Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Malmö : Kyjev - 28. listopadu 2019   21:00

Malmö
Malmö
2' Bengtsson  • 48' Rosenberg (Traustason) • 57' Rakip (Rieks) • 90+6' Rosenberg (Berget)
4:3
(1:2)
Kyjev
Kyjev
18' Mykolenko  (Bujalskij) • 39' Cygankov  (Bujalskij) • 77' Verbič  (Cygankov)
Malmö
Dahlin – Larsson (79. Molins), L. Nielsen, Bengtsson, Safari (90+7. Knudsen) – Bachirou, Innocent (46. Rakip), Traustason, Rieks – Rosenberg (C), Berget.
Melichárek – Antonsson, Beijmo, Gall, Knudsen, Molins, Rakip.
Královec – Nádvorník, Mokrusch
Kyjev
Buščan – Kędziora, Šabanov, Kádár, Mykolenko – Sydorčuk (C) – Bujalskij (89. Garmaš), Šepeljev (71. Šaparenko) – Cygankov, Besjedin, Verbič (82. O. Karavajev).
Bojko – De Pena, Garmaš, O. Karavajev, Rodrigues, Šaparenko, Sol.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 16:15
Bláznivý zápas je u konce, Malmö nakonec doma vítězí nad Dynamem Kyjev 4:3. Po prvním poločase to vypadalo na vítězství Dynama, které vedlo 2:1 a hlavně hrálo mnohem lepší fotbal. Jenže domácí se postupně neuvěřitelně zvedli výsledkem byly góly Marcuse Rosenberga a Erdala Rakipa. Situace Dynama pak nevypadala dobře, navíc byl vyloučen v 66. minutě Serhij Sydorčuk. Ani to však Dynamu nezabránilo ve velkém tlaku, které si vytvořilo. Odměnou pak bylo vyrovnání, které zařídil v 77. minutě Benjamin Verbič. Jenže ani to nebyl poslední gól večera. Ten přišel až v šesté minutě nastaveného času, kdy rozhodl o vítězství Malmö 4:3 svým druhým gólem v utkání Marcus Rosenberg. Malmö se díky tomuto vítězství dostalo před Dynamo na druhé místo tabulky, má osm bodů. Dynamo má bodů šest a je v tabulce třetí. Vedoucí Kodaň má devět a poslední Lugano dva body.
90+9'
90+7'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Behrang Safari, přichází Jonas Knudsen.
90+6'
Malmö právě vstřelilo branku!
Domácím se víra až do konce vyplatila a jdou do vedení 4:3! Teď už asi hosté nestihnou zareagovat. Berget z pravé strany našel ideální přihrávkou MARCUS ROSENBERG, který dostal ve vápně dost prostoru a využil toho ke gólovému zakončení. Obrovská radost na tribunách v Malmö. Asistence: Jo Inge Berget.
90+5'
Dynamo se už teď pouze ze všech sil brání, na nic jiného mu už ani síly nezbývají.
90+4'
Ten se sice Malmö příliš nepovedl, ale domácí dál zůstávají u míče.
90+3'
Ještě je tu jedna šance pro švédský tým, jak se dostat do vedení. Rohový kop.
90+2'
Sören Rieks skončil po souboji s brankářem Dynama Buščanem na zemi, ale penalta se nepíská. Naopak je to faul domácího hráče na brankáře.
90+1'
Hosté šli do zajímavého kontru. Střídající Olexandr Karavajev dával míč pod sebe, ale ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
90+1'
Nastavovat se bude ještě dlouhých šest minut.
90'
Mykola Šaparenko přšlápl Nielsenovi kopačku a hned za to vidí žlutou kartu.
90'
Závěr zápasu zatím patří Malmö, které má územní převahu. Ale stále platí, že hosté se snaží hrozit z brejků.
89'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Vitalij Bujalskij, přichází Denis Garmaš.
88'
A další šance pro Malmö. Tentokrát ve velké šanci zklamal Guillermo Molins. Střela zhruba z penaltového puntíku mu nesedla a míč poslal mimo.
87'
A domácí si vytvořili velmi zajímavou šanci. Po centru z pravé strany střílel Jo Inge Berget, ale jeho pokus byl zablokovaný.
87'
Už se zase hraje a míč mají na kopačkách hráči v modrých dresech, tudíž fotbalisté švédského klubu.
86'
Vitalij Bujalskij trpí křečemi, takže jsou na hřiště přivolání lékaři Dynama Kyjev.
85'
Zpoza vápna se bez přípravy opřel do míče Arnor Traustason, ale jeho volej skončil vedle pravé tyče branky Kyjeva.
