Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Rennais - 28. listopadu 2019   21:00

Celtic
Celtic
21' Morgan (Forrest) • 45+1' R. Christie (C. McGregor) • 74' Johnston (Ntcham)
3:1
(2:0)
Rennais
Rennais
89' Hunou  (Maouassa)
Celtic
Forster – Bauer, Ajer, Jullien, Taylor – Ntcham, S. Brown (C) (76. N. Bitton) – Forrest (67. Johnston), C. McGregor, Morgan – R. Christie (79. Griffiths).
C. Gordon – N. Bitton, Griffiths, Johnston, Rogic, Sinclair, Robertson.
Eskås – Knutsen, Ytterland (všichni Norsko)
Celtic Park, Glasgow
Rennais
Mendy – Boey, Gnagnon, Nyamsi, Maouassa – Tait (80. Gboho), Bourigeaud (C), Siliki, Del Castillo (75. Hunou) – Guitane (65. Da Cunha), Siebatcheu.
Salin – Da Silva, Hunou, Gelin, Gboho, Doumbia, Da Cunha.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Celticu, který svého soupeře porazil poměrem 3:0. Průběh druhého poločasu nám pro změnu přinesl celkem vyrovnanou podívanou, přičemž se Rennes málem dočkalo kontaktní branky, jenomže největší šance skončila pouze na tyči. Skotský celek měl koncovku zápasu pod kontrolou, navíc se radoval ze třetí branky, o kterou se postaral střídající Johnston.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 1:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:14.
90+4'
90+3'
Ntcham si počkal na náběh od Taylora, jenomže druhý jmenovaný se v době nahrávky nacházel v ofsajdu, což posléze potvrdil také opakovaný záběr.
90+1'
Forster si přeci jenom ještě jednou vyzkoušel práci s míčem, načež zkoušel odkopnout na pravou stranu hrací plochy, kde se žádný z hráčů nedotkl balónu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Rennes právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom se hosté dočkali čestného úspěchu! Rennes si totiž trouflo na celkem dlouhou kombinaci, po které měl na levém křídle hodně času na ideální centr obránce Maouassa. Jeho nabídka směřovala k přední tyči, kde ADRIEN HUNOU bezpečně zacílil ke vzdálenější konstrukci.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je již delší dobu rozhodnuto. Zcela určitě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Za pokutovým územím si našel prostor ke střele Morgan, který pořádně prověřil brankáře Mendyho. Nepříjemný odskok míče nakonec nebyl pro brankáře fatální.
87'
Domácí hráči zcela evidentně nikam nespěchají, naopak jsme byli svědky zpětné nahrávky až na brankáře Forstera, který pro změnu roztáhl hru na pravou stranu.
86'
Celtic si ještě vybojoval rohový kop, kterého se z levé strany chopil Griffiths. Jeho centr byl skutečně hodně vysoký, následně se míč dostal do rukavic Mendyho.
83'
Žlutou kartu dostává Greg Taylor (Celtic FC).
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, o vítězi zřejmě máme rozhodnuto. Rennes se už delší časový úsek nedostalo k ničemu nebezpečnému.
80'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Yann Gboho.
80'
Tait se snažil opřít do neposedného míče, jenomže to se mu vymstilo. Hrací předmět sotva trefil, ten navíc doskákal daleko vedle branky soupeře – bude se vykopávat.
79'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Leigh Griffiths.
78'
Celtic navíc bude rozehrávat standardní situaci z vlastní poloviny hrací plochy, což mu určitě vyhovuje. Jullien nebude s rozehrávkou volného kopu nikam spěchat.
77'
Na pořadu dne máme další žlutý kartónek, tentokráte pro hostujícího Bourigeauda, který si pomohl taktickým zákrokem.
76'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Scott Brown, přichází Nir Bitton.
75'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Adrien Hunou.
74'
Celtic právě vstřelil branku!
Zničehonic se domácí dočkali třetího přesného zásahu! Střídající MICHAEL JOHNSTON rozjel akci kousek od pokutového území, kde si dokázal narazit s vedle stojícím Ntchamem, načež sám pronikl až do palebné pozice, odkud přízemním zakončením vypálil přesně ke vzdálenější konstrukci branky.
73'
I další Mendyho rozehrávka putovala do strany, kde se nacházel Boey. Tento úmysl už dopředu dokázal přečíst Brown, který se včas dostal před protihráče.
72'
Mendy velice přesně odkopával na Boeye, který si navíc poradil s napadajícím Taylorem. Poté mu ale nevyšla nahrávka, druhý jmenovaný hráč bude moci vhazovat.
