Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : Linz - 24. října 2019   21:00

Eindhoven
Zoet – Dumfries, Viergever, Schwaab, Sadílek – Doan (74. Bruma), Rosario (C), É Gutiérrez – Ihattaren (84. Thomas), Bergwijn, Gakpo (84. Mitroglu).
Ruiter – Baumgartl, Bruma, Thomas, Boscagli, Mitroglu, Teze.
Kavanagh – Cook, Masseyová (ENG)
PSV Stadion, Eindhoven
Linz
A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Filipović – Ranftl, Holland, Michorl, Potzmann – Goiginger, Raguz (71. Klauss), Frieser (60. S. Tetteh).
Gebauer – Renner, S. Tetteh, Müller, Klauss, T. Sabitzer, Haudum.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:16.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání. Domácí diváci nejsou spokojeni a na hráče pískají. PSV již ve druhém utkání v řadě nedokázalo vstřelit branku a dnešní výkon nebyl zrovna z nejpovedenějších. Daniel Schwaab sice dvakrát trefil brankovou konstrukci, ale to bylo ze strany PSV víceméně všechno. I hosté si ve druhé půli připsali několik zajímavých šancí, ale Raguz ani Klauss své příležitosti proměnit nedokázali, takže utkání skončilo bez branek. Dělba bodů je v zásadě zaslouženým vyústěním sledované hry. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+2'
90+1'
Bergwijn se pokoušel prostrčit míč na sprintujícího Thomase, ale nepovedlo se mu záměr naplnit. Dobře zasáhla obrana LASKu.
90'
Utkání se bude nastavovat ještě o další dvě minuty.
89'
Zkušený řecký forvard Mitroglu si nepohlídal ofsajdovou linii, takže při jeho zapojení do hry se přerušuje.
88'
Steven Bergwijn nevypadá dobře. Drží se za zadní stehenní sval, přičemž trenér van Bommel již před několika minutami vystřídal.
87'
Další nepřesnost ve hře PSV. Míč opět unikl do zámezí. Hostům se současný stav zamlouvá a do útoku se nijak neženou.
86'
Příliš ostrá přihrávka na pravou stranu končí za postranní čarou, protože Dumfries neměl šanci míč zachytit.
85'
Před několika okamžiky výrazně kulhal Bergwijn, který však střídán nebyl. PSV má již vystřídáno, takže v případě dalších zdravotních obtíží by museli domácí dohrávat v méně hráčích.
84'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Cody Mathès Gakpo, přichází Konstantinos Mitroglu.
84'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Mohammed Ihattaren, přichází Ryan Thomas.
83'
Steven Bergwijn unikl po levé straně až do pokutového území, ale rychlostní souboj s ním zvládl ustát Petar Filipović, který nedal domácímu hráči klid pro přihrávku.
82'
Vysoký nákop Traunera by šlo spíše označit jako odkop. Míč míří do rukavic Jeroena Zoeta.
81'
Bruma se po pohledné akci PSV dostal do zakončení, jenže slaboučký pokus míří pouze do míst, kde byl připraven Schlager.
80'
Pozorný Marvin Potzmann nenechal projít Stevena Bergwijna, jehož obral o míč.
79'
Bruma chtěl najít Bergwijna, jenže jeho přihrávka mířila pouze do míst, kde stál připravený soupeř.
78'
Wiesinger fauloval Gakpa u postranní čáry, takže hrát mohou opět domácí fotbalisté.
77'
Nepovedený centr z pravé strany LASKu přeletěl všechny v pokutovém území.
76'
Bergwijn předvedl opět něco ze své techniky. Přešel přes dvojici soupeřů, ale pak už byl přesilou jeho únik zlikvidován.
75'
Střídající Brazilec Klauss dostal centr do vápna na hlavu, ale ve vyložené příležitosti poslal míč mimo tři tyče.
74'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Bruma.
73'
Povedená akce PSV končí zakončením Mohammeda Ihattarena, které ale letí mimo, protože mu pod nohy stihl skočit soupeř.
72'
Alexander Schlager příliš nepospíchá s rozehrávkou, což diváci odměňují hlasitým pískotem.
71'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Marko Raguz, přichází João Klauss.