84'
Ten domácí nerozehráli vůbec špatně, ale do vzduchu šel brankář Dynama Georgij Buščan a míč vyboxoval.
83'
Dnešní zápas ještě stále může najít vítěze. Teď se bude pokoušet o vítězný gól Malmö, které má rohový kop.
82'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Olexandr Karavajev.
81'
Dynamo mělo opět náznak zajímavé šance, ale tentokrát všechno ztroskotalo na nepřesnosti těsně před vápnem.
80'
Hosté zahráli ten rohový kop dobře, ale domácí obrana si nakonec dokázala poradil a míč odkopla do bezpečí.
80'
Dynamu nestačí, že v oslabení vyrovnalo, ještě se tlačí za vedoucím gólem. Bude kopat roh.
79'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Eric Larsson, přichází Guillermo Molins.
77'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, je znovu vyrovnáno! Hosté se nevzdali ani ve desíti a vyplatilo se jim to. Standardku z pravé strany rozehrál Cygankov a našel přesným centrem nikým nestráženého BENJAMIN VERBIČ, který z blízka z prvního dotyku poslal míč do branky. Asistence: Viktor Cygankov.
77'
Marcus Rosenberg se dopustil faulu těsně před pokutovým územím a je z toho tedy zajímavá standardka pro hosty.
76'
Žlutou kartu tentokrát dostává domácí hráč, jmenovitě Fouad Bachirou za faul ve středu pole.
75'
Verbič opět protestoval proti rozhodnutí sudích, ale měl by se uklidnit, protože jednu žlutou kartu už má.
74'
Tentokrát to ale nebezpečné nebylo. Centr na první tyč hosté v pohodě ubránili.
74'
Hosté se probili dopředu a mají k dispozici rohový kop. Standardní situace jsou zatím dnes velkou zbraní švédského týmu.
73'
Malmö nyní dostává možnost trochu zklidnit situaci. Bude vhazovat ve středu hrací plochy.
72'
Dynamo sice hraje o desíti, ale přesto je v posledních minutách aktivnější a snaží se o vyrovnání.
71'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Volodymyr Šepeljev, přichází Mykola Šaparenko.
70'
Žluté karty dál a dál přibývají. Tu další dostává hostující Benjamin Verbič a kvůli tomu zmešká poslední skupinové utkání.
69'
Na hřišti teď vládnou velké emoce a z obou stran je k vidění hodně faulů. V tuto chvíli se provinili domácí.
68'
Standardní situace se hostům nepovedla, nebyl to žádný problém pro Malmö.
67'
Žlutí se i na druhé straně, tentokrát je potrestaný domácí Erdal Rakip a hosté budou mít nebezpečnou standardní situaci z levé strany.
65'
Tak to je pro hosty už velký problém. Serhij Sydorčuk dostává žlutou kartu za protesty vůči rozhodčímu. A je to už jeho druhá žlutá, takže následuje od Královce okamžitě i karta červená.
64'
Domácí znovu předvedli pohlednou kombinaci a z levého křídla se celkem jednoduše dostali až do vápna. Jen zakončení tomu scházelo.
62'
Dynamo samozřejmě ještě nic nevzdává a z levé strany přilétl do vápna Malmö zajímavý centr. Míč ale sebral ze vzduchu brankář Dahlin.
61'
Domácí jsou při chuti a tentokrát obraně Dynama zahrozili z rohového kopu. Kyjev tentokrát standardní situaci ubránil.
60'
Následně se dostavil útočný faul hostů, takže Malmö bude moci v klidu rozehrát.
59'
Rohovému kopu se domácí ubránili, a to bez větších problémů.
58'
Dynamo se hned pokusilo o odpověď, jeho akce po levé straně ale vyústila jen v rohový kop.
57'
Máme tu druhou otočku v rámci dnešního utkání, tentokrát ve prospěch domácích. ERDAL RAKIP, který přišel na hřiště teprve na druhý poločas, se z levé strany neohroženě v řítil do pokutového území a razantní střelou překonal Buščana. Asistence: Sören Rieks.
55'
Dynamo bylo pod lehkým tlakem, ale ten dokázal prolomit Viktor Cygankov, který vypálil. Branku ale netrefil.
54'
Marcus Rosenberg dostal vynikající přihrávku před zcela odkrytou branku, ale šanci trestuhodně zahodil, ve skluzu branku minul.
53'
Následné dorážky už byly navíc, protože šlo o postavení mimo hru.
52'
Larsson napřáhl ke střele, ale úspěšný nebyl, Georgij Buščan předvedl dobrý zákrok.
