIVERT si naběhl na povedenou lobovanou přihrávku Lorenza Pellegriniho, udržel za zády Epureana a střelou ke vzdálenější tyči překonal Günoka!
39'
Kahveciho kolmice po pravém křídle končí ofsajdem Edina Višći, těsným, ale tentokrát správně odmávaným. Zakončení Crivelliho do prázdné branky už by pak bylo zbytečné.
37'
Nepovedeného pasu Pellegriniho do pokutového území se ujal domácí brankář Günok.
36'
Na nákop z hloubi pole si do pokutového území naběhl Mehmet Topal, jehož hlavičku k tyči brankář López vyráží, rozhodčí navíc Topalovi nesprávně odmávali ofsajd.
35'
Edin Višća znovu ukradl míč rozehrávajícím hostům, Aleksandar Kolarov jej pak srazil k zemi jen za cenu žluté karty.
34'
Po centru Kolarova se k míči neprotlačil Mancini, z druhé vlny pak zakončoval Justin Kluivert, syn slavného otce ale přestřelil branku Merta Günoka.
33'
Veretoutův centr zleva je sražen na rohový kop, ten rozehraje Aleksandar Kolarov.
31'
Edin Višća vystihl nepřesnou rozehrávku Manciniho a rozběhl se k pokutovému území, pak trefil bránícího Smallinga.
30'
JORDAN VERETOUT nasměroval penaltu do protipohybu brankáře Günoka a otevírá skóre zápasu!
29'
Mehmet Topal navíc vidí žlutou kartu.
28'
Lorenzo Pellegrini střelou z hranice pokutového území trefil ruku padajícího Mehmeta Topala a rozhodčí Hategan bez váhání píská penaltu!
28'
Penalta pro AS Řím!
27'
Kluivert u rohu pokutového území zakombinoval s Kolarovem, jeho prudká přízemní přihrávka před branku letěla mimo dosah spoluhráčů v bílém.
26'
Višćův centr od praporku vypadal zajímavě, Epureanu se ale do zakončení nedostal a hosté už přesunuli hru do středu hřiště.
25'
Edin Višća na pravém křídle vybojoval rohový kop, to by mohla být příležitost pro domácí tým.
23'
Pellegrini nadějným centrem hledal u vzdálenější tyče Edina Džeka, ten se sice k míči dostal, ovšem dosáhl na něj jen těsně a nasměroval za branku domácího týmu.
22'
Nicolo Zaniolo se protáhl mezi domácí obranou do samostatného úniku, zadáci Basaksehiru mu ale stačili ztížit zakončení, Zaniolo pak před Lópezem padl k zemi, k evidentnímu zklamání ale penaltu u rozhodčího Hategana nevybojoval!
21'
Lorenzo Pellegrini ve středu hřiště fauloval Kahveciho, rozehrávat mohou domácí.
19'
Višća se prohnal po pravém křídle, pak připravil nadějnou pozici pro Crivellimu, jemuž stačil strčit nohu do střely Mancini, z druhé vlny pak zakončoval Mehmet Topal, tomu se ale přízemní střela vůbec nepovedla.
18'
Zaniolo u postranní čáry přetlačil Clichyho, ten se ale ještě stačil vrátit do souboje a mladému Italovi to oplatit, vtěsnal se před Zaniola a míč mu odebral.
17'
Clichyho oblouček na Behicha byl příliš dlouhý, australský fotbalista už nedostihl míč na hrací ploše.
16'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Aziz Behich.

Gulbrandsen to ještě chvíli zkusil na hřišti, pokračovat ale nemůže.
14'
Edin Džeko se pokusil o střelu z otočky na úrovni nějakých dvaadvaceti metrů od branky, brankář Günok přízemní pokus zlikvidoval.
13'
V souboji titánů Martin Škrtel ve středu hřiště povalil k zemi Edina Džeka, tito dva dnes mohou svádět skvělé souboje.
12'
Kolarov si u postranní čáry vyměnil míč s Veretoutem, pak se mu ale vůbec nepovedl centr, který doletěl až za protější postranní čáru.
11'
Ve hře už se může pokračovat, míč je v držení Římanů.
10'
Gulbrandsen už se zvedl na nohy, za postranní čáru ale odchází jen zvolna za doprovodu fyzioterapeutů.
9'
Značné zdravotní potíže trápí hrdinu zápasu s Galatasaray Istanbul Fredrika Gulbrandsena, ten zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen.
8'
Vyjma té jedné akce Edina Višćy zatím po většinu času drží míč na svých kopačkách hosté, převážně ale daleko od pokutového území lídra této skupiny.
7'
Edin Džeko u rohu pokutového území nedokázal prostrčit míč na Nicola Zaniola.
5'
Hned první útočná akce domácích byla nebezpečná! Edin Višća se uvolnil před pokutovým územím, pak mu ale nevyšla přízemní střela ze střední vzdálenosti, která zamířila ze vzdálenější tyč římské branky.
3'
Diawara hledal nákopem do pokutového území Kluiverta, tomu se ale nepovedlo dobře zpracovat míč.
2'
Na Kolarovův centr si naběhl Lorenzo Pellegrini, z voleje ale nasměroval míč vedle domácí branky.
1'
Rozehráno! Domácí hrají v oranžových dresech, Římané oblékli bílé.
1'
Spoluhráči z bosenského národního týmu Edin Višća a Edin Džeko vedou své týmy na trávník v roli kapitánů.