70'
Sadílkův centr směrem k pokutovému území nebyl příliš přesný, takže se ho ujali hosté.
69'
Nebezpečný centr z levé strany vyslal Gakpo, jehož míč tečoval Trauner téměř do vlastní branky.
68'
Ve velké příležitosti selhal Marko Raguz. Ten dostal přihrávku na hranici penalty, ale míč poslal nad břevno.
67'
Domácí kombinují s míčem u kopaček, ale momentálně hodně daleko od soupeřovy branky.
66'
Výkop Zoeta letěl na spoluhráče, ale před ním odpravila míč do bezpečí pozorná obrana.
65'
Marvin Potzmann je dalším hráčem hostujícího celku, který dostává žluté varování.
64'
James Holland přiletěl ke Gakpovi a tvrdě ho poslal k zemi. Sudí kupodivu netrestá karetně.
63'
Domácí jsou nebezpečnější i ve druhé půli, ale zatím jim chybí gólové vyjádření.
61'
Trauner u vápna fauloval Dumfriese. Následně nastaly trochu zmatky při rozehrávce, ale centr se nakonec povedl. Schwaab hlavou trefil znovu břevno!
60'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Dominik Frieser, přichází Samuel Tetteh.
59'
Sadílek odkopával míč z pokutového území, což se mu nakonec podařilo uskutečnit, i když trefil spoluhráče. Od něj však míč letěl do bezpečí, takže záměr byl naplněn.
58'
Ke střele zpoza vápna se dostal Marvin Potzmann, nicméně branku se mu trefit nepodařilo.
58'
Vzduchem se proletěl Reinhold Ranftl po zákroku Michala Sadílka. Sudí nechává hru plynout.
57'
Gakpovi se nepodařilo dobře zpracovat přihrávku na hranici vápna a míč mu uletěl mimo dosah.
56'
Domácí nyní zakopli míč do autu a signalizují, že s ním nebylo něco v pořádku. Dostali nový a mohou pokračovat.
55'
Po rohovém kopu míč skákal kolem Gutérreze, který však zasáhnout nedokázal.
54'
Nyní si již Steven Bergwijn vyčíhal, kdy může naběhnout, dostal se do střelecké pozice, ale trefil pouze dobře postaveného Schlagera.
54'
Japonec Doan pěkně sklepl míč na Bergwijna, leč tomu je dnes již poněkolikáté máván ofsajd.
53'
Ricu Doan také nepředvedl žádné velké umění, když jeho přihrávka z levé strany končí v rukavicích Schlagera.
52'
Opět v akci český hráč nastupující na pozici levého beka, jehož centr neměl naději na úspěch.
51'
Michalu Sadílkovi byl odpískán faul, když se český fotbalista postavil do cesty unikajícímu Ranftlovi.
50'
Další ofsajdový prohřešek proti pravidlům v podání PSV Eindhoven. Opět za něj může Bergwijn.
49'
V úvodu druhé půle jsou aktivnější domácí, kteří zatím drží míč a hledají prostor, kudy se prosadit.
48'
Sadílek hlavou poslal míč směrem k Ihattarenovi, ale ten neodhadl přesně, kam míč poletí, takže ho nezískal.
47'
Na levé straně útočil Bergwijn, jenže před přihrávkou se nacházel v ofsajdovém postavení, takže nemohl pokračovat.
46'
Hned v úvodu se po pravé straně pokusil projít Denzel Dumfries, ale do šance ho nepustil Filipović.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme se branky nedočkali. Ovšem dlužno poznamenat, že sledujeme poměrně pohledný zápas se zajímavými situacemi na obou stranách. V úvodu utkání byli o něco lepším týmem domácí, avšak hosté hru postupem času vyrovnali. K vidění byla řada nepřesností, ale také několik technicky povedených akcí. Snad se ve druhé půli dočkáme i nějakého toho koření fotbalu, kterým jsou jednoznačně branky. Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
45+1'
45+1'
Steven Bergwijn šikovně prostrčil míč mezi soupeřovýma nohama, ale pak už dobře nepřihrál.
45'
Nastavovat se bude ještě jedna minuta.
44'
Na centrovaný míč od rohového praporku si nedokázal naskočit nikdo v červenobíle pruhovaném dresu.
