Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Feyenoord : FC Porto - 3. října 2019   18:55

Feyenoord
Feyenoord
49' Toornstra  • 80' Karsdorp
2:0
(0:0)
FC Porto
FC Porto
Feyenoord
Vermeer – Karsdorp (85. Geertruida), Botteghin (C), Edgar Ié, Haps – Tapia, Toornstra, Fer – S. Berghuis, Sinisterra (82. L. Narsingh), Sam Larsson (83. Senesi).
Bijlow – Senesi, L. Narsingh, Malacia, Bannis, Burger, Geertruida.
Karasev – Demeško, Gavrilin (všichni RUS)
Stadion Feijenoord, Rotterdam
FC Porto
Marchesín – Manafá, Pepe, Marcano, Telles – Otávio, Uribe, Danilo (C) (81. F. Silva), Nakadžima (53. Díaz) – Marega, Luís (62. Tiquinho Soares).
D. Costa – B. Costa, Díaz, Loum Ndiyae, Mbemba, Tiquinho Soares, F. Silva.

To je ode mne pro dnešek vše, díky za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:9. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 17:7.
Feyenoord si nakonec s portugalským favoritem dokázal na domácím trávníku a napravuje tak úvodní zaváhání v EL proti Rangers. Zápas byl po celou dobu hodně vyrovnaný, o výhře Rottedamu rozhodlo lepší proměňování šancí, kterých měly oba celky podobné množství. Lépe si však počínali holandští střelci, konkrétně Jens Toornstra a Rick Karsdorp, který pro svůj tým zajistili premiérové body v letošním ročníku Evropské ligy.
90+4'
90+3'
Jeden z domácích hráčů ještě spěchal do úniku, ale proti míči včas vyběhl Agustín Marchesín, který ho uklidil do bezpečí.
90+2'
Kenneth Vermeer ještě odkopává od své klece, konec zápasu je mezitím každým okamžitem blíže a blíže.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Vstupujeme do nastavení, které se pravděpodobně bude odehrávat hlavně na polovině Feyenoordu, který pochopitelně už jenom brání.
88'
Porto se pokouší alespoň o čestný gól, ale pomocí centru to rozhodně nepůjde.
87'
Kenneth Vermeer s odkopem od své brány vůbec nespěchá, po chvíli míč posílá co nejdál od své brány.
85'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Lutsharel Geertruida.
84'
Utkání už se dohrává, což ví oba celky, které se do zakončení už moc nehrnou.
83'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Sam Larsson, přichází Marcos Senesi.
82'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Luis Sinisterra, přichází Luciano Narsingh.
81'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Danilo, přichází Fábio Silva.
80'
Feyenoord právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, jeden z nejlepších portugalských týmů padne na půdě Feyenoordu! RICK KARSDORP se sám dostal skrz celou obrana Porta a následně bez váhání zakončil pod padajícího Agustína Marchesína.
78'
Hosté to tentokrát zkouší přes pravou stranu, kde míč chvíli držel Moussa Marega, ale nakonec přihrát zpět na střed hřiště.
77'
Konec zápasu se kvapem blíží, nyní už se hraje jen na polovině Feyenoordu, ale nizozemský celek stále obranu zvládá.
75'
O vyrovnání se mohl postarat Luis Díaz, který zakončoval ze středu vápna, ale i tentokrát zvoní horní tyč!
73'
Hosté se trochu přibližují k domácí bráně, na útočné polovině alespoň získali autové vhazování, ale to vůbec nebylo rozehráno dobře.
72'
Kenneth Vermeer rozehrál docela riskantní přihrávkou nakrátko, ale nakonec to všechno vyšlo, takže Rottedam opět může zamířit dopředu.
71'
Hráči portugalského celku se opět musí bránit, přičemž domácí získávají co nejvíce času.
70'
Žlutou kartu dostává Eric Botteghin (Feyenoord Rotterdam).
69'
Míč končí po delší době u Kennetha Vermeera, který s rozehrávkou pochopitelně vůbec nespěchá.
68'
Žlutou kartu dostává Luis Sinisterra (Feyenoord Rotterdam).
67'
Do útoku už se opět pouštějí fotbalisté Porto, ale ti nyní mají k zakončení daleko.
65'
V další šanci byl tentokrát Sam Larsson, který se dostal do úniku, ten zkoušel využít lobem, ale ten skončil jen na boční síti!
64'
Vítězství Feyenoordu mohl pojistit Steven Berghuis, který si míč navedl na levačku a tvrdě vypálil, ale jeho dalekonosná rána se otřela jen o horní tyčku!
62'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Zé Luís, přichází Tiquinho Soares.
61'
Hosté to udělali parádně, ale nakonec nastřelili jen brankovou konstrukci! Alex Telles našel z trestného kopu chytrým lobem Otávia, který ale napálil čistou spojnici!
60'
Máme před sebou posledních třicet minut základní hrací doby, Porto stále ztrácí jednu branku.
58'
Rottedam se stále bezchybně brání, míč nyní dostal ze své poloviny, takže si může na chvíli oddechnout.
57'
Ani standardku portugalský tým, i když nakonec vybojoval alespoň rohový kop.
56'
Nyní už se Porto dostalo na útočnou polovinu, kde opatrnou kombinací hledá cestu do domácí šestnáctky.
55'
Hosté pomalu začínají zrychlovat tempo hry, o míč však přišli při přechodu půlící čáry.
54'
Agustín Marchesín po úspěšném zákroku okamžitě vykopával, ale našel jen hlavu bránícího hráče.
53'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Šoja Nakadžima, přichází Luis Díaz.
51'
Feyenoord je po vstřeleném gólu stále aktivnější, u míče jsou však nyní fotbalisté Porta.
49'
Outsider z Rottedamu jde zničehonic do vedení! Sam Larsson se sám dostal až k zakončení, ale Agustína Marchesína nepropálil. Následně ještě našel míč a vyslal centr na JENSE TOORNSTRA, který ukázkovou volejí rozvnil síť Porta.
48'
