Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Krasnodar - 12. prosince 2019   18:55

Getafe
Getafe
76' Cabrera (Jaime Mata) • 78' J. Molina (Nyom) • 86' Kenedy (Timor)
3:0
(0:0)
Krasnodar
Krasnodar
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Cabrera, Nyom – Jason (68. Kenedy), Arambarri (82. Timor), Nemanja Maksimović, Cucurella – Jaime Mata, Ángel Rodríguez (73. J. Molina).
Chichizola – Bruno González, Kenedy, J. Molina, Portillo, Oliveira, Timor.
Siebert – Seidel, Hacker (všichni Německo)
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Krasnodar
Kricjuk – Petrov, Martynovič (C), Spajić, Ramírez (75. Skopincev) – Sulejmanov (62. Namli), Vilhena, Gazinskij, Wanderson – Ignatěv (69. Utkin), Berg.
Safonov – Namli, Kambolov, K. Olsson, Stockij, Utkin, Skopincev.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Getafe, které svého soupeře porazilo poměrem 3:0. Španělský celek měl i ve druhém dějství více ze hry, navíc se hned třikrát střelecky prosadil. Krasnodar dnes nepředvedl vůbec dobrý výkon, k jistotě postupu totiž potřeboval vyhrát, nicméně za celý zápas si nevytvořil ani jednu vyloženou šanci. Z postupu do play-off se tak raduje celek z Madridu.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:16.
90+3'
90+2'
Spajić si nepočínal zrovna nejlépe, odkopem totiž nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů. Místo toho se hrací předmět snesl zpět za postranní lajnu.
90+1'
Getafe se opět usadilo na polovině soupeře, kde celkem dlouho pracuje s míčem.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
88'
Další malér pro hosty! Martynovič totiž obdržel druhou žlutou kartu, logicky tak sudí vytáhl červený kartónek.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Ještě můžeme počítat s nastaveným časem, domácí ale zcela jistě získají tři body.
86'
Getafe právě vstřelilo branku!
Tak ještě jeden přesný zásah pro domácí celek! Prosadil se totiž už druhý střídající hráč, tentokráte se jednalo o KENEDYHO. Ten si za pokutovým územím potáhl míč na levou nohu, načež zkoušel zakončit k přední tyči. Brankář Kricjuk vyrážel míč pouze do sítě.
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, o vítězi se je zřejmě rozhodnuto. Getafe vede o dvě branky, což by pochopitelně znamenalo postup.
85'
Molina se dostal do další slibné šance, avšak v tomto případě rána prosvištěla kousek nad břevnem. Krasnodat v posledních minutách vůbec nestíhá.
84'
Ruský brankář se vydal ven z branky, přičemž se mu povedlo vyboxovat míč před Molinou. Poté své štěstí zkoušel Mata, který trefil pouze záda protihráče.
83'
Kricjuk v tomto případě raději rozehrával dalekonosným odkopem na opačnou polovinu, nicméně dnes nevýrazně hrající Berg nedokázal předskočit Djeného.
82'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází David Timor.
81'
Krasnodar se ještě snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak směrem dopředu to není vůbec dobře. Navíc kousek vedle branky zakončoval Cucurella.
78'
V krátkém časovém sledu se domácí mužstvo dostává do dvoubrankového vedení! Nyom si to totiž namířil po levém křídle, kde se nakonec prodral k centru. Ten si v pokutovém území našel střídající JORGE MOLINA, který zakončením z jedničky propálil brankáře Kricjuka.
76'
Domácí se dostávají do kýženého vedení! Celek z Madridu totiž zahrával další rohový kop, který byl nesmírně nebezpečný. Jeden z hráčů ještě prodlužoval do malého vápna, kde s finálním zakončením číhal LEANDRO CABRERA, který hostujícího brankáře překonal tvrdou hlavičkou.
76'
Getafe velice zkušeně drží míč daleko od své branky. Cucurella navíc vhazoval kousek od rohového praporku, Molina udržel na svých zádech Martynoviče.
75'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Cristian Ramírez, přichází Dmitrij Skopincev.
75'
Poprvé se do akce svého celku zapojil střídající Molina, který narazil do obránce Ramíreze. Od něj se balón snesl mimo hrací plochu, Getafe bude moci vhazovat.