44'
Před nabíhajícím soupeřem raději odvrátil Gernot Trauner míč na rohový kop.
43'
Na trávníku skončil po nedovoleném zákroku Steven Bergwijn. Hrát tedy mohou hosté.
42'
Na trávníku skončil James Holland, který poslal k zemi svým skokem směrem k míči hned dvojici soupeřů.
41'
Míč po autovém vhazování sebral Philipp Wiesinger a uklidnil situaci přihrávkou na vlastního brankáře.
40'
Přiblížil se nám závěr poločasu a na úvodní branku stále čekáme, ačkoliv sledujeme poměrně zajímavé představení.
39'
Hosté měli k dispozici rohový kop, po kterém ale nic zajímavého k vidění nebylo.
38'
Gakpo už se hnal sám na branku, jenže musí zastavit, protože sudí mu píská útočný faul na Traunera.
37'
Skvělá přihrávka Sadílka na rozběhnutého Gakpa, který ale nedokázal dostat míč do pokutového území na spoluhráče.
36'
V posledních minutách jsou mnohem aktivnější hosté, kteří se ale nyní provinili faulem.
34'
Hodně nepřesvědčivě odvracel míč z pokutového území Sadílek. Míč poslal jen k soupeři, který okamžitě zakončoval, ale skvělým obranným zákrokem zachránil situaci Rosario.
34'
Goigingerův centr od rohového praporku se příliš nepovedl, protože letěl mimo oblast, kde byli shromážděni jeho spoluhráči.
33'
Nepříjemný centr do pokutového území směřoval na Traunera, ale na poslední chvíli zasáhl Daniel Schwaab a ukopl na roh.
32'
Další nedovolený zákrok předvedl dle verdiktu sudího Kavanagha Gutierrez na konto Raguze.
31'
Hostující hráč se pokusil podstřelit zeď, ale to se mu nepovedlo, takže se PSV ubránilo.
30'
Na druhé straně se také žlutí, když těsně před pokutovým územím fauloval Érick Gutiérrez a uvidíme standardní situaci z velmi nebezpečné pozice.
30'
Exekuce volného přímého kopu se ujal mladičký Mohammed Ihattaren, avšak branku se mu zaměřit nepodařilo.
29'
Krásná individuální akce Bergwijna končí až nedovoleným zákrokem Wiesingera, který za svůj počin dostává žlutý trest.
28'
Pablo Paulino Rosario si příliš předkopl míč, takže se k němu jako první dostal soupeř.
27'
Hodně nepovedenou přihrávku vyslal Sadílek, čímž se do útoku dostali hosté. Centr z pravé strany ale PSV zpacifikovalo.
26'
Mohammed Ihattaren nejprve ztratil míč, následně ho ale zpět získal, jenže poté poslal nepovedenou přihrávku.
25'
Australan Holland poslal nepovedený pas směrem vpřed, který vyletěl mimo hrací plochu.
24'
Marko Raguz neměl nikoho, komu by poslal míč, tak se musel vpřed vydat sám, ale proti přesile neměl šanci.
23'
Sadílek přihrál spoluhráči, ten ztratil míč, takže musel český mládežnický reprezentant do skluzu, aby ukopl míč před soupeřem.
21'
Reinhold Ranftl dostává zbytečnou žlutou kartu, protože ukopl míč před rozehrávkou soupeře. Jelikož to dnes nebylo poprvé, rozhodl se Kavanagh trestat.
20'
Denzel Dumfries se šikovně dostal do zakončení v pokutovém území, leč trefil pouze boční síť.
18'
Na druhé straně se do pokutového území prodral Steven Bergwijn, který po souboji se soupeřem upadl, ale anglický sudí Kavanagh jasně rozpažuje, že o penaltu dle jeho názoru nešlo.
18'
Z pravé strany poslal do pokutového území centr Reinhold Ranftl, ale obrana PSV si poradila.
17'
Rozehrávku rohového rohu si vzal opět na starost Mohammed Ihattaren, ale tentokrát zakročila obrana LASKu.
16'
Hodně nepovedená zpětná přihrávka Filipoviće zaskočila Schlagera, který neměl šanci míč zachytit ve hře. Uvidíme roh.