49'
Další akci domácích zastavil ofsajd.
48'
Je znovu vyrovnáno, Malmö srovnává na 2:2! Znovu je to ze standardní situace. Tentokrát se střelou zevnitř vápna prosazuje MARCUS ROSENBERG. Asistence: Arnor Traustason.
47'
Eric Larsson se sice k centru z pravé strany nedostal, ale vymodlil si nedovolený zákrok Šepeljeva.
46'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Bonke Innocent, přichází Erdal Rakip.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas skončil, domácí Malmö po něm prohrává s Dynamem Kyjev 1:2. Domácí začali zápas jako ze sna a hned ve druhé minutě se dostali do vedení, když se z rohového kopu prosadil Rasmus Bengtsson. Jenže od té doby přebrali taktovku hosté a ještě do přestávky se jim povedlo skóre obrátit ve svůj prospěch. Nejprve v 18. minutě vyrovnával Vitalij Mykolenko tvrdou střelou z levé strany a ve 39. minutě Dynamu vystřelil vedení Viktor Cygankov. Na oba góly přihrával Vitalij Bujalskij.
45+1'
44'
Dynamo zatím na konci poločasu nikam nespěchá. Jeho další akci založí svým odkopem od branky Georgij Buščan.
41'
Hosté vedou rozhodně zaslouženě a uvidíme, jak se k tomu teď postaví, zda budou chtít soupeře co nejrychleji dorazit nebo raději v klidu dohrát poločas ve vedení 2:1.
39'
Dynamo dokončuje otočku a už je ve vedení 2:1. Malmö si opět nepohlídalo rychlou akci soupeře. Bujalskij si připsal druhou dnešní asistenci, tentokrát našel před brankou VIKTORA CYGANKOVA, který už si ve velké šanci věděl rady. Asistence: Vitalij Bujalskij.
38'
Benjamin Verbič je přesvědčen, že byl v pokutovém území faulován, ale Královec to viděl jinak a penaltu nepíská.
37'
Akce Malmö měla znovu velmi krátké trvání, švédskému týmu se nedaří delší dobu udržet míč ve své moci na polovině Kyjeva.
36'
Serhij Sydorčuk se nezachoval sportovně a bránil v rozehrávce a dostává za to žlutou kartu.
35'
Dynamo šlo do brejku, ale dopustilo se útočného faulu, jmenovitě se provinil Arťom Besjedin.
34'
Malmö se pokusilo o výpad po pravé straně, ale není z toho vůbec nic, ani rohový kop.
33'
Malmö je zataženo na vlastní polovině a snaží se hlavně zahušťovat střed pole, což se mu momentálně daří.
31'
Arnor Traustason použil v souboji nedovoleně ruce a jednoznačně ve středu pole fauloval.
30'
Dynamo se už tak jednoduše před branku soupeře nedostává, Malmö přeci jen začalo bránit o něco důsledněji.
29'
Rozhodčí Královec musel uklidňovat situaci po tvrdém skluzu Volodymyra Šepeljeva, který byl v souboji pozdě a už má žlutou kartu. Byl pro tentokrát ušetřen.
28'
Sören Rieks se dopředu hnal zbytečně, protože si nepohlídal ofsajdové postavení, což neuniklo pomeznímu rozhodčímu.
26'
V této fázi zápasu se hra poněkud uklidnila, přeci jen ani hosté nemohli vydržet ve své ďábelském tempu celý zápas.
24'
Centrovaný míč ze standardní situace směřoval na zadní tyč, odkud se ho domácí snažili vracet před branku. To se ale nepovedlo.
23'
Druhá žlutá karta utkání a znovu pro hosty. Tentokrát ji vidí Arťom Šabanov.
22'
Dynamo se celkem v pohodě ubránilo a už zase bude moci vymýšlet, jak překonat obranu domácích.
21'
Rozhodčí Královec musel znovu vstoupit do hry. Tentokrát žlutou kartu nevytáhl, ale je z toho zajímavá standardní situace pro Malmö.
20'
Volodymyr Šepeljev se dopustil nedovoleného zákroku a rázem je majitelem první žluté karty utkání.
18'
Je vyrovnáno, gól Dynama už dlouho visel ve vzduchu. Bujalskij posla míč na levou stranu, kde byl zcela volný VITALIJ MYKOLENKO a prudkou ranou na bližší tyč propálil Dahlina. Je to první gól za Dynamo pro tohoto dvacetiletého hráče. Asistence: Vitalij Bujalskij.
17'
Dynamo pokračuje ve své kombinační hře, znovu už se posunulo na polovinu soupeře.