Domácí stále nikam nespěchají, hosté ani moc nenapadají, takže se nyní opravdu nic neděje.
47'
Feyenoord má docela rychle míč zpět na svých kopačkách, následně se uchyluje ke klidné kombinaci na vlastní polovině.
46'
Domácí hned na začátku druhého poločase, při napadání se provinil Luis Sinisterra.
46'
První poločas nám nic moc zajímavé nenabídl, ani jeden z celků se dokonce nedostal skoro do žádné závažnější šance. Oba týmy jednou vypálily na branku, ale ani v jednom případě to nebylo pro gólmany nic složitého. Uvidíme, jestli se nějaké branky dočkáme ve druhém poločase.
Druhý poločas začne přibližně v 19:59.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Na obou stranách nyní sledujeme řadu nepřeností, míč nakonec s dávkou štěstí udrželi hosté.
44'
Žlutou kartu dostává Leroy Fer (Feyenoord Rotterdam).
43'
Šoja Nakadžima asi naposledy v první půli ohrozit Kennetha Vermeera, který nakonec nemusel zasahovat, protože střela byla nepřesná.
42'
Rotterdam se opatrně usídluje na útočné polovině, kde po přenesení hry centroval Steven Berghuis, který sice přihrál přesně, ale následovala jen nepřesná střela.
41'
Dost špatná kombinace Porta pouští do útoku ještě domácí fotbalisty, kteří s autem na pravé straně moc nespěchají.
40'
Hosté dost pozorně hlídají svou polovinu, Feyenoord tam téměr nemůže ani kombinovat.
38'
Centr od rohového praporku šikovně hlavičkoval Pepe, ale Kenneth Vermeer prokázal dobré reakce a míč vyrazil mimo nebezpečnou zónu.
37'
Standardku rozehrál Alex Telles, ale míč napálil jen do zdi, která ho tečovala na rohový kop.
36'
Nyní už se fal bude pískat, Leroy Fer zezadu naběhl do Moussy Maregy, který tak získal trestný kop téměř z hranice šestnáctky.
35'
Po hlavičkovém souboji jeden z domácích dost zbytečně poslal soupeřícího hráče k zemi, ale hlavní rozhodčí nakonec neodpískal ani nedovolený zákrok.
34'
Domácí to dopředu nakonec zkusili pomocí nákopu, což se vůbec nevyplatilo, protože míč skončil až u Agustína Marchesína.
32'
Nyní jsou častěji u míče domácí fotbalisté, kteří dopředu moc nespěchají a další útočné snažení začínají klidnou kombinací na vlastní polovině.
31'
Sam Larsson věděl, že o míč přijde, tak nakonec docela zbytečně fauloval. Může být rád, že neviděl žlutou kartu.
30'
Máme za sebou první třetinu zápasu, stále jsme neviděli nějaký náznak na první vstřelenou branku.
28'
Sam Larsson spěchal za dlouhým nákopem, ale u míče byl první Wilson Manafá, který ho bez problémů získal pro svůj tým.
27'
Feyenoord má po delší době míč pevně v držení, přitom pomalu hledá cestu do portugalského pokutového území.
25'
Rotterdam ještě rozehrál rohový kop, ale centr na bližší tyč bez problémů odhlavičkoval jeden z hostů.
24'
Domácí se po úspěšné defenzivě tlačili do protiútoku, ale obránci Porta se skvěle vrátil a jakékoliv šanci zabránili.
22'
Po odkopu domácího gólmana Feyenoord opět o míč rychle přišel a pořád tak musí být zatažený na své polovině a musí bránit.
21'
Otávio upadl ve vápnu, čemuž viditelně trochu přidal, čehož si hlavní sudí všiml a žádnou penaltu pochopitelně nenařizuje.
20'
Stále se hraje na útočné polovině, které sice drží míč na svých kopačkách, ale marně dobývá soupeřící šestnáctku.
18'
Na druhé straně hřiště hosté něco zkoušeli vymyslet pomocí nákopu, ale ten skončil jen v rukavicích Kennetha Vermeera.
17'
Renato Tapia se šikovně uvolnil na pravé straně hřiště, ale přihrávkou hledal jen Stevena Berghuise, který byl v ofsajdu.
16'
Porto rozehrálo standardní situaci v podobě rohového kopu, ale centr ztroskotal na pozorné domácí defenzivě.
15'
Máme za sebou první čtvrthodinu utkání, na nějakou větší šanci stále marně vyčkáváme.
14'
Na zemi končí další hráč Porta, tentokrát je to Danilo, kterému však stačí jen trochu delší vydýchání.
13'
Brankář Porto už je zpátky na nohou, zatím hraje docela bez problémů, takže se ujímá dalšího odkopu.
12'
Agustín Marchesín si vyžádá trochu delší ošetření, od Luise Sinisterra totiž inkasoval docela tvrdého šlapáka. Uvidíme, jestli bude nucen střídat.
10'
Od své brány odkopává také domácí gólman, jehož přízemní pas poslal Feyenoord do rychlého útoku, který však skončil kvůli útočnému faulu na Agustína Marchesína.
9'
Pepe zkušeně vybojoval míč pro svého gólmana, který s rozehrávkou moc nespěchá, nakonec rozehrává nakrátko.
8'
Po přízemní přihrávce z přímého kopu se do střelecké pozice dostal Šoja Nakadžima, ale jeho lob skončil jen nad horní tyčí.
7'
Hráči Porta klidně kombinují kolem půlící čáry a v klidu vyčkávají na nějakou díru v nizozemském obranném valu.
6'
Zé Luís si při souboji v domácí šestnáctce pomohl nedovoleným zákrokem, Kenneth Vermeer tak bude moci opět v klidu rozehrávat.
5'
Rotterdam vybojoval míč a ihned spěchal do protiútoku, ale dlouhá přízemní přihrávka nakonec skončila jen u bránícího hráče.
4'
Ke klidné kombinaci se nyní uchylují také hosté, kteří jsou při přihrávkách mnohem jistější než jejich soupeř.
3'
Portugalský tým sice získal rohový kop, ale ten nic nebezpečného nepřinesl. Následovat bude odkop Kennetha Vermeera.
2'
Při rozehrávce Feyenoord vyrobil nemalou chybu, přihrávka skončila přímo v zámezí, takže Porto bude vhazovat na levé straně.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří ho však moc dlouho na svých kopačkách neudrželi.
1'