14'
Ihattaren poslal povedený centr do pokutového území, který si hlavou našel Daniel Schwaab, jehož hlavička zamířila do břevna.
13'
Bergwijn pěkně našel Gakpa, který prověřil pozornost Alexandera Schlagera, který vyráží, načež spoluhráč odkopává na roh.
12'
Ke střele zpoza vápna se dostával Frieser, leč jeho pokus neprošel přes pozorného Viergevera.
10'
Zajímavá situace v pokutovém území hostů. Domácí se dostali do útoku, ale přihrávka Dumfriese proletěla malým vápnem, aniž by se nabíhající hráč dokázal k míči dostat.
9'
Také zadáci lineckého týmu jsou v pohotovosti a dobře zareagovali na míč, který měl mířit k jejich pokutovému území.
8'
Na trávníku se sice ocitl jeden z domácích fotbalistů, ale pokračuje se ve hře.
7'
Hosté se hnali do útoku po levé straně, ale defenziva holandského týmu byla pozorná a míč získala.
6'
Rukou zahrál Reinhold Ranftl, což se samozřejmě nesmí, takže je jeho prohřešek proti pravidlům odpískán.
4'
Po bleskovém úvodu utkání se hra trochu uklidnila. Oba celky se celkem často střídají v držení míče.
3'
Thomas Goiginger se dopustil nedovoleného zákroku proti Éricku Gutiérrezovi.
1'
Hned v úvodní minutě sledujeme slibnou příležitost PSV! Nejprve si skvěle pohlídal Bergwijn ofsajdovou linii, unikl soupeři, ale ukopl si míč a zahnal se z úhlu. Následně přeci jen musel zakročit Schlager, ale se střelou si dokázal poradit.
1'
Hráči obou celků nastupují na hrací plochu. Hosté oblékají černé dresy, zatímco domácí mají tradiční červenobíle pruhované trikoty.

PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Viergever, Schwaab, Sadílek – Doan, Rosario (C), É Gutiérrez – Ihattaren, Bergwijn, Gakpo.
Náhradníci: Ruiter – Baumgartl, Bruma, Thomas, Boscagli, Mitroglu, Teze.

LASK Linz: A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Filipović – Ranftl, Holland, Michorl, Potzmann – Goiginger, Raguz, Frieser.
Náhradníci: Gebauer – Renner, S. Tetteh, Müller, Klauss, T. Sabitzer, Haudum.

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Masseyová (ENG).
LASK Linz

Ovšem ani Rakušané si zatím nevedou v letošní sezóně vůbec špatně. V Evropské lize nejprve porazili Rosenborg 1:0. Poté hráli na Sportingu, kde po poločase vedli, nicméně domácí dokázali během pěti minut v druhé půli dvěma góly skóre otočit a žádná další branka již nepadla, takže si LASK připsal pohárovou porážku. V rakouské Bundeslize se LASK drží na dostřel suverénovi posledních let ze Salcburku, za kterým po jedenácti kolech zaostává o pouhé tři body. V posledním kole pak na domácí půdě smetli přesvědčivým způsobem Mattersburg 7:2.
PSV Eindhoven

Nizozemci dokázali své úvodní dva duely ovládnout. Nejprve přestříleli Sporting Lisabon v poměru 3:2, aby následně rozdrtili norský Rosenborg Trondheim na jeho půdě 4:1. Do obou klání zasáhl český mládežnický reprezentant Michal Sadílek. PSV se opírá o služby talentovaného Malena, který nasázel v Evropské lize již tři branky. Podobně si Malen vede i v Eredivisii, kde vede tabulku střelců s deseti zářezy na pažbě. Eindhoven v posledním kole nizozemské ligy překvapivě podlehl na půdě Utrechtu vysoko 0:3, zatímco rival z Amsterodamu zvítězil, takže odskočil na rozdíl tří bodů. Hráči PSV si tedy budou chtít napravit chuť v utkání Evropské ligy.
V rámci třetího kola skupinové fáze Evropské ligy svedl los dohromady celky PSV Eindhoven a LASK Linz. Papírovým favoritem jsou domácí, nicméně ani Rakušané nedají svou kůži lacino, takže jistě uvidíme zajímavý duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.