16'
Rohový kop Dynama sice vypadal zajímavě, ale obraně švédského klubu až tak velké vrásky nenadělal.
15'
Znovu to hostům nevyšlo, ale opět byli hodně blízko. Benjamin Verbič dostal výbornou přihrávku na přední tyč, ale Johan Dahlin vytáhl skvělý zákrok.
14'
Zahraje si brankář Dynama Georgij Buščan, který se zapojuje do rozehrávky hostujícího celku.
13'
Hosté se nemohou radovat z vyrovnání, protože když dostal Viktor Cygankov míč do sítě, už byl ve vzduchu praporek rozhodčího.
12'
Ke střele se nakonec přeci jen z levé strany ze střední vzdálenosti dostal Traustason, ale Georgij Buščan bez problému zasáhl.
12'
Tentokrát domácí rozehráli rohový kop na krátko a nebyla to nejšťastnější varianta.
11'
Po delší době se zase domácí dostali na dostřel branky Kyjevu a dokonce si vybojovali rohový kop. Z toho předchozího skórovali.
10'
Tentokrát se ke střele dostal Arťom Besjedin a znovu to bylo dost nebezpečné. Útočník Dynama ale mířil těsně nad břevno.
9'
Dynamo od té doby, co inkasovalo, jednoznačně ovládá hru. Hráči Malmö se pouze brání a je otázka, jak dlouho to ještě vydrží.
7'
Ve vápně Malmö skončil na zemi Vitalij Bujalskij, ale rozhodčí faul na penaltu neviděl.
6'
Zápas tedy od samotného počátku nabral výborné tempo, rychlý první gól by mu měl rozhodně prospět.
5'
Tomu se Malmö sice ubránilo, ale míč mají stále v držení hosté.
5'
Hosté pokračují v tlaku a po sražené střele z levé strany mají první rohový kop.
4'
Ukrajinský elek se pochopitelně hned pokusil odpovědět. Do obrovské šance se dostal Vitalij Bujalskij. Skvěle se s míčem otočil a rychle zakončil, ale brankář Dahlin byl rychle u něj a vychytal ho.
2'
Skvělý start domácích do zápasu, Malmö jde do vedení 1:0! Traustason rozehrál rohový kopa míč propadl aý na na zadní tyč, kde celou situaci uzavíral RASMUS BENGTSSON, který míč neomylně poslal do sítě. Bez asistence.
1'
Domácí začínají podle očekávání aktivně. Hned si vybojovali rohový kop z levé strany.
1'
Domácí Malmö nastoupí v tmavě modrých dresech, hostující Kyjev se představí v dresech, na kterých převládá bílá barva.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

Malmö FF: Dahlin – Larsson, L. Nielsen, Bengtsson, Safari – Bachirou, Innocent, Traustason, Rieks – Rosenberg (C), Berget.
Náhradníci: Melichárek – Antonsson, Beijmo, Gall, Knudsen, Molins, Rakip.

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora, Šabanov, Kádár, Mykolenko – Sydorčuk (C) – Bujalskij, Šepeljev – Cygankov, Besjedin, Verbič.
Náhradníci: Bojko – De Pena, Garmaš, O. Karavajev, Rodrigues, Šaparenko, Sol.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou týmů v základní skupině dopadl lépe pro Dynamo Kyjev, které doma porazilo Malmö 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 84. minutě Bujalskij.
FC Dynamo Kyjev

Dynamo Kyjev je tradičním ukrajinským klubem, i on by se mnohem rád viděl mezi úplnou elitou v Lize mistrů. Dynamo je na domácí scéně v posledních letech trochu v útlumu, už tři sezony v řadě získal titul hlavní rival Dinama Šachťor Doněck, i v aktuální sezoně je Dynamo za Doněckem druhé a to o propastných 13 bodů. Ve skupině Evropské ligy má Dynamo situaci rozehranou na postup, po čtyřech kolech má šest bodů a je aktuálně druhé.
Malmö FF

Malmö je tradičním švédským klubem, který má vždy ty největší ambice a nejraději by hrál Ligu mistrů a získával každý rok titul. To se mu ovšem už dva roky po sobě nepovedlo. Ve Švédsku se hraje systémem jaro-podzim, takže aktuálně je přestávka před novým ročníkem, což by mohla být pro Malmö nevýhoda. Ve skupině B Evropské ligy je Malmö po čtyřech zápasech na třetím místě s pěti body, na druhé postupové místo ztrácí pouze bod.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Evropské ligy mezi týmy Malmö FF a FC Dynamo Kyjev. Zápas se odehraje na Swedbank Stadion v Malmö.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.