71'
Lea Siliki se snažil z místa přenést hru do běhu na del Castilla, jenomže ani tentokráte jsme nesledovali nic přesného. Forster si tak vyzkouší odkop od své branky.
70'
Celtic Glasgow si vybojoval rohový kop, který z pravé strany rozehrával Christie. Domácí forvard se snažil stočit míč na přední tyči, kde v souboji fauloval Jullien.
67'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází James Forrest, přichází Michael Johnston.
66'
Forster podržel svůj celek. Celtic si absolutně nedokázal pohlídat levou stranu, kde měl hodně prostoru Maouassa, který nevyzrál na domácího brankáře.
65'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Rafik Guitane, přichází Lucas Da Cunha.
64'
Forster musel pořádně zabrat, aby se jako první dostal k volnému míči. To se mu nakonec nepovedlo, načež si výhozem vybral Browna, který roztáhl hru do strany.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas nám zatím přináší celkem vyrovnanou podívanou. S trochou štěstí se Rennes mohlo dostat na dostřel.
62'
Už se opět pokračuje ve hře, zatím se střídat nebude. Bauer tak mohl vhazovat z pravé strany, pro spolupráci se mu nabídl Forrest, který se nedostal přes Nyamsiho.
61'
Žlutou kartu dostává Gerzino Nyamsi (Stade Rennes FC).
60'
V krátkém časovém sledu je opět zapotřebí ošetření jednoho z hráčů, tentokráte se jedná o domácí celek. Opět se tak nebude několik desítek vteřin hrát.
59'
Rennes mohlo snížit! Boey poslal do pokutového území nadějný centr, po kterém zakončoval pouze do brankáře Guitane. Následná dorážka navíc skončila na tyči.
58'
Maouassa nakonec rozehrával od levé autové lajny, přičemž se mu za obranou nabízel dnes hodně nenápadný Siebatcheu. Nahrávka na jeho osobu byla nepřesná.
57'
Del Castillo zůstal po předchozím zákroku ležet na zemi, na scénu tak přispěchal lékařský personál hostujícího celku, který si vzal hráče do důkladné péče.
56'
Morganovi se málem povedlo sklepnout na Ntchama, před kterým na poslední chvíli zasahoval pozorný Gnagnon. Jeho odvrácení přinese další rohový kop.
55'
Žlutou kartu dostává Scott Brown (Celtic FC).
55'
Bauer musel pořádně zabrat, přičemž se mu povedlo udržet míč před postranní lajnou. To si vysloužilo potlesk fanoušků, Celtic navíc rozjel další kombinaci.
54'
U rohového praporku se povedlo zakročit Taylorovi, který se ještě snažil otřít míč o nohu protihráče. To se nepovedlo, soupeř tak bude moci vhazovat.
53'
Francouzský celek si vyzkoušel standardní situaci, která nakonec směřoval na hlavu Nyamsiho. Ten ještě vracel pod sebe, kde pálil hodně vysoko nad Maouassa.
52'
Po odpískání nedovoleného zákroku se do sebe pustila dvojice hráčů, hlavní sudí tak měl hodně práce. Nakonec to vypadá, že by se žlutit nemělo.
51'
Hrací předmět se opět dostal mimo vymezený prostor, Boey tak měl další práci. Tentokráte si vybral vedle stojícího Gnagnona, jenž ještě hledal Mendyho.
50'
Boey vyprodukoval zpětnou nahrávku, ke které se jako první dostal brankář Mendy. Jeho dalekonosný pas směřoval do ofsajdu, ve kterém se nacházel Siebatcheu.
49'
Do rozhození obrany se dostával Ntcham, který si posléze ještě všiml naběhnuvšího Taylora, jenž se s míčem ocitl v zámezí. Následovat bude autové vhazování.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se Celtic dostal ke kombinaci na vlastní polovině, načež Jullien zkoušel přenést hru na levou stranu, kde číhal kolega Bauer.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl dvě branky, přičemž se o obě postaral skotský celek. Celtic byl směrem dopředu mnohem aktivnější, navíc si vypracoval několik dalších velice slušných šancí, nicméně žádnou další branku jsme už neviděli. Rennes se směrem dopředu dlouho hledalo, k vážnějšímu ohrožení branky soupeře se nedostalo.