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Karsdorp, Botteghin (C), Edgar Ié, Haps – Tapia, Toornstra, Fer – S. Berghuis, Sinisterra, Sam Larsson.
Náhradníci: Bijlow – Senesi, L. Narsingh, Malacia, Bannis, Burger, Geertruida.

FC Porto: Marchesín – Manafá, Pepe, Marcano, Telles – Otávio, Uribe, Danilo (C), Nakadžima – Marega, Luís.
Náhradníci: D. Costa – B. Costa, Díaz, Loum Ndiyae, Mbemba, Tiquinho Soares, F. Silva.

Rozhodčí: Karasev – Demeško, Gavrilin (všichni RUS).
FC Porto
Naopak Porto sbírá jeden úspěch za druhým, navíc nyní drží sérii osmi vyhraných zápasů v řadě. Naposledy prohrálo v 1. kole portugalské Primeira Ligy, tehdy seznačně padli s nováčkem z Gil Vincenta. Poté ale loňský čtvrtfinalista Ligy mistrů chytil neuvěřitelnou formu, díky čemuž se dostal na 3. místo domácí soutěže a také slavil povedený vstup do Evropské ligy, a to když porazil švýcarské Young Boys 2:1. Porto tak bude chtít prodloužit vítěznou sérii na trávníku Feyenoordu, kam přijíždí jako mírný favorit.

Feyenoord Rotterdam
Feyenoordu se na začátku letošní sezony moc nedaří, možná proto nezvádl vstup do Evropské ligy. Rotterdam alespoň zvládl kvalifikaci bez problémů, postupně vyřadil Tbilisi a Beer Shevu. V Eredivisii to však není žádná sláva, dnešní domácí drží špatnou 6. příčku, z osmi zápasů vyhráli jen tři, jinak čtyřikrát remizovali a jednou prohráli. Fotbalisté Feyenoordu si tak dnes před svými fanoušky musí napravit reputaci, protože v 1. kole Evropské ligy padli na trávníku Rangers Glascow.

Poslední tři utkání v Eredivisie
Feyenoord vs. Twente – 5:1
Feyenoord vs. Alkmaar – 0:3
Emmen vs. Feyenoord – 3:3

Rangers vs. Feyenoord – 1:0
Zdravím všechny fandy Evropské ligy. Dnes od 18.55 nám startujou zápasy 2. kola, ve kterém na sebe mimo jiné narazí Feyenoord a Porto. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.