74'
Nakonec se k rozehrávce postavil Ramírez, který trefil pouze dobře postavenou zeď. O pár vteřinek později je opět pískáno, do hry se totiž připletl sudí.
73'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Jorge Molina.
72'
Tohle by mohla být šance pro ruský celek. Cabrera totiž fauloval několik metrů před pokutovým územím, což znamená standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.
71'
Krasnodar zahrával další rohový kop, avšak ani v tomto případě se nejednalo o nic nebezpečného. Ven z branky se vydal Soria, který vyrazil míč před sebe.
70'
Nyom si nebral servítky, naopak neposedný míč ihned odpálil do bezpečí. Balón se nakonec snesl pouze do ochozů stadionu, soupeř tak bude moci vhazovat.
69'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Ivan Ignatěv, přichází Daniil Utkin.
68'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jason, přichází Kenedy.
67'
Vilhena nakonec musel za postranní lajnu, jeho celek tak bude chvíli hrát v početní nevýhodě. Krasnodar navíc sportovně odevzdal balón domácímu celku.
66'
Vypadá to, že ruský celek bude muset podruhé v krátkém časovém sledu střídat. V bolestech skončil na zemi Vilhena, který zřejmě nebude moci pokračovat.
62'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Magomed Sulejmanov, přichází Younes Namli.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku stále čekáme. Krasnodar bude muset pořádně zabrat, k postupu potřebuje za každou cenu vyhrát.
60'
Kricjuk si po delší době vyzkoušel rozehrávku od své svatyně. Na pravé straně si o nahrávku řekl Petrov, jehož spolupráci s Vilhenou narušil Maksimović.
59'
Dakonam to před malým momentem neudělal nejlépe. Rohový kop totiž propadl na jeho kopačku, avšak domácí obránce místo centru ještě zkoušel manévr.
58'
K volnému míči se jako první dostal domácí Jason, který na jistotu odkopával do bezpečnějšího prostoru. Tam nebezpečně centroval Mata, který vybojoval roh.
57'
Druhý rohový kop ruského celku rozehrál Sulejmanov. Jednalo se o rozehrávku nakrátko, po které do šestnáctky přeci jenom přiletěl centr, který si našel Nyom.
56'
Ángel se po souboji s protihráčem ocitl na zemi, avšak dle sudího v tom nebyl nedovolený zákrok. Ihned poté se hezkým pokusem prezentoval Vilhena.
55'
Sám na sebe to zkoušel vzít Suárez, který se snažil pláchnout podél autové lajny, avšak tento záměr rychle přesekl Wanderson. Domácí tak budou vhazovat.
54'
Pro nahrávku si ke středovému kruhu seběhl hostující Gazinskij, který byl ihned v obležení dvojice protihráčů. Navíc se čistým způsobem povedlo zakročit Jasonovi.
53'
Krasnodar se vůbec poprvé ve druhém dějství dostal k opačnému pokutovému území. Tam se včas dostal také Nyom, který za sebe nepustil Sulejmanova.
52'
Do menších problémů se dostal brankář Kricjuk, kterému se přeci jenom povedlo odklidit míč před napadajícím Matou. Getafe bude vhazovat z pravé strany.
51'
Cucurellovi se absolutně nepovedla nahrávka z jedničky na Matu, míč totiž směřoval pouze ven z hrací plochy. To znamená, že bude vhazovat obránce Petrov.
50'
Třetí rohový kop domácích rozehrál z levé strany křídelník Jason. Jeho centr se tentokráte snášel k přední tyči, kde se nejvýše do vzduchu dostal Ignatěv.
49'
Pro změnu rozehrával od své branky brankář Kricjuk, který nejprve naznačil dalekonosný odkop, avšak poté to raději zkoušel polovysokou nabídkou na Petrova.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali dalekonosný nákop, o který se postaral domácí obránce Dakonam, kterému se povedlo najít pouze Spajiće.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku, což by v konečném důsledku stačilo Getafe k postupu. Právě španělský celek byl v úvodním dějství výrazně aktivnější, nicméně za celou dobu se dostal pouze do jedné šance. Naopak Krasnodar se směrem dopředu trápí, za celou dobu se nedostal k ničemu nebezpečnému.
45+3'
45+2'
Vypadá to, že nám první poločas žádnou branku nepřinese. Před malým momentem se Ángel snažil najít Matu, avšak velice kostrbatě zasáhl Martynovič.