45+1'
45+1'
Ke konci poločasu se domácí dostávají do dvoubrankového vedení! Boj ve středu hrací plochy nakonec dopadl lépe pro domácí hráče, navíc kapitán Brown dokázal hlavou oslovit o něco lépe postaveného RYANA CHRISTIEHO. Ten na nic nečekal, okamžitým způsobem vypálil k bližší tyči, což slavilo úspěch.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Po delší době ohrožení před hostující brankou. Christie totiž centroval z pravé strany, na hranici malého vápna našel McGregora, který mířil pouze doprostřed.
42'
Zpětnou nahrávku dokázal ukořistit hostující Lea Siliki, přičemž se jeho celek pomalu a jistě dostával k pokutovému území, kde ale důrazně zakročil Jullien.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Zdravotní problémy měl hostující brankář Mendy, který svedl souboj s Christiem. Nakonec bylo pískáno ve prospěch Rennes, navíc se bude ošetřovat.
36'
Žlutou kartu dostává Ryan Christie (Celtic FC).
36'
Je za námi zhruba třetina zápasu, domácí stále vedou nejtěsnějším možným způsobem. Celtic má zápas pod kontrolou, navíc stále podniká další útočné výpady.
35'
Brown nezvykle rozehrával autové vhazování z pravé strany, po kterém jeho celek kombinoval v oblasti středového kruhu, což mu rozhodně vyhovuje.
34'
Lea Siliki stáčel míč ke vzdálenější konstrukci, kde se ve vzduchu prosadil pouze jeden z domácích hráčů. Hlavní sudí si zároveň všiml útočného faulu hráčů Rennes.
33'
Vracející se Christie sám fauloval protihráče, kterým byl Tait. Ten si dal před protihráče zkušeně tělo, díky čemuž vybojoval standardní situaci z levé strany.
32'
Snad první vážnější zákrok pro Forstera, který i tak neměl žádné starosti. Naopak se mu povedlo rozehrát do strany, kde byl nedovoleně zastaven Christie.
31'
Hodně riskantní rozehrávku vyzkoušel domácí Jullien, kterému se sice na pravém křídle povedlo najít Forresta, avšak tomu uskočil balón daleko od nohy.
30'
Mendy měl další složitou práci. K odraženému míči se totiž dostal Ntcham, který se do něj opřel velice tvrdě, což hostujícímu brankáři nadělalo velké problémy.
29'
I na druhé straně jsme sledovali rozehrávku rohového kopu. Míč si vzal na starost střelec první branky, tedy Morgna, jehož centr skončil pouze u Gnagnona.
28'
Rohový kop nebyl vůbec špatný. Míč ještě na hranici malého vápna prodlužoval ke vzdálenější tyči del Castillo, jenomže tam se nenacházel nikdo ze spoluhráčů.
27'
Kvalitní obranný zákrok odvedl domácí Ajer, který doslova přijel pod kopačky Guitanovi. Rennes trochu zatlačilo soupeřem, výsledkem je zisk rohového kopu.
26'
U postranní lajny si na zemi ustlal domácí Bauer, jenomže sudího to ani trochu nezajímalo. Hra tak pokračovala, nicméně Siliki přihrával na vlastní polovinu.
25'
Ntcham to zkoušel z dobrých třiceti metrů, přičemž se jednalo o celkem zajímavý pokus. Mendy měl nečekané problémy, jeho projektil musel krotit nadvakrát.
24'
Rennes to bude mít v tuto chvíli hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se klidně může obrátit.
21'
Skotský celek se dostává do jednobrankového vedení! Celtic totiž podnikl velice nenápadnou akci po levém křídle, kde si pro nahrávku mezi obranu seběhl Forrest. Jeho fantastická zpětná nahrávka putovala proti noze LEWISI MORGANOVI, který z jedničky uklidil balón k bližší brankové konstrukci.
19'
Kostrbatá akce Rennes nepřinesla ani zakončení, navíc se Boey musel vracet hluboko na vlastní obrannou polovinu, kde mu na pomoc přispěchal Lea Siliki.
18'
Siebatcheu se pouštěl do osobního souboje, ve kterém ale neuspěl. Mnohem důrazněji si totiž počínal domácí Ajer, který si vysloužil potlesk stadionu.
17'
Francouzský celek se nakonec vydal na vlastní polovinu, kde byl do rozehrávky zapojen také brankář Mendy, který v tísni odkopával na pravou stranu.
16'
Talentovaný Jullien si před malým momentem nebral servítky, naopak hrací předmět z jedničky uklidil ven z hrací plochy. Rennes tak i nadále zůstává na útočné polovině.