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Ponck, Škrtel, Epureanu, Clichy – Okechukwu, Topal, Kahveci – Višća (C), Crivelli, Gulbrandsen.
Náhradníci: Babacan – Ba, Robinho, Arda Turan, Aleksić, Özcan, Behich.

AS Řím: Pau López – Santon, Smalling, Mancini, Kolarov – Diawara, Veretout – Zaniolo, Lorenzo Pellegrini, Kluivert – Džeko (C).
Náhradníci: Fuzato – Fazio, N. Kalinić, Mchitarjan, Spinazzola, Perotti, Ünder.

Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe (vš. Rum.).
AS Řím

AS Řím se Evropské ligy účastní po třech letech. V sezóně 2016-17 vyhrál základní skupinu E, kde bojovali i Viktoria Plzeň, Astra Giurgiu a Austria Vídeň, v prvním vyřazovacím kole pak vyřadil Villarreal a v osmifinále nestačil na Lyon.

Loňská sezóna Serie A ale Římanům vůbec nevyšla, když skončili až na šestém místě a na Ligu mistrů mohli zapomenout.

Probíhající ročník nejvyšší italské soutěže má za sebou třináct kol a Vlci jsou s bilancí 7-4-2 na pátém místě jen o skóre za čtvrtým Cagliari, tedy pozicí zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

V Evropské lize na tom AS Řím zatím není vůbec dobře. Ačkoliv je jediným týmem ve skupině J s pozitivním skóre, tak to nestačí na lepší než třetí místo. Mohou za to nezvládnuté koncovky s Mönchengladbachem. V domácím prostředí po obrovském zářezu rozhodčích německý tým vyrovnal na konečných 1:1 v 95. minutě z penalty, v Německu pak Borussia rozhodla o svém vítězství opět v 95. minutě.
Istanbul Basaksehir FK

Evropská historie Basaksehiru je velmi krátká. Vůbec poprvé se turecký tým dostal do evropských soutěží v sezóně 2015-16, kdy navíc v předkole Evropské ligy neměl šanci proti Alkmaaru. O rok později mu stopku vystail Šachtar Doněck a tak si hlavní fázi zahrál poprvé až v sezóně 2017-18, kdy se tam navíc dostal těsným vyřazením od Sevilly v kvalifikaci o Ligu mistrů. V základní skupině za Bragou a Ludogorcem Razgrad.

Předloni Basaksehir vypadl v třetím předkole Evropské ligy s Burnley, když po dvou bezbrankových remízách na anglického debutanta v evropských pohárech nestačil v prodloužení odvety.

Skupinu J istanbulský tým rozehrál velmi zle, když v Římě prohrál vysoko 0:4, s Mönchengladbachem pak doma remizoval 1:1. Pozici v tabulce si výrazně vylepšil dvěma výhrami nad rakouským Wolfsbergem (1:0 doma, 3:0 venku).

V turecké lize Basaksehir o víkendu zvládl těžký zápas na hřišti obhájců titulu Galatasaray, kde zvítězil brankou Gulbrandsena 1:0, přičemž od té prohry 0:4 v Římě je už jedenáct zápasů ve všech soutěžních zápasech neporažen. Po slabším začátku turecké ligy už se Basaksehir vyšvihl na třetí místo, přičemž je jen o dva body vzdálen za vedoucím Sivassporem.
Hezký podvečer při sledování přenosu atraktivního utkání ze skupiny J, kde se rozhořela ohromná postupová bitva, v niž jsou nadále zahrnuty všechny čtyři týmy, ovšem teoreticky může už dnes být hotovo.

Lídrem skupiny je turecký tým Istanbul Basaksehir FK, který přivítá italského giganta AS Řím, přičemž Vlci jsou třetí a v případě kombinace případné dnešní prohry a výhry Mönchengladbachu ve Štýrském Hradci nad Wolfsbergem by byli vyřazeni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.