45+1'
Krasnodar zahrával vůbec první rohový kop, po kterém z hranice pokutového území zkoušel vypálit Ramírez, který výrazně minul domácí svatyni.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Getafe rozehrávalo další volný kop z hlouby hrací plochy. Nakonec jsme sledovali přenesení hry na Nyoma, kterému se pro změnu nepovedlo najít Matu.
42'
Žlutou kartu dostává Uroš Spajić (FK Krasnodar).
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Šance pro domácí! Ángelovi se povedlo najít Matu, který zakončovat z velice dobré pozice, avšak trefil pouze přesouvajícího se brankáře.
41'
Celkem překvapivě se centr od Jasona snesl na zadní tyč, kam si nabíhal Ángel. Tomu zpracování vůbec nesedlo, hostující brankář Kricjuk tak nemusel zasahovat.
40'
Cucurellovi se na levém křídle nepovedlo zastavit míč před postranní lajnou, což nemuselo vadit. Naopak z ostrého úhlu zkoušel své štěstí kolega Ángel.
39'
Další důrazný souboj. Spajić šel do Maty hodně důrazně, nicméně tento zákrok celkem překvapivě nepřinesl žlutou výstrahu. Alespoň standardka pro Getafe.
34'
Máme za sebou něco málo přes třetinu hry, zatím na vyloženou šanci čekáme. Getafe bezpečně kontroluje výsledek, který by mu stačil k postupu do play-off.
33'
Ángel se snažil prodloužit míč za sebe, kde se měl nacházet útočný kolega Mata. Ten byl v souboji příliš pozdě, proto se Spajićovi povedlo přesně rozehrát.
32'
Do kombinace byl zapojen také brankář Soria, který před napadajícím protihráčem odkopával daleko na druhou stranu, kde v souboji uspěl forvard Mata.
31'
Suárez pro změnu vhazoval z blízkosti rohového praporku. Na pomoc mu ještě přispěchal Arambarri, jehož centr opět trefil pouze protihráče před sebou.
30'
Kricjuk v tomto případě konstruktivně rozehrál do strany, kde se nacházel volný Petrov. Ten dle sudího nefauloval, naopak se Getafe dostává na druhou stranu.
29'
Rozehrávku si nakonec vzal na starost Jason, který si zavolal na pomoc Suáreze. Nakonec centroval prvně jmenovaný, avšak před dopadem fauloval Nyom.
28'
Nyom se snažil přeposlat míč na levou stranu, odkud Arambarri zkoušel odcentrovat do pokutového území. Vzdušná nabídka nakonec přinese rohový kop.
27'
Hrací předmět se opět snesl mezi diváky, což znamenalo autové vhazování pro Getafe. Krátce po něm skončil na zemi Spajić, který vybojoval zisk volného kopu.
26'
Žlutou kartu dostává Damián Suárez (Getafe CF).
Žlutou kartu dostává Jurij Gazinskij (FK Krasnodar).
26'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. O něco aktivnější je Getafe, naopak ruský celek se stále hodně trápí.
25'
Další velice těsná záležitost. Cucurella totiž celkem překvapivě uspěl v hlavičkovém souboji, avšak po jeho prodloužení se v ofsajdu nacházel forvard Ángel.
24'
Cucurella dokráčel s míčem za pokutové území, odkud zkoušel vypálit pravou nohou. Do jeho rány vložil nohu jeden z protihráčů, následovat bude rohový kop.
23'
Kousek od středového kruhu rozehrával volný kop obránce Cabrera. Jeho nákop směřoval na Cucurellu, jehož okamžitý centr srazil jeden z pohotových obránců.
22'
Jason se chtěl vydat po levém křídle, jenomže míč mu uskočil daleko od kopačky. Útočná snaha Getafe je minulostí, naopak si Kricjuk vyzkouší další rozehrávku.
21'
Na hranici pokutového území číhala smečka domácích hráčů, která čistě zastavila Berga. Vzápětí si Cucurella počínal v osobním souboji v rámci pravidel.
16'
Ruský celek se kostrbatým způsobem dostal na útočnou polovinu, kde Nyom raději vyprodukvoal zpětnou nahrávku na Soriu, který předvedl další prudký odkop.