15'
Na útočnou polovinu zavítal také domácí Forrest, který byl zastaven bleskurychlým způsobem. Posléze Boey si vyzkoušel autové vhazování z pravé strany.
14'
Maouassa se neúnavným způsobem pokoušel napadat rozehrávku soupeře, přičemž se on sám jako poslední dotkl míče. Bude se vhazovat z pravé strany.
13'
Hostující celek se ani tentokráte nedostal do bezpečí, naopak se na levém křídle povedlo včas zakročit kapitánovi Brownovi, který ihned roztáhl hru do volného prostoru.
12'
Celtic si ještě vybojoval rohový kop, který byl rozehrán cvičeným signálem. Do vzduchu se dostával obránce Ajer, avšak toho včas eliminoval pozorný Boey.
11'
Domácí budou mít k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice. Zřejmě to na sebe vezme Forrest, který to dost možná zkusí centrem do pokutového území.
10'
Žlutou kartu dostává Theoson Jordan Siebatcheu (Stade Rennes FC).
9'
Gnagnon se rozhodl oslovit vedle stojícího Nyamsiho, který nezmatkoval, naopak ještě prudkým pasem zkoušel najít Taita, kterému se povedlo udržet blaón.
8'
Do pokutového území se dostával domácí Morgan, který se ještě pokoušel nahrát pod sebe na spoluhráče. To se nepovedlo, sledujeme tak rychlou protiakci.
7'
Celtic se opět dostal na vlastní polovinu, kde jsme sledovali zdlouhavou kombinaci. Tu se pokoušel narušit del Castillo, od kterého šel míč pouze do zámezí.
6'
Jullien se pokoušel přenést hru na pravou stranu, kde se Bauerovi nepovedlo udržet míč na hrací ploše. Maouassa si tak vyzkouší další autové vhazování.
5'
Ke středovému kruhu si pro nahrávku seběhl středopolař Ntcham, který měl kolem sebe početnou přesilu protihráčů. Nakonec jsme sledovali zpětnou nahrávku.
4'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Forster, který konstruktivním způsobem roztáhl hru na levou stranu, odkud Taylor nedokázal najít žádného ze spoluhráčů.
3'
Příliš prudkou nahrávku vyprodukoval hostující Maouassa, kterému se tak nepovedlo najít naběhnuvšího Siebatcheua. Hrací předmět tak skončil v zámezí.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Celtic FC: Forster – Bauer, Ajer, Jullien, Taylor – Ntcham, S. Brown – Forrest, C. McGregor, Morgan – R. Christie.
Náhradníci: C. Gordon – N. Bitton, Griffiths, Johnston, Rogic, Sinclair.

Stade Rennes FC: Mendy – Boey, Gnagnon, Nyamsi, Maouassa – Tait, Bourigeaud (C), Siliki, Del Castillo – Guitane, Siebatcheu.
Náhradníci: Salin – Da Silva, Hunou, Gelin, Gboho, Doumbia.

Rozhodčí: Eskås – Knutsen, Ytterland (všichni Norsko).
Stade Rennes FC

Na opačné straně stojí momentálně poslední celek své skupiny, kterým je Rennes. Francouzský tým doposud nasbíral pouze jeden bod, což se mu povedlo právě v souboji proti Celticu, přičemž tento duel přinesl remízu 1:1. Od té doby přišly na řadu tři porážky v řadě, které rozhodly o tom, že se Rennes neprobojuje do vyřazovacích bojů. Přitom se ale nejednalo o žádné vysoké debakly, ba naopak. Všechny porážky přinesly pouze jednobrankové manko, což bylo k vidění také v posledním duelu. Rennes totiž zajíždělo na půdu druhé Kluže, která vyhrála nejtěsnějším možným způsobem, tedy 1:0.
Celtic FC

Fotbalisté Celticu si jako jediný celek ve své skupině zajistil postup do vyřazovacích bojů, v tomto případě mu půjde pouze o udržení první pozice. Skotský celek totiž ze čtyřech odehraných duelů vydoloval hned deset bodů, přičemž ani v jednom případě neucítil hořkost porážky. Doposud jediná ztráta bodů byla k vidění hned v prvním skupinovém utkání, jednalo se o první vzájemný zápas mezi Celticem a Rennes, který nakonec dopadl remízou 1:1. Celtic byl blízko ke ztrátě bodů také v minulém duelu, to se mu ale souboj proti Laziu povedlo otočit na konečných 2:1, přičemž rozhodující branka přišla v páté minutě nastaveného času.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy skupinových bojů, my budeme společně sledovat souboj mezi Celtic FC a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.