15'
Na opačné straně si u pokutového území zahrával Petrov, kterému se nakonec nepovedlo otřít míč o nohu protihráče. Je z toho pouze odkop za postranní lajnu.
14'
Žlutou kartu dostává Aljaxandr Martynovič (FK Krasnodar).
13'
Další snadná práce pro domácího brankáře, který se včas vydal ze své svatyně. V opačném případě by se do šance dostal hostující Wanderson, který se musí vrátit.
12'
Nyom si dával s provedením celkem dost načas, nakonec se mu ke spolupráci nabídl rychlonohý Cucurella, který z jedničky přeposílal na hlavu vytáhlého Maty.
11'
Velké starosti měl s rozehrávkou hostující Vilhena, kterému se povedlo poslat míč na druhou stranu, avšak z toho bude pouze autové vhazování pro soupeře.
10'
Volného kopu se ujal sám brankář Soria, který se snažil poslat míč daleko na opačnou polovinu, kde se Matovi nepovedla nahrávka vedle stojícího Nyoma.
9'
Poprvé se do akce dostal pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení Krasnodaru. I opakovaný záběr skutečně přinesl jednoznačný ofsajd.
8'
Getafe si vyzkoušelo standardní situaci z levé strany. Odpovědnost na sebe vzal Jason, jehož vzdušná nabídka pouze proletěla za brankovou čáru – odkop od branky.
7'
První zákrok pro hostujícího brankáře Kricjuka. Ten neměl zrovna těžkou práci, naopak snadným způsobem schoval míč svých rukavic, následovat bude odkop.
6'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další faul, tentokráte se nedovoleným zákrokem prezentoval napadající Arambarri, který místo míče trefil Berga.
5'
Hodně důrazně vletěl do protihráče jeden z hostujících hráčů. Na zemi se ocitl obránce Suárez, hlavní sudí s velkou prodlevou nařídil standardní situaci pro domácí.
4'
Přihrávka na Jasona byla hodně nepřesná, míč tak skončil pouze v zámezí. O autové vhazování se postaral Ramírez, jehož dalekonosná nabídka našla Berga.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se poprvé k míči dostal domácí brankář Soria, který si vyzkoušel první odkop od své branky, jenž poslal pouze na nohu Gazinskiho.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Cabrera, Nyom – Jason, Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella – Jaime Mata, Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Chichizola – Bruno González, Kenedy, J. Molina, Portillo, Oliveira, Timor.

FK Krasnodar: Kricjuk – Petrov, Martynovič (C), Spajić, Ramírez – Sulejmanov, Vilhena, Gazinskij, Wanderson – Ignatěv, Berg.
Náhradníci: Safonov – Namli, Kambolov, K. Olsson, Stockij, Utkin, Skopincev.

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Hacker (všichni Německo).
FK Krasnodar

Na opačné straně stojí Krasnodar, který to bude mít v tomto případě nesmírně složité. Ruský celek bude muset za každou cenu zvítězit, navíc proti němu hraje vzájemná bilance. I hráči Krasnodaru mají na svém kontě devět bodů, navíc mají druhou nejlepší ofenzívu v celé skupině. Start ruského celku se ale nevyvíjel vůbec dobře, hned první dva zápasy nepřinesly ani jeden bod. Až posléze Krasnodar začal bodovat, navíc si připsal hned tři vítězství v řadě. Ruský celek by tuto sérii chtěl pochopitelně rozšířit, čeká ho ale vypjatý duel s druhým Getafe.
Getafe CF

Fotbalisté Getafe se před posledním hracím dnem nacházejí na druhé pozici, nicméně jistotu postupu stále nemají. Právě tento zápas rozhodnout o druhém postupujícím, neboť i Krasnodar má na svém kontě devět bodů. Getafe ale v případě nerozhodného výsledku může těžit z lepší vzájemné bilance, v tomto duelu tak španělskému celku stačí jakýkoliv bodový zisk. Getafe navíc ještě může postoupit z první pozice, to byl ale musela přijít ztráta první Basileje, která na svém stadionu hostí poslední Trabzonspor. Španělskému celku se v posledním duelu povedlo ukončit dvouzápasovou sérii bez bodového zisku.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy skupinových bojů, my budeme společně sledovat souboj mezi Getafe CF a FK Krasnodar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.